Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) mastodon válasza #94529552 (#57700) üzenetére


mastodon
aktív tag

Nekem 40LF632V van, de tesztelni nincs időm egyelőre, meg nem is értek hozzá. Mit nézzek meg nektek?

(#57702) Sárpac válasza mastodon (#57701) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Pl. sötétében milyen a feketéje mennyire felhős bevilágítós, mennyire homogén?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#57703) yvsmad válasza kisp113 (#57699) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem az UHD a lényeg, hanem az, hogy 2 kategóriával jobb tévé a 820 mint a 650 vagy a 671.
Full HD-ben is jobb a képe, nem az UHD miatt.

[ Szerkesztve ]

(#57704) Dave567 válasza F_Zolee (#57681) üzenetére


Dave567
addikt

Akkor ott valami nagyon bibi van, mert emlékszem rá, hogy 59 után, simán át lehetett váltani 1920*1080 60hz-re.

(#57705) F_Zolee válasza Dave567 (#57704) üzenetére


F_Zolee
veterán

Csak játékban ilyen.

(#57706) Cooper911 válasza yvsmad (#57639) üzenetére


Cooper911
senior tag

Ezesetben érdemes a routerbe rendszeresiteni egy pendrive-ot, és hálózaton rámásolni a nézendő filmet a gépről. A TV-ről ezt meg lehet nyitni. (persze routerfüggő, de szerintem a legtöbb tudja)
Így nem kell mennie a gépnek, vagy nem lesz teljesitménycsökkenés.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#57707) yvsmad válasza Cooper911 (#57706) üzenetére


yvsmad
őstag

Tényleg jó lehet minden filmet egyesével pendrive-ra másolni, majd ha újabb filmet akarsz nézni, akkor letörölni, másikat felmásolni. Belenézel, 2 perc múlva rájössz, hogy nem ezt akartad indítani, törlés, újabb másolás, stb. Közben be kell kapcsolni a gépet a másoláshoz. Akkor már mehet folyamatosan is a gép, nem spórolsz a pendrive-os megoldással semmit.

[ Szerkesztve ]

(#57708) Stevenstyle válasza yvsmad (#57707) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Na igen... egy élmény lehet...

Mondjuk többek között erre jó egy NAS ;)

[ Szerkesztve ]

(#57709) yvsmad válasza Stevenstyle (#57708) üzenetére


yvsmad
őstag

A NAS-t javasoltam én is.

(#57710) #94529552 válasza yvsmad (#57703) üzenetére


#94529552
törölt tag

A legtöbb adás még sokáig SD minőség lesz, arra viszont a full HD tévé sokkal jobb. Ha sok focit néz, ahhoz meg talán az edge ledes UHD tévé a jobb választás.

(#57711) Sárpac válasza #94529552 (#57710) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Láttál már élőben UHD tvn felkonvertált sd tartalmat? Vagy UHD-n és Full hd-n egymás mellett?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#57712) #94529552 válasza Sárpac (#57711) üzenetére


#94529552
törölt tag

Láttam üzletben egymás mellett, de nem is ez számít, hanem, az, amikor azok mondják akiknek UHD tévéjük van, pl dualcore a másik topikban.

(#57713) Stevenstyle válasza Sárpac (#57711) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Engedd meg, hogy én is válaszoljak:

Láttam igen, nem is egyet és összességében elmondható, hogy egy átlagosan szar SD adás amit a kedves magyar szolgáltatóktól kapunk az arcunkba (itt is változik azért a minőség erőteljesen), ugyanolyan trágya egy FullHD és egy UHD Tv-n is, de az előbbi javára. Azon nem vitatkozok, hogy egy HD tartalom jól néz ki az upscaling-nak köszönhetően az UHD Tv-k zömén is, de az SD valamivel jobban néz ki a FullHD-n.

Lehet ezen vitatkozni, vagy hitkérdést csinálni belőle, csak nem nagyon érdemes. Van itt a topicban is jó pár UB tulaj, meg lehet őket kérdezni nyugodtan :)

(#57714) yvsmad válasza Stevenstyle (#57713) üzenetére


yvsmad
őstag

Ti zömében milyen adásokat néztek, SD vagy HD?

(#57715) Stevenstyle válasza yvsmad (#57714) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Hali!

Amennyiben Tv-zek, én 85%-ban sport (F1, országúti bicikli, egyéb...) illetve ismeretterjesztő csatornákat nézek. Ezek nálam mind HD-ban jönnek, a maradék 15% az SD sajnos, na az olyan is.

Mondjuk nekem van olyan szerencsém, hogy 21 csatorna HD-ban jön (bár némelyik olyan is a kedves szolgáltatónak innen is ezer köszönet) és azok egy jó része sport és ismeretterjesztő.

(#57716) tozso76 válasza mastodon (#57677) üzenetére


tozso76
aktív tag

Nem. Nincs is ilyen funkciója a box-nak, de ha lenne sem használnám soha.

(#57717) yvsmad válasza tozso76 (#57716) üzenetére


yvsmad
őstag

Pedig hasznos. Az emberek 90%-a visszament a VHS előtti korba, amikor csak akkor tudott megnézni egy műsort, amikor az éppen adásban volt.
Az élő tévéműsor megállítása vagy visszatekerése is sokszor jól jön, amikor műsor közben jön be a gyerek vagy az asszony valami halaszthatatlant közölni, esetleg a természet közbeszól és ott kell hagyni a tévét. Utána át lehet ugrani a reklámokat - dupla haszon.

[ Szerkesztve ]

(#57718) #94529552 válasza yvsmad (#57714) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerinted? A közszolgálati adók eleve kiesnek, ha csak nem vagy éppen politikus vagy gyerek, és akkor már alig marad HD.
Ha a szappanoperák nem érdeklik, akkor kiesik a két nagyobb HD csatorna is(rtlklub,tvkettő) A maradék 1-2 sport, de ha nem néz valaki sok sportot, marad 1-2 természetfilmeket adó, és nézhető csatorna. Az összes többi mind SD. Arról már ne is beszéljünk, hogy még a HD sem igazán mindig jó minőségben jön a szűk keresztmetszetek és egyéb spórolás miatt.

(#57719) yvsmad válasza #94529552 (#57718) üzenetére


yvsmad
őstag

Nálam sport (foci, F1), hírek, sorozatok. Zömében HD, de nem mind.
Arra még kíváncsi lennék, hogy a tévé saját UHD felskálázása vagy egy külső eszközé adna-e jobb minőséget.

(#57720) Stevenstyle válasza yvsmad (#57717) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Ezt mondjuk pont tudja egy Tv is egy Hdd-t kötve rá. Nekem inkább az tetszik, hogy bármikor, távolról, telefonról is tudom managelni a már felvett műsorokat, vagy akár újat beállítani, elindítani.

(#57721) yvsmad válasza Stevenstyle (#57720) üzenetére


yvsmad
őstag

És azt hogy csinálod? A tévéadást állandóan veszed HDD-re és ha kell leállítod, lejátszásba kapcsolsz, aközben a HDD folyamatosan veszi tovább az utoljára nézett tévéadó műsorát? Erre befizetek, hogy egy tévé ilyet tud. Mert a felvevős boxok így működnek (ezt a 10 évvel ezelőtti, Philips rendszerű HDD-s DVD-felvevőktől örökölték).
A távprogramozás hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#57722) bandi20 válasza yvsmad (#57721) üzenetére


bandi20
aktív tag

Ez most Nem komoly kérdés ugye? A mostani LG tevem 620 as is tudja a felvételt ra dugom a winyot , beállítom a műsort es veszi is, tudom visszatekerés stb.
A t-home IPTV az mas tészta volt , nekünk optikai jött a cucc, 1 adót néztem közben az asszony 2 sorozatát vette fel a beltéri . A UPC beltéri a kanyarban sincs ahhoz a beltéri hez képest! A tv felvevő része sincs , de a mai világba , a sorozatot napjában 3 szór ismétlik , a filmeket meg hamarabb megveszem DVD, Blu-ray lemezen mint a tv leadja. Ezelőtt 5 evvel meg nagy Future volt a felvetés , de hal isten a monopolizálás tönkretette ezt is, gondolj bele a jóban rosszban este elott leadja a szuper tv 2 vagy 2 szer . ......

bandi

(#57723) Watt25 válasza yvsmad (#57721) üzenetére


Watt25
veterán

Az én 2011-es tévém is tudja azt a funkciót, amit úgy hívnak, hogy TimeShift. Miért olyan bonyolult dolog ez szerinted? Egyszerűen mindig működik a távirányítón a Pause, Rew. Fwd, stb. gombok. És ehhez nem kell konkrétan rögzíteni az adást. Két órát visszatekerhetek. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57724) Gtaati válasza Stevenstyle (#57713) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Nekem 55UB850v-m van előtte egy full HD LG plazma. Én teljesen elégedett vagyok a HD adásokkal rajta, az SD nem túl acélos de azt sem mondanám, hogy rosszabb mint egy fullHD-n. Normális 1080p-s anyag, blue ray, és 4k-s videók nagyon pengék rajta! Nekem pl nem kérdés és meg sem fordulna a fejemben, hogy néhány 10 ezer ft különbséggel fullHD-t vegyek 4k helyett. pl 270-280ezer ft körül megy az 55lb730 míg mostanában éppen 300 fölött(325) körül lehet venni 55ub850-et, persze ez kb 40-50ezer ft különbség és ez sokaknak már nem fér bele és ez érthető is. De én kb 4-5 évre veszek minimum tvt és rászántam magam, nem is bántam meg. 49ub850-t meg már 250 alatt meg lehet venni és ha azt nézem h anno az 50" full Hd Lg plazma volt 220...

Én csak ajánlani tudom az UB850-es szériát, aki megteheti lehetősége van rá nyugodtan vegye meg nem fogja megbánni és ehhez szerintem a többi UB850 tulaj is csatlakozik.

(#57725) vigyori78 válasza Watt25 (#57723) üzenetére


vigyori78
őstag

Megfogalmazom a kolléga mire gondolt.
Box-al meglehet csinálni azt ( nekem is ilyen két tuneres beltérim van ,sat tv ,t-home ) ,hogy felveszel egy filmet mondjuk az M1-en közben nyugodtan elkapcsolhatsz mondjuk az M2-re vagy bárhova és közben hiába nem az M1-et nézed amit beállítottál felvenni az M1-en azt felveszi közben, de akár ki is kapcsolhatod a tévével együtt akkor is felveszi. Ezt a tévék nem tudják csak a TimeShift -et.

(#57726) cidalain válasza vigyori78 (#57725) üzenetére


cidalain
veterán

dehát mit kell ezen értetlenkedni, kimondtad a lényeget.
KÉT tuneres box. hogy a picsbe tudná ugyanazt egy EGY tuneres tévé?
Ha ilyen igény van, akkor olyan tévét kell venni amiben két tuner van, vagy olyan boxot tenni a tévé mellé.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57727) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

srácok, volna egy kérdésem...
szerintetek egy ilyen tévének a tunere ha közvetlen kapná a mindig tv jelét, akkor szebb lehetne a képe mint egy ilyen wayteq cuccal fogott digitális tv adás képe?
már csak arra gondoltam hogy akkor lehet jobb lenne a minősége?
bár nem mintha nem volnék megelégedve, csak mégis cseszi az agyam hogy a tévének lehet jobb a tunere mint egy ilyen 9000-es kütyünek...
mi a véleményetek? amit előre is köszönök :R

szerk: no meg akkor egy távirányítóval lenne kevesebb ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57728) foxymaci válasza Lacielvtárs (#57727) üzenetére


foxymaci
senior tag

Hát szerintem mindenképpen jobban járnál kevesebb kábel, távirányító. Én is lecseréltem a digi tv-s belétrit egy smart cam modulra és láthatóan jobb lett a képminőség szóval szerintem mindenképpen megéri, bár mondjuk nekem 671-s tv-m van, de szerintem akkor is jobban járnál mint egy ilyen box-al.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#57729) Lacielvtárs válasza foxymaci (#57728) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem és köszönöm a válaszod :R
én is erre gondoltam, hogy lehet érdemesebb lenne, hamár a tévé tudja...
agyalok rajta erősen, mert ok hogy olvasgattam hogy nem olyan álom a kártyás tévé adás kezelése ezen a tévéken - ha jól emlékszem - de lehet érdemes lenne.
no meg mivel hdd is van a tévémre kötve, így lenne visszatekerhető tévé adásom is akár :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57730) rzerge


rzerge
aktív tag

az előbb beszéltem az LG supporttal a hibás firmware fájl miatt, és elvileg már a múlt héten jelezték az illetékes IT kollégák felé...

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#57731) foxymaci válasza Lacielvtárs (#57729) üzenetére


foxymaci
senior tag

hát sat-on nem annyira áldás igen mert 800+ adást szed le és abból kell kiválogatni mondjuk egy délután alatt meg lehet csinálni és aztán lementeni pendrivera ami meg tök jó dolog de szerintem Mindig Tv- nél nem lesz ennyi csatorna :) érdemes váltani

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#57732) Watt25 válasza foxymaci (#57731) üzenetére


Watt25
veterán

Többször el lett már mondva: ChanSort.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57733) Lacielvtárs válasza foxymaci (#57731) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaaa, értelek...
a mindig tv-nél amúgy is "csak" 60 csatorna van :)
akkor lehet meg fogom próbálni :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57734) foxymaci válasza Watt25 (#57732) üzenetére


foxymaci
senior tag

Köszi szépen erről nem tudtam nem nagyon volt gondom vele de jó tudni erről a programról nem figyeltem fel rá

[ Szerkesztve ]

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#57735) #94529552 válasza foxymaci (#57734) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sőt, ChanSort előtt egy kis transzponder szelektálás, és máris csak 200-250 csatornád marad.

(#57736) robotkutya válasza Gtaati (#57724) üzenetére


robotkutya
tag

De örülök, hogy leírtad ezeket! Pont tegnap kérdeztem rá itt a fórumon az 55UB850V-re, de nem kaptam választ. Egy 42-es Panasonic plazma helyett lenne, ami évek óta jól teljesít, csak néha kikapcsol magától, de szép a képe, tartok is tőle, hogy nem lesz-e természetellenes a plazma után az LCD. Azzal nyugtatom magam, hogy amennyit eddig láttam 55-ös LG képernyőket, azok eléggé meggyőztek.

Lenne néhány kérdésem, ha nem bánod:
- Külső vinyóról gond nélkül lejátszik fájlokat az 55UB850V? MKV, feliratok, 3D stb? Számít, hogy USB 2-es vagy 3-as a vinyó? Szerinted az is megoldható, hogy a vinyó része legyen az otthoni hálózatnak (jó lenne, ha közvetlenül oda lehetne tölteni)?
- Netflix 4K-t próbáltad esetleg? Letöltések mellett főleg Netflixet nézünk (Mo-ról, smart dns-en keresztül)
- 55UB820V már 270 körül kapható, és úgy látom lényegében csak a 3D-t nem tudja. Neked mi a tapasztalatod a 3D-vel, szted megéri a felárat?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#57737) Gtaati válasza robotkutya (#57736) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Plazma utáni váltásnál ami esetleg problémát okozhat az a fekete. Mivel kb 5-éves és jelenleg is megvan az 50"-os Lg plazmám így tudok viszonyítani, de ahhoz képest az UB850 feketéje jobb meg képre is sokkal. Unokatesomnak van egy 42-es Panasonic plazmája fullhd az utolsó szériából amit gyártottak, na ehhez képest az ub850 feketéje finoman szólva nagyon gyenge. Ha nem teljes sötétben nézed az UB850-t természetes fény stb tehát mondjuk nappal akkor semmi baj, nagyon jó a fekete. De ha éjszaka-este filmezel és széles vásznú a film akkor engem idegesít a kép tetején és alján lévő csíkok szürkesége, kicsit a beállítások finomításával javítottam rajta, de messze nem tökéletes. Lehet hülyeséget írok de nem értem ha szélesvásznú egy film akkor miért nem lehet a kép alsó és felső részén lévő képpontokat kikapcsolni? Ha pl a tv egész kijelzőjét kitölti a kép anyag akkor még teljes sötétben se tudok rá rosszat mondani. Tehát ha teljes a kép akkor a világos és sötét részek között elég jó a kontraszt és ebből kifolyólag nem is rossz a fekete.
Plazma után jóval erősebbek és élénkebbek a színek, de nem kell megijedni beállítások után teljesen jó, de ez ugye egyén függő, van aki kifejezetten az élénk harsány színeket szereti, én azért nagyon nem, de ha meglesz a tv megtudom írni az általam használt beállításokat.

A tv rendelkezik USB2.0 és USB3.0 porttal is én próbáltam mindkét portot mindkét fajta külső vinyóval. Szépen lejátsza mkv, ts, m2ts, 4k-s formátumokat usb-s vinyóról. hangsávot feliratot mindent lehet választani állítani. 4k-s anyagnál találkoztam olyannal ami nálam szaggat de más UB850-es fórumtársnál állítólag nem, majd másik vinyióval is kipróbálom majd. Asztali számítógépemen van médiaszerver próbáltam Serviio-t Plex-et és az LG féle SmartShare-t is ezek mind jók és jól működnek lehet feliratot is váltani velük, de hangsávot nem, tehát ha az elsődleges hangsáv nem magyar akkor nem lehet vele mit csinálni marad a felirat vagy külső vinyóra másolás és arról lejátszva már tudsz hangsávot váltani.

Netfix-ről nem tudok nyilatkozni, nincs nem használtam, de külföldi fórumokat olvasva több helyen olvastam h használják gond nélkül az UB850-el.

Én UB800-at, 820-at nem vennék és tudomásom szerint nem csak a 3D a különbség. Ahogy a topik gazda is írta többször is, hogy a 3D képes panelok azért jóval jobbak mint a csak 2D képesek. Elektronika, képfrissítés stb is erősebb a 850 mint a 820. Szóval ha teheted 850-alá ne add! Én a 3D-t szeretem és akartam is h tudja a következő tv-m mivel 4k így képes valódi FullHD 3D-re ha olyan anyagot kap pl blue ray 3D. Amire nagyon érzékeny 3D esetén és ez miatt ha van lehetőség jól elhelyezni a tv-t akkor arra kellene figyelni, hogy a tv képernyő közepe kb szem magasságban legyen, mert ekkor tökéletes a kép, de ha alacsonyabbról vagy magasabbról nézzük a képet akkor a képernyő szélén torzul a kép duplázódás hologram, mosottság jelenik meg.

Hát hirtelen ennyi jutott eszembe :)

(#57738) Sárpac válasza Gtaati (#57737) üzenetére


Sárpac
nagyúr

" Lehet hülyeséget írok de nem értem ha szélesvásznú egy film akkor miért nem lehet a kép alsó és felső részén lévő képpontokat kikapcsolni? "

Mert a ledvilágítás körbeveszi a panelt ergo átszűrődik rajta a fény.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#57739) Gtaati válasza Sárpac (#57738) üzenetére


Gtaati
őstag

Hát sajnos, erre gondoltam én is, de a hdtvtest.co.uk oldalon már régen tesztelték a UB850-t és ott leírták, hogy amikor a tv bemenetén nincs jel teljesen fekete a háttér és ekkor megy rajta a no signal logó és fényes szürke aura veszi körbe. Majd eztán jött egy frissítés amely nem csak erre de sok minden más problémára is hozott orvosságot, javítást és ezzel ez is megszűnt. Nem tudom, hogy technikailag az LG mérnökei mit csináltak, de hasonló dologra gondoltam a szélesvásznú film esetén és. :R

(#57740) Gtaati válasza Sárpac (#57738) üzenetére


Gtaati
őstag

Erre gondoltam:

Előtte:

utána:

(#57741) robotkutya válasza Gtaati (#57737) üzenetére


robotkutya
tag

Szia!

Köszönöm a részletes infókat, mégjobban meghoztad a kedvem a tévéhez. A Panám 2009-es, nem rémlik, hogy kimagaslóan jó lenne a feketéje, alsó-felső fekete csíkok kicsit szürkések, de majd otthon lecsekkolom. Sejtem mire gondolsz, pl. a telefonom amoled kijelzős és a fekete részek egyszerűen nem világítanak, nagyon szeretem, de gyanítom, hogy az 55-ös panel még nem ez a technológia, mondjuk nem értek hozzá.

"próbáltam mindkét portot mindkét fajta külső vinyóval"
Érdemes tőled kérdezni. :R Szóval felismeri a formátumokat, szuper.
Amit én szeretnék, de nem biztos, hogy ilyet lehet, az hogy egy nagy kapacitású hdd folyton rá legyen kötve a tévére, és a tévéről vezérelve indítsam a filmeket, viszont a pc (pontosabban a torrent kliens) is lássa ezt a vinyót, és képes legyen direktbe oda menteni. Persze az sem baj, ha ez nem megoldható, legfeljebb hordozom a vinyót a pc és a tv között, vagy rákötöm a pc-t a tévére, ahogy eddig is. A médiaszerverekkel az a tapasztalatom, hogy nagy felbontásnál akadozik a film a vezetéknélküli kapcsolat miatt.

Netflixet ajánlom, az első hónapot ki lehet hozni 0 forintból, utána sem túl drága, smart dns-nek a getflixet ajánlom, két hét ebből is ingyenes, de van több hasonló szolgáltatás.

UB800, 820 tanácsaidat megértettem, megfogadom, köszi.

Tul.kép. már csak rá kéne szánni magamat a vételre. Azért komoly kiadás ez, és ha várnék, akkor nyilván még lejjebb mennének az árak, persze ezzel az erővel a műszaki cikkek többségét nem érdemes az adott pillanatban megvenni.

Bocs, még egy kérdés: milyen a tévé hangja? Szubjektív véleményedre vagyok kiváncsi. Hangra kevésbé vagyok érzékeny, mint a képre, de azért érdekelne, hogy mit takar az LG által hirdetett ULTRA Surround meg Clear Voice II, stb.

Köszi, üdv!

(#57742) Furmany


Furmany
csendes tag

Sziasztok!
Keresnék ISL6217 PWM ic-t egy régebbi Hp NC 8230 gépbe.
Akinek van eledó kérem jeleze, uj vagy bontott mindegy.
Köszi.

(#57743) Gtaati válasza robotkutya (#57741) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!:)

A külső vinyós dolgot úgy értettem h USB3-as vinyót próbáltam a tv USB3-as és USB2-es portjában is és ment, és ugyanezt USB2-es vinyóval is mindkét portban. A formátumokat viszi 99%-ban és elég jó szerintem a tv-be épített média lejátszó.
Ha közvetlen a tvre teszed a vinyót vinni fogja szépen, de szerintem, tudtommal nincs lehetőség arra h a tvre csatlakoztatott vinyót lássa gép. Én kizárólag lan-t, vezetékes hálózatot használok és ezen keresztül a médiaszerverrel semmi akadás szaggatás nincs, pörgetéskor-léptetéskor sincs gond vele. A routerem és a gép is gigabites a tv hálózati részét nem tudom.

A panel az LG féle IPS edge led.

Az árak nem hiszem már hogy sokat lemennek, de ne legyen igazam. A másik h ezeket nem gyártják már, kijöttek a 2015-ös modellek ezeket nyomja minden bolt és kisöprik a 2014-es modelleket, tehát addig elérhető amíg van belőle készlet.

A hangzás ugye megint kinek mi, de tvhez képest szerintem jó, megfelelő. A különböző beállítási módok között meg észrevehető a különbség. Mi ha tvt nézünk akkor általában mindig a saját hangszóróit használjuk. Ha filmezünk blue ray, külső vinyóról, médiaszerver akkor külső 5.1 házimozi.

Az újabb firmware-el sokat gyorsult a webOS és szerintem a menüje és a smart rendszer is könnyen jól használható. Elméletileg 1,5-2 hónap és megkapja a 2015-s modellek webOS2 rendszerét vagy legalább is részben.

(#57744) cidalain válasza Furmany (#57742) üzenetére


cidalain
veterán

mindezt az LG tévé topicban kérdezed? :F

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57745) foxymaci válasza cidalain (#57744) üzenetére


foxymaci
senior tag

szerintem nem ide szánta :D

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#57746) amtibacsi válasza Gtaati (#57743) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Írtad a külső 5.1-es házimozit. Optikai kábellel viszed ki a jelet ? Rendesen átjön az 5.1 ? Nagyon gondolkodom én is egy ilyenen, de nem tudom, hogy működik e rendesen.

(#57747) mastodon


mastodon
aktív tag

LF632V-n szeretnék pl DIGI-s közvetítést nézni, mint számítógépen, neten keresztül. Hogyan lehet?

(#57748) Gtaati válasza amtibacsi (#57746) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló, igen optikán megy át és működik rendesen, Dolby Digital, DTS, igaz egy régebbi Yamaha Rxv350-el. :)

(#57749) robotkutya válasza Gtaati (#57743) üzenetére


robotkutya
tag

Áh, értem, lanon tényleg jó a médiaszerver, csak nálam távol esik a gép a tévétől, és nem akarok mindent összezsinórozni. Részben ezért nincs 5.1-es hangom se, de valszeg az lesz a következő beruházás, valami félig wireless megoldás.

OK, az árak talán nem mennek lejjebb, de lehet, hogy hamarosan az idei modellek lesznek hasonló árban, és gondolom azok sem rosszabbak a tavalyiaknál. Egyébként a webOS2 update ígéretesnek tűnik a 850V-re.

Már ki is néztem, hol venném meg, csak alszom még rá egyet (kettőt?), és előbb megnézem otthon a plazma fekete csíkjait. :)

(#57750) Stevenstyle válasza amtibacsi (#57746) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Hali.

Pedig írtuk többször is, hogy működik, átmegy a DD 5.1 és a DTS is :)

Robotkutya: az árak ha az eddigi tendenciák folytatódnak, csak nyár vége, ősz felé fognak a mostani szintre esni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.