Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57551) szunyi777 válasza cidalain (#57550) üzenetére


szunyi777
őstag

Ok, igazad van. Nem jól tettem fel a kérdést.
A tükrözés működik.
Telefonról szeretnék megosztani a TV-re wifin, vagy Miracaston kereszttül tartalmat.. Videókat, képet, stb...
Az emlitett app tudja, csak nem igazán tettszik... Valami ilyesmi kellene.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#57552) Stevenstyle válasza Gtaati (#57547) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Hali!

Egy kicsit (na jó, nem kicsit) pontatlanul fogalmaztam, hisz ezek a sztenderdek az érkező UHD Blu-Ray sztenderdek, de talán lehetünk annyira megengedőek, hogy akár hívhatjuk UHD sztenderdeknek is mivel az UHD Blu-Ray valószínűsíthetően ugyanúgy etalonnak tekinthető lesz mint jelenleg a HD érában a Blu-Ray.

Igen a közelmúltban elfogadottakra gondoltam, ha jól tévedek a következőkről van szó:

- 4K 60Hz (HFR) támogatása

- REC.2020 szabvány vagyis az eddiginél jóval kiterjedtebb színskála

- 10bites színmélység (a REC.2020 színskálával érkező tartalmak esetén nem is árt a színsávozódás elkerülése végett)

- HDR támogatás (ST2084 és 2086 kötelezően, a másik kettő Dolbi Vision és Philips pedig opcionálisan vagyis a gyártók és a tartalom szolgáltatók dönthetik el majd a támogatását)

- HEVC (h.265) kódolás

Nem hinném, hogy külön lesz a Tv-ken mondjuk UHD-Blu-Ray ready minősítésű matrica :) de a lényeg attól még ugyanaz igen. Amennyiben valakinek a Tv-je nem támogatja a felsorolt szabványokat úgy nem ugyanaz lesz a végeredmény amit látni fogsz.Értelem szerű, hogy mondjuk egy 2013-as 2014-es Tv ami csak a 4K felbontást és a 60Hz-t tudja ezek közül sok esetben, az pl. nem lesz képes natív HDR-re. A filmet ettől függetlenül még meg tudod nézni a megfelelő lejátszóval, de a végeredményen nem fog segíteni a lejátszó ha a Tv-d nem tudja a HDR-t.

(#57553) lacaaa83


lacaaa83
újonc

sziasztok.Van 1 LG 32lf2510 tipusu lcd tv-m,és az a gondja ha 22-23c fok fölé megy a szobahömérséklet,fél óra-1óra után kikapcspl 5 percre magátol,majd vissza is kapcsol.ha hideg van a szobába nem jelentkezik a probléma. rendeltem 1 ujj tápot ki is cseréltem de ugyanaz a gond.a tv 5 éves. valakineklenne valami ötelete léccives ?? köszönöm szépen ja és még annyi amiota fennáll ez a gond a jobb also sarkában a képernyönek pici halvany feketés folt láthato,de szinte észrevehetetlen,csak full fehér háttérnél látszuik 1 picit

[ Szerkesztve ]

(#57554) neato3loco


neato3loco
senior tag

Helló Helló!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy LG 32LB65 led tv a tulajdonomban, amire meg szeretném osztani a laptopom kijelzőjét (nem tudom, hogy fogalmazzam). A lényeg, hogy HDMi kábel nélkül ez megoldható?

Válaszaitokat türelemmel várom!

Üdv.: E.

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#57555) gacsoi válasza siva (#57546) üzenetére


gacsoi
senior tag

Érdekes, mert magyar LG oldalon csak 42 -íg dobja fel . :)

(#57556) Szeszkazán válasza neato3loco (#57554) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Szerintem nem.

(#57557) amtibacsi válasza neato3loco (#57554) üzenetére


amtibacsi
aktív tag

Csak bizonyos videókártya és alaplap tudja ezt, elég ritka. Itt találsz róla leírást. VIdi

(#57558) Gtaati válasza Stevenstyle (#57552) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Értem és köszönöm a válaszodat! Ha jól emlékszem fejből akkor az UB850-en van 10 bites hdmi bemenet illetve támogatja, tudja a HEVC-t csak kérdés ez mire lesz elég a jövőben... :R

(#57559) krisztofer27 válasza sz.z.csicsi (#28666) üzenetére


krisztofer27
újonc

Hello :)
Én azután szeretnék érdeklődni hogy úgysem lehet hogy ha mondjuk 2 hdmi csatlakozón van a 2 adás??
Mert ilyen ip-tvnk van itthon és azt egyik hdmi-s csatlakozásra rákötném a másikra meg a konzolomat úgysem lehet a 2 őt egyszerre hogy én játszom anyu meg tv-zik??

(#57560) Stevenstyle válasza krisztofer27 (#57559) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Két HDMI-n jövő jelet, hogy szeretnél megjeleníteni a Tv-n egyszerre úgy, hogy ráadásul még vertikálisan vagy horizontálisan felezze is a képernyőt?

Egyébként sincs feltétlenül túl sok köze a dualplay-nak a bemenethez, csupán az a lényeg, ahogy fent is írtam a kép felezve legyen a leírt módon. Játékok esetében ugye ez pont jó, mivel a split screen pont erről szól. Ekkor kapcsolsz rá egy 3D-t és tulajdonképpen ugyanaz történik mint Half-OU vagy Half-SBS anyag esetében, csak ugye a szemüvegek ez esetben ugyanolyan polarizált lencsével vannak szerelve. Így az egyik lencsével szerelt szemüveget viselő az egyik "szemnek szánt" képet látja, míg a másik a másikat.

(#57561) farkas-j válasza szunyi777 (#57551) üzenetére


farkas-j
őstag

Akkor te valószínűleg a DLNA megosztásra gondolsz. Én két appot tudok jó szívvel ajánlani. Mindkettőt használom (használtam).
Az egyik a BubbleUPNP ami teljesen testre szabható, emiatt némi hozzáértést igényel ha testre akarod szabni, bár alapbeállításokkal is jól működik. (Ez a kedvencem.)
A másik a Skifta, ami puritán kezelőfelületű, így "bolondbiztos". Mindkettő remekül működik. Innen letöltheted mindkettőt.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#57562) szunyi777 válasza farkas-j (#57561) üzenetére


szunyi777
őstag

Köszönöm! Este próbálom...

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#57563) #94529552 válasza Gtaati (#57547) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem ne aggódj, még előbb legyen sima 4K-s tartalom elegendő, aztán majd jöhet az új szabvány szerinti is. De ezek inkább ilyen marketing dolgok a gyártóktól, mint ahogy a 8k, és 16k-s dolgok.

lacaaa83 Nem tudjuk mi lehet a hiba, mert mert nem nagyon értünk hozzá. Tv szerelő se sűrűn fordul meg itt. Hamarabb kapsz választ, ha itt teszed fel a kérdésedet: TV-k hibái

szunyi777 Ezzel is működik: MediaHouse

(#57564) Stevenstyle válasza #94529552 (#57563) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Pont azért volt fontos mérföldkő idén a sztenderdek lefektetése, hogy legyen megfelelő mennyiségű tartalom, szabványos keretek mentén. Ez volt az első komoly lépés a 4k-s tartalmak gyors, robbanásszerű terjedéséhez. A nagyobb baj az, hogy ezt már meg kellett volna lépni az első Tv-k megjelenése előtt minimum egy évvel.

(#57565) #94529552 válasza Stevenstyle (#57564) üzenetére


#94529552
törölt tag

4k-s tartalmak gyors, robbanásszerű terjedése? Hol lesz ez, és milyen eszközökkel? Ez kicsit futurisztikus a mostani trendeket nézve. Ahhoz a műsorszolgáltatóknak szinkronban kellene lenniük tv gyártókkal. Most fogadtak el egy szabványt, az még sokáig nem fog elterjedni, mert a hozzá kapcsolódó eszközök is hiányoznak, és még további szabványok, stb. Jelenleg még a HD sugárzás sem az igazi, mindenféle korlátozó tényező van benne, és hol van még itt az igazi 2k, 4k ehhez? A jelenlegi sugárzás sávszélességéről, vagy a fejlesztésekhez kellő anyagiakról még nem is beszélve.

(#57566) vigyori78 válasza Stevenstyle (#57564) üzenetére


vigyori78
őstag

Terjedhetnének már gyorsabban is a 4K tartalmak ha már ennyire nyomatják az uhd tévéket.
Következő tévém biztos uhd lesz remélem addigra bővül a lista.
Lejátszók vannak már dögivel csak film nem sok van NÁLUNK de még kint sem LINK mondjuk ez a csomagolás tetszik és az ára sem vészes : Real 4K "Impressions UHD Stick"

[ Szerkesztve ]

(#57567) blakey válasza vigyori78 (#57566) üzenetére


blakey
titán

Még csak olyan lejátszók vannak amik felkonvertálják, év végén jelennek meg a "valódi 4K-s" lejátszók. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57568) yvsmad válasza vigyori78 (#57566) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez a 4K Blu-Ray lemez egy átverés. A "Mastered in 4K" még nem 4K tartalom, csak 4K-ban felvett és vágott anyag. A végeredmény BD lemez "csak" Full HD-s. Amíg nem jön ki az új 4K BD szabvány, addig nem is lesz az.
A 4K anyag a mellékelt pendrive-on van és megfelelő számítógéppel játszható le.

[ Szerkesztve ]

(#57569) #51177472


#51177472
törölt tag

Sziasztok,

iOS eszközt és egy LG 42LB650V-t szeretnék párosítani, de egyik iOS app sem látja a TV-t.
Aki iOS-en használja, melyik appal működik neki?

(#57570) GumpNews


GumpNews
csendes tag

Sziasztok!

Az LG 42LB670-es TV-hez letöltöttem ma háromszor is a 04.45.04 verzió frissítését, de nekem hibás mind a három ZIP fájl.
Nektek is hibás a fájl? Ha nem, akkor valaki lenne olyan rendes és megosztaná velem (box, dropbox, mega, OneDrive)?

MÁSIK KÉRDÉS:
Jelenleg a 04.62.43 verzió van fenn a tévémen, olvastam downgrade lehetőségről, meg is próbáltam, mindent beállítottam a leírásnak megfelelően a TV hálózati beállításnál a DNS címet is beállítottam a számítógépem IP címére, úgy is látom a command ablakban, hogy kommunikálnak egymással, hiszen jönnek keresések, valami.lge.com címekről. Ennek ellenére hiába futtatom le a TV-n a frissítés keresését, nem talál.

Az alábbi könyvtárban található fájlt másoltam a htdocs mappába:
LgDTVUpDater\žáú«Ô«ó¬Ę\online\LB730\04_35_30_TW\

Valakinek sikerült már downgrade-elni az LB szériát, esetleg konkrétan az LB670 típust?
Ebben tudna valaki segíteni?

A segítségeteket előre is köszönöm!

https://www.facebook.com/volgyesimatephoto - http://mate.volgyesi.info

(#57571) Miksa64 válasza GumpNews (#57570) üzenetére


Miksa64
tag

Én a "04_41_32_RU_UA" fájt másoltam át és azzal nekem működött.
Azt hiszem a "TW" végűek nem a mi régiónkhoz valók. (TW : TAIWAN)
A lényeg, hogy a "RU_UA" végűek közül próbáld valamelyiket. (RU : Orosz)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#57572) Miksa64 válasza GumpNews (#57570) üzenetére


Miksa64
tag

LG 42LB670-es TV-hez: 04.45.04 verzió

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#57573) yvsmad válasza Miksa64 (#57571) üzenetére


yvsmad
őstag

És UA : ukrán

[ Szerkesztve ]

(#57574) mastodon


mastodon
aktív tag

Megvan az LG LF632V, remek. Igaz, nincsen összehasonlítási alapom, de tetszik. Egyedül a sok lehetőségben nehezen igazodok el.
És melyik a legjobb távirányító alkalmazás ehhez a TV-hez? Samsung S5 minim van.

(#57575) OldMike válasza mastodon (#57574) üzenetére


OldMike
őstag

Ez jó a készülékedhez, az LF63xx szerepel a kompatibilitási listában:

[link]

A telefonoddal is kompatibilis-e, az majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#57576) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Egy baràtomnak van egy lg 42LB650V tv-je és ajànlottam neki a ps3 media server-t. Nàlam samsung tv-n hibàtlanul megy minden,felirat,stb.,minden.
De sajnos nem talàlja meg a tv menüjében a szàmítògépet.A szàmítògépen a ps3 media server-ben megvan a zöld pipa és jelzi is a lg tv-t,így biztos vagyok benne,hogy a tv-vel van a gond -ha van gond..-.
Ha megvan ez a kapcsolat hol kellene keresnie?
Nàlam samsung-nàl a hdmi1 - hdmi2 - külső - ps3 media server -usb szokott lenni,itt csak rànyomok a ps3-ra,videòk,kivàlasztom a winchester-en a filmet és kész.
Az még talàn befolyàsolhat vmit,hogy az ő tv-je wifi-n csatlakozik a router-hez nàlam kàbeles a kapcsolat.

(#57577) mastodon válasza OldMike (#57575) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi, szuper! :)

(#57578) szunyi777 válasza farkas-j (#57561) üzenetére


szunyi777
őstag

Az BubbleUPNP valóban szuper! Kezeli a OneDrive, teló képek, videók, stb!
A facebook hiányolom még.. Valahol láttam, hogy azt is kezeli valami...

Jöhet még javaslat, ha van!
:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#57579) Intelligencs

LG 50LF652V-ről mi a vélemény? Extreme-ben 300 helyett 236 most.

Mindenképpen 2015-ös modellt akarok, a Web OS 2.0 miatt, illetve azért, mert ismét visszatértek az edge panelhez.

The Amiga, Born a Champion

(#57580) #94529552 válasza Intelligencs (#57579) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jónak tünik, és mivel nem ismert még az új típus, ezért várjuk majd a beszámolót róla, ha megvetted.

Elims A te módszered nem igazán tiszta nekem. Én Plex Media Server-t használok, ami úgy működik, hogy a tévén a Smart menüben kikeresed a SmartShare menüt, és itt a megosztott tartalmak közül tudsz a filmek, egyebek közt válogatni, majd elindítani.
A másik módszer: HDMI bemenetre teszed a tévét, a PC-n vagy Laptopon ki kell választani a megjelenítő eszköznek a tévét, ezután kiválasztod a filmet, és elindítod pl MPC HC-vel, vagy más lejátszóprogrammal. Ha jól be van állítva a lejátszód, akkor a képarány is jó lesz, ha nem akkor a videókártyánál 1920x1080/60Hz-re kell tenni.

[ Szerkesztve ]

(#57581) lacaaa83


lacaaa83
újonc

hello. Van 1 lg 32LF2510 tipusu lcd tv-m.Bekapcsolás után kb 1 óra mulva kikapcsol magától 5percre,majd vissza is kapcsol,és ezt utána 10 percenként csinálja. A tápegység zsirujj a tv-ben ,azt mondta a szerelö az a gondja ki is lett cserélve,de a probléma nem szünt meg.Légyszives ha valaki tudna valami tippet mi lehet a gond az irjon.

(#57582) cidalain válasza lacaaa83 (#57581) üzenetére


cidalain
veterán

Pontos okot ennyibol senki nem tud mondani latatlanba, nem vagyunk tavszerelok :)
Szerintem tulmelegedesi problema is siman lehet. Gondolom garis meg, hisz uj teve lehet. Ismet fel kell hivnod az LG szerviztn hogy a tapcsere utan is megmaradt a problema, alljanak elo valami mas javitassal :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57583) LeventeV válasza #94529552 (#57540) üzenetére


LeventeV
senior tag

Köszönöm a választ neked is és Shingen kollégának is.

Akkor inkább marad a 6-os széria. Láttam azt is kiállítva, és nagyon tetszik.
Azt szeretném kérdezni, hogy az LB650 és LB670 között van valami különbség? Gondolok itt magára a TV-re (panel, elektronika, stb).
Már csak azért kérdezem, mert a TV egy kisebb szekrény szerű valamin van (klasszikus 50-60 centis bútor), és az LB670 a talpa miatt nem férne rá. :(

[ Szerkesztve ]

(#57584) #94529552 válasza lacaaa83 (#57581) üzenetére


#94529552
törölt tag

(#57585) Stevenstyle válasza #94529552 (#57565) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

"Hol lesz ez és milyen eszközökkel? " Kb erről beszéltük eddig szóval gondolom a kérdés költői :)

Igen, ahogy írtam is, elég nagy baj, hogy csak most fogadták el, de legalább ez megtörtént és innentől fel fognak gyorsulni valamelyest az események. Az év második felében jönnek az első lejátszók (a hírek szerint a Pana lehet az első) és a lemezek is (elvileg 50/100GB kapacitásról beszélnek az indulási). A Netflix is készül már HDR anyagokkal is, ha lehet hinni a híreknek akkor az év második felétől elérhetők lesznek.

Szóval nagy késéssel de idén azért már elindult valami, és ez a nem túl acélos tempó gyorsulni látszik.

(#57586) gacsoi válasza Stevenstyle (#57585) üzenetére


gacsoi
senior tag

Bocsi, nem neked akartam !!! :)

Urak !!!
Valaki nem találkozott még olyan androidos alkalmazással, amivel a telefont vezeték nélküli billentyűzet ként tudnám használni a tv -hez ???

[ Szerkesztve ]

(#57587) Shingen válasza LeventeV (#57583) üzenetére


Shingen
addikt

Sajna van különbség!
Mindenféleképpen a LB670 válaszd, a talp kérdést meg meg kellene oldani vhogy.
Akár egy bútorlapot csináltatsz.

風林火山

(#57588) xszabó csaba


xszabó csaba
újonc

Hali Valaki tudna segíteni LG32LB650V-ZN típusú tv-m van és adobe flash player nem engedi frissíteni illetve nem támogatja ezt írja ki tv-n milyen megoldást lehetne csinálni

(#57589) Diamond500 válasza xszabó csaba (#57588) üzenetére


Diamond500
senior tag

Nincs megoldás, nem lehet..

(#57590) xszabó csaba válasza Diamond500 (#57589) üzenetére


xszabó csaba
újonc

Akkor a youtube mért engedi lejátszani ???

(#57591) blakey válasza xszabó csaba (#57590) üzenetére


blakey
titán

Mert html5 alapú. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57592) xszabó csaba válasza blakey (#57591) üzenetére


xszabó csaba
újonc

Amit írtál az mit jelent bővebben írjál róla

(#57593) blakey válasza xszabó csaba (#57592) üzenetére


blakey
titán

Nincs flash, ennyi. A flash szép lassan megszűnik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57594) xszabó csaba


xszabó csaba
újonc

akkor milyen lejátszót enged ami helyettesítené az adobe flash playert :((

(#57595) Diamond500 válasza xszabó csaba (#57594) üzenetére


Diamond500
senior tag

semmilyet, felejtsd el a flasht

[ Szerkesztve ]

(#57596) blakey válasza xszabó csaba (#57594) üzenetére


blakey
titán

Ha érteném a kérdést akkor lehet, hogy tudnék válaszolni. :) Konkrétan mit szeretnél? Ha van youtube app akkor nem mindegy, hogy mjilyen formátumban tolja? :D
Mihez kell neked a flash?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57597) Diamond500 válasza blakey (#57596) üzenetére


Diamond500
senior tag

Szerintem online filmekhez szeretné

(#57598) xszabó csaba válasza Diamond500 (#57595) üzenetére


xszabó csaba
újonc

wifis tv-én akarnám használni

(#57599) Diamond500 válasza xszabó csaba (#57598) üzenetére


Diamond500
senior tag

Nincs flash, feljtsd el... már régen nem támogatott.. máskép már nem tudom leírni

[ Szerkesztve ]

(#57600) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Szerintetek azt honnan lehet tudni, hogy ennél a típusnál CI kártya csatlakozás az sima vagy plusszos? [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.