Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) vond válasza mastodon (#57701) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szia!

Kaptál hozzá rendesen magic remote-ot? Csak mert mindenhol "előkészítés"-t olvasni, az meg tudjuk mit jelent, vagy jelentett régebben.

A beépített lejátszó hálózaton keresztül a magyar feliratokat normálisan kezeli? Méretet, színt, helyet lehet esetleg változtatni? Hangsáv váltás megy rendesen (szintén hálózaton keresztül)?

Általános működési sebességgel, képminőséggel nincs gondod?

Előre is köszi szépen! :R

Csak azért kérdezgetek, mert tervezünk a jövőben venni egy nem túl drága, de még megfelelő minőségű, mindenes TV-t, jó szolgáltatásokkal. De lehet, hogy csak akkor lesz valami a vásárlásból, mire beáll az új széria ára is, és akkor már lehet, hogy inkább abból választanánk.

Ha nem lennének a 670/671-nek ilyen hülye helyen a lábai, lehet, hogy már meg is vettem volna. Csak emiatt meg nem akarok 20-30 ezerrel többet fizetni a 730/731-ért. Vagy másban is sokkal jobb?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57752) SirBenji válasza Stevenstyle (#57750) üzenetére


SirBenji
újonc

Én arra leszek kivi hogy októberben lesz e még 49UB850V vagy hogy mennyire esik az ára kariig a 49UF8517-nek.
300K-ig muterék kipótolnak ha arról van szó,akkor meg már az ideit venném ha lesz ennyiért akcióban.

(#57753) #94529552 válasza vond (#57751) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem sok egyéb különbség található a két típus között. Pedig egy kicsit praktikusak is azok a lábak, mert így egy plusz eszközöd beférhet a tévé mögé. Vagy egy nem túl drága kialakítással egy 5.1-es hangrendszer center hangsugárzója is a legpraktikusabb helyet kaphatja ott.

(#57754) vond válasza #94529552 (#57753) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az a része OK, hogy oda lehet tenni dolgokat, valakinek biztos jó is. De nekünk egyrészt nem jönne oda semmi, másrészt meg pont nem lenne jó a két szélső láb, mert így a szekrényen még a 42"-es sem férne el, nemhogy a 47"-es, vagy 50"-es. Új bútort, vagy a mostanira monyákolást meg most nem annyira szeretnék. De lehet, hogy nem úszom meg. :)

Vagy nézelődök más típus, márka felé.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57755) yvsmad


yvsmad
őstag

Ezekkel a mai tévékkel meg lehet azt csinálni, hogy rákötök egy HDD-t, amin 2 partíció van, az egyiken a filmjeim vannak, a másikat meg leformázza magának a saját felvételei ill. a TimeShift számára? Tudnak egyáltalán több kötetet kezelni egy HDD-ről?

[ Szerkesztve ]

(#57756) kelepce válasza yvsmad (#57755) üzenetére


kelepce
tag

Csak az UB850V-ről beszélek, a többit nem ismerem.
Tud több kötetet kezelni és nem szükséges külön partíció a TimeShift számára. Síma NTFS vagy Fat32 megteszi, nem használ saját formátumot. A filmek megférnek a ThimeShift mellett is, nem bántja őket, saját könyvtárba ment amit meg is csinál magának. Akár 2 winchestert is kezel egyszerre, egymástól függetlenül. Gyakorlatilag úgy használod, ahogy éppen tetszik.

(#57757) Stevenstyle válasza SirBenji (#57752) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Elvétve egy-kettő ami beragadt raktárkészleten, illetőleg visszavitték vagy kiállítási darab de az ára már nem fog csökkenni jelentősen szerintem.

(#57758) Stevenstyle válasza mastodon (#57747) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Neten keresztül két opció lehetne: az egyik ha van rá natív app, de ezt kb kizártnak tartom. A másik megoldás a Tv böngészője. Ezzel több gond is lehet. Az egyik, hogy sokan úgy gondolják, h egy SmartTv böngészője egyenértékű egy asztali, teljes értékű böngészővel. Ez nagyon nem így van! Véleményem szerint a Tv-k böngészője max arra való, ha gyorsan megszeretnénk valamit nézni és nincs más akkor megnézzük. Mindennapos, komolyabb használatra alkalmatlanok és lassúak. Videó stream nézésére is csak abban az esetben alkalmas a legtöbb, így a webOS böngészője is, ha nem Flash vagy Silverlight alapú.

Ilyen igényekre inkább egy Htpc, PC vagy Laptop az ami alkalmas és javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#57759) cidalain válasza yvsmad (#57755) üzenetére


cidalain
veterán

Na hogy ket particiot elkezel e a webos azt nem tudom. (Nekem csak 1 van a mobil winyon)
De az biztos hogy nem sajataitja ki a hdd-t. Csak egy mappat hoz letre a tv ebbe dolgozik, emellett mas mappaban siman ott vannak a filmjeim, fotoim stb erintetlenul.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57760) Lacielvtárs válasza Stevenstyle (#57758) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
ez pontosan így is van, csak arra alkalmas a tv-s böngésző, hogyha épp tévézik az ember és nincs kedve felkelni a géphez vagy épp nincs mellette a mobilja :K
minden másra tökéletesen alkalmatlan ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57761) Lacielvtárs válasza foxymaci (#57731) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no jó reggelt ismét :)
no megrendelve a szükséges kellékek
antenna
Cl modul
remélem az alábbi az antennánál a linkelt csak jobb lehet, remélem :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57762) Watt25 válasza Lacielvtárs (#57761) üzenetére


Watt25
veterán

Ne sértegesd a Mandarine-t még csak azzal sem, hogy összehasonlítod a képen látható viccel!
Viszont a modul helyesen CA modul. A CI a foglalat neve, amibe bedugod.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57763) Lacielvtárs válasza Watt25 (#57762) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ohh köszönöm a véleményed :D
ebben reménykedem, hogy még csak összehasonlítani sem érdemes a kettőt :K
és köszönöm a kiigazítást, valamint a válaszodból arra következtetek hogy jó döntést hoztam a Mindigtv vételével kapcsolatban :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57764) Watt25 válasza Lacielvtárs (#57763) üzenetére


Watt25
veterán

Hát, attól függ...
Én pár évig használtam. A Széchenyi tornyot elérve meg merném kockáztatni, hogy az ország legmegbízhatóbb szolgáltatója. (Évek alatt sem volt komolyabb kimaradás, vagy kockásodás és semmilyen időjárási körülmény nem akadály.) Viszont, mint minden "sugárzó" szolgáltató, spórolniuk kell a sávszélességgel, ami a képminőségen meglátszik.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57765) Lacielvtárs válasza Watt25 (#57764) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értelek, én szegedi vagyok és ezt a távot kellene áthidalnom azzal az antennával...
szerintem légvonalban nincs több 5 Km-nél
mert a MindigTv szerint a füvészkertben van nekik tornyuk ahonnan fogom a jelet
még azzal a linkelt kütyüvel - ami a nevén nem nevezhetek ;] - még azzal is 80-85 % a jelerősség.

de bocsánat, nem akarom teli offolni a topikot :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57766) SirBenji válasza Stevenstyle (#57757) üzenetére


SirBenji
újonc

Az UB850V nem is fog. De az UF8517 igen. Webshopba találtam 379K. Edigi 470K. Gyanús?

(#57767) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló!

Valakinek van ötlete arra, vagy egyáltalán lehetséges-e, hogy a tv-n éppen megjelenített képet át rakni telefonra tabletra? Mert ugye telefon vagy tablet dolgait meg lehet osztani tv-n vagy át tükrözni, na én pont ezt szeretném fordítva.

Köszönöm!

(#57768) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Egy 47lb671 készüléket vennénk.
visszakerestem, nagyjából minden bolt kapott hideget meleget. kiirják,h 2 év gari, aztán küföldi a garipapir(innentől 1 év)

A legolcsóbb boltokból melyik az,ami már korrekt?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57769) nextman válasza Gtaati (#57767) üzenetére


nextman
aktív tag

Ezt nem tudom hogy kell, ellenben T-Homenak is UPC-nek is van olyan alkalmazasa, ahol androidon vagy weben is lehet tv-t nezni, ha van elofizetesed.

(#57770) vigyori78 válasza SirBenji (#57766) üzenetére


vigyori78
őstag

Nincs ezen semmi gyanús ,a 379K-s boltba is 479K ha megnézed az oldalukon.
Ajándékba hozzád vágnak egy Xbox 360 500GB -os verziót 2 játékkal :DDD

(#57771) amtibacsi válasza Gtaati (#57767) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Egyes LG okostelók tudják ezt. Más típusok nem.

(#57772) Gtaati válasza amtibacsi (#57771) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló! Lg Optimus G E975-m van, tehát tudnia kellene ezek szerint, de azt megtudnád mondani, hogy mivel és hogy kivitelezhető ez?
Köszi!

(#57773) amtibacsi válasza Gtaati (#57772) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Nincs LG telóm, de itt megkérdezheted.

(#57774) Gtaati válasza amtibacsi (#57773) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Pont az előbb tettem ezt meg és azt a választ kaptam, hogy ez nem lehetséges, de utána járok még a dolognak!
Köszi!

(#57775) amtibacsi válasza Gtaati (#57774) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Furcsa, mert úgy emlékszem valaki írta, hogy sikerült neki az oda-vissza mód, tudott a telón TV műsort nézni, de ahhoz a TV-nek is bekapcsolva kellett lennie és azt látta, amit a TV-n. Amúgy az UPC kábelnetes előfizetőinek van valami alkalmazás, nálunk jövő hónapban vezetik be (digi), akkor erről többet tudok írni, bár lehet, hogy nem ide :-)

Itt írta valaki

[ Szerkesztve ]

(#57776) Gtaati válasza amtibacsi (#57775) üzenetére


Gtaati
őstag

Értem és köszönöm! Nálunk is Digi van, de..... Megnézem amit küldtél!

Köszi!

(#57777) #94529552 válasza bajnokpityu (#57768) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Téma összefoglalót ajánlom a figyelmedbe itt fent. A 2 év helyszíni gari meglesz, bármelyik boltot is választanád.

(#57778) sznoopy1977


sznoopy1977
tag

SMARTSHARE-n keresztül, hogy lehet a TV-n hangsávot váltani? Ha USB-s eszközön dugom rá a TV-re, akkor simán lehet. Összefoglaló nem segített csak elkeserített :)

LG 47LB731-re nem tud valaki olyan beállítást, hogy a direct ledes foltosodás ne látszódjon közepes és gyors mozgásoknál?

[ Szerkesztve ]

(#57779) Gtaati válasza sznoopy1977 (#57778) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Sajnos sehogy, próbáltam több média szervert is Serviiot, Plex, Lg Smart Share-t max csak feliratot lehet váltani hangsávot egyikkel sem!

(#57780) sznoopy1977 válasza Gtaati (#57779) üzenetére


sznoopy1977
tag

Kb én is erre jutottam vele sajnos
Még egy kérdésem lenne SmartShare-val kapcsolatban, megmondom neki melyik könyvtárakat listázza be, de az sem jön neki össze rendesen, pár állomány van csak a könyvtár gyökerében, a könyvtárakat nem listázza be...

(#57781) Lacielvtárs válasza sznoopy1977 (#57780) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

a könyvtárakat nem listázza be csak a filéket...
ha külön mappában vannak a filmek, akkor azt mappánként hozzá kell adni.
én ezt úgy oldottam meg hogy csináltam egy külön LG mappát és amit meg akarok osztani oda másolom be.
ha megnéztem, törlöm :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57782) Gtaati válasza sznoopy1977 (#57780) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!
Amikor megadod h mely mappát illetve file-at akarod h lássa ott a fa struktúrában lenyitom az adott mappát és előtte vagy mögötte van egy nézet és bepipálod és látnod kell h a mappa összes tartalma is kipipálódik és utána oké mentés és kívül a listában látszódnia kell és le is frissíti. serviional van kényszerített frissítés is.

(#57783) sznoopy1977 válasza Gtaati (#57782) üzenetére


sznoopy1977
tag

Az az érdekes, hogy van ahol megcsinálja, van ahol nem, sőt most uninstalláltam is, mert mindenre az a reakciója, hogy el van valamivel foglalva és várjak :)

Újratelepítés után is ez az üzenet... jöhet az új win7 úgy tűnik :)

[ Szerkesztve ]

(#57784) gacsoi válasza Gtaati (#57774) üzenetére


gacsoi
senior tag

Ha jó az úgy neked, hogy a tv-n éppen futó adást rakja ki, akkor az LG TV Remote nevű app tudja.

(#57785) Gtaati válasza gacsoi (#57784) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszönöm, kipróbálom! :R

(#57786) Norbika76


Norbika76
csendes tag

Sziasztok!

Lg 3d -s tv van.Torrent oldalról letöltött 3d- s filmeket sehogy se sikerül beállítani, hogy az tényleg 3d-s legyen.
jelen pillanatban 2kép van egymás mellett.amikor megvettem egy filmet jól lejátszott,azóta semmi.a tv laptoppal van összekötve hdmi kábellel.a lejátszóval van gond vagy a letöltött film formátumával esetleg beállítás ? Először egymás felett volt a két kép.Esetleg valami kodek.

Kérem segítsetek, a lányom teljesen megőrjít!!

Köszönöm előre is!!

(#57787) Lacielvtárs válasza Norbika76 (#57786) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

teljesen kézenfekvő a kérdés, de megnyomtad a tévéd távirányítóján a 3d gombot? ;]
a netes virágbolt filmjeinél előfordul hogy nem kapcsol be automatikusan a 3D :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57788) Sárpac válasza Norbika76 (#57786) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Warez erősen tiltott örülj ha nem kapsz bant érte! :)
Amúgy meg 3D bekapcsolásakor ki kell választani milyen formátumot játszol le vele és jó kell, hogy legyen amennyiben a forrás nem pocsék minőség!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#57789) Gtaati válasza Norbika76 (#57786) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Két féle 3d-s anyag van az egyik az SBS a másik a Half OU. Az egyik esetén függőlegesen van osztva a kép a másiknál meg vízszintesen. Ebben formákban megjelenik a tv-n kép? Ha igen akkor nem mindig vált át a tv autómatikusan 3D-re, ilyenkor manuálisan a tv távirányítóval aktiválni kell a 3D üzemmódot és kiválasztani az osztás szerint, hogy melyik módban jelenítse meg.

(#57790) Norbika76


Norbika76
csendes tag

IGEN bekapcsolom a 3d-t.de két kép van egymás mellett .

(#57791) Norbika76 válasza Norbika76 (#57790) üzenetére


Norbika76
csendes tag

SBS filmek többnyire,lehet én vagyok bamba azért kértem segítséget.

(#57792) Beni2360


Beni2360
félisten

Szasztok! Érdeklődnék a következő TV után: LG 40UB800V LED TV, már elég sokat átolvastam a topicban de 04.18. óta síri csönd. Most vonla a t-homnál kamatmentes részletre 24 hónap x 5490 Ft= 131 760 Ft. Meg éri váltani egy 6 éves LG plasmáról? Ugyan az a méret. Válaszokat előre is köszönöm :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57793) robotkutya válasza Gtaati (#57743) üzenetére


robotkutya
tag

Hello, megvettem az 55UB850V-t. :))
Kicsit még remegek, mert nem gyakran adok ki ennyi pénzt. Meg az eladó, aki egyébként nagyon szimpi volt, majdnem lebeszélt, mert azt fejtegette, hogy nincs sok értelme másfél méternél távolabbról, ekkora méretben az UHD-nek. Mondjuk nekem közelre jó szemem van, meg néha, ha egyedül filmezek, akkor beülök 1 méterre a képernyőbe, mint valami japán kisgyerek, de összességében rendesen elbizonytalanított. Na de most már mindegy. :DD Bent figyel a kocsiban a kicsike, este lesz nagy setup event. Köszi mindenkinek a tanácsokat!

(#57794) Gtaati válasza robotkutya (#57793) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Na szuper örülök neki! Hol sikerült megvenni? Ne hagyd magad elbizonytalanítani!! MM-ban engem is próbált egy Samsng inges srác lebeszélni az LG-ről:) Hidd el nem fogsz csalódni és örülni fogz neki:) :) :))

(#57795) Lacielvtárs válasza robotkutya (#57793) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

gratula az új szerzeményhez :R
láss rajta sok szép jó dolgokat, kivéve az rtl híradót ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57796) cidalain válasza Lacielvtárs (#57795) üzenetére


cidalain
veterán

Most mi van azzal? :DDD
Persze ha azt mondja hogy csokken a benzin akkor jo az a hirado is.
Mondjuk most pont noni fog :) Viszont a masik hirado is azt mondja.
Vagy az M1-en mashogy mondjak?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57797) robotkutya válasza Gtaati (#57794) üzenetére


robotkutya
tag

Electrostore.hu az Izabella utcában. Az árukereső szerint itt volt a legolcsóbb (origi dobozos). Úgy mentem be, hogy lesz ami lesz, ha felhúznak, akkor kifordulok. De tök nyugis hely, normálisak, segítőkészek voltak. Nem akartak másra rábeszélni, csak az UHD-ről mondta a személyes véleményét az eladó...

(#57798) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

LG TV hotel menüjében van egy Power On Status menüpont, aminek 3 opciója van: PWR, STD, LST.

Mi a különbség a 3 opció között?

Köszönöm.
Üdv.,
almi

(#57799) Sárpac válasza robotkutya (#57797) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jó helyről vetted korrekt cég! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#57800) robotkutya válasza Lacielvtárs (#57795) üzenetére


robotkutya
tag

Maximum Euronews híradót fogok rajta nézni. De valószínűbb, hogy kihúzom a dvbt antennát, és csak jövő nyáron dugom vissza az olimpia megnyitójára. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.