Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) jas39 válasza kirkri (#1399) üzenetére


jas39
tag

Igen, ez igaz! De nincs 5 év gar egyik helyen sem, végig jártam a kérdést csak Lg parntenél van 5 év gondoskodás gar /sztem fontos/ pl. MM, Staurn, EDigital. Már rég megvettem volna, de hivatalos garrral egyenlőre 240 vagy felette

(#1402) kirkri válasza jas39 (#1401) üzenetére


kirkri
addikt

Így van, de az iménti fórumtárs nem írta, hogy ragaszkodna az 5 év garanciához. Én sem ragaszkodtam hozzá, így vettem meg 50.000 forinttal olcsóbban.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1403) kirkri válasza sears (#1400) üzenetére


kirkri
addikt

Javaslom, hogy keress rá ezekre a típus számokra ebben a topikban és kiderülnek a különbségek. Korábban már kitárgyalták itt páran.

Pl. az 5500 vs 570s páros közötti különbségre ezt írta egy fórumtárs: "A két modell kozt a leglényegesebb kulonbség a tunerben van. Az 570s-ben muholdas tuner is van... nem tudom, megéri-e, szerintem logikusabb egy kulonálló beltéri."

21 éve a Prohardveren! ™

(#1404) jas39 válasza kirkri (#1402) üzenetére


jas39
tag

Odaírtam hogy sztem fontos, a mai műanyag világban 5 év sok idő. Nekem megér egy picivel több kiadást, ezért várok még hamarsoan lemegy az ára. De természetesen mindenki a saját belátása szerint dönt......

(#1405) kirkri válasza jas39 (#1404) üzenetére


kirkri
addikt

Én sem beszólásnak szántam, mindössze azt írtam, hogy a fórumtárs nem emelte ki, hogy a szokásos két év garancia nem elég neki, és az 5 éves garanciára pályázik. Mint ahogy írtad is, ezt mindenki magának dönti el, hogy megéri-e azt a különbözetet. :R :R

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1406) DQ


DQ
tag

Nutrition & Kirkri!
Köszönöm a válaszokat! Asszem, az LW5500-as lesz a befutó.
(Azt viszont nem értem, hogy a többiek miért az aktív megoldást preferálják továbbra is a 3d terén. Mind1.)

Sears!
Olvasd el ezt, és válaszd az 5500-ast:
http://www.geeks.hu/tesztek/110630_lg_cinema_3d_lw5500_passziv_polarizacios_3d_teve_teszt
Az euronics-nál jelenleg is él a cetelemes buli: 4500 pénz a hitelkártya, cserébe kapsz 10% kedvezményt, s ha 45 napon belül kifizeted, akkor nincs kamat. (tudtommal, de a részleteknek utána kell majd néznem)

Jas39!
lg.com/hu/: "az akcióban 5 évre kiterjesztett, garanciaidőn túli gondoskodásnak köszönhetően. Ezt nyújtják Önnek a 2011. augusztus 1. és 2011. szeptember 30. között vásárolt Cinema 3D TV-k."
Ezt én úgy értelmezem, hogy ez minden viszonteladóra vonatkozik, aki a fenti intervallumban hoz el / ad el tévét az lg-től.
Ettől függetlenül szintén az előbbi boltnál lehetőség van 5 éves gari + minden egyéb biztosítást kötni tizenezerért. Ez azért jó, mert ha véletlenül leesik tv akár 4,9 év múlva, akkor a 70%-át be tudod számíttatni egy újba. (de itt is utána kell nézni a részleteknek)

(#1407) kirkri válasza DQ (#1406) üzenetére


kirkri
addikt

Szerintem jól döntöttél. :)

A zárójeles dolgot én sem értem, biztosan megvan rá az okuk. Sajnos a garancia kiterjesztés csak az LG Magyarország által forgalmazott TV-hez jár és a webshopokban kapható TV-k nem ilyenek. (Ettől függetlenül jönnek a mesével, hogy ez az 5 év nem azért nem jár az általuk forgalmazott készülékekhez, mert nem LG Magyarország garanciájuk van, hanem mert csak a kiemelt láncoknak jár, de ez nem igaz :) )

Szóval, ha 5 év garis TV kell, akkor kérdezz rá mindenképp, hogy a garancia füzetet töltik-e ki, vagy kapsz hozzá A4-es méretű (ha jól emlékszem rózsaszín, de ezt majd BloodRay megerősíti) LG Magyarország által kibocsátott garanciajegyet.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1408) jas39 válasza DQ (#1406) üzenetére


jas39
tag

Nem, csak a hivatalos viszont eladóknál........

(#1409) GEO001


GEO001
aktív tag

Sziasztok!

Ma sikerült kipróbálnom a MM-ben egymás mellett egy 55lw5500 és egy samu (típusát nem jegyeztem meg, de új dizájnos, keret nélküli) 3d TV-t. Hát szó ami szó az LG vitte a pálmát a 3d-s élményben. Nagyon szuper élményt/hatást nyújtott a passzív 3d-s megoldás.
El is döntöttem, illetve feleségem meg a gyerekem is - ennél maradunk.
Ajánlom, hogy aki még nem próbálta ki és 3d TV-t akar venni, ezt látnia kell.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#1410) nakimaki válasza DQ (#1406) üzenetére


nakimaki
csendes tag

Az 5 év kiterjesztett garanciát( azaz+2 év) a magyar LG adja vszleg. A feltételeket ezért ő szabja. Ez olyan mint a kocsin az extra garanica , amit vagy megvásárolsz vagy ajándékba adják.

(#1411) kirkri válasza nakimaki (#1410) üzenetére


kirkri
addikt

+3, mert alapból 2 év jár hozzá.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1412) szabo71hun


szabo71hun
csendes tag

Sziasztok.
Nagyon jó fórum ez, tele hasznos információkkal. Most eljött az idő, hogy én kérjek segítséget illetve tanácsot. 4 hónapja vettem egy samsung LE6500-as készüléket, ami tönkre ment 3 hónap alatt :) . Ez a készülék minden hangformátumot kezelt, viszont a feliratokat nem. Ja a lényeget nem írom : külső meghajtóról nézett HD filmekről van szó. Nos mivel elromlott, adtak egy csere utalványt, amivel be battyogtam a boltba. :C . Milyen tévét vegyek? morfondíroztam magamban. Valami újítást szerettem volna, így a választásom egy LG55LW650S készülékre esett. Jó alaposan megnéztem minden 3D tévét, úgy gondoltam ez a legjobb választás. Papirok rendezése, irány haza, azonnal összerak, külső HDD bedug, filmet kezdi nézni, váááá élmény stb . És ekkor jön a hideg zuhany: nincs angol nyelv, azt írja a kijelző: ismeretlen hangformátum... Nem hiszek a szememnek, magyar hang van, angol nincs, magyar és angol felirat van. Kb kellett vagy tíz perc mire rájöttem, azért nincs hang mert a DTS hangformátumot nem kezeli a tévé. És ehhez kellene segítség hogyan kellene ezt megoldani. Ja azt is elfelejtettem, hogy a hang optikai kábelen keresztül van összekötve az erősítővel, amely természetesen minden hang formátumot kezel. SEGÍTSETEK. Az sem zavarna ha sima sztereó angol hang lenne, csak lenne már végre.

szabo71hun

(#1413) espat válasza szabo71hun (#1412) üzenetére


espat
tag

Tudvalevo, hogy a LG nem ismeri a DTS hangsávot, ezért egyetlen lehetoséged az, hogy a mkv filmben található DTS hangsávot átkonvertálod AC3-ra...

Használd a Popcorn MKV Audio Converter szoftvert, egy átlag másfél órás filmet PC-tol fuggoen kb. 5-15 perc alatt megcsinál úgy, hogy nem nyúl a képhez és a meglévo AC3 hangsávokhoz (feliratokat sem bántja), pusztán a DTS hangsávot konvertálja át AC3 formátumúra (magad választhatod meg a bitrátát az AC3 szabványon belul). Természetesen a végtermék ugyanúgy mkv fájl lesz mindennel egyutt, ami addig is benne volt. Tokéletes szoft....

http://www.videohelp.com/tools/PopCorn_MKV_AudioConverter

U.I.

Megcsinálhatod úgy is, hogy maradjon az eredeti DTS, és mellé kreálja az AC3 változatát, illetve hogy ne maradjon, és csak az AC3 hangsáv marad. Hangsúlyozom: a tobbi AC3 hangsávot nem bántja.

[ Szerkesztve ]

(#1414) espat válasza espat (#1413) üzenetére


espat
tag

Még annyit az elozohoz, hogy a sávok száma természetesen marad (ha 7.1 volt a DTS, akkor annyi lesz az AC3 is)... :)

(#1415) a1connect válasza espat (#1414) üzenetére


a1connect
csendes tag

A mai LG LCD TV-ken van optikai hangkimenet. Ha a TV-re dugom a vinyót, akkor az MKV film DTS hangsávja megjelenik ezen? Vagy ki sem tudom alapból választani?

(#1416) szabo71hun


szabo71hun
csendes tag

Köszönöm espat :) igazán sokat segítettél, :R főleg úgy, hogy az eredeti DTS is maradhat rajta. Holnap tesztelem is :C . Egyébként nem tudtam , hogy az LG alapból nem tudja a DTS hangot, de így, hogy elárultad a titkot remélem kerek lesz a dolog. Még 1x köszönöm a hasznos információt.

szabo71hun

(#1417) Gabga


Gabga
csendes tag

:O Sziasztok!
Segítséget kérnék Lv5500-as tv kapcsolatban.A pc-t szeretném összekötni a tv-vel,hogy filmeket tudjak nézni de sehogy sem boldogilok.Feltelepítettem a Nero Mediahome progit amit a tv-hez adtak hozzáadtam a kívánt mappát de semmi kép a tv-n.Valaki segítsen :O

(#1418) lovi27 válasza szabo71hun (#1412) üzenetére


lovi27
addikt

Filmgyűjteményeknél a konvertálgatás nem megoldás, ill. a tv média lejátszóját tudatosan nem minden evőre csinálják. Míg e téren a legjobb Samsung tv-k sem játszanak le mindent. Előbb-utóbb jön a gond. Szerintem a legjobb megoldás a külső média lejátszó, aminél nem fogsz akadályba ütközni és a tv-d 1/10 áráért már jó minőségűt lehet kapni.

(#1419) lovi27 válasza lovi27 (#1418) üzenetére


lovi27
addikt

Hol akadtál el? A Media Home információs ablakában jelzi, hogy látja a tv-t?

(#1420) ezozo válasza Gabga (#1417) üzenetére


ezozo
tag

Hali,vga kábel és fel is ismeri,input a távirányítón és kiválasztod,ha rossz a képméret azt is be lehet állítani mint egy monitoron.

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#1421) ezozo


ezozo
tag

Vagy usb-ről xvid lejátszás DVD vagy BD rip bőven nézhető minőségek,nem is kell pc-vel kinlódni.

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#1422) Gabga


Gabga
csendes tag

Lovi 27:

A Media Home nem látja a tv-t és pont ez a bajom .Az eszközök menüben csak azt írja ki a "Lejátszéás vezérlése fülön" az eszköz még nem kész és offline módban van.

(#1423) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Van valakinek LG 42LV5500 Tv-je? Kérem írjon már privibe valami tapasztalatott a Tv-ről. Ezt a tipust néztem és remélem majd élőben is meg tudom tekinteni a Pólusba ha lenne. De a saját vélemény is érdekelne. Előre is köszi a privátokat. :R :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1424) stevve válasza NÓPARA (#1423) üzenetére


stevve
nagyúr

Legjobb volna nem privátban kérni. mindenkinek hasznos lehet :K

[ Szerkesztve ]

(#1425) zzola válasza NÓPARA (#1423) üzenetére


zzola
félisten

Nekem 4500-as van...

(#1426) csonkasz válasza Gabga (#1417) üzenetére


csonkasz
csendes tag

Mivel kötötted össze a TV-t és a PC-t?

(#1427) drgepi válasza kirkri (#1390) üzenetére


drgepi
csendes tag

Köszi!!!

(#1428) lovi27 válasza stevve (#1424) üzenetére


lovi27
addikt

:C

(#1429) lovi27 válasza Gabga (#1422) üzenetére


lovi27
addikt

Ha jól értelek, akkor már benne van a tv az NMH eszköz listájában, csak offline módban.(?) A tv bemeneti listában aktiválódott a DLNA hálózat? Kiválasztottad?

Ha egyáltalán nincs a listában, akkor, ha van, az első sikerig a tűzfalat kapcsold ki. Nagyon megtud szívatni. Én kábellel kötöttem össze a tv-t a PC-vel (a routerrel), és ahogy bedugtam a kábelt a tv egyből kiírta van frissebb szoftver, ami jelezte, hogy jó a kábel és működik az internet kapcsolat. Utána már csak a DLNA hálózatot kellett kiválasztani és örülhettem.

(#1430) Tsigaaa


Tsigaaa
csendes tag

Sziasztok,

szeretnék egy LG LE5500 LED TV-t párosítani egy 2TB-os WD külső merevlemezzel, viszont nem tudom, hogy ezt a méretet kezelni tudja-e a TV. (A használati utasításban 1TB-ig ajánlott, de én 1,5 TB már próbálkoztam és OK volt)

Valakinek van ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalata?

Köszi előre is!

(#1431) espat válasza Tsigaaa (#1430) üzenetére


espat
tag

Lehet, hogy csak okoskodás részemrol, de valószínuleg a HDD méretét illetoen a TV-nek ugyanazon korlátai vannak, mint egy más, pl. PC-s linux rendszernek. Miért is lenne masképp? Talán csak azért írnak konkrét 1 TB-os méretet, mert a tesztelési fázisban csak addig a méretig tesztelték. Azt meg nem meri felvállalni a gyártó, hogy odaírja a használati utasításba, hogy bármilyen kapacitású HDD-t támogat (mert ugye mi van, ha elorukkolnak egy akkora méretu HDD-vel a merevlemezgyártók még a TV aktív életében, amit már tényleg nem fog a linux támogatni?) :)

Sot, ahogy írtad, 1 TB-ig ajánlják, tehát nem tiltják a nagyobbat, csak épp nem próbálták ok sem....

[ Szerkesztve ]

(#1432) NÓPARA válasza stevve (#1424) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Hali!

Bocsánat! Nem akartam off-ra venni a fórumot. Amugy jöhet ide is a komment az adott tipusról amit néztem. :R :K

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1433) stevve válasza NÓPARA (#1432) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem gond, csak így hasznosabb. :)

(#1434) NÓPARA válasza zzola (#1425) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Néztem azt a tipust is. Az én kiválasztott Tv-től talán annyival tud kevesebbet hogy nincs benne a SMART funkció ha jól tudom.Ahozzáértők biztos jobban megtudnának mégmondani miben is különbözik a két Tv. De azért köszi és hogy vagy megelégedve a Tv-vel? Hol vetted mert én Kalocsáról szeretném rendelni a PC-Dream-től. Remélem lesz még akcióba náluk mert elég korrekt boltnak mondják itt a fórumon is.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1435) zzola válasza NÓPARA (#1434) üzenetére


zzola
félisten

Én onnan rendeltem, korrekt társaság! Csütörtökön rendeltem meg a készüléket, pémtek délelőtt kihozták (Pécs mellett lakom). Állítólag az 5500-nak jobb/szebb a képe. Meg vagyok elégedve a készülékkel, kicsit zavaró, hogy az 1080p-s filmeket illetve a DTS hangú fileokat nem viszi. Ennyi hátránya van, legalábbis ennyit vettünk észre péntek óta...

PCDream-ról: gyártói garanciával szállítják, adtak 1 HDMi, 1 USB és 1 SCART kábelt is, ÁFÁ-s számla társaságában!
Bárcsak minden webshop ilyen lenne...

[ Szerkesztve ]

(#1436) espat válasza zzola (#1435) üzenetére


espat
tag

Nem az 1080p-s filmeket nem viszi, ez így pontatlan megfogalmazás. Azokat a mkv filmeket nem viszi ,amiknek a video profilja 4.1-nél magasabb (sokszor találkoztam pl. 5.0 vagy 5.1 -es video profil enkódolásokkal).

Mediainfo nevu ingyenes szoftverrel megnézheted az adott mkv file osszes jellemzojét, tobbek kozt ezt az értéket is.

[ Szerkesztve ]

(#1437) zzola válasza espat (#1436) üzenetére


zzola
félisten

Level 4.1-el próbáltam, azt sem vitte. Igaz, mind sample file volt, mert nincsen nagy pendriveom, hogy kipróbáljam! De a DTS-t tuti nem viszi...

(#1438) Tsigaaa válasza espat (#1431) üzenetére


Tsigaaa
csendes tag

Köszi. Amit írsz abban van logika :)
Mondjuk úgy hogy meggyőztél. Köszi szépen!

(#1439) espat válasza zzola (#1437) üzenetére


espat
tag

DTS az egyértelmu, koztudott, hogy a LG hadilábon áll vele.

Viszont mintha lenne valami kikotés a csatolt egység minimális méretére, valamiért 40 GB rémlik HDD-re. Valszeg pendrive-ra is van valami alsó határ. Nálam 16 GB-os kulcsról simán megy. Lehet, hogy a pendriveod mérete sem uti meg az alsó határt (nem tudom mennyi az).

(#1440) zzola válasza espat (#1439) üzenetére


zzola
félisten

level 4.1 valóban viszi. Most csekkoltam....

(#1441) szabo71hun


szabo71hun
csendes tag

Sziasztok.
Újabb problémával szembesültem a minap. A tv LG55LW650S. Probléma a következő : 3D filmeket nézegettünk tegnap, és az a gond , hogy valamelyiket lejátssza, valamelyiket nem. Pedig mindegyik MKV formátumban van. Mi lehet a gond? Esetleg más kódolást használnak az emberkék? Csak találgatok ám. Valaki segítsen... :W

szabo71hun

(#1442) lovi27 válasza szabo71hun (#1441) üzenetére


lovi27
addikt

Szia! Szerintem olvasd el a kezelési könyvben a média lejátszó korlátaira vonatkozó részeket. Néhány hozzászólással feljebb a legfontosabbról most volt szó. A tv csak a 4.1 profilszintig tömörített (H.264) képfájlokat játsza le, az a fölötti újabbakat nem. Az mkv csak egy konténert jelent, amiben több fajta tömörítésű fájl található. De a lejátszóval kapcsolatban más korlátok is vannak. Most is csak azt tudom mondani, amit tegnap ajánlottam: csak egy külső média lejátszó fogja teljesen megoldani a problémát.

(#1443) Gabga


Gabga
csendes tag

Lovi 27

Köszi a tanácsot :R a tűzfal volt a hibás.Kiiktattam és most már szuperul müködik.

Nópara

Nekem Lg 42Lv5500-ös készülékem van.Teljes mértékben megvagyok vele elégedve.A Hd adások nagyon szépek rajta sőt még sima digitális adások is szépek rajta.Külsőleg nagyon szép,felhősödést nem tapasztalok rajta.Távirányító menüje könnyen kezelhető.Szóval ha ilyen tv-t akarsz venni akkor nem fogsz benne csalódani.Csak ajánlani tudom.Ha bármilyen kérdésed lenne akkor csak bátran ;)

[ Szerkesztve ]

(#1444) kirkri válasza szabo71hun (#1441) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos nekem ezért kellett beruháznom egy média lejátszóra közvetlenül a TV vásárlása után. Mivel egy komoly modellt vettem, így kicsit költséges volt így együtt ez a 3D beruházás. :U

21 éve a Prohardveren! ™

(#1445) lovi27 válasza Gabga (#1443) üzenetére


lovi27
addikt

Örülök, hogy sikerült. :C
Ha már van, szerintem ne hagyd véglegesen kikapcsolva a tűzfalat. Engedélyeztesd vele a DLNA szervert és akkor is működnie kell.

Más.
Épp most jelent meg az egyik minden igényt kielégítő média lejátszóról teszt: link. Nem olcsó, az LG-nek kb. fele ennyiért is van.

(#1446) kirkri válasza lovi27 (#1445) üzenetére


kirkri
addikt

Pont ilyet vettem. :-)
Az LG saját lejátszójával szemeztem én is, de a média lejátszós topikban lebeszéltek róla. A Popcorn viszont valóban bevált. Lejátszik mindent. :C

21 éve a Prohardveren! ™

(#1447) NÓPARA válasza Gabga (#1443) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Hali Gabga!

Én is ebben a tipusban gondolkodom amilyen van Neked. Én T-home-s ( tányéros) vevőegységről üzemeltetném majd a Tv-t. A menüt illetően az nagyon jó hogy magyar van benne mert ilyet akarnék én is.Távirányító milyen van hozzá? Gondolok én arra hogy láttam videókon hogy a "normálhoz" képest más fajta is van. Ezzel a netes részére gondoltam.Milyen távolságból használjátok vagyis nézitek? Köszi előre is a választ. :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1448) szabo71hun válasza lovi27 (#1442) üzenetére


szabo71hun
csendes tag

És esetleg valami konvertáló program, ami átalakítja a nem játszható MKV videókat lejátszhatóra ? mármint H264-re

szabo71hun

(#1449) GEO001


GEO001
aktív tag

Már a madaras Tesco-ban is árulják az 55LW5500 -at. :C

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#1450) kirkri válasza GEO001 (#1449) üzenetére


kirkri
addikt

Eddig is árulták szerintem. Én vásárlás előtt, kb. 3 hete ott néztem meg, hogy milyen képe is van annak a sokat emlegetett LW5500-as sorozatnak. Jó korán mentem, hogy találjak eladót a műszaki osztályon aki rá is ér bekapcsolni nekem a 3D-t. :)

Szerk: Az lehet, hogy kisebb volt. :F

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.