Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) twingos válasza taknyí (#57198) üzenetére


twingos
tag

Szia

Hm valóban.Nálam is az van,hogy a képeket pl nem lehet léptetni, mr-el sem.
Zenében nem lehet beletekerni,de a következő számra auto rálép.
Ezt találtam a holnapján:

Full remote functions for music player (play, pause, ff, rr, stop)
http://playz.sithari.com.au/downloads.html

Ez nálam működik is,bár nem teker,hanem léptet.

Írtam ma a csókának egy pm-et ,hogy támogatja e a multiple belépést,mert most egyenlőre 3 gépen vannak a linux disztrók. :D
Ez a weben tök szépen be van már lőve,minden gép lát mindent.De a playz csak akkor ,ha átírom az ip-t.Na ez meg nagy macera.
Illetve már korábban azt is kérdeztem,hogy miért szerepel a honlapon az 1.1.1 verzió ,de a telepített verzió az más.Azt írta ,hogy az egyik az build ,a másik verzió szám.

Kicsit ,hogy jobban beleástam magam elég rég nem volt frissítése az appnak és lenne hova fejlődnie ,a srác meg űl a babérjain és gyűjti az ójrókat.Így kicsit savanyú a szőlő. Más alternatíva meg nem vagyon van.Kicsit mérges is vagyok.Viszont én pl leginkább csak a linux disztókat nézném ,arra viszont egyenlőre wifin tökéletes. Ma tesztelem egy DTS hanggal ,külső erővel kiváncsi leszek átviszi e optikán,mennyire lesz stabil a működése.

Nekem nem frissített a tv semmit.
Igaz 50LB670.

Viszont,ha már itt tartunk.Aki használ CI+ UPC kártyát ,és magyarra van állítva a TV-je. Neki a guide-ban bal oldalon megjelenik a műsor?Mert nekem csak egy kis antenna logo van.Nem állítanám ez miatt vissza a tv-t.De úgy emlékszem,hogy az első nap mutatta ezt,csak ugye rögtön tettem át UK-ra.

üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#57202) taknyí válasza twingos (#57201) üzenetére


taknyí
senior tag

Neked nem jön be néha a plex app müködőképesen? Nekem néha nem dob pin -t, hanem működik és az tök f@sza...

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#57203) gabiba01 válasza #94529552 (#57178) üzenetére


gabiba01
újonc

Sajnos régi és nincs optikai bemenet.

(#57204) kelepce válasza twingos (#57201) üzenetére


kelepce
tag

UPC-s CI+ kártya: úgy néz ki, ez a hiba készülék független. Több féle típusú készüléknél is megtalálható.

(#57205) cidalain válasza kelepce (#57204) üzenetére


cidalain
veterán

Es magyarra allitva is persze...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57206) #94529552 válasza gabiba01 (#57203) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor érdemes lenne beszerezni egy korszerűbb házimozit, akár használat is. Inkább ezt, mint átalakítókra és vezetékekre pénzt kiadni.

(#57207) twingos válasza taknyí (#57202) üzenetére


twingos
tag

mivel nincs telepítve a plex,így nem.
De felcsigáztál,telepítem kiváncsi vagyok mit tud

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#57208) twingos válasza kelepce (#57204) üzenetére


twingos
tag

Ez a hiba már régóta fenn áll.(Mármint korábban is láttam ezt LA készülékeknél is ) Állítólag az LG miatt és már jelezve is lett nekik.
Most néztem meg a támogatott tv-k listáját és biza benne van.
De hallottam már erről a hibáról.Nekem bevillan kb 1mp-re és eltünik.Barátomat is most kérdeztem,neki is hasonló.
Ez van.LG Bug.

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#57209) kovipepe


kovipepe
csendes tag

Sziasztok
LG32 LB5700 készülék bekapcsolás helyett 3at villan a piros led, majd kialszik de nem indul el. Újabb nyomásra világítani ha kezd mintha visszaállna készenlétbe.
Tudok tenni vele valamit, létezik valami reset, vagy nagyobb a baj, és csak szerviz tudja megoldani?
Köszi előre is: Peti

(#57210) Kuter válasza kovipepe (#57209) üzenetére


Kuter
senior tag

Sajna szerviz ,táp hiba lesz.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#57211) ativga válasza #94529552 (#57195) üzenetére


ativga
csendes tag

Köszi a gratot (#57196) Shingen -nek is!
Az a vicc, hogy már meg is szoktam a méretét :D
Kár, hogy a Flash Playert nem támogatja. Vagy van rá valamilyen trükk?
Üdv.

(#57212) #94529552 válasza ativga (#57211) üzenetére


#94529552
törölt tag

PC>HDMI>TV. De lehet hogy más megoldás is van, nem tudom. Lesz mellé valamilyen 5.0, 5.1- es hangrendszer, vagy kezdésnek egy erősítő+ 2 front hangfal?

(#57213) embe


embe
nagyúr

Valaki próbálta már ezt az itt található, frissen feltöltött 04.45.15 fw-t? LB sorozatra való.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#57214) gigi21


gigi21
csendes tag

Nem értem miért jó az LG-nek, hogy letilt minden funkciót ha fülest dugok be? legalább a hangszínt engedné. Valami marketing fogás ez? üzleti érdek? Nem értem. De annyira bosszantó, hogy van egy jó fülesem, ami bírna több mélyet, magasat és doboz hangon szól....

(#57215) ArsenalF


ArsenalF
aktív tag

Sziasztok!
A minap tulajdonosa lettem egy 42LB730v készüléknek. Örömöm majdnem teljes, egy problémám akadt csak, nem látja a külső vinyót a tv. A pendriveot olvassa gond nélkül. Van valami ötletetek?

(#57216) gigi21 válasza ArsenalF (#57215) üzenetére


gigi21
csendes tag

próbáld a lehető legrövidebb kábellel és abból is valami profibbat, sodrottat...egy kis feszültség vesztés és máris nem látja.

(#57217) Stevenstyle válasza ArsenalF (#57215) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Szia!

Gondolom 2,5-es HDD-ről van szó. Ez esetben rövidebb kábellel próbálkozz, ha az sem akkor Y kábel a megoldás a problémádra.

(#57218) Shingen válasza Stevenstyle (#57217) üzenetére


Shingen
addikt

Vagy esetleg aktív usb hub.

風林火山

(#57219) ArsenalF válasza gigi21 (#57216) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Sajnos ennél rövidebbet nem tudok mint ami gyárilag hozzávolt, így is alig ér le az usbprottól az asztalig, ott is állítva kell legyen a vinyó. Meglehet tudni valahol hogy hány ampert képes kipréselmi magából a tv usb portja?
A régi filléres Gaba tv-nek nem volt baja vele képes volt meghajtani.
Ráadásul ilyen hülye csatija van [link] ami egy szabvány microusb meg mellette még valami, gondolom azon megy az áram külön. Sajnos nem tudom külön választani. Volt régen egy ilyen adapterem 2.5-ös hdd-hez, aminek külön volt az áram és az adat usbje.

Amúgy róla van szó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#57220) Shingen válasza ArsenalF (#57219) üzenetére


Shingen
addikt

5V, és ez max. 500 mA

風林火山

(#57221) ArsenalF válasza Shingen (#57220) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Köszi.
A vinyó leírásában ez van: "Power Supply:DC 5V (Power supplied through USB)".
Akkor ennek elégnek kéne lennie. Most találtam a neten egy kis írást hogy az "Allocation unit size"-t emeljem meg 16kbyte-ra. Egy próbát megér...[link]

(#57222) Shingen válasza ArsenalF (#57221) üzenetére


Shingen
addikt

Nincs mit, remélem összejön.

風林火山

(#57223) Ákkk válasza ArsenalF (#57219) üzenetére


Ákkk
addikt

A hdd-n lévő fájlrendszer NTFS vagy FAT 32 legyen mert nem fogja felismerni a tv.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#57224) ArsenalF válasza Ákkk (#57223) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

NTFS most is, nem az a baj sajnos :/

(#57225) Stevenstyle válasza Shingen (#57218) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Pontosan :)

(#57226) gigi21 válasza ArsenalF (#57219) üzenetére


gigi21
csendes tag

USB 3 kimenet. Én ezt úgy oldottam meg, hogy egy régi házba tettem át a vinyót ( szédszedtem a házat és kész ) A régi ház elektronikáját rádugtam. Az ugyan usb 2.0 volt, de volt külön táp bemenet. Nem emiatt tettem át, hanem a szétment usb 3 csati miatt, mert folyton lötyögött, aztán el is romlott. Szóval 5 perces művelet. De külön táppal nem lehet probléma a felismeréssel. Anyósom új LG TV-je amúgy lefagy a külső vinyótól, és konnektor ki-be után indul csak újra. Nem erőlködtem, de biztos meg tudtam volna oldani valahogy, de sokat nem vagyok nála :-) ezért nem aggasztott.

(#57227) Diamond500


Diamond500
senior tag

650v -ről Euroniccs oldalán azt írják "PIP van" kép a képben funkcióra gndolnak? ..és tényleg van? :-D

(#57228) gigi21 válasza Diamond500 (#57227) üzenetére


gigi21
csendes tag

Igen

(#57229) Diamond500 válasza gigi21 (#57228) üzenetére


Diamond500
senior tag

..és azt hol találom? Hogyan lehet előhozni??

(#57230) gigi21 válasza Diamond500 (#57227) üzenetére


gigi21
csendes tag

Nincs.Ahhoz két tuner kellene. Csak úgy van PIP, hogy kicsiben ott a kép, amikor a smart tulajdonságokra kapcsolsz. Értelme nincs mondjuk.

(#57231) Diamond500 válasza gigi21 (#57230) üzenetére


Diamond500
senior tag

Ja, én azt hittem, hogy pl nézem a Viasatot, és közben kis képben kitudom tenni a Discoveryt :-)

(#57232) Ákkk válasza ArsenalF (#57224) üzenetére


Ákkk
addikt

Nekem is usb3 2tb WD My passport ultra van 47lb 731v -n és gond nélkül megy még külön vett hosszabb kábelel is.
Lehet ezt tápegységes usb hub-al kéne próbálni.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#57233) gigi21 válasza Ákkk (#57232) üzenetére


gigi21
csendes tag

TV válogatja. nekem is hosszú kábellel megy itthon, mondom anyósomén meg nem megy.

(#57234) szrichie77


szrichie77
csendes tag

Sziasztok!

Használ esetleg valaki innen Lg 55lb650-es készüléket?
Milyenek a tapasztalatok? Van olyan a kép minősége mint egy 47la660-nak?

(#57235) #94529552 válasza szrichie77 (#57234) üzenetére


#94529552
törölt tag

Neki van: (#57035) Kuter

(#57236) Kuter válasza szrichie77 (#57234) üzenetére


Kuter
senior tag

Nekem van jólmondja a fórum társ.
Mivel hogy nem ismerem és nem is láttam azt a tv-t nem tudom össze mérni.
Samsung plazmát cseréltem és leveri képminőségben a palzmát.(miután belőttem a kép beállításokat.)
És szinte teljesen be lehet állitani plazma fillingre a kép összhatást .
Én úgy csináltam hogy mellé tettem a plazmát és ahoz löttem be az egyik beállitást.
De aztán nem azon használom ,mert a colométer szemű öcsém aki grafikus belőtte és hát nagyon jó lett.csak ámulok,szerintem ár/értékben talán a legjobb
A sorozat szám szerint ips kijelző van benne,de szerintem a lg 23 ips monitornak jobb a betekintési szöge ott 0% a fény és szín vesztés ,ezen ha már teljesen oldalról "kb 75 foktól" lesed a kijelzőt van szín és fény vesztés,de valjuk be öszintén ki az aki oldalról néz egy tévét .
A plazma után vagyon zavart a fényereje kb 3 napig .Bállitásokban tudok szegíteni tettem fel videót a youtubra.
2015 márciusi gyártású.

Üdv Kuter

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#57237) Cooper911 válasza ArsenalF (#57215) üzenetére


Cooper911
senior tag

Nekem sem látta. Ráraktam egy passziv USB HUB-ra azon látja.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#57238) Cooper911 válasza Kuter (#57236) üzenetére


Cooper911
senior tag

"colométer szemű öcsém aki grafikus belőtte és hát nagyon jó lett.csak ámulok,"
Esetleg megoszthatnád ezeket a beállitásokat. :R

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#57239) szrichie77 válasza Kuter (#57236) üzenetére


szrichie77
csendes tag

Köszönöm az infot.

(#57240) Kuter válasza Cooper911 (#57238) üzenetére


Kuter
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=9sr89CWwB6Y

Természetesen megosztom.
Tudom lesz akinek nem fog tetszeni a beállítás,de mindeki a saját szeméhez állitja,kivéve én ,mert én az öcsémét használtam :DD
De legalább van kiinduló pont ,lehet finomítgatni a beállitásokat.

Üdv Kuter

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#57241) body007


body007
addikt

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok. 3. LG tévémet hajtom, most se váltanék :) Mi a vélemény erről a típusról: 47LB650V Elég jó áron meg lehet már venni - mindent tud ami nekem kell - de miért ilyen "olcsó"?
A másik, h webos-es. Lehet rá hackelni vmi "érdekességet"? :D Az "összes" kütyümön custom fw van (router: openwrt, teló: miui, laptop: linux, fényképelő: magic lantren...) nehogy már a tv kimaradjon... ;]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57242) membrandj válasza body007 (#57241) üzenetére


membrandj
nagyúr

650-es széria megosztóbb sokak szerint. Nem sokkal drágább a 670, 671,de azokra panasz nem nagyon volt.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#57243) direwolf válasza Kuter (#57240) üzenetére


direwolf
őstag

Sharpness 25??
Color 70???
Color Gamut high?
Color Temperature C50???
Gamma high??

És plazmáról jöttél???

Ez borzasztó szürreális. Uhh, ahh.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#57244) Kuter válasza direwolf (#57243) üzenetére


Kuter
senior tag

Lehet szar volt a plazmám?

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#57245) blakey válasza direwolf (#57243) üzenetére


blakey
titán

És a többi sem a legjobb. Nem akartam írni, mert ugye mindenki mást szeret, de ha kalibrálásra adja a fejét akkor az legyen jól beállítva. a háttérfény magas, szerintem a fényerő is, bár a kontraszt 100%-a miatt lehet, hogy jó, színtelítettség is magasnak tűnik és még sorolhatnám. Én a Mozi módból indulnék ki és azt finomítanám.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57246) direwolf válasza Kuter (#57244) üzenetére


direwolf
őstag

Azt mondták régen, hogy ha plazma akkor csak Pana, szóval lehet.

Viszont azok a képbeállítások, hát nem tudom. Bár nekem 50lb650 van nagy valószínűséggel AUO panellel, de akkor sem tudom elképzelni, hogy ennyire távol legyen egymástól a két modell. Eleve amíg azt hittem, hogy IPS olyan beállításokkal kísérleteztem (neten csak ilyent találni), mégsem jutottam nagyon távol tőlük.
Ámdebár!!! Ha neked így tetszik, akkor nem kell variálni, használd így.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#57247) Kuter válasza direwolf (#57246) üzenetére


Kuter
senior tag

Igen nemkem igy jó. Digi kábel van nálam a hd csatornák szerintem megszólalnak nagyon szép kép hatás van.De ez a beállítás csak a tv csatikra vonatkozik.HDMI -re nem jó ott egyenlőre alapon van minden.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#57248) Stevenstyle válasza direwolf (#57246) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

"Azt mondták régen, hogy ha plazma akkor csak Pana, szóval lehet."

Ez nagyjából tényleg igaz, a Samu plazmáihoz képest is, az LG-hez képest még inkább.

Egyébként a részletezett beállításoktól függetlenül szerintem simán lehet ennyire távol egymástól a két modell, emlékszem amikor próbáltam a beállításaidat és még beszéltünk is róla anno, hogy nekem teljesen fals képet adott a 671v ahhoz képest amit adnia kellett volna az elvárások szerint. Persze ez lehet, hogy ízlés kérdése is volt de nálam ugyanazon beállításokkal mint nálad, eszméletlen szürke volt pl a fekete, ami nálad elvileg jó volt.

Ha pedig a jelenlegihez (50-es szintén AUO panellel szerelt Samu) viszonyítom a "régi" 671v-t, egészen markáns különbségek alapból is a kettő között és úgy ahogy beállítva is. Igaz más gyártó, más vezérlés de nagyon nagyok a különbségek.

(#57249) #94529552 válasza body007 (#57241) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olcsó? Hát már ez is baj? Én vásárláskor azon bosszankodom inkább, hogy drága a kiszemelt készülék.
Eladási statisztikákban az egyik legkelendőbb tévé. Pont a jó ára és a tudása miatt.

direwolf
"Azt mondták régen, hogy ha plazma akkor csak Pana, szóval lehet."
Kik mondták régen, a nem okos emberek? Mert ez így egyáltalán nem igaz, egy pana alja plazma sehol nincs egy jobbfajta samuhoz, csak hogy egy példát mondjak. De ne offoljunk itt inkább.

(#57250) Stevenstyle válasza #94529552 (#57249) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Nem bántásból, de az általad említett "nem okos" emberek szoktak összehasonlítani nem egy kategóriába tartozó termékeket. Ez elég nagy botorság, ha csak nem a kategóriák közötti különbséget szeretnék prezentálni (Mondjuk itt pont nem ez történt).

Elolvasva és értelmezve amit direwolf kolléga írt, szerintem meg állja a helyét az állítás, mivel teljes mértékben illogikus lenne azt feltételezik, hogy nem azonos kategóriájú készülékekre gondolt mind tudás, mind ár terén. Az meg tény, h a Kuro halála után, kategórián belül a kanyarban sem volt a Samu a Panához képes, az LG meg még annyira sem.

body007: azért olcsóbb, mert a közép kategória alja. A vélemények elég megosztóak is ról, keress rá itt és memeglátod. A costum FW-t felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.