Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) HPAA válasza zolika17 (#347) üzenetére


HPAA
őstag

5300 - nem wifi képes , ergo netes tartalmakhoz sem jó , ergo szofverfrissítés is felejtős
szerintem
:U

************* censored

(#352) ent válasza HPAA (#350) üzenetére


ent
őstag

A Wireless AV link-en kell lennie egy Media boxnak és arra a media playert. Csak így tudod megoldani!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#353) szegto válasza ent (#316) üzenetére


szegto
senior tag

Üdv.
Először is BUÉK minden fórumozónak.
Lett egy LG 32LE5300-as LED tvm. Olyan kérdésem lenne, hogy ha külső winchestert szeretnék kötni a gépre filmnézés céljából az megoldható? Csak azért kérdezem, mert a külső vinyómnak 2db usb vége van, a tvn pedig csak egy aljzat. Esetleg usb hubbal ez megoldható? Vagy csak pendrive-al próbálkozzak?
A vinyó hasznosabb lenne.....
Köszi a válaszokat.
Üdv

(#354) edeleny válasza szegto (#353) üzenetére


edeleny
őstag

Ha a külső HDD üzemel egy portról, akkor működni fog.
Én viszont láttam már olyan külső HDD-t amihez mindkét csatlakozó kellett, az egyik volt a táp, a másik vitte át az adatokat!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#355) szegto válasza edeleny (#354) üzenetére


szegto
senior tag

Épp ezért kérdeztem, hogy usb hubbal megoldható e ez.
Vagy inkább keresek olyat ami egy kábeles.

[ Szerkesztve ]

(#356) HPAA válasza szegto (#353) üzenetére


HPAA
őstag

üdv

3,5 -es , vagy 2,5 es a külső vinyód ?

az usb kábele amit írsz Y szerű , vagy az egyik csatlakozóbol /vastag , dupla kábel/ jön pluszban mégegy/vékonyabb kábel/ csatlakozó ?
ha utóbbi akkor a vastagabb kábelen lévő csatlakozó kell a tv-be és megy gond nélkül

************* censored

(#357) HPAA


HPAA
őstag

mindez 2,5-es vinyók esetében él persze , ahol nincs külön betáp , hanem az usb adja a kakaót is :)

************* censored

(#358) szegto válasza HPAA (#357) üzenetére


szegto
senior tag

Köszi, holnap próbálom. :)

(#359) edeleny válasza HPAA (#357) üzenetére


edeleny
őstag

A 2,5' általában elég az 1 port, a nagyobbaknál kell vagy a külső táp, vagy a dupla port.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#360) ujtzjani


ujtzjani
tag

Üdv mindenkinek.

Tervezem egy LG 32LE5500 vásárását. Már sok-sok infót összeszedtem nagyrészt a forumnak köszönhetően. A kérdésem az lenne: ha a beépített DVB tuneren nézem az adást van lehetőségem usb-én keresztűl rögzíteni? Arra gondolok hogy működik-e úgy mint bizonyos szolgáltatók winyóval ellátott rögzítős set-top-box-a?

Előre is köszönöm az infót..

És BUÉK mindenkinek. :)

(#361) MmDorian válasza ujtzjani (#360) üzenetére


MmDorian
őstag

hajnali fél5kor tervezel tv-t venni ?:D

(#362) ujtzjani válasza MmDorian (#361) üzenetére


ujtzjani
tag

:D Mindenkinek más a hobija nekem ez. :DD

De érdemleges választ még nem kaptam :)

Szóval várom...

(#363) sari70 válasza ujtzjani (#360) üzenetére


sari70
csendes tag

Ezen a tipuson nem lehet rögziteni.

De pl
Samsung UE 40C6620 tipuson már lehet rögziteni usb-re bár legjobb tudomásom szerint csak a tv tudja lejátszani a rögzitett anyagot semmi más.

(#364) edeleny válasza ujtzjani (#360) üzenetére


edeleny
őstag

Jó kérdés!

Nem hinném hogy kifelé is tud kommunikálni!!
AZ USB-n felismeri a mappákat, de nem nagyon láttam olyan funkciót, hogy rögzítés.
Illetve valahol olvastam, hogy nem tud írni csak olvasni a külső eszközökről, mint-ahogy mappákat sem lehet létrehozni.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#365) kokó76


kokó76
csendes tag

Helló!

LG5500 tulajoktól kérdezném,hogy ha fülhallgatót bedugom a tv-be akkor kell-e állítani valamit,mert nekem tök süket és a tv hangszórón is tovább megy a hang!
És a fülhallgató feletti kimeneten pedig, csak csutka hangerőn jön ki hang az erősítőre,de az is szar!

Zolika17!

Nem sikerült a DTS hang konvertálása azzal a módszerrel,amit írtál!

(#366) kovecses


kovecses
aktív tag

LG 26LE5500 készülékről mi a véleményetek??

(#367) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!Nemrég vettem egy Lg 37 le5500 tévét,a színeivel nem nagyon vagyok megelégedve.Elképzelhető hogy az analóg kábeltévé miatt ilyen haloványak a színek?Valaki esetleg tudna a képbeállításra valami leírást küldeni vagy tanácsot adni?Előre is köszi.

(#368) ujtzjani válasza sari70 (#363) üzenetére


ujtzjani
tag

Köszönöm a válaszokat... :R

(#369) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, valaki meg tudná tippelni, miért van az, hogy a tv belső médialejátszója 2 db x264-es hd filmből az egyiket lejátssza, a másikat nem?
köszi

(#370) HPAA válasza kokó76 (#365) üzenetére


HPAA
őstag

az említett helyen SEMMILYEN kimenet nem található , hangnál max optikai , vagy filhalgató
a többi MIND BEMENET

************* censored

(#371) HPAA válasza kovecses (#366) üzenetére


HPAA
őstag

kicsike , szerintem 32" nem lenne sokkal több árban és az azért "jóval" nagyobb :)

************* censored

(#372) AmstelKE válasza zolika17 (#349) üzenetére


AmstelKE
csendes tag

Szia "zolika17" !

Kipróbáltam, de sajnos így sem műkszik.
Azóta lett egy HD-s beltérink, igy HDMI-vel is össze tudtam tenni , így a tv-n felszabadult egyetlen scart csatlakozási lehetősséget is kipróbáltam de sajnos így sem tudom átvinni a tv hangját a hifire, csak ha a beltérivel kötöm össze. Ez tv műsornál nem is lenne gond, de a vinyós filmél cseszhetem :((
Ha esetleg valakinek lenne ötlete :R

(#373) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
32le5300-as tv-n kell valamiféle külön beállítás, hogy a műsoroknak az Infó-ját lássam az Infó vagy Guide gomb megnyomásával?
Digis vagyok, királyul mennek a digitális csatornák, csak ez az infó képernyő nem akar semmit mutatni, pedig másik topicban már írták hogy működik ez a szolgáltatás bár nem ezen a tvn :(
Valaki jár hasonló cipőben? Esetleg megoldás?
Köszi

(#374) kokó76 válasza szegto (#373) üzenetére


kokó76
csendes tag

HDMI-vel csatlakozik? Mert akkor nem fog működni!

(#375) kokó76 válasza AmstelKE (#372) üzenetére


kokó76
csendes tag

Két lehetőség van!
1. fülhalgató kimenetbe dugsz jack-rca kábelt! Elég halk sajnos,fel kell tekerni a hangot,ezáltal nagy az alapzaj!
2.opticai digital audio kimenet! ez csak akko, ha van olyan erősítőd,amin szintén van!

Én emiatt vagyok csalódott ebben a tv-ben, nem néztem utána sajnos,hogy csak ennyi kimenet van rajta!
Nem is értem miért nem tettek rá rca kimenetet! Ez alap dolog szerintem!
Bemenet az van szarásig!

(#376) szegto válasza kokó76 (#374) üzenetére


szegto
senior tag

Bedugtam koax kábelt a tv-be, amin a csatornák jönnek is frankón digitálisan.... vagyis azt írja de infót egyik csatornához sem látok, vagyis az az egész egység, beleértve a guide-t is, teljesen üres.
Ez a szoftverfrissités nem segítene a dolgon?
Vagy mire jó ez a szoftverfrissités? Kell ez nekem? :)

(#377) szegto válasza szegto (#376) üzenetére


szegto
senior tag

Na megjavult.... a baj az volt, hogy az óra beállítást automatikusra kellett állítani nem kézire.
Így mostmár megy az Info is. :DD

(#378) AmstelKE válasza kokó76 (#375) üzenetére


AmstelKE
csendes tag

Köszönöm a választ, háááát sajnálom hogy nem én csesztem el valamit :((
Nem jó hír, mert sajna a jelenlegi hifimen nincs optical ki-be menet :(

(#379) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Szeretnék vásárolni egy 42"-es LCD-t (Plazma nem szimpi valamiért)
Az LG LE8500 és az LX 6500 között vacilálok, de lehet dobom ezeket és választok más típust ha nem jutok dűlőre :D
Annyit vettem ki a spec-ből, hogy a 6500 led plus alapokon dolgozik a 8500 ugye Local Dim... Ez utóbbi ok, valszeg nagyon jól teszi a dolgát, de a Led plus?? És vajon van olyan jó képe mint a 8500-nak? Csak mert ugye 3D és még olcsóbb is ezért aztán kicsit szkeptikus vagyok vele kapcsolatban. A kettőt meg sem tudom nézni itt a környéken sehol így hagyatkoznék a tesztekre, de jó tesztet főleg magyar változatban nem találtam a 6500-ról.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#380) edeleny


edeleny
őstag

Kérdeznék egy olyat, hogy a DTS hangú *.mkv fájlokat, vagy más videókat mivel játsszátok le?
Ugye a TV az nem viszi, engedi át!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#381) kokó76 válasza edeleny (#380) üzenetére


kokó76
csendes tag

LG-vel sehogy sem,csak úgy ha átkonvertálod!
Olvasd el a 293-295-ös hozzászolást!
Nekem nem sikerült, folyamatos programhiba miatt, de lehet csak én vagyok béna!

(#382) BloodRay válasza kigyi_23 (#379) üzenetére


BloodRay
veterán

Szia!

A két készülék közül ha nem nagyon fontos számodra a 3D akkor mindenképp az LE8500-ast ajánlanám. Messze a legkomolyabb idei led-es készülék szerintem.
Az LX6500-nál a LED Plus annyit tesz, hogy élledes készülék(alul-felül van a ledsor), viszont már képes a local dimmingre(csak nem túl sok szektorral dolgozik).
Az LE8500-as háttérledes megvilágítású készülék, ugyan úgy local dimming képes, viszont sokkal komolyabb a local dimming technológiája a LED Plus-os készülékekénél.
Viszonyítási alapként annyit, hogy az LX6500 12-16 szektorra osztja a képet és azokat tudja szabályozni, az LE8500 pedig 192-240 blokkal(mérettől függően persze) dolgozik.
Nem rossz egyébként az LX6500 sem, de az LE8500 sokkal jobb készülék szerintem ha a képminőséget nézzük.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#383) kigyi_23 válasza BloodRay (#382) üzenetére


kigyi_23
addikt

Szia!

Köszi a választ, már azt hittem senki sem tud nyilatkozni az ügyben :D Úgy vagyok a 3D-vel, hogy a következő 1 évben mondjuk 3-4 filmet megnéznék 3D-ben, de ha 3D-t akarok az úgy is csak nagyban jó tehát marad a mozi :D Itthon pedig a képminőség és a kényelem fontosabb szerintem. Nem tudsz valami infót arról, hogy mikor jönnek a 2011-es modellek? Amennyiben csak kb 1 hónap akkor érdemes lenne kivárni az esetleges árcsökkenést az idei modellekre nézve :) Ha viszont 2-3 hónap akkor az már örökké valóság TV nélkül :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#384) BloodRay válasza kigyi_23 (#383) üzenetére


BloodRay
veterán

Annyit biztosan mondhatok, hogy nem egy hónapon belül jönnek az új modellek. :)
Március-április mikor megjelennek majd itthon.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#385) zolika17 válasza kokó76 (#365) üzenetére


zolika17
csendes tag

Szia!

Bocsi rég jártam errefelé. Javasoltam vagy 3 programot. A végleges amivel próbáltad az ez volt?

http://www.videohelp.com/tools/PopCorn_MKV_AudioConverter

Nekem ez gond nélkül megcsinálja csak mondjuk egy 15Gb-os filmen olyan 10-15 perc-ig is eltarthat.

Itt van hozzá a tutorial is : http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/

Én ez alapján csináltam és mindig sikerült eddig. Próbáld ki valami kisebb méretű sample fájlon amit úgyis mellékelni szoktak. Esetleg keress meg privátba, hogy mivel szál el.

Üdv.:Z

(#386) nnlaci


nnlaci
csendes tag

Sziasztok.
LG 32 led 5300-as vagy 5500
köszi a tanácsot

[ Szerkesztve ]

(#387) BloodRay válasza nnlaci (#386) üzenetére


BloodRay
veterán

Nincs nagy különbség közöttük. Ha szükséged van a dlna-ra(vezetékes, vagy wifi-s), netes funkciókra akkor az 5500-at vedd, ha nincs akkor minden másban kb ugyan az az 5300.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#388) edeleny válasza zolika17 (#385) üzenetére


edeleny
őstag

Na addig csesztettem amíg össze jött.

Egyébként mi a különbség a DTS, éa a Dolby Digital között?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#389) Bigteee


Bigteee
csendes tag

Sziasztok Urak!
A hét végén lettem boldog tulajdonosa egy 5300-as nak.
A TV hibátlan nagyon meg vagyok elégedve vele .
De lenne pár kérdésem .
Be van kapcsolva az autómata frissítés . Ez honnan frissít ?
Másik kérdésem . Van egy két MKV filmem amit nem játszik le .
Szerintem kodek probléma . Arra van ötletetek ?

(#390) SSwift2


SSwift2
tag

Sziasztok!
Külföldi fórumokat olvasva azt írják, hogy nem mindegyik LE5300 tévé van S-IPS panellel szerelve, hanem valamelyikbe VA panel van. Tud erről valaki valamit? Állítólag amelyiknek AEUDLJG a szériaszáma az VA panelos. Akinek ilyen tévéje van kíváncsi lennék mi a szériaszáma, mert ezek szerint az enyém VA panelos.

(#391) BloodRay válasza Bigteee (#389) üzenetére


BloodRay
veterán

Frissíteni az 5300-as usb-ről tud ha jól tudom.
A kodek problémán is talán segíthet a szoftverfrissítés.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#392) nnlaci


nnlaci
csendes tag

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen minőségű az lg 32 LD550, sokkal "kevesebb" mint az 5500 led,vagy az 5300-as.Pénzben 40-50 -el rövidebb és ez is 100 hrz és full hd
köszi nnlaci :R

(#393) Grohun


Grohun
csendes tag

Sziasztok.
LG LE5300 led tv teszt.
http://www.geeks.hu/tesztek/110120_lg_le5300_42le5300_lcd_teve_teszt

(#394) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

LG LE 5500 tévéről tud valaki magyar tesztet?

(#395) KékFog válasza kokó76 (#193) üzenetére


KékFog
csendes tag

Például: Iskysoft video converter, Xilisoft video converter ultimate, Wondershare video converter platinum, ezek fizetőseg, de tökéletesen megoldják a kérdést. Az audio és video fájlokat külön-külön tudod átalakítani, minden féle formátumba.

(#396) KékFog válasza edeleny (#380) üzenetére


KékFog
csendes tag

Vagy átalakítom a DTS hangot AC3 dolby digitalba, vagy egyszerűen a számítógéppel kötöm össze HDMI kábel segítségével, így máris van hangja és akkor még alakítgatni sem kell a hangsávot.

(#397) karicsek


karicsek
aktív tag

Sziasztok.
Sony erősítő távirányítóját szeretném betanítani az LG tévéhez. (LE8500)
Tudna valaki egy kódszámot mondani, mert nem találok sehol.
Előre is kösz
Üdv Karicsek

(#398) Gigant05


Gigant05
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Szeretnék nemsokára vásárolni (1-2 hónapon belül) egy LED-es FULL HD-s Tv-t.
Mivel nem nagyon értek hozzá.
Ezért szeretnék itt tanácsot kérni tőletek, hogy mik azok amire oda kell figyelni egy ilyen tv vásárlásánál.
Paraméterei a tv-nek amit szeretnék.
32", led, full hd, usb,
Ennél többet nem tudok egyenlőre.
Válaszaitokat előre is köszönöm.

HTC DESIRE HD

(#399) karicsek válasza Bigteee (#389) üzenetére


karicsek
aktív tag

Szia.
Nálam szintén be volt kapcsolva az automatikus frissítés (LE8500), Digi hálózat van.
Eddig már háromszor frissítette a csatornákat úgy, hogy a saját sorrendemet összekeveri.
Szerintem ez az automatikus frissítés, de ne vedd kp-nek.
A szoftverfrissítést akkor ellenőrzi, amikor netre megyek vele.
Üdv
Karicsek

(#400) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

42LE5300-as tvm van. Azt kérdezném, hogy olvastam, a TV kezeli a dvd-ket menü nélkül. Ez azt jelenti hogy az ISO-kat is be tudja olvasni és játszani?

Try again, fail again, fail better!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.