Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) ferensz válasza Poo (#57149) üzenetére


ferensz
senior tag

Ez így ebben a formában nem igazán megvalósítható, kell még hozzá egy közbenső eszköz, ami ezt megcsinálja neked.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#57152) gabiba01 válasza Stevenstyle (#57150) üzenetére


gabiba01
újonc

Az erősítő LFG.
A csatlakozó pedig scart.
A filmek avi és mkv formátumok de a hangsávot nem tudom.
A hangsávot nem tudom.

(#57153) Dave567 válasza luckyman (#57144) üzenetére


Dave567
addikt

Ohhh jajjj!!!!

Ezeket ugye nem gondolod komolyan???

Ha nem látod a különbségeket akkor ott barátom nagy gond van..
És azt mondod ugyan az a 3d hatás közelről, mint messzebről.
Ugyan az a térhatás?

(#57154) huncutka1029 válasza spiritex (#57137) üzenetére


huncutka1029
addikt

szia, nem sok általában elmondható, hogy egy sorozaton belül 5xx, 6xx nem nagy a különbség, általában kialakítás, és egy két képjavító funkció lehet pluszban a nagyobb számozással bíró készülékben.
3D képes készülékeknél, persze már nagyobb lehet a szórás és eltérés.
Pl: helyi sötétítés, vagy ennek hiánya, képfrissítési freki (MCI) érték.

Szerintem ha árban egyforma, mindenképpen megéri a magasabb számozásút venni, akkor is ha olyan ficsőr van benne, amit nem biztos, hogy most még kihasználsz

Az összehasonlítás szerint, bár az árukereső elég pontatlan, csak a hangszóró teljesítmény tér el. 550 as 2 x 5 w
a másik 2 x 10 w
:K
itt megnézheted.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57155) huncutka1029 válasza gabiba01 (#57152) üzenetére


huncutka1029
addikt

az a baj, hogy Scarton csak analóg megy ki. Ami a tv saját tunerét jelenti.
minden más forrás a tv-n fog szólni.
2 megoldás van, illetve 3
1 optikai kimenet, és egy Toslink adapter, amivel lekeveri a hangot az RCA csatlakozónak is tetsző formátumra.
2 HDMI 1 porton ARC bekapcsolás után kimegy a hang a házimoziba
3 Fülhallgató kimeneten kötöd Jack RCA kábellel az erősítőre. ilyenkor is minden hangforrás kimegy.
Bár ha jól emléxem valaki azt írta az LB tvknél ilyenkor állandó jel megy ki, és nem lehet a tv hangerőszabályozójával hangerőt állítani

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57156) #94529552 válasza spiritex (#57137) üzenetére


#94529552
törölt tag

A hangszórókon kívül még egy árnyalatnyi szín különbség lehet náluk, más semmi. Bár valaki nemrég írta, hogy teljesen megfelelő neki az 42LB5500-as hangja. [link]

(#57157) Stevenstyle válasza huncutka1029 (#57155) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Talán még annyit érdemes hozzáfűzni, h a fülhallgató kimenetes megoldás hangminőség tekintetében hagy némi kívánnivalót maga után az optikai illetőleg a HDMI-hez képest.

(#57158) Cooper911 válasza Lacielvtárs (#57145) üzenetére


Cooper911
senior tag

Elég sok 3D beállitás van a TV-n próbálgasd végig őket, tuti be lehet lőni úgy is, hogy 3m-ről jó legyen.
Próbáld ki azt is hogy a fent-lent osztott vagy a jobb-ball osztott video jobb e neked. Elméletileg a fent lent jobb az LG-re, de láttam már olyat ami jobb-bal-os volt és nagyon jól kijött a 3D rajta.
Az elején nekem is könnyezett kicsit a szemem, aztán hozzászokott.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#57159) FRENK1988


FRENK1988
veterán

az LG tvkre milyen garancia vonatkozik?
Illetve az MM és tárasai garancia mivel több mint mint bármely más "zug" tv üzlet? tehát megéri-e a többlet kiadás? Illetve LG szerviz kijön-e javítani zug garis tvhez?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#57160) torma1981 válasza FRENK1988 (#57159) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. MM, Euronics eredeti LG garit ad. Ha felhívod a közeledben lévő LG szervízt kijönnek. A boltinál vissza kell küldeni lehet.

(#57161) FRENK1988 válasza torma1981 (#57160) üzenetére


FRENK1988
veterán

senki más?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#57162) rzerge válasza FRENK1988 (#57161) üzenetére


rzerge
aktív tag

az összefoglalóban benne van a garancia.
euronics-ba vettem egy 47lb731v, 1 év garancia van rá hivatalból, és vettem mellé még plussz garit, így 5 évre lett egy garanciális tv-m, ami ha leesik, tönkremegy, akármi történik vele, akkor egy kisebb összeg fejében (10-15%) cserélik, vagy cserélheted, ha nem tudják javítani. Kb úgy képzeld el, mint egy Casco-t.
Ha nagyobb értékben veszel, akkor (szerintem) érdemes rákölteni, főleg ha van egy gyereked, macskád,kutyád, huzatos a lakásod, sok bulit tartasz, stb... :DDD

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#57163) torma1981 válasza FRENK1988 (#57161) üzenetére


torma1981
veterán

Asszem az Edigitál is eredeti garit ad. Pl az 5 év promóciós garanciával csak ők adnak. A hivatalos forgalmazók.

(#57164) gabiba01 válasza huncutka1029 (#57155) üzenetére


gabiba01
újonc

Nagyon köszönöm a választ!
Megpróbálom valamelyik változatot.
Egyébként jelen helyzetben a tv és az erősítő külön szól egymástól így a tv-t nullára kell halkítani és az erősítőn lehet a hangot állítani.

Még egyszer Köszönöm!

(#57165) cidalain válasza rzerge (#57162) üzenetére


cidalain
veterán

Detto. De tegyuk hozza gyorsan hogy az Euronics is megadja hivatalbol a gyari 2 ev garanciat!

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57166) huncutka1029 válasza Stevenstyle (#57157) üzenetére


huncutka1029
addikt

ez így igaz! :K
DE mindenképpen opciós megoldás, ha régebbi tipusúerősítőre kell kötni, amin nincs optika, vagy HDMI
Egy Jack RCA kábel kb 130 Ft, míg a toslink több ezret kostál,és ott sem lesz sokkal jobb a végeredmény. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57167) huncutka1029 válasza FRENK1988 (#57161) üzenetére


huncutka1029
addikt

Ne legyél türelmetlen, nem mindenki lőg non stop a fórumon.

Egyébként LG nél nem kell félni az általad zug boltnak nevezett webshoptól sem, mert miután megvetted a tv-t mondjuk 20-30K-val olcsóbban, az LG honlapján beregisztrálod, a gyári szám és a számla alapján, és máris érvényes lesz rá a hivatalos szervíz gari.
2014.06.01-óta így van.
És a megspórolt pénzből kötsz rá egy biztosítást amit kiterjesztett gari ként hírdetnek.
ennek viszont nézz utána, mikortól ,meddig érvényes, és mire ad fedezetet! :K :K :K

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57168) FRENK1988 válasza huncutka1029 (#57167) üzenetére


FRENK1988
veterán

:R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#57169) twingos válasza taknyí (#57134) üzenetére


twingos
tag

Szia

Sajnos nem pontosan értem,hogy mit is szerettél volna kérdezni.De ,ha azt,hogy megjelennek e a zenék akkor igen.Borító is ,leírás az előadóról,és a háttérkép is.Ha nem akkor kérlek fogalmazd át ,mert nem jött át amit szerettél volna :D

Köszi
üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#57170) gabiba01 válasza huncutka1029 (#57166) üzenetére


gabiba01
újonc

Még annyit,hogy jelenleg scart-rca kötés van és gondolom a leírtak alapján egy scart-scart al ugyan ezt az eredményt kapnám.
Szóval teszek egy próbát a jack-rca val.

(#57171) huncutka1029 válasza gabiba01 (#57170) üzenetére


huncutka1029
addikt

igen jól gondolod a scart scart ugyanezt fogja produkálni.

A fülhallgató kimenet négyzet alakú abban van a jack aljzat! ;) LG nél jellemzően, és az átlagosnál sokkal nagyobb erővel kell benyomni a jacket, amíg nem hallod, és érzed, hogy bepattan a helyére.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57172) twingos


twingos
tag

Nekem is lenne kérdésem.

1, Androidra van olyan app ami teljes billentyűzetet ad és lehet vele irányítani a tv-t (LG TV Plus -ban nincs ilyen,de elvileg WP-hoz ami van abban van ilyen opció)
2, Ugyaebben az alkalmazásban láttam olyan képet a neten, hogy ha digitális tv-t nézel akkor az android appban van guide, de legalábbis az éppen menő műsort kiírná. PL így vagy valamit félreértettem?
3, Ha valaki használ picassát,az most hogy oldja meg,mert ugye már nincs ilyen app.

Köszi
üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#57173) gabiba01 válasza huncutka1029 (#57171) üzenetére


gabiba01
újonc

Egy csatlakozási lehetőséget találtam az van ráírva,hogy optical digital audio out és szögletes.Remélem erre gondoltál mert mást nem találtam! :) Egyébként egy lg 42LB5500 ról beszélünk.

(#57174) direwolf válasza luckyman (#57144) üzenetére


direwolf
őstag

Valamit félreértesz. A táblázat azt mondja meg, hogy tökéletes látás mellett milyen távolságig látod a képpontokat. Tehát sasszem+576+310cm = még éppen láthatod. Miért csodálkozol, hogy 3m-ről látsz különbséget 576 és 1080 között? Neked jó a szemed. Egyébként pont nem az a cél, hogy lásd a pixeleket. E fölé kell belőni a távolságot. De húzogassa a kanapét a különböző felbontások miatt akinek két anyja van. ;]

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#57175) Rezuhu


Rezuhu
aktív tag

Üdv!
Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de tv vásárlás előtt állok, és kis segítséget kérnék a tapasztaltabb kollégáktól! :)
LG lcd, vagy led tévét vennék, mert kedvelem a dual play-es funkciót a gyártó tévéiben (nem tudom, hogy más gyártó átvette-e esetleg ezt a technológiát?).
46-50"-os méretben gondolkozom és olyan 250k magasságában.
Tudnátok esetleg ajánlani pár típust ebben a kategóriában?
Legfőképp játékra lenne használva, mert úgy 10 éve nem tévézek egyáltalán, de apám lehet kitúrna néha az F1 és pár meccs erejéig a tv elől! :D
Előre is köszönöm a tippeket!

(#57176) spiritex válasza huncutka1029 (#57154) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, Pumma-nak is!
Viszont lenne még egy versenyző, ami szóba került, a 42 LB620V. Az előzőkhöz képest jobb választás lenne?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#57177) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

Sziasztok!

Végre sikerült egy kis időt szakítanom a topicra is így az összefoglalóban frissítésre került a WebOS 2.0-val kapcsolatos hír, valamint a DVR leírás pontosításra és kiegészítésre került. (köszönet Watt25 kollégának ezúton is)

Az esetleges hibák jelzését, kiegészítés javaslatokat továbbra is nagyon szívesen veszem :))

(#57178) #94529552 válasza spiritex (#57176) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak akkor érdemes ezt venni, ha alap típust vennél, mint az LB5500 és LB5610, és szeretnél 3D-t is nézni rajta, mert csak ennyivel tud többet+ minimális dizájn különbség. LB620V-től magasabb számozású tévéknél már jobb kép és hangminőséget, és Sat tunert is kapsz. 620V= alap+3D, 630V=Smart+WiFi, felette pedig az összes Smart+wifis 3D-s tévé. Tulajdonságok: [link]

gabiba01 Milyen erősítő az LFG? Ha van rajta optikai csatlakozás, akkor orvosolható a problémád egy optikai kábellel. Még PC-ről lejátszáskor is működni fog.

(#57179) Shingen válasza Cooper911 (#57158) üzenetére


Shingen
addikt

Lacielvtars kolléga ezt már végigpróbálta, volt is erről őrület ebből. :)

風林火山

(#57180) Shingen válasza Rezuhu (#57175) üzenetére


Shingen
addikt

Pl. LG 50LB671V
[link]

風林火山

(#57181) Lacielvtárs válasza Shingen (#57179) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
bizony én szinte majdnem mindegyik filmmel kipróbáltam és rájöttem, a konvertálás minősége számít és nem az osztott kép "módja" :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57182) foxymaci válasza Rezuhu (#57175) üzenetére


foxymaci
senior tag

Amit Shingen kolléga írt az egy jó választás lenne az 50lb671 én is azt használom 3 hónapja ekkora méretbe játszani jó érzés :D a 220 voltnál elég jó árba is van :)

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#57183) Rezuhu válasza Shingen (#57180) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Köszönöm a tippet ( foxymaci-nak is)! :)
Esetleg hasonló minőségben 55"-os kategóriában mi lenne a típus vetélytársa (még ha drágábban is)?
Éljen a megalománia! :D

[ Szerkesztve ]

(#57184) zotosz


zotosz
tag

üdv guruk,

tanácsot kérnék: van 1 2014-es LB5700-asom szeretem, jól működik. UPC-nél vagyok kábel TV-s, van már CI kártyám, semmi gond nincs a csatornákkal.

Szeretnék venni a TV-hez 1 külső vinyót, h tudjon felvenni ill timeshift miatt. Olvastam az összefoglalóban h a régebbi OS nem támogatja a particionálást, a WEBOS viszont igen. Meg tudnátok mondani h az LB5700-on milyen OS van?

A terveim szerint vennék egy 2 TB-s küldő vinyót aminak harmadát, felét használná a TV, a többi felett én szeretnék rendelkezni külön partición.

Ez megoldható ezzel a TV-vel?

A kiszemelt küldő vinyó ez lenne
[link]

Erről van esetleg vkinek tapasztalata?

Válaszotokat előre is köszönöm.

ps: ha már van CI kártyám az UPC ugye ezt már nem tudja befolyásolni, hisz DVB-C tunerről menne a felvétel, ezt jól gondolom?

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#57185) cidalain válasza zotosz (#57184) üzenetére


cidalain
veterán

netcast van a te tévéden: az egész vinyót bedarálja saját rendszere alá.
nem tudod a winyót majd tv-hez, és pc-hez egyszerre használni!
ne vegyél 2 terrássat, inkább vegyél két kisebbet ha mindkét felhasználás fontos.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57186) zotosz válasza cidalain (#57185) üzenetére


zotosz
tag

köszönöm :)

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#57187) Watt25 válasza zotosz (#57184) üzenetére


Watt25
veterán

ha már van CI kártyám az UPC ugye ezt már nem tudja befolyásolni, hisz DVB-C tunerről menne a felvétel, ezt jól gondolom?
Nem jól gondolod. Mégpedig azért, mert a kábeles UPC nem CI -t, hanem CI+ -t használ. A kettő közti különbség éppen az, hogy a szolgáltató akár azt is mondhatja, hogy "márpedig ezt a műsort most nem veheted fel". Persze ez csak elmélet, gyakorlatilag még nem tapasztalta senki, hogy élne ezzel a lehetőséggel a szolgáltató. (Emellett már több csatorna kódolatlan, azokba sem tudnak így beleszólni.)
Van egy körülményes módja annak, hogy a vinyó egyik felét Windows alatt használd, a másikat pedig rögzítésre. [link] Viszont a Windows-on használt részt a tévé nem látja, nem tudsz onnan filmet lejátszani.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57188) Shingen válasza Rezuhu (#57183) üzenetére


Shingen
addikt

LG 55LB730V
[link]
:)

風林火山

(#57189) Rezuhu válasza Shingen (#57188) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Köszönöm ismét! :)

(#57190) Shingen válasza Rezuhu (#57189) üzenetére


Shingen
addikt

Nincs mit!

風林火山

(#57191) danpress2


danpress2
csendes tag

sziasztok

LG 28mt45d tv fényes fekete kerete, talpa és a távirányító is elszíneződött, azaz szemből nem látszik semmi, de oldalról halványan foltosnak néz ki. nem tudom letörölni se sima vízzel, se lcd tisztítóval, más vegyszeres dolgot nem mertem próbálni.

valaki tapasztalt már ilyet?
1 hónapos a gép, most vettem észre - garanciában ki tudom cserélni?

köszi

(#57192) cidalain válasza danpress2 (#57191) üzenetére


cidalain
veterán

Probald ki a nedves torlokendot. Tobb boltban is kapni. Nem agressziv, szerintem ha nem anyagaban van a valtozas, hanem kulso szenny akkor az le fogja szedni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57193) ativga


ativga
csendes tag

Mindenkinek köszönöm a választ 3D-vel kapcsolatban.
Ma megjött 55lb730V!
Semmi csíkozódás 3D-nél, csak a csatorna logójánál., de a finomításnál még ott sem. :)
70cm-es Thomson CRT után, legszívesebben belépnék (nem bele!) a képbe. Jelenleg barátkozunk. Pozor ill. pazar. :)
Kb. 2,5-3 méterről, mint a mozi. A hangja is tűrhető, bár virtual surroundot tanulhatna a 13 éves Thomsontól , pedig az csak "széles sztereo", de néha azt hittem, az utcáról, vagy a szomszédból jön a hang. Itt inkább tompa bádog hangot produkál, marad az alap.

Üdv. :R

(#57194) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

42-es 3D Tv-t szeretnék.

Egy LG 42LB671V ajánlott vétel manapság 150K-ért rendes hivatalos garival?
A tudása nekem maximálisan megfelelne, kérdés, hogy ilyesmi áron van-e jobb alternatíva.....

[ Szerkesztve ]

(#57195) #94529552 válasza ativga (#57193) üzenetére


#94529552
törölt tag

Grat a tévéhez! Egy házimozi erősítő+ hangfalak nagyon kellene még neked ahhoz a tévéhez, sőt. Azzal már tényleg a moziban érezhetnéd magad.
ImI87 Bátran veheted, abszolút mértékben ajánlott típus az LB671V.

(#57196) Shingen válasza ativga (#57193) üzenetére


Shingen
addikt

Gratula a Tv-hez, Üdv a klubban! :)

(#57194) ImI87 +1 veheted bátran

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#57197) taknyí válasza Gtaati (#57136) üzenetére


taknyí
senior tag

Kapsz egy grafikus felületet, sokféle rendezési lehetőséget (rendező szerint, kiadás éve stb...), hangsávokat tudod váltogatni, a feliratok kezelése nem tökéletes, nálam ha bekapcsolom a feliratot, utána nem tudom kikapcsolni. :U

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#57198) taknyí válasza twingos (#57169) üzenetére


taknyí
senior tag

Szia!
A fényképek és a zene számok csak egyenként játszhatók le, nincs lejátszó, amiben léptethetnél, vagy automatikusan tovább lépne...
Általában a Tv-n a Plex app kódot ad és nem használható, a Plex pass-ot kéri, azonban néha elindul a Plex app is :Y abban van lejátszó zenéhez és képekhez is, nem tapasztaltad? Amikor a szolgáltatót átállítottam a playz letöltéséhez, az automatikus frissítés rajta volt a Tv-n és frissített angol oldalról, most a 04.26.05 van rajta LG 47"LA660S. Vagy a magyar oldalon is volt frissítés?
:F

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#57199) Gtaati válasza taknyí (#57197) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszönöm a válaszodat! Annyi kérdése lenne, hogy ilyen estben akkor plex médiaszerverhez kapcsolódik playz? Tehát a plex médiaszervert egészíti ki?

Köszönöm! :R

(#57200) taknyí válasza Gtaati (#57199) üzenetére


taknyí
senior tag

Pontosan. A Plex-hez hasonló grafika, szerényebb funkciókkal... :K Remélem lesz még fejlesztve, pl. fénykép, zenelejátszó, hogy ne kelljen egyesével megnyitni..na és a feliratkezelés megoldása... :B

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.