Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) _Ata_ válasza Lacielvtárs (#57498) üzenetére


_Ata_
tag

Na igen, sajna éjszaka volt a vihar én pl átaludtam pedig állitolag volt hangja :) Ha előre látom akkor én is ki szoktam húzni, most becirmantottam. Csak abban reménykedem valamiféle biztosítékcsere megoldhatja a TV ben

(#57502) storm4 válasza _Ata_ (#57501) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!
Esetleg,ha a lakásbiztosítás tartalmaz villámkárt, akkor a biztosító fizeti a szerviz költséget utólag.

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#57503) Lacielvtárs válasza _Ata_ (#57501) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaa, értem, hát igen az már így egy másik kérdés, hogy ha nem ébred fel rá az ember :(
remélem én is hogy van benne biztosíték ami egy cserével megoldható :K
mert gondolom ilyen esetre tuti nem terjed ki a garancia :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57504) Shingen válasza _Ata_ (#57496) üzenetére


Shingen
addikt

Hát ez nem jó hír, bár ha átaludtad, akkor tényleg nem tudtál ellene védekezni.

風林火山

(#57505) TRob1 válasza _Ata_ (#57501) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem simán garba csinálják/cserélik (ne mondd hogy villámlott meg egyéb ilyesmi, csak simán hogy nem műxik és kész)

Ha netán mégsem, akkor meg biztosító.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#57506) Shingen válasza TRob1 (#57505) üzenetére


Shingen
addikt

De írta nincsen rá garija:

Persze gari már nincsen rá

風林火山

(#57507) TRob1 válasza Shingen (#57506) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, bocs, azon átsiklottam. Meg nincs is 2 éve a piacon, és eleve 2 év van rá, nem? :F Na mindegy, akkor biztosító (ha az van :U )

¤ R'n'R ¤

(#57508) _Ata_


_Ata_
tag

Az új fejelmények azok, hogy a TV hiába lett volna kihúzva, ugyanis a hálózati kábelbe ment valahogy a túlfesz és úgy néz ki a számítógépek is és a hálózatra kötött TV k is tönkrementek, a szomszédnál is... A hálókábelek vége fekete... Kíváncsi leszek a bizosítóra.. Nálam egy TV? egy szgép, Egy router, egy modem.. eddig :W

(#57509) Lacielvtárs válasza _Ata_ (#57508) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jesszus atya úr isten :(
hát részvétem... nem semmi mi történt ott :U
nem nálatok volt az hogy transzformátorba csapott a villám és órákig nem volt áram szolgáltatás?
reggel hallottam a hírekben

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57510) Shingen válasza _Ata_ (#57508) üzenetére


Shingen
addikt

Durva! De legalább van biztosítás........

風林火山

(#57511) darky01 válasza MrBazsi (#57488) üzenetére


darky01
csendes tag

Reménykedni lehet.Nekem a másik tévém 42lw5500 2011-es modell és még idén is jött hozzá frissítés, úgyhogy, eddigi tapasztalatok szerint van rá esély, hogy a 04.60.17-es után is jönnek még frissítések az LM szériára.

(#57512) body007 válasza _Ata_ (#57508) üzenetére


body007
addikt

Ezeknek a károknak az elkerülésére:

APC Elosztó, hosszabbító

Én nyugodtan aludtam tegnap éjszaka, minden "értékes" dolgom ilyeneken át kapja a delejt :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57513) Sárpac válasza _Ata_ (#57508) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Legközelebb tessék villámvédős hálózati elosztót venni(nem olcsó 10K jobb megbízható fajták) és abba tenni! Nekem gép és tv is olyanról üzemel!

(#57512) body007: egyszerre! :DDD

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#57514) Lacielvtárs válasza body007 (#57512) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

& Sárpac:
no köszönöm én magam a tippet... :R
és ezek garantált védelmet tudnak nyújtani?
vagyis átfogalmazom a kérdést...
mennyire tudnak garantált védelmet nyújtani egy olyan villámkár esetén amikor nem a 230 V-ból jön a túláram hanem mondjuk mint a kolléga esetén a net hálózatból? :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57515) Sárpac válasza Lacielvtárs (#57514) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Legtutibb védelem ha kihúzod, de ezek is 99%-ban meg tudják óvni a készüléket. Lényeg mindent bele kell dugni antennától kezdve a 230-ig.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#57516) Lacielvtárs válasza Sárpac (#57515) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, és köszönöm a válaszod :R
tehát a legtutibb a kábel kihúzogatás, és ezek fényében minden kábel kihúzása...
nesze neked digitális világ :P

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57517) Shingen válasza Lacielvtárs (#57514) üzenetére


Shingen
addikt

Nem tudnak, legtutibb a kihúzás.
Nekem minden ilyen apc túlfesz védelmes hosszabbítóba van bedugva, aztán külön földelés van kiépítve az elektromos hálózatról + 2 db túlfesz védelmes biztosíték van beépítve, de azt mondta a szerelő telo vezetéken és a kábel tv vezetékén is bejöhet.
úgyhogy a kihúzás a legtutibb.

風林火山

(#57518) body007 válasza Lacielvtárs (#57514) üzenetére


body007
addikt

Kérlek szépen, annyira tuti a védelme, h a gyártó (APC) pár ezer euro-ig kifizeti a károd ha egy ilyen elosztón keresztül mégis villámcsapás ér. A pontos összeget most nem találom, de a dobozában lévő leírás ezt állítja... :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57519) _Ata_ válasza body007 (#57512) üzenetére


_Ata_
tag

Hm igen ez jó ötlet, már csak az antennakábelt kell akkor kihúzni, elvileg azon is be lehet szívni :(

(#57520) body007 válasza _Ata_ (#57519) üzenetére


body007
addikt

Van neki olyan elosztója amin keresztül eresztheted az antennát, UTP-t, telefont is :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57521) _Ata_ válasza body007 (#57520) üzenetére


_Ata_
tag

Ohh.. Ezekről nem is tudtam, de ilyenkor saját kárán tanul az ember :D

(#57522) body007 válasza _Ata_ (#57521) üzenetére


body007
addikt

Jaja, sajnos :(

APC PF8VNT3-GR 8-as túlfeszültség-védő-elosztó telefonvonal, Ethernet/UTP és koax védelemmel

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57523) Lacielvtárs válasza Shingen (#57517) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

& body007:
köszönöm mindkettőtök válaszát :R
nagyon hasznos volt eme napon is ebben a topikban :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57524) TaylorPro válasza body007 (#57522) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ennyi. Pont most vett öcsém ilyet. Én is ősidők óta ilyeneket használok. Net-koax kábel minden szűrve van nálam is. Viszont, földelt konektor kell neki, olyan ami rendben is van.

Pixel 8 Hazel

(#57525) kb7


kb7
újonc

Sziasztok,

TV vásárlás előtt állok, LG tv-ket sokan dicsérik így jutottam ide :)
Keretem MAX 150.000 ft lenne, elvárásaim a TV-vel szemben, Full HD, Smart ,106cm képátló a keret és a szoba mérete végett. 3D-t 100%ra tudom, hogy nem használnám ki ezért nem ragaszkodom hozzá, viszont amit észre kellett vegyek az az, hogy manapság a 3D együtt jár a Smart funkcióval, nyilván az áron is emelve.

Mennyire jó ötlet webshopról rendelni TV-t az áruházban való vásárlással szemben? 15-20 ezerrel olcsóbb interneten ugyanaz a típusú TV, mint az áruházban ez lenne a fő érv talán webshopból történő rendelés esetén.

Milyen típusokat tudnátok ajánlani? Van-e értelme olyan Tv-t keresni amihez nincs 3D, érdemleges pluszt tud-e nyújtani bármiben magán a 3D-n kívül?

Remélem tudtok nekem segíteni,előre is köszönöm :)

(#57526) alexander12


alexander12
aktív tag

Sziasztok, megvettem végül egy 32lb650v tv-t. Szuper, megvagyok vele elégedve. Azt szeretném kérdezni melyik a legfrisebb firmware hozzá, illetve van e olyan oldal, ahol összegyűjtik ezeket, esetleg bétákat is?

kíváncsi, OP8T

(#57527) tzimash


tzimash
őstag

Hali!

Tegnap este már sokadszorra ajánlotta fel a TV a csatornafrissítést, és most belementem a dologba. Nem kellett volna. Talált szép számmal csatornát, de az EPG oda lett, egyik csatornához sem ír semmit sem.
A jól belőtt sorrend miatt vonakodtam frissíteni, de az még a kisebbik baj lenne, mint kiderült.
Többször is újrakerestettem a csatornákat automatikusan, de EPG még mindig nincs.
Tud rá valaki megoldást?
32LA620S a tv, és kábeles digi a szolgáltatás.

(#57528) max004


max004
tag

LG UF szeria

UF77xx -[link]
UF85xx -[link]
UF95xx -[link]

Mikorra varhatok az aresesek?Most meg mindig dragak

[ Szerkesztve ]

(#57529) body007 válasza tzimash (#57527) üzenetére


body007
addikt

Nem "elfelejtette" az időt?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57530) mobilizmo válasza Lacielvtárs (#57514) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nagyjából, mint halottnak a csók. Egy közeli, közvetlen villámcsapás akkorát lök a hálózaton, olyan tranziensei vannak, ami ellen valóban csak a teljes leválasztás véd.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#57531) tzimash válasza body007 (#57529) üzenetére


tzimash
őstag

Az asszony megcsinálta valahogy, amíg dolgoztam. Tegnap álmosan babráltam vele, lehet elszúrtam valamit :B

(#57532) Sárpac válasza mobilizmo (#57530) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Azért nem egészen így van, nyilván nem 3millió volt megy át rajta akkor az egész város lehalna ha belecsap egy villanyvezetékbe, már csak azért is mert több helyen is földelve van, meg biztosítva. Viszont nagy feszkilengést okozhat egy pillanatig és az ellen viszont nagyon jók az ilyen biztiselosztók! :)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#57533) coldfirexx

Sziasztok.

A 49UB850V egy ajánlott tv?

(#57534) Stevenstyle válasza coldfirexx (#57533) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Hali!

Attól függ mire, milyen nézési szokásokkal?

Egyébként jó véleménnyel vannak róla a tulajok, így nevezhetjük ajánlottnak, de az első kérdés még mindig adott, mert pl barátok közt nézésre SD-ben felesleges :)

(#57535) coldfirexx válasza Stevenstyle (#57534) üzenetére

Jelenleg egy régebbi 40 colos LG LCD (fejből már nem megy a száma) tvm van.
Főleg filem, HD adás, XBOX megy rajta.

(#57536) Kuter válasza tzimash (#57531) üzenetére


Kuter
senior tag

Nem szurtál el semmit,degnap nem küldte az EPG a digi.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#57537) Stevenstyle válasza coldfirexx (#57535) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Szerintem alapvetően egyáltalán nem rossz választás a Tv, a fórumra író tulajok mind meg vannak vele elégedve.

Esetedben inkább azt érdemes figyelembe venni, hogy nagyjából ebben az árban van az 55-ös 67X is, így a kérdés inkább az lehet, hogy nagyobb FullHD készülék vagy kisebb 4K.

Szubjektív vélemény pro és kontra:

HD adásokra és filmekre a FullHD Tv is tökéletes valamint a régi és az új konzolgeneráció esetében sem játszik a 4K.

Fontos tudni, hogy jelenleg még meglehetősen kevés 4K-s tartalom elérhető, ez persze változni fog a jövőben.

Itt azt érdemes megjegyezni, hogy az idén jelentette be az UltraHD alliance az UHD sztenderdeket, amelyek a jövőbeli UHD Blu-Ray lemezeken megjelenő tartalmak és értelemszerűen a megjelenítők sztenderdjeit is rögzíti. Ezeknek az alapelvárásoknak a 2014-es Tv-k nem felelnek meg maradéktalanul, sőt még nagyon sok 2015-ös Tv sem. A teljesség igénye nélkül pl.: HDR. Ez persze nem jelenti azt, hogy ezeknek a lemezeknek a tartalmát nem lehet majd a régebbi 2014-es és sok 2015-ös Tv-n nézni, de értelemszerűen azért más lesz az élmény azokon a készülékeken amik az összes sztenderdnek megfelelnek.

PC-re kötve viszont már most is könnyen elérhető jó pár 4K-s tartalom (igaz még korlátozott mennyiségben), és a játékok is sok esetben kihasználják (megfelelő erősségű vas persze ajánlott hozzá), illetőleg sok telefon és kamera is tud már 4K-ban rögzíteni.

Az is igaz, hogy ekkora méretben, mondjuk átlagosan 2,5-3 vagy 3,5 méterre ülve a Tv-től még nem tud az ember olyan sokat profitálni a 4K-s felbontás előnyeiből, mint azt sokan várják. Ennek a felbontásnak az előnyei inkább 55, de még inkább 60 col fölött jönnek ki igazán. Persze ez nem igaz arra aki mondjuk zömében kvázi monitornak használja, viszonylag közelről.

Ha nagyon fontos a 3D is akkor inkább az UB-t ajánlom, a valós FullHD 3D miatt (BD 3D esetében természetesen).

Ha ezt a két típust nézem akkor az UB850 edge Led-es ami szerintem az LG esetében valamivel jobban sikerült megoldás mint a Direct Led-es, de itt érdemes megjegyezni, hogy a felső közép kategória kevésbé érintett pl a DSE problémájában mint az alacsonyabb kategóriák.Ez mondjuk tipikusan azoknak a felhasználóknak lehet kiemelten fontos akik mondjuk zömében focit néznek, vagy érzékenyebbek erre. Meglehetősen szubjektív a dolog megítélése.

Egy kicsit hosszú lett, de szerintem pont ezért is fontos a Tv nézési szokások ismerete, mivel nincs tökéletes választás, csupán az igényekhez mérteken legkevésbé kompromisszumos megoldás. Remélem segítettem valamit (vagy pont, hogy összezavartalak) :)

Ha kihagytam valami fontosat a kollégák úgy is javítani fognak / kiegészítenek :)

[ Szerkesztve ]

(#57538) siva


siva
aktív tag

Sziasztok!

Annyi kérdésem lenne, hogy a LG 55LB580V mkv-t lejátszik-e?

köszi

(#57539) Shingen válasza siva (#57538) üzenetére


Shingen
addikt

Biztos, hogy lejátszik, tavalyi TV-k simán viszik az mkv-t a beépített lejátszóval.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#57540) #94529552 válasza lukgab (#57494) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem mindkettőnek egyforma a lejátszója, az LB5700 annyival több, hogy smart tv, wifi nélkül. Akkor már inkább egy 42"-os LB5610-et, ez alig drágább annál.

LeventeV 42LB5800 helyett 580V is jobb, mert ugyanolyan áron +sat tunert is ad.[link]
De még ezeknél is jobb vétel a 6-os szériás 500 Hz-es Smart LG 42LB630V, vagy az ennél magasabb számozású tévék, ami már mind 3D-s Smart tv. A legjobban ajánlottak: 670-671V, de ezek már drágábbak is.
[link]

kb7 LG 42LB670V vagy 671V. Ezeknek a többihez képest jobb a kép és hangminőségük, + Magic Remote táv is jár hozzá.

(#57541) Kuter válasza #14121216 (#56199) üzenetére


Kuter
senior tag

Ja, csak igy röviden :)

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#57542) Kuter


Kuter
senior tag

Valaki megnézné nekem hogy ha youtube videót néz a full hd videoknál nála is csak 1280x720 a felbontás?.
Youtube beállitásoknál lehet bekapcsolni a "videoinformácio" bekapcsolás és akkor ki írja a video alatt.
Másik hogy lehetne rá venni hogy full hdban legyen a youtube?
Internet jó" digi full"

Köszi.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#57543) #94529552 válasza coldfirexx (#57533) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha UHD-t vennél, a 2015-ös LG UHD tévékhez most Xbox 360-at adnak. [link]

alexander12 http://webos-forums.ru/

(#57544) gacsoi válasza siva (#57538) üzenetére


gacsoi
senior tag

Igen, le !
Van lb580V 55-ös méretbe???

[ Szerkesztve ]

(#57545) Gtaati válasza coldfirexx (#57533) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló! Nekem 55UB850V-m van és teljesen elégedett vagyok vele főleg ár-érték arányban. FullHD és 4k tartalmak szerintem nagyon jók rajta. Sima tv esetén is a 1080i-1080p szép rajta, az ez alatti felbontások is nézhetők de már csúnyábbak számomra, de az is kérdés, hogy milyen távolságról szeretnéd nézni, mi kb 2-2,2m távolságból szoktuk nézni kb. Nekem a menüje webOS, funkciói használhatóság tetszik. 3D is elég penge rajta amire érzékeny h szem magasságban legyen a képernyő közepe, ekkor tökéletes a 3D ha ettől fentebbről vagy lentebbről nézem akkor a képernyő szélein torzul a 3D hatás. Hát röviden ennyi, én ha jó árban elérhető akkor biztos nem fullHD-t vennék! Üdv!

(#57546) siva válasza gacsoi (#57544) üzenetére


siva
aktív tag

Aha. http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/55lb580v-p235718877/

(#57547) Gtaati válasza Stevenstyle (#57537) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!
Olvastam a UB850-el kapcsolatos ajánlásodat és ehhez kapcsolódóan kérdeznék az UHD sztenderdekkel kapcsolatban. Itt most az elfogadott szabványokra gondolsz? Tehát ha azt a minősítést megkapja majd a jövőben az adott UHD tv akkor csak az lesz képes olyan formában, megjelenítéssel visszaadni a képet, mozgást stb, ahogy a szabvány előírja? De pl ha jövőben a már meglévő 4k tvhez veszünk valós 4K-s blue ray lejátszót vagy médiaboxot és az dolgozza fel a szabványnak-sztenderdnek megfelelően a forrásanyagot és a tv így kapja meg a jelet akkor is ez problémát okozhat?

Köszi! :R

(#57548) szunyi777


szunyi777
őstag

Sziasztok
Milyen androidos appot tudtok javasolni, vagy mit használtok ami a kihasználja a Miracast-ot rendesen?
Kerestem jó párat, de nem az igaziak..
TCL Nscreen találtam eddig, ami működik is...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#57549) taknyí válasza krampy (#57477) üzenetére


taknyí
senior tag

Ez neked ocsmány? :F

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#57550) cidalain válasza szunyi777 (#57548) üzenetére


cidalain
veterán

Nem értem a kérdést. A Miracast leklónozza a képet/hangot a tévére.
Mihez kéne az app? Mit szeretnél jobban kihasználni?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.