Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58851) mobilizmo válasza Diamond500 (#58850) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Szerintem pont, ha bekapcsolod az automatikus frissítést akkor nem nyavalyog. Akkor csak egyszer jelzi, hogy telepítette a frissítést, így gondolom sűrűn jelezni fog, hogy van új fw.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#58852) mastodon válasza betacat (#58845) üzenetére


mastodon
aktív tag

A mobiltelefonos LG TV Plus app némileg tudja helyettesíteni, messze nem olyan jó.

(#58853) Diamond500 válasza mobilizmo (#58851) üzenetére


Diamond500
senior tag

De nem akarom,hogy telepítse..

(#58854) aram01 válasza betacat (#58845) üzenetére


aram01
nagyúr

mennyiért rendelted a távot?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58855) cidalain válasza Diamond500 (#58853) üzenetére


cidalain
veterán

nem minden bekapcskor. random. bár nekem már hetek óta nem dobja fel.
az elején sűrűbben szólt. szerintem tanul, mer' okos :)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58856) Beni2360 válasza aram01 (#58854) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát elég húzós az ára amit találtam a közelbe. [link]
EUR 69.70 :Y
Egy másik csak nem tudom, hogy lehet e rendelni onnan? [link]
$ 49 99

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58857) Stevenstyle válasza betacat (#58845) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Pedig az összefoglalóban is beszédesen, évjárat szerint lett bontva és leírva, hogy a támogatott Tv-k esetében! Mindegy, kiegészítettem egy plusz zárójeles résszel, így már bolondbiztos lesz remélhetőleg, nem gondoltam volna, hogy nem elég egyértelmű.

WebOS 2.0 részt az összefoglalóban kiegészítettem huncutka videójával, valamint az UF 8-as részt is a vásárlás utáni első benyomásairól készített leírásával.

Amennyiben valaki tud hiteles forrást az idei modellek megadott képfrissítéséről annak örülnék. Sajnos az LG honlapján az idei modelleknél nincs megadva, így az összefoglalóba sincs be emelve. Emellett, ha ötlet van, hogy mi kerüljön még bele az továbbra is jöhet :)

[ Szerkesztve ]

(#58858) aram01 válasza Beni2360 (#58856) üzenetére


aram01
nagyúr

500-ast kérdeztem, 8,5k-ról indul, ahhoz képest ez nem olyan vészes

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58859) *H* válasza betacat (#58845) üzenetére


*H*
aktív tag

A használati útmutatót megnézted?
"Külön megvásárolható tartozékok: AN-MR600 Magic távirányító"

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#58860) Beni2360 válasza aram01 (#58858) üzenetére


Beni2360
félisten

Ne má! 1 vacak táv anibe cseréltek chippet 50% több. :W

Jó látom az egész táv más.

EBAY: [link]

Olaszoktól csak 15k
13,102.81 Ft
Vedd Meg Most
Lengyelországból
Ez a lengyel cuc 15k és express szállítás. [link]

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58861) aram01 válasza Beni2360 (#58860) üzenetére


aram01
nagyúr

a luxust meg kell fizetni :P
amúgy tényleg szemétség

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58862) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok! Olyan kérdésem van, hogy a tv-kbe épített lejátszók általában (vagy minden esetben) tudják-e a végtelenítő funkciót? Tehát, hogy a video file lejátszása után kezdje előlről a lejátszást. Ha nem, akkor szerintetek van bármi mód arra, hogy egy videó file-ban (mp4) ilyen információt eltároljon az ember, hogy az arra utasítsa a tv lejátszóját, hogy az elkezdje újra lejátszani a file-t? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#58863) sznandi77 válasza Stevenstyle (#58857) üzenetére


sznandi77
csendes tag

Szia!

Valami nem kerek az LG honlapja a lf63xv szériára nem Edge LED-et ír, mint az összefoglalóban, hanem direct LED-et.

[ Szerkesztve ]

(#58864) Stevenstyle válasza sznandi77 (#58863) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Valóban nem kerek, köszönöm, hogy szóltál! Amennyiben helyesek az oldalukon leírtak, akkor nagyon úgy tűnik, hogy a 32 és 40" Direct LED háttérvilágítást kapott, a 43" és attól felfelé pedig Edge LED-et. Anno vagy nem szerepelt még az oldalon a két kicsinél vagy ami sanszosabb, hogy elkerülte a figyelmem. Azért DU még megpróbálok rákérdezni, hogy tényleg így van-e és annak tükrében javítom / kiegészítem az összefoglalót.

spiritex: NetCast esetében ki kell jelölni a fájlt és utána úgy elindítani és akkor folyamatosan, egymás után a kijelöltet játssza le, míg WebOS esetén az adott mappában lévő fájlt, fájlokat automatikusan elkezdi újból lejátszani. Legalábbis amikor még volt nálam WebOS-es modell ez így volt, ha azóta ez változott volna a frissítésekkel, akkor a kollégák majd kijavítanak.

(#58865) aram01 válasza Stevenstyle (#58864) üzenetére


aram01
nagyúr

ha csak az a file van a mappában nekem újrakezdi, mondjuk mkv-t néztem még csak

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58866) Nunder


Nunder
őstag

Tegnap este én is felpattintottam a 650v szériás frissítést a TV-re, és azt kell hogy mondjam nagyon pozitív az eredmény. Ahogy fent páran már írták, a Smart funkciók valóban gyorsabbak, sokkal gördülékenyebben történnek a dolgok. Nem mondanám még mindig butter-smooth, de így már remekül használható.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#58867) amtibacsi


amtibacsi
aktív tag

32LB650V UPC digikábel, ékezetek bármilyen országgal rosszak a feliratoknál. (Cseh, Német, Osztrák, stb.) Próbáltam a szolgáltatót változtatni, próbáltam az LG országot változtatni, van valami megoldás ? Legújabb szoft van rajta.

(#58868) aram01 válasza amtibacsi (#58867) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem sem jók :(

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58869) Beni2360 válasza amtibacsi (#58867) üzenetére


Beni2360
félisten

Valahol valami feliratok ékezetinél olvastam Latin1-re kell állítani.
De bocs ha nem erre a hibára volna a megoldás. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58870) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#58869) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az ötlet nem rossz, csak az az mkv filénél opcionális megoldás...
a tévé adásnál azt nem tudom, - legalább is én így tapasztaltam - állítani sajnos :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#58871) Watt25 válasza spiritex (#58862) üzenetére


Watt25
veterán

Magától nem tudja, de ha elkezded lejátszani az adott videót, akkor be tudod állítani a végtelenített lejátszást.
Kiválasztod a videóban azt a pontot, ahonnan ismételni szeretnél, megnyomod a távirányítón a kék teletext gombot (MR esetén nem tudom, ne kérdezd), eltekersz addig a pontig, ameddig ismételni szeretnéd, majd megnyomod ismét a kék teletext gombot. De ezt nem jegyzi meg, vagyis ha leállítod (STOP) a lejátszást, akkor elfelejti.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#58872) spiritex válasza Watt25 (#58871) üzenetére


spiritex
veterán

Jó tudni! Ezt úgy általában az újabb fajta LG TV-kre írtad? Vagy konkrét szériára?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#58873) Watt25 válasza spiritex (#58872) üzenetére


Watt25
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#58874) *H* válasza spiritex (#58862) üzenetére


*H*
aktív tag

Általánosítani nem lehet, ez gyártó és szoft függő is. Pl. az LG LB650-nél, ha vége a filmnek kezdi elölről. Pontosabban, ha az adott mappában csak egy film van akkor azt indítja újra, ha több, akkor ugrik a következőre. Tehát, ha a film(ek) külön mappá(k)ban van(nak) akkor "magától" működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#58875) spiritex válasza Watt25 (#58873) üzenetére


spiritex
veterán

:R Kísérje siker és boldogság minden lépésedet! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#58876) W1


W1
senior tag

sziasztok!
véleményt és segítséget szeretnék kérni.
mennyire jó ár/érték arányban az LG 49UF7787, 300.000ft-ért?
most készülök vásárolni, de nem nagyon ismerem ezeket az új TV-ket, eddig egy LG 50LB650V-vel volt tapasztalatom illetve egy Samsung UE 40F6200AW-vel. bár nem egy árkategória, a Samsung rendszere nagyon lassúnak is instabilnak tűnik, az LG sokkal zökkenőmentesebb, gyorsabb, megbízhatóbb.
ezek alapján döntöttem az LG mellett, illetve, hogy ha jól olvastam, a Magic Remote is LG találmány, ami pluszban az LG fele húzza a szívemet.
valaki rendberakja a gondolataimat? :D 29-én lejár az akció, és akkor már 380k lesz.

(#58877) papp_no1


papp_no1
senior tag

MA délelőtt megrendeltem az új tévét LG 47LB670v- már nagyon várom :) Lefrissíti magát az oprendszer vagy manuálisan kell elinditani a frissítést ?

(#58878) yvsmad válasza papp_no1 (#58877) üzenetére


yvsmad
őstag

Nekem az LB731 nem frissítette magát automatikusan, nem is volt ez bekapcsolva.
Bekapcsolás után 2 nappal is én frissítettem kézzel, valószínűleg nem keresi minden nap a frissítést.

(#58879) #94529552 válasza W1 (#58876) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már elkötelezted magad, tehát biztos UHD-t akarsz? Gondolom elolvastad itt a tapasztalatokat róla(mert vannak, még videó is), és az eszközeid is mind alkalmasak hozzá. A Magic Remote remek találmány, én a tavalyit ismerem csak.

(#58880) Beni2360 válasza yvsmad (#58878) üzenetére


Beni2360
félisten

Én is egy LB731 szemezek, hogy vagy megelégedve vele?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58881) yvsmad válasza Beni2360 (#58880) üzenetére


yvsmad
őstag

A folyamatos mozgás beállításával elég sokat vesződtem. Az előző tévé is itt volt a szobában, így volt összeállítási alap színre, fényerőre, kontrasztra, mozgás megjelenítésre is. Addig nem nyugodtam, amíg minden rendbe nem jött. Eltartott vagy 2 napig és sokat köszönhetek az itteni közösségnek is, ellenkező esetben már visszaküldtem volna a tévét. Gyári beállításokkal nagyon gáz volt a képe a 7 éves LCD-hez képest is. Rá kell szánni az időt és az energiát, de az eredmény kárpótol.
A Magic Remote nagyon király, bár a Samsungos verziója már itt van a másik szobában. Szerintem az LG-é egy fokkal jobb is. Kár, hogy alap gombokat lespóroltak róla, így kell a másik táv is (Samunál ugyanez a helyzet). A WebOS nem lassú a többi okos készülékekhez képest, de azért várom a 2.0 light frissítést. Tegnap bekötöttem a netet vezetékkel is, mert egyidőben 2 másik készülék is használja ugyanazt a wifit, ne akadályozzák egymást a készülékek.
Ahogy elnéztem, az LB730 és 731 között csak a láb színe a különbség, a 730 ezüstszürke, a 731 arany-szerű.

[ Szerkesztve ]

(#58882) Beni2360 válasza yvsmad (#58881) üzenetére


Beni2360
félisten

:R :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58883) SEMY válasza amtibacsi (#58867) üzenetére


SEMY
tag

Nekem is volt ilyen problémám a feliratokkal.
UPC hálózat azonosítót kellett megadni manuálisan ...azóta minden felirat szép(magyaros).

UPC hálózati azonosítók

[ Szerkesztve ]

Battle.net : SEMY#2518 Battlefield : SEMY_HUN Uplay : SEMY72

(#58884) Kuter


Kuter
senior tag

Üdv Mindenkinek.

Lenne egy kérdésem.
Optikai kábelen csak nálam nem egy a youtube video 5.1 ben ,természetesen 5.1 hang sávos videot probáltam.A házi mozi erősitő nem vált át automatikusan,"yamaha 5.1"

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#58885) W1 válasza #94529552 (#58879) üzenetére


W1
senior tag

Nagyon nem olvastam vissza, sajnos eléggé időhiányban szenvedek, ezért is kérdezek inkább, nekem sajnos a munka mellett most annyira nem fér bele a fórum bújás.
Olvastam a 4K felskálázást. 2011-es MBP-vel használnám, illetve Xbox One-val.
Negatív és pozitív kritika is jöhet, mivel elég sok pénzről van szó, így még nem köteleztem el magam, pont emiatt is, mivel 4K filmek sincsenek nagyon, de szeretnék valamelyest a jövőre is gondolni, nem 1-2 évre szeretnék TV-t vásárolni.

A másik topicban írtad, hogy gyorsabbak a 50LB650hez képest a 2015-ös LG-k. Ez vonatkozik a nem UHD-s készülékekre is?

(#58886) huncutka1029 válasza Kuter (#58884) üzenetére


huncutka1029
addikt

ellenőrizd a hang beállításokban a digitális hang kimenetet.
PCM, vagy auto módban van e.
Auto-ra állíts minden értéket, akkor lesz 5.1

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58887) Kuter válasza huncutka1029 (#58886) üzenetére


Kuter
senior tag

Szia.
Auto modban van és mégsem jó a youtubeon, a filmeknél a dlna szerveről simán megy, vált automatikusan az erősitő .Csak arra lenék kiváncsi hogy másnál is ilyen -e ,mert ha igen akkor írok az lg-nek hogy jó lenne ha kijavítanák.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#58888) huncutka1029 válasza W1 (#58885) üzenetére


huncutka1029
addikt

a 2015 ös készülékek amik webos2.0-át futtatnak, lényegesen gyorsabbak, és jobban optimalizáltak, mint a korábbi tapasztalatok alapján megismert 2014-es modellek.
Itt írtam pár tapasztalatomat, én most vettem egy uf8517-est.
első benyomások
még egy kis kiegészítés
gyors video a működésről, sebesség, alap funkciók

Remélem segít a döntésben ;)
(#58887) Kuter sajna én nem tudom csekkolni, cask 2.1 hangrendszer van rajta. :(

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58889) olasz69 válasza yvsmad (#58881) üzenetére


olasz69
senior tag

A láb színe ezüst mind kettőnél a "káva" színe amiben eltérnek!

@ Kuter
Az 5.1 Nálam sem megy a YT--n optikai-kábelen LB 731V

@ Beni2360
Szerintem jó döntés!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#58890) #94529552 válasza W1 (#58885) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, a 2015-ös FHD-k is jobban pörögnek a webos 2.0-ával.

Kuter YT-hoz minek kellene az 5.1?

(#58891) olasz69 válasza huncutka1029 (#58886) üzenetére


olasz69
senior tag

Nálam auto-ra van állítva,még is 2.0 a hang az erősítőn!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#58892) nikos21


nikos21
aktív tag

üdv még a frissítés után is szórakozik a memória megtelt :( miért csinálja a tv ezt? lb650v

(#58893) Stevenstyle válasza Kuter (#58884) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Az audiü kimenet beállításainál nem PCM van beállítva véletlen?

yvsmad: örülök, hogy végül tetszik a készülék, nem egy rossz darab, árához képest pláne :) Samuból végül melyik lett, ha nem vagyok indiszkrét? Nekem a samus Smart Touch-ban egy hangyányival jobban tetszik, hogy csak akkor jön elő a pointer, ha a tapipadra teszed az ujjad. Az ilyen vezérléshez viszont sokkal jobban illik az LG féle WebOS felülete, mint a Samu konzervatív "régi" felület.

(#58887) Kuter: ez esetben valószínűleg maga a YouTube app nem engedi át az 5.1-et. Esetleg próbáld meg böngészőből ott mi a helyzet, de még ott is játszhat ugyanaz a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#58894) olasz69 válasza nikos21 (#58892) üzenetére


olasz69
senior tag

Nekem azt is tanácsolták,az Lg ,hogy állítsam vissza készüléket a gyári-visszaállításra,ha az sem oldja meg akkor szerviz!

@Stevenstyle Nálam is auto-ra van állítva!

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#58895) Pyzoo válasza Kuter (#58887) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Szia. Meg kellene nézni hogy a YT szabványos ac3 vagy dts 5.1 et használ-e. Optikán csak ezek mennek át ill. stereo. Az optika elég sávszél limitált ezért nem megy át rajta a tru hd és társai.

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#58896) nikos21 válasza olasz69 (#58894) üzenetére


nikos21
aktív tag

:DD dejó :(((

(#58897) yvsmad válasza Stevenstyle (#58893) üzenetére


yvsmad
őstag

A gyerekszobában van szeptember óta egy 32H6470, annak a smart távjáról írtam.
A pointer az LB730-nál akkor jön elő, amikor megmozgatom a középső görgőt, ami a Samu távjáról teljesen hiányzik. Szóval mindkettőt ugyanott kell matatni, csak az LG távja több egy görgővel.
Nekem tetszik a Samu felülete is, alsó menüsáv helyett teljes képernyős felülettel.
Az LG-nél engem zavar, hogy a menü kirakása előtt elsötétíti az egész képet és arra teszi ki a menüt. Mellette meg tök sötét a kép, így nem sok értelme van a félig takarásnak, ha a másik fele sem látszik rendesen.
A PIP meg teljesen hiányzik nekem, ami a Samuknál már régóta megvan. Az 1 tuneres PIP csak szoftver kérdés szerintem, nem tudom, hogy ezen miért kell spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#58898) yvsmad válasza nikos21 (#58892) üzenetére


yvsmad
őstag

Valószínűleg azért, mert megtelt a memória. A frissítés nem törli a felrakott appokat.
Tegnap amikor új appot akartam felrakni, már felajánlotta, hogy a tévére kötött HDD-re telepíti.

[ Szerkesztve ]

(#58899) yvsmad válasza olasz69 (#58889) üzenetére


yvsmad
őstag

"A láb színe ezüst mind kettőnél a "káva" színe amiben eltérnek!"

Akkor az LG honlapján biztosan rosszul tudják: link

LB731V: Újfajta szalag-talp, aranybarna árnyalatú
LB730V: Ezüst színű, újfajta szalag-talp

Vagy a készülék színét írják, függetlenül a talptól? Kicsit félreérthető...

[ Szerkesztve ]

(#58900) blakey válasza yvsmad (#58899) üzenetére


blakey
titán

Ha figyelmesen olvasod akkor mindkettőnél "újfajta szalagtalp" van, színt nem ír viszont egyik tv aranybarna árnyalatú a másik meg ezüst. :) A talp színére nincs utalás, tehát megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.