Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90351) coppola válasza Janusz001 (#90350) üzenetére


coppola
tag

Kiöregedett IPS

(#90349) PioDVD:
Ahogy írta, csak az 50" és 70" VA, a többi, így a 32" is IPS

(#90352) Janusz001 válasza coppola (#90351) üzenetére


Janusz001
őstag

Nekem ha hozza ezt a képminőséget a 70uk6950pla, már elégedett leszek.

(#90353) coppola válasza Janusz001 (#90352) üzenetére


coppola
tag

Kontrasztban biztos, a többire nem vennék mérget.

(#90354) bbsofficial


bbsofficial
tag

Bocsi, hogy megkérdezem, de miért van árban relatíve nagy különbség pl. az 50UK6300 és az UK6950 között, ha a panel ugyanaz? Magic remote és továbbfejlesztett hangzás?

(#90355) junior19 válasza bbsofficial (#90354) üzenetére


junior19
senior tag

Plusz a keret és a talp anyaga, illetve pár csatlakozóval több van a 6950-en.
Ha megnézzük az árkülönbség most 30000 Ft környékén mozog. Írták itt, hogy a távirányító majdnem egy 20-as. A két talp között is van árkülönbség, a plusz csatlakozok is többletköltség. Most szerintem reális a 30-as árkülönbség, ha a többlet valakit vonz, de ezt mindenkinek magának kell eldönteni.
Induláskor azt hiszem olyan 50-70 volt a különbség, na az sok volt.

codec project

(#90356) Kiskutya válasza bbsofficial (#90354) üzenetére


Kiskutya
veterán

Kép is szebb azert kontrasztban és fényerőben is van eltérés.... bocs 55be van 50be nem néztem.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#90357) Dwatti válasza bbsofficial (#90354) üzenetére


Dwatti
addikt

Azért a fémkeret sokkal igényesebb mint a müanyag. Magic remote is plusz. Meg szerintem is jobb a képe. (50UK6950)

[ Szerkesztve ]

(#90358) PioDVD válasza coppola (#90351) üzenetére


PioDVD
senior tag

Igen, olvastam, de tv-kről írt, a 32-es meg inkább játékszer. :) Szóval nem tudom, a többi-ben benne van-e 32-es.

Nem tudom, mikor lesz időm, de be kell mennem a mm-ba, megnézni ezt az oldalról sötétedést. Lehet, hogy tényleg ips, csak gyengébb ilyen téren, mint a 42lf652v. (meg a monitoraink)

(#90359) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Sziasztok srácok.
Új tv vásárlása előtt állok, az F szériáig képben voltam, de azóta egy kicsit lemaradtam a témában, Egy UF850V nek keresnék méltó utódot, ennek gyönyörű képe van, és nem szeretném lejjebb adni képminőségben. viszont nagyobbat szeretnék.
van pár kinézett modell elsőkörben:
UJ7507
SJ810V
SJ850V
előfordulnak még mindig brutál méretű bevilágítások, sávosodások mint régen az alacsonyabb 6os 7es szériás tv-ken?
esetleg valakinek egy nagyon bevált tuti modell aminek nagyon szép képe van a tavalyi és az idei kínálatból?
Az uf850nél kritérium volt h focinál ne látszódjon a felhősödés és akkoriban nagyon sok volt a bevilágítás az alacsonyabb szériákban, ez most is feltétel lenne h szép képe legyen. Köszi előre is!

(#90360) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Kerestem tesztet az UK6950 tévéről.
Amit találtam ott ajánlják sport nézésre és játékra, de nem "új HDR" filmek nézésére. Mik ezek az új HDR filmek? A specifikációkban ott a HDR, és aktívnak is írják. Lehet a fekete kissé szürkés megjelenítése miatt írják ezt?

Nem támogatja a "Dolby Vision HDR" funkciót. Speckók szerint tud: HDR: HDR10, HLG funkciókat. Ez nem elég, még a dolby vision is kell, vagy mennyire szemmel látható a különbség köztük?

Ezen kívül a "dimming" funkcióról sem írtak túl jót.

Jelenleg egy LA660S van. A feketéje természetesen nem jó (mármint fórum mércével mérve :) ), ettől független szeretjük, ennél egy UK6950 csak jobb, nem? ... vagy érdemesebb gyűjtögetni egy Sk7900-ra (feljebb már tényleg nem mennék)?
Kb 47k huf a különbség, ami azért nem kevés.

kösz!

(#90361) Dwatti válasza Throme (#90360) üzenetére


Dwatti
addikt

UK6950 mérettől függően 2 panellal szerelt .
IPS -szürkébb fekete jobb betekintési szög.
VA panel jobb fekete kicsit "rosszabb" betekintési szög - nagyobb kontraszt.
Nekem 50UK 6950 van VA paneles, szép színek, szerintem jó a fekete,a teli fehér néha túlságosan vakító. Kijelző kissé tükröződik.
Szemből nézve jó. Oldalról kicsit már tompulnak a színek.

[ Szerkesztve ]

(#90362) Throme válasza Dwatti (#90361) üzenetére


Throme
veterán

Itt olvastam egyik hsz-ben az 50" és 70" méretek jönnek VA-val. Én pont a köztes, 65"-ost néztem. A betekintési szög fontosabb, mint a tökéletes fekete. Persze van az a kategória, ahol mindkettőt megkapom, de annak az ára még nem barátságos.

.. és nézel rajta "új HDR" filmeket? ("This is clearly not the screen for those who want full enjoyment of the new HDR movies, but for sports it works perfectly." innen , ezt a 65" verzióra írják..)
Hogy ez mi lehet nem tudom, sem a dolby vision HDR-t . Majd googlizok egyet....

[ Szerkesztve ]

(#90363) Dwatti válasza Throme (#90362) üzenetére


Dwatti
addikt

4K ban és HDR ben csak a youtuben található teszt videókat néztem.
Full HD filmet néztem még csak rajta, de az is nagyon jó volt :)

LG 49SJ810V - most ez is elég baráti áron van .

(#90364) coppola válasza Dwatti (#90363) üzenetére


coppola
tag

24p mozgása milyen? Olvastam olyat is, hogy nem az igazi, ez a truemotion 100 is különbség 120 is van alacsonyabb sorozatszámban. Szoval mozgással nincs bajod?

(#90365) Dwatti válasza coppola (#90364) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem nem "villog - rángatódzik a kép" Igaz még csak kevés HD tartalmat néztem. 2 mozi film meg a videó tesztek. UPC csomagban is csak a M1, Duna Meg a M4 sport HD. Sportot is majd csak a hétvégén nézzek.
Akció filmmel nem vettem észre hogy gond lenne a mozgással.

[ Szerkesztve ]

(#90366) coppola válasza Dwatti (#90365) üzenetére


coppola
tag

Kis judder-től nem borulok ki úgysem, a soap operát jobban utálom. Köszi! :R

(#90367) Dwatti válasza coppola (#90366) üzenetére


Dwatti
addikt

Engem egyedül a tükrözödés zavar. Minden mással megvagyok elégedve.

(#90368) nordino


nordino
tag

Van egy 55UJ634V-m.Ajánlanátok hozzá olyan pendrive-ot amit megbízhatóan tud kezelni?
Nemrég próbáltam egy 64gigás noname pendrive-val,de hol látta rajta a videókat,hol azt írta rájuk hogy ezt a formátumot nem tudja kezelni.

(#90369) .LnB válasza Throme (#90360) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Dolby Vision az fasza cucc. De nem túl elterjedt még, és meg kell fizetni. Én B7-en láttam, az teljesen más szint ugye. A Dolby Vision-nál ugye a metaadatok képkockánként is meg lehetnek határozva. Míg a HDR10-nél egy adott "filmre" van. És a DV,a HDR10-nél is 8-szor több szín megkülönböztetésére képes.

Én elvileg kedden kapom meg a 55UK6950-et. Kíváncsi vagyok rá. Sajnos B7-et akartam, de az asszony sokallotta, és valóban az is lenne, szóval igaza van. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90370) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Viszont szeretnék én is kérdezni tőletek.
Jelenleg mi filmet úgy nézünk, hogy a gépről hdmi kábellel egy FHD tv-n. Potplayer lejátszóval.
Most a UHD filmeknél is jó lesz ez a módszer? Mármint a Potplayer képes azt a minőséget biztosítani, mint ha a TV-ről (külső vinyóról) indítanám a filmeket?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90371) junior19 válasza .LnB (#90370) üzenetére


junior19
senior tag

Pc-ről lejátszásra az uhd hdr esetén az MPHC +madvR párost szokták ajánlani. A kép is jobb lesz, ha bírja a rendszered, a hang pedig sokkal jobb, ha erősítőre küldöd, mintha a tv optikai kimenetéről adnád az erősítőnek. Ha a tévén hallgatod, akkor csak a kép lesz jobb.

codec project

(#90372) .LnB válasza junior19 (#90371) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Engem most csak a kép érdekel. Haveromnál a tv (B7) felismeri youtube-ról és hdd-ről, ha hdr tartalmat játszol le vele. Ki is írja fent a jobb sarokban ha jól emlékszem. Nyilvánvalóan azért mert a tv játssza le ezeket a file-okat. Namost, ha én gépről futtatom ezt, és csak a képet küldöm ki, akkor a HDR tartalom rendesen fog megjelenítődni? Mert ilyenkor ugye a VGA-m számolja a képet? Képes a tv így is felismerni a HDR tartalmat? Vagy ez teljesen máshogy működik?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90373) blakey válasza .LnB (#90372) üzenetére


blakey
titán

HDR-képes lejátszó kell ahhoz, hogy a TV felismerje a HDR-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90374) Kiskutya válasza .LnB (#90372) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha a kártyád tudja a hdrt meg a hdmi kábel akkor igen. Úgy tudom a winbe is be kell külön kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#90375) .LnB válasza Kiskutya (#90374) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Konkrétan nem néztem meg, de gondolom a 1080 tud. A hdmi kábelem már neccesebb kérdés, az nem mai darab. Potplayer lejátszó elvileg szintén tudja.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90376) Kiskutya válasza .LnB (#90375) üzenetére


Kiskutya
veterán

Milyen a vga?

hmm...

(#90377) .LnB válasza Kiskutya (#90376) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Írtam, hogy NV GTX 1080. :D Azon felül Gigabyte.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90378) Kiskutya válasza .LnB (#90377) üzenetére


Kiskutya
veterán

Annak tudnia kell. Bocs akkor nem figyeltem.

hmm...

(#90379) Dwatti


Dwatti
addikt

Megérkezett a tv mellé az LG s4J soundbar. Sajnos nem tudom rendesen a magic remote távirányításúval összehangolni csak a hangerőt vezérli Kikapcsolást nem. :(

(#90380) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Tudna vki segíteni abban, hogy mitől lehet az, hogy összekötöttem a PC-t egy LG 4K-s UHD tv-vel. És amikor a tv-n bekapcsolom a HDMI Deep Colour opciót (hogy élvezhessem a filmeken a hdr hatást) akkor elsötétül, majd újra kivilágosodik a kép. A hdr felirat megjelenik, majd rögtön el is tűnik. Oda-vissza ugrál a kép. Minőségi "Kácsa" 4K-s hdmi kábelt használok. A VGA pedig egy RX 570-es.

(#90381) Kiskutya válasza Kecuhun (#90380) üzenetére


Kiskutya
veterán

Valahol winen belül is be kell kapcsolni ha jól tudom de én még nem próbáltam. 10m nettel nem nagyon álmodozom 4k-rol....

hmm...

(#90382) Zoliwrc válasza shteer (#90254) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Igen, háttérvilágítás baja volt, szinte az összes led ki volt égve... Gagyi tucattermék ez az LG, és egy rossz konstrukció a led. (szüleim tv-je volt az említett darab).
Nekem 10 éve Panasonic (minőség!!!) plazmám van és hibátlan.

Hogy jót is írtak, hatalmas köszönet az újpalotai Tv-szerviznek a gyors és korrekt javításért :R

(#90383) shteer válasza Zoliwrc (#90382) üzenetére


shteer
titán

A lényeg hogy megoldódott

Beírhatnád a szerviz címét és elérhetőségét, hátha másnak is hasznára lesz ;)

..szerintem jónak tűnik

(#90384) Zoliwrc


Zoliwrc
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#90385) Costage


Costage
csendes tag

Sziasztok!

Tévét keresnék PS4 Pro mellé. Eddig is LG-m volt és maradnék a márkánál. Van három kiszemelt típus, amiket ma meg is tudtam nézni üzletben.
43UK6950PLB
43UK6470PLC
43UK6300MLB

A 6300-ast a lába miatt elvetettem, viszont arról olvastam, hogy jó az input lag-ja. Találtam olyan infót, hogy ugyanaz a panel van a 6470-ben is. Ezt valaki meg tudná erősíteni?
Egyelőre a a 6470 felé hajlok a félhold láb és a fém ház/láb miatt.

A 6950 esetében a kicsivel nagyobb fényerő, magic remote és a dts virtual x megérne +20-25 ezret, vagy jó választás lenne a 6470-es is? A másik kettőhöz képest nem láttam különbséget a képminőségben.

A tanácsokat és a segítséget előre is köszönöm!

(#90386) Kiskutya válasza Costage (#90385) üzenetére


Kiskutya
veterán

Csak a magic remote majdnem 20000 ft ha tévén keresztül szól a hang akkor a dts vx is jó lehet. Én már teszteltem elég jó térhangzast csinál mély hangokba viszont nem kell csodát várni ennél a tévénél sem.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#90387) Srob


Srob
tag

SW fájl (verzió: 04.70.95)
modelllista 55SJ950V-ZA ,65SJ9509-ZA, 65SJ950V-ZA,75SJ955V-ZA, 86SJ957V-ZA, 55SJ8509-ZA, 55SJ850V-ZA, 60SJ8509-ZA, 60SJ850V-ZA, 65SJ8509-ZA, 65SJ850V-ZA, 49SJ8109-ZA,49SJ810V-ZA, 55SJ8109-ZA, 55SJ810V-ZA, 60SJ810V-ZA, 65SJ8109-ZA,65SJ810V-ZA, 49SJ800V-ZB,55SJ800V-ZB, 65SJ800V-ZB, 43UJ750V-ZB, 49UJ7509- ZB, 49UJ750V-ZB, 55UJ7509-ZB, 55UJ750V-ZB, 60UJ750V-ZB, 65UJ7509-ZB, 65UJ750V-ZB

Valaki frissített már?Tapasztalat?

"curiosity killed the cat"

(#90388) brucka


brucka
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 55 UK6300MLB-t és olyan kérdésem lenne,hogy milyen program kéne,hogy a laptoppal is úgy össze tudjam párosítani,mint a mobillal?!
Vagy mindenképpen hdmi-n keresztül kéne?
Az eladó tanácsára maradtam a boxnál és nem a tv-be raktam a kártyát,az lehetséges,hogy így nem tudok usb-re felvenni?
Bocs ha nagyon newbie kérdések.. :)

(#90389) .LnB válasza brucka (#90388) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A set top box ha tud felvenni, akkor oda bedugod az usb-t és felveszi arra. De nem mindegyik tudja.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90390) pjen válasza brucka (#90388) üzenetére


pjen
félisten

A serviio nevű progival próbáld párosítani.Van topikja is.A kártyát nem tudom mért nem a Tv be teszed.Felvételnél mit ír ki?Melyik szolgáltatónál vagy?Ahhoz a TV hez minek a box?

[ Szerkesztve ]

(#90391) brucka válasza .LnB (#90389) üzenetére


brucka
tag

Tud a set top box felvenni,de sokszor van olyan probléma ha hd adást veszek fel,hogy az utolsó fél óra,óránál egyszerűen lefagy és nem lehet végig nézni. Többnyire NFL meccseket néznék így és elég idegesítő mikor pont a végét nem látom ezért is gondoltam,hogy így lenne másik megoldás.

(#90392) brucka válasza pjen (#90390) üzenetére


brucka
tag

Vidanetnél vagyok,az eladó javasolta,hogy maradjak a boxnál,mert a vidanetesek olyan rossz minőségű kártyát adnak,hogy nagyon sok esetben napról napra tűnnek el a csatornák..
"Felvételnél mit ír ki?"
A felvétel indítása sikertelen,a jel nem támogatott

(#90393) blakey válasza brucka (#90388) üzenetére


blakey
titán

Emby, Plex, Serviio, amelyik szimpatikus, a gépen kell futtatni a megfelelő szervert, beállítani a tartalmakat amiket megszeretnél osztani és a TV-re letöltőd a megfelelő app-ot, Serviio esetében nem kell letölteni semmit, az sima DLNA, a másik kettő annál több. Emby gyors és kevesebb erőforrást igényel és Plex-el van versenyben, van amiben jobb és előfordulhat, hogy valamiben rosszabb a másikhoz képest. Embyt használok minden rendszeren. Android TV fizetős, Plex meg Android, iOS-en fizetős.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90394) .LnB válasza pjen (#90390) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én még teljesen új vagyok Smart tv fronton. Ezért kérdezem, hogy az LG Smart share az mennyire alkalmas 4k UHD filmek megosztására? Kedden lesz meg a tv. És leginkább UHD tartalmakkal "etetném". De nem tudom, hogy hogyan. hdmi kábel? külső vinyó (jelenleg nincs)? Vagy valamilyen share megoldás?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90395) pjen válasza brucka (#90392) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos Vidanet ügyben teljesen tájékozatlan vagyok.

#90394) .LnB:Szerintem ez Tv függő is,de nem hiszem,hogy a 4K UHD simán fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#90396) .LnB válasza pjen (#90395) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Elvileg a Smart Share tudja az UHD tartalmakat is: [link] Bízom benne.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90397) blakey válasza .LnB (#90394) üzenetére


blakey
titán

Alkalmas csak a hálózatnak és a kapcsolatnak is alkalmasnak kell lennie. a TV-kbe épített LAN többnyire 100Mbps, Wifin ac kapcsolattal működhet de a Smart share helyett használj Embyt, Plex-et de inkább ajánlott külső lejátszót használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#90398) pjen válasza .LnB (#90396) üzenetére


pjen
félisten

WIFI re nincs garancia,ha szerencséd van működik,ha nem akkor nem.

(#90399) .LnB válasza blakey (#90397) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszönöm. Majd megnézem ezeket a programokat. De ti mit ajánlotok elsősorban a PC-ről való lejátszáshoz? Mármint inkább külső winyó? Vagy hdmi?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#90400) pjen válasza .LnB (#90399) üzenetére


pjen
félisten

Kábel vagy asztali média lejátszó.Először próbáld ki a Tv-t egy HDD vel.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.