Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58151) *H* válasza cidalain (#58150) üzenetére


*H*
aktív tag

Igen, vannak HDD-k amikkel gond van. Én két Toshiba (500 és 750GB) 2,5"-os USB3-as HDD-t próbáltam, azokkal nem volt probléma Y kábel nélkül sem. Működik az időzített felvétel is készenlétből.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#58152) aram01


aram01
nagyúr

kösz srácok, nekem az ssd-t egyből felismerte, csak még nulla hely van rajta, a célkönyvtárat meg lehet határozni? vagy alapból gyökérbe teszi?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58153) cidalain válasza aram01 (#58152) üzenetére


cidalain
veterán

csinál magának egy mappát a gyökérbe (már ha WebOS-os)

(#58151) *H*:
Persze, világos. Ezért írtam hogy próbálja ki mielőtt beállítaná a MLSZ foci döntőre, ami olyan szar lesz hogy sosem ismételik majd ;)
*nem tudom van e ilyen focimeccs, nem értek hozzá

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58154) aram01 válasza cidalain (#58153) üzenetére


aram01
nagyúr

az, 55lb671v-m van

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58155) *H* válasza aram01 (#58152) üzenetére


*H*
aktív tag

Létrehoz magának egy könyvtárat lg_dvr néven, nem kell semmit csinálnod. Én a helyedben viszont inkább HDD-t használnék főleg, ha sokat tévézel és a live playback funkciót is használod, illetve rendszeresen rögzítesz műsort. Sok írás lesz az az SSD-nek.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#58156) Watt25 válasza aram01 (#58152) üzenetére


Watt25
veterán

Tények (nem kell őket tesztelni):
1. Felvétel közben nem lehet másik csatornára kapcsolni. (MUX-on belül sem.)
2. Előre programozott felvételhez a tévé "láthatatlan" módon bekapcsol és rögzíti a kért műsort
3. Csak HDD, vagy SSD jó, pendrive nem. (Néhány extra kivételtől eltekintve.)
4. Legalább 40GB-os eszköz kell.
5. Ne legyen tele a vinyó minden szeméttel, mert bekapcsoláskor sokáig tart a tévének felnyálazni a vinyó tartalmát, és ebben az esetben nem fog menni az időzitett felvétel. (Ha ki van kapcsolva a felvétel előtt a tévé.)
6. Rögzített tartalmat soha semmilyen más eszközön nem fogod tudni visszajátszani, csak azon a tévén, amin rögzítetted. Tévécsere esetén buktál mindent.

+1 Téma összefoglaló elolvasása megvolt-e?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#58157) aram01 válasza *H* (#58155) üzenetére


aram01
nagyúr

csak ssd-m van itthon :B
1 alkalommal kell majd (fiam benne lesz egy műsorban, azt venném), csak mondjuk szívás az egyedi formátum

Watt25: köszi
+1 Téma összefoglaló elolvasása megvolt-e?: a java megvolt :P
még valami:
2. Előre programozott felvételhez a tévé "láthatatlan" módon bekapcsol és rögzíti a kért műsort- és ha közben valaki bekapcsolná, akkor mi lesz?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58158) *H* válasza aram01 (#58157) üzenetére


*H*
aktív tag

Akkor nézheti ő is azt amit éppen rögzít a készülék. :) Csak ne kapcsolja másik csatornára közben. :P

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#58159) Watt25 válasza aram01 (#58157) üzenetére


Watt25
veterán

és ha közben valaki bekapcsolná, akkor mi lesz?
Akkor lesz kép és hang. :) Csak annyi történik, hogy bekapcsol a képernyő és lesz hang. Ha el akarod kapcsolni másik csatornára, akkor ugyanúgy megkérdezi, hogy le akarod-e állítani a felvételt?
Ugyanígy kikapcsoláskor is megkérdezi, hogy akarod-e folytatni a felvételt? Igen esetén a tévé nem kapcsol le igazából, csak a képernyő és a hang.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#58160) Beni2360 válasza cidalain (#58150) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát van egy ősrégi lehetőség, EU scartnál be lehetett állítani, hogy a lejátszott anyagot kiadja és asztali dvd rögzítővel lehetett rögzíteni.A HDMI csatirol nem tudok mondani semmit az ilyen funkcióról.
Na most az egyes boxokon van EU scart csatlakozás esetleg egyenest az asztaliba vezetni igaz ez nem hd minőség csak dvd, ez csak egy feltevés mivel még nem rendelkezem ilyen korszerű TV-vel csak egy 6 éves HD redy plazmával aminek van EU... kivezetése is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58161) cidalain válasza Watt25 (#58156) üzenetére


cidalain
veterán

5. Ne legyen tele a vinyó minden szeméttel, mert bekapcsoláskor sokáig tart a tévének felnyálazni a vinyó tartalmát, és ebben az esetben nem fog menni az időzitett felvétel. (Ha ki van kapcsolva a felvétel előtt a tévé.)

Akkor nálam ez lehet probléma, mert azon a winyón tárolok vagy 10-20 gigányi családi fotót, mert ez a back-up helyem is...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58162) Watt25 válasza Beni2360 (#58160) üzenetére


Watt25
veterán

A tévék a SCART kimenetükön csak és kizárólag a tuner-ükkel befogott csatorna képét/hangját tolják ki, a felvételről éppen visszajátszott anyagot nem. (Amellett, hogy fehér ember nem fogadja el azt, hogy a folyamatban egy tök felesleges digitális-analóg-digitális átalakítás és újratömörítés megy végbe.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#58163) Watt25 válasza cidalain (#58161) üzenetére


Watt25
veterán

Kapcsold be a tévét és mérd le, hogy mennyi ideig tart, amíg a bemenetek között megjelenik a vinyó. Ha több, mint 1 perc (vagy közelíti), akkor ez a baj. (Mivel a felvétel megkezdése előtt 1 perccel kapcsol be láthatatlanul a tévé.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#58164) Beni2360 válasza cidalain (#58161) üzenetére


Beni2360
félisten

Én egy 750 gb külső vinyót particionáltam két fel. Az elsőt hagytam a TV-nek, a 2. meg saját.
Igaz én egy ALMA nevezetű dvb-c boxot használok a DIGI kábelre.
Ott a média beállításnál megkérdezte, hogy melyik partíciót szeretném használni, akarok-e tim schift vagy hogy nevezik :-) és hány százalékot a time...-re. Vagy csúszkával tudtam kiválasztani a méretet. Aztán ő át partíciónálta az neki szánt 250 gb-t. A hab tortán, hogy mindent TS formátumba vesz fel és innentől a számító gépen azt csinálok vele amit akarok. A DIGI által adott box csak saját kiterjesztésű fájl és a gépen semmi lehetőség.
De felvételnél itt is mint minden digi adásnál csak abba sávba lévő csatornára tudok kapcsolni ahol a felvételt készítem, nem is ajánl fel másikat.
Pl: most a sorozat+ sd cstira mentem elindítottam egy felvételt, a LIST gomb nyomására kiadott 5 mási csatornát benne 2 hd eurosp. Ezekre átmenve a felvétel nem állt le, tehát ez esetben bizonyos határok közt megy a csati váltás. Pl egy eurosp HD adást 2 óra felvétel, 9014M a mérete.
Most az rtl kl hd adását indítottam és ott csak 1 adást ajánl fel STORY 4 amit nézhetek.
Nem minden sáv telített a DIGI+ csomagban.
Csináltam 2 felvételt SD-HD minőségben a számítógépen Ts fájlok és a képeken a felbontásuk.

Azért nem semmi, hogy FHD-be veszi a HD adást.

Ez itt fent egy 2 órás felvétel mappa tulajdonsága 8 részre bontotta, pedig NTF-s a partíció.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58165) Watt25 válasza Beni2360 (#58164) üzenetére


Watt25
veterán

Azért nem semmi, hogy FHD-be veszi a HD adást.
???
A tévék, boxok mindig egy-az-egyben azt a steam-et rögzítik, amit kapnak a szolgáltatótól. (Ez a legegyszerűbb.) Szóval, ezen nem kell csodálkozni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#58166) cidalain válasza Watt25 (#58163) üzenetére


cidalain
veterán

Igen több mint 1 perc, nagyjából 2 perc.
Akkor a fotókat el kell onnan távolítanom (több 1000 darab fénykép), nincs mese, másik backup kell, vagy nem veszek fel standby módból.
De így legalább tudom mi az ok.

Az megoldás amit Beni kolléga említett, hogy elpartícionálom a winyót?
Bár mondjuk akkor ha a fényképeket a TV-n akarom nézni akkor pont ugyanaz a probléma lesz :)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58167) Beni2360 válasza Watt25 (#58165) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor e szerint az eur sp1 hd adása fhd.ba jön, és a fhd tv-n fhd.ba látjuk?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58168) Watt25 válasza Beni2360 (#58167) üzenetére


Watt25
veterán

Ha nem így lenne, akkor mikor lenne így? :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#58169) Watt25 válasza cidalain (#58166) üzenetére


Watt25
veterán

[link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#58170) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, olvastam pár napja/hete itt egy dátumot csak nem tudom,hogy jól emlékszem e...ugye holnap 10. szerdán jön a 2014es LG-kre a webs2.0 frissítés?

(#58171) cidalain válasza Watt25 (#58169) üzenetére


cidalain
veterán

valamiért a privát életemet féltem a felhőtől...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58172) aram01 válasza cidalain (#58171) üzenetére


aram01
nagyúr

én sok képet fellőttem oda, persze nem mindet ;]

Más:
Mindig elfelejtem beregizni a tv-t az LG oldalon, miről maradok le így?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58173) *H* válasza Sakab (#58170) üzenetére


*H*
aktív tag

Nem.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#58174) semetka


semetka
őstag

Megvettük a kinézett 32lb5610-est. Nem az enyém de kifejezetten szép képe van. Nagyon nem is kell állítgatni a gyári beállítást. Valaki tudja hogy az input lagja mennyi?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#58175) yvsmad válasza Watt25 (#58165) üzenetére


yvsmad
őstag

Ezek a HD és FHD fogalmak nagyon nem tiszták egyes emberek fejében és rengeteg félreértés van belőlük.
Úgy gondolják, hogy a HD-s tévéadás felbontása kisebb, mint az FHD tévéjüké és innentől nem is értenek semmit az egészből.

[ Szerkesztve ]

(#58176) gacsoi válasza szunyi777 (#58100) üzenetére


gacsoi
senior tag

Nem nagyon !
Sajnos, még a szervízben sem nagyon tudják, hogy mi változik egy frissítés alkalmával. Azt mondták, ha nincs gond, inkább ne erőltessem a frissítést !!

(#58177) Beni2360 válasza yvsmad (#58175) üzenetére


Beni2360
félisten

Kifejtenéd bővebben csak, hogy tanuljak mert a pap is holtig tanul.
Nekem csak egyenlőre HD redy 6 éves plazmám van és nemsokára szeretnék nagyobb felbontásra váltani.
De még nem tudom, hogy FHD vagy UHD legyen.
Minden tanácsot átgondolok és fogadok. :K

Ezt találtam ez jó támpont? http://hu.wikipedia.org/wiki/HDTV

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58178) aram01 válasza Beni2360 (#58177) üzenetére


aram01
nagyúr

UHD tartalmak, szerinted mikorra várhatóak? addig ki fog tartani az új tv-d? én FHD-t vettem. Majd ha a barátok közt UHD-ban megy akkor jöhet :)

(#58176) gacsoi : beb@szna, ha nem frissíteném mikor tehetem

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58179) Beni2360 válasza aram01 (#58178) üzenetére


Beni2360
félisten

A barátok addigra már nagyon össze vesznek. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58180) aram01 válasza Beni2360 (#58179) üzenetére


aram01
nagyúr

Szerintem korai az UHD, meg 80 coll fellett lenne az érdekes, ez az 55-ös amit vettem már nem is tűnik olyan nagynak

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58181) Beni2360


Beni2360
félisten

A "HD TV 1080p" felirat olyan digitális vevőket - többek között televíziókat, illetve beltéri vevőegységeket - jelöl, amelyek képesek fogadni és feldolgozni a kábeltelevíziós, földi sugárzású vagy műholdas 720p és az 1080i típusú HD jeleke mellett az 1080p típusú jeleket is.
A "Full HD" felirat feltüntetését nem szabvány határozza meg, mögötte semmilyen technikai követelmény nincs, megjelenítésére piaci önszabályozás vonatkozik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58182) Stevenstyle válasza aram01 (#58180) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Szerintem jövőre, max 2 év múlva már bőven lesz értelme. Addigra már talán a középkategóriás készülékek is teljesíteni tudják az UHD Blu-Ray összes sztenderdjét és már alakulni fog a tartalom mennyisége is lemezen. Persze még az sem fogható a jelenlegi FHD kínálathoz, de azért idén az év második felétől már elkezdenek szálingózni az első UHD filmek lemezen.

Persze Barátok közt sugárzása hál Istennek még nem ma lesz :D

Meg úgy ám blokk sima tv adásé sem, de a tartalom ugyebár nem csak a Tv adást jelenti :)

[ Szerkesztve ]

(#58183) aram01 válasza Stevenstyle (#58182) üzenetére


aram01
nagyúr

A barátok közt csak egy rossz példa volt, az UHD-hez meg már BR xl dukálna, vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58184) Stevenstyle válasza aram01 (#58183) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

100GB lemezekről van szó kezdetben, illetőleg bizonyos tartalmak esetében valamivel kisebb is játszhat.

Később nagyobb kapacitást is ígérnek, de a 100 jelenleg biztosra vehető.

A szabvány neve UHD Blu-Ray.

Ha jól emlékszem szeptember magasságára vannak bejelentve az első filmek és a lejátszók is. Az sanszosnak tűnik, h a Panáé lesz az első lejátszó a piacon.

A szabvány sztenderdjeiről, ha rákeresel szerintem mindent leírtam itt a múltkor. Legalábbis amit eddig tudni lehet hivatalosan. ;)

[ Szerkesztve ]

(#58185) yvsmad válasza Stevenstyle (#58184) üzenetére


yvsmad
őstag

Az új szabványt mikor adják ki hivatalosan?
Van már olyan új tévé, amelyik 100%-ban megfelel a szabványnak, vagy minden gyártó úgy valósítja meg a saját UHD-ját, ahogy sikerül?

[ Szerkesztve ]

(#58186) Stevenstyle válasza yvsmad (#58185) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

"Az új szabványt mikor adják ki hivatalosan?"

Tavasszal a CES-el egy időben történ meg hivatalosan is a szabvány véglegesítése. Ezt az UHD Alliance illetőleg a Blu-Ray Association jelentette be. Magát a véglegesítést is ők (tulajdonképpen az összes nagy gyártó, a fejlesztésekben résztvevő és még jó pár érdekelt cég) végezték.

Ha arra irányult a kérdés, hogy mikor adják majd ki az első ilyen lemezeket, akkor az ősszel esedékes (kb szeptember magassága). Pontos dátumot most fejből nem fogok tudni mondani, de ha érdekel holnapra utána nézek. Megnéztem újra, így pontosítok, elvileg első körben 66-100GB kapacitású lemezek jönnek.

"Van már olyan új tévé, amelyik 100%-ban megfelel a szabványnak, vagy minden gyártó úgy valósítja meg a saját UHD-ját, ahogy sikerül?"

Tudtommal van már. Persze jellemzően csúcskészülékek. Egyébként a leginkább sarkalatos pont ilyen szempontból a HDR. Ez az a sztenderd aminek jelenleg nagyon kevés készülék felel meg. Most így gyorsan a SONY X94C és talán a Samsung JS9500 ami dereng, hogy minden sztenderdnek megfelel... ha jól emlékszem...

(#58187) aram01 válasza Stevenstyle (#58184) üzenetére


aram01
nagyúr

Magyarán a "régi" cuccod megy a kukába, író, lejátszó minden. Lesz olyan színes az UHD paletta hogy két éven belül megérje váltani? Mondjuk külső vinyóról más tészta.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58188) Stevenstyle válasza aram01 (#58187) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

A régi cuccok (4K Tv-k) nem feltétlenül kell, hogy a lecsóba menjenek, ha a legalapabb sztenderdet teljesítik (4K 60Hz) akkor használhatóak lesznek, de értelemszerűen pl a HDR-ből semmit nem fogsz látni.

Eddig a tartalmak terjedését nagyban hátráltatta, hogy nem volt közös szabvány. Igazából nem is értette senki a gyártókat, hogy vártak komoly eladásokat e nélkül.

Az első lépésen túl vagyunk,ősztől jöhetnek az első lejátszók és abban is biztosak lehetünk, hogy ha már van mire megjelentetni a stúdióknak a tartalmat akkor jönni fognak a filmek is. Persze idő kell ahhoz, hogy olyan elterjedt legyen a dolog mint most a Blu-Ray, de a folyamat jelentősen gyorsulni fog.

A netes stream szolgáltatók közül a NetFlix is gyorsan reagált, még idén indul HDR képes 4K szolgáltatásuk.

A Tv gyártók is láthatóan már az UHD Tv-kre helyezik a hangsúlyt. Persze Tv adás 4K-ban még egy jó ideig felejtős lesz, főleg itthon, de a FullHD Tv-ket sem a Tv adások miatt vettük anno amikor kezdtek elterjedni, hanem a Blu-Ray lemezek lendítették fel az eladásokat.

Igazából ebben a folyamatban az elmúlt évek töketlenkedése az ami érthetetlen. A szabványosításnak már rég meg kellett volna történnie az első 4K-s Tv-k megjelenése körül és akkor ma már bőven lenne választék tartalomban.

(#58189) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Kis segítség kellene. 47lb670v tv-m van. Ha beállítok műsorújságba egy műsort, hogy értesítsen azt nem lehet kikapcsolni, hogy a nem bekapcsolt tv ne kapcsoljon be?

(#58190) yvsmad válasza Stevenstyle (#58188) üzenetére


yvsmad
őstag

Ugyanezt a történetet eljátszották az előző évtizedben a gyártók a HDMI szabványok alkalmazásával is.
Mindegyik megcsinálta a saját verzióját, csak éppen nem volt kompatibilis a másik márka készülékével (HDMI kézfogás problémák). Elment pár évjárat, mire rájöttek, hogy szabványosítani kellene. Az addig legyártott tévék, lejátszók, erősítők, stb. mehettek a levesbe.

[ Szerkesztve ]

(#58191) Rico45 válasza yvsmad (#58190) üzenetére


Rico45
őstag

Sziasztok! Tegnap vettem egy Lg lb 650v tv-t.Olyan kérdésem lenne, hogy vezeték nélkül , wifi hálózaton lehetne-e kapcsolódni asztali pc-hez képek, zenék, videók eléréséhez?

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#58192) Lacielvtárs válasza Rico45 (#58191) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen, lehet, sok fél szerver progi van amit tudja ezt vagy van a sima smart share progi is, de ezzel nem tudsz majd hangsávot váltani a filmek esetében...
viszont ez viszonylag egyszerű beállítású - már mint nekem - és néhány kattintással meg tudsz osztani tartalmakat a tévével.
nekem is ilyen tévém van, szerintem jól választottál :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#58193) Beni2360 válasza Rico45 (#58191) üzenetére


Beni2360
félisten

A sokféle szerver mellett ajánlanám ezt az oldal böngészését: http://pcworld.hu/kultura/matroska-te-draga.html és ezek közül ezt a progit: MKVtoolnix . Evvel ki tudod venni a különböző felesleges hang illetve felirat fájlokat és a mentése csak egy másolási sebességen múlik, hogy mennyi idő alatt csinálja meg és akkor nem kell bajlódni a váltásokkal. :))

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#58194) Rico45 válasza Lacielvtárs (#58192) üzenetére


Rico45
őstag

Hát remélem is hogy jó választás, mert olvastam negatívakat róla.De nekem így elsőre nagyon tetszik.

Leírnád te hogy csinálod a fájl megosztást?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#58195) aram01 válasza Stevenstyle (#58188) üzenetére


aram01
nagyúr

én 2 évre szoktam tv-t venni (oké most 1 év után cseréltem, mert a 40" egér mozi volt), szerintem nem vagyok elkésve. Nem bántam meg hogy csak FHD-t vettem, de jó lenne ha neked lenne igazad és gyorsulna a fejlődés.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58196) Lacielvtárs válasza Rico45 (#58194) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

link
ezt a progit letöltöd a pc-re, és ebben kiválasztod a megosztott tartalmakat. (ha jól emlékszem a nevére a menüpontnak)
sajnos képeket most nem tudok mutatni mert melóhelyen vagyok, max otthonról tudok képet készíteni és linkelni.
de mivel magyar nyelvű a progi, így könnyű a beállítása :K
majd a tévén elindítod ezt a nevű alkalmazást és ott lehet állítani hogy melyik forrást jelenítse meg.
javaslom, mert ha nem választod ki a forrást akkor mindent be fog pakolni, még - ha van rákötve hdd - hdd tartalmat is akkor aztán lehet keresgélni :)
és ha lanon indítok filmet, előtte kiválasztom hogy csak a pc-ről megosztott tartalmat mutassa, így már kevesebb file között kell keresgélni.
majd a tévé menüjében tudsz választani hogy képet, zenét vagy videót listázzon ki

szerk: a negatívumokról meg annyit, hogy sajnos az életben van mindennek rossz és jó oldala is...
felhősödést sokan tapasztatták, foci közben a füvön elvileg sokan látják ezt a jelenséget.
én magam focit nem nézek rajta, és meg vagyok vele elégedve maximálisan.
mkv - még a 30-35 GB remuxok - sem fognak ki rajta.
én ezeket a nagy filéket wi-fin tolom a tévére, nem szokott megakadni.
annyit érdemes tudni még hogy ha egy filmet félbe hagysz és wi-fin meg rá mint megosztott tartalom és folytatni kívánod máskor a film nézését, akkor wi-fi keresztül lassan találja meg a megszakított film "kezdőpontját".
legalább is nekem nem volt türelmem megvárni :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#58197) Stevenstyle válasza aram01 (#58195) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

Egyet értünk, nem vagy / vagyunk elkésve. Részemről a tervezett következő készüléknek (mondjuk még arra is van esély, hogy addig beesik még egy FHD készülék) már egy UHD-t képzelek el, szintén két év múlva.

Addigra nagyon remélem, hogy tartalom is lesz bőven és a közép kategóriába is leszivárog pl a HDR.

Ahogy a vak ember is mondta "majd meglássuk" de részemről bizakodó vagyok :)

(#58198) Rico45 válasza Lacielvtárs (#58196) üzenetére


Rico45
őstag

Nagyon köszi! Este próbálom is!

Én is melóba vagyok így gyorba írok :-) Focit meg utálom gyerekkorom óta :-D

Beni2360 neked is köszi !

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#58199) Lacielvtárs válasza Rico45 (#58198) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát akkor szerintem nem lesz vele gondod... :K
sok sikert a beállításhoz majd :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#58200) Erdei88 válasza aram01 (#58178) üzenetére


Erdei88
veterán

Én azért adok egy esélyt az UHDnak. 90%-ban csak filmet nezék, szerintem szépen felskálázza majd a TV

MediaMarktban körbe jártam többször is, semmivel nem volt rosszabb a kép mint a FullHD-nak

Holnap ha minden igaz már okosabb leszek. 49UF7787

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.