Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) nightshadow


nightshadow
veterán

LG 55UF950V (UF950) UHD 4K LED TV review [link]

(#57852) ativga


ativga
csendes tag

Sziasztok!

LG55lb730v TV-met szeretném egy Lenovo G505 laptoppal vezeték nélkül összekötni, hogy ami éppen a laptop képernyőjén van, az legyen a TV-n is.
A laptopban egy AMD A4 5000 4 magos proci van, meg egy 8330-as és egy 8570 es VGA meghajtó.
A TV felismeri a laptopot, a laptop is felismeri a TV-t, de hiába választom ki a laptopon, hogy képernyő megkettőzése, nem megy át a kép. Pedig elvileg már létezik az AMD Wireless Display Driver.
A legfrissebb chipset, és videokártya driver van fenn.
A laptop felismeri média eszközként a TV-t, ami ad egy számot. Azt bepötyögöm a laptopon, fel is telepíti a TV-t. A TV-n rákattintok a felismert laptopra, kiírja, hogy a laptopon fogadjam el a csatlakozást. A laptopon viszont nem tudom, hogy hol kéne ezt elfogadni, mert nem jelenik meg ilyen ablak.
Tudna-e valaki segíteni, vagy próbálta-e már valaki?

Köszi, Üdv.

(#57853) F_Zolee válasza ativga (#57852) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ugyan lenne lehetőség de még sosem próbáltam. Ha jól rémlik akkor ez csak intel igp-vel működik. Ott is egy programot kell feltenni, hogy működjön.

(#57854) rongylab válasza Beni2360 (#57850) üzenetére


rongylab
tag

Ne hasonlítsd össze a crt tvd. egy led tv-vel. ha 3.5 méterről néznéd hatalmas készüléket kellene hogy vegyél. pl a 107 cm-est 1.5-2 méterről kell nézni ha fullhd tartalmat nézel! Neked kb 200 cm-est kellene akkora távolságból hogy élvezhető legyen a képminőség. Ez főleg a 3D esetén látható, érezhető, és ráadásul rohadt drága egy 2 méteres fhd tv, sokkal egyszerűbb közelebb húzni a kanapét. :)

az hogy passzív vagy aktív 3D.

Szerintem a passzív jobb. aktívnál, olyan szemüveg kell amit töltögetni kell hálózatról. A kialakítása is vastagabb, nehezebb. 8 éven aluli gyermek nem nézhet aktív 3D-t, sok felnőtt is szédül, hányingert rosszullétet okozhat..megzavarja az agyat.

Passzínnál egy pehely könnyű szemüveg van. ami nem piros meg kék, hanem homogén. ráadásul van szemüvegre csíptethető csak lencse is.. ez neked előny mivel írtad szemüveges vagy. Persze ezt külön kell beszerezned. én 2000 ft-ért vettem ilyet. Bármelyik nagyobb tv-t árusitó boltba ha befáradsz. kiprobálható a passzív és aktív 3D müködés közben, persze ne 1 percig nézd..

IPS vagy nem. sokan vitatkoznak ezen. Az ips.nek nagyobb a betekintési szöge. és minden irányból. (majdnem ) azonos a képélesség,világosság. elenyésző a sötétedés. De hát kiakar oldalról tv-t nézni? :)

és azért jobb a Fullhd mint a 4K , mert a 4k-ra nincs tartalom. még fullhd-ra is nagyon kevés elérhető. Ha tvt is akarsz nézni, nagyon csúnya lesz a 4K tv-n az sd adás. a döntés a tiéd.

(#57855) Sárpac válasza rongylab (#57854) üzenetére


Sárpac
nagyúr

4K tvn miért lenne csúnya akár egy sd vagy hd tartalom?
Normális 4K tvben olyan erős képjavító tachnika van ami sokkal szebb eredményt képez mint fullhd, ugyanis fulldban nincs kifejezett felskálázó képjavító tech!!!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#57856) TRob1 válasza Sárpac (#57855) üzenetére


TRob1
veterán

Aha, mint pl. a Helyszínelők-ben, mikor van egy arcról egy vga képed és addig nagyítanak míg a szemében tükröződő másik arcból nem lesz egy fullhd-s profilkép. Ilyesmi? :U (Tehát szarból várat :D )

¤ R'n'R ¤

(#57857) Beni2360 válasza rongylab (#57854) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm válaszodat, de nekem LG HD 102 cm plazma tv van és azt nézem most is 3.5 méterről. Közelebbről is néztem már de nekem úgy túl szélesnek bizonyult, ne feledjük szemüveges vagyok 4.0 diopt. Mint írtam egy 72cm sík 100 mgc panáról váltottam erre a 102 cm-re ugyan arról a távolságról nézve mert ugye nem húzhatóm a sarok garnitúrát a faltól el 1 métert.:-) Tehát a távolság adott nekem megfelel a 40-42" készülék.

A szemüveg téma rendben, az IPS szerintem is ok, a 4K vs Sd valóban kérdéses.

Habár azt mondják felkonvertálja a bejövő anyagot 4K.ra, az SD mégis csak alacsony felbontás.:-)

Való színű maradok egy FHD, 3D, 40-42"-nál. A smart nem kell csak az zavar, hogy a smart tv-nél ez irányítja a beállításokat és állítólag elég lassú. :))

Na itt egy ellen vélemény: 4K tvn miért lenne csúnya akár egy sd vagy hd tartalom?
Normális 4K tvben olyan erős képjavító tachnika van ami sokkal szebb eredményt képez mint fullhd, ugyanis fulldban nincs kifejezett felskálázó képjavító tech!!!

Ami még engem zavar, hogy semelyik gyártó nem közli mennyi RAM van a gépekbe és ez ugyebár a smart TV-nél fontos lenne. Amíg a telefonban van 2gb ram és 5" képernyő, akkor 42"-hoz mennyi ram kellene, mert nem csak a megnyitott alkamazás vesz el a ramból?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57858) Beni2360 válasza Sárpac (#57855) üzenetére


Beni2360
félisten

Van igazság amit írsz de a fhd dolog nem tudom mert a 10 éves sony asztali felvevő-lejátszó dvd a hdmi keresztül felskálázta a dvd képet hd-re.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57859) Sárpac válasza TRob1 (#57856) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem egészen, de valami hasonló módon gondolom:
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#57860) #94529552 válasza Sárpac (#57855) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pedig nem az igazi, hidd el, főleg egy alap 4k tévével.
"Normális 4K tvben olyan erős képjavító tachnika van ami sokkal szebb eredményt képez mint fullhd, ugyanis fulldban nincs kifejezett felskálázó képjavító tech!!!"
Normális 4K? Melyikre gondoltál?

Beni2360 Egy 3D-s LG-vel majd meglesz az élmény az Avatarnál, meg a többinél is.

(#57861) Beni2360 válasza #94529552 (#57860) üzenetére


Beni2360
félisten

Kezeli a konvertált 3d is? vagyis a kék-piros szellemképes variációra gondoltam nem a felezős fajtára.
Találtam egy régebbi cikket a :Hogyan válasszon tévét?

http://index.hu/tech/2013/05/10/milyentevet/

Bocs de nem találom a link beszúrási funkciót.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57862) ilyenezalaci válasza Beni2360 (#57850) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Az előttem szólók már szinte mindent leírtak a témában. Még esetleg annyi, hogy ha 4K tartalmat előre láthatólag nem fog kapni a tv (egy letöltött 4K-s film azért lehet olyan 100-150 gibabyte is, uhd tv adás még a fasorban sincs nálunk), akkor egy belépő szintű uhd tévénél (a 8000 annak számít) szerintem ugyanabban az árban jobb egy felső közép kategóriás fhd tv.

(#57863) rongylab válasza Beni2360 (#57857) üzenetére


rongylab
tag

Pedig ha fhd 3D filmet akarsz nézni kénytelen leszel 2 méterre ülni, különben nem látsz a 3d-böl semmit.. szétesik..

itt egy cikk. ajánlom olvasd el..

[link]

ez meg a 4K-ra.. [link]

[ Szerkesztve ]

(#57864) Beni2360 válasza rongylab (#57863) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi válaszod, ezeken a cikkeken mér Du. túl voltam, eszerint nem kell HD TV lecserélnem mert 3 méterrel közelebb nem tudok menni már közelebb zavar a mozgás. meg hát a kanapé fix, max fotel.

Pedig ezt néztem ki: LG 42LB650V , 120 k

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57865) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

tudnátok ajánlani egy LG 42LA690S tv-hez fali konzolt? aki használ milyet használ? Vmi egyszerűre gondoltam nem akarom nagyon döntögetni stb...:)

a válaszolóknak előre is köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#57866) sz.z.csicsi válasza rongylab (#57863) üzenetére


sz.z.csicsi
tag

Sztem a fhd nézési távolság cikke egy kissé túlzás. Olvastam már én is ,de a gyakorlatban számomra 55"-on az a 2- 2.5 m túl közel van Még fhd-ban is látom a csíkozódást (sor felbontást gondolom) nem hogy 3D-ben ami ta pasztalatom szerint a passzív hátránya a csíkozódás(sor felezés) Sajnos BD 50-minőségnél is minimum 3-3.5 m .Ez a saját tapasztalatom és véleményem.

(#57867) Shingen válasza baandii (#57865) üzenetére


Shingen
addikt

Hali!

Van külön fali konzolos topik is.
Te Tv-dnél az a 40x40cm VESA szabvány kell, majd.
Ha egyszerű tartó kell pl. [link]

風林火山

(#57868) Stevenstyle


Stevenstyle
senior tag

Az gyakran elfelejtődik, hogy az ajánlott távolságok, mint a nevük is mutatja ajánlások az elméletileg leginkább optimális távolságokra! Tehát ajánlás, nem kötelező érvényű. A másik, hogy a 3D-re értett ajánlásnál (csakúgy mint a 2D-re értettnél) az egyik legfontosabb kritérium, hogy a látóteret minél jobban töltse ki a képernyőn látott kép (persze az adott felbontáshoz szükséges minimális távolságot még tartva, hogy ne csorbuljon az élmény ez miatt sem). Ennél távolabb ülve (bizonyos határon belül) nem fog még szétesni a 3D-s kép viszont kisebb százalékát tölti be a látótérnek ami a tökéletes 3D élménynél az egyik meghatározó tényező.

[ Szerkesztve ]

(#57869) Kuter


Kuter
senior tag

Lg 55lb650v több beállítást kiprobálva ennél maradtam.
Szolgáltatóm digitv digitális kábel.
Jó kisérletezgetést mindenkinek.

Kép-Eredeti

Háttérfény 80
Kotraszt 100
Fényerő 60
Élesség 25
Szín mélység 65
Árnyalat 0
Színhőmérséklet C20 (Samsung filling C50 - Palzma filling W30)

További Beállítás

Dinamikus kontraszt Alacsony
Dinamikus szín Magas
Prefarált stín Alap
Szímskála Széles
Szuperfelbontás Magas
Gamma Magas

Zajcsökkentés Magas
Mpeg zajcsőkkentés Magas
Valosághű mozi Be
Szemkimélő Ki
TruMotion Ki

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#57870) jonnyk


jonnyk
csendes tag

Sziasztok!
LG47LB731V vásárlása előtt állunk, mindenképp ezt szeretnénk a 650 helyett, de: mit tud a mélysugárzója? Nem moziélményt és falremegést várok, de elfogadható minőség az a 12W egy átlagos nappaliba?
Plusz ami még felmerült: elég-e egy szimpla külső vinyó, vagy érdemes multimédia lejátszó ahhoz, hogy a PCről átmásolt filmeket - sorozatokat - HDket és 3Dket nézzünk?

(#57871) huncutka1029 válasza jonnyk (#57870) üzenetére


huncutka1029
addikt

kérdésed második részére válaszolok:
Ha csak pc-ről akarsz filmet nézni, felesleges a vinyó is, és a médialejátszó is.
A TV tudja a DLNA hálózati lejátszást.
Egy routeren keresztül lehetőleg kábellel kösd össze, és kész is.
Wifin is megy, de oda kell sávszélesség, és erős router, hogy a 3D anyagok ne akadjanak.
DE elég a vinyó is, ha mindenképpen ezt szeretnéd. Itt egyszerűbb a nyelv és a felirat váltás, mint DLNA- hálózati lejátszásnál. Nem költenék a helyedben mediaplayerre, a tv elboldogul majdnem minden elterjedt formátummal. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57872) huncutka1029 válasza Kuter (#57869) üzenetére


huncutka1029
addikt

a fényértékekből ítélve, vagy nagyon világos helyiségben nappal nézed, vagy nagyon gyenge a háttér ledek fényereje. :B Nem bántó a fényesség este? csak kérdezem?

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57873) Kuter válasza huncutka1029 (#57872) üzenetére


Kuter
senior tag

Nappal nézem inkább,este meg homogén rejtet led világitás van körbe a plafonon.
Öszintén megmondva furcsa volt a plazma után vakított,de már megszoktam.
Ha lejebb veszem akkor meg elvesznek a részletek.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#57874) #94529552 válasza jonnyk (#57870) üzenetére


#94529552
törölt tag

A kérdésed első részére válaszolva, a többi tévéhez viszonyítva kimondottan jó hangzása van. Ez összesen 2x12W+10W szerintem. A mélynyomó inkább filmezésnél, magasabb hangerőn érvényesül, ilyen hírek vagy időjárás meghallgatásnál nem sok szerepe van. Ettől függetlenül, ha van rá módod, ismerősöknél egyszer nézz végig egy jó filmet, rendes HM erősítővel, és 5.1-es hangrendszerrel. Meglepő tud lenni a különbség. Nem az olcsó lejátszós szettekre gondolok, azok nem sokat érnek.
Kb. itt kezdődik egy szett, de ehhez még kell egy mélynyomó is. Elsőre biztos drágának tűnik az ilyen, de fel lehet építeni akár használtakból is egy jó rendszert, első lépésben egy erősítő és két front hangfal megvételével is.

(#57875) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Azt honnan lehet tudni, hogy a 731V-ben milyen wifi adapter van? N-es 2.4 vagy 5 Ghz-es vagy AC-s?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57876) jonnyk


jonnyk
csendes tag

Köszi a válaszokat! :)
Maradok akkor a vinyónál, a DLNA így elsőre túl bonyolultnak tűnik :) A 2.1-es hangszórók 12W + 12W-ként vannak feltüntetve, szóval elvileg 2x6 és 1x12 W - majd meglátjuk.
Nincs TV előfizetés, szóval időjárás és hírek nem lesznek rajta nézve :D Jelenleg egy Samsung 5.1 házimozi van, de tök fölösleges, a szomszédok miatt úgysem kihasználható...
Köszi még egyszer, további szép estét Nektek!

(#57877) #94529552 válasza jonnyk (#57876) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elvileg sem. A 2x12W az nem 2x6W de mindegy. Inkább 24W + a mély, de annak az értékét nem sűrűn tüntetik fel.
h1mpi Itt 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n-t írnak [link] Valahol láttam az 5 GHZ-es adatot is.

(#57878) *H* válasza h1mpi (#57875) üzenetére


*H*
aktív tag

2.4/5GHz-es a vezeték nélküli modul és a 802.11a/b/g/n-es szabványokat támogatja. Az AC-t nem tudja 5GHz-en.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#57879) robotkutya válasza Gtaati (#57819) üzenetére


robotkutya
tag

Szia, kérdezted a tv verziószámát, megnéztem: 04.51.52
Nyomtam rá frissítést, de azt mondja, ez a legújabb.

(#57880) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

valaki használja a 24p-t
pc-n szeretném beállítani
az első hiba amibe mindig megakadok az a kép és a hang szinkron
hogy tudom ezt orvosolni ?
kb 1mp-ről van szó de ez is zavaró

XBMC-vel használnám de nem ragaszkodok hozzá

ha csak tv-n működne akkor
van universal media server is a gépen
(kábellel csatlakozik)

láttam a tv-n lehet állítani ezt de semmi nem változik

aki tud valami jó cikket teszt-et ezzel kapcsolatban annak nagyon örülnék

LG 47LM620-ról van szó

(#57881) h1mpi válasza *H* (#57878) üzenetére


h1mpi
nagyúr

+Pumma: köszönöm az n-es 5Ghz is elég lesz neki :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#57882) Nfsman20


Nfsman20
tag

Üdv mindenkinek!

Kérdés: gondolkodtam anno, hogy be kellene majd szereznem egy magic remote-ot. Aztán ugye idén jött egy új széria (mr-600) ami amolyan 2in1 távirányító és elvileg kompatibilis a 2014-es tv-kkel is. Kapni viszont még nem nagyon lehet, hiába gugliztam az itthoni webshopokat.

Valakinek nincs infója véletlen, hogy mikortól lesz kapható külön, mint az mr-500-as?
Köszi előre is!

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#57883) huncutka1029 válasza Nfsman20 (#57882) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem kompatibilis a 2014-es tv-vel!
Sajna jó marketing, de minden évjáratnak külön távja van, és nem működnek más modellekkel.
Persze lehet, hogy ki és bekapcsolni lehet, és egy két alapfunkció helyesen működik, de felejtős!
hidd el, csak feleslegesen dobnád ki rá a pénzt.
nézd csak a specifikációját!
;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57884) Gtaati válasza huncutka1029 (#57883) üzenetére


Gtaati
őstag

Hát nem tudom ez érdekes, mert pl a 2010-es Lg plazmám távja viszi a 2014 55UB850-et:) Szóval ki tudja:)

(#57885) Gtaati válasza robotkutya (#57879) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Értem az érdekes, mert az LG.hu-n 04.55.04 már rég fent van. Béta verziók meg még több újabb van. Én [innen] a 04.65.25-t használom gond nélkül a UB850-hez. Ajánlom, hogy az Lg oldalán majd regisztráld be a tv-t :)

(#57886) Nfsman20 válasza huncutka1029 (#57883) üzenetére


Nfsman20
tag

Hm... Értelek, ez szomorú. Pedig esküdni mernék rá, hogy olvastam valahol (talán itt a fórumon is), hogy működni fog a tavalyi szériával is az új táv. Na mindegy, akkor marad az mr-500.
Köszi a felhomályosítást :)

[ Szerkesztve ]

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#57887) robotkutya válasza Gtaati (#57885) üzenetére


robotkutya
tag

Hmm, érdekes, majd újra ránézek. Talán bezavar a frissítésbe, hogy a location-t és store-t Angliára állítottam, de IP szerint USA-ban van az egyébként magyar tv. :)

Jellemzően miben változnak az újabb verziók, sebességen javítanak? Vagy hozzányúlnak a funkciókhoz? Pl. nem bánnám, ha a képbeállításokhoz (a képernyő alján csúszkával) lenne egy közvetlen gomb, és nem kellene a settings menün keresztül menni.

(#57888) Shingen válasza Gtaati (#57884) üzenetére


Shingen
addikt

Egyértelmű, hogy viszi, de ahogy Huncutka írta az alap funkciók működnek.
Pl. be és kikapcsoló gomb, számok, léptető gombok.

風林火山

(#57889) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

no Uram, üdv ismét.
ahogy már írtam is - aki követi a topikot tudja - a múlt héten érdeklődtem hogy érdemes e beüzemelnem egy CA modul a mindigtévémhez, és igazatok lett :R
az az érdekes a dologban hogy a tető anetnnát még nem sikerült beüzemelnem de a már meglévő játék antennánál is jobb lett a képe, szebb
meg amit megfigyeltem hogy eddig előfordult néha hogy amikor az rtl klubbot válaszoztam a régi wayteq boxommal, sokszor volt hogy kockás volt a képe, akadozott a hang ( ezen a multi plexen volt a legrosszabb a jelerősség (85%) és a jelminőség (76-79%), és mivel az antennát még nem cseréltem ki, így tuti ez a jel minőség megmaradt, viszont a tévé tunerje vagy valamilyen korrigálhat, mert soha nem akad meg a kép, sem a hang.
létezhet hogy ennyivel "jobb" az LG tv-m tunere mint a boxéé?
de örülök hogy anno segítettek a döntésben, így most még élvezetesebb a tv és most már van visszatekerhető tévé adásom is.
ami nem világos még hogy alapból 1:30 perc amit rögzít és utána megáll.
ez nem a felvétel ideje hanem a visszatekerhető adás funkció.
Valamint ha csatornát váltok akkor nem kezdi újra a "rögzítést"
ennek mi lehet az oka?
vagy valami nem jól lenne beállítva? :U
remélem érthető amiről gagyarászok itt :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57890) Szomj4s


Szomj4s
tag

Sziasztok!

Hamarosan tervezek venni egy webOS-es LG-t otthonra, de kicsit tanácstalan vagyok:
A rendelkezésre álló összeg 160 környékén mozog (indokolt esetben túllépni is lehet).
Nekünk jelenleg elég lenne a 42-es méret is (bár ekkora méretért kevesebbre gondoltam), de a 47-es, 50-esekkel szemezek.
Ami még számottevő feltétel a témaindítót olvasva:
- szeretem a focit, (nézni is), ezért nem örülnék felhősödésnek
- nem értek a képfrissítéshez, csak alapszinten, de szeretném, ha a kép valóban úgy mozogna, ahogy a valóságban (ehhez gondolom kicsit magasabb mcr/mci kell - ki hogy hívja)
- méret tényleg lényeg :)

Eddig a 67X szériát néztem, remélhetőleg megkapják a webOS frissítését, de erről ha jól tudom még nincs infó. Vagy várjak szerintetek a bejelentésre, és nézzek inkább a 7XX-es kategóriában? Köszi előre is!

(Nem riadok meg a használt vételtől, csak legyen még garancia rajta jócskán.)

(#57891) Shingen válasza Szomj4s (#57890) üzenetére


Shingen
addikt

Szerintem a 67X szériával is jó jársz, nincs akkor különbség a 7xx szériával szemben.

風林火山

(#57892) Watt25 válasza Lacielvtárs (#57889) üzenetére


Watt25
veterán

ami nem világos még hogy alapból 1:30 perc amit rögzít és utána megáll.
ez nem a felvétel ideje hanem a visszatekerhető adás funkció.

Ez egy érdekes, de már ismert visszalépés a régebbi típusokhoz képest. Nekem ugyanis (2011-es tévé) még 2 órás a TimeShift-em, ennyit tudok visszamenni az időben.
A sima felvételnél figyelni kell, hogy az is leáll x idő után (2-2,5 óra), ha nem állítod be direkt a felvétel végének idejét. (Én a Schindler listáját szívtam így meg, a vége előtt 5 perccel leállt a felvétel.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57893) Lacielvtárs válasza Watt25 (#57892) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szóval akkor nem rossz beállítás hanem ennyit tud...
köszönöm a válaszod :R
csak az az érdekes hogy az említett boxom tud két órát, valamint ha csatornát váltok, akkor újra indul a rögzítés...
érdekes, bár annyira azért nem vagyok nagy időutazó, csak meglepődtem ezen :B
meg ha kikapcsolom a tévét - értelem szerűen - ekkor újra indul a rögzítés.
igaz a másik, amit írsz azt láttam is hogy érdemes beállítani a rögzítés idejét.
bár nem próbáltam, de tetszik hogy azonnal feldobja a menüben hogy mennyi időt akarok rögzíteni.
no majd még próbálgatom, de alapvetően nem bántam meg és tényleg nem okoz neki gondot a 60 csatorna kezelése.
mondjuk az is érdekes hogy a tv adások zöme 576i SD és nem 1080i, gondolom ez azért van mert kevés tévé adás jön full hd-ben.
és gondolom semmi értelme nincsen a felskálázásnak, amit ugyancsak tudott a boxom, amíg ezen a tévén nem jövök rá hogy lehet beállítani, hogy az 576i adás 1080I-be lássam :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57894) cidalain válasza Watt25 (#57892) üzenetére


cidalain
veterán

a sima felvétel addig tart, ameddig a guide-ban van írva a műsor. ha a csatorna eltököli a reklámokkal az időt, és 5 perccel elnyúlik a kijelölthöz képest (így az azt követő műsor is csúszik ugye 5 percet), akkor simán levágódik a vége. ez nem a tévé hibája.

egyébként a végét is be lehet állítani kis ráhagyással, úgy tényleg tuti. viszont max 5 óra állítható be asszem (vagy 4?), na mindegy is, a super bowl csak 2 egymás utáni rögzítéssel fért bele. aztán persze a műsoridő rövidebb volt, így elég volt az első rész.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57895) Watt25 válasza cidalain (#57894) üzenetére


Watt25
veterán

a sima felvétel addig tart, ameddig a guide-ban van írva a műsor
A kérdés, hogy mit értünk sima felvételen. Az én esetemben ugyanis ez a tévézés közbeni REC gomb megnyomását jelentette... Ilyenkor nem számít az EPG. De ebben az esetben is leáll a felvétel hamarabb, mint egy Schindler listája film. :) Nem mondanám azt, hogy ez egy hiba, de én megszívtam. Mert ott ültem, néztem a filmet és a fene sem gondolta volna, hogy ő egyszer csak úgy dönt, hogy leállítja a felvételt. Pedig még ment a film. Én akartam leállítani, amikor vége a filmnek.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57896) huncutka1029 válasza Lacielvtárs (#57889) üzenetére


huncutka1029
addikt

hmm, érdekes az 1:30 perces limit.
Nem olyan csatornán próbálod, ami HBBTV- (médiaklikk) streamet is ad?
Ezt kapcsold ki és próbáld úgy.
amúgy a timeshift, ahogy írták is előttem, 2 órát rögzített, kikapcsolásig nézhető vissza, illetve amíg felül nem írja, de a csatornaváltások is megmaradnak, ha pl, -1:58 nál csatornát váltottál, akkor az addig nézett képet látod viszont, nem indul újra.
Meg tudtad nézni, asszonypajtás mit néz, ha kiteszed a lábad egy sörért!
:K
a 2011-es és 2012-es modelleknél még nem lehetett az időeltolásból mentett felvételt készíteni, valszleg ez is ok lehet, hogy csak ennyit tudsz most visszatekerni.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#57897) Watt25 válasza Lacielvtárs (#57893) üzenetére


Watt25
veterán

mondjuk az is érdekes hogy a tv adások zöme 576i SD és nem 1080i, gondolom ez azért van mert kevés tévé adás jön full hd-ben.
Ez sajnos nem így van. Persze, a csatornák többsége még sehol sem érhető el HD-ban, de kábeles Digi-n csak a HD-s csatornák száma nem is tudom, most valahol majdnem 30 körül van!
MindigTV-n nincsen szabad sávszélesség ehhez.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57898) Watt25 válasza huncutka1029 (#57896) üzenetére


Watt25
veterán

a 2011-es és 2012-es modelleknél még nem lehetett az időeltolásból mentett felvételt készíteni
Ez nem igaz. Legalább is én az LV5590-esemmel simán megteszem, hogy visszatekerek egy órát, rányomok a REC gombra és a felvételben benne lesz a visszatekert 1 óra. Nekem is úgy rémlik, hogy ez régen nem így működött, de most tuti így működik.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#57899) Lacielvtárs válasza huncutka1029 (#57896) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem amit mondasz, amiről írtam az speciel a Discover Science csatornán volt, ott nincs ez a Hbb tv funkció
tehát annak nem volna szabad befolyásolnia :U
minden egyes csatornán ez a jelenség van, nincs mit tenni, szerintem ez ennyit tud :K

Watt25: értem, hát még így is azt kell mondjam, százszor szebb a kép, mint a sima analóg tévéadásnál :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57900) cidalain válasza Watt25 (#57895) üzenetére


cidalain
veterán

jahogy úgy.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.