Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) amtibacsi válasza tysonn198810 (#57343) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Próbálgasd a 3D beállításoknál piszkálni a TV-t. Mélység vagy mi volt a menüpont, onnantól kezdve nekem mindent átalakit, pontosabban jobban látszik a 3D

(#57352) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy a 42LB650V típusú TV képes - e videót rögzíteni SCART forrásról és el tudja-e menteni pendrivera, úgy hogy PC-n is meg tudjam nyitni?

(#57353) amtibacsi válasza The.Bali (#57352) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Nekem ment. Azt veszi, amit a képen látsz, de csak 60 gigás vagy nagyobb vinyóról ment, pendrive nem használható erre. PC-n nem probáltam.

(#57354) The.Bali válasza amtibacsi (#57353) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Na ez jó hír, köszi a választ. Remélem az LG nem alkalmaz semmilyen egyedi titkosítást, mint a Samsung. Ugyanis Samu TV-kkel felvett videókat nem lehet máshol lejátszani csak az adott TV-ben.

(#57355) Diamond500 válasza The.Bali (#57354) üzenetére


Diamond500
senior tag

Pedig de, csak ugyanazon a TV-én tudod visszanézni

[ Szerkesztve ]

(#57356) wong kok wah válasza The.Bali (#57354) üzenetére


wong kok wah
senior tag

de alkalmaz az LG is...

(#57357) pjen válasza The.Bali (#57354) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy LB ...sorozatú,nemhogy nem játsza le a Pc,még csak nem is látja,amit felvesz.

(#57358) mastodon


mastodon
aktív tag

LG 40LF632V-vel van valakinek tapasztalata?

(#57359) #94529552 válasza bencematesz (#57350) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem lehet a digitális csatornákat átnevezni, analóggal meg nem kínlódnék inkább, mert az kb. nézhetetlen minőségű. Van itt egy beállítás, settings: [link]

pjen Azt a tiltást nem csak a digitális, USB-ről felvett adásra alkalmazzák? Mert ő scart-ról analógot venne fel. Annyi még, hogy LB széria nem formázza a HDD-t, tehát használható egyik része másra is.
Azt se tudom, hogy a Pendrive elég gyors-e a tv adás rögzítéséhez?

(#57360) yvsmad válasza The.Bali (#57354) üzenetére


yvsmad
őstag

Régebben az LG volt az egyetlen tévé márka, ami Linuxos formátumra formázott és írt, így Linux alatt, vagy egy segédprogrammal Windows alatt is hozzá lehetett férni a felvételhez. Az új szériát nem ismerem.
Hivatalosan minden márka titkosít jogvédelmi előírások miatt, de némelyiket ki lehet cselezni. Ha más nem, kell venni fillérekért egy olyan STB-t amire külső HDD-t lehet kötni, a noname gyártókat nem kötik az ilyen előírások.

[ Szerkesztve ]

(#57361) gacsoi válasza #94529552 (#57359) üzenetére


gacsoi
senior tag

Azért pontosítsunk !!!
A netcast rendszerű LB szériás tv-k bizony formáznak. :)

[ Szerkesztve ]

(#57362) pjen válasza gacsoi (#57361) üzenetére


pjen
félisten

Igy igaz,sajnos. :((

(#57363) cidalain válasza mastodon (#57358) üzenetére


cidalain
veterán

Nem nagyon. 2015-os modell, nem reg ota lehet csak kapni.
Nem tudok itt meg olyanrol aki ide tevet vett volna. Nem csak ezt, semelyik masikat.
Ennek elsosorban nem minosegi oka van, hanem hogy az idei modellek dragan nyitottak, a tavalyiak ara meg ugye lejjebb ment.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57364) mastodon válasza yvsmad (#57360) üzenetére


mastodon
aktív tag

Tudsz példát mondani HD-sre?

(#57365) yvsmad válasza mastodon (#57364) üzenetére


yvsmad
őstag

Nálam volt egy Selteka, de visszaadtam az öcsémnek. Én Digihez használtam, UPC-hez kártyát kell belerakni. Ha már van egy kártya a tévében, akkor egy másodikat kell kérni hozzá. T-Home-hoz és lavórosokhoz valószínűleg más készülék kell.
DVB-C-hez ilyenek vannak: link

[ Szerkesztve ]

(#57366) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Köszi a válaszokat. Nekem gyakorlatilag videokazettákat kellene digitalizálnom VHS lejátszót szerettem volna SCART-on a TV-re kötni és usb eszközre rögzíteni. Erre akkor egy set top box lehet a megoldás, mert ha az LG is alkalmaz titkosítást, úgy esélytelen a dolog. Esetleg ha valami bug létezik benne és ehhez tudnátok cikket linkelni várom privátban! :)
Linuxom is van, a pendrive filerendszere nem baj ha nem FAT/NTFS.

(#57367) #94529552 válasza gacsoi (#57361) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Bocs, WebOs-es tévékre gondoltam. Kösz a pontosítást.

(#57368) yvsmad válasza The.Bali (#57366) üzenetére


yvsmad
őstag

Az STB szerintem nem fogad külső bemenetet az antennajelen kívül.
Videók digitalizálását egy használt DVD felvevővel el lehet végezni (utána minimális buktával továbbadni), vagy a PC-be kell jobbfajta digitalizáló (tv-)kártya.

[ Szerkesztve ]

(#57369) SipiBcs válasza The.Bali (#57366) üzenetére


SipiBcs
őstag

Akkor neked valami ilyesmire van szükséged. :) Itt találsz ezekhez leírást is.

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#57370) Shingen válasza SipiBcs (#57369) üzenetére


Shingen
addikt

+1 Szerintem is ez jó lenne neki.

風林火山

(#57371) cidalain válasza SipiBcs (#57369) üzenetére


cidalain
veterán

ha meg minőséget akar, akkor meg pinnacle, vagy hauppauge digitalizálót keressen. 10 körül olyanok is vannak. azt utána könnyebb is eladni, ha csak a családi kazettákat kell bedigizni.
igaz ehhez még kell egy videomagnó is, amin van megfelelő kimenet. a scart az pl pont nem jó, mert ezekből a digitalizálókból nem nagyon van scartos. (kivéve amelyik rohadt drága)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57372) huncutka1029 válasza Shingen (#57370) üzenetére


huncutka1029
addikt

én is ilyet használtam, videót rákötöd, a digitalzálót meg a pcre, és elindítod a segédprogramot.
egyetlen hátránya a realtime digitalizálási idő..... :N

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57373) The.Bali válasza huncutka1029 (#57372) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi a tippeket. Van egy olcsó usb-s digitalizálóm, de a hangba belekerül valami zavar is (nagyon magas frekvenciás sipolást is belevisz). Az eszköz a rossz teszteltem. Inkább valami drágábbat keresek most. 10k megfelelne, de már nem nagyon lehet kapni ilyen minőségibb eszközöket.

(#57374) Watt25 válasza membrandj (#57308) üzenetére


Watt25
veterán

1080p-s közvetítés sehol sincs.
Ez ugyebár igaz, azonban...

1080P-be biztos,hogy nem küld jelent a box.
Ez nem igaz. Simán elvégezheti a box a deinterlace-t, aztán már 1080p50-ben küldi át a tévének a képet.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57375) Watt25 válasza amtibacsi (#57353) üzenetére


Watt25
veterán

de csak 60 gigás vagy nagyobb vinyóról
Tök jól haladunk felfelé a fals információkkal. Az még oké, hogy legtöbben 40GB-ot írnak minimumnak (pedig én már többször leírtam, hogy nekem működött 30GB-os (vagy 32GB-os? már nem emlékszem pontosan) vinyóval is), de a 60 GB-os limit új...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57376) Watt25 válasza gacsoi (#57361) üzenetére


Watt25
veterán

Pontosítsuk tovább: nem (csak) formáznak, hanem particionálnak is.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57377) Watt25 válasza yvsmad (#57360) üzenetére


Watt25
veterán

kell venni fillérekért egy olyan STB-t amire külső HDD-t lehet kötni
A gond az, hogy DVB-T box-ot valóban lehet "fillérekért" venni, a többiért viszont már mélyebben kell nyúlni a zsebbe.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57378) Watt25 válasza The.Bali (#57373) üzenetére


Watt25
veterán

Van egy olcsó usb-s digitalizálóm, de a hangba belekerül valami zavar is (nagyon magas frekvenciás sipolást is belevisz). Az eszköz a rossz teszteltem.
Akkor a hangot ne azzal digitalizáld, hanem a hangkártyáddal és rakd össze valami szerkesztőprogrammal a kettőt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57379) layerke


layerke
aktív tag

Sziasztok,

Segítségeteket kérem a következő hibák valószínűstíthető okával kapcsolatban és a megoldás is érdekel, amennyiben létezik.

tv: 47lb731v
firmware az elérhető legfrissebb 04.41.32

1. hiba: smart home gomb megnyomásakor előkerülő szalagos menüben nincs a youtube alkalmazásnak felirata, minden másnak ott a neve.
2. hiba: ugyanebben a szalagos menüben lépkedve visszaugrik random időnként az elejére. Villan egyet, mintha újratöltené a felületet és visszamegy a kurzor az elejére, ezért nagyomn gyorsan kell lépkedni, ha ki akarok választani valamit, különben naphosszat lehet azt csinálni, hogy nyomkodom a jobbra nyilat és visszaurik, majd ezt újra.
3. hiba: memória megtelt üzenettel bármilyen aktuális alkalmazást (akár sima tv nézés közben is a tv nézős alkalmazást) bezárja és újra megnyitja, addig se kép se hang.

Köszönöm a segítségeteket

[ Szerkesztve ]

(#57380) Stevenstyle válasza Watt25 (#57375) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

No Offense, de ha kérhetem, legközelebb a szerkesztés gombot használd. Ez maximum kettő egész darab hozzászólásba belefért volna :)

A 60GB valóban új :) Azt viszont ne felejtsük el, hogy a hivatalosan támogatott és a gyakorlatban "ekkorával is működött", az két külön történet. A többiben egyet értünk.

layerke: kezdetnek javaslok egy gyári visszaállítást, ha az sem segít újabb firmware.

[ Szerkesztve ]

(#57381) Benoe77 válasza layerke (#57379) üzenetére


Benoe77
őstag

Nekem LB671V tv-n a második hibára a firmware frissítése lett a megoldás. Ha a tv nem talál új firmware-t, le lehet tölteni az lg weboldaláról, majd egy pendrive segítségével frissíteni.

(#57382) zsoltai


zsoltai
csendes tag

Mi a véleményetek a Tv raktár, digitalszalon és hasonló boltokról? Mennyire lehet rizikós az ilyen helyeken történő vásárlás? A kiszemelt Tv most akcióban 252 körül lenne MM-ben, Tv raktárnál meg 235 körül. Úgy tudom probléma esetén a szervizt az Lg végzi, de nem azért érdekelnének az esetleges tapasztalatok…

(#57383) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Sziasztok!

Pár kérdésem lenne a 42LB670V típussal kapcsolatban.
Milyen a feketéje? Direkt led milyen szinten javított az edge ledes ips kijelzőkhöz képest?
Játékra mennyire használható? Input lagg?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#57384) amtibacsi válasza Stevenstyle (#57380) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

32LB650V a típusom. Ezt a 60 gigát én is itt olvastam :-) Tapasztalatom szerint 40 gigással nem ment a felvétel, 60 gigást simán elfogadta, 750 gigásat szintén, mind ugyan abban a házban volt. Próbáltam 128 gigás pendrive-ot is, nem használható rögzítésre, film nézésére viszont mind jó volt, tehát látta, működött. Scartról vettem fel műsort és mindent rögzített, azt is, ahogy váltogatom a csatornákat :-) Azt nem próbáltam, hogy az időzített felvétel működött e scartról vagyis bekapcsol e a TV, de nem lenne logikus, hiszen nem tudhatja, hogy van e bekapcsolt készülék.

(#57385) SUPREME7 válasza zsoltai (#57382) üzenetére


SUPREME7
őstag

TV raktártól vettem a tévém, mivel az LG javítja úgyis, tehát teljesen felesleges a "nagy boltoktól" venni szerintem +15-20% felárért. Rendelés másnapján hozta a futár (TOF) és tételesen át is adta (ez a része nagyon fontos, ha nem veszed át tételesen, a TV raktár nem vállal felelősséget a hiányzó tartozékokért vagy külső sérülésekért. )

Először a hardveraprón is hirdető atomtv-től vettem volna, de ritkaflegma volt a faszi, ráadásul mivel náluk se volt 671 csak 670 raktáron, mondtam neki, hogy akkor még körbekérdezek, erre rámbaszta a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#57386) Sárpac válasza SUPREME7 (#57385) üzenetére


Sárpac
nagyúr

607/671 kettő közt mi a különbség? Input laggba 24mst írnak a 670-re ami igencsak pozitív. 671-nél mi újság e téren?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#57387) SUPREME7 válasza Sárpac (#57386) üzenetére


SUPREME7
őstag

Semmi. A díszcsík. De nekem a 671 titán színű díszcsíkja jobban tetszett. De végül 670 lett ezüst csíkkal.

Input laggról nem tudok beszámolni, nem játszok.

[ Szerkesztve ]

(#57388) zsoltai válasza SUPREME7 (#57385) üzenetére


zsoltai
csendes tag

TV raktár nekem is szimpatikusnak tűnik, ráadásul most ott a legolcsóbb a 55lb671.

(#57389) mobilizmo válasza The.Bali (#57366) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nekem van egy ilyenem. Ha érdekel írj privátban.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#57390) layerke válasza Stevenstyle (#57380) üzenetére


layerke
aktív tag

(#57380) Stevenstyle és (#57381) Benoe77

Az lg weboldalán nincs újabb firmware, ami azt illeti egy sincs, csak kézikönyvek és dokumentumok.

Gyári visszaállítás meg volt már az utóbbi hónapokban párszor és csak ideig-óráig oldotta meg egynémelyik problémát, de mindenre nem gyógyír és úgy gondolom nem is várható el egy végfelhasználótól, hogy akármilyen időközönként állítsa vissza a készülékét nullára és aztán órákat töltsön el vele, mire megint mindent beállít olyanra, ahogy volt.

A tv-t tv-zni vettem és tv-zni is szeretnék rajta. Szépnek szép, de ha dísz kellett volna, akkor a díszboltba vettem volna díszt és nem a tv boltba tv-t.

Köszönöm az eddigi és további segítségeteket

[ Szerkesztve ]

(#57391) Benoe77 válasza layerke (#57390) üzenetére


Benoe77
őstag

Elvileg a LB671V-re kiadott firmware jó a tiedre is, ezt majd valaki megerősíti. Frissítés után nem feltétlenül kell gyári visszaállítás, de ajánlott.

(#57392) SUPREME7 válasza layerke (#57390) üzenetére


SUPREME7
őstag

Jelenleg a magyar lokalizációs LG oldalon nem lehet valamiért a szoftver szekciót elérni, de töltsd le az UK oldalról, van frissebb a tiednél. (Software_File(Version_04.45.04).zip)

http://www.lg.com/uk/support-product/lg-47LB731V

[ Szerkesztve ]

(#57393) Stevenstyle válasza layerke (#57390) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

[04.45.04]-est látom most így elsőre a legújabbnak hozzá, április 20 kiadási dátummal.

Előtte, utána javaslok egy gyári visszaállítást. Ha ez sem segít, akkor gari szerintem.

(#57394) #94529552 válasza layerke (#57390) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt van az újabb verzió: 04.45.15

(#57395) layerke válasza SUPREME7 (#57392) üzenetére


layerke
aktív tag

(#57391) Benoe77, (#57392) supreme7, (#57393) Stevenstyle, (#57394) Pumma

Köszönöm a segítséget mindannyiótoknak, lehet, hogy kipróbálom valamelyik frissítést, de azt mindenképpen meg szeretném jegyezni, hogy ezek egyike se magyar terméktámogatói weboldalról elérhető frissítőcsomag.

Ha magyar weboldalon nem elérhetőek és a készülék sem ajánlja fel ezeket a frissítéseket, akkor én mint egyszerű felhasználó, aki nem ért a tv-hez csak használni szeretném, azt kell feltételeznem, hogy nincs hozzá frissítés. Felhívom az lg-t és megkérdezem mi az álláspontjuk erről.

(#57396) #94529552 válasza layerke (#57395) üzenetére


#94529552
törölt tag

Azt is kérdezd meg, hogy mikor jön a tévére a WebOs 2.0-ás fw. Amit én írtam az béta verziós fw, de már használtam is egy ideig. Ezek mindegyike az LG által kiadott frissítés.
lukgab Eco mód is lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#57397) lukgab


lukgab
tag

Srácok, miért lehet az, hogy a hétvégén twitchet néztem a beépített böngészőn keresztül, majd egyszer csak kikapcsolt a TV. Ez kétszer is előfordult - és nem, nem volt beállítva elalvás időzítő :)

Lehet az, hogy inaktivitás miatt kapcsolt ki? Ha igen, akkor lehet azt állítani vagy kikapcsolni?

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#57398) layerke válasza #94529552 (#57396) üzenetére


layerke
aktív tag

Nos, akkor. Webos 2ről nincs felvilágosítás, nem mondhatják meg vagy nem tudják erre nem tértünk ki.

Az, amit mondtam a magyar weboldalakról és frissítésekről úgy van, ahogy mondtam. Magyar oldalon nincs, tv nem ajánlja fel, akkor nincs és kész. Ehhez szeretném megjegyezni, hogy bár tudok angolul és fel tudom lelni az elérhető frissítéseket, de mint magyar végfelhasználónak, aki csak tv-zni szeretne, nem kell tudom arról, hogy az angoloknál vagy balinézeknél van frissítés. Nálunk nincs, akkor nincs. Pénteken alaplapot cserélnek a tv-be, aztán meglátjuk lesz-e javulás.

Nem tudom leírtam-e a teljes történetet, de az a következőképpen néz ki:
2014.12.08-án vettem tv-t, hazavittem, 50-60 hibás pixel volt rajta, visszavittem másnap a boltba (aznap este már bezárt), kicserélték. Amit hazavittem 2014.12.09-én (a jelenlegi tv) 3 hétig bírta, totál lassú volt rajta a webos, percekig kellett mindenre várni, szó nélkól helyben kicserélte a szakszerviz munkavállalója a hibásnak ítélt alaplapot egy újra a két ünnep között. Azóta ez működött is több-kevesebb hibával, de amiket felsoroltam hibákat a délelőtt, azok nem voltak túl gyakoriak és zavarók se - legalább is igyekeztem nem venni róluk tudomást. Múlt pénteken viszont tv nézés közben egymás után vagy 20-szor hozta a memória megtelt hibát és ezért kérdeztem itt nálatok, hogy tudtok-e valamit. Tudtatok is és ahogy olvastam volt akinél megoldotta a frissítés, volt akinél nem.

Egyelőre itt tartok, de meg kell mondanom Nektek, eléggé felidegesített a dolog, mert a hűtőm is LG márkájú, zörgött a kompresszora és kijött a szerviz munkavállalója, aki ezt megoldotta pikk-pakk és azóta se volt vele baj. A mikróhullámú sütőm szintén LG márkájú és az oldallemeze mozgott, zörgött, ezt én javítottam meg, mert nem tartottam annyira nagy dolognak, hogy emiatt szervizt értesítsek. És így jutottunk el a tv-ig, ami a legutóbbi nagy elektronikai termékem a nevezett gyártó berkeiből és szintén zenész.

Mindenesetre remélem sikerül jól kijönnöm ebből a csoda dologból, mert nem szivesen pereskednék, de ha nagyon muszáj akkor természetesen semmi akadályát nem látom.

Köszönöm a kedves segítségeteket még egyszer

ui: nem tudjátok véletlenül meddig kell ezt a kanosszát járni, mire adnak egy cserekupont másik tévére? Még rá is fizetnék, csak legyen már egy jó tv-m...

[ Szerkesztve ]

(#57399) body007 válasza layerke (#57398) üzenetére


body007
addikt

Mi a tv típusa? Nekem a 4. LG tv-m lesz hamarosan, soha semmi baja nem volt egyiknek se... Ez ilyen szerencse kérdése gondolom :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57400) ggeleven


ggeleven
őstag

Edigital-ban 21%-kal olcsóbbak az LG tévék 3 napon át, vegyétek, vigyétek! :)
LG TV-k 21% kedvezménnyel csak május 20-ig!

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.