Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90901) Tutu7030 válasza PioDVD (#90878) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ez érdekes, mert nálam nem ilyen rossz. A sony 42W828B sokkal rosszabb volt a betekintési szög szempontjából (is).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#90902) unkrec


unkrec
újonc

Udv midenkinek

Most vettem egy QLED Smart Samsung, 123 cm, 49Q6FN, 4K Ultra HD tevet.
Bluetooth fejhalgatot szeretnek csatlaoztatni a tevehez.
A Samsung magyarorszagtol a lenti tajekoztatast kaptam.

"Engedje meg, hogy tájékoztassuk, a Samsung televíziókban található beépített bluetooth profil elsődlegesen hangprojektorok csatlakoztatására valamint az okos távvezérlő használatára lett kifejlesztve. A felhasználói visszajelzések alapján működhet a készülék vezeték nélküli fejhallgató csatlakoztatása esetén is, azonban a zavartalan működést a fent említett okok miatt nem tudjuk garantálni."

Tudna valaki ajanlani fejhalgato modeleket melyek biztosan mukodnek a fenti tevevel.
Valaszotokat elore is koszonom

(#90903) blakey válasza unkrec (#90902) üzenetére


blakey
titán

Rossz topik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90904) Tutu7030 válasza unkrec (#90902) üzenetére


Tutu7030
veterán

Itt próbálkozz. :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#90906) blakey válasza #01819392 (#90905) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a régin is lehet régiót változtatni. Ha nálad megoldás az ország cseréje akkor azt válaszd. Sokmindentúl függhet, hogy jók-e a karakterek vagy sem, túl erős vagy gyenge jel esetén is lehet hibás a kódolás. Nekem eddig szerencsém volt a összes TV-vel, Mo-ra állítva is jó, igaz sokat állítgattam, szinteztem a koax hálózatot, hogy megfelelő legyen, szintén UPC kábel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90908) blakey válasza #01819392 (#90907) üzenetére


blakey
titán

Félóra? Maximum 1-2 percnek kéne lennie, van egy Netcastos TV, az is gyorsan végez. Gyors keresés vagy részletes keresés? Az adott típusra nem emlékszem, de elvileg ott is van ország választási lehetőség. LW-n is volt emlékeim szerint.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90909) PioDVD válasza #01819392 (#90905) üzenetére


PioDVD
senior tag

Nálam nem (lf és lk) nem régió van, hanem Hely. Beállítások, alul fogaskerék, Általános, azon belül legfelül a nyelv, alatta a hely. Csak ha átállítod a hely-et, újra kell programozni az adókat. Mondjuk csak egyszer kell kivárni, de azért na...

Blakey:
Nem hálózatfüggő, nálam 92 és 100 %, mégis belassul. Talán mert kártya nélkül csinálom. (A kolléga is.) És ugye, hogy ugye, másnál is problémás az ékezet? :) Nem tudom, mitől függ, de nem user error. Nálam fix-en rossz Mo-gal.

Tutu7030:
Nincs összehasonlítási alapom, csaj a 2 monitor és az lf tv. Illetve korábban írtam, hogy mm-ban egy Philips volt alatta vagy mellette, annál sokkal kevésbé torzult a mm pirosa oldalról. A feketéje meg messze jobb, mint vártam.

Más: PC-hez akkor senki sem lőtte be a tv-jét? Nem játékra, munkára.

[ Szerkesztve ]

(#90910) blakey válasza PioDVD (#90909) üzenetére


blakey
titán

LF5800, LF650 és SJ810-en Mo-ra állítva jók a Guide-ban az ékezetek, megnéztem, hogy tudjam mit írok. :)
Kártya nélkül is jók voltak, mindegyiket kipróbáltam kártyával és anélkül. Csak a helyi központ szolgáltatási hibájára tudok gondolni, azaz hálózatfüggő is lehet. De ha nem akkor magyarázd meg, hogy nálam miéret jó, én nem tudok másra gondolni csak hálózati hibára, akár helyi/központi.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90911) PioDVD válasza blakey (#90910) üzenetére


PioDVD
senior tag

Elhiszem, csak mint láthatod, nem egyedül nálam van ez. Ahogy írtam, ez már az lf vásárlásakor (vagy 3 éve) is felmerült a fórumban. Szóval nem mondható, hogy jó Mo, mert vagy igen, vagy nem. Persze érdemes talán Mo-gal kezdeni és ha xar, akkor rászánni az időt egy újabb keresésére "külföldről". Bár nem tudom, milyen hátránya van, ha rögtön külfölddel kezdek.

Megmagyarázni biztos nem fogom, mert lövésem sincs. :) Csak a tapasztalatomat írtam.

[ Szerkesztve ]

(#90912) blakey válasza PioDVD (#90911) üzenetére


blakey
titán

Engem is érdekel, mert látom, hogy eltérően viselkednek a TV-k. Én sem találok magyarázatot de valami biztos okozza a jelenséget hiszen nem lehetne ennyire más területenként. Mindig csodálkozom, hogy írják eltérő ország választását, nem csak LG hanem más típusoknál is és nem csak UPC esetében. Vagy másképp hangoljuk a TV-ket vagy a területtől függ, hogy hibás vagy sem a kódolás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90913) csiak


csiak
tag

Sziasztok,

Ezek kozul melyiket valasztanatok Sport, 4k sorozatok es PS4 felhasznalasra?

70UK6950PLA 399.999 vagy 65SK8100PLA 407.993

Köszi!!!

"Sok loot disznót győz!"

(#90914) Srob válasza csiak (#90913) üzenetére


Srob
tag

SK. Kisebb ,de jobb.[link]

"curiosity killed the cat"

(#90915) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Ezt a tv-t néztem ki végül amit venni szeretnék: LG 49UJ620V

Miért nincs semmi a leírásokban arról, hogy ha rá kötök egy média lejátszót HDMI-n, akkor az milyen tartományokban működik?

Kadencia helyes lejátszás már alap dolog lenne, és azért nem írják ki?
Filmekhez a 23,976fps-es lejátszás a szabványos.

Tudja ezt ez a tv?

(#90916) Balu71 válasza #30734848 (#89506) üzenetére


Balu71
újonc

Ugyanez a problémám (függőleges csíkok gyors mozgásnál, világos háttérnél) 55UH8705 tv-vel. Az LG szerelő nekem is ezeket mondta. A lokális megvilágítás miatt durva foltosodás is van fekete háttérnél.
Sikerült megoldanod a problémát?

(#90917) asprey válasza Balu71 (#90916) üzenetére


asprey
tag

Nekem 65UH8705 van. A kép menüben a "helyi sötétítés" kikapcsolásával megszűnik ha zavar! Local Dimming kapcsoló de nem tudom miért helyi sötétítésnek nevezték el.

[ Szerkesztve ]

(#90918) antatom válasza asprey (#90917) üzenetére


antatom
csendes tag

Sziasztok!
Van e valakinek személyes tapasztalata a 49sk8500 tv-vel az imént említett local dimming gel kapcsolatban?
Valós környezetben mennyire működik jól ? Több hsz nél olvastam , hogy inkább kikapcsolják ezt a funkciót, és ha ennél is ez lenne, akkor jó lenne a 8100 is.

(#90919) blakey válasza antatom (#90918) üzenetére


blakey
titán

Még egy jól működő LD-t nem láttam, márkától függetlenül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90920) Márton


Márton
nagyúr

LW5500-on ha hangerőt állítok a jobb alsó sarokban jelenik meg az osd.
Most a z UB850V-n középre teszi, ami nagyon zavar már pár napja, nem tudok hozzászokni.
Konfigurálható, áthelyezhető ez jobbra, ha már annyira okos a tv?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#90921) blakey válasza Márton (#90920) üzenetére


blakey
titán

:), nem konfigurálható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90922) Márton válasza blakey (#90921) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor nem is okos tv-t vettem :((

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#90923) dondave1337


dondave1337
csendes újonc

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem erősíteni, hogy az LG 50UK6950PLB valóban Direct LED, VA paneles? Csak mert a Displayspecifications szerint igen, viszont érdekesség, hogy például az eggyel nagyobb méretű már Edge LED, IPS paneles. 10Q előre is!

Lumia 925 --> S7 edge --> U11 --> 11 Pro Max

(#90924) Geza26 válasza dondave1337 (#90923) üzenetére


Geza26
senior tag

Az 50 colos 6950 az VA paneles!

Nekem ez volt épp a megdöbbentő, mennyire nem számít a jelölés az LG-nek.

[ Szerkesztve ]

Géza

(#90925) Dwatti válasza dondave1337 (#90923) üzenetére


Dwatti
addikt

Direct led , Via paneles és nincs "sávos " local drimming se , és egész tűrhető a fekete is :P
ár értékben most az egyik legjobb vétel (170e)

[ Szerkesztve ]

(#90926) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv
Hogy tudok LG 3D s tv n lejátszó nélkül pl pendrive ról külső hdd ről ,vagy hdmi n laptoptól 3D ben filmet nézni? Milyen formátum kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#90927) coppola válasza Geza26 (#90924) üzenetére


coppola
tag

Paneltipust egyik gyártó se jelöli a sorozatszámban

(#90928) Kolorista válasza Remekelek28 (#90926) üzenetére


Kolorista
csendes tag

Mkv fájlt kell használni, Half-OU, vagy Half-SBS formátumban, az ISO-t nem tudja a tv lejátszani csak a médialejátszó. A Half-OU szerintem jobb képet ad. (Half-OU két kép egymás felett, Half-SBS két kép egymás mellett.)

Üdv Kolorista

(#90929) Geza26 válasza coppola (#90927) üzenetére


Geza26
senior tag

így van, de az azonos típusszám különböző méreteknél általában azonos paneltípust jelent.

[ Szerkesztve ]

Géza

(#90930) coppola válasza Geza26 (#90929) üzenetére


coppola
tag

Samunál még azonos méret azonos tipusszámon is panellottó van sokszor

(#90931) Remekelek28 válasza Kolorista (#90928) üzenetére


Remekelek28
őstag

köszi És akkor ez laptopról HDMI kábelen keresztül is menne a tv-n ? Half SBS-t találtam.

(#90932) dondave1337


dondave1337
csendes újonc

Köszi, akkor úgy néz ki, hétfőn megyek érte.

Lumia 925 --> S7 edge --> U11 --> 11 Pro Max

(#90933) Geza26 válasza coppola (#90930) üzenetére


Geza26
senior tag

Szerintem nem is lehetnek rá büszkék!
Viszont ebből is látszik, hogy a fogyasztói társadalomnak fogalma sincs mire költ. (Bár tv esetében valószínű túl is van misztifikálva a paneltipus fontossága egy átlagfelhasználónak.)

Géza

(#90934) coppola válasza Geza26 (#90933) üzenetére


coppola
tag

Fogalmuk sincs, és az a félelmetes, hogy a legtöbb esetben nem is érdekli őket, az meg nem túl etikus, hogy a gyártók ki is használják ezt, sőt visszaélnek vele. Specifikációnak bőven elég a csodálatos, fantasztikus, hihetetlen, varázslatos meg legújabb...stb

(#90935) coppola válasza dondave1337 (#90932) üzenetére


coppola
tag

Szvsz on-line rendeléssel jobban jársz, problémamentesebb az esetleges elállás, ha esetleg otthon derül ki vmi gond, ráadásul a szállításnál esetleg fellépő sérülés kockázata se Téged terhel

(#90936) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
HBO packot ha megrendelem upc-től megy majd az HBO go app LG tévémmel? (tv azt mondja csak szolgáltatón keresztül megy hiába is regisztráltam HBO go-ra az HBO oldalán...). Megy valakinek így vagy bárhogy az HBO go app vagy LG ennyire leszarja vagy más tévével miért megy?

[ Szerkesztve ]

(#90938) bigdady válasza #01819392 (#90937) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz

(#90939) pjen válasza bigdady (#90936) üzenetére


pjen
félisten

Nekem megy az app.LG és Samu tévén is.UPC HBO előfizu.

(#90940) Elessar67


Elessar67
csendes tag

Sziasztok! Nekem olyan kérdésem volna, hogy miért van a guide elcsúszva egy órával a tényleges adáshoz képest? Az óraátállítás óta ilyen, szóval egy órával előrébb jár a guide, és eléggé zavaró ez így .
Már próbálkoztam mindenféle időbeállítással, de nem megy.
TV-m típusa LG32LK6100PLB

Digi a kábelszolgáltatóm, ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Ace, Galaxy S3 Mini, LG G4 Huawei Mate 20 Pro

(#90941) Dwatti válasza Elessar67 (#90940) üzenetére


Dwatti
addikt

Még nem állították át a szolgáltatónál, szerintem 1-2 nap és jó lesz ismét.

(#90942) Đusty válasza Elessar67 (#90940) üzenetére


Đusty
addikt

Nem a tv-től függ hanem a szolgáltatótól, a szokásos majd átállítják.

(#90943) Elessar67


Elessar67
csendes tag

Köszi a gyors válaszokat!

Az sem számít, hogy nem SD-boxom van, hanem a TV saját Guide-ja? Bocs ha nagyon butákat kérdezek, pár hónapja van csak okos TV-m, azelőtt SD-boxxal ment a régi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Ace, Galaxy S3 Mini, LG G4 Huawei Mate 20 Pro

(#90944) Dwatti válasza Elessar67 (#90943) üzenetére


Dwatti
addikt

Bárhonnan is fogod az adást, valamelyik szolgáltató sugározza... majd átállnak.
Egyébként tényleg cikki hogy egy "számítógépes" rendszert 2018-ban nem tudnak rendesen összehangolni az időzónákkal . :W

[ Szerkesztve ]

(#90945) bigdady válasza pjen (#90939) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#90946) tennis


tennis
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, mi lenne a jobb választás?
Inviteles IPTV a tv szolgáltatás, 30 MB-os net mellett.
Ehhez érdemes-e megvenni az LG 55 SK8500 típust, elég jó lenne rajta az adás minősége? Ehhez talán nem kellene külön hangrendszer, mert az elég jónak tűnik.
Vagy egy olcsóbb tv- LG 55 UK 6950 vagy LG 55 UJ 7507 a két jelölt- és mellé egy LG SJ4 hangprojektor.
Az UK 6950-ről elég sokan írtak, a másik kettő tv-ről, ill. a hangprojektorról valakinek tapasztalata?
Köszönöm előre is a segítséget!

(#90947) pjen válasza tennis (#90946) üzenetére


pjen
félisten

Ha fontos a hang,neten vedd.A hangját igazán csak otthon tudod megitélni.Nem jó vissza küldöd.

(#90948) Dwatti válasza tennis (#90946) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem 50UK6950 és LG SJ4 hangprojektor kombo van
TV elég jó. Hanprojektor is jól szól .Tv-mozizáshoz megfelelő. Zenéhez kevésbé mivel magas sugárzó nincsen benne. Közép és mély van .Térhatás kicsit gyenge.
30 m2 szobában megfelelő. 50 e körül nem igazán van jobb.

[ Szerkesztve ]

(#90949) csiak válasza Srob (#90914) üzenetére


csiak
tag

Végül a 8100 lett, köszi a támogatást...

Valaki tudna linkelni egy részletes képbeállítást? A gyári képmódok közül gyakorlatilag használhatatlan mind, (vagy az én szememnem nem kellemes), ill. úgy tapasztaltam, hogy az adavanced funkciók közül ha mind off-ban van akkor a legjobb a kép... (ha ez igaz, akkor minek raknak bele ennyi spec opciót) :DD

Köszi!!!

"Sok loot disznót győz!"

(#90950) pjen válasza csiak (#90949) üzenetére


pjen
félisten

Szerencsére nem vagyunk egyformák,attól,hogy Neked nem kellenek azok az opciók,lehet másnak az a kedvenc beállítása.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.