Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) taknyí válasza twingos (#57090) üzenetére


taknyí
senior tag

+1 én is megvettem a Playz-t nagyon jó, megéri ... :C

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#57102) papp_no1 válasza spiritex (#57100) üzenetére


papp_no1
senior tag

Szia, nekem ha megnyomom a távirányítón a FAV gombot ezt a listát adja ki

Nekem a le fel léptető gombokkal lehet mászkálni a csatorna listában, mint a kép is mutatja ott a zöld téglalap és írja : kedvenc csatorna törlése. Ha a fav gombot megnyomja utána pedig a pirosat : (programhelyek szerkesztése ) feljön a csatorna lista és FAV gomb megnyomásával beállíthatja újra kedvencként a törölt csatornát

(#57103) Shingen válasza twingos (#57090) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi az infot!

Tehát akkor felejtős az ingyen plex téma.
Jól emlékeztem UK kell állítani. :)

風林火山

(#57104) Shingen válasza nightshadow (#57092) üzenetére


Shingen
addikt

Viszont április végén fordult a kocka, először nem hivatalos forrásból, majd később hivatalos forrásból is megerősítést nyert, hogy valamilyen formában a 2014-es modellek is megkapják a webOS 2.0 újdonságait. Hogy pontosan mikor, az még nem ismert, de az ígéretek szerint valamikor az év második felében. Azonban azt érdemes megjegyezni, hogy ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy a webOS 2.0 kerül a régi tévékre is! Valószínű, hogy a jelenleg az 1.4-es verziószámnál járó tavalyi szoftverbe érkeznek meg az új funkciók, így arra nincsen garancia, hogy minden új fícsör megjelenik, és várhatóan a sebességbeli ugrás is valamivel kisebb lesz.

Majd meglátjuk :))

風林火山

(#57105) spiritex válasza papp_no1 (#57102) üzenetére


spiritex
veterán

Nagyon köszi! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#57106) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok,
van egy LG LM620S 3D TV-m, illetve egy LG BH6420P házimozim, amin szeretnék 3D filmet lejátszani (letöltött SBS verz.), rákötöm a külső HDD-t a házimozira majd elindítom a filmet és a TV távirányítóján rányomok a 3D feliratú ikonra..majd a kétfelé tagolt kép megmarad és mind a két fél képernyőn 3D lesz a kép.1
Ha átváltok Házimoziról TV-re és ott kapcsolom be a 3D-t akkor meg felajánlja a 3D váltás módját.
2
Viszont ha visszaváltok Tv-ről Házimozira..továbbra sem kezeli az előző beállításokkal.

Kb. fél évvel ezelőtt néztem meg ezt a filmet (ugyanezt a verziót) és akkor még jól kezelte a Házimozi. Mi lehet a probléma?

Köszönöm

(#57107) olasz69 válasza athos79 (#34106) üzenetére


olasz69
senior tag

igen,nekem működik vele!

@(#57103) Shingen

Amit találtam plex-et az lg -tárban az más?
köszi az infót!
:R

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#57108) taknyí válasza Shingen (#57103) üzenetére


taknyí
senior tag

Plex media server a PC-re ingyenes. Az LG TV-re a plex app Smart World-ből ami szintén ingyenes csak akkor működik, ha a Plex pass-ra előfizetsz. A plex pass-t ki tudod váltani egyszeri 5 $-ért a Playz-vel. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#57109) limpfred


limpfred
csendes tag

Sziasztok!
Lehetséges valahogyan Acestream/Sopcast streamet át küldeni DLNA-on keresztül LG webos tv-re?
Köszönöm a segítséget elöre is.

(#57110) twingos válasza Shingen (#57103) üzenetére


twingos
tag

Szia

Lényegében igen.De csak halkan jegyzem meg,hogy a 3 font azért nem egy nagy összeg.
Illetve azt is,hogy én is a free megoldást kerestem.
Viszont így minden rendben! És igen UK!

üdv

www.pc2car.hu - Számítógép az autóba

(#57111) Watt25 válasza k.daniel91 (#57106) üzenetére


Watt25
veterán

És ha többször nyomsz rá a 3D-re? (Több üzemmódja van.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57112) k.daniel91 válasza Watt25 (#57111) üzenetére


k.daniel91
tag

Szia,
akkor csak ki - bekapcsolja a 3D funkciót, igazából csak azért nem értem mert a 2. képen látszik (TV üzemmódban) meg simán feldobja hogy milyen 3D üzemmódban szeretném megjeleníteni. Pedig régen ugyanezzel a házimozival ugyanezt a filmet néztem meg (persze többet is kipróbáltam most hátha a film formátuma nem tetszik neki)

(#57113) Shingen válasza twingos (#57110) üzenetére


Shingen
addikt

Persze a 3 font tényleg nem nagy összeg, főleg a véglegesen megkapod a licensz-t.

風林火山

(#57114) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!
Van egy lb731 tv-m, amivel szeretnék dlink (plextor nincs rá elvileg, fun_plug minidlna van rajta) nasrol filmeket lejátszani. Lejátszás szépen megy is (igaz néha megtelt memóriaval kilép), csak valahogy a feliratokat nem akarja betölteni. Próbálkoztam mindenfele atnevezessel, de sehogy sem akarja.
Tudna valaki valami ötletet adni?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#57115) petya2012 válasza rzerge (#57114) üzenetére


petya2012
őstag

a feliratot mellé akarod tenni vagy benne van a fájlban??

én mkv toolnix-al beleteszem a filmbe a feliratot

(#57116) rzerge válasza petya2012 (#57115) üzenetére


rzerge
aktív tag

mellette van. Gondoltam menni fog itt is, úgy ahogy a pc-n. Beletenni a filmbe plusz egy lépés :)

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#57117) petya2012 válasza rzerge (#57116) üzenetére


petya2012
őstag

ahogy gondolod.... :)

de te írtad nem megy sehogy se :) ---így tuti lenne :)

(#57118) ICSK


ICSK
újonc

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne van nekem led tv-m és hozzá egy külső 1 teras hdd-m amin rengeteg film és adat van/volt. És egyik alkalommal a tv felvetelben hozta be a hdd-t azóta nem tudom megjeleniteni az adatokat gépen se... szoval nem tudom mit tegyek,ebben kérném előre is segítsegetek! Előre is Köszi! Tv: LG 42LA620S

[ Szerkesztve ]

(#57119) Shingen válasza ICSK (#57118) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor a Tv leformázta a hdd a felvétel miatt.
Így sajna bukta minden cucc a hdd-n.

風林火山

(#57120) ICSK válasza Shingen (#57119) üzenetére


ICSK
újonc

De magától nem tudom hogy csinálhatta ezt mert ez estéről reggelre történt... hát akkor ez van, ja és Köszönöm a segítséget! de hdd fel tudom oldani valahogy vagy az is kuka?

(#57121) Shingen válasza ICSK (#57120) üzenetére


Shingen
addikt

Megformázod a hdd pc-n és működni fog megint. :)
De fura mert felvétel esetén meg kell, hogy kérdezze megformázza a hdd-t.

風林火山

(#57122) ICSK válasza Shingen (#57121) üzenetére


ICSK
újonc

És ha nem hozza be a pc hogy akár megformazhassam is tudsz valami programot mutatni amivel lehetőségem van megcsinálni! Köszönöm a segítséget!

(#57123) papp_no1 válasza ICSK (#57122) üzenetére


papp_no1
senior tag

ezzel a programmal próbáld meg

(#57124) ICSK válasza papp_no1 (#57123) üzenetére


ICSK
újonc

Köszönöm! megpróbálkozok!

(#57125) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

100k-ig milyen Tv-t tudnátok ajánlani? Csak semmi extra. Csak tv nézésre. Nem kell Smart, 3D. 42 célban lenne a legjobb. Lehet használt is,csak garanciális legyen.

(#57126) Shingen válasza papp_no1 (#57123) üzenetére


Shingen
addikt

De elvileg ha rádugja a pc-re simán fel kell ismernie, aztán csinál egy gyors ntfs formázást és mehetnek újból az adatok rá.

風林火山

(#57127) huncutka1029 válasza Shingen (#57126) üzenetére


huncutka1029
addikt

netcastos tv-nél nem fogja magától felismerni a PC, mert linuxos partíciót hoz létre a tv (JFS)
A vezérlőpult, felügyeleti eszközök lemezkezelés (partíciók létrehozása) opcióban fog csak megjelenni, ott kell neki elérési utat (betűjelet) adni, majd NTFS-re formázni.
Utána használható megint háttértárként.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57128) huncutka1029 válasza torma1981 (#57125) üzenetére


huncutka1029
addikt

NÉzd meg őt.
semmi flanc, csak FHD led

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57129) torma1981 válasza huncutka1029 (#57128) üzenetére


torma1981
veterán

Szia .Pont ezt néztem. Most nálunk Pécsen az Elektro Outletben 80k 2 év bolti garival. Nyitási akció.

(#57130) ICSK válasza huncutka1029 (#57127) üzenetére


ICSK
újonc

Sikerült leformazni! Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#57131) Watt25 válasza papp_no1 (#57123) üzenetére


Watt25
veterán

Hihetetlen, hogy még mindig itt tartunk, hogy ilyen hülyeségeket írtok.
1. Nem (csak) formáz, hanem particionál a tévé. (Ezért nem látszik utána meghajtóként a HDD Windows alatt.)
2. Tehát nem újraformázni kell (legalább is első körben), hanem újraparticionálni.
3. Az újraparticionáláshoz nem kell programot letölteni. Sajátgép->jobb egérgomb->Kezelés->Lemezkezelés

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57132) papp_no1 válasza Watt25 (#57131) üzenetére


papp_no1
senior tag

Mielőtt vádaszkodsz olvass előtte egy szóval nem említettem a formázást, és 1 programot kért én mutattam neki egyet....... :W :W

(#57133) Watt25 válasza papp_no1 (#57132) üzenetére


Watt25
veterán

A válaszom minden, a témában írt válaszra reagálás. Neked is azt kellett volna inkább írnod, hogy felesleges ezért programot letölteni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57134) taknyí válasza twingos (#57090) üzenetére


taknyí
senior tag

Szia!
Neked sincs a Playz-ben lejátszó fénykép és zene lejátszásakor? :F

Nem vagyok jó ember, de nem is a legrosszabb!

(#57135) ativga


ativga
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis megerősítést szeretnék kérni:
55lb730v-t veszek, kb. 2,8-3 méterről fogjuk nézni. 3D-ben látszódni fog a csíkosodás, vagy sem?

Köszönöm a válaszokat.

(#57136) Gtaati válasza taknyí (#57108) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!
Érdeklődni szeretnék, hogy ha a tv-n fent van a plex, az asztali gépen szintén fent a plex. A media server rész működik de ugyanazzal a hiányosságokkal mint a serviio vagy a smart share: hangsáv váltás nem nem megy, 4k tartalmak látszódnak, de nem lehet lejátszani(külső vinyóról megy). Ezek után ha Plex alkalmazáshoz megveszem a Playz-t mire lesz lehetőségem, miket fogok tudni vele csinálni?

Köszönöm! :R

(#57137) spiritex válasza huncutka1029 (#57128) üzenetére


spiritex
veterán

Mi a különbség az általad linkelt LB5500 és az LB5610 között? Melyik és miben jobb a másiknál? Melyik az ajánlottabb, ha ez a kettő közül kell választani? A 220-ban Ft-ra ugyanannyi a kettő. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#57138) luckyman válasza ativga (#57135) üzenetére


luckyman
aktív tag

Ez a csíkosodás az aktív 3d funok egyik offenzív szövege, a fél HD mellett.
Nem fogsz csíkokat látni.

(#57139) blakey válasza ativga (#57135) üzenetére


blakey
titán

Olyan messzíről már a 3D-t sem fogod látni. :) Közelebbről "kell" nézni ill. egyén függő, hogy látja-e a csíkozódást vagy sem.

Nézési távolságok:

(#57138) luckyman
"Fanok" és nem "funok". :) Egyébként itt nincs semmi "fanság", egyértelműen minden második vizszíntes információ kerül az egyik szemre. Egyéntől függ, hogy azt nézi-e vagy a filmet. Ha megfelelő távolságból nézzük és minden ideális akkor látható.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57140) vigyori78 válasza Watt25 (#57133) üzenetére


vigyori78
őstag

Programot kért programot kapott :F , mire írtál addigra a probléma már rég megoldódott .
ICSK : Itt van még egy én ezt használom mindenre vinyó ,pendrive ,memókártya ,linux partició stb... LINK ami sokkal többre használható mint a winfos "Lemezkezelés" és megbízhatóbb ,gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

(#57141) Stevenstyle válasza ativga (#57135) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

A szemedtől is függ. Én 50-esen kb 2,2-2,4 méterről látom / láttam, de ettől függetlenül egyáltalán nem volt zavaró, kicsit recésebbek az élek, ez volt a legszembetűnőbb. Persze ez meglehetősen egyén függő! Egyrészt, hogy mit érzékelsz belőle az a szemedtől függ, másrészt kinek mi az ami zavaró és mi fér bele a tűréshatárába? Van akinek ez, van akinek az aktív enyhe vibrálása. Sajnos egyik sem tökéletes. :)

Szerintem nem lesz vele gondod, de ezt biztosra nem állíthatom, mivel különbözőek vagyunk. Ha bizonytalan vagy, javaslom nézd meg valahol élőben.

blakey: Látni, látni fogja, csak nem lesz olyan jó a hatás, de egyébként mélységesen egyet értünk :)

vigyori78: Alap feladatokra tökéletes a Windows lemezkezelő is. Megbízhatóságban nincs az ég egy adta semmi semmi különbség, ez butaság.

[ Szerkesztve ]

(#57142) Lacielvtárs válasza blakey (#57139) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jó ez a táblázat, köszönöm én is :R
akaratom ellenére én pont a megfelelő távolságból nézem a 3D filmeket :K
pedig nem is tudtam hogy így érdemes.
viszont ez a Jupiteres film 3D-ben nagyon ott volt, nagyon tetszett

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57143) lukgab válasza Gtaati (#57136) üzenetére


lukgab
tag

Ez engem is érdekelne, mert hasonló srt gondban szenvedek, de én a NAS on.

@rzerge: Nekem most ZyXEL 325v2 n miniDLNA szolgáltatás fut és valamikor csak napokkal később veszi észre, hogy a film mellett van .srt is. Ha rescan et nyomok puttyban a minidlna.sh ra, akkor azonnal jó lesz...

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#57144) luckyman válasza Lacielvtárs (#57142) üzenetére


luckyman
aktív tag

Nem kell mindent megkajálni.

Ez a táblázat nem a 3D-re vonatkozik, hanem a felbontás/méret összefüggésében azt próbálja szemléltetni, hogy az emberi szem fizikai felbontása milyen távolságból tud különbséget tenni felbontások között adott képméretnél. A fizikai része minden bizonnyal igaz, hisz feltehetőleg tanult, szakmabeli emberek készítették. Csakhogy valószínűleg nem az volt a céljuk, hogy lehetetlen és nevetséges távolságokba kényszerítsék a fogyasztót, ezt csak az autodidakta polihisztorok és házimozi rajongók állították így be. Tegye fel a kezét, aki arra kíváncsi egy film alatt, hogy főhősünk tegnap vagy ma nyírta ki a szőrt a füléből? Mert kb erről van szó. A táblázat szerinti értékeket betartva látunk minden egyes képpontot, afelett ez csökken. Monitorként használva a tévét igaz lehet a táblázat, de az átlag felhasználót a méret érdekli elsősorban. És pl. 42"-on még 3 méterről is szebbnek tűnik egy 1080p, mint egy 576akármi, még ha nem is érzékelsz minden képpontot. Megint más kérdés, hogy a film élményhez semmit nem tesz hozzá.
Ez a saját véleményem, de mindenki onnan nézi a tévéjét, ahonnan akarja. Én mindenesetre viccesnek tartom, hogy meglett családapák 150 centire ülnek a tévétől, hogy még a lábukat se tudják kényelmesen kinyújtani.

(#57145) Lacielvtárs válasza luckyman (#57144) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értelek...
végül is próbáltam én közelebbről is nézni a 3D-t de akkor gyorsan könnyezett a szemem.
ha meg messzebbről néztem (kb 3méter) akkor meg szinte eltűnt a 3d hatás a filmből :)
sok mindet kipróbáltam, majd vettem egy fotelt és azt rakom mindig ebbe a távolságba ha 3D filmet nézek :K
de alapvetően értem amit mondasz :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57146) closedown válasza luckyman (#57144) üzenetére


closedown
csendes tag

De jól megmondtad. Én 3 m távolságból nézek egy 42" méretet és bátran állíthatom, hogy totális különbség észrevehető az SD, HD és FHD között. Néztem már 3D filmet is és a 3D-hatás is pontosan érzékelhető.

Ebben van egy jó nagy adag tudálékosság és sznobizmus. Kicsit olyan mint, amikor a HIFI berendezésekről vitatkoznak egyesek olyanok jellemzők tekintetében, ami nyilvánvaló okoskodás.

(#57147) Shingen válasza huncutka1029 (#57127) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi! :)
Ezt nem tudtam, sosem formáztam le még a felvételes hdd-t.

風林火山

(#57148) gabiba01


gabiba01
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Az Lg tévémre csatlakoztattam egy régebbi házimozi rendszert.
A tv adást kiválóan erősíti de ha pendrive-ról nézek filmet akkor nincs hang.
Mi a hiba?

(#57149) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok hogy a LG van-e olyan ~40" tv-je ami hálózatról tud képeket lejátszani úgy hogy megadod neki a mappát hogy honnan és akárhányszor ki be kapcsolod vagy képeket cserélsz ő mindég automatikusan lejátssza azokat a képeket amik abba a bizonyos mappába vannak.
Köszönöm.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#57150) Stevenstyle válasza gabiba01 (#57148) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Szia!

Milyen erősítő, mivel van összekötve és milyen hangsáv van azon a filmen amit a pendrive-ról akarsz lejátszani?

Poo: DLNA-n keresztül még működne is dolog, de automatikusan bekapcsolás után nem fogja neked lejátszani a TV ebben biztos vagyok! Ha közben még cserélnéd is a képeket akkor az még inkább problémás lenne! Mondjuk abban is biztos vagyok, hogy egyik gyártó TV-je sem fogja ezt az igényt kielégíteni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.