Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89601) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#89591) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azt valaki meg tudná mondani, hogy általában az LG tv-k optikai hangkimenete működik analóg adásnál is? Arra kis barkácsolás után rájöttem, hogy a SCART hangkimenete csak analóg adásnál ad ki hangot (invitel analóg kábeltv), HDMI forrásnál nincsen. A füles csatlakozónál mindenesetre szebb és hangosabb jel jön a SCART-on, amikor épp jön. Vennék egy filléres toslink-analóg átalakítót, már vannak 4-5 dodóért az alin.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#89602) pjen válasza E.Kaufmann (#89601) üzenetére


pjen
félisten

Az érdekes:Lg 32LB570B-ZB a scart csatin mindig jön ki hang.Az optikát még nem próbáltam.Egy Philipsen van most használva a scart hang kimenet,előtte az optika ment ,mindíg volt hang.DIGI TV.

[ Szerkesztve ]

(#89603) E.Kaufmann válasza pjen (#89602) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ok, de a Digi TV hogy csatlakozik, ha van, a beltérivel mivel van összekötve? Műholdas vagy kábel? Kábelesen belül is belül is DVB vagy analóg?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#89604) pjen válasza E.Kaufmann (#89603) üzenetére


pjen
félisten

Koax kábellel csatlakozik,ha analógra állítom akkor is van hang a scarton.Lehet a scart csati lábkiosztását kéne tanulmányozni.Gondolok itt a jobb,bal kimenetre.

[ Szerkesztve ]

(#89605) OldMike válasza E.Kaufmann (#89603) üzenetére


OldMike
őstag

A SCART hangkimenet minden, a tévébe beépített tunerre csatlakozás esetén működik, viszont nincs hang bármilyen külső (HDMI, USB, DLNA) bemenet esetén. Az optika minden esetben ad ki hangot, de sztereó erősítő esetén PCM-re kell állítani a tévé Hang menüjében.

42LM660S

(#89606) E.Kaufmann válasza pjen (#89604) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Tanulmányoztam, és analóg kábeladás esetén működik is, úgyhogy biztos nem azzal van a baj. Lehet DVB-C esetén is nálad átpasszolja a hangot a SCART felé, de nálunk a HDMI forrás hangját már nem passzolja át.
De az is lehet nálad a Digi-TV csak nevében digi és valójában analóg, mint nálunk az Invitel. Kellett CI kártyát beleapplikálni a TV-be vagy anélkül megy? Utóbbi esetén tuti analóg: [link]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#89607) pjen válasza OldMike (#89605) üzenetére


pjen
félisten

Ez egyáltalán nincs így.Egy ideig használtam philpis tv- t UPC Cisco beltérivel HDMI kábellel a SCSRT kimeneten scart dugó RCA kimenettel,abban RCA ,JACK kábel és egy Logitek erősítös hang fal.Most ugyanez a Philips Tv Amiko8265+ tuner,HDMI kábellel összekötve.A hang része ugyanaz.Scart,Rca,jack,logitek.Mindenhol van hang.Most Digi tv.Ha az Amikót kiveszem a rendszerből,csak a megállíthatóság miatt kell,akkor sem változik semmi.

E-Kaufman.ha a tv ben van DVB-C tuner akkor nem kell kártya,a kártya a kódólt adásokhoz kell a DIGI nél.

[ Szerkesztve ]

(#89608) Alex91 válasza pjen (#89607) üzenetére


Alex91
félisten

Az LG-n a scart nem viszi ki a kulso forrasbol szarmazo jelet. Megoldas optikai kimenet, max. arra egy analog atalakito, ha analog hangrendszerhez szeretnenk kotni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89609) E.Kaufmann válasza Alex91 (#89608) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na, ez eddig ok, de az optikán lesz az analóg adásnak is hangja?
Vagy analóg adáshoz a SCART-ot kell csapolni, HDMI-hez meg az optikát?
Néznénk kábeltv-t és számítógépről filmet, a hangcuccnak meg egy bemenete van.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#89610) blakey


blakey
titán

Optikai kimeneten minden forrásnak van/lesz hangja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89611) blakey válasza Teetuss (#89600) üzenetére


blakey
titán

Nanocella réteget látod előtte, annak a torzítása eredményezi a jelenséget, más nincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89612) E.Kaufmann válasza blakey (#89610) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:R

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#89613) pjen válasza Alex91 (#89608) üzenetére


pjen
félisten

Akkor az én LG Tv- hibás.

[ Szerkesztve ]

(#89614) Alex91 válasza pjen (#89613) üzenetére


Alex91
félisten

Kerdes, hogy hany eves az a TV? Az enyemen meg scart sincs... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89615) KoNZoLik@ válasza blakey (#89610) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen lesz!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#89616) sirály69


sirály69
őstag

Lassan 2 éves lesz a tv-m és gondolkozom a cseréjén.
Jelenleg 49UH8507 van és a 49SK8500 ra cserélném.
Jobb lehet a hang és a kép a SK8500-on? Hol találok teljes spec leírást ami hiteles?
Azt írják, hogy az UH 8507-ben "oldalvilágítás" panel van benne, a sk8500 ban slim direct (Full Array Dimming ).
Melyik a jobb?

Szerver Hosting Debrecenben

(#89617) hrabanc


hrabanc
tag

Sziasztok!
Ajánljatok légyszi 80-82 cm-es FHD-s tv-t, legalább két HDMI csatlakozóval, beépített wifivel és bluetooth-szal.
A keretem max egy százas!
Előre is köszönöm a tippeket!

(#89618) energomatt válasza hrabanc (#89617) üzenetére


energomatt
senior tag

Esetleg, ha elénktennéd a választékot......

(#89619) #20221952 válasza hrabanc (#89617) üzenetére


#20221952
törölt tag

Tessék, itt van ő, bár néhány ezerrel több, mint a kereted.
Képe nem rossz, a hangját meg szokni kell (nekem nagyon doboz a hangja).

(#89620) Dzsedáj


Dzsedáj
tag

Sziasztok!

Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne. Adott 2 LG készülék: 55UJ7507 (197 k) és 55SJ810V (266 k). Megér e az utóbbi közel 70 k-val többet? Lényegi különbséget nem látok a nano cell, 60 vs 120 hz és a harman kardonon kívűl: [link]. Tévedek?

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89621) hrabanc válasza energomatt (#89618) üzenetére


hrabanc
tag

Esetleg, ha érdemben hozzászóltál volna...
Melyik részét nem értetted?
Az ajánlásokra és a tippekre vagyok kíváncsi.
A keresőt én is tudom használni, de a személyes véleményekre vagyok kíváncsi vagy az olyan akciókra, amiket pl. az árukereső nem hoz...

(#89622) hrabanc válasza #20221952 (#89619) üzenetére


hrabanc
tag

Köszönöm, elsősorban monitorként használnám, a hang kevésbé érdekes.

(#89623) senki66


senki66
senior tag

Sziasztok,

Reményeim szerint tudtok infóval szolgálni az alábbi kérdésben. 60UJ634V tévém van. A tévé a kapott anyagot, DLNA megosztásról, külső meghajtóról elég szépen felkonvertálja, nem is nagyon látni különbséget az 1080p és a 2160p között. A tévé adást közvetítő Telekom set top box-ról kapott jelet viszont nem konvertálja fel. LG ügyfélszolgálatot kérdeztem, akik azt mondták, hogy nem minden STB jelét tudja a tévé felkonvertálni, kérjek a szolgáltatómtól arra képes eszközt. Hívtam a Telekom üfsz-t, aki ajánlott valmilyen Tatung márkájú eszközt, a T. szerelője viszont azt mondta, hogy szerinte ez sem alkalmas arra, amit én szeretnék. Mivel a boxon van olyan felvételem, amit nem tudnék máshonnan pótolni és a cserével elveszne, csak akkor cseréltetném ki, ha biztos megoldódna a kérdés. Ismeri valaki erre a problémára a választ, tényleg vannak olyan boxok, amik jelét felkonvertálja a tévé, míg másokét nem és van ilyen eszköz, mely(ek) azok? Esetleg a tévé menüjében van ezt beállító opció. A beállítások ugyebár minden inputnál külön változtathatók, talán az STB HDMI inputján nincs beállítva valami?

[ Szerkesztve ]

(#89624) blakey válasza senki66 (#89623) üzenetére


blakey
titán

Ha teljes képernyőn látod a képet akkor felkonvertálja, nem is értem miből gondolod, hogy nem. :F

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89625) senki66 válasza blakey (#89624) üzenetére


senki66
senior tag

Ezt nem értem, mi köze a teljes képernyőnek a felkonvertáláshoz? Felkonvertálás alatt azt értem, hogy pl egy sd filmet jobb minőségben játszik le, olyan minta mondjuk legalább 720p lenne.

(#89626) blakey válasza senki66 (#89625) üzenetére


blakey
titán

Ez az, nem érted, a felkonvertálás az amikor teljes képernyőn jelenít meg kisebb felbontást, amit meg most írtál az képjavítás, ehhez vannak különböző opciók, zajcsökkentők.
Ha nem lenne felkonvertálás akkor bizony kis ablakban látnád pl. a 720p-s anyagot és nem teljes képernyőn.
Tehát ahhoz, hogy jobb minőségű legyen a felskálázás, jobb eszköz kell vagy a beállításokkal kell megtalálnod a számodra megfelelőt. Magyarul működik a skálázás most is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89627) senki66 válasza blakey (#89626) üzenetére


senki66
senior tag

Figyu akkor nevezzük képjavításnak, azt eddig is tudtam, hogy működik, de csak a leírt forrásokra a tévére (stb) mint forrás nem. Te nem érted, hogy mit kérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#89628) blakey válasza senki66 (#89627) üzenetére


blakey
titán

Te a jó minőségű felskálázást hiányolod és nem a felskálázást mint folyamatot, a kettő nem ua. és azt egy jó minőségű külső eszközzel kaphatod meg ami megfelelő minőségű skálázóval rendelkezik, ilyen box nem lesz, a zajcsökkentők maradnak és a TV-re van bízva minden. Szóval rossz a kérdés és nem érted mit szeretnél. Külső forrásra is működik a képjavítás, ne írj zöldségeket, de tudni kell, hogy mit és milyen mértékben kell állítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89629) sirály69


sirály69
őstag

Erre valaki?

Szerver Hosting Debrecenben

(#89630) blakey válasza sirály69 (#89629) üzenetére


blakey
titán

Zavar valami a TV-ben, nem tetszik valami? Ha nincs gondod vele akkor nincs értelme cserélni, ha igen akkor inkabb OLED-re lenne érdemes. Szerintem annyit nem ér az a TV, jövőre olcsóbban már talán jó vétel lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89631) senki66 válasza blakey (#89628) üzenetére


senki66
senior tag

Nem a jó minőségű felskálázást hiányolom és éppen, hogy nem azt állítottam, hogy külső forrásról nem megy a felskálázás. Akkor nem írtam volna, hogy dlna megosztáson vagy külső meghajtón tökéletesen működik, csak a téve stb-ről nem. Jobb minőségű külső eszközzel nem lehet a szolgáltató "adását" "felskálázni" bár az LG azt mondta, hogy van ilyen stb, csak kérjek, de a szolgáltató nem tud ilyent adni. Ezek szerint erre nincs megoldás, ez is egy válasz legalább is a tiéd. A kérdésemet ne keverjük a "nem tudok jó minőségben 4k anyagot lejátszani, amire általában a külső lejátszó a válasz" problémával. Egyébként a tévé(stb) minőségi problémán kívül, a tévé belső lejátszója az esetek 99 %-ban tökéletesen helytáll.

(#89632) blakey válasza senki66 (#89631) üzenetére


blakey
titán

Tényleg nem érted, a szolgáltatói boxok semmilyen jó minőségű felskálázást nem alkalmaznak és többnyire FHD-t tudnak, ezt a jelet a TV-d minden esetben felskálázza, mivel a box által továbbított kép nem a legjobb minőségű ezért a TV sok esetben még látványosabbá teszi a hibákat, megoldás lehet olyan box amiben valóban van jó minőségű felskálázás, yadif, bob, stb., de ilyen a szolgáltatóknál nem létezik vagy a TV-n a zajcsökkentők segítségével próbálod javítani. Gondolom tisztában vagy azzal, hogy minden bemenetre külön beállítás van, a DLNA is bemenetnek számít, tehát ha DLNA-n jó akkor próbáld meg ugyanazt a beállítást használni HDMI-n is.

Ez volt a kiinduló pont:
A tévé adást közvetítő Telekom set top box-ról kapott jelet viszont nem konvertálja fel. - erre írtam, hogy bizony felkonvertálja és ez is külső forrásnak számít.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89633) junior19 válasza senki66 (#89631) üzenetére


junior19
senior tag

Szerintem nincs ilyen STB-je egyetlen szolgáltatónak sem.
Műholdas stb-ék vannak, amik tudják a 2160-at a kimenetre adni, de az a Telekomnál nem pálya, mert nem tudod saját vevővel nézni. Upc Directet tudsz saját vevővel használni. Ha iptv a rendszer, arra sincs a Telekomnak olyan vevője. Remélem segítettem.

codec project

(#89634) sirály69 válasza blakey (#89630) üzenetére


sirály69
őstag

Műsorújság szinte használhatatlan{digi}. Samsung tvn működik. Sötét jeleneteknél, sávokban világos a panel. Gyors mozgásoknál utánhúzás látszik. Fociban labda, F1...
Csak 3 db HDMI port.
Egyébkénk meg vagyok elégedve vele.
Nem értek hozzá, csak kérdezem hogy az SK8500 ban nem jobb a panel?

Szerver Hosting Debrecenben

(#89635) senki66 válasza blakey (#89632) üzenetére


senki66
senior tag

Ez világos, hogy a szolgáltatói boxok nem csinálnak semmilyen felskálázást, de attól a tévé még tehetne, de LG szerint ezt csak bizonyos stb-ék engedik meg, tehát az a kérdés hogy a kimenő jelet tudja e a box blokkolni?
Junior szerintem megértette mi a probléma, és én sem rugóznék rajta, ha az LG nem állítja az ellenkezőjét.

(#89636) orc88


orc88
őstag

Sziasztok!

Adott egy 3 éves 32LB561V, amit elsősorban monitornak használtam.

Pár napja lettem figyelmes fehéres foltokra a képernyő közepén vízszintesen, illetve egy kifejezetten látványos foltra a jobb szélén.
Mi okozhatta, mit lehet vele kezdeni? Ha javítható kb mennyibe fájna?

Képek: (gyorsan lőttem őket, a középső kisebb foltok lehet nem kivehetőek, de a jobb szélső még így is látszik)


"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#89637) Alex91 válasza orc88 (#89636) üzenetére


Alex91
félisten

Annyiba faj, amennyibe egy uj tv kerul...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89638) orc88 válasza Alex91 (#89637) üzenetére


orc88
őstag

Azthittem azért legalább 5 évig elég lesz... :U

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#89639) Alex91 válasza orc88 (#89638) üzenetére


Alex91
félisten

Normal hasznalat melett is zavaro? Ha nem, akkor hasznalod igy, ha zavar, akkor egyszerubb venni egy masikat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89640) orc88 válasza Alex91 (#89639) üzenetére


orc88
őstag

Szürke képnél szembe tűnő játék közben, valószínűleg még használom amíg nem romlik a dolog. Utána majd cserélem.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#89641) blakey válasza sirály69 (#89634) üzenetére


blakey
titán

A "sávokban világosabb" jelenség a Local Dimming eredménye, ki kell kapcsolni, képjavítókat szintén ki kell kapcsolni. Lehet, h9gy egy jó beállítással minden rendbe jönne.
Nem tudom, hogy jobb a panel vagy sen, egymás mellett nem láttam a két készüléket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89642) sirály69 válasza blakey (#89641) üzenetére


sirály69
őstag

:R
Próbáltam megkeresni a local d-t hogy tudom kikapcsolni, de ilyet sehol sem találok... :B :O

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#89643) blakey válasza sirály69 (#89642) üzenetére


blakey
titán

Helyi sötétítés néven keresd és a képi beállításoknál kell keresni, "haladó" vagy "további" résznél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89644) sirály69 válasza blakey (#89643) üzenetére


sirály69
őstag

Megvan! :R

Szerver Hosting Debrecenben

(#89645) pilóta válasza senki66 (#89635) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem a TV nem foglalkozik ilyen szempontból azzal, hogy a jel STB-ből vagy más HDMI forrásból jön-e. Ha full HD a felbontás vagy SD, akkor felskálázza, ha be van kapcsolva.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89646) Dzsedáj válasza Dzsedáj (#89620) üzenetére


Dzsedáj
tag

:B ??

[ Szerkesztve ]

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89647) Alex91 válasza Dzsedáj (#89646) üzenetére


Alex91
félisten

Eldontod, te fogod hasznalni....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89648) Dzsedáj válasza Alex91 (#89647) üzenetére


Dzsedáj
tag

Jogos :B

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

(#89649) Alex91 válasza Dzsedáj (#89648) üzenetére


Alex91
félisten

Ha nem vagy a “mindenben csak a hibat keresem” hozzaallasu, akkor valoszinuleg az olcsobb is jo lesz. Ha meg olyan vagy, akkor a dragabb is xar lesz :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89650) Dzsedáj válasza Alex91 (#89649) üzenetére


Dzsedáj
tag

Nem vagyok olyan egyáltalán :)) inkább igyekszem a lehetőségeimhez képest a legjobb döntést meghozni. Inkább olyan vagyok, hogy sokáig járok utána valaminek, tájékozódom mire megszületik a végleges döntés. A UJ75 marad :) MM honlapon leadtam a rendelést. de még nem igazoltak vissza. Miskolcon 2 db volt, tegnap el is adták. Remélem lesz még vhol belőle.

Az eladő nő ki is akasztott. "Ne vegyek LG-t mert az csak 3k nem 4k, a samsung sokkal jobb mert rajta van az UHD minősítés, meg az LG jogtalanul használja" - aztán levette a samsung magyarázó prospektust és mutogatta ott nekem az RGB ledeket meg hogy így több a fehér a többiben, stb. Aztán kicsit bekavartam a VA vs IPS panel témával, majd közöltem vele, hogy a tv-k 90%-ban LG panel van (tudom, hogy nem így van, de már csak azért is) aztán, kb. lehülyézett, hogy nem így van és hogy ne akarjam neki megmondani ő 3 éve a samsungnál van :DDD ... ki is bújt a szög a zsákból miért akart Samsungot rám sózni. Amit még meg is értenék, csak a marketing nem az ő asztala volt az elsőre lejött...

''Az én akarásom nem bolondság,hanem tövig kalászos táblája a tibennetek még csak csirázó búzaszemeknek!''

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.