Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) chiller1 válasza HellGreg (#50) üzenetére


chiller1
csendes tag

Megnyomom az OK gombot. Mutatja a bemenet típusát, a képméretet és a herzet

(#52) HellGreg válasza chiller1 (#51) üzenetére


HellGreg
őstag

Pill. mindjárt megnézem én is

Nálam tv-adásnál csak annyit ír ki, hogy stereo, 4:3 576i

[ Szerkesztve ]

(#53) Márk válasza chiller1 (#46) üzenetére


Márk
senior tag

Ajánlanám ezeket átolvasásra, és akkor talán tisztulni fog a kép:

[link]
[link]

Üdv.: Márk

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#54) HellGreg válasza HellGreg (#52) üzenetére


HellGreg
őstag

Megvan, a vga 60hz-re állítja, és csak 75hz-ig engedi felmenni.

(#55) HellGreg


HellGreg
őstag

Valaki mondja már meg, hogy külső áramforrású hdd-t kell-e venni vagy usb-set. köszi

(#56) #09634560 válasza HellGreg (#55) üzenetére


#09634560
törölt tag

Külsőset.

(#57) HellGreg válasza #09634560 (#56) üzenetére


HellGreg
őstag

Köszönöm, és van valami méret, amin fölül nem tudja kezelni? max mekkorát javasolsz?

(#58) #09634560 válasza #09634560 (#56) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elméletileg bármekkorát,minden méretben.Akinek van LG-je a környezetemben annak 2 terást vitt gond nélkül,elég gyorsan beolvasva róla az adatokat(PK550)

(#59) richwar válasza HellGreg (#49) üzenetére


richwar
csendes tag

csá! nálam is előfordul némelyik avi-nál :((( jah és vannak olyan mkv-k ami x264-es de el se indul szerencsére 1pár filmről van szó. nem baj veszek külön hd lejátszót LG DP1-et mert jól néz ki :DDD öcsémnek samuja van c6000-es és ő szerinte élesebb ill. jobb a kép az enyémen. :U pedig én is olyat akartam de 560 euroért nem hagyhattam ki :) amugy wifi-t lehet rá tenni?? mert van hátul egy wireles control csati! nah a lényeg hogy konzolnak tökéletes fullhd filmeknél gyönyörű nincs szaggatás. ez a tv le5300 full ledes vagy csak körbe ledes? nem értem melyik a jobb és miben mutatkozik meg :( jah és ha teszek rá usb elosztót hány vinyót köthetek rá?? mert már tele az 1tb-os külső áramforrású vinyóm :Y

[ Szerkesztve ]

(#60) Márk válasza richwar (#59) üzenetére


Márk
senior tag

Hali4

Az LE5300 az csak "körbe ledes", nem Full ledes.

Hogy melyik a jobb és miben mutatkozik meg, azt nagyszerűen leírják az alábbi oldalon:

[link]

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#61) chiller1 válasza HellGreg (#57) üzenetére


chiller1
csendes tag

Nekem egy 1,5 TB-s WD külső vinyó van hozzákötve, hálózatis és tökéletesen olvassa.
LEtöltöttem egy 16 gigás gyűrűk urát is, hogy kipróbáljam milyen, tökéletes a kép. (Csak hang nincs, gondolom nem megfelelő a kodek. Tényleg nincs valakinek ötlete, hogy ezt hogyan lehet orvosolni?)

(#62) gejala válasza chiller1 (#61) üzenetére


gejala
őstag

Gondolom a szokásos DTS Core hang van hozzá, azt csak az idei Samsungok viszik.
Külön médialejátszó megoldja. :K Vagy kiveszed a DTS sávot és benne hagyod/belemuxolod a DD-t. De 16 gigás képhez a 1,5 mbites DTS hang illik. :P

[ Szerkesztve ]

(#63) chiller1 válasza gejala (#62) üzenetére


chiller1
csendes tag

köszi, lehet, hogy majd megpróbálom virtualdub-bal a hangot variálni.
arra van még esetleg ötletetek, hogy miért lóg ki a királyi tévé széle? vagy ez a szolgáltató miatt van? upc-box

(#64) HellGreg válasza gejala (#62) üzenetére


HellGreg
őstag

Tényleg, optikain elvileg kiviszi a dts-t a tv? mert a logitech z-5500-ban van dekóder.

(#65) HellGreg válasza richwar (#59) üzenetére


HellGreg
őstag

Bocs a kései válaszért. Szerintem bármennyit ráköthetsz, elvileg, merthogy ma ráraktam egy kettéparticionált vinyót, és két meghajtóként látja. Az elején ki lehet választani, melyiket olvassa be. úgyhogy elvileg az usb elosztónak mennie kéne.

(#66) #09634560 válasza HellGreg (#64) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha az idei samsungot kérdezed, akkor igen.

(#67) HellGreg válasza #09634560 (#66) üzenetére


HellGreg
őstag

nem, az lg32le5300-at.

[ Szerkesztve ]

(#68) #09634560 válasza HellGreg (#67) üzenetére


#09634560
törölt tag

Aznem ismeri,így nem viszi tovább.

(#69) HellGreg válasza #09634560 (#68) üzenetére


HellGreg
őstag

Érdekes, letöltöttem egy dts teszt dvd-t, felraktam a vinyóra, és lejátszotta optikain keresztül a hangot a z-5500, sőt (!!!), a tv saját hangszórója is. meg több dts-es filmmel is próbáltam, mindet vitte. ez hogy létezik?

(#70) #09634560 válasza HellGreg (#69) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez egyféleképpen lehetséges(nem ez lenne az első példa rá..) : Hogy pontatlan az LG gyári honlapja... Akkor viszi,honlapon meg nincs se a támogatott hangformátumok,se az usb hangmódok között.

(#71) HellGreg válasza #09634560 (#70) üzenetére


HellGreg
őstag

Értem. Olyankor az infó dolby digitalt ír ki a tv-n, bármilyen dts-t teszek bele.

(#72) richwar válasza HellGreg (#65) üzenetére


richwar
csendes tag

ahan kössz. mi ez a wireles csati a hátulján netre lehet rákötni? szoktak új frimwaret csinálni, gondolok egy új fájl formátum támogatásra stb?

(#73) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

épp ma néztem egy szép LG full hd-s lED TV-t. háát mit is mondhatnék... Ha nem lennék úriember :D , akkor még most is ott csorgatnám a nyálam előtte :D

(#74) dareioss válasza DJ WOKKY (#73) üzenetére


dareioss
csendes tag

Én nem csak néztem, körbe is babráltam,(havernál az van) hát szép szép de a tv adás és a sport nem az igazi, színei nem valósak (mármint a sportnál). Ráadásul az edge led technológia szintén nem az igazi. Inkább lcd olcsóbban Vagy egy jó plazma pana g20.

(#75) HellGreg válasza dareioss (#74) üzenetére


HellGreg
őstag

Én a minap aktiváltattam a digitv-nél a digitális csomagot. Persze rám akartak erőltetni egy set-top boxot is, amit nem kértem, mondván, van ebben digitális vevő. Kissé nehezen jöttem rá, hogy kell beállítani, de végül sikerült, be is jött a 70 csatorna, ebből 7 db hd-s. A digisport hd olyan szép, hogy azóta rendszeresen nézek focit :)
Egyébként a többi csatorna, ami nem hd-s, az valóban felejthető, de egyáltalán nem a tv miatt, szerintem. A divx filmek, dvd-k is nagyon szépen jelennek meg rajta.

Egy kérdés: gondolom, a tv-adóknál nem lehet nyelvet váltani? Legalábbis ilyen gomb nincs a távirányítón.
Ja és az mkv-filmeknél sem lehet, ha két nyelvű a film?

richwar: erre sajnos nem tudok válaszolni, meg kell nézni a gyártónál, én se bánnám, ha pl lejátszaná a FLAC kiterjesztést, mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#76) richwar


richwar
csendes tag

sziasztok
nah az miért van amikor xbox-ozok (HDMI kábel) később boxot kikapcsolom és a tv-n átlépek a külső vinyómra és nincs hangja a filmeknek csak akkor ha kikapcs bekapcs a tv-t :((( jó tudom h nem nagy gond annyira nem is izgat csak kérdem :DDD
jah és a vinyó hitachi simply drive ennél halkabb vinyót tudtok? és olyat amit nem külön kell lekapcsolni mert van toshiba hdd-m nagyon halk de utálom lekapcsolni külön.
tényleg ki milyen vinyót használ az lg-jéhez???
hitachi ntfs sok full hd-s filmekkel picit lassabb mint a fat32 toshibám erre is kérek magyarázatott :))

(#77) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

MMben akciósan van LG D550 110Kért [link]
érdeklődnék h megéri ez a tv a pénzét?ugyan is 100mhz 82cmes...kicsit olcsónak tűnik, ugyan is nemrég a 100hmzs 82cm TVk 170Któl voltak

TV/film nézésre lenne
:R

(#78) Victoryus válasza ProEvoFan (#77) üzenetére


Victoryus
addikt

Ez nem játszik le filmet alapból. A fórumokon azt írják a szerviz menüjében be lehet kapcsolni. Én is gondolkodok egy ilyen tv-n, illetve van még pár jelölt.
LG 26LE5500 -ről vagy LG 32LE5300-ról van tapasztalatotok? Igazából 32 colost szeretnék venni, de a ledesek jóval drágábbak mint a sima lcd-k.

Egyéb kérdés: érdemes már most megvenni, vagy még lejjebb mennek az árak Karácsonyra? Mit jósoltok? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#79) Grohun


Grohun
csendes tag

Sziasztok.

A véleményetekre lennék kíváncsi.Kinéztem két hasonló tulajdonsággal bíró LED Tv-t.
Az LG42LE5300-at és a Samsung UE40C6000 típust.
Elmondaná valaki,hogy melyiket érdemesebb választani?Melyiknek jobb a képe átlagos tv használatnál.Nagyrészt normál műsor, és film nézésre lenne használva külső wincheste-ről.(divx,dvd,hd).Igazából,most az LG-re 5 év garanciát adnak,de nem ez a fő szempont.
A másik kérdésem az lenn,hogy létezik e még a "panel lottó" jelenség?Kell figyelni erre még?Előre köszöntem a segítséget.

(#80) Diablo18


Diablo18
senior tag

mi baja lehet 1 ilyen led tvnek?
mik a meghibásodási tünetek?

am pont lg?:S jó az? nekem ami lg m volt nem bírta sokáig de lehet csak én fogtam ki rosszakat

(#81) szvl


szvl
tag

LG 37LE7500-ról van valakinek tapasztalata? Műszaki adatait tekintve egész jónak tűnik, és az ára sem olyan nagyon horror...

(#82) kokó76 válasza szvl (#81) üzenetére


kokó76
csendes tag

Sziasztok!

Most akarok venni egy LG 37 LE 5300-at.
Valaki használ ilyet UPC Digitális beltérivel?
Arra lennék kíváncsi,hogy milyen minőségű a sima tv adók képe rajta?(RTL Klub,TV2)
Én fele arányban használnám tv és DVD nézésre, hogy erre alkalmas-e?
Köszi!

(#83) HellGreg válasza ProEvoFan (#77) üzenetére


HellGreg
őstag

Be lehet kapcsolni de ha elrontod akkor kaputty elvileg.

Én így utólag azt tenném, hogy veszek egy 110k-s LG-t, és mellé 30-ért egy wd médialejátszót. Na az mindent visz, de a tv korántsem.

(#84) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hali!

Örülök, hogy van ez a topik, mert pénteken vettem egy 42 colos 5300. Beüzemelés pofon egyszerű volt, pcről használom, leginkább házimozira. HDMI kábellel van összekötve. Azt vettem észre, hogy filmnézés közben mind a négy sarkában világosabb a kép.

Kábeltévé esetén nincs ilyen jelenség. Okozhatja a HDMI kábel silány minősége?

A másik meg, az (bár szerintem ez szoftveres gond) hogy 1080P filmek esetében amikor gyors mozgású jelenetek vannak, akkor 1 pillanatra mintha megakadna a kép.

Hardverrel szerintem nem lehet probléma (3 giga mem, T7200 proc, ATI 4750) KLMplayert használok egyébként win7 alatt.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#85) HellGreg válasza qpakcovboy (#84) üzenetére


HellGreg
őstag

Szia. Szerintem a KMplayer nem a legjobb megoldás. Inkább a Media Player Classic Home Cinema lejátszót kellene, bekapcsolva a dxva-t.
cikk:

http://logout.hu/cikk/hd_filmek_lejatszasa_a_videokartyaval/nyomtatobarat/teljes.html

(#86) Grohun válasza qpakcovboy (#84) üzenetére


Grohun
csendes tag

Szia!

Én is pár napja vásároltam,és az enyémnél is van bevilágítás.Ez az edge led-es megoldás miatt van és nem a HDMI kábeltől.Szerintem egyébként nem zavaró,nálam legalábbis minimális a clouding.
Azt viszont megkérdezném tőled,illetve mástól is milyen kódú a tv-tek? Az enyém AUDLJG.
Állítólag ez nem S-IPS panelos hanem VA. Bár a hivatalos LG honlapja szerint ezek S-IPS panelosak mind.A Geks honlapján olvastam,hogy az S-IPS-nek jobba színtartása oldalról, de a VA-snak szebb a feketéje és a kontrasztja.
Nem tudom mit tegyek.Érdemes e kekeckedni az LG-vel emiatt? Mert,hogy nem ez van a hivatalos honlapon.
Rosszabb e a VA panel mint az S-IPS, vagy mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is?
Előre is kösz a segítségetek,véleményetek.

(#87) BloodRay válasza HellGreg (#83) üzenetére


BloodRay
veterán

Nagyon egyszerű bekapcsolni ha már egyszer bejutottál a service menu-be és ha mást nem állítasz el, csak a divx-et kapcsolod be nem lehet semmi baja a tv-nek és ha akarod bármikor vissza is állíthatod. Mást tényleg nem érdemes babrálni, mert ha olyan dolgot kapcsolsz be véletlenül ami hardveresen nincs a készülékben attól tényleg megzakkanhat.
Kérdésetek lenne szóljatok, nap mint nap piszkálgatok elég sok típust, ha valamit kell kipróbálok maximum. :)

(#86) Grohun -> Én úgy tudom egyfajta panelt használ az LG egyfajta modellnél, de egyébként minden paneltípusnak megvan a maga előnye, hátránya. IPS hátránya úgymond a relatíve alacsony kontraszt, viszont ennek a legvalósághűbbek általában a színei és elég részletgazdag a panel. A másik típusnak amire gondolsz nagyobb a kontrasztaránya és mélyebb a feketéje, cserébe kicsivel kisebb a betekintési szöge. Ez sem rossz azért.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#88) Grohun válasza BloodRay (#87) üzenetére


Grohun
csendes tag

Nem feltétlen használnak egyfajta panelt.Az enyém biztos nem S-IPS, (holott a honlapon ezt adják meg panelként) mert a pixelek közelről nem < (S-IPS), hanem I (VA) alakúak.Illetve a színek fakulnak minél jobban oldalról nézem.Ahogy mondod elég sokat foglalkozol tv-kel.
Szerinted érdemes reklamálnom?
Ha S-IPS lenne oldalról színhűbb,és részletgazdagabb lenne.Így viszont van egy szebb feketével és kontrasztosabb képpel rendelkező a tv-m?
Kösz előre is.

(#89) kokó76


kokó76
csendes tag

Sziasztok!

Az 5500-as Lg szériáról tud valaki, valami jót?
Árban pár 1000Ft-al drágább az 5300-asnál!
Érdemesebb ezt venni már?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#90) Sir81 válasza kokó76 (#89) üzenetére


Sir81
aktív tag

Hasonló döntés előtt állok!

Nem tudom mennyire lehet adni a neten fellelhető adatoknak, de ahogy néztem az 5500-asnak magasabb a kontrasztaránya és valamiféle plus led világításról hadoválnak.
Én még gondolkodom egy Samsung UE32C6000 tévén...
Mennyire parasztvakítás mellesleg a 24p, mert az LG elméletileg tudja, szemben a Samukkal.

Szerintetek?

(#91) BloodRay válasza Grohun (#88) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem hiába reklamálnál, persze ettől még megpróbálhatod. :)

(#89) kokó76, (#90) Sir81 -> Samsung C6500-as szériájával megegyező tudású kb az LE5500 széria. LE5300 a C6000-el egyezik kb.
42-es méretben mindenképp ezt(LE5500) venném az 5300-as helyett, mivel ettől a mérettől az 5500-as már LED Plus-os. Ez a LED Plus annyit jelent, hogy az 5500-as már local dimminges, tehát szektoronként tudja szabályozni a ledek fényerejét. Ez nem pedig nem egy rossz dolog.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#92) #09634560 válasza Sir81 (#90) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem parasztvakitás a 24p. Az mkv és a BD filmek jórészt ebben a formában jelennnek meg és amelyik tudja a 24p-t az nem 3:2 pulldownal,hanem 4:4 vagy 5:5 pulldownal adja le a képet,így az nem szaggat,vagy nem tér el a sebessége a normál 50/60 as filmtől.
Pulldown: egyik képkocka és következő képkocka vetitési arány tehát 3:2 nél egyiket 3x,a soron követkető másikat 2x vetitik egymás után.
és emlékezetem szerint az idei Samuk már tudják a 24p-t tehát 4:4 és az 5:5 pulldownt is.

[ Szerkesztve ]

(#93) Sir81 válasza #09634560 (#92) üzenetére


Sir81
aktív tag

LG5500-ös:

24p Real Cinema (24p 5:5/2:2 Pull Down)

Samu 6000C-nél nem találtam semmit...

Egy másik topicban már kérdeztem:

A local dimming kikapcsolható ezeknél a készülékeknél, mert nem egy helyen inkább zavarónak mint hasznosnak tűntetik fel!

(#94) BloodRay válasza Sir81 (#93) üzenetére


BloodRay
veterán

Local dimming kikapcsolható a menüben.
Játékhoz szokták pl javasolni a kikapcsolását, egyébként javít a képminőségen és a fogyasztáson(ezen mindig) általában.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#95) #09634560 válasza Sir81 (#93) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen,a haladó módban kikapcsolható.

(#96) Sir81


Sir81
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Nekem úgy tűnik az LG és a Samu kb. egy kutya. :)

Kiugrom a helyi Tuskóba szemrevételezni a felhozatalt.
Az Euronics-ban mezei tévéadással demóztatják a HDTV-ket... :C

(#97) breal11


breal11
tag

Sziasztok!

Van már valakinek 47LE5300-asa? Nagyon szemezgetek vele, már 260 körül hozzá lehet jutni... Kíváncsi lennék a tapasztalatokra bevilágítás téren pl...
Egyébként tudom nem a reklám helye, de most indult a [Hivatalos LG_Klub oldal] ahol szintén van már jó pár teszt fent...

üdv: Edem

[ Szerkesztve ]

(#98) cetabon


cetabon
csendes tag

Tisztelt Tulajdonosok illetve leendő Tulajdonosok!
Én az LG 32LE5500-át néztem ki, de kíváncsi vagyok, hogy megéri-e a 150.000.-ft-os árat úgy, hogy a UPC-nél vagyok, digitális csomaggal és médiaboxszal, de nincsenek garantáltan HD minőségű csatornák és csak 4 adónál garantálják a 16:9-es képarányt.
Csak tévénézésre használnám, illetve havonta egy DVD filmet néznék rajta.A fejem a "falba verem" :W , mert nem tudom eldönteni, hogy vásároljak vagy még várjak egy kicsit.
Szerintetek megéri venni egy ilyen készüléket?
A válaszokat előre is köszönöm. :F
http://www.electrostore.hu/index.php?open_product_name=LG%2032LE5500

(#99) breal11 válasza cetabon (#98) üzenetére


breal11
tag

DVD-re és UPC-re, tehát amire használnád bőven elég lenne egy 32ld550-es (szintén 100hz, fullhd -kb ennyi számít az említett használati metódusokban) 107-ért az említett boltból. Persze ha nem ragaszkodsz a LED-hez.

(#100) BloodRay válasza breal11 (#97) üzenetére


BloodRay
veterán

Én elég sokat nézek ilyet, de ha teheted szerintem ebben a méretben már inkább LE5500-ast vegyél. Ott nincs olyan(nem vészes) bevilágítás már mint az 5300-nál. Az 5300 képe is kalibrálható szépre, de ha hasonló árban 5500-ast tudsz szerezni mindenképp azt javaslom.

(#98) cetabon -> Ha ilyesmi tudású készüléket szeretnél, de az 5500-at esetleg drágállod ilyen felhasználásra(hosszú távra azért megérheti szerintem), akkor esetleg nézd meg az LD650-est. Az ugyan ezt a tudást nyújtja annyi különbséggel, hogy normál LCD-s modell.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.