Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) BloodRay válasza BÁ Nutrition (#898) üzenetére


BloodRay
veterán

Annyiért már nem rossz. :)

(#899) feriferiferi -> Sajnos webshopot nem tudok. LW5500 és LW570S között a műholdas tuner és a dizájn a főbb különbség. LV570S elég ritka még valóban, de jobb helyeken berendelik neked.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#902) BÁ Nutrition válasza BloodRay (#901) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mediamarktban is van

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#903) feriferiferi válasza BÁ Nutrition (#902) üzenetére


feriferiferi
csendes tag

MM, Sat nekem nem szimpi: nagyon nagy az árrés. :(
A kiszolgálás meg ...

(#904) feriferiferi válasza BloodRay (#901) üzenetére


feriferiferi
csendes tag

Akkor nem csak wepshop, hanem megbízható kereskedőt, aki nem MM, Sat árakon működik, és vevőként kezel. :)

(#905) drstupid válasza feriferiferi (#903) üzenetére


drstupid
tag

sat europarkba vettem én majdnem netes áron adták 5 év gari + szemüvegek elég jó fogás volt, ha bemész hozzájuk tuti tudnak valami korrekt árat adni :)
Bloodray
Spanyolra kell állítani, 40gb fölötti winyón lehet bekapcsolni a pvr-t és csak digitális adáson müködik. service menüben állítottam

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#906) BÁ Nutrition válasza drstupid (#905) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mi az a pvr?

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#907) drstupid válasza BÁ Nutrition (#906) üzenetére


drstupid
tag

felveszi az adást winyóra

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#908) feriferiferi válasza drstupid (#905) üzenetére


feriferiferi
csendes tag

Nem értelek. Saturnban alkudni?
Ki van írva, hogy 299.900 a 42LW5500.
Ezen mit lehet még dealelgetni? :):):)
WShopokban 237.000. :S

(#909) BloodRay válasza drstupid (#905) üzenetére


BloodRay
veterán

Szóval régió átállítás mellett még a szerviz menüben be kellett kapcsolni?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#910) lizandra válasza BloodRay (#888) üzenetére


lizandra
csendes tag

BloodRay köszönöm szépen a választ! Lennének újabb kérdéseim.
Mennyire megbízható a LV5500? Érdemes kiegészíteni a garanciát?
Bp-en hol lehet megnézni? Hol éri meg megvenni szerinted? Mennyi most a reális ára?
Írtad, hogy a kis tv-kben nincs 100Hz. LG honlapja szerint: Motion Clarity Index (MCI) 100Hz. Ez mit jelent?
Samsungokat vki nagyon dicséri, más meg csak marketingre fogja a sikerét.
Ehhez a típushoz milyen más készülékek hasonlítanak?
Mivel még képcsöves tv-t nézek nincs nagyon összehasonlítási alapom.
Gondot jelenthet, hogy nem lehet a tv-t dönteni, 2-3 méterről nézve?
Milyen tv-k tudják felvenni az adást külső meghajtóra?

[ Szerkesztve ]

(#911) joocek válasza lizandra (#910) üzenetére


joocek
aktív tag

Nekem van egy ps50c490 es modellem!

Fáj de jobb a LG a mediaban meg nézheted!
Arrol nem is beszélve hogy a semsung meghaltnálam! Amugy én plazmapárti vagyok de ez tényleg király.

A paszivszemüveg meg sokkal jobb, nincs vibrálás mikor más fényforás be van kapcsolva. nem vagyok biztos benne de az ausenban össze tudod hasonlitani a két szemüveg és tv külömbségét.

Szabad reklámozni egy oldalt. ott a 42lw5500 most hozta el az egyik haver 230000ba. Nagyon korektek én többször vásároltam már onnan

[ Szerkesztve ]

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#912) trafipax


trafipax
tag

üdv,
szintén TV vétel előtt állok, a kiszemeltek: 37LV570s vs 37LV550
nagyobb nem igazán jöhet szóba, mert a hely nem igazán tágas (nézési táv:~2.6-2.7m)
3D nem igazán fogott meg, ami fontos, HD filmeket jól vigye, LAN-ról tudja steamelni

3 fontosabb különbséget vettem észre a 37LV570s és a 37LV550 között.

570s 5500
LED Tipus EDGE (LED Plus) LED (Edge)
LED Háttérvilágítás vezérlés 16 Block
DVB-T/C MPEG-4 AVC(H.264) Igen (+DVB-S) Igen

kérdéseim a következőek:
-mivel tud többet a LED Plus típusú panel?
-a 16blockos háttérvilágítás tényleg ad e nagyobb kontrasztot, vagy ez megint csak egy marketinges "inkábbeztveddmeg" kategória
-milyen médiaprocessor ketyeg ezekbe? mert egész jól vitte a prohardveres tesztcsomagot 1 kivétellel(killa_sample)
-érdemes az 570s ért többet adni

amúgy euronics 230 ille 215 ezret mondott a készülékekre.

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#913) joocek válasza trafipax (#912) üzenetére


joocek
aktív tag

Szrintem ha többet adsz érte akkor inkább a plus méretért! inkább a 42" simán nézheted azt 2 m röl !

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#914) trafipax válasza joocek (#913) üzenetére


trafipax
tag

HD filmeknél még oké, de sima TV nézésre túl kevés a 2m

[ Szerkesztve ]

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#915) joocek válasza trafipax (#914) üzenetére


joocek
aktív tag

hát nekem a 50" pazma is nagyon be jött és tényleg max 3 méter a táv.

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#916) feriferiferi válasza joocek (#911) üzenetére


feriferiferi
csendes tag

230ért menni garival?

(#917) BÁ Nutrition válasza feriferiferi (#916) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem 2 év, de a mediamarktos 5 év se végig tartalmazza a fullos garit

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#918) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

A 100HZ és a 200 HZ köszt érezhető a különbség?
Tudtok mondani olyan tv-t ahol már szinte egyáltalán nem húznak maguk után "csíkot" az emberek => "folyamatosabb" a film.

(#919) BloodRay válasza lizandra (#910) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem tudom mennyibe kerülne a garanciakiegészítés, de szerintem a 2 év teljeskörű is elég lehet ha nagyon drága.
Motion Clarity Index nem egyenlő a "normál" 100Hz-el. Az a Tru Motion.
LV5500-hoz Samsungban talán a D5500 hasonlít leginkább tudásra. Viszont szerintem az LV5500-nak jobb a képe. A betekintési szöge meg mindenképp sokkal jobb.

(#912) trafipax -> LED Plus a ledvezérlés meglétét jelöli csak. Tehát ez a különbség, a műholdtuner és a dizájn az LV570S és az LV5500 között. A ledvezérlés ártani nem fog, ha zavarna kikapcsolod. De szerintem inkább pozitív a hatása.

(#917) BÁ Nutrition -> Annyiban nem "fullos" végig az 5 év garancia, hogy 4-5-ik évben nincs ingyen kiszállás a készülékért.

(#918) hdcsaba87 -> Bármelyik jó 100-200Hz-es LCD/LED. lényeg leginkább a válaszidő(a valódi, nem a marketing).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#920) kapicsabi


kapicsabi
tag

Sziasztok!

Egy pár napja én is egy 47LW5500-as tulaj vagyok. Előtte egy 46C7000-es Samsung-om volt, azt cseréltem le erre. Az is egy remek kis tv volt, de 3D-nél egy kicsit zavart a szemüveg. Kipróbáltam az LG-nek a passzív szemüvegét és megszületett bennem az elhatározás, hogy tv-t cserélek! Nem bántam meg! Nagyon meg vagyok elégedve ezzel az LG-vel.

Pár kérdésem lenne, remélem tud benne valaki segíteni.

Mint a legtöbb ember (szerintem), én is torrent-ről szoktam letölteni FullHd-s filmeket. Egyre több a 3D-s film szerencsére. Olyan gondom lenne, hogy nincs média lejátszóm, hanem a tv beépített lejátszójával szoktam nézni az mkv-kat. Korábban nem volt gond, minden filmet meg tudott nyitni gond nélkül. Az LG viszont úgy veszem észre, hogy válogat egy kicsit! :-( Leszedtem pl. a Tron-t 3D-ben (Side by Side - egymás melletti), de a tv nem tudja megnyitni. Azt írja, hogy "A fájl érvénytelen". Nem tudjátok, hogy mi lehet a probléma? Sajnos egyre több ilyennel találkozok! :-(

Másik kérdésem/kérésem: PS3-al is használom a tv-t. Nem tudja valaki elküldeni, hogy mi az optimális (számára legjobb) képbeállítás PS3-ra és UPC analóg tv-re?

Állítgattam elég sokat, jó is a kép, de hátha van még ennél is jobb beállítás, mint ahogy én belőttem!

Előre is köszi a segítséget!

(#921) drstupid válasza kapicsabi (#920) üzenetére


drstupid
tag

sajnos velem is előfordult hogy sbs videot nem nyitott meg de kb 10ből 8at lejátszik szerencsére :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#922) trafipax


trafipax
tag

amire még rájöttem ami az LG mellett szól, hogy a Samsung nem ismerte fel a .mov kiterjesztést.

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#923) trafipax válasza kapicsabi (#920) üzenetére


trafipax
tag

a technikai részletekbe nem mennék bele, de az tutti hogy egy médialejátszó és egy TV médiaprocesszora nem egyforma tudású. pedig ott dől el minden. mondjuk én is szeretném tudni hogy az LG mit használ. De ha Te sok ilyen tömörítésű filmet nézel, akkor jobb ha elgondolkozol egy médialejátszón.

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#924) BloodRay válasza kapicsabi (#920) üzenetére


BloodRay
veterán

Lejátszós problémára: Szerintem vegyél egy jó media box-ot és többet nem lesz gondod. Nem drágák már egyáltalán és ez a legbiztosabb megoldás.
PS3-nál a lényeg, hogy kapcsold ki a tru motion-t.

(#922) trafipax -> Ahogy a wmv hd sem szereti túlzottan és az ideiek e feliratkezeléssel is sokszor hadilábon állnak.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#925) kapicsabi válasza trafipax (#923) üzenetére


kapicsabi
tag

Lehet, egy médialejátszó beszerzése lesz a megfelelő alternatíva. Tudom, hogy ez nem az a topik, de Ti melyik médialejátszót ajánljátok? Olyan sokat nem szeretnék rászánni!

(#926) kapicsabi válasza BloodRay (#924) üzenetére


kapicsabi
tag

Ha jól emlékszek, azt kikapcsoltam. Áttettem Játékmódba és utána még állítgattam, mert úgy nem volt túl jó kép benne!

(#927) trafipax válasza kapicsabi (#925) üzenetére


trafipax
tag

2 Chipset között dúl a harc Realtek sé Sigma Designs. az utóbbikakat szerelik a HDI Dune és Popcorn Hour médialejátszókba. Ezek inkább a drágább nagytudású (prémium kategóriás)
lejátszók, ezt az áruk is tükrözi.
A Realtek vonalon ami már jó minőségű és elég jól supportált az az A.C. Ryan.
Persze van ezer más gyártó, de ami nem mindegy, hogy milyen a szoftveres támogatása, milyen anyagokból tették össze, stb.

ami közül érdemes választaniés 50 ezer Ft alatt van:
-HDI Dune HD Lite 53D
-Skydigital Venice V13 HD
-A.C. Ryan HD mini2 (ez a legújabb már gigabites chippel szerelt lejátszó)
Én az utolsó mellett döntenék, az ára miatt, igaz ebben nincs winyó de előtte mindenképpen teszteld le, hogy az általad sokat használt videók hogy szuperálnak rajta!!!
Találsz kismillió tesztet, véleményt. mindenben csak a pénztárcád szab határt

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#928) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok! :)

Az LG LE5300 mennyire ajánlott vétel most?
Nekem főleg 100Hz kell, belső média player, meg wifi támogatás filmátvitelre, meg HDMI, a dvb-c boxhoz.

Van 42LE4500-unk, felhősödés ezerrel, de jó kis készülék, ezért nem dobnám ki, nappal nem észrevehető, este már igen, de csak nagyon fekete felületen.

2 Samsung lenne az ellenfele most, a 37C630, meg a 37C6000.

Nem tudom melyik lenne a legjobb, tudásban elég egyformák így első ránézésre.

DTS hang nem a világ, átküldöm ac3-ba ha kell, úgysincs még hangrendszerem.

Úgy is kérdezhetném (max nem a megfelelő topikban), hogy melyik 37"-os 100Hz-es ajánlott vétel?

Köszi.

Szerk: most látom az 5300 nem wifi képes, akkor legyen 5500.

[ Szerkesztve ]

(#929) dzs13


dzs13
csendes tag

Sziasztok,

szerintetek melyik a jobb LE5500 vagy LV4500?
Csak a képminőség érdekel, internet, média külső dobozról megy.

Igazság szerint az LV designja jobban tetszik, de félek, hogy az idei 4500 képe gyengébb, mint a tavalyi 5500-é.

(#930) BloodRay válasza dzs13 (#929) üzenetére


BloodRay
veterán

Attól függ mekkora méretben gondolkodsz. 42"-tól felfele a ledvezérlés miatt talán az LE5500-at érdemesebb, az alatt viszont talán az LV4500 a jobb választás.
LV4500-al egyébként még nem találkoztam, de az LV5500-é határozottan nagyon jó(32"-ban jobb mint az LE5300, LE5500).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#931) kapicsabi válasza trafipax (#927) üzenetére


kapicsabi
tag

Köszi a tippeket! Nekem ezek közül az A.C.Ryan a szimpatikus. 30-tól nem akarnék többet adni érte!

(#932) dzs13 válasza BloodRay (#930) üzenetére


dzs13
csendes tag

47-est szeretnék - köszi a választ.
közben rájöttem, hogy az LV4500-nak nincs local dimmingje. Sőt még az LV5500-nak sem :(( Csak az LW sorozatba tettek. Most akkor ha local dimminget akarok kénytelen vagyok 3D-st venni (+60k)?
Egyébként az LW5500 ua, mint USA-ban az LW5600?? Utóbbiról elég jó reviewt írtak. Google-ról úgy tűnik LW5500 csak Európában van...

(#933) BloodRay válasza dzs13 (#932) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem csak az LW sorozatba tettek ledvezérlést, az LV570S-ben pl van még 32"-ban is.
LW5500 úgy emlékszem ugyan az mint az LW5600, igen, talán annyi különbséggel, hogy Európában lesz pvr.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#934) BÁ Nutrition válasza dzs13 (#932) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mi az a local dimming?
válasz: google a barátom:) [link]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#935) trafipax válasza BÁ Nutrition (#934) üzenetére


trafipax
tag

google mindenki barátja :DDD

[ Szerkesztve ]

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#936) feriferiferi válasza BloodRay (#933) üzenetére


feriferiferi
csendes tag

Kicsit én is összezavarodtam.
Úgy tudtam, hogy az LV5500-ban is val locdim, csak nem 16 blockos, hanem 10.
Akkor ezek szerint mégsincs?
Eddig az volt az infó, hogy LV570S csak káva és satelit tunerben különbözik az LV5500-től most akkor ezek szerint ebben is?

(#937) BloodRay válasza feriferiferi (#936) üzenetére


BloodRay
veterán

LV-s készülékek közül csak az LV570S-ben van local dimming, de abban még 32"-ban is(pontosan ott van 10 szektor).
Egyébként igen, ez is különbség az LV5500 és LV570S képest, nem figyeltem erre legutóbb. :B
Tavalyi LE5500 volt az amiben már volt local dimming.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#938) dzs13 válasza BloodRay (#933) üzenetére


dzs13
csendes tag

Közben boltban megnéztem az LW5500-at. Eddig úgy gondoltam, hogy a 3D marhaság. Most is úgy gondolom, de meglepően hatásos a passzív 3D -lehet, hogy engedek a kölyköknek, és végül 3D lesz.
Szerintetek tud mkv/divx-ből 3D-t csinálni? Mondjuk úgy, hogy egy külső médialejátszóról kapja hdmi-n a jelet? (boltban torkukon akadt ez a kérdés)

Mindenesetre a vásárlás picit odébb van. Addig is fel tudna valaki homályosítani a különböző garanciák ügyében? Miben különböznek a gyári, szerviz, ill. bolti garanciák? Sőt újabban "Európai" garanciát is láttam!!!! Melyik a "hivatalos" LG garancia, és miben jobb ez mint a többi?

köszi--

(#939) BloodRay válasza dzs13 (#938) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem csak, hogy szerintem, hanem tudom, próbáltam, hogy tud mondjuk pendrive-ról mkv-t 3D-be felkonvertálni(de persze bármilyen külső digitális jelből). Egész jó hatásfokkal.
Egyébként kipróbáltam 55LW650S-en az mtv videótárban(beépített netes applikáció), hogy felkonvertáltam a szomszédokat. :DDD
Hivatalos garancia nálunk az LG Magyarország-hoz szól és az általuk forgalmazott készülékekre vonatkozik. Eu garancia még elmegy, de boltival semmiképp nem vennék semmit.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#940) dzs13 válasza BloodRay (#939) üzenetére


dzs13
csendes tag

Nah, a konvertálás jó hír! Köszi. :DD

Garancia: honnan lehet tudni, ha bemegyek egy boltba, vagy netest boltba, hogy az általuk forgalmazott készülékek az LG Magyarországtól származnak?
Ha egy garancia nem az LG Magy... hoz szól, akkor azt ugye nem az LG hozta be mo-ra. Akkor hogyan érvényesíti a bolt a garanciát? Visszaviszi Koreába???

(#941) drstupid válasza dzs13 (#940) üzenetére


drstupid
tag

visszaviszi oda ahonnan szerezte, de ha bezárt a bolt fél év múlva kihez viszed vissza? :)
edigital,saturn,media markt, auchan cora csak ezeken a helyeken van magyar garanciás LG, a többi külföldi outlet álltalában

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#942) Piq80


Piq80
csendes tag

Lg 42Le5300-on szeretném lejátszani a következő file-t pendriveról:
Csak.szexre kellesz.2011.HUN.ENG.720p.BRRip.x264-racis.mkv
A file érvénytelen azt írja.
Aztán az opciókban van egy webcím, és egy regkód, hogy azzal meg tudom nézni.
Követtem a tennivalókat, regisztrációs videót fel a drive-ra, lejátszás, és továbbra sem jó.
Akkor most?? :O
Előre is köszi!!

(#943) Fromhell69


Fromhell69
csendes tag

Sziasztok!
3 típus érdekelne: LW650s, LW570s, LW5500. :W
Melyik miért jobb, ki melyiket választaná és miért?
Van e különbség képminőségben a 47" és az 55" között?
Várom segítő válaszotokat! :R

(#944) drstupid válasza Fromhell69 (#943) üzenetére


drstupid
tag

nincs különbség, ha nem kell műhold tuner elég lesz az lw5500, ha kell műhold tuner+200Hz akkor 650s, igazából az 5500 már elég jó készülék jó választás :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#945) lovi27 válasza Fromhell69 (#943) üzenetére


lovi27
addikt

Most jelent meg az LW5500-ról teszt.

(#946) csonkasz válasza kapicsabi (#931) üzenetére


csonkasz
csendes tag

Azért vigyázz, ha 3D-s filmeket is akarsz vele nézni, mivel a 3D-s filmek elvileg csak 1.4-es HDMI-vel mennek.
Én pár hete vettem egy WD TV Live Hub-ot 38-ért, és van benne 1 TB vinyó is és 1.4-es HDMI.
Sztem messze ez a legjobb vétel mostanság.

(#947) espat válasza csonkasz (#946) üzenetére


espat
tag

1.4-es HDMI igazából csak azért kell, mert csak ez a szabvány képes továbbítani azt az információt a TV-nek, hogy 3D streamet fog fogadni a TV.... Adatfolyam-nagyság szempontjából az 1.3 is elegendo....

Másfél hete vagyok tulajdonosa egy 46LW5500-as TV-nek, mit mondjak, nem tudok betelni vele.

Igaz, nem volt elotte "lapos" TV-m, de láttam házi kornyezetben sok-sok más modellt. Na ennek az LW5500-asnak bizony nem kell magát szégyellnie senki elott sem.

Ha jól van beállítva, a fekete is majdnem tokéletesen fekete koromsotét éjszakai szobában, színek, kontraszt nagyon rendben. Rengeteg képbeállítást lehet rajta elvégezni, tehát mindenki megtalálja a magának való profilt, akár tobbet is.

Felso kozép-kategóriába sorolnám be 2D módban.

Ami pedig a 3D-t illeti: hát ott egyértelmuen a csúcsra. Ne tántorítson el senkit el az a tény, hogy a passzív 3D mukodési elvébol kifolyólag a páros sorok jelenítik meg az egyik szem számára szánt információt, a páratlan sorok meg a másik szemnek valót. Hasonló az effektus, mint az interlaced mód esetében. A muholdas FullHD adások is mind interlaced adások, tehát váltottsorosak, és nem hiszem, hogy ettol rosszabb a képuk, mint a progresszív FullHD-nek. Ami ugyebár jelenleg általában 24p, hiszen 1080 sornál 50/60p-t csak a videokamerák használnak jelenleg....

3D mkv sima ugy, még a "half SBS" is gyonyoruen jelenik meg.

Aki esetleg nem tudná, az igazi FullHD 3D lényege az, hogy pl. a blu-ray médiumon két adatfolyam van tárolva teljes FullHD felbontásban (1920x1080, és most lényegtelen ,hogy 24p, 50i, vagy akármi más) ugyanahhoz a filmhez, értelemszeruen az egyik adatfolyam az egyik szem számára, a másik a másik szem számára. Ami viszont a neten fellelheto ún. "half SBS" (feles oldal az oldal mellett) formátumú mkv 3D filmeket illeti, itt valójában az 1920x1080-as felbontáson belul van tárolva a kép bal felében a bal szemnek való információ, a másik oldalon meg a jobb szemnek való. Tehát igazából a kép reális felbontása osszemosás után "csak" 980x1080 pont. Ennek ellenére az ilyenfajta 3D-knek is gyonyoru képe van. Valószínuleg ez azért van így, mert a 3840x1080-as felbontással nem tudna mt kezdeni pár lejátszó, ill. TV. Két streamet meg mkv konténerben tudomásom szerint tárolni nem lehetséges.

Visszatérve a TV-hez: ár/teljesítmény aránya kiváló, minosége szerintem kiváló, ez már a legújabb generációs LED-es LCD, igaz csak edge (bár megoldották, hogy 16 zónát a képernyo feluletén kulon tud kezelni - local dimming rendszerben). Ami a DLNA funkcióját illeti: egy Plex Media nevu szervert kell telepíteni a PC-re, ez szolgálja ki a TV-t. Ami meglepo volt számomra: kamerám 1080p60- ban dolgozik, és az általa készített mp4-es fájlt eddig semmivel sem tudtam PC-n kívul lejátszani - hát ez a TV simán megteszi! Tehát 60 teljesértéku képet jeleníz meg 1920x1080-as felbontásban, ill. nem is hogy megjelenít, hanem kikódol és megjelenít.

Ami a passzív 3D-t illeti: szemuvegek olcsók (nekem van 2+5 db), mint mondottam, csúcs a kép, nem fáj fej, alig sotétebb a kép, mint 2D-ben, lehet mozgatni a fejet, nem sotétul el a kép a korpolarizációs szemuegnek koszonhetoen (nem úgy, mint aktív 3D esetében), simán ki lehet bírni egy 2,5 órás filmet 3D-ben ,sot gyerekeim utána még a nickelodeonos spongyabobot is 3D-sítve nézték. Apropo: rettenetesen jó algoritmusa van a TV-nek a 2D-s kép 3D-sítésére. Nem tudom, hogy csinálja, de brutális....

[ Szerkesztve ]

(#948) Paxton_Ps3


Paxton_Ps3
csendes tag

Sziasztok!

kinéztem egy LG 42LW5500-as tv-t..paraméterei megfelelnek az igényeimnek...láttam róla minap tesztet is...de inkább a szememnek hiszek:)..kérdésem az input lag-ra vonatkozna,láttam ugyan ,hogy 31ms es ez az érték,de valaki esetleg tesztelte már,hogy ez mennyire zavaró és észrevehető? PS3-al fogom majd használni....
további kérédésem...képi beállítások tekintetében mennyire lehet személyre szabni az LW5500?feketéje?
köszönöm előre is!:)

Paxton

(#949) espat válasza Paxton_Ps3 (#948) üzenetére


espat
tag

Mint fentebb írtam, a feketéje meglepoen jó, egy sotét szobában mellékfény nélkul nézve a fekete majdnem olyan, mint a TV kávája. Persze az ilyen beállításnál azért elvesznek az árnyaltabb sotét részletek, de egyáltalán nem zavaróan.

Ami a testreszabást illeti, rengeteg paraméterrel variálhatsz, és tobb profilt is csinálhatsz magadnak. Pl. csinálhatsz egyet nappali fényviszonyokhoz, egyet meg estére-éjszakára.

Input lag-hoz nem tudok hozzászólni, PC/konzol nincs rákotve.

(#950) espat válasza espat (#949) üzenetére


espat
tag

...Ami pedig a "saját szememnek hiszek" elvet illeti: nálam a sorrend olyan volt, hogy eloszor láttam a Cinema 3D rendszert, és csak azután tudtam meg, hogy milyen elven dolgozik (tehát hogy elvileg felezi a képfelbontást). Tehát abban a pillanatban, amikor "teszteltem" a boltban, nem is tudtam, hogy "csokkentett" felbontású, bár sztem nem nevezehto annak (a minap teszteltette le az LG egy TV-nek szembe állított kamerarendszerrel, hogy hány sort lát a tesztkamera. Állítólag teljes felbontásúnak értelmezte). Tehát nem tudtam, hogy mi a trukk, ennek ellenére elso ránézésre azt mondtam, hogy ez tokéletes. Csak után olvastam arról, hogy hogyan is mukodik. Tehát ez volt a tipikus esete annak, hogy nem voltam semmiféle máshonnan szerzett informácó befolyása alatt. Sot, ez kb április végén volt, és pont ebben az idoszakban kezdtek csak cikkezni errol a technológiáról a weben....

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.