Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) norci11


norci11
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni!

Pár napja vettem egy LG 42LE5500-t, és olyan problémám merült fel, hogy néha villódzik a kép. olyan mintha csak pislantana egyet. de ez csak akkor van, ha upc-t nézek. a médiaboxom hdmi-vel van összekötve a tévével. Ha az usb-ről nézek valamit nincs probléma. kipróbáltam már több hdmi kábellel, de nem volt változás.
Tudnátakot valamit javasolni nekem?

(#502) BSOD


BSOD
senior tag

Hali!
A 37ld465 és az le5300 közt mekkora a képminőségbeli/panelbéli különbség (ha van egyáltalán)?
Nekem az ld465 tetszik, felhősödés nem zavar, mert többnyire világosban nézném (esti mozira van proji).

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#503) BloodRay válasza BSOD (#502) üzenetére


BloodRay
veterán

Nagy. Az LD465 egy alap 50Hz-es készülék, az LE5300 pedig ugye egy 100Hz-es led-es készülék. Minden téren jobb az LE5300 képe. Kisebb válaszidejű a panelje, kevesebbet fogyaszt, nagyobb a fényereje, jobb a látószöge, valóban élénkebbek a színei, nameg jobb a tunerje is... Szóval tényleg nem egy kategória.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#504) BSOD válasza BloodRay (#503) üzenetére


BSOD
senior tag

Köszi!

Mennyire esélyes, hogy ips helyett va-t fog ki az ember fia?

Úgy olvastam nem sokára típusváltás van több gyártónál.
Érdemes kibekkelni még egy kis ideig?

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#505) BloodRay válasza BSOD (#504) üzenetére


BloodRay
veterán

Ips vagy nem ips elvileg a széria számból látható. Ha a 4-ik karakter W a számsorban akkor ips a penel. Elvileg. Nagy többségben egyébként azért ez szokott lenni.
Az új típusok április közepe-végén érkeznek meg hozzánk.
Nagyon jók lesznek egyébként tudásra, de képminőségre semmivel nem lesz gyengébb egy LE5300 náluk azonos kategóriában. Árban meg azért drágább lesz a kezdőáruk mint amennyiért most az LD, vagy LE szériát megkapod.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#506) csonkasz válasza BloodRay (#505) üzenetére


csonkasz
csendes tag

2 hete kérdeztem az LG-t, hogy mikorra várhatóak a boltokba az új gépek és nekem nyár végét írták.

(#507) BloodRay válasza csonkasz (#506) üzenetére


BloodRay
veterán

Árpilis közepe-végén már érkeznek modellek, aztán nyáron beér az összes. Ez biztos.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#508) -=RelakS=- válasza szeva000 (#500) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt hogyan? Van hozzá masinád?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#509) norci11


norci11
csendes tag

senkinek nincs ötlete az előző hsz-emben felvetett problémára? lehet, hogy a tévében van a hiba?

(#510) BloodRay válasza norci11 (#509) üzenetére


BloodRay
veterán

Esetleg a box-al nem lehet gond? Gondoltam még a tunerre, de azt ugye így nem használod, mert ezt a box intézi a dolgot.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#511) cetabon válasza BloodRay (#505) üzenetére


cetabon
csendes tag

Nekem a negyedik "W", tehát IPS panel az LE5500-ban.
Ez miért probléma? :((

(#512) BloodRay válasza cetabon (#511) üzenetére


BloodRay
veterán

Semmiért. :) Ki mondta, hogy az?
Csak valaki kérdezte hogy lehet megtudni, hogy ips paneles-e a készüléke.
Nekem egyébként az ips panel a kedvencem lcd-ben, szóval pánikra semmi ok. :D

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#513) cetabon válasza BloodRay (#512) üzenetére


cetabon
csendes tag

Köszönöm ez megnyugtató volt :C

(#514) drstupid válasza csonkasz (#468) üzenetére


drstupid
tag

idei modellek, lesz 50hz netes tv is mindegyik netes full browseres lesz most erre ment rá az lg kb májusban lesznek a boltokban szóval a 2010-2011 modellek pl 5300 és társai most jó árakon van egy két helyen :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#515) csonkasz válasza drstupid (#514) üzenetére


csonkasz
csendes tag

Mi az, hogy full browseres?
Nem csak az a pár tartalom lesz elérhető, hanem az egész internet?

(#516) drstupid válasza csonkasz (#515) üzenetére


drstupid
tag

igen lehet böngészni a neten java meg flash támogatással

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#517) drstupid válasza drstupid (#516) üzenetére


drstupid
tag

de ez még nem 100%

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#518) speedavid


speedavid
csendes tag

Sziasztok!
Ha rákötöm a PC-t a TV-re(LE5300) és pl. játékoknál beszeretnék állítani magasabb Hz-t, nem lehet. De a Windows-ban sem engedi.
Ezt meg lehet oldani valahogy ? :F

[ Szerkesztve ]

(#519) HellGreg válasza speedavid (#518) üzenetére


HellGreg
őstag

Szerintem olyat nem tudsz csinálni. Csak nem zavaró az alapbeállítás? Én is játszom néha ugyanezzel a modellel, de semmi látható képfrissítési probléma nincs.

(#520) atymen


atymen
csendes tag

sziasztok!! vasarlas elott allok..egy kerdes a hozzaertoknek.. SAMSUNG UE40C6000 vagy LG 42LE5300..? LED tv-t szeretnek es ez a ket keszulek kozott ingadozok..kb arban is megfelenek..es mindketto kb ugyanannyiba is kerul..de ha esetleg vki egy jobbat tudna ajanlani ebben a kategoriaban..szivesen meghallgatom azt is.. Tv-nezesre,hazi mozi hasznalatra..es lap top-n keresztul netten online filmnezesre szeretnem hasznalni..mivel a lap top routeron keresztul mukodik..nem szukseges a tv-n a WiFi..HDMi kaballal kapcsolnam a tvhez..elore kosszi a segitseget..udv

(#521) BloodRay válasza atymen (#520) üzenetére


BloodRay
veterán

Mindkettő teljesen jó készülék akkor neked. Kicsit nagyobb az LG kb ennyi közöttük a különbség. :D
Na jó más a panelük is, azok írtam miben különböznek nagy vonalakban.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#522) cetabon válasza BloodRay (#521) üzenetére


cetabon
csendes tag

Én a Samsung termékekben már rengeteget csalódtam. :(((

(#523) BloodRay válasza cetabon (#522) üzenetére


BloodRay
veterán

Ilyesmiben már nekem is volt részem. :)
Ettől függetlenül elismerem, hogy nekik is vannak jó készülékeik.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#524) drstupid


drstupid
tag

Bloodray milyen panelek léteznek mostanság? csak ips meg mva? :R

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#525) BloodRay válasza drstupid (#524) üzenetére


BloodRay
veterán

LG készülékekben?
Azokban ahogy írtad IPS és MVA van igen.
2011-esekre majd rákérdezek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#526) drstupid válasza BloodRay (#525) üzenetére


drstupid
tag

És a többi gyártó? SS mit használ?

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#527) BloodRay válasza drstupid (#526) üzenetére


BloodRay
veterán

S-PVA a legjobb minőségű panelje(a saját a legjobb és van AUO Optronics gyártmányú).
MVA paneleket használnak még ha jól emlékszem, ezek már jóval gyengébbek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#528) drstupid válasza BloodRay (#527) üzenetére


drstupid
tag

És honnan tudom az LG-nél milyen panel van ips(4 betü W) és többi tipus? lcdknél milyen panelek vannak? :R jelenleg egy LG tulajdonosa vagyok 2 éves de azért nézelödök :) :))

[ Szerkesztve ]

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#529) BloodRay válasza drstupid (#528) üzenetére


BloodRay
veterán

LG-nél ahogy írtad is elvileg ha a szériaszámban a 4-ik karakter w akkor az ips. De láttam én már olyat amelyiknek ez nem w volt és nagyítóval megnézve mégis ips volt a panel. Szóval ez sem teljesen megbízható.
Samsungnál tudom még, hogy az SQ version number-esek a Samsung paneles készülékek, az AA-sok az AUO Optronics-osak, az egyebek(mintha CC, vagy CQ lenne, legalábbis a 2010-es modelleknél) a futottak még kategóriás panelűek.
A többi gyártónak nem néztem utána, de pl a Panasonic elvileg csak saját IPS panelt használ, a Sony pedig csak Samsung panelt.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#530) drstupid válasza BloodRay (#529) üzenetére


drstupid
tag

köszi:) :C

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#531) cetabon válasza BloodRay (#529) üzenetére


cetabon
csendes tag

Te vagy itt az igazi szakértő, mindenki tőled várja a lényeges információkra a választ :R

(#532) h65535


h65535
tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne. Samsung UE40C6000 vs. LG 42LE5500/8500.
Azt tudom, hogy a Samsung felismeri a DIGITV digitális adásaid SD és HD egyaránt.
Az LG is tudja ezt???
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#533) BloodRay válasza h65535 (#532) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen tudja. Sőt ezt az össze dvb-c tuneres készülék tudja. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#534) dobozoskettő


dobozoskettő
csendes tag

Sziasztok ! Vettem egy LG 37 led 5500-t

Kellemes csalódás volt, hogy / upc, digitális, kábelen, set top box -al, SCART-al !!!!l / elég jó a tv adások képe, majdnem minden adón. Az igazi 16:9-es adások EUROSPORT, SPEKTRUM, BBC stb. elég meggyőzőek.

De! Van néhány adó, ahol tenyérnyi széles, vízszintes, világos- kevésbé világos "szellem"-sávok mozognak, úsznak fel-le folyamatosan néhol alig sejthetően, néhol azért észrevehetően a kép alatt/mögött. Főleg a vacak 4.3-as adásoknál.

A set top boxból kijövő scartot finoman mozgatva ezek a sávok erősödhetnek, gyengülnek, de nem tűnhetnek el.

Technikai ismeretek nélküli buta kérdésem: egy jobb minőségű aranyozott scart csatlakozó segíthet ? !

Az UPC-től hdmi-kimenetes set top boxot szerezni nem egyszerű dolog.

[ Szerkesztve ]

(#535) BloodRay válasza dobozoskettő (#534) üzenetére


BloodRay
veterán

Valamennyit segíthet a jobb minőségű scart, de egy hdmi-s beltéri egység lenne a valódi megoldás.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#536) drstupid válasza h65535 (#532) üzenetére


drstupid
tag

42le5500 vagy 8500 azért nem mindegy :D

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#537) h65535 válasza drstupid (#536) üzenetére


h65535
tag

Mégpedig?
A paramétereiket papíros ismerem, MM-ben láttam is mind2-t. De ugye az okos eladók nem tudják a kérdést a válaszaimra.
Másfelől a Samsung C6000-es eddig nem vizsgázott jól a Digi DVB-C-vel... kockásodik mint egy rossz divx.
Az LG pedig DTS-ben sehol nincs a Samsunghoz.

(#538) drstupid válasza h65535 (#537) üzenetére


drstupid
tag

dts nincs 2010 modellbe 2011be rakták a dts hang kezelést
le8500:200hz,full led,spot controll,thx tanusítvány,borderless design,bluetooth
egy két dolog felesleges de árban azért nem mindegy hogy 5500 vagy 8500
attól függ milyen áron sikerül hozzájutnod :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#539) Gee_1985 válasza h65535 (#537) üzenetére


Gee_1985
tag

Pénteken érkezett meg a 8500-asom.
És hát őőőőőőőőőőőőőő.+ hidegrázás.
Olyan képe van hogy be**hu pedig még nem is karibláltam, minden gyári.

(#540) Kelimen


Kelimen
csendes tag

Sziasztok!!

Pár napja vettem egy lg 42LE5300 tv-t egy nagy problémám van vele. A házimozi hangalakon csak tv műsoroknál megy a hango, ha usb-ről játszok le filmet akkor tök néma. Sajnos a házimozimon nincs optikai bemenet. Egyenlőre scarttal van összekötve. Okozhatja ez a problémát. Jah és Például a Samsung c6000-nél is fennállna a probléma?

(#541) drstupid válasza Kelimen (#540) üzenetére


drstupid
tag

scarton hang nem a legjobb minöség persze, lehet hogy a 6000-resen is fennáll majd ez a hiba RCA-val nem tudod kipróbálni?

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#542) BloodRay válasza Kelimen (#540) üzenetére


BloodRay
veterán

Ha ráér csütörtök estig akkor addigra rákérdezek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#543) Kelimen


Kelimen
csendes tag

Megpróbáltam RCA-val azzal se jó sajnos....Elképzelhető hogy HDMI-vel jó lesz? vagy vmi más megoldás létezik 1általán? :) Persze hogy ráér csütörtökig, és nagyon köszönöm a segítséget. Ha nem lesz megoldás anyám megkapja a tv-t én meg cserélek vmire aminél nem áll fent ez a probléma.....:D

(#544) BloodRay válasza Kelimen (#543) üzenetére


BloodRay
veterán

A hdmi csak bemenet a tv-ken azt hiszem.
Amúgy az új tv vásárlásánál egyszerűbb egy media box beszerzése, vagy egy optikai-s házimozi.
Mindenesetre tényleg rákérdezek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#545) Kelimen


Kelimen
csendes tag

A media box az hogy oldaná meg ezt a problémát? Amúgy nem ingyen adnám neki, cserébe venne nekem egy másikat...:)

(#546) dundipók


dundipók
csendes tag

Sziasztok,
t-home dvb-s beltérit (HD-S10CX) és LG lcd tv-t szertnék úgy használni, hogy a dekoder induláskor kapcsolja be a tv-készüléket, és kikapcsoláskor kapcsolja ki; azaz ne kelljen a tv-t a saját távirányítójával kapcsolgatni (Panasonic tv-vel sem működik).
Próbáltam scart és hdmi kábellel is, eredménytelen volt.
Kinek van erre használható megoldása?
Mthx:
D.pók

[ Szerkesztve ]

Ha egy kék szám hívása mobilról 44 HUF/perc, akkor mennyibe kerül 15 perc várakozás az ügyintézőre és kinek éri meg?

(#547) BloodRay válasza dundipók (#546) üzenetére


BloodRay
veterán

Tanítható távirányítóba beprogramozod egy gombra, hogy ezeket csinálja. Logitech-eknél szerintem tuti megoldható. Alapból tv nem fogja tudni.

(#545) Kelimen -> Mediabox úgy oldhatná meg a gondot, hogy onnan csak a kép menne a tv-nek, a hang pedig a házimoziba menne közvetlenül.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#548) dundipók válasza BloodRay (#547) üzenetére


dundipók
csendes tag

Melyik Logitech távirányító programozható ilyen kettős on/off kód sugárzására?

Ha egy kék szám hívása mobilról 44 HUF/perc, akkor mennyibe kerül 15 perc várakozás az ügyintézőre és kinek éri meg?

(#549) szefezsiro


szefezsiro
csendes tag

le8500 42es mennyivel tud többet az le5500 42esnél? Reális az 50 ezres árkülönbség?

(#550) BloodRay válasza szefezsiro (#549) üzenetére


BloodRay
veterán

8500-as háttérledes, sokkal komolyabb ledvezérléssel és más dizájnnal.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.