Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) Lacielvtárs válasza huncutka1029 (#58599) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

egyébként igaz +1 :K
max ha olyan régi a vga kártyája hogy nem tudja a hdmi-n hangot kivinni.
anno volt nekem is egy ilyen geforce kártyám, az nem tudta a hangot kiadni, csak a képet :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#58602) max004 válasza max004 (#58600) üzenetére


max004
tag

Ja,van 49,55" UF8007 [link]

(#58603) hcs57 válasza rzerge (#58598) üzenetére


hcs57
őstag

Mi frissült benne?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#58604) rzerge válasza hcs57 (#58603) üzenetére


rzerge
aktív tag

hát azt talán csak az lg fejlesztői tudnák megmondani... :U

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#58605) huncutka1029 válasza Lacielvtárs (#58601) üzenetére


huncutka1029
addikt

Erre nem gondoltam,

Nem hiszem, hogy az elmúlt 6-7 évben készült olyan VGA,, vagy hangkártya ami ne tudná.... :B
Vagy ha olyan van neki, itt az idő lecserélni. ;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58606) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok, egy kérdésem lenne?
Melyik jobb képileg és összességében, a LB730V vagy a LF652V,?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58607) Zsolesz7603


Zsolesz7603
csendes tag

Sziasztok! Én is beszereztem egy 55ub850v készüléket! Egy 42pfl9703-as Philipset vált le! Nem mondom hogy rossz de nekem valahogy a Philips-nek a képe jobban tetszik! Szebb a fehér színe! Az Lg olyan fátyolos! Rengeteget nyomkerászoltam már! Ha valakinek lesz egy szerinte tuti majd bepróbálom! A lejátszója igazából indított mindent eddig csak olyan felhősen mosott a kép gyors mozgásnál nagy felületen! ( a Dream Works logó után az a felhős rész a Shrek eiején) :B Külső media lejátszóval nem tűnik fel annyira! Sőt inkább azt mondanám annál nem látszott ilyen! 720p hdtv rip. Viszont a sima divix-en meg nem látszik ilyen!
04.51.52 -es szoftververzió van rajta! Érdemes ez miatt frissíteni rajta? Amit találtam a honlapon 04.55.04.
Viszont az az érdekes hogy a tv-n rányomtam a frissítések keresésére és azt mondja hogy nem talált újabbat!
A másik hogy nem tudom a feliratot eltüntetni ha már behozta! Nem tudom váltani sem és a nyelvet sem! Külső vinyóról !
Bocs ha nagyon hülyeségeket kérdezek de hátha tudtok rájuk valamit!
Köszönöm!

(#58608) Lacielvtárs válasza huncutka1029 (#58605) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nah ezzel maximálisan egyet értek ;]
ezzel is :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#58609) kyru74


kyru74
aktív tag

Sziasztok!

Lg LA6... sorozatokra elérhető új szoftver: ver.04.27.02.
Esetleg akit érdekel. :)

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#58610) nightshadow


nightshadow
veterán

LG 65UF850V review [link]

(#58611) vigyori78 válasza rzerge (#58604) üzenetére


vigyori78
őstag

Valami ilyesmit kellene keresni emberi nyelven itt leírják a változásokat. LINK

(#58612) Shingen válasza kyru74 (#58609) üzenetére


Shingen
addikt

Feltetted?
Változott vmi?

風林火山

(#58613) kyru74 válasza Shingen (#58612) üzenetére


kyru74
aktív tag

Szia!
Még csak most töltöm lefele.

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#58614) Shingen válasza kyru74 (#58613) üzenetére


Shingen
addikt

Ok, majd légyszi írd le mit tapasztaltál.
Köszi

風林火山

(#58615) ruti válasza Lacielvtárs (#58608) üzenetére


ruti
Közösségépítő

huncutka & Lacielvtárs:
miért ne lehetne Pc-ből HDMi-n hangot kivinni?
...
max ha olyan régi a vga kártyája hogy nem tudja a hdmi-n hangot kivinni.

az igazság Elvtárs Úrnál van,
bizony 2 VGA-m is van, amit nem szándékozok kukázni, mert a másodlagos gépbe bármelyik tökéletesen megteszi,
ebből az egyiken még HDMI out sincs, csak DVI (!) :B
úristen, ilyen öreg vagyok, hogy ez már muzeális darab? :) pedig ez amíg megy, menni fog
a másikon van HDMI out, de az alaplapi audio vezérlővel nem tudom összekötni

koaxon nem megy 5.1 digitális hang.
tudtommal az alaplapi coaxial S/PDIF Out connector digitális jelet továbbít, ugyanúgy, mint az optikai hangkimenet

Pumma azt írta, nincs "HDMI out a TV-n", ezt értettem félre,
van viszont ARC, amin keresztüli összekötés ezek szerint tudja, h ami a TV-be HDMI IN-en bemegy, annak a hangja az erősítőre jut

Mi van, ha az erősítőm ki van kapcsolva, akkor a TV adás hangja alapból a TV hangszórón fog jönni?

-

viszont a többi kérdésemre még várhatok választ? :R
és javaslatot?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#58616) huncutka1029 válasza ruti (#58615) üzenetére


huncutka1029
addikt

Mi van, ha az erősítőm ki van kapcsolva, akkor a TV adás hangja alapból a TV hangszórón fog jönni?

csak akkor, ha a hang menüben átkapcsolod tv hangszóróra.
Vagy használod a simplink funkciót, ha támogatja a az erősítő.
akkor a tv távval be lehet kapcsolni az erősítőt is, ha az univerzális távirányító opció beállítja.

koaxon nem megy 5.1 digitális hang.

A lényeg az 5.1 koaxon, csakúgy mint rca-n szereó jelet ad ki. Optikán megy konvertálatlanul 5.1.
Ha van ilyen kimeneted, akkor ezzel kösd a tv-re.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58617) Lacielvtárs válasza ruti (#58615) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejha Uram, jó sok kérdésed van ;]
no lássuk csak sorba, amire tudok válaszolok :)
1.) Gyors mozgások megjelenítése, utánhúzás szempontjából melyik a jobb? Főleg sportokat nézek, és játék lenne PC-ről. Tapasztalat valakinek?

Nekem LB650-em van. én maximálisan meg vagyok vele elégedve de itt a topikban sokan írnak foltosodásról, ami a leglátványosabban a foci zöld füvén jön ki nagyon.
Én magam ezt nem látom, igaz nem is nézek sok sportot. IPS rendszernél ezt mondják hogy jó a betekintési szög de sajnos nem olyan szép a kép

2.) Nézési távolság 3,3 - 3,7 m. A kijelző ne legyen túl nagy, hogy az SD adás csúnya legyen - gyerekek mesecsatornái miatt. Házimozira viszont ne legyen "kicsi". A költségvetés fix, 42"-ból belefér az idei modell, viszont 47"-ban csak tavalyi. 2015-ös nincs is, csak 50", annyit nem szánok rá.
Nekem 106 cm-es van ( 42 col ). ezen a tévén az sd adások képe szerintem nagyon szép. Mindig tv-m van, és ott nem sok a FHD adás, de az SD szerintem nagyon rendben van.
A FHD-ról nem is beszélve, az maximálisan gyönyrű :)

3.) az LF modell CPU, RAM adatait nem találom, ugyanaz a hw, mint az LB, csak a webOS jobb szoftveresen? A webOS 1.0 vállalható, vagy akinek van webOS 2-je ugyanezen a hardveren, mekkora gyorsulást, illetve extrákat lát? Megéri a felárat, vagy a 2014-esekre érkező OS frissítésben reménykedjünk?
No nekem webos 1.0 van, és hát az induláskor kell neki majd fél perc-perc, mire maximálisan elérhető minden a menüben. Elvileg a frissítéssel majd 60%-al nő majd a sebessége a tévének, bár én magam el vagyok ezzel a sebességgel is.
Én alapvetően megvagyok elégedve a készülékkel :K

4.) Bekötési kérdés: UPC kábel-TV lesz, mediacardban gondolkodom. Jelenleg STB van, onnan HDMI megy az erősítőbe, aminek egy HDMI out-ja van, az megy a TV-be.
Ha MCard lesz az új elem a rendszerben, ilyenkor a koax megy direktben a TV-be, onnan HDMI-n megy csak a hang az erősítőbe? (erősítőm egyetlen optikai bemenetét jelenleg a PC foglalja)
Ugyanez Smart Share-nél, USB-ről lejátszásnál, ha TV-ből megyek az erősítőbe HDMI-vel, működik?
Ilyenkor a TV-ben kell/lehet állítani, hogy a TV hangszórója szóljon, vagy a házimozié? Nem szeretném, ha egyidejűleg szólna, és némítgatni kellene a TV-t, ugyanakkor szeretném, ha a házimozi nélkül is lehessen TV-zni. Ez TV-típustól függő opció, vagy alap feature?
A UPC honlapján DD 5.1 "moziélményől beszél", ez át fog menni az erősítőre?

Ebben sajnos nem tudok nyilatkozni, csak következtetni tudok, hiszen ha nálam - mint írtam MindigTv van - ott nézem a Forma-1-et és 5.1-ben jön a futam hangja, akkor megkapom a teljes házimozi hangzást.
Ebből merem feltételezni hogy nálad, a megfelelő beállítások után, meglesz a DD 5.1-es ha azt ígéri a szolgáltatód

5.) PC esetén hogy kell/lehet összekötni?
Jelenleg a PC-ből hangot optikán közvetlenül az erősítőbe küldöm, és a PC-ből a képet HDMI-n az erősítőbe, onnan a TV-be.
Későbbiekben, ha igazi HTPC-re fejlődök, tud majd úgy menni hang, hogy PC-ből kép+hang HDMI-n keresztül a TV-be, a TV "visszaengedné az 5.1-et", ha onnan megy HDMI az erősítőbe? (megmaradjon a választás, mint előző pontban, hogy TV vagy hangfalszett szóljon - ugyanis gyerekek vannak)

Én nálam minden féle módon össze van kötve a tévé a PC-vel. De a legjárhatóbb út nálam a wi-fis kapcsolat a Smart Share progival történő megosztást és a tévé média playere játssza le a filmet. Nálam a tévé és az erősítő között van egy optikai kábel, ezen megy át a hang a tévéről az erősítőre és megkapom az mkv-ról a Dolby Digital 5.1-et és a dts hangsávot, mert a tévé tudja ezeket decodolni...
A tévé média playere elboldogul a nagy méretű mkv filékkel is, legyen az akár remux ami ugye 30-35 GB is lehet.
Nálam nem akadozik, de ez esetben mérvadó vagy a kábele lanba kötés vagy a stabil megbízható wi-fi térerő

6.) UPC mediacard esetén a felvétel külső vinyóra működik? Valahol olvastam, hogy UPC STB esetén is, ezt tudja vki megerősíteni vagy cáfolni?
Elvileg tudja a rögzítést, tudni kell, de majd jön aki ebben jártasabb. Nálam működik, most is épp onnan megy a háttérben egy vulkános ismereterjesztő film :)
Ennek is megvan a korlátai. A web os rendszer alatt hdd-re megy csak a rögzítés pendrivére nem, sajnos.
Valamint a rögzítés egyedi formátum, így pc-vel történő lejátszás nem igazán megoldható. De hdd-ről teljesen rendben van :)
Az időzítés digitális tv adás esetén nagyon könnyű. Legalább is így tapasztaltam.

7.) A konkrét készülékeken N-es wifi, 4 m-re a router, szobán belül akadásmentes folyamot tud produkálni nagy adatsűrűségi tartalmaknál, vagy kábelezésben kell gondolkodni?
Arra a közegre szerintem tökéletesen elegendő a wi-fi. Ahogy írtam is nálam is wi-firől mennek a filmek, soha nem akadt eddig meg (kopp-kopp) Nálam 5 méterre van egy szobában a router és a tévé és szabad rálátása van a tévének a routerre.

A fenti tapasztalatim az adatlapomnál is látható eszközökre vonatkozik. Nem vagyok nagy szakértő, csak amiket eddig tapasztaltam, azokról írtam neked :) :R

Annyit még érdemes tudni a wi-fi-n nézett és megosztott tartalmaknál hogy nem választható sajnos a hangsáv. Amivel indul az marad. Felirat szabadon változtatható.
Én magam úgy szoktam ezt orvosolni hogy egy adott virágboltos filmről lesz szedem a hangsávokat és csak a magyart hagyom rajta, esetleg a forced feliratot és akkor tuti magyar nyelven megy a műsor.
Ha valami kimaradt, sorry :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#58618) huncutka1029 válasza vigyori78 (#58611) üzenetére


huncutka1029
addikt

létezik egy oldal, csak olyan titkos, hogy az emberek alig 1 ezreléke ismeri.
Most elárulom, hogy hol találhatsz rá : gigatitkos leírás ;] :P

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58619) vigyori78 válasza huncutka1029 (#58618) üzenetére


vigyori78
őstag

Nem úgy gondoltam az emberi nyelvet hanem kimondottan a mi régiónkra szóló és tévéinkre való változásokra . :)

(#58620) yvsmad


yvsmad
őstag

Tegnap megjött az LG 47LB730V tévém, nagyon örültem neki. Gyönyörű készülék, szép nagy is az előző 37"-oshoz képest Összeraktam, beüzemeltem, beállítottam az adókat, stb. Elkezdtem beállítani a képét is magamnak, ezzel szórakoztam egészen éjfélig, de nem sokra jutottam.
A legnagyobb gondom, hogy akárhogy kapcsolom be vagy ki a mozgásjavító funkciókat különböző kombinációkban, a gyorsabb mozgásoknál mindig szaggat és szétesik a képe. A háztartásban lévő két másik LCD LED tévé ilyet nem csinál, tehát nem a szolgáltató ad gyenge minőségű jelet. A másik meg az, hogy a színeit sehogy sem tudtam olyanra beállítani, ami hasonlít a másik két tévén megszokott képre. Mosott, fakó pasztellszínei vannak, mintha egy fólia lenne a képernyő előtt, az emberek bőre zöld vagy narancssárga, ha kicsit feljebb húzom a kontrasztot, akkor a világos részek egyből beégnek, közben a sötéteknél bezár a gamma. Próbáltam a Prohardver tesztjének végén lévő beállításokat, azokkal még gyengébb az eredmény. Számomra már az is durva, hogy a bemérésük szerint a zöld összetevőt -12 egységgel vissza kell venni, a kéket meg +8-cal fel kell tekerni az ideális színekhez.
Visszatérve a széteső képhez, észrevettem, hogy minden képváltásnál kb. egy másodpercig széttöredeznek a kontúrok és a mozgáskorrekció ezután kezd el dolgozni, próbálja kisímítani a képet. úgy látszik, a másik két itthoni tévé nagyon elkényeztetett, mert rossz nézni, hogy egy ilyen szép és drága tévé ilyeneket produkál.
Írtam a boltnak, hogy vegyék vissza a készüléket, a széteső képre hivatkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#58621) Pancsermeste válasza yvsmad (#58620) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ez gondolom nem típus hiba, hanem csak rosszat fogtál ki... :F
Akkor most mi lesz helyette? Ugyan ilyen, vagy megpróbálsz más típust?

-= Pancsermeste® =-

(#58622) Beni2360 válasza yvsmad (#58620) üzenetére


Beni2360
félisten

Három munkanapon belül azonnal kötelesek kicserélni, ha személyesen vetted, ha neten rendelted 14 nap.
Hol vetted?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58623) Beni2360 válasza Pancsermeste (#58621) üzenetére


Beni2360
félisten

Olvastam egy tesztet erről a készülékről és nagyon jó minősítést kapott, az első 730 széria ami képileg nagyon jó. Valószínű valami gyári hiba van a géppel.

http://www.sztereomagazin.hu/tesztek/video/lg+lb730+3d+tv.html

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58624) sly54


sly54
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy muternak van egy LG47LB650 tip.tv-je és nem ad ki hangot az optikai kimeneten(külső hangforrásra van állítva)másnál is van ilyen,vagy csak én nem állítottam be vmit.jól?Köszi előre is

(#58625) yvsmad válasza Beni2360 (#58623) üzenetére


yvsmad
őstag

Neten vettem, a tesztet én is olvastam, de ők tök sötét szobában tesztelnek és mérnek. Nálam meg nappal is menne és ahhoz kevés. A szaggatást meg széttöredezést nem tesztelték, a folyamatos gyors mozgást meg sem említik. Képileg nem neveznék jónak olyan tévét, aminek a színeit a gyáritól ilyen nagy mértékben el kell tekerni a bemérés szerint is.
Van egy Panasonic BD-felvevőm, a régi tévéhez ezt használtam box helyett. Ha a Pana tunerjéről nézem, már akkor is szebbek a színei, mint az LG saját tunerjével, de a világosak így is beégnek, a gyors mozgás ugyanúgy szétesik, úgyhogy ez valami kiszolgáló elektronika lehet.

[ Szerkesztve ]

(#58626) Pancsermeste válasza yvsmad (#58625) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nos, azt én is megfigyeltem az LG (általam anyagilag is elérhető) modelljeinél, hogy bizony erős fényben (pl. nappali fénynél) nem olyan kontrasztos a képük, míg teljes sötétségben már megfelelő, ám ekkor meg kissé fátyolos, a fekete szint nem az igazi. Ez persze általában alig észlelhető mondjuk egy üzletben kiállítva, egy hasonló középkategóriás VA paneles mellett... lehet, hogy beállítás kérdése is, esetleg a paneltípusokról olvasott információk 'becsípődése' (tudat/érzék módosító hatása). :F
Érdekes, hogy a látószög kérdésében viszont nem minden esetben érzékelem az IPS panel előnyét.

-= Pancsermeste® =-

(#58627) yvsmad válasza Pancsermeste (#58626) üzenetére


yvsmad
őstag

Nem tudom, hogy az új tévémben milyen panel van, azt sem, hogy a többi itthoni tévében milyen, úgyhogy ez biztosan nem befolyásolt engem.
Délelőtt elugrottam az MM-be és megnéztem a kirakott tévéket. Először LG-ket kerestem, hogy ugyanezt csinálják-e. Éppen női tenisz ment, a mikor a játékost közelről mutatták és a háttér mozgott, akkor szépen lehetett látni hasonló hibát. Az élénkre állított új 43UF7727 képe ugyanúgy esett szét, mint az én tévémé. A normálra állított 43UF6907 más sokkal kevesebbet hibázott. Más márkákat is néztem, nagyobb méretben is, a legcsúnyábban a Sonyk képe szaggatott és kockásodott, a második legrosszabb az LG-k voltak. Samsungból csak 6200 és 6400 modellek voltak kitéve a legnagyobb méretben is, amik tévéadást mutattak, a kitenyésztett BD-s és 4K-s videók nem érdekeltek, azokat a készülékeket nem is néztem. Ezek a kisebb kategóriás Samuk már jobbak voltak, viszont moszkító zaj szerűség volt a kontúrok körül (az itthoni Samun ezt sikerült kiszűrni). A Philipsek is kockásodtak rendesen, egy Pana volt, az még elment, bár nagyon magasra volt téve és lentről nézve a színeket nem lehetett megítélni.
Most hazajöttem és bekapcsoltam az új tévét, hát a HD adások úgy néznek ki, mint más tévéken az SD. Egyáltalán nincsenek szép éles kontúrok, mosódott az egész. Az MM-ben tisztább képeket láttam.

LG tévéken hogy lehet szoftvert frissíteni? Fekete háttéren észrevettem, hogy a magic remote kurzorja körül elég nagy "holdudvar" van, amit állítólag egy újabb szoftverrel már korrigáltak. A menüben semmilyen lehetőséget nem találtam frissítésre, sem neten keresztül, sem USB-ről.

[ Szerkesztve ]

(#58628) nightshadow


nightshadow
veterán

2015. június 20-23. között LF szériás televíziók 15%, UF szériás televíziók 20% kedvezménnyel! [link]

(#58629) huncutka1029 válasza yvsmad (#58627) üzenetére


huncutka1029
addikt

Digitális, vagy analóg adást nézel? nagyon nem mindegy.....
CI modul vagy box?

Próbáltad a szuperfelbontás opciót? Magas képvezérlésre állítva.
valósághű mozit kapcsold ki, és próbáld meg a true motiont user -en dejudder 2 deblur 7 értékkel.

Ha leírod a képbeállításaidat, lehet tudunk javasolni egy két dolgot még,
De valószínűleg tuner hibás a készüléked, nem erősít.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58630) huncutka1029 válasza nightshadow (#58628) üzenetére


huncutka1029
addikt

mit mondjak, elég nagy átkúrásnak látszik.
Én itt vettem kb másfél hete az 55 UF8517-et, ami cak a keret, és talp színében tér el a most akciós modelltől.... Akkor nem volt akció 449.990 volt az 55-ös......
Most a szuper akcióban:

Éas a 49" es is nagyon drága....

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58631) yvsmad válasza huncutka1029 (#58629) üzenetére


yvsmad
őstag

Digi kábel van, box nélkül veszi a tévé, Diginél nem kell kártya az ingyenes csomagokhoz, csak a fizetősökhöz. Analóg adásból nincs is HD.
Próbáltam sokféle kombinációt, bár lehet, hogy van jobb, mint amit eddig találtam. Külső Pana tunerrel szebbek a színek, de ugyanúgy szaggat és kockásodik.
A javasolt beállításokat ebéd után kipróbálom.

(#58632) yvsmad válasza huncutka1029 (#58630) üzenetére


yvsmad
őstag

Érdekes akció olyan tévéről, ami nincs is készleten...

(#58633) nightshadow válasza huncutka1029 (#58630) üzenetére


nightshadow
veterán

elég nagy átkúrásnak látszik

Majd a karácsonyi árakat nézd meg, akkor lehet majd igazán látni. Ilyenkor nem szabad tévét venni.

[ Szerkesztve ]

(#58634) Stevenstyle válasza yvsmad (#58625) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Hali!

Nem tudsz a "kép szétesésről" telefonnal lőni egy videót? Jó lenne látni, hogy miről van szó.

A leírtak alapján amire gondolok az max a túlzott interpolálás miatti artifact lehet. Az LG-kben ennek az algoritmusa a kanyarban sincs a két japánhoz képest, de valamivel a Samsung-é is jobb.

Nézd meg, hogy a Trumotion milyen állásban van. Kapcsold ki, vagy tedd törlésre és úgy nézd meg. Játszhat még az egyéni Is! Ja éa kapcsold ki a True Cinema-t. A leírtak alapján az egekben van az interpolálás.

A színek tekintetében elviekben a 730-asnak jól kell teljesítenie, az más kérdés, hogy mihez viszonyítasz? Ha a régi pl egy Samsung volt annak alapból túlszaturáltak a színei. Amennyiben nem hibás készüléket kaptál, úgy elmondható, hogy pont, hogy természetesebbek a színei az LG-knek! Aki a túlszaturált színekhez szokott annak meg ez tűnik fakónak.

Amennyiben analóg adással bajlódsz, úgy hosszabb távon javasolt eofelejteni. A 671-ből és pár LA-val szerzett tapasztalat alapján szerintem némileg gyengébb a tuner analóg adás esetében gyengébben teljesít mint pl a japánok Tv-iben, de digitális HD adás esetén az eredmény teljesen rendben van.

Pancsermeste: pont, hogy nappal illetőleg fényforrás mellett, nem teljesen besötétített helységben vehető észre kevésbé az IPS alacsonyabb kontrasztja. Teljes sötétségben amit fátyolnak írtál azt pont azért érzékeled, mert a fekete nem tökéletes fekete. :)

#58627: menüből is tudsz, illetőleg az összefoglalóban is le van írva az USB-s.

Feltöltődés helyi sötétítés mellett teljesen nem is fog is eltűnni, mivel a kurzor helyzeténél lévő led blokk több háttérfényt bocsát ki.

[ Szerkesztve ]

(#58635) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

*feltolt helyi sötétítés - természetesen, csak az auto korrekció dolgozik a Z-n erősen ahogy látom :D

Még annyi ötlet az SD adásokra, ahogy Huncutka kolléga is írta a szuperfelbontás algoritmusa viszont nagyon jó az LG-ken. Azt nyugodtan használjad, jó eredménnyel dolgozik ;)

(#58636) Petyamester


Petyamester
csendes tag

Sziasztok!

55" FullHD-ban ki mit ajánlana?

Én erősen gondolkodom a LB730v vagy LB731v esetleg LF632?

Köszönöm a segítséget!

(#58637) Pancsermeste válasza huncutka1029 (#58630) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Pont nem az akciósat mutatod!
Az UF8517 az akciós (408K), a UF8527 nincs az akciós listán.

-= Pancsermeste® =-

(#58638) yvsmad válasza huncutka1029 (#58629) üzenetére


yvsmad
őstag

Ezzel a dejudder és deblur értékkel már sokat javult a mozgás, valamiért én pont fordított beállításokkal próbálkoztam.
A színeket úgy sikerült javítani, hogy a sport állásból kiindulva azt kezdtem el lágyítani, lejjebb vettem a színt és finomítottam a kontrasztot, valamint az többi képbeállítást is végignéztem egyenként a javasoltak alapján. A HD adások már egészen élvezhetők lettek. Még az extrém világos és extrém sötét jelenetekhez kell majd alkalomadtán hozzáállítani a képet, ha lesz olyan műsor.
Köszönöm az eddigi segítségeket!

Az azért érdekes, hogy milyen nehéz normális kombinációt összehozni, egy átlagos júzer vajon hogy boldogulhat el vele?

[ Szerkesztve ]

(#58639) rongylab válasza yvsmad (#58638) üzenetére


rongylab
tag

átlagos user, használja a gyári beállítást. aki meg nem átlagos az állítgat mindent, csak kérdés tudja e hogy mit csinál..

különben vagy 100x fel lett téve ajánlott beállítás az LB tv-re. :)

(#58640) Stevenstyle válasza yvsmad (#58638) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Elég sok olyan tapasztalatom van sehogy, viszont sok esetben igény sem nagyon van rá. Apa hazaviszi, beüuemeli és ahogy volt, beállítások out of box úgy marad és nézik. Legutóbb munkatársamnál láttam, hogy a három éve vásárolt Tv-jük kiemelt kép üzemmódban megy, ahogy megvették, hozzá nem nyúlt senki. Az hagyjám, hogy olyan túlszaturált volt és fényerővel ment, hogy a szemem kifolyt, de az alap Motion Plus beállításokkal akkora a szappanopera effekt mértéke, hogy két perc után a a hányinger kerülgetett. Ők így szokták meg, szerintük ez így jó. Ha meg nekik jó, akkor... :) És gyaníthatóan az átlag vásárló pont ilyen.

(#58641) yvsmad válasza rongylab (#58639) üzenetére


yvsmad
őstag

Az a helyzet, hogy mindkettőtöknek igaza van. Aki doboztévéről vagy régi kisképernyős LCD-től tér át bármilyen mai okos LED tévére, az hasra van esve a 4-es, 5-ös sorozat képétől meg extráitól is, legyen az Samu, LG vagy akármilyen új tévé. Sokan a tévéváltással együtt térnek át analóg adásokról digitálisra vagy SD-ről HD-re, az még jobban felturbózza a váltás élményét. Akinek viszont van már otthon 1-2 tévéje az utóbbi évekből, az azért már hozzászokott ezek képéhez és kritikusabb szemmel nézi a nagyobb és drágább új szerzeményt, mert nyilván többet is vár el tőle.

Most pl. az F1 időmérőt nézem és egészen kulturált képe lett. Itt van azért gyors mozgás akár teljes képernyős méretben is, de már nem bántja a szememet, mint pl. ma reggel, amikor bekapcsoltam a tévét és a reklám minden képváltásánál összetöredezett képet láttam.

[ Szerkesztve ]

(#58642) Pancsermeste válasza yvsmad (#58641) üzenetére


Pancsermeste
őstag

No, azért én éppen egy igen jó minőségű 32"-os 'CRT minőséghez szokás' miatt nem vettem még LCD-t TV/mozizásra.
Mivel a Philipsben dolgoztam, lett volna időm, lehetőségem hozzászokni az LCD nyújtotta élményhez, ám ez csak részben sikerült. Ami tetszett volna (kompromisszumokkal) még a dolgozói akciós kedvezménnyel is drága volt, az alsóbb kategóriásokért pedig egy fillért se adtam volna.
Most már a középkategóriás LCD képminőséget el tudom fogadni, a nagyobb képméret (50") ill. néhány pozitívum pedig ellensúlyozza a hátrányokat. Azért az a természetes bőrszín még mindig nem az igazi, azt lesz a legnehezebb megszokni.

-= Pancsermeste® =-

(#58643) yvsmad válasza Stevenstyle (#58640) üzenetére


yvsmad
őstag

Azért a boltban a két LG egymás mellett tök más képet mutatott az UF7727 élénk vagy sport állásban volt, az ugyanakkora UF6907 meg kb. normálon, így ránézésre. De az is lehet, hogy a boltosok turbózták fel a drágább modell képét, hogy azt vegye inkább, aki LG-t szeretne.

Így a sikeres beállítás után is, nekem jobban tetszik a Pana tuner képe, mint az LG saját tuneréjé. Bár az is lehet, hogy a Pana felvevőben van még valami áramkör, ami a vett jelet jobbá teszi, kézi beállítások viszont nincsenek benne, hogy pl. telítettebb színeket vagy kontrasztosabb képet adjon a kimenő jel, ez gyárilag ilyen

(#58644) huncutka1029 válasza Pancsermeste (#58637) üzenetére


huncutka1029
addikt

a linkelt oldalra mégy és az uf akciós linkre kattintasz, akkor oda visz ahol ez is van.
A neked ajánljuk-ban valóban van a lap alján olcsóbb.... Ilyen szempontból akkor megtévesztő az e-digital link rendszere...

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58645) huncutka1029 válasza nightshadow (#58633) üzenetére


huncutka1029
addikt

karácsonykor meg már az új következő évi modelleket várod......
Ilyen alapon soha nem szabad tv-t venni.. ;] ;] ;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58646) leeka


leeka
tag

Sziasztok!

Mostanában készülök venni egy H6400-at. Mindig is adtam a PH-s emberkék véleményére, tapasztalataira, de mellete olvasok teszteket.
Ebből kifolyólag most úgy néz ki, hogy minden teszten nagyon jól teljesített, fórumban meg egy-két ember lehúzza mert csíkosodás,elmosódás van.
Én is tapasztaltam ugyan ezt a legolcsóbb LG UHD-s Tv-n (UB800v)
Viszont csak USB-n tárolt Dvix-nél...Nem lehetséges hogy ezek a mai tv-k codek problémákkal küzdenek?

Igazából én arra lennék kiváncsi, hogy Blu-ray-nél is játszik-e ez a jelenség ?!?!

Fear the future !

(#58647) leeka


leeka
tag

sorry, Samuba akartam :(

[ Szerkesztve ]

Fear the future !

(#58648) huncutka1029 válasza yvsmad (#58643) üzenetére


huncutka1029
addikt

azért a digi kábelnél van ám közte analóg is, ha a hangolásnál nem csak a digitális hangolást állítod be, és nem kábel (DVB-C tunert választod egyedül, akkor jó eséllyel közé hangolja azokat is.
Azoknak azután valóban gyászos képe van egy ilyen tv-n. ;)

Sokan azért szeretjük az LG-t, mert szinte korlátlan beállítási lehetőségeket enged az ISF szabvány határain belül. Persze ehhez az kell, hogy kicsit érts hozzá, illetve legyen egy kalibráló eszközöd, ha nagyon profin akarod belőni :DD

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58649) yvsmad válasza huncutka1029 (#58648) üzenetére


yvsmad
őstag

Csak digitális adások vannak beállítva, HD-s adás analógban egyáltalán nincs.

Ez az LG LB730 800 Hz-es LED tévé egy 7 éves Samu A552 LCD-t váltott, ami már akkor sem számított csúcsnak, inkább csak megfizethetőnek. Most egymás mellett felállítottam a 2 tévét és... hát nem vagyok biztos, hogy pl. boltban egymás mellett az új LG-t választanám. A régi Samu a Pana tunerről megy, az LG a saját tunerjéről. A Samun szebbek, élénkebbek a színek és a mozgás még mindig simább, mint a legjobban beállított LG-n. Az LG képe egy kissé hűvösebb, pedig nincs hűvösre állítva, a Samué egy kicsit melegebb, ami a bőrszinnek jön jól, pedig 'Hideg 1' állásban van, hogy jobban hasonlítson a kettő egymásra. Talán a Samu egy kissé zajosabb a nem fókuszált sötét részeken, de ez minden, amiben gyengébb az új és nagy LG-nél.
Ami a legszomorúbb, hogy nem látom a két készüléken a 7 év különbséget, a LED háttérvilágítás előnyét a hagyományos LCD-vel szemben és a 800 Hz hatását a képtisztaságban vagy a mozgások jobb megjelenítésében, sőt... :(

[ Szerkesztve ]

(#58650) ruti válasza Stevenstyle (#58634) üzenetére


ruti
Közösségépítő

...A 671-ből és pár LA-val szerzett tapasztalat alapján szerintem némileg gyengébb a tuner analóg adás esetében gyengébben teljesít mint pl a japánok Tv-iben, de digitális HD adás esetén az eredmény teljesen rendben van.
ehhez kapcsolódóan, illetve yvsmad problémájához:

Voltam madarasteszkóban, TV-k előtt elkapott a Samsung-os értékesítő "hostess" srác.
Ok, beszélgessünk, gondoltam - menjünk végig:
Első kérdésem, milyen az adás? Analóg ment minden TV-n --> legszarabb képe minden méretben az LG-é volt. Egymás melletti Samu-LG közül mindig a Samu képe volt a szebb összességében.
Gondoljátok, hogy a Samuk be voltak lőve?
50" környékén nem bírtam annyira hátrahúzódni, h az LG képén ne legyenek kockásak az élek, és persze a fekete ótvar volt.

Odaértünk a Samu H6200-hoz, büszkén mondja, h azért szebb, mint a mellette lévő LG (ami LB670 volt) mert ez 200 Hz-es. Kérdezem, mennyi a másik, (mintha nem tudnám, hogy 700). Megnézi, 700 MHz. Hmm. "Na ugye, nem a MHz-től függ, mert az LG által mesterségesen kreált magas értékek, nem valós képfrissítés. Idén már meg sem adják..." - mondja az emberünk.

Odaértünk 2015-höz: UHD-n az analóg szép volt Samun, szebb mint a fHD-n bármelyik. Azt mondja, a Samu "felkonvertálja az adást".

Mi a véleményetek?
Hol lehet ezek után érdemben TV-t tesztelni, ahol nincsenek elfogult üzletkötők?
Ami a szemednek ott és akkor a legbarátibb, megveszed, és kész? :)
Az tuti olyan típus lesz, ami a fórumon szóba sem kerül potenciális vételként... :)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.