Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90751) h1mpi válasza Carvus (#90747) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Csak én nem tudok tv-t venni :DDD másoknak simán megy :P

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#90752) Móncsa válasza Carvus (#90747) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szívinfarktust el tudod kerülni ha előtte megiszol egy üveg Jégermatyit vagy Unicomot :C

[ Szerkesztve ]

(#90753) Flowtation válasza Móncsa (#90752) üzenetére


Flowtation
őstag

De akkor nem látja a repedést! :DDD

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#90755) Kiskutya válasza Dwatti (#90750) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem is tökéletes ps4-hez.

hmm...

(#90756) kopi72 válasza Carvus (#90747) üzenetére


kopi72
aktív tag

Milyen messzirol fogod nezni?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90757) Jumpalaja01


Jumpalaja01
tag

Üdv! Van egy 55" Lg la660 készülékem. Tegnap óta nincs kép csak hang. Már kicsúsztam a garanciából. Megtaláltam Veszprémben akik Lg szerelést végeznek. Hogy működik ez? Ha szólok ők jönnek ki, vagy nekem kell bevinnem? A mérete miatt elég gáz mozgatni.

(#90758) pjen válasza Jumpalaja01 (#90757) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem hívd fel Őket,de biztos kimennek.

(#90759) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

gyári AKB74455403 távirányító megadta magát, körbetelefonáltam a nagyobb országos boltokat, központi és lokális szervizt, azt mondják csak utánagyártott (amit sok helyen nem is ajánlanak) és AKB74115502 típus van.

Utóbbi működik is, de pl.: "Home" / "Users manual" (könyv+kérdőjel piktogram) gombok nincsenek rajta.
70 éves ember használná, így bármennyire is furának hangzik, de ezek fontosak. :)

A felhasználói segédletet elő lehet valahogy hívni az AKB74115502 típussal?

Illetve tényleg nem lehet beszerezni az AKB74455403 típust?

Aurea mediocritas

(#90760) pjen válasza AXisBOLD (#90759) üzenetére


pjen
félisten

Nem attól nem tudja,mert 70 éves.Nővérem 72 és nincsenek ilyen gondjai.

(#90761) blakey válasza AXisBOLD (#90759) üzenetére


blakey
titán

LG AKB74455403

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90762) AXisBOLD válasza pjen (#90760) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, nem ez a lényeg, akkor hagyjuk ki a képletből a kort.
a funkciók kellenének és ehhez kérek segítséget, tanácsot ;)

(#90761) blakey: köszi, ez jó lehet. Ismered ezt a boltot, megbízható?
Csak azért kérdezem, mert volt már egy távvezérlő rendelés egy kisebb webshopból, de teljesen mást küldtek, mint ami a képen szerepelt....

szerk.: ez nem a 744 (a képen látszik is), de igazából tudja azt amit szeretnénk.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#90763) blakey válasza AXisBOLD (#90762) üzenetére


blakey
titán

Nem ismerem, de ha a táv bontatlan és működik akkor nem nagy kockázat, simán bevállalnám.
A képre nem sokat adok, csak illusztráció.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90764) shteer válasza h1mpi (#90729) üzenetére


shteer
titán

Épp ezt akartam kérdezni mikor megláttam a képet

..szerintem jónak tűnik

(#90765) AXisBOLD válasza blakey (#90763) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, azért rákérdezek, hogy az jön-e ami a képen van és rendelem.

köszi a segítséget.

Aurea mediocritas

(#90766) kopi72


kopi72
aktív tag

Irtatok mar errol?

Az UK6300 es az 55 es 65-os UK6500 RGBW panelt hasznal RGB helyett
https://www.avsforum.com/rgb-vs-rgbw-lcd-and-the-4k-ultra-hd-designation/

Many argue that RGBW panels do not provide full UHD resolution, since each pair of adjacent pixels shares a white subpixel

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90767) blakey válasza kopi72 (#90766) üzenetére


blakey
titán

Igen, sok LG esetében van ilyen panel, mikroszkóppal kell keresni az eltérést.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90768) sewente


sewente
tag

Sziasztok!

Ma sikerült eladni a régi LG TV-met és most sürgős lett az új...
55"-ös méretben néztem ki LG SUHD tvket ilyen 300 körül.
Abban tudnátok segíteni, hogy mi a különbség az SK és SJ széria között, illetve hogy a Direct LED vagy EDGE LED lenne a jobb választás?
Fő felhasználás: filmezés, XBOX

Ezekkel szemeztem eddig:
LG 55SJ810V 55" SUHD
LG 55SK8100PLA 55" SUHD

Köszi előre is

(#90769) Srob válasza sewente (#90768) üzenetére


Srob
tag

Nagyjából ennyi.[link]Én az SK-t választanám.

"curiosity killed the cat"

(#90770) Gabesz87


Gabesz87
addikt

ScreenMirror témában kérnék egy kis segítséget. Van egy 49UH6207 tv-m, és egy Xiaomi Mi mix 2s telóm. A galériából egy videót akartam lejátszani a TV-n, de sehogy sem sikerült. A videonal a kivetites ikonjara kattintva látja a Tv-t, a telefon ki is küldene a képet, de a Tv-n semmi nem történik. A youtube az tökéletes, ott ahogy a kivetitesre kattintok hozza is be a tv egyből a YouTube-ot. Gondoltam akkor próbálkozom a ScreenMirror-al. Atvaltottam erre a Tv-t, a telefonon a beallitasokban bekapcsoltam a vezeték nélküli megjelenítőt, de ott nem látja az LG TV-t. Érdekes mert a hálóban lévő Samsungot bezzeg igen, pedig az ki van kapcsolva. Vagy nem az én Samsung tv-m volt :-D
Szóval tudnátok ebben segíteni, hogy tudom a telefont tükrözni? Vagy inkább a mobilos topicban érdeklődjek?

(#90771) Dwatti válasza Gabesz87 (#90770) üzenetére


Dwatti
addikt

LG TV Plus appot próbáltad már ? Én azzal játszom le a mobil tartalmat.

(#90772) Gabesz87 válasza Dwatti (#90771) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem még, de közben megtaláltam az okot. Nem volt bekapcsolva a TV-n a wifi :D Mivel kábelen megy rá a net. Azt hittem nem kell a wifi a Miracast-hoz. Na mindegy. Viszont tök lassú, szaggatott a videólejátszás is, meg a képek váltogatása is telefonról, úgyhogy nem nagyon fogom használni...

(#90773) Carvus válasza kopi72 (#90756) üzenetére


Carvus
senior tag

~2,5m és 40"-os Samsungot fog váltani!

(#90774) kopi72 válasza Carvus (#90773) üzenetére


kopi72
aktív tag

Nalam pont 2.5m, es egy 50-es 3D-s tevet fog valtani, de nekem az 50 mar kicsi 1080P-re is.
Felek attol, h az 55-os nekem keves lesz 4K-ra, optimalis a 60-as lenne, de abbol alig van mar megfelelo tipus, a 65-tol meg felek, mert SD adasra meg tul nagy lesz.
Neked mar jo, mert megvan, nem kell tovabb agyalnod rajta :-)
Borzasztoan faraszto dolog uj tevet venni.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90775) Carvus válasza kopi72 (#90774) üzenetére


Carvus
senior tag

Ma du meló után fogom majd csak kibontani... :U

Először 49-50-es méretben gondolkodtunk 40-es után, de doboza alapján már ez az 55-ös és óriásinak tűnik..fú ne is mond már nyár óta tv tesztekkel keltem-feküdtem, és gyakorlatilag már majdnem mindegyik gyártó egy adott modelljére rámondtam, h az lesz, de végül emellett az LG mellett döntöttem,remélem nem bánom meg.

(#90777) kopi72 válasza #01819392 (#90776) üzenetére


kopi72
aktív tag

Es te is 2.5 meterrol nezed?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90778) kopi72 válasza Carvus (#90775) üzenetére


kopi72
aktív tag

Majd ird mar meg, hogy a 4K-s filmeket ( 50e-60e Kbps korulieket) hogy viszi DLNA-rol (pl serviio)
En kidobaltam az androidos lejatszoimat, es kizarolag csak a tv lejatszojat hasznalom mar evek ota, igen nagy megelegedessel (roccenes mentesen jatsza le a filmeket, amig a xbmc/kodi-val egy csomo problema volt)

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90779) Janusz001 válasza kopi72 (#90778) üzenetére


Janusz001
őstag

Itt egy lg 70uk6950pla teszi a dolgát 1 hete, 4k -s filmeket a beépített lejátszója röccenés mentesen viszi, serviiot használok én is.

(#90780) blakey válasza kopi72 (#90778) üzenetére


blakey
titán

180Mbps anyag is röccenés nélkül megy Kodival LAN-on. A TV-k lejátszója kompromisszumos egy külső lejátszóhoz képest, tehát lehet filmezni a TV-k lejátszójával is de azért bőven jobb egy külső lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90781) Flowtation válasza kopi72 (#90778) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!

Azt hogyan oldod meg, amit a kodi is csinált, hogy típus alapján kategorizálja a filmeket (tmdb, tvdb, stb) Nem kötekedésből kérdem.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#90783) blakey válasza Flowtation (#90781) üzenetére


blakey
titán

Egyszerű, Emby, Plex.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90784) kopi72 válasza Flowtation (#90781) üzenetére


kopi72
aktív tag

Sehogy.. Van egy konyvtaram agepemen, abban folderek, meg az sem erdekel, h a teven ameddig nem viszem ra a focust.select-et egy konyvtarra, addig teljesen mas a szovege.
Egy dolog fajt, hogy iso-kat nem jatszik le a tv, de irtatok, hogy megoldhato mar valahogy, ha eppen nem is a serviio-val, de mas dlna serverrel.
Majd ranezek karacsony fele az emby, plex-re

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90785) kopi72 válasza #01819392 (#90782) üzenetére


kopi72
aktív tag

en neztem sd adast euronicsban 65-oson pont 2.5 meterrol (vittem meroszalagot), es szedultem, es 4-5 meterrol jo volt nekem is.

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90786) blakey válasza kopi72 (#90784) üzenetére


blakey
titán

iso, video_ts lejátszása Embyvel működik, Plexel nem, nem tudja kezelni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90787) pezo00 válasza kopi72 (#90785) üzenetére


pezo00
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#90788) pezo00 válasza Carvus (#90775) üzenetére


pezo00
tag

Megkérdezhetem végül melyik típust vetted meg? Én is most vacillálok de nem tudok dönteni.

Köszi előre is.

(#90789) kopi72 válasza pezo00 (#90787) üzenetére


kopi72
aktív tag

nyugodtan megkerdezheted, nem sertodok meg :-)

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90790) kopi72 válasza pezo00 (#90788) üzenetére


kopi72
aktív tag

irta amugy: LG 55UK6950PLB

ebben a hsz-ben: #90747

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90791) Đusty


Đusty
addikt

2018-as 43-as-ban van olyan verzió amin van 3,5-es jack fülhallgató kimenet? Vagy manapság, hogy kötnek fülest a TV-kre?

[ Szerkesztve ]

(#90792) pezo00 válasza kopi72 (#90789) üzenetére


pezo00
tag

Véletlen neked tettem fel a kérdést :) köszi a választ

(#90793) kopi72 válasza pezo00 (#90792) üzenetére


kopi72
aktív tag

Akkor bocsi :-)

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#90794) Dwatti válasza Đusty (#90791) üzenetére


Dwatti
addikt

digital / analóg átalakítóval - Optikai konverter (20+e)

(#90796) Carvus válasza kopi72 (#90778) üzenetére


Carvus
senior tag

Jelentem minden fasza a TV-el és mindez aggancsos kóla és hubi nélkül( :)) )...tesztelgetem még és majd írok róla hosszabban is, ha van rá igény! :C

Amit kértél azt sajna nem tudtam rendesen tesztelni, mivel még nincs a végleges helyén csak egy gyors teszt volt wifivel azt nyilvánvalóan nem bírta, folyamatosan megakadt(webOS böngésző speedtest 30-40 megát mért csak), kábelen (igaz csak 100Mb!) talán elbírja majd. Bár én mindenképpen gigabites TV box-al (Kodi) szeretném, majd használni.

#90788: Ahogy kopi72 is írta: LG 55UK6950PLB

[ Szerkesztve ]

(#90797) pezo00 válasza Carvus (#90796) üzenetére


pezo00
tag

Engem mindenképpen érdekelne a személyes tapasztalatod mivel én is ezt a tv-t néztem ki, és külföldi oldalak kicsit lehúzták főként a kontraszt miatt.
Úgyhogy ha más nem is én biztos várom a kis tesztedet :)

(#90799) Rebell


Rebell
senior tag

Sziasztok,

Az alany egy 55UK6950 TV, DLNA keresztül nézem a filmeket PC-ről, de olyan problémám van, h nem tudok feliratot hozzáadni.
Másnál ez , hogyan működik?

.srt fájl letöltve, a film mappában hozzáadva, átnevezve a film címével megegyezően.

(Samsung TV-nél ez hibátlanul működik)

mi a megoldás? pls. Help. köszönöm. :R

(#90800) blakey válasza Rebell (#90799) üzenetére


blakey
titán

Serviio, Emby, Plex.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.