Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Kroni1 válasza ezozo (#1550) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

(#1552) Paxton_Ps3


Paxton_Ps3
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy LG 3D demo film kellene, amelyik az áruházakba is megy a Cinema 3D tvken!Ha valakinek meg van vagy meg tudja mondani honnan tudnám meg szerezni az szóljon PLS!
Azért merült ez most fel bennem, mert amikor ott néztem ott teljesen "kijött" a 3D nagyon durva mélysége volt.Egy 42LW5500 -om van jópár 3D film-el leteszteltem itthon de nincs meg az a király mélysége..már már azt kezdem hinni bennem van hiba "sztereo vak " lettem :D mondjuk ezt kétlem:D
ötletem nincs miért lett ez...

Köszi előre is!

Paxton

(#1553) GEO001 válasza Paxton_Ps3 (#1552) üzenetére


GEO001
aktív tag

Helló,

Én az MM-ben ezt a bemutatót néztem szemüvegen keresztül és nekem nagyon bejött.
Én is most tervezem 55lw5500 vásárlását, remélem részedről csak a nem megfelelő video (3D) tartalom miatt nem volt "király" a 3D érzet/konvertálás.

Erről van szó:[link]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#1554) Kroni1 válasza GEO001 (#1553) üzenetére


Kroni1
veterán

nekem 55lw570s van, ami nem sokban különbözik tőle..az HBO digitális adásából is egész szép élvezhető 3D-t konvertál, HD anyag, és direkt 3D-s cuccok meg eszméletlen jók! Viszont az 55-öshöz kell egy 3.5 nézőtávolság szerintem legalább..

(#1555) Paxton_Ps3 válasza GEO001 (#1553) üzenetére


Paxton_Ps3
csendes tag

Hello igen igen!
ezeket valahogy le tudom szedni?Hogy le teszteljem?vagy ezt máshonnan?
köszi

Paxton

(#1556) handras1969 válasza GEO001 (#1553) üzenetére


handras1969
csendes tag

Szia! Ez nekem is kellene...

(#1557) BloodRay válasza maestro87 (#1547) üzenetére


BloodRay
veterán

SD -> HD felskálázás = normális minőségben próbálja megjeleníteni az sd anyagot, alias jó a tunere.

(#1552) Paxton_Ps3 -> A 3D mélység erőssége be van állítva? Melyik demo kellene egyébként?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1558) Paxton_Ps3 válasza BloodRay (#1557) üzenetére


Paxton_Ps3
csendes tag

SBS filmeknél nem is tudom állítani, de igen kb maxon van!:S
http://www.demo-world.eu/demo-dvds/lg-2011-3d-contents-for-blu-ray.php
ez a demo kellene!:)

Paxton

(#1559) stevve válasza maestro87 (#1547) üzenetére


stevve
nagyúr

Legyen a tv célhardver inkább és akkor senkinek nem fáj. Egy okostelefon is lehet ennyi erővel számítógép, de még egy mikró is, mert lehet benne vezérlő és memória is. :)

(#1560) BloodRay válasza Paxton_Ps3 (#1558) üzenetére


BloodRay
veterán

Értettem, hogy erre gondolsz, de az összes kisfilm kellene, vagy valamelyik különösen tetszett? Megy pü.

(#1559) stevve -> Ott a pont. :R

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1561) laci1023


laci1023
csendes tag

Sziasztok! Engem is érdekelne az LG demo DVD." http://www.demo-world.eu/demo-dvds/lg-2011-3d-contents-for-blu-ray.php" Honnan lehetne beszerezni?

(#1562) #88471552


#88471552
törölt tag

És engem is:)

(#1563) Goyee válasza Paxton_Ps3 (#1552) üzenetére


Goyee
tag

Szia!

Ajánlom figyelmedbe a Sanctum című filmet.
Nekem az nagyon bejött 3d-be. ;)

(#1564) handras1969 válasza BloodRay (#1560) üzenetére


handras1969
csendes tag

BloodRay: látod mindenkit érdekel, dobd már fel légyszi a linket és leszedjük. :-)

(#1565) benvolio


benvolio
őstag

Erről az LG M2350D-PZ tipusú TV-ről van valakinek véleménye? Konyhába kellene digikábelhez. Itt jó véleménnyel vannak róla.

(#1566) GEO001


GEO001
aktív tag

Sajnos letöltéshez én sem tudok linket adni, (próbáld meg a közös "barátunkat") de ugyan itt található egy-két 3D trailer, amit viszont letölthetsz: Constantin Film 3D, Disney Digital 3D.[link]

Ha ezt megnézed, szerintem megfelelő 3D élményt kell hogy adjon.

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#1567) kirkri válasza BloodRay (#1560) üzenetére


kirkri
addikt

Elindítottad a lavinát. :-)

Engem is érdekelne. (Ha lehet, akkor a komplett lemez)

Ahhoz kellene nekem, hogy jön a rokon/barát/szomszéd/postás stb. aki még nem látott ilyen 3D TV-t és szeretné megnézni, hogy "olyan-e mint a moziban" és ne kelljen különböző filmekbe beletekergetni, csak bedobom ezt a demo lemezt és mehet a mozi.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1568) GEO001 válasza Kroni1 (#1554) üzenetére


GEO001
aktív tag

Köszi a választ, kicsit azért megnyugtattál. :R

Igen, a távolság nem akadály.....

[ Szerkesztve ]

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#1569) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

LED TV vásárlása előtt állok, és egészen a mai napig Samsung vásárlását terveztem (UE40D6200).

Ma bementem az Euronics áruházba, és ott láttam az LG 42LW5500 modellt. Nagyon tetszett a passzív 3d, és a kép is.

Mit gondoltok, melyiket érdemesebb választani?

(#1570) manizoli


manizoli
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem pár TV-t ebben kérném segítségeteket hogy könnyebben döntsek. Előnyök/hátrányok + ha valakinek van olyan TV-je amiket írok akkor érdekelne azoknak a személyes tapasztalata is.

LG 42LW5500 Ez kicsit drágább de már 3D-s.
LG 42LV5500 nem 3D-s de olcsóbb

vagy lejjebb menni a kategóriában és egy kicsit nagyobb TV-t venni. Bár nem tudom hogy ezeknek a kisebb kategória nem-e megy a képminőség rovására.

LG 47lv4500 Ez tudásában is karcsúbb mint a többi :)

Persze ha tudtok ajánlani más márkában jobban az is szivesen fogadom. Kicsit hajlok a 3D fele arról vki mondhatna vmit erről a passzív dologról hogy megéri-e.

Köszönöm előre is!

(#1571) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Bocsi, ha rossz fórumba írok, de szerintem ez ide illik. Adott egy LG Led TV. Pontos típust nem tudok mondani. Nos, az egyik csatornánál késik a kép és nincs hang. De, a többi csatornán tökéletesen működik a TV. :W

Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan leehtne a fentebb említett problémát orvosolni?

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#1572) espat


espat
tag

Ha valakinek kételyei vannak akár LG TV-jében ,akár saját térlátásában, és el akarja oszlatni, akkor húzza le ezt:

http://www.megaupload.com/?d=R2HSNKJN

Kiragadtam egy 1 perces részt egy LG demo-ból, maga az aktuális filmrészlet forrása megtalálható a részlet végén....

31 MB az egész, a 0:12-nél megjeleno "halacska" olyan látványt nyújt 3D-ben, hogy beszartok....

[ Szerkesztve ]

(#1573) manizoli válasza espat (#1572) üzenetére


manizoli
csendes tag

És ez hogy van ezt csak 3D-s TV-n lehet megnézni? Be kell a TV-n kapcsolni vmi vagy felismeri magától a 3D-s tartalmat? Miben különbözik ez egy 3D-s tv-n mint egy sima tv-n ha szemüvegben nézed? Nem igazán értem hogy mivel több egy 3d-s tv-n

(#1574) GEO001 válasza manizoli (#1570) üzenetére


GEO001
aktív tag

Én biztos 2011-es megjelenítőt/paneles LG TV-t választanám a nyújtott szolgáltatások alapján és nem utolsó szempontból pedig a képminőség terén is fejlesztettek azért rendesen.
Amúgy ezt a 3D-s dolgot mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy szereti -e, akarja-e, vagyis ki kell próbálnod vmelyik üzletben.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#1575) pezo00 válasza GEO001 (#1574) üzenetére


pezo00
tag

Ha jól tudom azok közül mind 2011-es modell de javítsatok ki ha tévedek.

(#1576) GEO001 válasza pezo00 (#1575) üzenetére


GEO001
aktív tag

Valóban, elnéztem a típust, ezek idei kiadásuak. A 3D-t mindenképpen próbáld ki, nekem ez a passzív 3D terén nagyon bejött. Szintén összevetettem az aktív 3D megoldást nyújtó pl. Samu TV -vel, de azt nem bírta a szemem annyira.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#1577) espat válasza manizoli (#1573) üzenetére


espat
tag

Ez csak 3D-s TV-n nézheto, mivel ún. half-SBS formátumú, azaz két kép van egymaś mellett (osztva van a képernyo).

Ha 3D-s TV-d van, akkor a 3D menu kapcsolójával kézzel át kell váltani 3D módba, azon belul pedig SBS (side-by-side) formátumba.

Normál TV-n mint mondottam, két oldalról osszelapított képet látnál egymás mellett egyszerre.

(#1578) kirkri válasza espat (#1572) üzenetére


kirkri
addikt

Ez a film megvan nekem. :) Már kezdtem örülni, hogy az LG Demo lemez forrása található meg a bemutató végén. :N

BloodRay szánj meg minket kérlek. :) :R

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1579) pezo00 válasza kirkri (#1578) üzenetére


pezo00
tag

Én EZT találtam nem tudom hogy ez-e amit keresel.

(#1580) espat válasza pezo00 (#1579) üzenetére


espat
tag

Nem hiszem, én is ebbol vettem ki az 1 perces részt...

(#1581) espat válasza kirkri (#1578) üzenetére


espat
tag

http://www.demo-world.eu/demo-dvds/lg-2011-3d-contents-for-blu-ray.php

Na ez az, de csak a termékismerteto...

(#1582) kirkri válasza espat (#1581) üzenetére


kirkri
addikt

Igen, ez kellene nekem. :K

21 éve a Prohardveren! ™

(#1583) espat válasza kirkri (#1582) üzenetére


espat
tag

Nnnnna...
Részben sikerult.

Az említett demo lemezrol sikerult megtalálnom és letoltenem a CGI részt, ahol a "conventional 3D"-t hasonlítják ossze a "Cinema 3D"-vel. (Amikor pl. mérlegen mérik a két szemuveget, versenyautók, repulogép, pillango, stb.)

1,2 GB, 40 mbit MPEG2, 384 kbit AC3.

http://torrage.com/torrent/593B72AFDB7104EB9239926739576DF1D548DE77.torrent

Torrent klienssel lehúzható, én ma estig seedben állok (ahogy nézem, most csak egyedul). 2mbit "csak" az uploadom.....

[ Szerkesztve ]

(#1584) TomDog válasza espat (#1583) üzenetére


TomDog
tag

espat kolléga linkje köszi :R

[ Szerkesztve ]

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#1585) BloodRay válasza handras1969 (#1564) üzenetére


BloodRay
veterán

Holnap lesz idöm feldobni a demokat. Türelem és fent lesznek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1586) kirkri válasza espat (#1583) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi, már én is tolom vissza. :R

Szerk:

(#1585) BloodRay: Hálás köszönet érte! :R

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1587) rossitibi válasza BloodRay (#1585) üzenetére


rossitibi
tag

Szia BloodRay!

A tanácsodat szeretném kérni!
Ha jól emlékszem te írtad (de lehet hogy tévedek) hogy szeptemberben jönnek az új lg modellek valami nano led-es panellel. Én kinéztem az Lg 47 lw 5500-as modellt,már nagyon türelmetlen vagyok! Legszívesebben már indulnék a boltba érte! :) A kérdésem az lenne hogy szerinted érdemes megvárni az újakat? Mivel tudhatnak többet? Képminőségben még lehet ezt fokozni,vagy talán takarékosabbak,hosszabb élettartalom,vagy nem is tudom...Esetleg lejjebb mehet a mostaniak ára? Mit takar az a nano led? Köszi előre is!
Üdv: Tibi

(#1588) Paxton_Ps3


Paxton_Ps3
csendes tag

Köszi,Köszi,Köszi!:)

Paxton

(#1589) drstupid válasza rossitibi (#1587) üzenetére


drstupid
tag

Nano- Ledes Összel jön, vagy lw 9500 vagy lw 950 lesz a tipusa de csak 55" felett lesz úgy tudom. Többinek nem fog lemenni az ára.Még egy két széria jön annyi tudással hogy be lesz kapcsolva bennük PVR funkció :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#1590) handras1969 válasza BloodRay (#1585) üzenetére


handras1969
csendes tag

Nagyon nagy respect BloodRay! Köszi mindenki nevében!

(#1591) csacsa73


csacsa73
csendes tag

sziasztok!

tegnap óta boldog tulajdonosa vagyok egy 42LW570s-nek. Egyszerűen gyönyörű, mind a formaterve, mind a képe.
A videófelvevő (DVR) funkciót viszont nem bírom előcsalogatni belőle. Az eladó szerint elvileg alapban benne van az LW 570-esben a DVR, de a menüben eddig nyomaira sem bukkantam, a távirányítón nincsen REC-gomb, vadiúj külső hdd-t csatlakoztattam rá, de inicializálást nem kért. Ahogy visszaolvastam a fórumot, volt már téma a kérdés, de összefoglalná valaki nekem egybites egyszerűségűnek,milyen lépéseket kell tenni, hogy külső vinyóra fel tudja vennni az ember a műsorokat? Ha jól láttam, Blood Ray az egyik guru itt a topicban...:)) Megj: UPC digi kábeltv, hd csatornákkal.........készülök az NFL szezonra....:)

(#1592) DQ


DQ
tag

Megjött az 1.4-es hdmi madzag. A tv-re rá lett akasztva a szgép, immár nem szaggat a 3d tartalom szgépről sem.
Viszont mit kell beállítani ahhoz, hogy a 3d-s anyag esetén a tv-n is 3d-s legyen a 3d?
Szemben a bármilyen összekötéssel (utp, vincsi, pendrive, mediabox), a tv-n a 3d funkciók között minden inaktív, ha a hdmi-n keresztül a szgép a forrás, csak a 2d->3d nem.
A szgépen kétféle programmal próbáltam, az egyikben semmi ilyen irányú opció nincs, egy másikban szépen lehet állítgatni a 3d-s módokat, de a tv-n akkor is inaktív minden, kivéve a 2d->3d.
Ja, és lw5500-ról van szó...

[ Szerkesztve ]

(#1593) BÁ Nutrition válasza DQ (#1592) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

érdekes, nekem akkor is felajánlja a sidebyside-ot ha nem is 3d-s az anyag :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1594) DQ válasza BÁ Nutrition (#1593) üzenetére


DQ
tag

Tehát szgép -> hdmi -> tv, és aktív a sidebyside? Milyen lejátszót használsz a gépen?

(#1595) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

32"-os tv vásárlás előtt állunk és két model közül az elsőre esett a választás első körben. LV570S vs. LV5500

Teszteket nem találtam egyikről sem, képekből sincs sok a neten (ami nekem megfelelő lenne) de megnyerő kinézete ill. a szimpatikusabb aljzat elrendezés miatt választanánk.

,de kellene egy kis segítség pl.:

Mit értünk a "Mozgásérzékelős távirányító" alatt?
"Wi-Fi előkészítés" kapcsán pedig arra lenék kíváncsi hogy bármilyen gyártó adaptere használható erre a célra vagy csak is LG-től származhat?
Gyártó honlapján a "Smart TV tulajdonságok" menüpont alatt lévő pontok mindegyike érdekelne pár szóban. pl. "Teljes internet böngésző" vagy "Okos megosztás"

Képek alapján ha jól gondolom akkor a tv panel és maga a keret is matt felületű és nem az a fényes csillogó. Igaz ez?

Milyen fali konzolt ajánlanátok hozzá ?
Nagyjából fix-re tervezem felhelyezni de talán jobb vétel lehet ha lehetne oldal és le-fel irányba dönteni ha mégis úgy alakulna.

Távirányítóról egyáltalán nem találtam képet ami nem lenne utolsó dolog hogy hogy is nézz ki vagy épp mennyire esnek kézre a funkció gombok.
Tudnátok egy linket adni ahol ott van a távirányító is?

Valamelyik boltban "ajándékként" Smart távirányítót adnak a készülékhez.
Az mire jó vagy alapból az van hozzá csak így jobban hangzik?

Bocs a sok láma kérdésért de még mindig az 55cm crt világában élünk. :B
Minden hasznos infót szívesen fogadok ami esetleg fel sem merült bennem mint kérdés!
Jah és persze vásárlás előtt megnézzük majd boltban a leendő tv képét nem csak megrendelem valamelyik webshopból.
Remélem olyan szép képe lesz amilyen szép külsőre. :)

Tényleg ha pl viszek magammal pendriveon filmet (és ha jó fejek az eladók) akkor azt gond nélkül le kell tudja hogy ne az ő demójuk alapján kelljen eldönteni hogy tetszik-e vagy sem ?
Úgy értem nem kell formázni a pendrive-ot meg miegymás mielőtt használatba venném a szolgáltatást.

(#1596) DQ válasza zodo (#1595) üzenetére


DQ
tag

Másfél hetes az lw5500, van némi tapasztalat, és olvastam itt-ott, ezt-azt.
Bár Te lv-t és nem lw-t kérdeztél, gondolom sok különbség a kérdéseid alapján nincs a válaszokban sem.
Az S modellre köthető digitális műholdvevő, a másikra közvetlenül nem. Az S panelje hajszálnyival jobb minőségű. Ezek ellenére az ár/érték arányt tekintve az 5500-at javasolják, ha nem fontos a közvetlen műhold.
Wifi előkészítés - elő van készítve a lg saját wifi kulcsának a fogadására, mással nem igazán kompatibilis. Ha akciósan nem kapod meg hozzá, ~10e Ft körül lehet megvenni.
Teljes internet - van egy böngésző, illetve egy üres sor, ahová tetszőleges url-t írhatsz be. Viszont lassú... Legalábbis az lw5500-asokon.
Távirányító - Engem ez érintett: http://www.geeks.hu/tesztek/110630_lg_cinema_3d_lw5500_passziv_polarizacios_3d_teve_teszt
Itt van kép a távirányítóról is, tudtommal az lv sorozat távja is ugyanilyen, kivéve a 3d-s részt.
Smart táv. Ha megszokod, nagyon hasznos dolog. Úgy a legegyszerűbb, ha azt mondom, hogy egy érintőképernyős okostelefon és egy lézermutató keveréke. A tv-n látod az ikonokat, a billentyűzetet (sajnos abc rendben és nem qwert), a menüt, stb., s a "fénykarddal" nyomogatod a képernyőt. Mint egy wii.
Pendrive-ra azt teszel amit akarsz (kevés kivétellel). Vigyél agyontömörített divx-et, s hd-s anyagot is.
Ja, és nézd meg a 3d-s sorozatot is. Lehet, hogy változik az elképzelésed...

(#1597) BÁ Nutrition válasza DQ (#1594) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem akkor is aktív ha semmit se játszok le, csak a háttér van ott, vagy word, excell tökmindegy

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1598) BloodRay válasza drstupid (#1589) üzenetére


BloodRay
veterán

47 és 55"-ban lesznek a készülékek.
És lesz több széria is.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1599) benvolio válasza zodo (#1595) üzenetére


benvolio
őstag

(#1600) zodo válasza DQ (#1596) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi az infókat és a linket. :R

LV570S-t elsősorban a kinézete miatt venném, másodlagos az extra szolgáltatások sora persze nem utolsóak de ennél többet nem szánok az új tv-re. (kb. 170k)
Mondjuk majdnem egy árban van az LW5500-al. :U

Smart táv, hát így hirtelen nem tűnik nagy ötletnek.
Netes téma sem hangzik túl jól.

Melyik boltban érdemes szemügyre venni őket vagyis hol találom meg az említett modelleket egy helyen?

(#1599) benvolio

Köszi de konkrétan az LV570S-é érdekelt volna de bocs ha egy és ugyanaz mindkettőé.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.