Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58751) aram01 válasza cidalain (#58750) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor? vissza lehet küldeni gariba ha gáz van? vicc hogy egy negyed millás tv-t nem mer frissíteni az user :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58752) dinnyesgabor válasza cidalain (#58750) üzenetére


dinnyesgabor
tag

Szia! Akkor ez még nem a várva várt gyorsító frissítés?

(#58753) Watt25 válasza aram01 (#58751) üzenetére


Watt25
veterán

vicc hogy egy negyed millás tv-t nem mer frissíteni az user
Az az ő egyéni (megalapozatlan) döntése.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#58754) aram01 válasza Watt25 (#58753) üzenetére


aram01
nagyúr

mi? hogy naprakész legyen a tv-je? ne viccelj már :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58755) vigyori78 válasza Gravity1234 (#58749) üzenetére


vigyori78
őstag

Én frissítettem változást nem látok csak az LG Store -ban vannak LG reklámok (videók) amik maguktól elindulnak kicsiben bal oldalt alul mintha a TV2 menne :DDD

(#58756) *H* válasza aram01 (#58751) üzenetére


*H*
aktív tag

A vicc inkább már az, hogy "nem kell frissíteni, ha jó", "inkább ne nyúlj hozzá, jobb a gyári", stb. Először is a frissített is "gyári", nem egy bizonytalan eredetű forrásból származik. Veszel egy készüléket év elején, én meg fél év múlva és gyárilag más, újabb FW van rajta. Mindkettő "gyári", akkor most melyik a "jobb"?
Igen, egy szoftverben lehetnek hibák, ez már csak ilyen, de egyik gyártó sem azért adja ki, hogy direkt elrontsa a készüléket és tudatosan bugokat tesz bele. Oka van, nem csak a verziószámot frissítik, hogy úgy nézzen ki, foglalkoznak a termékkel. Nem kötelező a frissítés, valóban lehet bug is benne (ahogy az előzőekben is), de úgy kezelni, mint az ördög találmányát azért túlzás. Esetleg vár az ember és aki hamarabb frissített tud nyilatkozni, ha tapasztal valami rendellenességet a szoft működése közben és megvárja a következő kiadást amiben javítva lesz. Vagy akkor soha semmit nem frissít. Se routert, se telefont, se semmit, amit lehet, mert biztos "csak rosszabb lehet". Ha meg egyszer bele is fut egy hibába, az nem azt jelenti, hogy minden egyes frissítés gondot okoz majd.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#58757) aram01 válasza *H* (#58756) üzenetére


aram01
nagyúr

Én mikor megvettem egyből frissítettem is, de így már várok és más kárára tanulok (remélem nem történik meg)
Más, ahogy jön a világ vége egyre durvább viharok vannak, kemény villámokkal áram ingadozással, kinéztem még egy "hosszabitót" mi a véleményetek róla? [link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58758) mobilizmo válasza aram01 (#58757) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Ezt neked sokkal jobban kell tudni mint bármelyikünknek. :DD

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#58759) aram01 válasza mobilizmo (#58758) üzenetére


aram01
nagyúr

hogymi? :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58760) yvsmad válasza *H* (#58756) üzenetére


yvsmad
őstag

Valamelyik oldalon olvastam olyan LG tévé frissítésről, ami eltünteti a sötét háttéren világos jel (pl. kurzor) körüli nagy holdudvart. Sajnos az én LB730 tévém is csinálja, jó lenne egy ilyen frissítés nekem is.

(#58761) cidalain válasza aram01 (#58757) üzenetére


cidalain
veterán

Én ezt javasolnám.
Azért használok én is ilyet, mert ez azon felül hogy a konnektor felől jövő lökéseket elvezeti, védi a coax kábel felől is a tévét. Nálunk olyan szuperül van megcsinálva a hálózat hogy a ház tetejéről kívül jön le a koax, és az ablak mellett jön be az épületbe, onnan meg a tévébe. szóval bármikor belecsaphat a villám oda is :)

Frissítés:
én a szaros 5000 forintos androidos kütyümön sem merek frissíteni semmi SW-t, mert ha működik minek? Hasonló borzalmakat tapasztaltam már:
-az eddig jól működő appot 3× annyi tudással vértezték fel, emiatt 10× annyira lassú lett, az extra tudás engem meg nem érdekelt.
-játéknál már unlockolt opció, az új verzióban már csak fizetés után volt elérhető, így mivel korábban fizetés nélkül szereztem meg, ugrott.
-játéknál új verzióban extra zsetont kell fizetni amiért korábban nem: régen face2face játék esetén mindkét ember betesz 25 zsetont, aki nyer az vitt 50-et. most aki nyer az 40-et kap, a bolt meg lenyúl 10-et. Magasabb tétnél értelemszerűen a salary is magasabb lett.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58762) blakey válasza yvsmad (#58760) üzenetére


blakey
titán

Kapcsold ki a "Helyi sötétítés"t. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#58763) aram01 válasza cidalain (#58761) üzenetére


aram01
nagyúr

egy helyi számtek boltban van levásárlási lehetőségem, igazából nincs szükségem semmire, de egy ilyesmi [link]jól jön, és csak a fentebb linkelt holmi van, hónap végéig tudnám levásárolni de a jó magyar hozzáállás: "ami van abból válasszál".

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58764) Shingen válasza aram01 (#58748) üzenetére


Shingen
addikt

Úgy nem fog a régebbi sw visszalépni, azzal a funkcióval.

風林火山

(#58765) mobilizmo válasza aram01 (#58759) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

aram01

:DD

Egyébként a viccelődést félretéve. A távolabbi villámcsapások ellen nem kell védelem, mint ahogy most sincs és mégsem történik baja a dolgaidnak. A relatív közelebbi, vagy a közvetlen villámcsapások ellen az ilyen típusú eszközök vajmi keveset érnek, nagyjából mint halottnak a csók. Ha megakarod óvni, akkor ki kell húzni mindent.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#58766) vigyori78 válasza aram01 (#58763) üzenetére


vigyori78
őstag

Végül is hasznos ketyere :K
Legalább nem kell félned ha azt mondják ,hogy a villám vágna meg :DDD

(#58767) aram01 válasza mobilizmo (#58765) üzenetére


aram01
nagyúr

ha itthon vagyok simán kihúzok mindent, csak ez a fránya vihar akkor is jön (sunyi módon) ha esetleg az országon kívül vagyunk, akkor hagyjam? :U

(#58766) vigyori78: :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58768) mobilizmo válasza aram01 (#58767) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

A döntés a tied, de nekem nincs ilyen és nem anyagi okai vannak.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#58769) robotkutya válasza Gtaati (#58745) üzenetére


robotkutya
tag

Láttam reggel én is, de még nem frissítettem. Észrevettél valami változást?

Érdekességként mondom, hogy az eredeti firmware-t, ami a dobozból kivéve volt a tévén, azt csak manuálisan tudtam frissíteni külső vinyóról, mert a tévé nem talált semmit. Viszont a 04.55.25-öt már magától is megtalálta, hurrá.

Egyre jobban tetszik az UB850. Eleinte volt, hogy egyik-másik inputon furcsa képet produkált, pl. a default TrueMotion beállítást borzalmasnak találtam (ki is kapcsoltam), mostanra sikerült úgy belőni, hogy csak a backlighton kelljen néha állítani.

(#58770) cicur99


cicur99
tag

LB650V-hez frissítés érkezett LINK
04.45.25.

(#58771) cidalain válasza mobilizmo (#58768) üzenetére


cidalain
veterán

Az apc 12 kA-es tuskeket szur ki max. Egy villam persze tobb, arra ott az ingatlan/ ingosag biztositas.
Ugyanakkor sok biztosito tud kukacoskodni hogy te nem tettel meg semmit az eszkoz vedelme erdekeben. Na ezert jon jol egy ilyen kutyu.
Masreszt nalunk eleg sok apro aramkimaradas van 1-2 seces, siman lehet tulfesz is, aramtuske is, ezeket meg megszuri.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58772) Shingen válasza cidalain (#58771) üzenetére


Shingen
addikt

+1 Nekem is APC van. ;)

風林火山

(#58773) kelepce válasza robotkutya (#58769) üzenetére


kelepce
tag

Egy életem, egy halálom én frissítettem. Amit eddig észrevettem: a kurzor körül eltünt a holdudvar.

(#58774) aram01 válasza kelepce (#58773) üzenetére


aram01
nagyúr

holnap én is frissítem, mondjuk nekem nem ugrál fel a frissítést jelző ablak :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58775) olasz69 válasza olasz69 (#58727) üzenetére


olasz69
senior tag

Nálam volt gond előtte,remélem ez megoldja!
Ha nem akkor majd a webos 2.0 lite ,ha meglesz!
Az online cseten ajánlottak egy gyári visszaállítást!
Mivel nem volt frissítés abban a pillanatban.
Ha nem akkor szervíz! Alkalmazás leállt a memória megtelt!
(Klasszikus hiba)
Van akinek panel csere......stb

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#58776) kelepce válasza aram01 (#58774) üzenetére


kelepce
tag

Az automatikus frissítés ki volt kapcsolva, de jelezte, hogy új frissítést talált amit le is töltött, akarom-e telepíteni. Igen vagy nem? Igent nyomtam.

(#58777) yvsmad válasza kelepce (#58773) üzenetére


yvsmad
őstag

LB730-hoz is talált frissítést, most végzi.
Régi: 04.41.42, új: 04.45.25

[ Szerkesztve ]

(#58778) mobilizmo válasza cidalain (#58771) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

12 kA-es "tüske" átégeti a falat, legfeljebb 12 kV-os, de az meg már átüti a főkapcsoló legfeljebb 1-2 mm-es szigetelő légrését. Kapcsolási jelenségek során kialakuló tüskék ellen valóban védhet, de azért erre a készülékeket is illendő méretezni.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#58779) cidalain válasza mobilizmo (#58778) üzenetére


cidalain
veterán

Dobozan az van. Haromszor neztem meg en is mert furcsallottam.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58780) mobilizmo válasza cidalain (#58779) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Na akkor ennyit a hasznosságáról.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#58781) TRob1 válasza *H* (#58756) üzenetére


TRob1
veterán

+1

Szerintem is elég nagy baromság amit itt ebben a topikban folyamat sugallnak, hogy felesleges frissíteni. Köztudott hogy tökéletes, "végleges" program, szoftver, firmware...stb. nem létezik, mindig van mit javítani, foltozni, bővíteni, fejlődni/fejleszteni (vagy az újabb hibákat javítani :) ). Az LG-nél sajnos nemigen van changelog, de ettől függetlenül, valószínűleg nem csak viccből adják ki az újabb és újabb firm-eket... (Meg persze az összes többi appra, szoftra igaz - kivétel mikor felesleges dolgokkal hízlalják, de szerencsére nem ez a gyakoribb)

Nekem anno pl. volt memória elfogyás, valamelyik frissítés helyre tette. És érezhetően gyorsabb is a rendszer még a tavaly októberi szofthoz képest...

¤ R'n'R ¤

(#58782) papp_no1 válasza cidalain (#58743) üzenetére


papp_no1
senior tag

köszi, az lesz a vásár! :)

(#58783) olasz69 válasza *H* (#58756) üzenetére


olasz69
senior tag

+2

Várom a WebOs 2.0 Lite-t ! az LB 731V-re!

:R
A javítás az javítás!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#58784) Shingen válasza olasz69 (#58783) üzenetére


Shingen
addikt

Majd elválik milyen lesz. :)

風林火山

(#58785) GumpNews


GumpNews
csendes tag

Sziasztok, a tudásotokért jöttem! :)

WebOS downgrade-del kapcsolatban érdeklődöm (vagyis szenvedek még mindig). Nem tartom analfabétának magam ilyen területeken, de ez valahogy most mégis kifog rajtam, méghozzá pedig:
Az interneten és az itteni fórumban található leírást követem, minden lépés menne, viszont hiába próbálom a TV-n a DNS-t beállítani, amikor átírom a TV hálózati beállításainál a DNS számot a laptopom IP-jére, akkor a felső négy ikon közül csak az első kettő ikon vált csak zöldre, a DNS és a web ikon beszükül, közöttük X kapcsolat jön létre. Ki is írja, hogy nincs internet Wi-Fi-n keresztül.

A számítógép DNS ablakában az alábbi üzenetek jelennek meg:
2015-06-23 19:43:47.748 TResolver.Execute: Request ID 37155 received from clien
t 192.168.0.4:38950 regarding "lgtvonline.lge.com" of type A.
2015-06-23 19:43:47.749 TResolver.Execute: Request ID 37155 forwarded to server
8.8.8.8:53.
2015-06-23 19:43:47.751 TResolver.Execute: Request ID 37155 forwarded to server
208.67.220.220:53.

...így természetesen nem is működik a visszafrissítés, pedig már szerintem tuti, hogy csak ez az akadály áll előttem. Más nem találkozott ilyen problémával?

Specifikáció:
LG 42LB670V
Feltelepített szoftververzió: 04.62.43
Windows 8.1
Avast Free Antivirus (ez már letörölve, nehogy ennyin múljon, de nem)
Windows tűzfal (kikapcsolva teljesen)

Nagyon szeretném frissíteni a tegnap kiadott verzióra a TV-met, és igen-igen, már milliószor megbántam, hogy nem megfelelően frissítettem. :B

https://www.facebook.com/volgyesimatephoto - http://mate.volgyesi.info

(#58786) yvsmad válasza olasz69 (#58783) üzenetére


yvsmad
őstag

+3

Nálam is eltűnt a holdudvar a mai frissítés után :C
Én is várom a WebOs 2.0 Lite firssítést LB730V-re.

[ Szerkesztve ]

(#58787) cidalain válasza TRob1 (#58781) üzenetére


cidalain
veterán

Mivel nincs changelog, ezert max remenykedhetsz benne hogy jobb lesz mint volt.
Es azt mondogatod magadnak, hogy nyilvan csak jobb lehet.
De ha az aktualissal nincs bajod akkor minek frissitenel? Csak mert van? Ha szarul megy valami vagy foltos akkor ertem. De ha nem vettel eszre hibat akkor miert?
A webos2.0 frissitest en is varom. De persze nem en telepitem fel elsonek a forumbol az tuti :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58788) Gtaati válasza robotkutya (#58769) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nem tudok róla nyilatkozni, mert én a béta 04.65.25-t használom. A 04.55.25-t és a többit csak megosztottam veletek.

(#58789) nikos21


nikos21
aktív tag

üdv a LB 650 V‎-re is jött a frissítés ma , egyenlőre kivárok :)

[ Szerkesztve ]

(#58790) TRob1 válasza cidalain (#58787) üzenetére


TRob1
veterán

Azért frissítek, mert oka van hogy kiadják. És soha nem gondolkodok úgy hogy ez jó, akkor minek az újabb. Hisz mégiscsak dolgoztak vmit vele, és nem hiszem hogy csak unalomból, changelog ide vagy oda.
Reménykedek - vagy várok másra - de eddig bejött :D

Ennyiből elég lett volna a barlang meg a kőbalta is... :U Vagy adott esetben a régi 60 kilós crt tv, hisz nem vettem észre rajta hibát. Na persze durván sarkítva. :))
Én nem állok a fejlődés útjába, inkább próbálom követni. :DDD Amúgy Te (vagy a többi frissítés ellenes topiklakó) a wined sem frissítgeted havi (most már heti) rendszerességgel? Ott is tiltod? :F

(#58789) nikos21:
Várj csak... de mire is? :DD (Amúgy már tegnap jött, legalábbis nálam)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#58791) nikos21 válasza TRob1 (#58790) üzenetére


nikos21
aktív tag

mivel egy párszor más megjártam a frissítés miatt :(( más eszközökön és visszafelé ugyebár nem lehet
remélem rosszabb nem lesz :)

(#58792) yvsmad válasza cidalain (#58787) üzenetére


yvsmad
őstag

A Samsung tv topicban írtak néhány indokot a frissítés letiltására, bár ott sem mindig működött.
Pl. a Samygo maszek FW-t mindig felülírja a gyári frissítés, vagy levesznek okos fukciókat, ami elég gáz.
LG-nél nem olvastam még ilyenről.

[ Szerkesztve ]

(#58793) gulupeti


gulupeti
senior tag

Az imént felraktam 47LB671V-re a tegnapi napon kijött frissítést és nekem határozottan gyorsabbnak tűnik a TV! Multitask is sokkal gyorsabb lett, maga a menü működése is észrevehetően felgyorsult. Pikk-pakk felugrik lentről a menü, eddig olyan akadós volt. Szerintem érdemes felrakni, túl sokat nem teszteltem, de olybá tűnik, hogy van fejlődés! :)

(#58794) amtibacsi válasza nikos21 (#58789) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Véletlenül rányomtam én is, de megbántam. Az LG TV remote program nem megy azóta, nem találja a TV-t. Visszaraktam a régi verziót, de most már azzal sem. Mi a bánat lehet ? A másik gondom, hogy UPC media card jött ma, de az ékezetes betűk teljesen rosszak. Milyen országot állítsak be vagy hol lehet a karakterkódot átállítani ? Ja, én semmiféle gyorsulást nem tapasztaltam. (LB650V)

[ Szerkesztve ]

(#58795) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Egy LG 42LB650-es TVnél Web OS-en, hogy hozom elő a hotel menüt?? Settings --> 1105 --> OK vagy pedig SMART --> 1105 --> OK ? Normál távirányítón.

Köszi.
Üdv.
almi

[ Szerkesztve ]

(#58796) cidalain válasza TRob1 (#58790) üzenetére


cidalain
veterán

Win frissitses mas. Egyesevel le tudom szedni ha valami elront valamit.
Ez telefonnal ugy muxik hogy csinalok backupot frissitek 1 appot, ha jo akkor ok, ha nem akkor backup vissza. Tevenel ez meg gazabb. Na ez a baj, hogy nincs visszalepesi lehetoseg.

Az hogy nincs changelog, meg elegge gaz. Gondolhatnam hogy fejetlenul frissitenek (tapasztaltam mar hogy sw fejlesztok javitottak valamit ket mas dolgot amivel nem volt baj meg elkurtak. Hogy miert? Mert ugy gondoltak hogy az ugy nincs szepen leprogramozvan es inkabb megdolgoztak. Vagy hogy kisebb legyen a kod merete jobban beleferjenek a pic-be kicsit egyszerusitettek. Van olyan hogy egyik hw-en ez megy jobban masikon meg amaz, mert tomegevel veszik a legolcsobb elektronikai kutyuket, amiben siman nagy minosegi szoras van...)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58797) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Van egy régebben vásárolt LG 32LN540B, és nemsokára bekötik a Digi kábeltévét.
Kérdésem, hogy ezen a tévén milyen lehetőségeim vannak az adás rögzítésére? Természetesen nem szeretném illegálisan felhasználni a rögzített anyagot. Későbbi visszanézésre kéne.
USB van rajta, amiről a filmlejátszás működik is.

(#58798) tökorrú


tökorrú
csendes tag

Sziasztok !
A minap vásároltam egy LG 42lb700v tv készüléket minden működik is rajta kivétel a SMART funkciói csatlakozott az itthoni wi-fi re (UPC)
és bármit szeretnék megnyitni (youtube,videa,index,origo) azt írja ki a hálózat instabil még egyiket sem sikerült kipróbálnom, más is találkozott már ilyen problémával, az utolsó darabot hoztam el. Vissza vigyem? illetve akinek volt ilyen problémája de megoldódott esetleg megoszthatná velem, köszönöm előre is !

(#58799) cidalain válasza bopeti98 (#58797) üzenetére


cidalain
veterán

Nem is nagyon tudnad illegalisan felhasznalni.
1. Azt rogzitesz sajat reszre amit akarsz, jogilag tiszta ugy
2. Csak a tv-den tudod lejatszani, mert egyedi formatumban vesz fel

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58800) Watt25 válasza bopeti98 (#58797) üzenetére


Watt25
veterán

Ezt olvasd el.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.