Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) HPAA válasza Gee_1985 (#299) üzenetére


HPAA
őstag

42LE8500 , már ha van rá keret ..

de azért 42"-t monitorként ... :)

************* censored

(#302) kokó76 válasza zolika17 (#295) üzenetére


kokó76
csendes tag

Szia Zolika17!

Köszi a leírást, most nézem, hogy is működik a dolog!
Ha elakadtam, szólok!

(#303) kokó76


kokó76
csendes tag

Szóval a progi kiszedte a dts hangot, most kaptam egy másik mkv fájlt, ami elindul, de nincs hangja!
A másik progit az eac3to-t letöltöttem, elindítottam az exe fájlt, de nem történt semmi! Lefutott valami dos-os felület és kész!
Hogyan tovább?
Honnan kerül vissza a hang?
Köszi!

(#304) Gee_1985 válasza HPAA (#301) üzenetére


Gee_1985
tag

Hi!

37"-ost használtam már attól meg nem sokkal nagyobb szóval nem lenne szokatlan.
A kérdés csak az hogy képminőségben illetve 24p 1:1 leképzésben is pártolja-e a PC-t.

(#305) edeleny


edeleny
őstag

Nem tudom, hogy ez e a magfelelő topic, inkább a TV-k tulajdonságairól beszélgettek, mint a használatukról.
1, működhet úgy, hogy DLNA-n keresztül a TV játsza le a filmet, és a hangot optikai kábelen keresztül egy házimozi rendszer, (vagy csak egy erősítő+ hangfalak) adja ki?
2, Van olyan asztali lejátszó, ami játssza az mkv. fájlokat? (mondjuk USb-ről, esetleg DLNA)

És még egy dolog, a TV-hez adott Nero-t használom DLNA szervernek, de pár napja megmakacsolta magát, és nem tud csatlakozni a PC-hez a TV.
A kábel jó mert internet van, és a szerver is látja a TV-t, másik op.-rendszert elindítva tökéletes a dolog. Azt nem tudom mi lehet ennek a baja?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#306) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

42LE5300-as TV-m van. Azokhoz fordulnék, akik szintén rákötötték a kicsikéjüket a számítógépre.

Az normális hogy ilyenkor rengeteg beállítási lehetőség nem elérhető?

Illetve én főleg azért örültem a 100hz-nek mert gondoltam akkor ha játszom kevesebb elmosódást is fogok tapasztalni. De jelenleg ez nem így van.

Milyen beállításokat javasoltok?

Köszik előre is!

Try again, fail again, fail better!

(#307) zolika17 válasza kokó76 (#303) üzenetére


zolika17
csendes tag

Szia Kokó!

Ott valahol kellett lennie egy GUI felületnek is amit le kellet tölteni de ha ott nem volt itt van:
http://usite.hu/prg/EAC3to_GUI
Csak tedd be az AC3to progihoz ezt az exe-t és futtasd. Ha kiszedted a dts-t behhúzod ide és megmondhatod milyen bitrátásra alakítsa.

Utána meg az mkvtoolnix-el vissza tudod tenni. Veszed a lebontott mkv-t meg az új ac3 hangodat mind a kettőt hozzáadod aztán indulhat is. :)

Valahogy el lehet ezt intézni egyébként egybe is szerintem mert ennek az AC3to nak van egy more gui nevezetü felülete is. Csak még nem volt időm klikkelgetni, hogy megnézzem, hogyan is menne.

Ha nem megy, Küldök képeket is vagy hosszabb leírást.

Üdv.:Z

(#308) zolika17 válasza kokó76 (#303) üzenetére


zolika17
csendes tag

Helo.

Na megtaláltam a tökéletes és legegyszerűbb programot ha minden igaz.

Ezt töltsd le. Le tölt magának mindent ami kell miután elindítod :

http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=20887

Itt van help is képekkel. Bár nemhiszem, hogy kellene kb 3 -at klikkeltem és megcsinálta amit kellet :D

Üdv.:Z

(#309) Thewi válasza zolika17 (#298) üzenetére


Thewi
tag

Hello!

A HDMI számítógéppel való összekötése továbbra sem megy.
Adott a szgép. ATI 5770 kártya HDMI kimenettel és a 42LE5500 tv. Rádugom a szgépre a HDMI kábelt, akkor a monitoron lévő minden ikon és egyéb eltűnik és nem látok a háttérképen kívül semmit. A tv-n nincs jel felirat. Hogy tudnék így bármit is állítani a gépen, ha a monitoron semmit sem látok a háttéren kívül, a tévé meg nem veszi a jelet. :F

(#310) edeleny válasza edeleny (#305) üzenetére


edeleny
őstag

Srácok segítsetek már légyszíves!
Holnap vennék egy házimozi erősítőt.
A TV-ből ki lehet csalni valahogy 5.1-es audio kimenetet?

Hiába olvasom a kezelési utasítást teljesen láma vagyok!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#311) Gee_1985 válasza Thewi (#309) üzenetére


Gee_1985
tag

Hi!

Windows indításakor nyomkodd az F8 (talán vagy valamelyik F gomb ami kihozza a menüválasztót Windowséknál) és ott válaszd az alacsony felbontást vagy valami ilyesmit. Azzal el fog indulni utánna meg driverből be tudod állítani.

Üdv.

(#312) zolika17 válasza edeleny (#310) üzenetére


zolika17
csendes tag

Szia!

Igen ki lehet. De csak AC3-at valamiért a DTS-t nem engedi át...

(#313) zolika17 válasza Thewi (#309) üzenetére


zolika17
csendes tag

Gee_1985 mondta az egyik tuti megoldást. Mert vagy a falbontással van valami, vagy a frissítési frekivel. Gondolom azért mondja, hogy nincs jel :S

(#314) Thewi válasza zolika17 (#313) üzenetére


Thewi
tag

Köszi a segítséget mindenkinek.
Sikerült az általatok leírt módszerrel beállítani a tv-t. :C
Már csak egy kérdés: 1920x1080 felbontásban hány Hz-en megy max. a tv?
Egyenlőre 24 Hz-t tudtam állítani és ez elég sovány, mivel a DVD számítógépről is akadozva megy.

(#315) edeleny


edeleny
őstag

Pár napja, mikor bekapcsolom a DLNA funkciót, más ikonok jelennek meg.
Idáig nagy ikonok voltak, most meg sok kicsi, mit csesztem el?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#316) ent


ent
őstag

Sziasztok!

Lehet nem ide vágó kérdés, de hátha találkozott már vki a megoldással!

Adott: 37LE7400 LG tv, egy AN-WL100E Wireless Media Box, Apple Time Capsule 1Tb vagy egy lg wifi adapter .

Azt már tudom, hogy DLNA támogatása nincs a time capsule-nak. Viszont ebben van 1Tb hard disk, amire tudok bármit lementeni wifin. Mi kellene még ahhoz, hogy a tv-n keresztül lássam a hard disket? Egy lg media player DP1Wsegítene? Vagy a TV és a wifi adapter segítségével a számítógépen keresztül?

A media player képes wfin keresztül komunikálni egy hard diskkel?

Tehát érthetőbben: a netről lementett filmeket kiírás nélkül szeretném lejátszani tvn és ezt mindet zsínórok nélkül. Az eszközök közül egyedül a média playert nem ismerem, hogy mire képes. Lehet az a kulcsa az egésznek.

Köszi előre is.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#317) zolika17 válasza Thewi (#314) üzenetére


zolika17
csendes tag

Helo!

Megküzdöttél a sikerért akkor rendesen :D.
Na utána néztem az lg oldalán a tv-d műszaki paraméterei közt találtam ezt:
"1080P bemenet HDMI 60p/50p/30p/24p, Komponens 60p/50p"

Vagyis kéne vinnie a 60Hz-et is. Legalábbis nem ártana neki :).

Üdv.:Z

UI.: nekem nem ilyen tv-m van hanem 5300-ám azért nem tudom. Valaki akinek pont ilyenje van még? :D

(#318) zolika17 válasza ent (#316) üzenetére


zolika17
csendes tag

Szia!

Nem olvastam utána de van egy nagy sejtésem, hogy egy Usb kábel amivel össze tudnád dugnia tv-vel a time-ot az segíten rajtad. Viszont akkor az lesz a probléma, hogy szerintem még a 7400-ás sem lát csak ntfs vagy fat32-es vagy fat 16-os partíciót. Ehhez meg az a sejtésem van, hogy Apple-ék azt meg nem szokták :D.

Szóval kell egy media player, bár nem kötelező lg-t venni. Vehetsz WD TV live-ot is az még olcsóbb is (és annak a leírásában mindenképp nézd meg, hoyg támogatja -e az ext3,4 nem tudom mit használ a time-od). Ja a link amit találtál pixmánia webáruházából 30 ropiért. Na ha egy jó tanácsom lehet, onnan aztán semmit ne rendeljél. Arról a boltról jót még nem hallottam. Nagyjából 50%, hogy megjön amit rendelsz --> vagy igen vagy nem :D.

Üdv.:Z

(#319) ent válasza zolika17 (#318) üzenetére


ent
őstag

Köszi válaszod!

Tehát: tv wireless AV link-en keresztül kapcsolódik wireless media boxhoz. A wireless media boxhoz hdmi kábellel kapcsolom az lg vagy wd media playert. Ezt a playert wifin keresztül a router segítségével kapcsolom a pchez vagy macbookhoz. A macbookon meg tudom osztani a filmeket tartalmazó könyvtárat, hogy a media player lássa? Ezek után a tv-n látom majd a media player által látott könyvtárakat ami esetlegesen a time capsule könyvtára?

Ez így helyes?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#320) zolika17 válasza ent (#319) üzenetére


zolika17
csendes tag

Szia!

Elképzelésem szerint igen. Másnak nem volt ellenvéleménye? :D. Kicsit még utána olvastam nehogy nagy baromság jöjjön ki. A WD TV Liveok látják az SMB megosztásokat (Mac-eken olyan van ha jól tudom). Igazából ha ezt választod, akkor semmi szükség a többi wireless AV baromságra se. Mert a WD TV Live az megy USB-s wifi adapterrel így csak a WD-t kell HDMI-vel összekötnöd a TV-vel meg Koaxon vagy Optikán az erősítővel. Hátuljába még dugsz egy USB wifi adapter (elég sok fajtát ismer nem túl válogatós /sima 2.500Ft-os Tp-linkeket is ismeri). Azt kész ennyi ha akarod akkor tehetsz mellé külső vinyót szintén usb-n vagy a wifin keresztül elérheted az SMB vagy a sima Windowsos megosztásokat.

Üdv.:Z

(#321) ent válasza zolika17 (#320) üzenetére


ent
őstag

A wireless AV link media box-ra azért van szükségem, mert a tv felkerült a falra. A tvhez semmit nem kapcsolok kábellel, így nagyon design-os az egész.

Ki is próbálom ha megveszem vmelyik playert. Csak most elbizonytalanítottál! WD vs. LG media player kérdéssel!!! Van vkinek vmi ötlete melyiket és miért?
:R

edit: zolika17: köszi a segítséget... :R

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#322) zolika17 válasza ent (#321) üzenetére


zolika17
csendes tag

Hello!

Na úgy néz ki én vagyok a leglelkesebb újonc vagy a többiek szabin lehetnek :D.

Ha már az LG-nél maradnál a márkahűség miatt (nyilván jobb kompatibilitással is indulsz:)) akkor szerintem innen vedd meg : http://ipon.hu/webshop/product/_lg_dp1wpbc/167204
Pont ugyanannyi mint a pixmániánál ha jól látom 30 ropi és ebben a boltban azért több az emberek bizalma.

Nah nézzük a WD kontra LG ügyet :) :

Semmit nem tudok mondani, ugyanis vettem a fáradtságot és letöltöttem az LG oldaláról a specifikációt és azt olvastam benne, hogy bla bla bla ez mindent tud bla bla bla mindent lejátszik. Na már most a fájlrendszerekről még az apró-betűs részben se volt semmi úgyhogy ezt max az tudná megmondani aki már próbálta vagy maga az LG. A WD specjébe benne van az biztos ismeri az SMB-t és Wines megosztást is. Egy ilyen WD olyan 27-29 szóval ugyan annyiba kerül viszont cserébe szerintem jó ronda :D. Én a magam részéről PopcournHour párti vagyok, sajnos nekem nincs de már láttam sok barátomnál gondjuk nem volt még vele. Én pl. egyenlőre így 2 hét tv birtoklási idővel megelégedtem annyival, hogy vettem egy 1TB-os WD külső vinyót. Rátöltöttem a rengeteg sok filmet ami addig a gépemen állt és azt nézem azóta. Annyi problémám volt eddig vele, hogy DTS-t nem engedi át optikain se és kb 250 filmből nem játszott le kettőt (5.1 -es profilú h264-esek voltak azért).

Apropó nem tudod véletlen, hogy firmwaret honnan lehet ehhez frissebbet szerezni? :D LG oldalán nah ott nincs és tuti adtak már ki újat mert külföldi oldalakon olvastam, hogy nem a 3.0.11 a legújabb verzió :D

Üdv.:Z

(#323) ent válasza zolika17 (#322) üzenetére


ent
őstag

Köszike!

A firmware-t akkor tölti le, ha belemész a TV menüjében a netcast (vagy mi) szolgáltatásban és van net csatlakoztatva a tv-re! (LAN vagy wifi stick)

Nagyon köszi válaszokat, majd jövök még! :))

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#324) HPAA


HPAA
őstag

32le5500érdekes és egyben bosszanto:
sorozattal /+feliratokkal / megpakolt hdd-t usb-n csatolom , tökéletes , megy a felirat stb ...
ugyanezt a hdd-t hálóra kötve /nas-ba pakolva/ mennek a videók de felirat nélkül :W :W :W

ötlet valaki ?

[ Szerkesztve ]

************* censored

(#325) Vidragy


Vidragy
csendes tag

Helló!

Egy kérdésem lenne és ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hátha valaki már találkozott hasonló problémával.

Adott egy LG 42LE5300 LED TV, egy nvidia geforce gtx 460 videókártyás gép, HDMI kábel.
Összekötöttem a gépet a TV-vel annyi érdekességgel, hogy nem a HDMI csatlakozón keresztül (mivel a videókarin csak mini HDMI van), hanem a videókártya DVI csatlakozóján keresztül egy DVI-HDMI átalakító segítségével. A TV-n van kép és a hang is átment, a kép egész szép, de van egy szépséghibája: amikor elindítok egy videót, akkor pár másodpercig megy szépen folyamatosan majd jön néhány apró akadás, ezután megint folyamatos és ez ismétlődik végig. Próbáltam játszani a TrueMotion beállítással, ami eredményezett némi változást, de nem lett teljesen jó. Mindig volt a videóban akadás bizonyos időközönként.

Találkozott már más is ezzel a problémával? Hogyan lehetne a videólejátszást folyamatossá és akadásmentessé tenni a TV-n? (a számítógépen minden videó tökéletesen fut, nincs akadás vagy kódolási probléma) Milyen beállításokat kellene módosítani és egyáltalán mi okozhatja ezt a fajta akadást?

Köszi.

(#326) gyurica úr


gyurica úr
tag

Sziasztok,

Most lett beüzemelve 32LE5500, Digi tv kábelcsomag 77 csatornával, de a tv nem érzékeli a digitális adást, illetve megáll amikor 54 csatornáig eljutott az automatikus hangolásnál. Mi a megoldás, miért nem érzékeli, vagy mit kell átállítani?

(#327) sari70


sari70
csendes tag

Hali!
Nemrég vásároltam egy LG 42LX6500 3D tv-ét ha valaki kiváncsi a készülékkel kapcsolatban bármire szivesen segitek.

(#328) KoVee84


KoVee84
senior tag

Sziasztok!
Egy hozzáértő segítségét szeretném kérni, ugyanis van nekem egy 37-es LE5300-as tévém. Ami ugyebár Wifi előkészítéses. DE, LG-s wifit csak ezt találtam, ami nem kompatibilis a lista alapján az enyémmel.
-Akkor most mi van?
-Esetleg minden sima USB-s wifikulccsal kompatibilis?
-Mire fogom tudni használni a wifijét egyáltalán?

Köszi előre is!
Kellemes ünnepeket, mindenkinek!

(#329) HPAA válasza KoVee84 (#328) üzenetére


HPAA
őstag

üdv

az említett típus csak:
Wireless AV Link (Vezeték nélküli csatlakozás előkészítés)
Az LG vezeték nélküli megoldása harmonikus összeköttetést tesz lehetővé digitális eszközei közt, így otthonát átszövő kábelek nélkül élvezheti a különböző eszközökön tárolt multimédiás tartalmakat.

-ra képes
magyarul adapterrel ha használod nem kell kábel ha pl LG lejátszóval , vagy erőlködővel akarod "osszekötni"

amit te linkeltél wifi sticket azzal dlna képes tévék tudnak pl internetes tartalmakat megjeleníteni illetve dlna kliensként funkcionálni /5500 széria pl./

************* censored

(#330) HPAA


HPAA
őstag

egyébként ha megnézed hátul a Wireless AV Link -feliratú csatlakozót láthatod hogy nem szabvány valami , hanem LG saját "valami" ... :)

************* censored

(#331) KoVee84 válasza HPAA (#330) üzenetére


KoVee84
senior tag

Fenébe, akkor ezt benéztem... :((
Azt hittem, hogy ha megveszem hozzá ezt a wifi sticket, akkor össze tudom kötni wifi routeren keresztül a számítógépemmel, aztán onnan tudnék filmet nézni. Tehát akkor arra jó vagy nem jó?
Egyébként a TV-vel nagyon meg vagyok elégedve, van egy 37-es B530-as Samsungom is, de mind a képe, mind a hangja sokkal jobb az LG-nek.

HPAA köszönöm szépen a gyors választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#332) zolika17 válasza KoVee84 (#331) üzenetére


zolika17
csendes tag

Szia!

Hiába veszed meg a wifi sticket, nem fogod tudni használni az 5300-ás széria nem kezel ilyesmit. Ha megveszed azt a Wireless AV cuccot meg a mediaboxot nah akkor tudsz majd hálózaton filmeket nézni.

Üdv.:Z

(#333) HPAA válasza zolika17 (#332) üzenetére


HPAA
őstag

üdv

http://prohardver.hu/tema/lg_led_tv-k/hsz_324-324.html

ezzel kapcsolatban mit tudsz , dlna "szabvány" szerint a csatolt feliratokat nem kellene megjenítenie ??? úgy mint ahogy usb-ről teszi s... ? :F

************* censored

(#334) zolika17 válasza HPAA (#333) üzenetére


zolika17
csendes tag

Szia!

Ezzel kapcsolatba semmit nem tudok. Nekem csak 5300-asom van nincs is benne dlna :(.
Sőt nekem a feliratot már akkor sem játssza le ha benne van a .mkv-ba :S USB-ről.

Üdv.:Z

(#335) HPAA válasza zolika17 (#334) üzenetére


HPAA
őstag

sebaj , írtam ügyfélszolgálatra
hátha... ;)

************* censored

(#336) kisferi válasza gyurica úr (#326) üzenetére


kisferi
tag

Szia. Finnországot állítsd be és jönnek a digitális adók.

(#337) KoVee84 válasza zolika17 (#332) üzenetére


KoVee84
senior tag

Köszi!

Van egy elég fain HTPC-m, szóval kihagyom a mediaboxot meg a többi cuccot is... Marad az USB. :(

(#338) speedavid


speedavid
csendes tag

Sziasztok !

LG 32LE5300-nál van egy olyan észrevételem, hogy a TV (a talpán állva) 1cm-t lejt. Tehát ferde, a bal oldala 1cm-el feljebb van mint a jobb oldala. Kicsit zavaró...
(Nem az asztal/állvány ferde, és jól lett összeszerelve.)

Ez ilyen ? Normális ? Lehetne valamit tenni, állítani ?

Egyébként a TV nagyon jó, szép kép (Digitális TV), csodálatos HD filmekkel USB-ről amit simán visz és tökéletes PC-vel használva is minden. :)

[ Szerkesztve ]

(#339) edeleny válasza zolika17 (#322) üzenetére


edeleny
őstag

Igazából nekem ez az egész világ még teljesen uj.

Vettem az LG 32LE5500 mellé egy házimozi szettet. Így párban is nagyon elégedett vagyok velük. (bekapcsolás után elég 1 távirányító!)

Igazából egy külső HDD-s megoldáson töröm a fejem, de egyre jobban izgat ez a Media lejátszó is.

Igazából az lenne a problémám, hogy két TV-hez kellene. Ehhez, és egy hagyományoshoz ( gyerekek ott meséznének)

Szerintetek maradjak az LG-nél, vagy inkább váltsak.

A Popcornba nagyon megtetszett, a DLNA, és a Torrent támogatás, igazi házi szerverközpont lehetne belőle!

Ja az én TV-m is lejt kb 5 mmm!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#340) AmstelKE válasza sari70 (#327) üzenetére


AmstelKE
csendes tag

Üdv! Nekünk is sikerült egy ilyenre "szert" tenni.
Igazán még semmit nem tettem vele, UPC beltérivel a kép rendbe, hamarosan lesz hozzá HD-s beltéri. A kép szép, külső vinyoról szinte minden megy.
Az első gondom amin egyenlőre elakadtam: nem tudom a hifire átvinni a hangot :( Az upc-s beltérire dugva átviszi a hangot, de azt is kb 1 mp. késéssel. Ha esetleg valami építő jellegű ötlet lenne :D
Köszi

(#341) ent


ent
őstag

Sziasztok!

Előttem leírtakhoz pár hozzáfűzni való!

Én úgy tudom, hogy a Wireless AV link funkció van a 37LE5300 széria TV-n is. Ha veszel hozzá egy LG Wifi stick-et, akkor egy program segítségével (pl.: eyeconnect) meg tudod osztani a számítógépen található Audio/Video fájlokat!

Sőt, nem, hogy elméletben tudom, hanem gyakorlatban is. Adott egy Wireless AV link funkcióval rendelkező TV, adott egy LG Wifi Stick, adott egy Wifi router és egy MAC. A TV-n látom és le is tudom játszani azokat a fájlokat amik a számítógépen van. Sőt! Nekem egy Apple Time Capsule 1Tb Wifin kapcsolódó háttértáron vannak a filmek amiket szintén le tudok így játszani!

Ez a program természetesen macosx-en működik, nem létezik, hogy win kompatibilis ne legyen!

Béke veletek és BÚÉK! :R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#342) ent válasza ent (#341) üzenetére


ent
őstag

DLNA:(, tudom, bocsi, én is benéztem!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#343) HPAA válasza ent (#341) üzenetére


HPAA
őstag

most akkor a leírtak nállad működnek is ??? :Y
szerintem nem "kellene" működnie , de ha igen az csak jó sokaknak

************* censored

(#344) feherpamacs


feherpamacs
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék beújítani egy led tv-vel otthonra. Viszont nem nagyon értek hozzá, és ebben kérném a segítségeteket! :B Találtam egyet, és szeretném megkérdezni, hogy ez jó-e, megéri-e, mert tudom, nem csak az számít h tetik kivülről ;) [link] köszönööm ^^ :)

(#345) Sütiszörny^^ válasza feherpamacs (#344) üzenetére


Sütiszörny^^
csendes tag

Itt egy teszt róla [link] de szerintem 600-700 ért jobbat is kapsz

(#346) ent válasza HPAA (#343) üzenetére


ent
őstag

Símán (edit: mivel a tvm is dlna kompatibilis). Viszont vannak azért negatív dolgok a működtetés terén. Tapasztalat: hatalmas adathalmaz wifin keresztüli működtetése a mai n-es hálozaton sem teljesen 100%-os. Időközönként meg-megáll a lejátszás, tölt (mkv fájlok,fullHD). Állítólag adattorlódás miatt!
Két megoldás lehetséges aki otthoni hálózatot szeretne dvd írások nélkülözése miatt (kényelem miatt is):
1. számítógép/NAS-(wifi/kábel)->router-(kábel)->media player-(hdmi)->TV
2. számítógép/NAS-(wifi/kábel)->router-(kábel)->TV

A két megoldás csak a TV-től függ. Media lejátszás szolgáltatása milyen! Vannak TV-k, amiknél nem minden formátumot kezel bosszankodás nélkül (felirat, BR menü).

Természetesen a NAS kérdése kényelmi szempont és +lóvé. De olyan kényelmi szolgáltatásokat ad, amit nem csak otthonról tudsz elvégezni. Synology!

Napokban próbálok egy olyan rendszer felállítani otthon, ami tartalmaz egy gépet, routert, NAS-t, media player-t, wireless AV link-et, TV-t. Majd jövök a tapasztalatokkal. Természetesen egy LG LED TV a partnerem!

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#347) zolika17 válasza ent (#346) üzenetére


zolika17
csendes tag

Kicsit lemaradtam pár napot aztán mennyi post :D.

Én csak azt nem tudom, hova dugjam a wifi stick-et. 5300-asomon csak 1 usb hely van elvileg a médiatárolónak. Elképzelhető ha rádugok másik wifi sticket működőképes lehet? azért is érdekelne ez jobban, mert ugye szeretnék szoftvert frissíteni, korábban írtad, hogy ha van net tölti magától. ez nagyszerű is lenne. Csak hogyan kössem netre (Csak AV kompatibilis elvileg).

Bárki aki tudja, hogy lehet ezt megoldani nyugodtan szóljon közbe :D.

Köszi
Üdv.:Z

(#348) zolika17 válasza edeleny (#339) üzenetére


zolika17
csendes tag

Szia!

Ha hagyományos tévéhez is szeretnéd használni akkor mindenképpen egy médialejátszót tudnék ajánlani. Itt meg már csak pár alapkérdést kell eldöntened, hogy ki tudd választani. Mint például: belő vagy külső vinyós legyen. Wifis vagy Lanos legyen. Ha a gyerekek a normál tv-n meséznének és mondjuk neked lenne már egy külső vinyód talán az lenen legjobb ha egy teljesen sima WD TV HD-t vagy WD TV Liveot vennél pl mert akkor mondjuk a Liveot odateszed a gyerekeke tévéjéhez, a külső vinyó mehet a te tévédhez számítógépről meg a livra mehet a gyerekeknek a mese, vagy külső vinyo is át néha a gyerekeknek a mesékhez. Igen a popcournhour igen jó csak akkor azt tv-től tv ig kell hurcibálnod majd. Beépíthető vinyós. Mondjuk most lett egy ellenfele WD oldalról, azt ráadásul beépített 1TB-os vinyóval lehet kapni a WD TV Live HUB. Persze kint megint olcsóság mert ott nagyobb a szegénység :D. Összevissza 200 dollár míg nálunk 60 ropinál indul. Nem is értem na mindegy. Viszont egy popcorn az is 60 + pár ezer ha veszel hozzá vinyót.

Üdv.:Z

(#349) zolika17 válasza AmstelKE (#340) üzenetére


zolika17
csendes tag

Szia!

Hang beállításoknál a digitális kimenetnél próbáld meg PCM helyett AUTO-ra tenni. Első körbe ennyi ötletem lenne. Ha már megtetted akkor lemaradtam valamiről vagy nem írtad :D.

Üdv.:Z

(#350) HPAA válasza ent (#346) üzenetére


HPAA
őstag

2. számítógép/NAS-(wifi/kábel)->router-(kábel)->TV

én ezt használom , mióta megvan az 5500-as lg-m
a kérdésem arra irányult , hogy 5300-nál hogy oldható meg amit leírtál dlna nélkül
mivel ahhoz nem tudsz LG Wifi stick-et tolni csak a Wireless AV link csatlakozóját
azon keresztül tudsz fogadni bármilyen hálózati lejátszórol adatfolyamot ?

************* censored

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.