Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) Nfsman20


Nfsman20
tag

Üdv nektek!

Eszembe jutott egy ötlet. Van egy igen jó fejhallgatóm, amit néha használnék a tv-re kötve (42LB650V), viszont csak kb 2 méteres vezetékkel rendelkezik, a tv meg 4 méterre van tőlem. Beugrott egy gondolat, hogy ha már oda-vissza kb minden marhasággal kommunikálnak a tv-k és az okostelefonok, akkor van-e lehetőség arra, hogy a tv hangját visszaküldjük a telefonra, és annak a jack aljzatát használjuk... így kb vezeték nélküli lenne a fejhallgató. Szóval: találkozott-e már valaki olyan androidos applikációval, ami tud ilyet?

Köszi előre is! :)

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#57652) kagzer válasza Nfsman20 (#57651) üzenetére


kagzer
aktív tag

Ha jól értettem amit nézegettem korábban van Sound Sync fejhallgató.

(#57653) amtibacsi válasza Nfsman20 (#57651) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Két dolog jöhet szóba.
1. Veszel LG bluetooth fülest, ami jó hozzá.
2. [link] Veszel egy ilyet, nekem van, egész jó és így bármilyen BT füles jó hozzá
3. LG telefonokon (némelyiken) vissza lehet tükrözni a TV-n látható képet, hangot.

Szóval ez a két megoldás létezik, ha jól számolom :) :)

Plusz 1. Vegyél egy 2 méteres jack hosszabbítót :)

[ Szerkesztve ]

(#57654) amtibacsi válasza Vegyigyümi (#57648) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Én MindigTV-vel próbáltam, nekem a TV kártyával sokkal szebb képet adott, mint a beltéri. Ami viszont nem tetszett, hogy HD adás (Forma 1) brutális méretű lett. A beltéri sokkal kisebb file-t csinált és elég neki egy 16-is pemdrive is, míg a TV-re kevés volt a 40 gigás vinyó. Csatornaváltás nagyon lassú volt, beltéri gyorsabb. Nagyon hiányoltam a TV-ből azt, hogy a beltérinél az OK gombra felhozta a csatornalistát és nagyon gyorsan végig lehetett pörgetni. TV-nél máshol van és nagyon lassú.

(#57655) szaki1


szaki1
tag

Tudnátok segíteni abban, hogy van egy LG 42LB5610 TV, amin nézek egy mkv-s filmet. Hogyan ill. hol tudok nyelvet ill. feliratot váltani a TV-n?

(#57656) TNTSA válasza yvsmad (#57642) üzenetére


TNTSA
csendes tag

Kösz a segítséget!Megpróbáltam alkohollal áttörölni a görgőt,de nem segített.Van valami más módszer?

(#57657) Diamond500 válasza TNTSA (#57656) üzenetére


Diamond500
senior tag

Igen veszel újat, ha elkopott akkor elkopott..

(#57658) Nfsman20 válasza amtibacsi (#57653) üzenetére


Nfsman20
tag

Köszi a tippeket! :)

A link sajnos nem jó, az e-bay főoldala jön be, azt belinkelnéd újra légyszi? Amúgy G2-m van, megnézem milyen variációk vannak benne, mert eddig csak kifelé küldtem rajta képet :)

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#57659) szaboger


szaboger
tag

Sziasztok! van egy 42 -es lb671 es tvm a napaliba, ennek keresném egy 32 -es nem smartos olcsóbb változatát amihez egy
váltaná ki a smart tulajdonságokat, mit érdemes most megvenni?

(#57660) TNTSA válasza Diamond500 (#57657) üzenetére


TNTSA
csendes tag

A TV még novemberig garanciális,a Magic Remote-ra is érvényes a gari?

(#57661) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
mennyire használhatók a tavalyi 4K tv-t játékra, esetemben az 49UB850v ről lenne szó

(#57660) TNTSA: Igen

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#57662) yvsmad válasza TNTSA (#57656) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha láttál már golyós egeret, akkor tudhatod, hogy a szennyeződés nem a golyón van, hanem az azzal mozgatott belső hengereken. Szét kell szedni és alatta megtisztítani.

(#57663) yvsmad válasza Nfsman20 (#57658) üzenetére


yvsmad
őstag

Vegyél egy vezeték nélküli fülest, nem kell hozzá BT, meg wifi, meg okosteló sem.
Vagy cseréltesd le a 2 m-es madzagot 4 m-esre.

[ Szerkesztve ]

(#57664) yvsmad válasza szaboger (#57659) üzenetére


yvsmad
őstag

6-os sorozatú tévékben már mindegyikben van smart funkció. A gyengébbeknek meg a képe is gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#57665) yvsmad válasza TNTSA (#57660) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha nem akarod szétszedni, vidd el egy márkaszervizbe.

(#57666) TNTSA válasza yvsmad (#57665) üzenetére


TNTSA
csendes tag

Kicsit "fázom" a szétszedéstől,Hátha elpattan.Lehet ezen bukik a garancia.

(#57667) yvsmad válasza TNTSA (#57666) üzenetére


yvsmad
őstag

Akkor irány a márkaszerviz. Vidd magaddal a garijegyet és a blokkot vagy számlát is.

(#57668) tozso76 válasza yvsmad (#57649) üzenetére


tozso76
aktív tag

Az utolsó modatodat részleteznéd nekem (akár priviben is). Alternatívát keresnék egy, csak upc-vel fedett területen.

(#57669) yvsmad válasza tozso76 (#57668) üzenetére


yvsmad
őstag

Ha nincs Digi vagy helyi szolgáltató a környéken, akkor marad a UPC.
De box egyikhez sem kell. Add vissza a boxot, mert feleslegesen fizetsz érte havi díjat. A box tudása már benne van az új tévédben.

[ Szerkesztve ]

(#57670) tozso76 válasza yvsmad (#57669) üzenetére


tozso76
aktív tag

Igen, a boxot már terveztem becserélni egy ci kártyára. Büntetés ez a pace box. Gui egy commodre 64 szintje. Plusz egy tavirany. Csak a két hdmi out-os erositő miatt kértem boxot. Azt hittem vetítőn fogom az F1-et focit stb.t, hdban élvezni. 4 hónap alatt egyszer tettem ezt meg.

(#57671) F_Zolee válasza F_Zolee (#57600) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az mitől lehet, hogy játék alatt csak 59hz-et hagy beállítani natív felbontáson?

(#57672) yvsmad válasza F_Zolee (#57671) üzenetére


yvsmad
őstag

A videokártya milyen frekvencián adja ki a képet?

(#57673) F_Zolee válasza yvsmad (#57672) üzenetére


F_Zolee
veterán

Desktopon 60hz elvileg.

(#57674) yvsmad válasza F_Zolee (#57673) üzenetére


yvsmad
őstag

Akkor meg is van a válasz.

(#57675) amtibacsi válasza Nfsman20 (#57658) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

H-266T 3.5mm Bluetooth HiFi Dongle Adapter Transmitter Erre keress rá [Talán ìgy]

(#57676) Dave567 válasza yvsmad (#57672) üzenetére


Dave567
addikt

De 60hz-en ki kéne nyomnia, 59 az nem 60-an, de tuti, hogy be lehet valahogy állítani játékban is, legalább is Bf-ben volt 59 és 60 választási lehetőség.

(#57677) mastodon válasza tozso76 (#57670) üzenetére


mastodon
aktív tag

Az nem szól a box mellett, hogy arra egyszerre három adás vehető fel, míg a tv-vel egy?! (Nekem t-home-os van)

(#57678) Watt25 válasza Vegyigyümi (#57648) üzenetére


Watt25
veterán

Egyébként akár kábeles, akár műholdas UPC-ről van szó (ami azért nem mindegy), ki tudod próbálni kártya nélkül is. Kábeles szolgáltatás esetén is több csatorna már kódolatlan (de az M2 tuti), illetve műholdas esetén is be tudsz fogni kódolatlan csatornákat a műholdról, csak közvetlenül a tévébe kell dugnod az antenna kábelt. (Legyen az "kábeltévé kábel", vagy műholdas.) Így láthatod előre, hogy hogyan fog működni a dolog box nélkül. (Különbség az lesz, hogy a kódolt csatornákra váltás picit még lassabb, mint a kódolatlanokra.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57679) Watt25 válasza mastodon (#57677) üzenetére


Watt25
veterán

Mindenkinek mások az igényei. Van akinek számít, van akinek nem. (Nekem pl. nem.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57680) robotkutya


robotkutya
tag

Sziasztok, van egy Pana Viera 42-es full hd plazmam, amivel nagyon elegedett vagyok, de neha magatol kikapcsol, meg birnek nagyobb atmerot is UHD felbontasban, szoval nezegetem ezt a tevet, erdekelne a velemenyetek, tapasztalatotok vele kapcsolatban: LG 55UB850V
http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/55ub850v-p226640038/

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#57681) F_Zolee válasza Dave567 (#57676) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jah ott csak 59-et enged, 60Hz-et csak alacsonyabb felbontáson ír.

(#57674) yvsmad: igen, én se értem a választ. 59 az nem 60. :F

[ Szerkesztve ]

(#57682) SteveL


SteveL
aktív tag

Sziasztok!

Van egy LA620S tévém. A probléma az, hogy bizonyos DLNA-n megosztott 3D tartalmakat (általában HalfOU mkv fájlok, kevés HalfSBS fájlok) automatikusan felismer, másokat meg nem. Ez mitől függ? Lehet az mkv fájl headerjét valahogy szerkeszteni úgy, hogy a TV automatikusan felismerje, vagy ez teljesen véletlenszerű? Azért lenne jó, ha automatikusan felismerné, mert akkor a 3D-s tartalmat 2D-ben is meg lehetne nézni alkalmanként a TV-n.

Előre is köszi a válaszokat.

(#57683) Lacielvtárs válasza SteveL (#57682) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nálam is ilyenek a "virágboltos" 3D-s mkv-k...
szerintem ez a kódolástól is függ, meg a releasertől is aki készítette, szerintem :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57684) LSL1337


LSL1337
őstag

Sziasztok, két gyors kérdés:
Az a topicban rengetegszer tisztázva lett, hogy az LG TV-k képesek a egy HDMI-n kapott (pl PC-től) DD 5.1, DTS hangsávot optikára (esetleg ARC-re is?) szó nélkül bitstreamelni. (JUHÉÉÉÉ)

Ez igaz a WebOS-es (1.0/2.0) jószágokra is? Próbálta valaki a DTS-t is?

Igazából azért merült fel bennem a kérdés, mert alapvető cucc került ki az LA->LB váltáskor.
Pl. az egyik kedvencem, a Picture-in-Picture nincs benne a WebOS 1.0-s (LB) TV-kben.

Ez a WebOS 2.0-ban orvosolva lett? Vagy az még senkinek sincs itt a topicban?

Köszi!

(#57685) Lacielvtárs válasza LSL1337 (#57684) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

"Ez igaz a WebOS-es (1.0/2.0) jószágokra is? Próbálta valaki a DTS-t is?"
erre tudok válaszolni, igen tudja a DTS hangot is :K
én magam próbáltam és szinte heti szinten is dts hangsávos filmeket nézek a saját playerével

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57686) LSL1337 válasza Lacielvtárs (#57685) üzenetére


LSL1337
őstag

Nem lejátszásra gondolok, hanem optikai kimenetre bitstreameli, és az erősítő ezt DTS jelnek látja?
(bocsi, csak a válaszodból nem egyértelmű, köszi)

(#57687) Lacielvtárs válasza LSL1337 (#57686) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

upssz...
no azt nem is próbáltam, mert nekem a pc hdmi kábel az erősítőbe van dugva.
így nálam minden hangformátum pont az aminek lennie kell :K
igazából mivel a tévé playere "mindent" visz, így a pc-ről szinte nem is nézek filmet, hanem hálózatból küldöm rá a filmeket
a tv médiaplayerén keresztül megy a film és onnan optikáról megy az erősítőbe a dts hang is
max ki tudom próbálni ha nem lenne más aki tudja, de szerintem tudnia kellene, elvileg :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57688) Stevenstyle válasza LSL1337 (#57686) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Igen, pontosan ahogy írod :) (anno 671v-n tesztelve)

(#57689) betyarr


betyarr
veterán

egy raspi pi2-őt szeretnék a jövőben hálózati médiapléjerként használni és hogy ne legyen folyamatos üzemben,rá lehetne kötni az lg lm620s tévém usb portjára.a bibi az,hogy ha jól tudom,akkor csak 0,5V-ot ad le és az elég halovány szerintem.nincs erre valami megoldás?nem lehetne 2 usb portot üzembe fogni,hogy meglegyen az 1V?

(#57690) Sárpac válasza betyarr (#57689) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az LA691S simán viszi pi2-öt billentyűvel hddvel, filmek folyékonyan mennek rajta. :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#57691) kisp113


kisp113
tag

Sziasztok!

Lenne egy valószínűleg fura kérdésem:
Van-e bármi értelme 42" méretben belépő UHD(42UB820V) típust választani a jobb fullHD-vel (42LB650,670,671V) szemben, ha a felhasználás során szinte kizárt hogy bármikor natív 4K tartalommal találkozna?
(jórészt 1080i DVB adást fog játszani, főleg sport)

Köszi!

(#57692) #94529552 válasza dape13 (#57634) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha ugyanazon a wifi hálózaton vannak az eszközeid, regisztráltál a plexre, a webes felületen hozzáadtad a könyvtárakat, akkor működnie kell.

gre3nwar Igen, kiadja a 2014-es LG az 5.1-et optikain az erősítőnek, míg a többi tv ezt nem teszi.

szaki1 Ha a tv lejátszójával nézed, akkor OK gomb a távirányítón a lejátszó menühöz, a jobb oldalon van egy kerek ikon, arra kattintva tudsz váltani az opciók közül akkor, ha olyan filmet vettél, amiben van mire, vagyis benne van a másik nyelv és felirat is. HDMI-ről nézve egyszerűbb, mert benne van a lejátszó menüjében, pl MPC HC-nél jobb klikk, vagy ha a Plex-menüből indítod, akkor jobb felül vannak ezek az opciók.

(#57693) SteveL válasza Lacielvtárs (#57683) üzenetére


SteveL
aktív tag

Valami ilyesmire gondolok én is, de ebben az esetben nem lehetne utólag "állítani" valamit a fájlon (nyilván újrakódolás nélkül lenne értelme a dolognak)?

(#57694) Lacielvtárs válasza SteveL (#57693) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

persze értem amit mondasz, de ha te ezeket a dupla képes filmeket akarod nézni sima 2D-ben akkor feleződik - ha jól tudom - a felbontása a filmnek, nem?
én úgy vagyok vele hogy leszedek FHD-s is meg 3d-t is ugyanabból a filmből...
persze nálam van elég tárhely, nem tudom te hogy állsz ezzel :U ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57695) SteveL válasza Lacielvtárs (#57694) üzenetére


SteveL
aktív tag

Félévente tisztogatnom kell. :DDD

Nem feltétlenül a hely a baj (bár az sem végtelen), inkább a tudat, hogy elvileg van a problémára megoldás, és nem tudom, mi az.

Hacsak nem arról van szó, hogy a TV indítás előtt magát a képet elemzi, és néha téved...

(#57696) OldMike válasza péter28 (#57618) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!

Látom Diamond500 linkelte a helyzetet, de ez azért nem ennyire egyértelmű. Nekem 42LM660S van, ugyancsak 2012-es típus. A YouTube kliens nálam is az a szürke felületű, amire írta a Google, hogy megszűnik a támogatása, ezért aggódva vártam az április közepét, meg a május elejét is, mert valahol meg ezt írták.

Ehhez képest még most is hiba nélkül működik, megnyit és lejátszik mindenfélét. Még a 4K jelzésű videókat is, nyilván leméretezve, de azért igazán gyönyörűek.

Ezt én laikus ésszel nem értem, lehet hogy valaki el tudná magyarázni. Az is lehet, hogy csak egy kis haladékot kaptam...

42LM660S

(#57697) LSL1337 válasza #94529552 (#57692) üzenetére


LSL1337
őstag

Köszi az infokat, akkor megnyugodtam. Annyira alap feature-nek gondoltam, hogy meg sem fordult a fejembe hogy samu erre sem képes.

Picture in Picture WebOS 2.0? Valakinek a topicból van idei LGje?
a hetekben kezdtek szálingózni a boltokba. Gondolom kevesen veszik meg a felfújt árakon pár hónapig.

(#57698) cidalain válasza kisp113 (#57691) üzenetére


cidalain
veterán

Szerintem te is tudod a jo valaszt :)
De ha ez megnyugtat, szerintem semmi ertelme az UHD tv-nek abban az esetben ha jo esellyel soha nem jatszol vele le FHD-nal jobb felbontast. Inkabb egy 67x vagy 7xx FHD, es akkor ezek a csucsabb modellek olcsobban.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57699) kisp113 válasza cidalain (#57698) üzenetére


kisp113
tag

Köszi!
Én is erre hajlottam, de csak szökőévente foglalkozom a témával amikor saját részre aktuális, nem akartam csak a saját szegényes véleménye alapján tanácsot adni.

Köszönöm mégegyszer.

(#57700) #94529552 válasza betyarr (#57689) üzenetére


#94529552
törölt tag

De, már olvastam hogy 2 USB-vel is lehet.

gre3nwar Páran már vettek 2015-ös tévét, de beszámolót még nem láttam itt. A hétvégén már voltak akcióban az idei tévék az e-digitalban.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.