Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58551) lafaty80


lafaty80
őstag

Sziasztok,

Bár visszaolvastam, igazából a jelenlegi állapot érdekelne az ügyben, hogy nálunk július 1-el jön a vidanet digitális és hd szolgáltatása. Eddig analóg csomagban voltam.
Ahogy itt is előkerült, kelleni fog a tv-be egy ci+ kártya, de korábban gondok voltak a kártya+tv párossal.

Most mi a helyzet? 47lb650v / 42ls3450 tv-khez lenne. Mielőtt áttérnék gondoltam itt is rákérdezek (meg ki akarok erőszakolni egy tesztet lehetőséget a vidától, ha lehet)

Köszi.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#58552) huncutka1029 válasza BrandonXXV (#58549) üzenetére


huncutka1029
addikt

Lb egy évvel fiatalabb modell, még kapsz hozzá idén frissítést. (én ezt választanám, a kritériumaid alapján)
Az LN-hez már nem valószínű: (2013-as modell)
Nekem van a családban egy LN570R, 32" teljesen korrekt kis tv, szép képpel, jó smart résszel.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58553) BrandonXXV válasza huncutka1029 (#58552) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Az LN helyben lenne,személyes megtekintéssel és átvétellel,míg az LB 8 órás út,csak oda-vissza, vagy marad a futár,csak látatlanban nem szívesen vennék használt TV-t. Ennek tudatában? A frissítés annyira nem mozgat,ha jól működik jelenlegi állapotában.

(#58554) huncutka1029 válasza lafaty80 (#58551) üzenetére


huncutka1029
addikt

a ci modult a szolgáltató adja, összepárosítja a kártyával.
Nem lehet vele gond!
kikapcsolt tv-be betolod a kártyával együtt a modult, bekapcsolod, behangolod a csatornákat, bár a hangolást előtte is megteheted, meg fogja találni a kódolt programokat (DVB-C tuner, kábeles DTV, módban)
Az ügyfélszolgálat elvben aktiválja is a kártyát, ha mégsem, akkor felhívod őket, bekapcsolt tv mellett, megmondják melyik csatornára kapcsold, és küldenek frissítő jelet.
Ha kijön a szerelőjük, aki elviszi a boxodat, amit eddig használtál, akkor meg is csinálja neked ezeket.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58555) huncutka1029 válasza BrandonXXV (#58553) üzenetére


huncutka1029
addikt

most én nem dönthetek helyetted! :F

ha helyben van, és megfelel természetesen vedd meg az LN-t. ;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58556) BrandonXXV válasza huncutka1029 (#58555) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Persze nem is döntést várok tőled. Csak ha annyival jobb lehet az LB5610, akkor bevállalom az utat vagy a postát, de ha annyival nem jobb, akkor a helyben lévőt prefelálom.

(#58557) Gtaati válasza huncutka1029 (#58550) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Értelek és semmi gond nincs, és nem mondtam és nem is gondoltam h rosszat mondtál volna bármelyik típusra! :) Az biztos h látszik végre már h valamelyest figyelnek és részben már reagálnak a felhasználói véleményekre kritikákra. És ez jó végre. Pl az angol tesztben is kiemelték, hogy azzal a firmware verzióval amivel először teszteltek tv több hibát és bosszantó vagy elnagyolt dolgot találtak, de idő elteltével pont azokat finomította javította az LG és hogy örömmel fogadták h figyelnek a felhasználói reakciókra. Én pl LG termék kínálatát és az árakat tekintve már most látom a 4k-UHD létjogosultságát. egy felsőbb kategóriás FHD tv és azonos méretű UHD között nincs már akkor árkülönbség szerintem és ár-érték arányt is nézve érdemes a 4K felé hajlani, de ez ugye az én véleményem. Én örömmel nézem egy jó minőségű FHD anyagot felskálázva 4K-ra és az az igazság h lehet különbséget észrevenni, természetesen ehhez egy jó minőségű anyag kell. egy sima SD adás esetén csodára nem képes és tvzés esetén a 4k-s készülékek esetén nagyon kellene a minimum FHD anyag.

(#58558) lafaty80 válasza huncutka1029 (#58554) üzenetére


lafaty80
őstag

köszi az infót. Az eddigi analóg adás simán antennán jött.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#58559) Sárpac válasza Gtaati (#58557) üzenetére


Sárpac
nagyúr

4K UHD tvnél két típus van, egyik ami simán csak megjelenít felskáláz, másik ami ezen kívül képjavít is.
LG-ben a uf6xx tartozik az előbbibe az uf7xxx az utóbbiba, ezeknél az sd adás is sokkal jobb mint sima fullhd tvn.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#58560) Gtaati válasza Sárpac (#58559) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Értem és köszönöm! Ezt nem tudtam.... Az előző évi modellek kapcsán erről mit lehet tudni? Mert ugye én is érintett vagyok az UB850 kapcsán:)

(#58561) Sárpac válasza Gtaati (#58560) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Abban még szerintem nincs, legalábbis leírás alapján upscaler van benne és slussz! :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#58562) mastodon


mastodon
aktív tag

LF 623 webOS 2.-ásra most jött az első frissítés, eset felteszem, kíváncsi vagyok lesz-e változás. Zavaró hiba nem volt.
Bluetooth-os füles csatlakoztatható valahogy (akár adapterrel) ezekre a webOS-es tv-kre?

[ Szerkesztve ]

(#58563) huncutka1029 válasza Sárpac (#58561) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szerintem valamit nagyon félreértesz!

Képjavító mindegyikben van, a felskálázás, már eleve képjavítás,
Képjavítók továbbá, amik többnyire eddig is voltak a sima HD, FHD tv-ben is:
- dinamikus kontraszt
- gamma
- élkiemelő
- valósághű mozi
- zajcsökkentés
- Mpeg zajcsökkentés
- fekete szint
- színskála
- módszer (2 pontos, 20 pontos ire)
- színskála (normál, széles, RGB)
- true motion
Ezek egy része csak a magasabb kategóriás készülékekben elérhető, de valamelyik mindben megvan!

A 4K upscaler lehet, hogy jobb, gyorsabb, optimálisabb az új felső kategóriás készülékekben, mint a tavalyiakban, de szerintem nem helytálló azt mondani hogy x készülékben van, y-ban meg nincs képjavító, mert ez nem igaz.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58564) Gtaati válasza huncutka1029 (#58563) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nem tudom, de ez a képjavító funkciók mennyire plusz dolog vagy h a felsőbb kategóriás tvkben van kiváltság-e, de kb az én esetemben 99%-ban mind ki van kapcsolva ha folyamatos szaggatás villódzás mentes megjelenítést vagy képet szeretnék. Szóval egyáltalán nem érzem h ez plusz vagy extra lenne mert sokszor pont h nem javít hanem ront az élményen. Pl trumotion is bizonyos jeleneteknél módosít a mozgáson de rengetegszer észre lehet venni h mozgó tárgyak széle szétesik vibrál, villódzik szétesik és ez nagyon kiábrándító tud lenni, lehet én vagyok kritikus vagy sokat várok el és lehet h ezt pl más észre sem veszi. Én ezeket a funkciókat akkor tudnám plusz vagy extraként értékelni ha valóban a gyártó ezt olyan algoritmussal-programmal csinálja meg ami tökéletes vagy ahhoz nagyon közel álló végeredményt produkál. Sajnos ez a gyártók többségén sajnos nem így van a családban van felsőbb kategóriás Panasonic készülék is és azt is teszteltem és ugyan annál a jelenetnél ugyanott hibázik az is ha be van kapcsolva a képjavító funkció...... és ez szerintem szomorú h így van:(

(#58565) Sárpac válasza huncutka1029 (#58563) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem érted, UHD külön kap upscalert és + speckó képjavítót nyilván az alapokon kívül a jobbak drágább típusok.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#58566) huncutka1029 válasza Gtaati (#58564) üzenetére


huncutka1029
addikt

alapjában minden képjavító jó,
Truemotionnál érdemes tudni, hogy pl real cinema (valósághű mozi) opcióval nem lehet együtt használni, mert a két algoritmus teljesen egymás ellen dolgozik ilyenkor.
A lehető legrosszabb kombó, ha mindent bekapcsol az ember, hidd el, ez alap dolog mindenkinél.
Nálam is így volt, juhú ez miez? kapcsoljuk be, meg ezt is meg eztmég, és ilyen is van bekapcsoljuk.,..
Az eredmény kiábrándító.
De idővel rájössz, hogy a szolgáltatód esetében mik azok, amiket be kell kapcsolnod, és mik azok amik egyébként egy jó forrásnál feleslegesek.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58567) huncutka1029 válasza Sárpac (#58565) üzenetére


huncutka1029
addikt

De áruld már el mik azok a speckó dolgok amit külön kapnak!
Én komolyan nem tudom mire gondolsz, de érdekel! :R Szerintem másokat is.
Én nem hiszem, hogy lenne ilyen megkülönböztetés. De nem vagyok mindentudó.
Szóval ne csigázz tovább, oszd meg velünk mik ezek a plusz ficsőrök.

Max a quantumdot diffuzort tudom elképzelni ami nincs az olcsóbb modellekben, ami az egyenletesebb háttérfény elosztást biztosít.
illetve a micropixel controll, ami a belépő modelleken nem elérhető (helyi sötétítés)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58568) Gtaati válasza huncutka1029 (#58566) üzenetére


Gtaati
őstag

Értem és köszönöm amit írtál. De minden ki van kapcsolva és úgy használtam a trumotiont és mozgó tárgyak szélei vibráltak szétestek, villództak, ha kell sorolok fel konkrét példákat, hogy más is kitudja próbálni. Tehát minden kikapcsolt állapotban volt és csak a trumotion-nal próbálkoztam és akkor is jöttek ezek a problémák.

(#58569) aram01 válasza huncutka1029 (#58567) üzenetére


aram01
nagyúr

ez egy speciális téma ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58570) kava318


kava318
csendes tag

Hello. Olyan kérdésem van, hogy lg LB5610-es tv-m van és elhagytam a talpait.Falra szereltem és nincs-e valakinek fölösleges eladó normális áron, vagy honnan lehet beszerezni?
Talpa a kétoldali (ami miatt sokan új bútort kényszerültek venni :) )

(#58571) Oroszlánom


Oroszlánom
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Hogyan lehet kicserélni a hdd-t az LG tv-knél?. Van rajta valamilyen installációs rész, de nem tudom hogyan lehet felrakni az újra és, hogy honnan tölthető le. Ez 37LC2rr tip. tv.
Köszönöm!

(#58572) Erdei88


Erdei88
veterán

Ez alapján állítgattam egy kicsit a TVt. Nem is lett rossz

(#58573) yvsmad válasza Oroszlánom (#58571) üzenetére


yvsmad
őstag

Milyen HDD van a tévére kötve?
Mire akarod kicserélni?

(#58574) #94529552 válasza Sárpac (#58561) üzenetére


#94529552
törölt tag

Konkrétan mire gondolsz? Egyetértek huncut kollégával, szerintem is félreértesz itt valamit ezekkel kapcsolatban.

(#58575) Shingen válasza Oroszlánom (#58571) üzenetére


Shingen
addikt

Kicsit pontosabban írd le, mire is gondolsz.
Arra, hogy a Tv megformázza a hdd-t?

風林火山

(#58576) Beni2360 válasza Shingen (#58575) üzenetére


Beni2360
félisten

80Gb-os beépített merevlemezzel van szerelve

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58577) huncutka1029 válasza Gtaati (#58568) üzenetére


huncutka1029
addikt

A True motion nem a legjobb ficsőr elismerem.
Általában a user beállítással, dejudder 1-3 deblur 7-9 értékkel nem produkál szétesést.
Az első a képélesség, kontraszt algoritmus, a másik pedig az "összemosás" értéke, ez felel a szélek kockásodásáért.
Kapcsold ki, és próbáld a következőket:

Valósághű mozi be
Dinamikus kontraszt alacsony
gamma 2.2
színskála széles (ire)
zajcsökkentés alacsony
m-peg zajcsökkentés ki
szuperfelbontás: magas
True motion ki/ vagy a user beállítás amit írtam fent( először kapcsold ki úgy próbáld

Kép beálllítások:

fényerő: 55
háttérféény: 34
kontraszt 85
árnyalat R-4
színtelítettség 65

Így nézz meg gyors mozgásokat, nálam PR telecom a szolgáltató, ezekkel a beállításokkal és még pár finomítással az SD adások nagyon szépek. alapnak ez nem rossza, ha gondolod, megnézem a többi spec beállítást is, de ezeket tudom csak fejből.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58578) huncutka1029 válasza Beni2360 (#58576) üzenetére


huncutka1029
addikt

azt nem igen kell kiszerelnie...... :(

(#58569) aram01
:C :C :)) :))

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58579) yvsmad válasza Oroszlánom (#58571) üzenetére


yvsmad
őstag

A hátsó szellőzőrácstól jobbra van a HDD, a cseréhez le kell venni az egész hátulját.
Szervíz kell hozzá, asszem a szervízmenüből lehet az új HDD-t leformázni.
Hogy milyen típusút és méretűt ismer fel, a service manualban van leírva.
Mi a gond a beépített HDD-vel?

[ Szerkesztve ]

(#58580) mastodon


mastodon
aktív tag

Az AN-WF500 bluetooth adapterrel van tapasztalata vkinek? Más adapter is jó lehet? (billentyűzet és füles csatlakoztatásához, 2015-ös modellekhez)

(#58581) Oroszlánom válasza yvsmad (#58579) üzenetére


Oroszlánom
tag

A tv : LG 37LC2RR A régit kellene kicserélni, mert elromlott.Az újat /160GB tip: wd1600aajb-00j3a0 / bele kellene tenni a tv-be és formázni, illeszteni. Nem tudom, hogy ez a szerviz menüből elvégezhető-e, vagy kel hozzá számítógép.
Köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#58582) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

LG 42LB650 tv-m van meg egy Lg L9 telefonom.

Több app is működik szépen (távirányítás,fájl megosztás/lejátszás)a tv és telefon között.De most én olyant szeretnék,hogy a telefonom képét láthassam a tv képernyőén.

Melyik lenne ez az alkalmazás ami jól müxik?
Pl.Van egy aktivált tv-go alkalmazás a telómon és azt tudnám a sok csatornával nézni a tv-n.Mert az előfizetett adások csak a másik szobába foghatók. Vagy játékra is jó lenne :K

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#58583) cidalain válasza Rico45 (#58582) üzenetére


cidalain
veterán

Nézd meg, hogy a telód támogatja e a miracast funkciót.
A hálózat részbe kellene hogy legyen a ki-bekapcsolója, ahol a wifi is van.

1. TV Smart menü -> Screen Share
2. Telón Miracast bekapcs
3. Telón eszköz keresése
4. Telón rábökni a megtalált TV-re

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58584) Rico45 válasza Rico45 (#58582) üzenetére


Rico45
őstag

Vagy Csak Andoid 4.2.2.-n megy?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#58585) Rico45 válasza cidalain (#58583) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi a választ!

Háát a telón csak NFC- van meg Direct/Android Beam ,SmartShare Beam de ez jól működik.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#58586) rzerge


rzerge
aktív tag

Elérhető új frissítés lb73x-re. Lg oldalon is, és a tv is feldobta. Úgy látom ez az a frissítés, ami hibás volt a weboldalon.

Új verzió: 04.45.25
webOS: 1.3.3-3251

[ Szerkesztve ]

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#58587) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok, a "Milyen TV-t ...?" topicból kerültem ide, ahol Pumma kolléga (és persze mások is) segítettek az iránymutatásban (köszönöm ezúton is), még pár kérdésem lenne a döntéshez, konkrét 2014 és 2015. modellek közüli választáshoz.

LG 42LF652V (jelenleg 171e - AV -planet)
LG 47LB670V (jelenleg 163e - AQUA)

1.) Gyors mozgások megjelenítése, utánhúzás szempontjából melyik a jobb? Főleg sportokat nézek, és játék lenne PC-ről. Tapasztalat valakinek?

2.) Nézési távolság 3,3 - 3,7 m. A kijelző ne legyen túl nagy, hogy az SD adás csúnya legyen - gyerekek mesecsatornái miatt. Házimozira viszont ne legyen "kicsi". A költségvetés fix, 42"-ból belefér az idei modell, viszont 47"-ban csak tavalyi. 2015-ös nincs is, csak 50", annyit nem szánok rá.

3.) az LF modell CPU, RAM adatait nem találom, ugyanaz a hw, mint az LB, csak a webOS jobb szoftveresen? A webOS 1.0 vállalható, vagy akinek van webOS 2-je ugyanezen a hardveren, mekkora gyorsulást, illetve extrákat lát? Megéri a felárat, vagy a 2014-esekre érkező OS frissítésben reménykedjünk?

4.) Bekötési kérdés: UPC kábel-TV lesz, mediacardban gondolkodom. Jelenleg STB van, onnan HDMI megy az erősítőbe, aminek egy HDMI out-ja van, az megy a TV-be.
Ha MCard lesz az új elem a rendszerben, ilyenkor a koax megy direktben a TV-be, onnan HDMI-n megy csak a hang az erősítőbe? (erősítőm egyetlen optikai bemenetét jelenleg a PC foglalja)
Ugyanez Smart Share-nél, USB-ről lejátszásnál, ha TV-ből megyek az erősítőbe HDMI-vel, működik?
Ilyenkor a TV-ben kell/lehet állítani, hogy a TV hangszórója szóljon, vagy a házimozié? Nem szeretném, ha egyidejűleg szólna, és némítgatni kellene a TV-t, ugyanakkor szeretném, ha a házimozi nélkül is lehessen TV-zni. Ez TV-típustól függő opció, vagy alap feature?
A UPC honlapján DD 5.1 "moziélményől beszél", ez át fog menni az erősítőre?

5.) PC esetén hogy kell/lehet összekötni?
Jelenleg a PC-ből hangot optikán közvetlenül az erősítőbe küldöm, és a PC-ből a képet HDMI-n az erősítőbe, onnan a TV-be.
Későbbiekben, ha igazi HTPC-re fejlődök, tud majd úgy menni hang, hogy PC-ből kép+hang HDMI-n keresztül a TV-be, a TV "visszaengedné az 5.1-et", ha onnan megy HDMI az erősítőbe? (megmaradjon a választás, mint előző pontban, hogy TV vagy hangfalszett szóljon - ugyanis gyerekek vannak)

6.) UPC mediacard esetén a felvétel külső vinyóra működik? Valahol olvastam, hogy UPC STB esetén is, ezt tudja vki megerősíteni vagy cáfolni?

7.) A konkrét készülékeken N-es wifi, 4 m-re a router, szobán belül akadásmentes folyamot tud produkálni nagy adatsűrűségi tartalmaknál, vagy kábelezésben kell gondolkodni?

+1.) Persze ha van más típusjavaslat, tuti vétel, ne tartsátok magatokban. :

Hosszú voltam? Bocs :B
Előre is köszi a válaszokat :R

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#58588) *H* válasza rzerge (#58586) üzenetére


*H*
aktív tag

Melyik weboldalon láttad? A 04.45.04-es volt hibás és most is ez van fent tegnapi dátummal.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#58589) cidalain válasza ruti (#58587) üzenetére


cidalain
veterán

Csak pár dologban tudok segíteni:

3. LF-ben jobb a HW mint LB-ben (4 mag 2 giga ha minden igaz, míg az tavalyiban 2 mag 1,5 giga). WebOS 1.0 nálam vállalható, mert a Smart menü gyors, csak a beállítások lassú (azt meg havonta 1× ha használom). Ettől függetlenül bízom benne hogy a WebOS 2-es frissítéstől jobb/gyorsabb lesz a TV

6. UPC mediacard esetén megy a rögzítés külső winyóra.

7. Szerintem az bőven jó. Nálam 5 méter de másik szoba, és pont egy vastag, több mint fél méteres tartóoszlop van irányban.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58590) Stunts666 válasza *H* (#58588) üzenetére


Stunts666
őstag

47LB650v is hibás volt. Most visszekerült és ki lehet tömöriteni...

(#58591) Beni2360 válasza rzerge (#58586) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ilyet frissítés weOS 2 nélkül?? :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58592) ruti válasza cidalain (#58589) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszi a gyors válaszokat :R

webOS 1 vs 2 témában úgysem lesz viszonyítási alapom, csak SAMU tévék smartját meg menüjét láttam

LB-nél a két távirányító valahol egyébként előny is lehet, ha az egyiket nem találod...persze mindig pont a másik fog kelleni :)
nyilván az egyesített MR nagy okosság, ez nem lesz elérhető az LB-khez?

ja, és az alkalmazott LED megvilágítási technológia látható különbségét még nem is kérdeztem

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#58593) #94529552 válasza ruti (#58587) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az LB átengedi az 5.1-et optikain az erősítőnek :K ,( a többi tv márkánál nem tudok ilyen lehetőségről) valószínűleg ezen nem változtattak az LF esetén sem. Akinek van idei tévéje meg tudná ezt erősíteni. Tehát PC-ről HDMI-vel a tévébe, ahol a hangkimenetet Külső Hangszóró(Optikai/HDMI ARC)-ra állítod.( Egyszerre csak az egyik tud szólni) Ugyanitt a Digitális hangkimenetet Auto állásba kell tenni. A tévén nincs HDMI kimenet.

(#58594) rzerge válasza *H* (#58588) üzenetére


rzerge
aktív tag

lg weboldalon volt fent, ami ugye hibás volt, és a tv sem ajánlotta fel a frissítést
most újra fent van, a tegnapi dátummal
frissítettem, de még nem néztem, hogy változott-e valami érdemleges

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#58595) *H* válasza Stunts666 (#58590) üzenetére


*H*
aktív tag

Ezeknek a készülékeknek azonos FW fájljai vannak. Ugyanazt töltöd le, a link egy helyre mutat. Egy hibás fájl volt és amelyik készülék oldalán az volt linkelve egyiket sem lehetett kicsomagolni. Ez a 04.45.04-es volt. Most javítva visszakerült.
A kérdés az, hogy a fórumtárs által említett 04.45.25-öt hol látta a weboldalon a letöltések között?

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#58596) alfa159sw


alfa159sw
tag

Sziasztok! Vásároltam egy 40ub800v tv-t, az elektronikus műsorújságban az ékezetek rosszul jelennek meg. Sima upc kábel van csatlakoztatva, még nem küldték ki a media cardot, lehet,hogy azzal megjavul vagy más hiba van? Másik kérdés,hogy tudnátok egy képbeállítás paramétereket adni,mert színtelen és homályos a kép, akárhogy állítom. Szoftvert frissítettem.

[ Szerkesztve ]

(#58597) ruti válasza #94529552 (#58593) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszi,
tehát MCard esetén a TV-ből csak optikán tudok digitális hangot az erősítőre eljuttatni, erre nem gondoltam

PC-ről HDMI-vel a tévébe sajnos nem fog menni, mivel a PC-ről digitális hang "csak" optikán vagy coax-on tud kijönni, hdmi-n nem, hogy direktbe mehessen a TV-be, vagy akár az erősítőbe. Létezik valami közösítő adapter: pl. DVI+SPDIF=HDMI ?
Jelenleg csak úgy lehet megoldani, ha PC-ből coax-on küldöm a hangot az erősítőbe, a képet pedig vagy az erősítőbe hdmi-n, vagy rögtön a TV-be, ezt le kellene tesztelni.

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#58598) rzerge válasza *H* (#58595) üzenetére


rzerge
aktív tag

Igazad van, tényleg a 04es végü van fent az lg oldalon, a tv azonban 25-ös végüre frissített

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#58599) huncutka1029 válasza ruti (#58597) üzenetére


huncutka1029
addikt

figyu ezt nem nagyon értem.
miért ne lehetne Pc-ből HDMi-n hangot kivinni?
Ha van rajta kimenet, akkor ott a hang is kimegy, nem csak a kép.
A driverben kell az alapértelmezett hangeszközt átállítani és kész.(digitális hang beállítás)
koaxon nem megy 5.1 digitális hang.
A Tv HDMI bemenete képet és hangot fogad. Illetve van ARC-s HDMI általában az első port.ahol hangot kiad az erősítő felé. Így lesz HDMI-vel összekötve a tv, és az erősítő.. Így minden hang kimegy az erősítőre.

tehát MCard esetén a TV-ből csak optikán tudok digitális hangot az erősítőre eljuttatni, erre nem gondoltam Dehogy is, Mcard, ha a ci slotra gondolsz, HDMI, és optika amin digitális passtrough van, illetve fülesen is kiviheted , de az csak sztereo lesz.

Összesítve, ha jól értem mit szeretnél.
kell két HDMI kábel
Egyet a tv és az erősítő közé teszel, ez legyen az ARC- vel rendelkező porton. A másik HDMI pedig a pc. ésa tv közé kell. ezen kap hangot, és képet a tv, amit a másik HDMI-n ki is küld az erősítőre. Úgy ahogy pumma kolléga leírta.
Másik opció, optikai kábel direktben a pc- és az erősítő vagy a pc-tv közé.
És a HDMI megint a másik oldalra.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#58600) max004


max004
tag

Sziasztok!Most ahogy nezem az UF 8-as szeriat,latom hogy van meg egy modell az UF800V.Na most ez is 3D-s?A legtobb helyen azt irja hogy nincs benne 3D funkcio,de talaltam ahol meg azt irja hogy van [link]
A desing ugyan olyan mint az UF77xx szerianak.A magyar LG oldalon van csak 65",ott nem irja hogy 3D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.