Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89551) Teetuss


Teetuss
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az áron kívül van valami hátránya a SUHD tévéknek a sima UHD tévékkel szemben? Másik oldalról egyáltalán megéri a felárat?

üdv és köszönöm előre is a választ.

WWFSMD?

(#89552) komzs


komzs
tag

43 uhd lg tv-t akarok venni
Jó áron találom a
43UK6300 Tv-t
Kb. 130 eft
Jó vétel?
Mi a különbség a 43UK6470 között, csak a külső?

(#89553) AkosKJ válasza Dr. Gonzο (#89549) üzenetére


AkosKJ
tag

Ha megvan esetleg véleményt tudsz róla írni ?? Előre is köszi.

(#89554) blakey válasza Teetuss (#89551) üzenetére


blakey
titán

Egyrészt marketing, másrészt jobbak, ezek is UHD-k csak épp jobbak, legalábbis amit én láttam az jobb volt. SJ810V-m van, mindegyik UJ, UK-nál jobb volt amikor próbálgattam őket.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89555) blakey válasza AkosKJ (#89553) üzenetére


blakey
titán

Használd a keresőt, van néhány vélemény róla.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89556) Dr. Gonzο válasza AkosKJ (#89553) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Természetesen, ha szeretnéd.

blakey: ha van hozzá beállításod a képhez, azt elfogadnám. Akár privátban is.
Nem kellene nulláról szöszölnöm vele.

(#89557) blakey válasza Dr. Gonzο (#89556) üzenetére


blakey
titán

Nem kell szöszölnöd, a technicolor színprofilt finomhangold (nagyon jól be van állítva) ,vedd lejjebb a háttérvilágítást, tedd magasabbra a kontrasztot, képjavítókat kapcsold ki, max. TruMotion-t használj tetszés szerint.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89558) Klara_ válasza komzs (#89552) üzenetére


Klara_
őstag

E helyett az idei alapmodell helyett, a tavaji csucsot (uj75xx) megkapod mar 150 korul.

(#89559) sakal83 válasza Márton (#89546) üzenetére


sakal83
addikt

A panelcsere nem eri meg szinte soha. Kb egy uj tv ara.

(#89560) Teetuss


Teetuss
csendes tag

A típus számban az utolsó számjegynek mi a jelentősége? Vadászok 49UH8507-es tévét a 3D miatt, de sajnos nem nagyon van sehol, viszont egy boltnál azt mondták nekik van 49uh8501-es. Miben lehet más?

WWFSMD?

(#89561) pilóta


pilóta
nagyúr

Továbbra is keresem a megoldást az alábbi problémára:
A képből körben kb. 1 cm lemarad. Például az ATV híradójánál, amikor a képernyő alján fut a szöveg, annak fele nem látszik. Vagy HBO-nél a logó fele nem látszik fölül. Ha a képnagyító funkciót bekapcsolom, és 100%-ra állítom, akkor látszik a szöveg, látszik a teljes kép. De csak addig, amíg a nagyítás eszköz kinn van a képernyőn baloldalt. Ha kikapcsolom, akkor visszaáll. Hol lehet ezt állítani, hogy úgy maradjon?

43UJ701v

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89562) pilóta válasza pilóta (#89561) üzenetére


pilóta
nagyúr

Illetve jobb oldalt, bocsánat :D

Csináltam már visszaállítást, hogy hátha elcsesztem valamit, de szűz rendszernél is ezt csinálja.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89563) junior19 válasza pilóta (#89562) üzenetére


junior19
senior tag

Nem lenne egyszerűbb beállítani a normális képarányt, s akkor nem kellene ilyen célból a nagyítást használni?
Képarány beállítása: 16:9
Belépsz okéval.
Képarány: 16:9
Levágás nélkül: Be

codec project

(#89564) blakey válasza pilóta (#89561) üzenetére


blakey
titán

HD esetében levágás nélkülit kell választani.
SD eseten nem működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89565) pilóta válasza blakey (#89564) üzenetére


pilóta
nagyúr

És azt hol kell kiválasztani?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89566) pilóta válasza junior19 (#89563) üzenetére


pilóta
nagyúr

16:9-en van alapból, most megnéztem.

Nincs olyan, hogy "Levágás nélkül". Olyan van, hogy a kis menüt előhívom (jobb oldalon), és ott lehet váltogatni a képarányokat, van 16:9, 4:3, eredeti, függőleges nagyítás, vízszintes nagyítás.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89567) junior19 válasza pilóta (#89566) üzenetére


junior19
senior tag

Akkor vagy a 16:9, vagy az eredeti a jó beállítás. Alapból rossz van kiválasztva, a másikat kell választani.
Ezt minden gyári visszaállítás után be kell állítani. Alaphelyzetben túlpásztázás van beállítva.

codec project

(#89568) kosaj177


kosaj177
csendes tag

Üdv!

29LN450B tv készülékem tegnap este magától kikapcsolt hátuljánál kissé égett szagott érezni. Bekapcsolni nem lehet, pirosjelzőfény se világít. Mi lehet a gondja, érdemes-e javítani?

Köszönettel: Kósa József

[ Szerkesztve ]

(#89569) blakey válasza pilóta (#89566) üzenetére


blakey
titán

SD esetén 5% a túlpásztázás és LG esetében nem engedi a levágás nélküli módot csak egyéb forrásbó vagy HD esetén, bizonyos szempontból érthető hiszen SD esetén az adások széleinél vannak hibák mint pl. a VHS anyagoknál is lehetett érzékelni némi zavart a széleknél. 16:9 helyett válaszd az "eredeti" opciót, így a 4:3-as anyagokat nem fogja széthúzni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89570) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

Megmondanátok, hogy ezek között mi a különbség? :)

LG 65 UK6950PLB 4K UHD Smart LED
LG 65 SK7900PLA 4K SUHD Smart LED
LG 65 SJ810V 4K UltraHD Smart LED

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#89571) Alex91 válasza Elar (#89570) üzenetére


Alex91
félisten

A nevuk, meg az aruk...

Megnezed a honlapjan az LG-nek...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#89572) Elar válasza Alex91 (#89571) üzenetére


Elar
senior tag

:C

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#89573) #20221952 válasza Elar (#89570) üzenetére


#20221952
törölt tag

Itt látható és ez alapján én az LG 65 SK7900PLA tv-jét választanám, már csak a 10bites panel miatt, főleg ha a 4K is fontos Neked, egyébként egyiket sem választanám.

[ Szerkesztve ]

(#89574) blakey válasza Elar (#89570) üzenetére


blakey
titán

Élőben meg kell nézni őket, UJ/SJ tavalyi széria, UJ sima UHD-nak titulált, SJ a nanocellás UHD, tehát mindkettő UHD. UK/SK idei széria. Ezek közül adatok alapján az SJ810 lenne a legjobb viszont nagy méretről van szó így minden esetben és minden márkánál élőben érdemes meggyőződni, hogy valójában mire képes, SJ810V 65"-os méretben gyengébbnek írják legkisebb testvérénél, UK-t szerintem kiejtheted, nem volt valami meggyőző amit láttam, sajnos a másik kettővel (ebben a méretben) nincs személyes tapasztalatom így másokkal ellentétben nem tudom azt írni, hogy jó vagy rossz, meg kell nézni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89575) pilóta válasza junior19 (#89567) üzenetére


pilóta
nagyúr

Átállítottam eredetire, semmi nem változott.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89576) pilóta válasza blakey (#89569) üzenetére


pilóta
nagyúr

Sajnos a HD adásoknál ugyanúgy levág, akár eredetire állítom, akár 16:9-re.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89577) blakey válasza pilóta (#89576) üzenetére


blakey
titán

De HD adásoknál már aktív a Levágás nélküli opció, be kell kapcsolni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89578) pilóta válasza blakey (#89577) üzenetére


pilóta
nagyúr

De HOL?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89579) blakey válasza pilóta (#89578) üzenetére


blakey
titán

Képarány beállításai alatt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89580) pilóta válasza blakey (#89579) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nincs nálam ott semmi más beállítás, csak a képarányt lehet váltogatni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89581) pilóta válasza pilóta (#89580) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na meglett, köszi. :R A főmenüben volt. Miért nem lehet ezt egy helyre tenni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#89582) Kofa


Kofa
csendes tag

Sziasztok!

Kb. 2,5 m-ről fogjuk nézni a TV-t, 2, L alakban elrendezett kanapéról (tehát lesz, aki inkább 60 fokos szögben fogja nézni a képet (ha 90-nek veszem azt, aki pont vele szemben ül). A forrás "csak" HD, nagy ritkán SD (Netflix, olykor esetleg Youtube a laptopról, évente pár telefonnal vagy régi kompakt fényképezővel felvett családi videó, de erre nyilván nem kell optimalizálni).
A smart TV funkcionalitás nem érdekel. A hang ne legyen tragikus, de ha jobbat akarok, kiteszem erősítőre (jó, ha van a TV-nek optikai vagy coax digitális kimenete). MIndenképpen legyen 3,5-es jack fejhallgatóhoz. A TV-t sosem nézzük vaksötétben (egy olvasólámpát bekapcsolva szoktunk tartani háttérvilágításnak).

Max. 700 frankom van rá (Svájcban élek), de jobb lenne 600 alatt megúszni.
Ebbe a következők férnek bele (olcsóbbtól a drágább felé haladva):
43LK5000
43UJ630V
43UK6470
49UJ620V
49UK6400
55UK6100
49UJ701
ezek voltak 600 CHF alatt

LG 55UJ634 - 700 CHF

A következő lépcső már 850 CHF lenne (55UK6400, LG 55SJ810).

Ti mit ajánlotok?

Előre is köszönöm,
Kofa

(#89583) junior19 válasza Kofa (#89582) üzenetére


junior19
senior tag

49SJ810V nem férne bele a keretbe? Vagy már nem kapható ott? Mert a felsoroltak inkább középkategóriásak, amik a keretben vannak, az 55SJ810 pedig nem biztos, hogy jó választás már. Azt látnod kellene.
A 49SJ810 az kategóriájában egy jó tévé, s igényeidnek, nézési távolság, jobban megfelelne, mint az 55-ös.

codec project

(#89584) amtibacsi


amtibacsi
aktív tag

LF650-nél furcsa dolgokat tapasztalok. A tv adásoknál (UPC kábel) 40-45 körüli hamgerő kell, a média player (Zidoo X9S, HDMI kábelen) viszont már 30-as hangerőnél is néha sok. Régebben egyforma volt a hamgerő, mit állíthattam el ?

[ Szerkesztve ]

(#89585) Robertó79


Robertó79
tag

42 es lb 650hez tudtok nekem ajánlani fali tartót ami dönthető forgatható?

(#89586) blakey válasza amtibacsi (#89584) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy a szolgáltató adja gyengébb hangon, nálam okés a hang, ua. a szolgáltató.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89587) amtibacsi válasza blakey (#89586) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Milyen tipusú a tv és box vagy ci modul ? Nálam ci modul van. Hangerő mennyi szokott lenni nálad tv adásnál ? Külső HDMI eszközöd van ?

(#89588) blakey válasza amtibacsi (#89587) üzenetére


blakey
titán

Mivel konkrétan neked válaszoltam így minden ua., TV is, szolgáltató is, kártya is. Hálóba van, 6-os hangerőn használom és kellően hangos. A 40-es üvöltene.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89589) Kofa válasza junior19 (#89583) üzenetére


Kofa
csendes tag

Szia!

Köszi a tippet, nagyon kifutóban van, megpróbálok elcsípni egyet.

Kofa

(#89590) Teetuss


Teetuss
csendes tag

Tegnap megvettem egy 49SJ810V-t, mostanra talán már sikerült is egész elfogadhatóan beállítani, ugyanakkor felmerült, hogy lehet a TV hibás. A kép széleinél látszik, hogy az LCD panel és a mögötte levő fény terítő panel között van jár mm távolság, így ami az LCD panel szélénél van az csak akkor látszik világosnak ha kb 2m távolságnál messzebbről nézem a TV-t. Ez normális? Én azt gondoltam hogy ez az edge led sajátossága lehet (eddig CCFL TV volt), de más azt mondta neki nem ilyen.

WWFSMD?

(#89591) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Van egy 5-10 éves 22 colos LG LCD fülhallgató kimenettel a típusa most nincs meg. A fülhallgató kimenetre ha próbálok valami aktív hangszórót kötni, akkor nagyon halk és rossz a hangja. Más tapasztalt ilyet? Mit lehet ezzel kezdeni? A hang menü elérhetetlen, ha a csatlakozóra van kötve bármi.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#89592) blakey válasza Teetuss (#89590) üzenetére


blakey
titán

A képarány alatt legyen Eredeti a kiválasztott és a levágás nélküli opció legyen bekapcsolva. Szerintem ilyen oldalnézetből azt láthatód. Hogy értsd, túl lóg a kép 5%-ot, ezt hívják overscan-nek, túlpásztázásnak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89593) Teetuss válasza blakey (#89592) üzenetére


Teetuss
csendes tag

Be van kapcsolva, ha kikapcsolom, még jobban túllóg. Bemegyek boltba, megnézem a többi TBt, ha ott is olyan akkor megnyugszok, ha nem akkor garanciás...

WWFSMD?

(#89594) blakey válasza Teetuss (#89593) üzenetére


blakey
titán

Akkor a gépen állíts, mert láthatóan rossz és írtam, hogy PC címkét válassz. Nem ilyen, a kép a kép széléig tart és tejesen fényes, nincs semmilyen sötét sáv. Kérdeztem, hogy minden bemeneten ilyen, TV-adás esetében is?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89595) Teetuss válasza blakey (#89594) üzenetére


Teetuss
csendes tag

Beallitottam a címkét, de nem valtotatott semmin, viszont eljöttem a legközelebbi MMbe és itt is ilyenek.

WWFSMD?

(#89596) blakey válasza Teetuss (#89595) üzenetére


blakey
titán

Egy utolsót kérdezek, az "asztalt" teljes méretben látod és nem vág le semmit belőle vagy levág és úgy látod a folytatását a szürke sáv mögött?
viszont eljöttem a legközelebbi MMbe és itt is ilyenek. - be van kapcsolva a Levágás nélküli opció és annak ellenére a tv szélétől tovább tart a kép? Nem hiszem, te valamit nagyon rossz szögből nézel vagy a kép nem adja vissza azt amire konkrétan gondolsz. A Nanocellák a panel előtt vannak, ha "hülye" szögből nézel bármilyen TV-t, plazma, OLED, LCD, bármit akkor bizony láthatsz érdekes dolgokat. Most ha neked szemből jó a kép és nem vág le semmit és úgyis van sötétebb csík akkor nem jó valami, én szemből vagy oldalról nézem de nincs szürke csík a kép előtt és bármilyen képet teszek ki nem árnyékolja az alját, de nem nézem 170 fokból 10 cm-ről a penelt. :)

Amúgy szerintem sejtem, hogy most mire gondolsz (csak ilyen közelről és erős szögből nem nézem a panelt) ha minden pixelhelyesen jelenik meg és közelről, fél méterről, akkor erős szögből lehet látni a nanocella réteget a panel előtt, erre gondolsz?. Az minden nanocellás készüléknél így van/lesz. Másnál más van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89597) AkosKJ


AkosKJ
tag

Sziasztok.
Blakey a 49 SJ 810 et néztem ahogy mondtad bejön viszont egy hónap mire hozza a MM,de láttam egy LG 49SK7900PLA sajnos csak neten. Kérdés az lenne hogy valakinek van tapasztalata a 7900 asról árban most 175 k. Mennyire valószínű hogy lesz mostanában ilyen 5 éves gariakció ? :)
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#89598) blakey válasza AkosKJ (#89597) üzenetére


blakey
titán

Egyikre sem tudom a választ. SK7900 meg nem valami megnyerő bár sokat nem próbáltam, jobban meg kéne nézni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#89599) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

Lassan letelik a regisztrációt követő 30 nap, és még nem kaptam visszaigazoló e-mailt a plusz 3 év gariról. Csak az jött rögtön regisztráció után, hogy 30 napon belül jön a levél. De semmi. Mik ezzel a tapasztalatok? Ilyenkor mi van?

(#89600) Teetuss válasza blakey (#89596) üzenetére


Teetuss
csendes tag

Az asztal teljes területe megjelenik a képernyőn, abból nincs levágás. A probléma szerintem egyszerűen geometriai és abból fakad,hogy az LCD panel nem közvetlenül a fényterítő panel előtt van, hanem van köztük kb 6-8mm (bár hogy ez miért van azt nem tudom megfejten), így a szemem és a képernyő elhelyezkedése alapján az LCD egy része megvilágítatlan a szemszögemből. Kicsit kisarkítva valahogy így:

Persze a fenti ábra nem a valóságos arányokat tükrözi, kb 2 méterről, ahonnan a TVt normálisan nézem, talán 1mm tűnik megvilágítatlannak ez élek mentén. A fenti fotókat direkt közelről és nagy szögből csináltam, hogy jobban látsszon miről van szó.

Amúgy arra hogy miért van ekkora táv az LCD és a fényterítő panel között azt nem tudom, nem is sikerült kiderítenem. Az MMben megnézem egy ugyanolyan 49SJ810V-t mint az itthoni illetve megnéztem még pár olyat amiről még tudom hogy edge led (49SK7900, 55SK8100) és azok pont ugyanígy mutatták ezt a jelenséget. Az 55SK8500 ami viszont direkt megvilágítású az már nem volt ilyen.

WWFSMD?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.