Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) huncutka1029 válasza Watt25 (#57898) üzenetére


huncutka1029
addikt

hmm, majd meglesem, ezt valamelyik frissítéssel "csempészték bele"
Nekem nem tünt fel. Mondjuk ebben a tudatban nevelkedem 2011-óta mióta megvettem, így nem is próbáltam változatokat, kipróbálni.
De köszi az infót. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57902) F_Zolee válasza F_Zolee (#57681) üzenetére


F_Zolee
veterán

Közben újabb fejlemény. Win7 alatt felkínálja a 60Hz-et játékban. 8.1 alatt csak 59. Mitől lehet? :F
Ugyanaz a driver, ugyanazokkal az apró módosításokkal.

(#57903) cidalain válasza F_Zolee (#57902) üzenetére


cidalain
veterán

ez annyira balfék szám hogy 59...
simán el tudom képzelni hogy valami label kijelzés nem oké, aztán valami kerekítési hiba van :)
meg egyébként is a 60 Hz és az 59 között érdemi különbség nem nagyon van

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57904) Shingen válasza cidalain (#57903) üzenetére


Shingen
addikt

Jah annak az 1 Hz nem sok jelentősége lenne

風林火山

(#57905) F_Zolee válasza cidalain (#57903) üzenetére


F_Zolee
veterán

Tudom nem nagy kunszt de azért nem mindegy. ;]

(#57906) cidalain válasza F_Zolee (#57905) üzenetére


cidalain
veterán

nem csak nálad van ilyen
itt van valami leírás
valami Nvidia szarság, nagyon nem mentem bele. Majd te elolvasod, és a végén összefoglalod itt 3 magyar mondatban :D

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57907) F_Zolee válasza cidalain (#57906) üzenetére


F_Zolee
veterán

Áh, akkor próbálkozok ezekkel is. DVI-os monitoron nem volt ilyen gond...

(#57908) vigyori78 válasza F_Zolee (#57905) üzenetére


vigyori78
őstag

Tudom ,hogy 8.1 de valami ilyesmi lehet:

"Microsoft answer:
Certain monitors report a TV-compatibility timing of 59.94Hz. Therefore, Windows 7 exposes two frequencies, 59Hz and 60Hz, for every resolution that is supported at that timing. The 59Hz setting makes sure that a TV-compatible timing is always available for an application such as Windows Media Center. The 60Hz setting maintains compatibility for applications that expect 60Hz.

In Windows 7, when a user selects 60Hz, the OS stores a value of 59.94Hz. However, 59Hz is shown in the Screen refresh rate in Control Panel, even though the user selected 60Hz. "

[ Szerkesztve ]

(#57909) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, most futottam bele ebbe a cikbe olvastátok már? Tudtok már valami pontosabb dátumot?
[link]
LG 2014es webos 1.0ás tévékre is jön majd 2.0ás frissítés.
Gyorsabb, több funkciók stb.
Bízom benne, hogy lesz belölle valami és végre az 50lb650v-nek a beépített böngészője használható lesz. És bekapcsolás után nem kell 20 - 30mp-ket várni amig hozzá lehet nyúlni.

(#57910) F_Zolee válasza vigyori78 (#57908) üzenetére


F_Zolee
veterán

Köszi, olvastam én is ezt de erre is érvényes akkor.

(#57911) #94529552 válasza Lacielvtárs (#57899) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pedig sokszor le lett itt írva, hogy "százszor szebb a kép digitális vétel esetén, aki megteheti, az felejtse el az analóg tévé adást. Jó hogy végre rászántad magad. Sajnos kevés HD csatorna van ott, de hátha bővítik hamarosan. Olyan hogy felskálázás nem állítható, szerintem ezt automatice csinálja a tv.

Sakab A Téma összefoglaló-ban is benne van, a webos 2.0-ra frissítés. Több helyen ezt már tényként közölték is. Ez a "bekapcsolás után nem kell 20 - 30mp-ket várni amig hozzá lehet nyúlni." ez minden mai tévén így működik, ezen nem változhat semmi. A saját PC-d vajon, ami 10x erősebb hardver talán 1-2 mp alatt bootol :( , és azonnali használat lehetséges vele? Ha nem, akkor hogy várhatod el ezt egy tévétől? Elsődleges a kép és hang, majd sorban tölti be a többi modult.

[ Szerkesztve ]

(#57912) ilyenezalaci válasza Szomj4s (#57890) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Én a rendelkezésedre álló összegből megvehető legnagyobb méretű 67X szériát ajánlanám.

(#57913) Beni2360 válasza Sakab (#57909) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs, hogy beleszólok de szerintem az egész a kevés RAM végett van. A lassú navigálás, torpanás, stb. A betöltés mint írták előttem rendszer és proci kérdése. Annyit mind az androidos tv-be 2gb ram és 4 magos proci még várat magára, és ne feledjük azért egy nagy képernyőt kell kiszolgálni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57914) Sakab válasza #94529552 (#57911) üzenetére


Sakab
senior tag

Hát macbook-om van, ott alszik nem kikapcsol így 1mp a felébredés :P Amúgy tisztában vagyok vele, csak bosszantó amikor xboxozol kikapcsolod és amikor kapcsolnádbe, hogy tv-t nézz akkor várni kell míg kitudod választani a bemenetet.
Na de akkor ez már biztos, hogy jön a 2.0 a 2014es TV-kre is. Megjelenésí dátum kb? Addig meg bízzunk benne, hogy gyorsulni fog, és működő böngésző lesz

[ Szerkesztve ]

(#57915) cidalain válasza Beni2360 (#57913) üzenetére


cidalain
veterán

1,5 GB ram van benne ennyinek elégnek kellene lennie, meg a kétmagos CPUnak is.
A TV-zést szerintem nem ugyanaz a proci befolyásolja, így szerintem az 1,5 GB/2 mag csak a smartért felel.
Aztán a franc se tudja. De pl nem tudom elépzelni hogy egy ilyen kicsi sokrétű hardverre olyan komoly feladatokat bízzanak mint egy 3D megjelenítés, skálázás, képjavító algoritmusok, stb. Ezekre megvan a célhardver, égetett IC, modulos proci, akármi. Nem egy univerzális ARM alap.

(#57914) Sakab:
Miért alszik? mert azt akarod, nem kikapcsolni.
Kérlek akkor a TV-t se akard kikapcsolni, csak takard le egy lepedővel, akkor ez is 1 mp alatt jó lesz.
Ez annyira tipikusan a körte összehasonlítása az almával.
Boot idő van, mindennek. Az Apple-nek is. Az alvásbol feléledés az nem Boot, így az nem keverendő ide. PONT. :)
A WebOS 2.0-tól se várj nagy javulást. max 30 mp-ről lemegy 19-re, azt kész.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57916) vigyori78 válasza F_Zolee (#57910) üzenetére


vigyori78
őstag

50% :DDD
Szerintem ez lehet.

(#57917) Beni2360 válasza cidalain (#57915) üzenetére


Beni2360
félisten

Én a smart részére gondoltam mert állandóan azt olvasom, hogy meg áll, kilép, újból indul és ezért gondoltam a ram-ra.
A készülék típusáról lemaradtam, melyik tv-ben van ez a 1,5 gb ram?
Honnan lehet megtudni egy smart tv-ről. hogy mennyi rammal rendelkezik mert ezt sehol sem írják.
A tv kiszolgálás meg természetesen a tv dolga.:-)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57918) #94529552 válasza Sakab (#57914) üzenetére


#94529552
törölt tag

Miért is kapcsolod ki a box után a tévét, ha nézni szeretnéd? Én a Smart menüből azonnal tudok bemenetet váltani, HDMI 1 vagy 2 között, de akár Scart-ra(ha van ezen a bemeneten valami), Smart Share, stb, nálad ez nem működik? És ha nagyon hátul vannak az ikonok, előre lehet hozni az első helyekre. Szerintem még a konzol ikonodnak is ott kell lenni, ha átnevezted rá a HDMI-t.

Beni2360 Legtöbbször a gyenge wifi rendszer az oka az ilyen hibáknak, vagy a túl nagy 3D-s filmek esetleg, amit nem csoda hogy nem visz. Próbáld meg Lan kábellel bekötni a tévédet, a wifit pedig kapcsold ki rajta. HDMI még jobb.

[ Szerkesztve ]

(#57919) cidalain válasza Beni2360 (#57917) üzenetére


cidalain
veterán

ez állítólag annyi. vannak a neten olyan források amik kicsit több infót mondanak el a műszaki tartalomról. ott 1,5 GB ramot szoktak írni. a forrás semmiképpen sem hiteles. a ram nem azért fogy el mert kevés, hanem mert rosszul optimalizáltak valami progit, és megzabálja a ramot.
ilyen esetben 2 dolgot tehet egy gyártó (telefonokra is igaz):
1. beletesz 2× annyi ramot, és bízik benne hogy ez elég sok ahhoz hogy a szar progik ne egyék meg
2. optimalizálja a futtatandó programokat, így bőven elég a kevesebb is

Első esetben még ki is emeli a gyártó hogy mekkora májer hogy ő 2× annyit rak bele +x forintért.
Holott a 2. példát kellene követni egy cégnek. (Pl android vonalon mennyire normális, ha a böngésző 3-400 megát zabál be? nem mellesleg most a PC-men is 430-at eszik a chrome 2 ablakkal: 1 ez az új hozzászlás írása, és egy facebook fül, a feladatkezelőben meg 7 chrome.exe task figyel... - itt mondjuk kevésbé zavaró 8GB mellett...)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57920) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Segitseget kernek az uj LG 47LB640-es TV-em kalibralasahoz.
Hogyan tudom a legegyzerubben es legjobban beallitani a TV-et?
Mikre kell meg figyelnem, altalanos jotanacsok?

Thome IPTV a szolgaltatas alatta.
Tv hangolasra valami szuper modszer vagy csak menu es hajra?

Koszonom,
G

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#57921) Lacielvtárs válasza #94529552 (#57911) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem és neked is köszönöm a választ :R
igen, nagy nehezen szántam rá magam, nagyon el voltam bizonytalanodva hogy a sok csatorna csak problémás lesz...
de kiderült hogy a minditv csatorna állománya nem ellenfél a tévé-nek :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57922) jonnyk


jonnyk
csendes tag

Sziasztok!
Ma voltunk Mediában, körülnézni az LG-k között, és felmerült egy kérdés... az LB650-670-700-730 között tényleg csak annyi az ÉRDEMI különbség, hogy az MCI 500-700-800-800 Hz, valamint hogy a 650-ben nincs 3D zajszűrő, a 670-től fölfele már van?
Szóval mielőtt kiadjuk a pénzt, erről az oldalról is közvélemény kutatnék: mekkora tényleges különbséget jelent az 500 és a 700-800 Hz közti különbség? Miben nyilvánul meg, rossznak nevezhető-e az 500, vagy überhűmegha jónak a 800?
Valamint a 3D zajszűrő mikor segít és konkrétan miben? :)
Őszintén, megérnek ezek 40-60.000 Ft többletet?

(#57923) cidalain válasza jonnyk (#57922) üzenetére


cidalain
veterán

650-ben nincs magic remote taviranyito, tobbihez mindkettot alapbol adjak.
Hogy konkretan milyen kepjavitok a kulonbsegek azt nem tudom, de egyre tobb tudasu algoritmusok vannak beepitve minel nagyobb a szam.
Nem feltetlen csak a 3d-re vonatkoztatva jobb a kepjavito

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57924) jonnyk válasza cidalain (#57923) üzenetére


jonnyk
csendes tag

Magic Remote nem érdekel, inkább azok amikről írtam :)

(#57925) cidalain válasza jonnyk (#57924) üzenetére


cidalain
veterán

Ha megvan a meret, akkor ebbol a keretednek megfelelo legmagasabb szamut vedd.
Van jelentosege a kepjavitoknak, es mindig.
Hogy ez neked megeri e a plusz penzt azt nem tudom. De egy 730-as mondjuk meger +30 rugot egy 650-hez kepest.
Ar-ertek aranyban szerintem a 67x az ami megerheti, kicait dragabb a 650-nel, siman megerheti a felarat.
Az utolso szamok csak kivitel kulonbsegek egy filler tobbletet sem ernek meg. Pl 670-671-679 ugyanaz belul csak mas szinu a keret.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57926) Watt25 válasza Beni2360 (#57913) üzenetére


Watt25
veterán

Levezetnéd kérlek, hogy egy tévén futó akármi sebességénél mit számít a memória mennyisége? Nagyon kíváncsi leszek a levezetésre...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57927) vond


vond
MODERÁTOR

Próbáltam külföldi oldalakon utána olvasni, de lgysz erősítsetek meg ebben a pár dologban.

- Szóval, ha én egy webOS LG TV-n vezetékes hálózaton keresztül szeretném látni (és böngészni) a PC-n megosztott mappáimat, akkor ez nem fog sikerülni, mert ömlesztve látom majd a file-okat, de azokból is csak azokat, amiket előtte megosztottam valami DLNA klienssel a PC-n?

- Valamint hangsávot sem tudok majd választani a hálózaton keresztül lejátszott MKV konténeres filmekben?

- És a feliratok helyét, méretét, és színét sem tudom majd változtatni, s lehet, hogy még az ékezetes karakterekkel is gondom lesz?

- Nincs egy sima, egyszerű file-kezelő a TV-ken, amiben egyből elérem a megosztott mappákat, és azokból játszhatok le különböző média állományokat?

Mindenképp hálózaton keresztül szeretnénk elérni a filmeket (a PC amúgy is megy egész nap), a külső vinyóra másolgatás nem opció.

Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57928) Stevenstyle válasza vond (#57927) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Sajnos a legtöbb gyártó Tv-je cak DLNA képes. Én eddig egy-két Panával találkoztam csak eddig amik tudnak smb-t.

- Szóval a PC-n (NAS-on vagy egyéb eszközön) "sima" fájlmegosztással megosztott mappáidat nem fogod látni. Kell telepíteni egy DLNA szervert (Nem klienst) a PC-re vagy egyéb eszközre és az abban megosztott videókat fogod látni! Nem feltétlenül kell ömlesztve látnod, van a WebOS-ben mappa nézet is, így pl a videókra kattintva a videó fájlokat tartalmazó mappákat fogod látni.

- Hangsávot és felirat kezelés sok esetben problémás lehet DLNA-n keresztül, nagyban függ a DLNA szervertől is, hogy melyiket használod. Külső felirat (pl.: srt) megfelelő szerver esetén működik, hangsáv az nem igazán (bár talán mintha beszéltünk volna róla, hogy a saját LG-s Smartshare DLNA szerverrel tudja a Tv, de ezt én még speciel nem próbáltam, más DLNA szerverrel pedig még nem találkoztam amivel működött volna.

- Mint mondtam nem jellemző tömegével a mai Tv-kre, hogy SMB képesek lennének.

(#57929) vond válasza Stevenstyle (#57928) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszönöm a gyors válaszokat! :R

Hát, ez elég szomorú, hogy ilyen alapvető dolgokat nem tudnak/akarnak megoldani. A 2 éves WD TV Live médialejátszónk (20k körül volt akkoriban) csípőből tud minden ilyen dolgot. Simán böngészek a megosztott mappákban, nem kell szervert telepítenem és abban külön-külön megosztanom a videókat. Indíthatok mindent, válthatok hangsávot, kezel minden feliratot és ezek paramétereit is változtathatom.

Szerettem volna kiváltani a kis dobozkát, kerülhetett volna egy másik szobába, a másik buta TV mellé. De úgy látszik, az új TV mellett is használatban kell maradnia. Ha már egyszer okos TV-t vesz az ember 2015-ben, azt gondolnám, hogy ezek a dolgok nem kellene, hogy problémát jelentsenek. Sokkal bonyolultabb dolgokat láthatunk az új Smart TV-s megoldásokban. Pedig szerintem először ezeket kellene rendbe tenni.

Felmerül a kérdés, hogy akkor meg minek vegyek Smart TV-t, ha 90%-ban a fenti felhasználásra kell a cucc, viszont azt nem képes maradéktalanul ellátni. :F

Nem is nagyon lehet már olyat, aminek értelmes képe és ára is van.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57930) huncutka1029 válasza jonnyk (#57924) üzenetére


huncutka1029
addikt

LB 650 ben nincs helyi sötétítés, azaz nem tudja a világító blokkokat a képnek megfelelően területenként szabályozni.
sokan panaszkodnak a 650-esetében, hogy a sarkok sötétek, illetve gyors oldalirányú kameramozgásnál (svenkelés) a homogén háttér olyan mintha maszatos lenne, főleg focinál, a fűnél, illetve jégkorongnál a jégen jól megfigyelhető.
7xx sorozatnál ez már lényegesen jobb.Ott nem nagyon volt ilyen panasz.

Csatlakozom az előttem szólókhoz, megéri kicsit többet költeni rá, akkor is, ha nem használod ki minden tulajdonságát.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57931) Stevenstyle válasza vond (#57929) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Igen ez sajnos nem egyedi eset, a gyártók szinte kivétel nélkül a DLNA-t erőltetik ami nem baj, de emellett tényleg lehetne támogatni az smb-t is. Nem nagy elvárás.

Azt azért hozzáteszem, hogy ha úgy is éjjel nappal megy a géped egy DLNA szervernek minimális erőforrásigénye van egy mai PC-vel szemben és szépen elvan neked szolgáltatásként a háttérben. Igaz így is előfordulhat olyan eset amikor elő kell venned a WDTV-t, kvázi tartaléknak, ha a Tv nem boldogulna a helyzettel.

Volt már róla szó korábban is a 3D kapcsán és kicsit hasonló a helyzet a smart kapcsán is. Igazából itt sem feltétlenül a smart funkciókat fizeted meg, hanem a jobb panelt, jobb vezérlő elektronikát, jobb mozgáskezeléshez szükséges algoritmusokat. A smart egy buzzword amivel el lehet adni a jobb terméket. Ha az előzőeket felsorolod, közel sem lesz olyan hatása az eladásokra pozitív irányban mintha rásütöd, hogy smart!

Sajnos nagy divat a smart-ot és a 3D-t is félreértelmezni ilyen szempontból. Nem azért lesz drágább a készülék mert smart! Azzal akarja a gyártó eladni az embereknek a Tv-t! Tekints úgy rá mint egy extrára, hogy ezt is megkapod. Nézd csak meg, a legolcsóbb leggyengébb készülékben sem a panel, stb nem olyan mint a közép és felső kategóriában, de a smart-ot sem kapják meg, sem a 3D-t.

Ettől függetlenül a különböző smart képességek meg sem közelítik azt amit az ember elvárna 2015-ben ez igaz. Én is szeretnék teljes értékű böngészőt, smb támogatást és olyan media player képességeket, mint ami egy med600-ban van pl, de sajnos jelenleg nem ez a realitás. Reméljük erre a gyártók is előbb utóbb rájönnek.

(#57932) mobilizmo válasza Stevenstyle (#57931) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Az a legbrutálisabb, hogy a samba, ami mind közül talán a legjobban hiányzik sokaknak, talán a legkönnyebben megvalósítható lenne. A mediaplayer már rázósabb ügy, én azzal pl. egész ki vagyok békülve (persze csak ha a hangsávváltás és a külső felirat támogatás hiányát a dlna szerverekre kenjük).

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#57933) zempo


zempo
csendes tag

Üdv
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy van egy Lg LA66 tv-ém ami tescoban lett vásárolva és elég sűrűn előjön a képernyő bal oldalán egy tesco felirat meg mintha menü pontok lennének kb 20 mp ott van aztán eltűnik és kb. 5 percenként van.Valakinek valami ötlet, hogy lehet eltüntetni?

(#57934) vond válasza Stevenstyle (#57931) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszönöm az újabb hasznos hozzászólást. :R

Nehéz ügy, az biztos. Rágódni fogok rajta még egy darabig, hogy összességében milyen megoldásokat válasszunk.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57935) Watt25 válasza zempo (#57933) üzenetére


Watt25
veterán

Bár a Tesco felirat kicsit fura, de...
Próbáltad már a bolti bemutató módot kikapcsolni?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57936) Szomj4s válasza ilyenezalaci (#57912) üzenetére


Szomj4s
tag

Köszönöm, magam is ezen a véleményen vagyok :)
Viszont a fentebb taglalt problémák engem is eléggé zavarnak...
Úgy terveztem, hogy a PI2-t átviszem a kisszobába, hogy a régi butább LG-t hajtsa meg, de ezek szerint nem nagyon lehet kiváltani :(
(Mondjuk szeretem a Kodi-t, nem arról van szó, de 2015-ben azért egy smb támogatás, illetve egy normális mediaplayer nem olyan nagy kívánság...)

(#57937) blakey válasza Szomj4s (#57936) üzenetére


blakey
titán

Nem kivánságokról szól a "történet", szándékosan nem okosítják túl a tévéket, különben senki nem venné meg a lejátszókat és ez valahol érthető. Ha valakinek nagyon fontos a DLNA vagy SMB akkor annak megfelelően válasszon eszközöket, nálam mindkettő megvan és az eszközök is. :) A TV-ket a gyártók továbbra is megjelenítőnek szánják, némlyik gyártó jól felszereli mindenféle "okossággal", de ettől még nem fog kiváltani egy asztali lejátszót. Nagyon jó DLNA szerverek vannak, hangsáv-váltás, felirat-váltás is van. Ahogy említették, van olyan tv ami SMB-n is kommunikál, ettől még nem tud helyettesíteni egy asztali lejátszót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57938) #94529552 válasza vond (#57934) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pedig nincs min rágódni, el kell fogadni, hogy a tévé az tévé, és leginkább megjelenítésre való. Persze úgy is lehet gondolkodni, hogy miért nem egy komplett szórakoztató központ, PC, HM és Hifi erősítő, BD, stb. minden egyben. Vagy miért nincs benne egy 25 cm-es mélynyomó?! Ha akarnák, mindent megcsinálhatnának rajta professzionális módon, csak nem ennyiből, és ugye nem is arra tartunk.
Már így is túl sok funkciója van, de mint mondták, az egyrészt a marketing része, de azért jól használható funkciók egy bizonyos szintig, és jó is hogy van bennük.

(#57939) Lacielvtárs válasza #94529552 (#57938) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 és sok sok plusz egy, mert ezt én is így gondolom.
amennyire telített már a piac a multimédia kezelő eszközökkel, annak ellenére csoda hogy ennyi minden tudnak már ezek a tévék... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57940) vond válasza #94529552 (#57938) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, de azért az megmosolyogtató (de egyben szomorú is), hogy ezek a mai smart (vagy inkább smart-ként eladott) TV-k - legyen akár többszázezres, vagy milliós tétel - ilyen egyszerű és egyértelmű dolgokban nem tudják felvenni a versenyt egy 20-30 ezres médialejátszóval, vagy akár egy tök fapados Android telefonnal.

Elvárná az ember, hogy vigye ezeket a dolgokat, főleg azt látva, hogy most már miket beleépítenek a smart részükbe.

Mondok egy gyakorlati példát:

Hogy néz az ki már, hogy nagy nehezen összkuporgatjuk azt a 150-200 ezret egy mai középkategóriás 42-47-50 inches tévére, és nagy nehezen beadom a feleségemnek, hogy ez nekünk mennyire jó, meg mennyi mindent tud, meg minden.

Aztán szeretnénk megnézni a PC-n megosztott mappákból egy SRT feliratos MKV-t, szeretném értelmes méretben és színben látni a feliratot, és esetleg szeretnénk benne hangsávot váltani (ahogy ezt szoktuk az elmúlt években).

De ehhez vissza kell hoznom a másik szobából a 2 éves médialejátszót, plusz a távirányítót, és azokon intézni a dolgot, miközben ott figyel a csilli-villi okos csoda a szekrényen. Aztán persze - szép kép ide, vagy oda - meg is kapom (teljes joggal), hogy minek vettük meg ezt a kacatot, mikor még azt sem tudja, mint az a kis régi dobozka (vagy a telefon, vagy a tábla), és közben tele van számunkra (és szerintem még sokak számára) teljesen felesleges cuccokkal.

Aztán az a megoldás, hogy vegyünk pluszban még egy médialejátszót, plusz pénzért, plusz távirányítóval, plusz folyamatokkal. Miközben csak egy kicsit meg kellene erőltetniük magukat a TV gyártóknak, és megoldani ezeket az egyszerű, de sokak számára létfontosságú dolgokat.

Persze mi fogyasztók úgysem tudunk mit csinálni ezzel az egésszel, de érted a problémámat, ugye?

Szerk.: Betettem én is OFF-ba, mert ez már tényleg sok ide. :B

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57941) #94529552 válasza vond (#57940) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én értelek, de a gyártókat is meg kell érteni, és az üzleti szempontokat is, mert ettől vannak ezek. Egy spec eszköz mindig komplexebb, jobb, és nagyobb tudású, mint egy univerzális 10 az 1-ben eszköz. A kombó eszközök már csak ilyenek. A WD-ben is hiányolhatnánk, hogy nincs rajta kijelző, hangszóró, billentyűzet, wifi stb. Szóval... ha már 20-30k-ba került, miért nem tud többet, vagy sokkal többet.
Azt azért ne felejtsd el, hogy a tévének a legdrágább része a kijelző, ami akár 10x nagyobb is általában, és egy jobb mobil kb annyiba kerül, mint egy hatalmas tévé. Persze én is örülnék, meg mindenki, ha még több funkciót tudna sokkal olcsóbban a tévé, nem erről van szó, de hát ez van.

(#57942) vond válasza #94529552 (#57941) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem akarom már sokáig görgetni a dolgot, már így is több volt a kelleténél. :B

De nekem nem az a problémám, hogy nem tud mindent, hanem hogy miközben telepakolják hasznos, vagy kevésbé hasznos dolgokkal, addig egy nyomorult, fapados, SMB-s lejátszót, meg file-kezelőt nem bírnak beletenni, és nem tudják megoldani 100%-osan a feliratok és hangsávok kezelését még a milliós készülékeknél sem. Pedig a hardver bőven elbírná (még az alsó-közép kategóriában is), nem kellene bele plusz cucc, nem kerülne többe beszerezni. Csak egy kicsit foglalkozni kellene vele. Persze ezt nem lehetne nagy csinnadrattával eladni. Ellenben nagyon sokan örülnének neki.

Másrészt a WD TV-től nem várom el, hogy legyen benne kijelző, hangszóró, bill., stb. (wifi van benne :P), mert akkor nem tudtam volna 20k-ért megvenni. És nem mellesleg a telefonnak nem kell annyiba kerülnie, mint egy nagyobb TV-nek (sőt, 20-30 ezerért szórják utánad őket), mégis van rá normális file-kezelő és lejátszó, ami vígan viszi hálón keresztül a filmeket.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57943) vigyori78 válasza vond (#57927) üzenetére


vigyori78
őstag

- Szóval, ha én egy webOS LG TV-n vezetékes hálózaton keresztül szeretném látni (és böngészni) a PC-n megosztott mappáimat, akkor ez nem fog sikerülni, mert ömlesztve látom majd a file-okat, de azokból is csak azokat, amiket előtte megosztottam valami DLNA klienssel a PC-n? :

Én a gyári LG smartshare progit használom mióta megvan a tv a megosztott mappáim rendesen látszódnak a TV-n is nem ömlesztve hanem mappánként ugyan úgy mint a PC-n, még asszony is elsőre kiigazodott rajta :DDD

A 2 éves WD TV Live médialejátszónk (20k körül volt akkoriban) Most 3D Blu-Ray lejátszót kapsz ennyiért. Simán böngészek a megosztott mappákban, nem kell szervert telepítenem és abban külön-külön megosztanom a videókat. Itt a WD volt maga a szerver de a pc-n ugyan úgy megkellet osztani a mappákat ,hogy mit lásson a WD. LG smartshare kb 40 megát eszik szóval még útban sincs.

A hangsáv sajnos ilyen és a felirat :(

De nekem nem az a problémám, hogy nem tud mindent, hanem hogy miközben telepakolják hasznos, vagy kevésbé hasznos dolgokkal, addig egy nyomorult, fapados, SMB-s lejátszót, meg file-kezelőt nem bírnak beletenni, és nem tudják megoldani 100%-osan a feliratok és hangsávok kezelését még a milliós készülékeknél sem.

Bele tudnák tenni és nem is lenne nagy kunszt de nem akarják. Amúgy nekem volt 2 éve egy 130K-s tv-m amin lehetett hangsávot és feliratot is választani és mindent vitt :K

[ Szerkesztve ]

(#57944) #94529552 válasza vond (#57942) üzenetére


#94529552
törölt tag

Persze hagyjuk is, de még egy-két valami, a WD 20k és egy valamire jó csak, én sokallom érte. A kb. 10 funkciós tévé meg 140-160k. Hogy vannak akkor az arányok, mert te mégis a hatalmas kijelzős tévé árát sokallod, a WD-t meg kapásból elfogadtad.??
Hogy mivel pakolják tele, az attól függ, hogy mivel lehet többet eladni belőle, meg kellene érteni ám a tv gyártók filozófiáját is. Olcsón gyártani, drágán adni. Ezeknek ugye van egy határa, amit a piac elfogad, ennyi. Nem céljuk a tökéletes mindent tudó eszköz. Első a biznisz. De mondj egy terméket, ahol nem így van. Sajnálom, ha ezeket a szempontokat nem tudod megérteni.
De tapasztalatból mondom, hogy nagyon jól használható egy LB671V-s tévé. Plex-ről vagy servioo-ról jól működik. A felirat, vagy hangsáv pedig megoldható pár perc alatt, annyit megér egy jó film.
Na, ezt jól átbeszéltük. :)

(#57945) MR!! válasza SUPREME7 (#56614) üzenetére


MR!!
aktív tag

Szia !

megoldódott a problémád ?

Sziasztok.
A youtube pár perc lejátszás után megáll kiírja, hogy betöltés és ott a vége a mutatványnak. Mi lehet a baj? LG LB650V

Hívtad a szervízt ?

miszter

(#57946) vond válasza #94529552 (#57944) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jól. ;)

A WDTV azért lett akkoriban, mert nem volt 80-100+ ezrünk új tévére (bár ugye azzal sem biztos, hogy ment volna), de mégis meg kellett valahogy olcsó pénzért oldani a hálón keresztüli film, zene, kép lejátszást.

A gyártók filozófiáját megértem (írtam is), de nem értek vele egyet. Szerintem nem lenne akkora meló ezeket a problémákat megoldani (új alkatrész ugye nem kellene hozzá), s ha már párezer ember szerte a világon ezért választotta ezt, meg ezt a TV-t, már megérte. Szerintem. :)

vigyori78: Köszi az infókat. Azért itt látok már bíztató jeleket a megoldásra, de sok dolog még mindig problémás.

Egy kérdés: SmartShare-ben ha egyszer pl. megosztod a "filmek" mappádat, és abba később kerülnek újabb és újabb videók, akkor azokat automatikusan frissíti a médiaszerver progi, és egyből látszódni is fog a TV-n? Nem kell őket külön felvenni, ugye?

Amúgy melyik volt az a régi TV, ami mindent vitt? :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57947) vigyori78 válasza vond (#57946) üzenetére


vigyori78
őstag

Automatikusan frissíti :K

UE32F6200AW nyelvet és feliratot is tudtam választani még úgy is ha nem volt külön a felirat hanem bele volt égetve az mkv-ba.

(#57948) #94529552 válasza vond (#57946) üzenetére


#94529552
törölt tag

De nem a nagy meló miatt nem fordítanak erre akkora hangsúlyt, hanem azért, mert nem érdekük, hiszen maguk is árusítanak lejátszókat, akár 5.1-es hangrendszerrel is. Igazad van, pár ezer vevő is számít, még így is, hogy tavaly 204 millióból eladott tévéből kb 30 millió a részesedésük. Szóval a piac diktál, vagy ők diktálnak a piacnak? Már én sem tudom. :K
MKVToolNix vagy hasonló programok megoldják gyorsan a gondodat. Nem ismersz ilyeneket?

(#57949) vond válasza #94529552 (#57948) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hogyne, szoktam is használni az MKVmerge-et például. Elsődleges hangsáv változtatást még csak-csak megcsinálom (bár már azzal is változik a file felépítése, és az bizonyos szempontból nem jó), de a feliratok égetésével már tényleg nem akarok minden egyes filmnél foglalkozni. Azért mindennek van határa.

Vannak egyébként olyan új smart TV platformok, ahol ezek jobban meg vannak oldva (Sony Android, Samsung Tizen, Panasonic Firefox, stb.)? Vagy ezzel már menjek át az össznépi LED topikba? :B

vigyori78: :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57950) #94529552 válasza vond (#57949) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az androidos tévé megoldásról van egy cikk [link], meg van jó pár hsz is hozzá. A többi gyártó is ugyanolyan ellenérdekelt, egy szinten vannak. Nem tudok róla, hogy náluk másképp működne, és blakey is összefoglalta az előbb a lényeget erről. Plexben például van hangsáv-váltás, felirat-váltás is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.