Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89101) superbutt válasza tonerz (#89096) üzenetére


superbutt
csendes tag

Megvolt a teljes visszaallitas, de sajnos semmise valtozott... System reset kozbe vettem eszre hogy 2016-ban volt utoljara frissitve webOS. Ha hazamegyek meg tolok ra egy frissitest es meglatjuk. Sajnos mas otletem nincs mar... A samsung tv a lakasban pikk-pakk megtalalta ezeket a csatornakat. Szoval adas tuti van 😁

" Van olyan ember aki szüzen hal meg, vagyis soha nem szexel életében?" Igen. Programozók és World of Warcraft játékosok.

(#89102) pjen válasza #20221952 (#89100) üzenetére


pjen
félisten

Már hogyhogy nem működik a külső HDD vel.Az enyém felvesz,lejátszik,amit akarsz,a külső HDD vel.

(#89103) #20221952 válasza superbutt (#89101) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem tudom, hogy Neked az Automatikus hangolásban lehet-e olyat csinálni, hogy a következő beállítások (Frekvencia (kHz), Mintavételezés (kS/s), Moduláció, Hálózati azonosító, Induló frekvencia (kHz), Befejező frekvencia (kHz)) Alapértelmezetten vannak (tehát, nincsenek megadva) és úgy keresel.

(#89104) #20221952 válasza pjen (#89102) üzenetére


#20221952
törölt tag

Tudom és van a családban több külső különböző gyártójú USB-s merevlemez, de az enyémmel (ADATA SH93) nem működik egyik LG sem, míg más márkák (pl. Panasonic, Samsung) meg igen.

(#89105) pjen válasza #20221952 (#89104) üzenetére


pjen
félisten

Biztos próbáltad,de ha mégsem?Esetleg egy Y kábellel két USB csatiba dugva?

(#89106) #20221952 válasza pjen (#89105) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ezt még nem próbáltam, de köszönöm az ötletet! :R
(Mert, ha ez így működne, akkor még az LG 55SK7900PLA is lehet a választott TV)

[ Szerkesztve ]

(#89107) dni


dni
őstag

Sziasztok,

azt meg tudnátok mondani, hogy miként tudnám megnézni, hogy eddig hány órát ment egy oled55b7v TV? WebOS 3,7-es oprendszer van rajta, az "about" menüben nem találtam ilyen adatot. Állítólag a szervíz menüben meg lehet nézni, de a szerviz menü pontos eléréséről nem találtam infót.

(#89108) BOSCH75


BOSCH75
csendes tag

Üdv van egy uj kb 2 hetes LG UJ6307 43as,eddig egy gondolom szabvány sima hdmi kábellel ment a upc kábel tv és a net is kifogástalan volt( a 4k uhd videok is kristálytisztán mentek...)ma vettem egy csodás hdmi kábelt a t....ban tudom nem ott kell de jo áron volt 1700 pénz...viszont azota nyoma sincs a 4k-nak csak elmosodott a kép és nem tudom csak a beállitást kéne átnézni vagy a kábel maga sz..r,elvben a dobozon rajta van hogy 4k,uhd és hdmi 2.0 stb arany végű..szoval csalodtam mert hogy azt hittem ez minimum annyit mutat mint az öregebb hdmi kábel...ha van valakinek tanács szivesen venném...

(#89109) brie válasza seniman (#89097) üzenetére


brie
csendes tag

Ja-ja, annak kellene. Nem rossz ötlet ez a kábeles kivitelezés. :)

Mostmár csak azt kellene kitudnom, hogy hány cm a 49-es UJ6307 kecskelábai közötti fesztávolság... (Mekkora tv asztalra fér..)Ha valaki lemérné, annak ezer hála. :)

(#89110) TeeJay


TeeJay
félisten

HDR 2160p filmnél magától HDR beállításra vált a TV
Na most abból melyik a legjobb és hogy jó a kép beállítás?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89111) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó!

A napokban sikerült beszereznünk egy LG 49 UJ634V tv-t, melyik magic remote használható hozzá ? Elgondolkoztam a beszerzésén, de nem tudom, pontosan melyik típussal működne... ?

Köszönöm előre is a segítséget !

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#89112) Coolmat válasza meridaharcos (#89111) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

LG AN-MR650A való hozzá.

(#89113) T1 Galaxy


T1 Galaxy
csendes újonc

LG 60 SJ850V 4K UltraHD Smart LED televízió (5 év gondoskodás) megéri-e? Sürgős lenne.van valakinek ilyen? Lehet tudni valamit,?

(#89114) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Mi a vélemény betekintési szög tekintetében erről ?

LG43UJ634V

Köszönöm !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89115) Coolmat válasza eladogeppc (#89114) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

IPS paneles, ezért iylen téren jól muzsikál, lőttem egy képet ~30 fokos szögben (43uj634v):

A jó betekintési szögért cserébe a feketéje inkább sötét szürkés, abban jobbak a VA paneles TV-k. Ha többnyire 16:9-es letterbox nélküli anyaggal etetnéd, akkor szvsz nem zavaró, 21:9-es képarányú filmeknél inkább feltűnő a gyengébb fekete színvisszaadás.

(#89116) eladogeppc válasza Coolmat (#89115) üzenetére


eladogeppc
veterán

Média Markt-ban a Samsungoknál jóval halványabb és vérszegényebb volt, azt mondták, hogy egy rakat szar. :R

Sőt, azt mondták, hogy fos minőségű a panel. :R

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89117) Coolmat válasza eladogeppc (#89116) üzenetére


Coolmat
őstag

MM-ben ki tudja hogyan vannak beállítva a kiállított darabok (amit fotóztam az "élénk" képmód + kis finomhangolási módban volt), sajnos nem mérvadó a legtöbb esetben amit ott látsz, kivéve az OLED-ek, mert azok mindenhogy brutálisan jól néznek ki brutális árakon :) Az eladók érdeke pedig elsősorban azon márkák és modellek prómózása, amiért több jutalékot kapnak...

A legkorrektebb összehasonlítást szvsz az LG féle IPS és a Samsung féle VA között az rtings tesztjei adják: LG UJ6300 (ez gyakorlatilag a 634v másféle talppal), vagy Samsung MU6300 (ez itthon MU6102 típusnéven fut szintén jobb talppal, de nem mindegyik méretben VA panellel szerelik!). Mindkét paneltípus mellett lehet érvelni pro/kontra, és utána egyéni preferenciák alapján választani.

(#89118) eladogeppc válasza Coolmat (#89117) üzenetére


eladogeppc
veterán

Megnéztem amit linkeltél, de ez elég érdekes:
Temporary Image Retention
Konkrétan nem is értem, hogy ilyen hogy lehet a mai világban :(
Túl jókat a teszt oldalon sem mondanak. :( :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89119) #22718208


#22718208
törölt tag

Sziasztok!

LG 55UJ6307 4K ULTRA HD SMART TV

erről mit lehet tudni?

Mik az élőnyök , hátrányok , tapasztalatok?

(#89120) Zoli-bácsi válasza UberMutant (#89091) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi, működik. :R

(#89121) Kiskutya válasza eladogeppc (#89116) üzenetére


Kiskutya
veterán

MM-be nekem is ezt mondták csak azt felejtették el közölni hogy az energia takarékos mód be van kapcsolva ha az kikapcsolod teljesen más a kép.

hmm...

(#89122) Kiskutya válasza #22718208 (#89119) üzenetére


Kiskutya
veterán

A fekete lehetne jobb de azon kívül én egész jól el vagyok vele.

hmm...

(#89123) poolzee


poolzee
tag

Sziasztok!

LG 60SJ850V az emag-on 276eft!

poolzee

(#89124) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv. Vettem egy LG LJ500V TV-ét PC-hez monitornak, játékhoz. A játékok gyönyörűek rajta, nagyon szép az asztal is, és a windows 10 megjelenése is, manuális kalibrálás után.
Viszont, nagyon sok alkalmazásnál van az hogy homályos, és elmosódott a szöveg. Teszem azt uTorrenten belül, de akár programok telepítő képernyőjén az írás. Pont olyan mint amikor csatlakoztatunk egy új monitort és még nem a monitorral nem állíttattuk be az automatikus képernyőre igazítást.
Automatikusan 150%-os nagyítással indította a win a TV-ét, de én levettem, és most 125%-on van, mert másképpen elég picik voltak az ikonok, és az asztali elemek, így nem jó a 100%.
A javítás is be van kapcsolva, hogy a win10 megpróbálja kijavítani ezeket az elmosódási hibákat, de nem mindenhol sikerült neki.
Nektek mik a tapasztalatotok ezzel? van rá valami megoldás? Úgy emlékszem monitoron nem volt ilyen problémám.

[ Szerkesztve ]

(#89125) tzsolesz válasza tzsolesz (#89124) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Update: A 125% nagyítástól van. 100%-on minden OK. Viszont úgy nagyon aprók az elemek, szöveg, stb-k. Marad a 125%.
:R

[ Szerkesztve ]

(#89126) NY_A válasza tzsolesz (#89125) üzenetére


NY_A
őstag

Nekem más tv-n az oldotta meg, hogy 126 vagy 127-re állítottam, már nem emlékszem pontosan. Alatta is és felette is homályos volt kicsit.

(#89127) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

LG 49UJ634v-ről mi a vélemény?

Köszi előre is.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#89128) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Sziasztok! LG 55UJ6307 ről mi a vélemény? Mikori modell ez? Köszi előre is.

(#89129) joszi1951 válasza rb26dett (#89128) üzenetére


joszi1951
tag

Szia 2017.évi tavaj szeptembertől nyuzom napi 16 órát hibátlan meg vagyok elégedve vele.

(#89130) mobilizmo


mobilizmo
Topikgazda

Sziasztok!

Fejlesztői módban lehet fw-t downgradelni?
Vagy másfél éve tettem fel egy béta fw-t, ami olyan magas build számú (azt hiszem 05.05.99), hogy rendes fw soha nem fogja már upgradelni. A normális downgraddel már 100x próbálkoztam, de soha nem jött össze, nem tudom miért. Egyébként a mostani fw-el sincs túl sok problémám, de gondolom a múlt héten kiadottal már sokkal gyorsabb lehet a tv, ami egyébként egy LB670V.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#89131) rb26dett válasza joszi1951 (#89129) üzenetére


rb26dett
aktív tag

Köszi szépen az infót!

(#89132) TaylorPro válasza mobilizmo (#89130) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szia!

Ha a régi módszer nem megy az szívás szerintem. Az új firmware jobb lett, gyorsabban tölt be bekapcsoláskor mindent.

Pixel 8 Hazel

(#89133) asr27


asr27
tag

Sziasztok!
Egy LG 32LJ500V televíziót műholdas UPC-vel használok.
Hol tudom beállítani, hogy a csatorna sorrend az maradjon, amit beállítok? Hiába rakom sorba, 1 hét vagy pár nap és teljesen más sorrendben lesznek a csatornák. :((

(#89134) mobilizmo válasza TaylorPro (#89132) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Kösz, ezért szeretném downgradelni.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#89135) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Meg szeretném dicsérni az LG szerviz- és ügyfélszolgálatát. Tegnap jelentettem be online felületen a hibát, már ma felhívott az ügyfélszolgálat, és szintén ma a szervizes is.

Ami viszont nekem a legmeglepőbb, hogy nem kezdtek el kételkedni, nem kezdték rám tolni a felelősséget, hanem elfogadták, hogy van ez az időnként jelentkező laggolás hiba, sejtik is, hogy mitől lehet, meg is rendelték az alkatrészt.

Aquila non captat muscas.

(#89136) TeeJay


TeeJay
félisten

tök jó hogy mutatátok ezt az 5év garis akciós mókát
regisztráltam is a TV-t és jött is az üzenet hogy 5év gari van igaz 3-4-5. évben nem ingyenes a felmérés de bánja a fene 5év mégis csak 5év :R

amúgy király ez az 55UJ670V
2160p 4K mkv bitang volt rajta főleg 60-70gigásat szedtem le ami real 4K
HDR-t is benyomtam jól mert alapból elég gáz volt
szóval ügyes kis TV az :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89137) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Sziasztok!
Van valakinek xbox one s konzolja?! 4k tv-n mit kell beállítani higy ne konvertáljon fel tartalmat illetve full hd-ben fusson a tv és ne 4k? Bár az xboxon beállítottam hogy 1080p 60Hz legyen, de valami akkor sem jó, pl a F1 2017 az homályos a grafika, igaz a tv szerintem csak egy megjelenítő, de mondják hogy a felskálázás miatt lehet probléma.
Tipp?
Köszi!

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#89138) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy garanciáztatáshoz eleg a garancialevel szamla nélkül.

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#89139) HercsY


HercsY
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis helyzetjelentés szeretnék tenni /valaki kereste is a napokban az alábbi típúst/.

2 napja vásároltam az 55UK6950PLB modellt, amin a kép tanulsága szerint igen szépen megjelent a felhősödés. Mivel ismert az EDGE-lit bevilágításnál ez a probléma, így nem dőlnék a késbe.

De visszaküldöm a boltnak, hogy cseréljék ki! Mivel véleményem szerint ez így már több mint kellene.

Ekkora mértékben jelentkezik másnál is a probléma? Szerintem itt már nem csak a technológiából adód probléma van.

Kösöznöm. :R
[/ L]

[ Szerkesztve ]

One crew, one soul...

(#89140) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv. ha tv ének nincs analóg hangkimenete akkor ugye HDMI-n keresztül hangprojektorra csatlakoztatható. Mi van abban az esetben ha analóg 2.1 es hangrendszerre szeretném kötni. Úgy hogy nekem ez a monitorom is, és a TV ém is a nappaliban. Tehát a HDMI 1 ben a PC van. Így ugye marad a HDMI 2, ahonnan a hangot le kellene átalakítóval választanom.
2. kérdés, ha ez sikerült, akkor a PC hangja is kijön a 2 es kimeneten vajon?

Kredoix: Ez tuti nem normális.... :(

[ Szerkesztve ]

(#89141) pjen válasza tzsolesz (#89140) üzenetére


pjen
félisten

Ha van scart,ott lsvan hang.

(#89142) tzsolesz válasza pjen (#89141) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ez az hogy nincs az sem.
LG 32LJ500V.

(#89143) seniman válasza tzsolesz (#89140) üzenetére


seniman
addikt

Nem jön ki,nem tudja az ARC-ot. :N

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#89144) perlevi válasza HercsY (#89139) üzenetére


perlevi
újonc

Szia!

Épp a mai nap teszteltem le ennek a modellnek az 50-es verzióját, ami VA paneles... és ha a méret számít, akkor nyugodt szívvel ajánlom... gyönyörű élethű képe volt.. 4k HDR és 1080p tartalomnál is. Semmi felhősödés.

[ Szerkesztve ]

(#89145) pdstudio


pdstudio
csendes tag

Vettem egy LG 43UJ6307-et es elegge elszomorodtam.
Ennek ilyennek “kellene” lennie?
Ha visszakuldom akkor amit kapok az is ilyen lesz?
Tota homaly a szele mint egy vintage fotonak, a ket vilagos csik az oldalan megorjit, a kikapcsolhatatlan auto dimmelesrol nem is beszelve... remes.



[ Szerkesztve ]

(#89146) tzsolesz válasza seniman (#89143) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Tehát a PC hangja nem jön ki. Mi az az ARC?

(#89147) pjen válasza tzsolesz (#89146) üzenetére


pjen
félisten

Az ARC egy HDMI fajta,ha tudja a csati akkor rá van írva.Optikai kimenet sincs a Tv-n?Azt is át lehet alakítani.

(#89148) tzsolesz válasza pjen (#89147) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nincs rajta optikai kimenet sem. Valaki feltette már ezt a kérdést itt, én onnan szedtem azt hogy rá lehet kötni hangprojektort a HDMI-n kerszetül.
Éppen te jártál egyszer utána.

(#89149) turkishzoli


turkishzoli
tag

Uraim! Garanciás kijelzőcsere után ezzel ugye nem kell megbarátkoznom? /UH8507/ Felhősödés és egy ajándék zöld pixel a kép közepén. A csere panel új volt, láttam a dobozt. Szervízhez forduljak, vagy az LG-hez? :F Köszönöm!



[ Szerkesztve ]

(#89150) Alex91 válasza tzsolesz (#89148) üzenetére


Alex91
félisten

Az lg szerint nincs hdmi ARC rajta, igy az sem fog menni... ez ennyit tud!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.