Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Kelimen


Kelimen
csendes tag

Kedves BloodRay!

Sikerült kideríteni hogy a C6000 Samu-nál fent állna-e a problémám? Amúgy elképzelhető hogy mediaboxal fogom megoldani..

(#552) sakeee82


sakeee82
aktív tag

Udv!

Van valakinek tapasztalata az LG 32LE3300-as tvjevel?
Tudom ez a legolcsobb ledes tv-je a cegnek, de jelenleg ez az egy hozzaferheto szamomra ugy, hogy ki is tudjam probalni. Ami a tv mellett szol az az alacsony fogyasztas es a dizajn.
Tv-t nem igen nezek majd rajta, foleg xbox es dvd nezes lesz majd.

(#553) drstupid válasza sakeee82 (#552) üzenetére


drstupid
tag

hat ha xbox akkor inkabb 100hz es full led, vagy legalabb full led (4500)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#554) zsoltika29


zsoltika29
tag

Hali!!!
Látta már valaki az LG új 3D technológiás tv-t?
Lg Cinema 3d vagy esetleg tud róla valamit?

(#555) drstupid válasza zsoltika29 (#554) üzenetére


drstupid
tag

szia én láttam , 7db szemüveget adnak majd hozzá egy kis movie pack különböző szinekben nem shutteres hanem polarizációs és megoldották hogy ha elforditod a fejed akkor is lásd, nekem jobban fekszik mint a shutteres nem irritálja a szememet annyira és nem fáj tőle :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#556) zsoltika29 válasza drstupid (#555) üzenetére


zsoltika29
tag

Képmínőségre milyen?

Áthallásról itt is lehet szó? Vagy ez már más technológia?

Az áráról esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#557) zsoltika29


zsoltika29
tag

Az LG 47 LD 950 is az a technológia vagy az LW6500 már tud többet valamivel?

(#558) BloodRay válasza Kelimen (#551) üzenetére


BloodRay
veterán

Elfelejtettem ma utánanézni, de holnap nem felejtem, felírtam. :)

(#552) sakeee82 -> Százszor inkább ajánlom akkor mondjuk az LD550/LD565-öt neked, mint a belépő ledeket.

(#553) drstupid -> Gondolom full hd-ra gondoltál, nem full led-re. :)

(#556) zsoltika29 -> Áthallás ezeknél kb zéró, a 3d hatásuk meg szerintem sokkal jobb mint a shutteres megoldásoké, és emellett tényleg sokkal kevésbé zavaró rövid és hosszú távon is. Képminőségre is jónak tűntek elsőre. Árat még nem tudni semmi konkrétot.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#559) BloodRay válasza zsoltika29 (#557) üzenetére


BloodRay
veterán

LD950 még nem az a technológia mint az LW6500-é, csak hasonló.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#560) zsoltika29 válasza BloodRay (#559) üzenetére


zsoltika29
tag

Miben más az lw6500?

Végül is passzív szemüveges mind a kettő az lw az ledes.

[ Szerkesztve ]

(#561) BloodRay válasza zsoltika29 (#560) üzenetére


BloodRay
veterán

Modernebb panel, más szűrőréteg a panel előtt...
De egyébként hasonló elven működik valóban.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#562) zsoltika29 válasza BloodRay (#561) üzenetére


zsoltika29
tag

Akkor óriási különbség nincs.

Esetleg majd, ha lesz ár az LW6500-hoz, akkor lehet őket hasonlítgatni. :)

(#563) BloodRay válasza zsoltika29 (#562) üzenetére


BloodRay
veterán

Azért a 3D-t leszámítva is van bőven különbség közöttük. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#564) zsoltika29 válasza BloodRay (#563) üzenetére


zsoltika29
tag

Hol lehetne ezeket a különbségeket megnézni?

Nem sok mindent találtam az LW6500 ról.

1080p sorfelbontást ír az lw-re 1080-t az ld ez elvileg az lw javára nem rossz.

(#565) BloodRay válasza zsoltika29 (#564) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem tudom, hivatalos forrásnál szerintem még sehol. Tesztek lassan biztosan szivárognak majd a netre.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#566) Kelimen


Kelimen
csendes tag

Bloodray most azt hallottam hogy mindegyik tv csak optikaival viszi át a hangot ha a beépített media lejátszóját használod...... :W

(#567) drstupid válasza BloodRay (#558) üzenetére


drstupid
tag

igen full hd-ra gondoltam:)
(#556) zsoltika29 képminőségre éles, ára 42colba 200-250 körül mozog(plazma) amerika árakat felesleges nézni mert itt 25% az adó :)
igen más technológia

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#568) BloodRay válasza Kelimen (#566) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen ma nem felejtettem el én sem, most akartam válaszolni neked.
Digitális jelforrásnak számít az usb-n keresztü lejátszott anyag, ezért valóban csak optikain keresztül tudod kivezetni a hangját.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#569) BloodRay válasza drstupid (#567) üzenetére


BloodRay
veterán

Ezek az új Cinema 3D-s LG-k lcd-k, plazma nincs közöttük azok mind shutteresek 2011-ben is.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#570) zsoltika29 válasza drstupid (#567) üzenetére


zsoltika29
tag

Ma elmentem az MM-be.
Kérdezősködtem a nagy tudású eladótól, hogy mondjon már valamit a passzív szemüveges LG-ről.
Nézett rám hülyén, azt mondta, hogy a red-blue technológia hagyományos tv-n is megy.
Mondom neki hogy van passzív szemüveges új tv, erre ő nem olyan nincs az már elavult technológia csak az aktív szemüveges van.

Én csak erősködtem, hogy most jön ki a cinema 3D az Lg-től, így nagy nehezen megkérdezett egy tőle okosabbat,aki természetesen tudta miről beszélek.
Mondta is, hogy az LG bemutató teremben van meg is lehet nézni a Lurdyval szemben.

Azt mondta nagyon szép a képe.

Sajnos én nem tudom mikor jutok el oda. :((

Hátha valaki hamarabb eljut szívesen venném a tapasztalatokat.

(#571) BloodRay válasza zsoltika29 (#570) üzenetére


BloodRay
veterán

Én már próbáltam és csak azt írhatom amit korábban is, vagy amit drstupid is.
De úgyis ha te látod majd élőben akkor fog meggyőzni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#572) drstupid válasza zsoltika29 (#570) üzenetére


drstupid
tag

én most voltam ott 1 hete :) forma1es autó van bent és 3ds tvn lehet forma1-ezni de csak pár napig :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#573) Kelimen


Kelimen
csendes tag

Köszönöm a segítséget!!! Most nagyon elgondolkodtam az Lg 42le5500-on csak nem tudom annál mennyire látható a bevilágítás (clouding) Ez a led plus segít rajta vmit, vagy olyan mint az 5300-on?

(#574) BloodRay válasza Kelimen (#573) üzenetére


BloodRay
veterán

Valamennyit javít rajta mert ez már tudja a local dimming-ot(led vezérlés), ha nem is olyan sok szektorral.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#575) zsoltika29 válasza BloodRay (#571) üzenetére


zsoltika29
tag

Köszi! Az LG Electronics 50PZ250-ről nem hallottál valamit?

Az induló ára elég korrekt, ahhoz képest, hogy 3D-s vajon ezzel arányos a képminősége is?

(#576) BloodRay válasza zsoltika29 (#575) üzenetére


BloodRay
veterán

Az megint más, aktív shutteres megoldású alap 3D plazma.
Mondjuk ezeken az aktívokon is javítgattak a 2010-esekhez képest.
Mondjuk nem tudom miféle garancia lehet a készülékhez, illetve honnan származhat, mert hazai forgalmazása még nem indult meg tudtommal... :U

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#577) zsoltika29 válasza BloodRay (#576) üzenetére


zsoltika29
tag

Gondolom az 47lx6500-nak biztos lesz vagy 400 az induló ára :(( , ahhoz képest ez majdnem a fele..

(#578) BloodRay válasza zsoltika29 (#577) üzenetére


BloodRay
veterán

LW6500-ra gondoltál gondolom. :)
Plazma mindig olcsóbb egyébként nagyobb méretben.
Az mindenesetre biztos, hogy én a Cinema 3D-s készülékek közül választanék ha 3D-t szeretnék.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#579) zsoltika29 válasza zsoltika29 (#577) üzenetére


zsoltika29
tag

ja az lw-re gondoltam. :)
egyszer csak elérhető áron lesznek majd

[ Szerkesztve ]

(#580) BloodRay válasza zsoltika29 (#579) üzenetére


BloodRay
veterán

Jövő ilyenkorra biztosan. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#581) zsoltika29 válasza BloodRay (#580) üzenetére


zsoltika29
tag

Ha lesz türelmem megvárom. :)

Jön a nyár nem a tv előtt kell ülni. :))

(#582) dobozoskettő


dobozoskettő
csendes tag

Kedves BloodRay !

Köszönöm a tanácsot. (Mármint hogy a képminőség javulás érdekében Scart-os helyett szerezzek HDMI-is STB-ot.)

DE, lenne egy újabb problémám. Tapasztalataid alapján főleg tőled várom, hátha tudsz válaszolni.

Az UPC digitális (de scartos) stb helyett felfelé váltottam a drágább HD Digitál előfizetésre. (csak ehhez adnak hdmi-is stb-ot.) Viszont az új box-al a hdmi-vel a tv nem képes az "eredeti formátumra" állítani a tv adások képét.

Pedig az előző butább box ezt tudta scarttal is. Scarttal az új HD box is tudja !!!
De úgy gyalázatos a kép. Igy hdmi-vel nekem kell minden csatornaváltásnál a 4:3 és a 16:9 között a tv távírányítóval állítgatni.

Plusssz a HD adásoknál (nem mindegyiknél, és nem mindig )nem képes a box távirányítója a hangerőt kezelni. miközben a képminőség még a hd-s 16:9-es adásoknál is kíváló.

UPC távgyógyítással próbálkozott, többször újra installálták, indították, közben azt akarták elhitetni velem, hogy én nem vagyok képes a stb-ben a letterbox-ot, a tv-n az "eredeti" formát beállítani. Legújabb ötletük, hogy hogy cseréljem le a hdmi kábelt, (amit zsír újan ők hoztak!!! 1,3-as. 2. cat., igaz nem aranyozott) Az én hibám, hogy átvettem a hibás hdmi kábelt, nem ellenőriztem le, mondják. Nem is feltételeztem ezt, csak este "szörfözés" közben jöttem rá a hibákra

Létezhet az, hogy a hdmi kábel átviszi a hd 16:9 képet egy full hd tv-re /LG 37 LE 5500/, de nem képes az eredeti formátumot átvinni, és némely HD-s adásnál, /még a rögzített felvételnél/ is a hangerőt szabályozni ?

És "HA" tényleg csak a HDM-i kábel a hibás, akkor milyet vegyek ?

Pár ezret megérne a nyugalmam, hogy ne kelljen a szerelő képét látnom újra. Úgysem hozna magával másik új kábelt, annyira már ismerem őket.

Szerintem tanulságos a történetem, remélem tudtok segíteni.

(#583) BloodRay válasza dobozoskettő (#582) üzenetére


BloodRay
veterán

Szia!

Ilyen problémával még nem találkoztam, de ha megfelel holnap utána tudok nézni.
Én HD-s, hdmi-s adásnál is be tudtam eddig állítani az "eredeti" képarányt. Ha jól értelmeztem nálad ezt nem is lehet kiválasztani hdmi csatlakoztatásakor?
A hangproblémád után én elsőre talán nem is a kábelre gyanakodnék elsősorban, hanem a beltéri egységre(hogy hibás), vagy tényleg egy másik kábellel lenne még érdemes egy próbát megejteni. Kábelnél teljesen felesleges szerintem aranyozottat venni, a lényeg, hogy normális minőségű legyen(majdnem minden 1.3-as kábel megfelelő).
Azért holnap tényleg ránézek a dologra. (Fel is írtam. :) )

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#584) dobozoskettő válasza BloodRay (#583) üzenetére


dobozoskettő
csendes tag

köszi a gyors reagálást.
A tv menüjében van lehetőség állítani az eredeti formátumot. /pipálni a listán./

DE hiába választom azt, a HD STB mindent széthúz laposra. De csak HDMI-vel. Scarttal tudja kezelni az eredetit. Viszont úgy nagyon fos a kép. Tehát lehet, hogy a hdmi kábel a rossz. De akkor a 16:9 -es HD képet miért viszi át szépen ? És a hangerőt miért nem lehet a HD-seknél a S.T.B. távirányítójával kezelni ?

És nem a tv a hibás, mert a régi box-al is tudta az eredeti formátumot kezelni. Ott csak szellemképesen csíkozott a scart miatt.

Ezért váltottam a drága HD-s előfizetésre/s.t.b.-ra. Mert a normál digitális előfizetésnél nem adnak s.t.b.-ot hdmi-vel, csak scarttal.

Ez az UPC

Tehát tényleg csak a hdmi kábel lehet hibás, vagy kisebb valószínűséggel az UPC STB-jának a HDMI kimenete, vagy legkevésbé az LG TV HDMI bemenete... ? /

(#585) BloodRay válasza dobozoskettő (#584) üzenetére


BloodRay
veterán

Holnap tényleg ránézek a dologra. Első körben mindenesetre kábelre, másodikban mindenképp a beltéri egységre gyanakodok.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#586) dobozoskettő


dobozoskettő
csendes tag

T. BloodRay !

Mostmár biztos, hogy nem a hdmi kábel a hibás.
Vettem egy drága kábelt, avval is ugyanez a probléma.
Még jó hogy a kábelt 20 perc múlva szó nélkül visszavihettem, és olyan "fukarjók" voltak, hogy visszadták az árát is.

Kíváncsi vagyok, az UPC enged-e a tagadásból.

(#587) BloodRay válasza dobozoskettő (#586) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem pedig akkor a beltéri lesz a hunyó.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#588) acehawk


acehawk
tag

Sziasztok!

Van egy LG 375300 LED TV-m.

PCMCIA olvasó van az oldalán.

A mindigtv extra adásait biztosító kártyát ebben tudom használni?

(#589) dobozoskettő válasza BloodRay (#587) üzenetére


dobozoskettő
csendes tag

Most már csak a vicc kedvéért írom le:

Az UPC szerelő elismerte, hogy a hdmi-in keresztül nem tudják biztosítani ezt a szolgáltatást. Mármint a az automatikus képarány felismerést, az "eredeti"-t.
Erre hivatkozva pedig nem lehet felmondani a szerződést, és a 12 hónapos hűséget.
-Na mondom, erre kíváncsi leszek.

-Erre bevallja, hogy van egy /megbuherált?/ tv-jük, ami képes kezelni ezt a problémát, ha sokat kukacoskodok, kihozzák azt, bebizonyítják, hogy az ő szolgáltatásuk jó, az én tévém az elavult szar.

-Elavult szar a 180 ezres 1 éves konstrukciós LG 37 le 5500-asom ???!!!!

-JA, az tényleg nem olyan szar /!!!/, abba már lehet majd kártyát is tenni, akkor nem lesz szükség stb-ra sem. Úgyis tervezik , hogy bevezetik , és akkor vélhetőleg nem lesz több probléma. Majd pár hónap múlva. Talán.

További kérdésem, hogy az UPC-nél HD-ra előfizetők közül másnak nincs ilyen panasza??!! /A set top box olyan jelent közvetíteni a hdmi-n kersesztül, amit a tv nem képes eredeti képarányban kezelni, ehelyett minden adást széthúz laposra./

[ Szerkesztve ]

(#591) BloodRay válasza acehawk (#588) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen a megfelelő átalakító segítségével ami az összes digitális tuneres tévéhez kell.

(#589) dobozoskettő -> Szép cég... Egyébként mint be is vallották nem a tv nem képes eredeti képarányban kezelni az anyagot, hanem ők küldik rossz aránnyal ezzel megzavarva a tv-t. Tehát az azt érzékeli jónak, holott nem az.
Ment még egy privát.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#592) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Most már jó pár hónapja használom a az le5300-ast de egyszerűen nem tudok rájönni mitől függ hogy lejátszik-e egy mkv-t vagy nem...

Az egyik x264-est lejátssza a másik ismeretlen... pontosabban a legtöbbet lejátssza és van kettő amit nem...

Szintén van olyan DTS hangú amit lejátszik tökéletesen (természetesen az AC3-mal) úgy hogy figyelmen kívül hagyja azt a hangsávot és megy a másikra. Szóval még ez sem lehet a hiba oka...

Nincs valakinek valami standard ötlete hogy mire figyeljek mikor beszerzem ezeket a filmeket? Mi NE szerepeljen a leírásban róla, hogy biztos fusson?

Szemét az LG mert minden ilyen gondot (plusz az iso lejátszást) egy minimális firmware frissítéssel orvosolhatná de persze nem... :O

Try again, fail again, fail better!

(#593) BloodRay válasza Rem-X (#592) üzenetére


BloodRay
veterán

Elvileg ezek a videokodekek amiket ismer:
DivX3.11, DivX4.12, DivX5.x, DivX6, Xvid1.00, Xvide1.01, Xvid1.02, Xvid1.03, Xvid 1.10-beta-1/beta-2, Mpeg-1, Mpeg-2, Mpeg-4, H.264, AVC;
Ezek pedig a hangformátumok:
AC3(Dolby Digital), EAC3, AAC, Mpeg, MP3, PCM;

A DP-450-es médialejátszó egyébként tapasztalatom szerint mindent vitt amit a tv-k nem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#594) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

LG 47LX9500 típusú készüléket vásároltam és nekem is belső lejátszóval van gondom. Nem sikerült lejátszani egy darab olyan mkv-fájlt sem amin csak angol dts hang volt. Kép ment de nem volt hang. A TV optikai kimenetén csak sztereó hang jön ki az 5.1 már nem és ez elég nagy szivatás. Fele annyiba került samsungom probléma nélkül viszi ki a dts-t és még 5.1-ben is. Van valami FW amivel már támogatott lesz angol dts lejátszás? Azt már meg se kérdezem, hogy 5.1-be menjen ki mert gondolom valami marketing fogás, hogy külső mediaboxot kelljen beszerezni hozzá.

Köszi!

(#595) BloodRay válasza GoZoL (#594) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem az 5.1 a gond, hanem a dts. Nem fogja vinni.
Ezt csak a media box tudja LG-nél. Ennyi amit nem tudnak kb.
Ugyanakkor az LX9500 marha jó tv szerintem. :R

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#596) GoZoL válasza BloodRay (#595) üzenetére


GoZoL
senior tag

Annyi a problémám, hogy csak dolby digital jön ki a tv-ből de az így csak sztereóban mert az optikai kimeneten csak ez a jel tud kijönni. A samsungnál optikai kimeneten 5.1 jön ki és le tudja játszani a dts hangot. Az eszköz meg van rendelve, HDI Dune HD Max. Hétfőre meg is jön!

(#597) Gabga


Gabga
csendes tag

Sziasztok!

Led-es tv szeretnék vásárolni de elvesztem a felhozatalok sürűjében.Tudnátok segiteni,hogy melyik tipussal járnék jobban.
LG 42Le5500
LG42LX6500
SAMSUNG UE40C 6000

Előre is köszönöm a válaszokat

(#598) drstupid válasza Gabga (#597) üzenetére


drstupid
tag

5500 100hz+net elég jó kis készülék
ha nem kell net akkor 5300
lx 6500 nem kiforrott, most jött új modell ha 3D-be gondolkodsz
akkor 42 lw 5500 7 szemüveggel kurvajó képpel :)
vagy 42 lv 4500 (100hz)
c 6000 hát nem hiszem hogy nagy durranás lenne szép a külseje de a menüje is szerintem elég ronda :)

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#599) BloodRay válasza GoZoL (#596) üzenetére


BloodRay
veterán

Tudtommal nem csak sztereo jel jön ki a tv-ből, próbáltad 5.1-es hangsávú nem dts-es anyaggal?
HDI Dune HD Max-ról csak jókat hallottam. :K

(#597) Gabga -> drstupid-al teljes mértékben egyetértek. Ja és megyek tesztelgetni a 42LW5500-at egy óra múlva. :)

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#600) drstupid válasza BloodRay (#599) üzenetére


drstupid
tag

42 lw 5500 teszteltem imax anyaggal elég jó (nem fáj tőle a szemem)
2-3D-be is szerintem szépen konvertál, de ha nem szemből nézi az ember akkor nem adja ki a 3D-t talán ez egy kicsit zavaró de szerintem eltalálták az idei line upot :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.