Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) cetabon


cetabon
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megtudni, hogy egy LG 32LE5500 monítorként is használható?

(#402) Bigteee


Bigteee
csendes tag

Köszönöm a válaszokat .
Azt nem tudjátok véletlenül honnan lehet friss firmware-t leszedni az 5300 as tvhez ?
Mellesleg akit érdekel kipróbáltam nem külső tápos vinyóval és gond nélkül kezelte .
ui.:Egy usb-s volt a vinyó !

(#403) HPAA válasza cetabon (#401) üzenetére


HPAA
őstag

természetesen lehet

************* censored

(#404) kokó76 válasza Bigteee (#402) üzenetére


kokó76
csendes tag

Működik táp nélküli winyóval is, de állítólag nem tesz jót a tv-nek, mivel a winyó az áramot a tv-ből nyeri! Nekem mindenki a tápos winyót javasolta!

Xbox 360-at használ valaki LE5500-on?
Érdekelne mennyire pixeles avagy nem a grafika?

(#405) BloodRay válasza Rem-X (#400) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem, az ISO képfile(a dvd "képe" van benne).

(#398) Gigant05 -> Amit írtál az alapján az LE5300 pont megfelelne neked tudásra. Az LE4500-at nem ajánlom túlzottan.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#406) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Tegnap rendeltem egy LG 42LE5500-as TV-t. A gyártó milyen pixelhiba esetén cserél, ha 3 napon belül van? Elég hozzá akár egy alpixel hiba is?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#407) Rem-X válasza BloodRay (#405) üzenetére


Rem-X
senior tag

Nem biztos hogy teljesen értettél :)

A lényeg, hogy közben rájöttem hogy az isot nem, de kitömörítve a VOB-okat lejátssza! :)

Hátha valakinek még hasznos az info :)

Try again, fail again, fail better!

(#408) SSwift2 válasza Anubis_9 (#406) üzenetére


SSwift2
tag

Szia!

Én egy áruházban vettem a tévét és volt 3 pixelhiba rajta. Másnap visszavittem és szó nélkül cserélték. Amit adtak helyette azon egy hét múlva lett egy pixelhiba, ami sötét háttéren zölden világít, de ezt már nem vittem vissza. A kiállított darabokon is volt pixelhiba, szerintem ritka amin nincs. Ettől függetlenül én is kíváncsi lennék, hogy vajon egy pixelhibára cserélnék-e az egy hónapos tévét.

(#409) Rem-X válasza kokó76 (#404) üzenetére


Rem-X
senior tag

Én 5300-ason használom az Xboxot. Szerintem semmivel nem pixelesebb mint amilyenre megírják a játékot... :DD :P

Try again, fail again, fail better!

(#410) cetabon


cetabon
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megtudni, hogy egy LG 32LE5500 monitorként is használható? :O
A válaszokat előre is köszönöm.

(#411) olyt74


olyt74
csendes tag

Sziasztok!
Tv vásárlás elött állok.Nagy Dilemma!
Két kategoriát néztem ki.
lg 32ld550 v lg32ld650
lg32le5500
csak 32-es jöhet szoba,ekkora fér el.a külömbség 45 E .
hangoztatják leirásokba hogy a led tv tarosabb,és az lcd tv fényereje idövel csökken.ez mennyi idö után következik be?akár 1 év mulva is már romlik a minösége?
másik kérdésem:
filmeket külsö winyorol,Asus O! Play Mini-vel néznék.az ld550-es usb-n nem támogatja afilmeket.akkor ezzel sem tudom nézni öket?
köszi a válaszokat elöre

(#412) Rem-X válasza cetabon (#410) üzenetére


Rem-X
senior tag

Miért ne lehetne?

Try again, fail again, fail better!

(#413) BloodRay válasza Rem-X (#407) üzenetére


BloodRay
veterán

Tökéletesen értettelek. A dvd formátumot kezeli a készülék. Ez az ami vob fileokból áll.
Az iso file az egy virtuális dvd-nek vehető, semmilyen tv nem játssza le.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#414) Rem-X válasza BloodRay (#413) üzenetére


Rem-X
senior tag

Okés akkor így világos :) Köszi! csak mert ez az egy perpill ami miatt Média lejátszót vennék de ezért nem fogok fizetni ha már van a TV-ben egy 80%-os :)

Abban tudsz segíteni hol találok frissítést a tv firmwarehez? LG oldalon nem találtam.

Köszi

Try again, fail again, fail better!

(#415) BloodRay válasza Rem-X (#414) üzenetére


BloodRay
veterán

Ha a hivatalos oldalon nincs újabb, akkor egyenlőre nincsen frissítés. Lan csatlakozós készülékek esetén gyakoribbak a frissítések a netes tartalmak miatt. Azért neten nézelődj szerintem időnként.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#416) Rem-X válasza BloodRay (#415) üzenetére


Rem-X
senior tag

De akkor legalább látnom kéne mi a legújabb nem? :) Mert ok, hogy megnézem az enyém számát, de honnan tudom, hogy van-e újabb :)

Try again, fail again, fail better!

(#417) BloodRay válasza Rem-X (#416) üzenetére


BloodRay
veterán

Valószínű, hogy ha a készüléknél nem tölthető le szoftver akkor egységesen ugyan az van a készülékeken. Ha lesz újabb fel lesz töltve. Vagy pedig google a barátod és nézelődsz, látsz-e hozzá újabbat annál ami a tiéden van.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#418) HPAA


HPAA
őstag

egy felettébb idegesítő problémá/m/ra találtam véletlen megoldást
kiteszem ide hátha másnak is előjön 1x
32le5500 , hálózati lejátszás
amikor eddig újratöltöttem filmekkel a helyi hálón csücsülő nas-t, ujraindítottam , engedélyeztem rajta a dlna megosztás /dns-313 ról van szó/ , a tv megtalálta rögtön választható bemenetként
de CSAK zene és kép állományokat talált rajta , filmeknél hálózati probámát írt és semmi ...

több napi vackolódás után /újraindítások , átnevezések stb.../ semmi eredmény , míg tegnap este frissen elindítva ugyanezt a hibát dobta , erre usb-re kimásoltam az adott filmet , elindítotam , majd poénból újrapróbáltam hálózatról és működött

szóval ha valakinek szintén nem lennének filmek hálózatról , a megoldás usb-ről belekezdeni egy videóba , megszakítani , és onnantól hálórol is megy minden
/csak ne került volna mindez majd 1 hétbe :W /

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#419) HPAA válasza olyt74 (#411) üzenetére


HPAA
őstag

Asus O! Play Mini HDMI-s a lejátszó , és mint a neve is mitatja ez játszik le ebben az esetben és nem a tv-d
szóval csak összekötöd hdmi-n és nézed

a led kontra hagyományoshoz nem tudok érdemben hozzászólni , nekem régebben samu 40" volt hagyományos nem ledes , a fényereje nem csökkent észrevehetően 2 év alatt , viszont relative sokat fogyasztott

szvsz ha engedi a tárcád inkább led ben gondolkodj

************* censored

(#420) gyurica úr


gyurica úr
tag

Sziasztok,

a kérdésem, létezik, hogy a digitális adásoknál a behangolt programok sorrendjét nem lehet megváltoztatni, csak az analóg csatornák esetében???

Az alany 32LE5500.

Előre is köszi. :R

Ha igaz, akkor mi a megoldás, a kedvenc csatornák összegyűjtése?

Utolsó szoftverfrissítés mikor volt, és mit változtatott???

(#421) edeleny


edeleny
őstag

Vettem egy külső HDD-t.
A DVD-et, (VOB fájlok) erről is csak 4:3 ba engedi lejátszani.
Az az nem a teljes képernyőn.
Tudtok erre valami megoldást, hogy ki lehessen tenni?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#422) ficánka válasza gyurica úr (#420) üzenetére


ficánka
csendes tag

Szia , Én is sokat törpöltem rajta mire egy másik fórumon kaptam 1 infót , hogy rendesen elkéne olvasni a haszn. utasítást . Szóval hangoláskor kiválasztod az ant. bemenetet -ok- automata számozás pipa ki - indítás.-program rendezés menü alatt megjelenik a zöld gomb amivel már cuccolhatsz.!

55LW659s + HX906TX

(#423) gyurica úr válasza ficánka (#422) üzenetére


gyurica úr
tag

Szia,

most, hogy mondod rémlik valami, de a tv a szüleimé, több mint 200 km-re van tőlem. DE ha hazamegyek, megnézem.

Az Auchanban, MM-ben nem tudtak mit mondani erre a kérdésre.

Köszi a tippet!!! :K

(#424) gyurica úr válasza ficánka (#422) üzenetére


gyurica úr
tag

melyik az a másik fórum?

(#425) ficánka válasza gyurica úr (#424) üzenetére


ficánka
csendes tag

Szivi ! . T-Home ,- Beszélgessünk ,- Kábel Tv ,- Digitális kábel tv STB nélkül ,- 494. / ott.- pajácska /

[ Szerkesztve ]

55LW659s + HX906TX

(#426) Rem-X válasza edeleny (#421) üzenetére


Rem-X
senior tag

Szia!

Én pendriveról próbáltam a Predatorst VOB file-okkal lejátszani. Rendes volt a képarány, nekem csak az volt a bajom hogy a VOB-ok váltása közben, ugrásnál volt 1-2 mp-es szünet. ez idegesített szal maradnak a HD letöltések :))

Try again, fail again, fail better!

(#427) edeleny válasza Rem-X (#426) üzenetére


edeleny
őstag

Ráadásul rácsesztem, mert a házimozim, ami szintén LG, csak avi fájlokat játszik le USB-ről, 'szal vagy kiírom lemezre, vagy marad az irtózatos képarány!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#428) bandikabá


bandikabá
csendes tag

Sziasztok. Erröl a tv röl valami vélemény. LG 42LE5300 42" LED TV

(#429) Rem-X válasza bandikabá (#428) üzenetére


Rem-X
senior tag

NEkem ez van és imádom :)

Try again, fail again, fail better!

(#430) Aletta


Aletta
csendes tag

LG 32LE5500 készülékkel kapcsolatban szeretném megkérdezni a következőt:
a képarány "eredeti"-re van állítva és egyes adások (több adón is: Hír TV, MGM, Sport stb.)
olyan méretben láthatóak, mintha a képernyő közepén egy kicsinyített (a TV méretével méretarányos) téglalap lenne., tehát körbe fekete háttér látható.
Mi lehet ennek az oka? Bármire másra állítva nem élvezhető az adás.

[ Szerkesztve ]

(#431) bandikabá válasza Rem-X (#429) üzenetére


bandikabá
csendes tag

Szia.Képe mennyire felhösödik, a sarkoknál milyen a bevilágitás a ledtöl.Irhatnál pár tapasztalatot :Elöreis köszi.

(#432) Rem-X válasza bandikabá (#431) üzenetére


Rem-X
senior tag

Hazudnék, ha azt mondanám könnyen szoktam meg a bevilágítást... de most már azért jobb :) Pláne hogy végigcsináltam egy ilyen beépített segítséggel ellátott kép beállítás varázslót, amivel nagyon sokat javult a dolog.

Full sötét szobában, full fekete képernyőn persze így is látszik, de úgy gondolom ezért a pénzért tökéletes egy ilyen tv.

Bár sok helyen írják hogy nagy a bemeneti lagja de én használok Xboxot meg PC-t is rajta játékra ilyen jellegű gondot nem találtam vele kapcs.

Hirtelen ennyi.

Try again, fail again, fail better!

(#433) bandikabá válasza Rem-X (#432) üzenetére


bandikabá
csendes tag

Kösz az infót.

(#434) cetabon válasza Aletta (#430) üzenetére


cetabon
csendes tag

Állítsd 16:9-re a képarányt. Nekem is ilyen készülékem van és így használom.

(#435) phonixboy


phonixboy
csendes tag

üdv mindenkinek most készülök LCD v led tvt venni ami biztos hogy lg full hd 94 vagy nagyobb tudja a kép a képben funkciot usb nem lényeg mert pcre kötöm onnan nézek filmet meg dvb-t-cröl is néha. pcről ha játszok akkor széthuzza teljes képernyő mèretbe. proci amd x4 645 video kari vtx3d hd5670 ram 2*2gb 1600mhz valami fullos tvt szeretnék ami nem akad meg ilyenek sajna nem értek hozzá meg nem tudok választani elöre is köszi a válaszokat. hm a lényeg majdnem lemaradt 120-140e körül keresek

(#436) SSwift2 válasza bandikabá (#428) üzenetére


SSwift2
tag

Szia!
Nekem is ilyen tévém van és én is meg vagyok vele elégedve. Felhősödést tényleg lehet látni, de csak sötét háttérnél, ha az ember tévét néz nem látszik. Engem nem igazán zavar.
Az viszont jobban zavart, hogy az agyon reklámozott S-IPS panel helyett MVA van benne és így a tesztek is mehetnek a levesbe, mert eléggé más a két panel tulajdonsága. Ha ilyet veszel nagy az esély rá, hogy Te is MVA panelest kapsz. Ettől függetlenül szép képe van, csak átverésnek érzem, hogy nem azt kapott az ember, amiért fizetett. Igaz más gyártóknál is megvan a panellutri esélye.

(#437) Buldozer99


Buldozer99
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, tv vásárlás előtt állunk.
Van pár tv amit már néztünk, de nem nagyon tudunk dönteni.
LG 42LE5300
LG 42LE5500
LG 42LD750
LG 47LD750

ezeket nézegettük alaposan eddig, de nem nagyon tudunk választani. :B

segítséget szeretnék kérni, ha van valakinek tapasztalata valamelyikkel ossza meg.
érvek-ellenérvek.

A legfelső határ 230k.
Lehet más márka is nem muszáj hogy lg legyen. de ár-érték kategóriában szerintem ezek a legjobbak.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#438) JHONNY 79 válasza SSwift2 (#436) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Szia!Nekem 37 LE5500 -m van,honnan lehet tudni milyen panel van benne?

(#439) Aletta válasza cetabon (#434) üzenetére


Aletta
csendes tag

Ha 16:9-re állítom, akkor is megmarad a felső-alsó fekete csík. Másrészt pedig széthúzza a képet. :-(

(#440) BloodRay válasza phonixboy (#435) üzenetére


BloodRay
veterán

120-140e körül nem fogsz kapni "full-os" ledtv-t ami az általad leírtakat tudná. Kép a képben-t meg egyik sem tudja.

(#437) Buldozer99 -> Ezek közül én ha nem ragaszkodtok a ledhez akkor a 47LD750-t venném, ha pedig ledeset szeretnétek inkább, akkor pedig a 42LE5500-at mondanám(de az 5500 sem rossz, kérdés szükségetek lenne-e pl a dlna-ra).

(#438) JHONNY 79 -> Elvileg azt hiszem a szériaszámnál ha a 4-ik betű w akkor ips-es. De mintha láttam volna már kivételt rá a gyakorlatban, szóval ez sem tuti módszer szerintem, de neten ezt írják általában. Másik módszer, hogy elvileg a > alakú pixellel rendelkező panelok az ips-esek, az I alakúval rendelkezők pedig nem azok.

(#439) Aletta -> Esetleg ha 4:3-ra állítod? :) Akkor lesz jó azoknál a csatornáknál a képarány. Olyan csodakészülék nincs ami a 16:9-es panelre torzítás nélkül teljes kitöltéssel ki tudná rakni a képet úgy, hogy ne maradjon le semmi. :) 14:9-es beállítás szerintem még jó lehet 4:3-as adások nézéséhez, ott még keskenyebb a szélső fekete sáv. Illetve, hogy ne torzítson használhatod a nagyítást is. Persze itt lemaradhat pár dolog a képről, de kitölti a teljes képet az adás.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#441) SSwift2 válasza JHONNY 79 (#438) üzenetére


SSwift2
tag

Már a kolléga leírta, hogyan állapítható meg a paneltípus.
A szériaszámból meg lehet állapítani, ha W szerepel benne, akkor IPS ha pedig D akkor MVA paneles. Valamint ha oldalról belenézel a képbe és kékül, szürkül, akkor MVA panel van benne valószínűleg. Elvileg az IPS pixel > alakú, de direkt megnéztem egy IPS panelost egy áruházba, hát én nem tudtam megállapítani szabad szemmel, hogy > vagy l alakúak-e a pixelek. Talán nagyítóval meg lehet állapítani.
Szerintem az 5500-ás széria már IPS panellel szerelt, az 5300 meg zsákbamacska.

(#442) bandikabá válasza Thewi (#285) üzenetére


bandikabá
csendes tag

Szia. Irhatnál pár infót a tv-röl.Köszi elöreis.

(#443) BloodRay válasza SSwift2 (#441) üzenetére


BloodRay
veterán

Direkt ehhez való nagyítóval is megnéztem. Nem mindig egyértelmű a pixelek formája sem(számomra :) ). Sokszor meglepő melyik típusnál is találni ips-t.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#444) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

A negyedik karakter W,ezek szerint mákom van.Köszi az infót.A képbeállítással kapcsolatban leírást,értékeket tud valaki ajánlani?

(#445) Aletta válasza BloodRay (#440) üzenetére


Aletta
csendes tag

Bármilyen képarányra állítom, a felső-alsó fekete csík megmarad. Akkor is, ha 4:3-ra állítom.
Jobban megfigyelve a kép olyan széles, mint a 4:3 arányú beállítás, viszont a hosszában megvan a fekete sáv alul-felül. Ami érdekes még, hogy a csatorna logója és a korhatáros karika viszont kilóg a képből alul és felül. Tegnap este a magyar RTL Klub-on, ami 4_3 arányban sugároz, néztem egy filmet, és az is csak így jelent meg. Hívjam a szervizt??

(#446) BloodRay válasza Aletta (#445) üzenetére


BloodRay
veterán

A szervízt halál felesleges hívnod mert nem a tévének van baja, hanem vagy a szolgáltatód sugároz szar formátumban, vagy még nem találtad meg a megfelelő beállítást.
Nagyítást nézted?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#447) Aletta válasza BloodRay (#446) üzenetére


Aletta
csendes tag

Köszi
Közben azét felhívtam a szervizt és ők is azt mondták, hogy a szolgáltató oldalán keressem a megoldást. Meg kell nézni a dekóder beállításait

(#448) Aletta válasza BloodRay (#446) üzenetére


Aletta
csendes tag

Nagyításnál van egyedül teljes képernyő, de akkor mg akkorára nagyítja a képet, hogy a széle kilóg, azaz a csatorna logó szinte nem látszik

(#449) BloodRay válasza Aletta (#447) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem is ott lesz a bibi.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#450) Aletta válasza BloodRay (#449) üzenetére


Aletta
csendes tag

Egyenlőre nem boldogulunk a problémával. A UPC tanácstalan, frissítette tegnap este a dekódert, nem történt semmi. A dekóder beállítása "letterbox" az ő utasításuk szerint. De bármi másra állítva sem történik változás. Tegnap este teszteltem a különböző csatornákat és olyant tapasztaltam, hogy pl. Viasat3 5 perces reklámblokkja alatt hol normális 4:3-ban jött az adás, hol a 4:3-t alul-felül levágva. A Sport1 és Sport2, Discovery stb. csak így (levágva) nézhető. Nincsen senkinek sem ötletel? (Hétfőn délután kijönnek a UPC-től, de félek, hogy nem találnak semmit és még fizethetem a kiszállást is).

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.