Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Taylor87 válasza BloodRay (#200) üzenetére


Taylor87
csendes tag

Igen tetszik a képe nagyon jó kis tv! Kicsit féltem hogy kicsi lesz a 82 cm de bőven elég. Az auchanban vettem mert le volt akciózva de az lg honlapján azt írták hogy ha most veszed hiába van a gari papírra 2 év írva akkor is 5-t kapsz.

(#202) BloodRay válasza Taylor87 (#201) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem a gari papírral lehet gond sokszor, hanem azzal, hogy nem magyarországi forgalmazású a készülék. Auchanban viszont több mint valószínű, hogy magyarországi készülékek vannak. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#203) kisferi válasza BloodRay (#194) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm szépen BloodRay hogy válaszoltál!

(#204) Thewi válasza Taylor87 (#199) üzenetére


Thewi
tag

Hello!

Én most rendeltem 42" méretben. Amitől nagyon félek az a "felhősödés" ill a sarkokban lévő bevilágítás.
Van már tapasztalatod ezen a téren?

(#205) elelmes


elelmes
csendes tag

Üdv BloodRay!

A helyzet változatlan!
Az információs gombra továbbra is ezt írja ki / 4:3, 576i, 50Hz/
pedig 16:9 re van állítva a menüjében a kép arány és amit javasoltatok azt is állítottam.
Már a gyári vissza állítást is próbáltam és újra be állítani de ugyan ezt írja ki!

Na ilyenkor mi van ???????????????

:W :((( :F :F :F

Üdv Maros P.

(#206) kokó76


kokó76
csendes tag

Hali!

Továbbra is keresem a megoldást a DTS hangú mkv filmek átkonvertálását AC3-as mkvra!
Csinált már ilyet valaki?
Nem játsza le az LG sajnos! :(
Köszi!

(#207) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok.
Nos nekem is meg jött a készülék (32LE5500).
Egyenlőre nem lettünk nagy barátok.
Van egy TP-Link USB-s wireless csatlakozóm, ami a másik PC-ben tökéletesen megy.
Viszont ha bedugom a TV-be, azt írja ki: Nem támogatott USB típus.
Vagy valami hasonlót.
Tehát egyenlőre se DLNA, se a net nem műxik.
Tudnátok segíteni?

A TV-n nem találom a DLNA menüt.

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#208) Thewi válasza edeleny (#207) üzenetére


Thewi
tag

Hello Edeleny!

A képminőséggel elégedett vagy?
Bevilágítás, egyenetlen háttérvilágítás / felhősödést / tapasztaltál?

(#209) edeleny válasza Thewi (#208) üzenetére


edeleny
őstag

Semmi ilyet, tökéletes a kép.
Amivel nem vagyok elégedett egyenlőre, az a kábelszolgáltatóm által adott kép minősége.
Van ami szép, de van ami a 60-as évek műszaki színvonalán van.

Egyenlőre ismerkedünk egymással, és továbbra is kutatom, hogy miért nincs net.
Valaminek lennie kell, mert határozottan emlékszem, hogy amikor bekapcsoltam, akkor az óra 00:00-t mutatott, most pedig be van állítva, pedig én nem tettem ilyet.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#210) BloodRay válasza elelmes (#205) üzenetére


BloodRay
veterán

Az információnál amit kiír 4:3 az valószínűleg a sugárzott adás eredeti képaránya.
Azzal meg ne foglalkozz, hogy 50Hz-et ír, az a bemeneti frekvencia. Az nem lehet 100Hz soha a büdös életben.
A 100Hz-es technológia a true motion amit írtunk is neked.
Nincs semmi baja a készülékednek.

(#207) edeleny -> LG USB stick amivel működni fog a wifi. Nem véletlenül, vagy hibából írja ki, hogy nem támogatott típus amit próbáltál. :) LG sticket tudsz rendelni, venni, azzal menni fog a dlna és netes funkciók is.
Az órát szerintem rádiótól, vagy valamelyik adótól kapta. ;)

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#211) ent


ent
őstag

37LE7500 tapasztalatok folytköv.:
- apropó bevilágítás, hát van! legjobban a bal felső sarokból, de gy nézem mind a 4 sarokból látható. Főleg ha fekete a háttér.
- Wireless témában hozzászólnék: vettem 14.900 pézért egy LG wifi usb sticket ez tökéletes. Mikor vettem, akkor kedves ismerősöm egyben médiamarkt eladó azt az infót mondta, hogy ezek a készülékek max a saját gyártásút fogadják!

Kérezzetek.:D

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#212) ent


ent
őstag

Tudtok vmi leiratot, hogy egy LG LED 7500-as tv-n mi a legoptimálisabb beállítás? Mint mondjuk egy monitornál, gondolom itt is vannak specó beállítások a kontrasztra, színre, gammára, stb.

A képminőség finom hangolására gondolok.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#213) BloodRay válasza ent (#211) üzenetére


BloodRay
veterán

Biza így van, csak saját gyártásúval működnek. Van egy két darab ami véletlenül nincs letiltva néha, de a szoftverfrissítések általában lelövik azokat is.
A bevilágítástól függetlenül jó a képe? Egyébként ne félj az 500ezres Samsung is bevilágít. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#214) BloodRay válasza ent (#212) üzenetére


BloodRay
veterán

Konkrétan erről a modellről normális tesztet nem találtam, de geeks.hu-n van a nagyobbakról. Abban vannak beállítások, valószínű, hogy hasonlóak lehetnek jók ehhez is.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#215) ent válasza BloodRay (#213) üzenetére


ent
őstag

Megdöbbentően jó képet produkál a mostani analóg adással. Nemsokára előfizetek egy digitálisTV re, ami mérföldkő lesz:).
A dvd hdmi kábellel csodálatos, élethű színek, amit nem is gondoltam volna nem plazma tvnél. Rengeteg beállítási lehetőség, át se tudtam nézni még.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#216) cetabon válasza Taylor87 (#201) üzenetére


cetabon
csendes tag

Taylor87, én is az Auchanban vettem a készüléket.
Kicsit brusztolnom kellett a matricáért amit ráragasztottak a jótállási jegyre, ez igazolja az 5 éves garanciát.
Onnan tudom, hogy felhívtam az LG Call Centert (06 40 545454).
Szerintem akinek ez a TV (325500) nem felel meg, az nézzen egy fekete- fehér Videoton TV-t. :DD

(#217) ent válasza BloodRay (#214) üzenetére


ent
őstag

"Az Ifs profil optimális beállításai: háttérfény 9, kontraszt 100, fényerő 52, vízszintes élesség 50, függőleges élesség 50, színtelítettség 51, árnyalat r3, local dimming (helyi sötétítés) ki vagy be igény szerint, dinamikus kontraszt ki, zajcsökkentés ki, digitális zajcsökkentés ki, fekete szint magas (vagy forrástól függően alacsony), valósághű mozi ki (Blu-ray esetén be), színskála normál, élkiemelő ki."

Kíváncsi leszek, mert ez a 42LE8500 nagybácsi optimális beállításai. Kipróbálom estére. Jövök még.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#218) cetabon válasza ent (#217) üzenetére


cetabon
csendes tag

Alapbeállítások
Háttérfény: a háttérvilágítás erősségét adja meg, célszerű közepesre vagy gyengébbre állítani. Ez az opció csak LCD-tévéknél található meg, lévén, hogy a plazmákban nincsen háttérvilágítás.

Fényerő: a fényerővel a fekete fényerő értékét állíthatjuk be, ez a paraméter általában a skála alsó harmadában van az optimális helyzetben. Ha túl alacsonyra vesszük az értékét, akkor a sötétebb helyeken a részletgazdagság látja kárát, ha viszont túl magasra, akkor a fekete inkább szürke, mintsem fekete lesz.

Kontraszt: a fekete és a fehér színek fényerő értékének arányát adja meg. Általában a skála felső negyedében optimális. A kontrasztarány beállításánál arra kell vigyázni, hogy ha túl magas értéket adunk meg, akkor a világos területek beégnek, azaz elvész a részletgazdagság. Két korábbi cikkünk is segít a fényerő és a kontraszt helyes beállításában (eredetileg monitorhoz készültek, számítógép szükséges!): monitor kalibrálása Windows 7-tel, monitor kalibrálása házilag.

Képélesség: e paraméter segítségével a kontúrok emelhetők ki. Amennyiben a tévén SD tartalmat nézünk, hasznos lehet (akár magasabb fokozatban is), azonban a tévét Blu-ray lejátszóval, játékkonzollal illetve számítógéppel összekötve kikapcsolandó, de legalábbis érdemes minimális szintre venni (arra figyeljünk, hogy a kikapcsolás nem biztos, hogy a 0 szintet jelenti, egyes készülékeknél a skála mínuszba is mehet, amely már a kép mesterséges elmosását jelenti, valamint az is elképzelhető, hogy 0-100-as skálán az 50-es értéknél nem csinál semmit az elektronika). Gyakori hiba a túlzott képélesítés, amely amellett, hogy a színeket torzítja, az összes képhibát felerősíti.

Színtelítettség: a név magáért beszél, itt is az okozhat gondot, ha túlzásokba esünk. Általában az alapbeállításoknál valamivel kisebb érték az optimális, ez többnyire a skála közepén helyezkedik el.
Tónus/árnyalat/bőrszín: a zöld és vörös komponensek arányát szabályozza, segítségével a bőrszín korrigálható. Ehhez a beállításhoz csak a legritkább esetben kell hozzányúlni, az pedig szinte biztos, hogy a középértéktől csak néhány egységnyire érdemes eltérni.

Színhőmérséklet, fehéregyensúly: a tudományos definíciótól most tekintsünk el! A színhőmérséklet azt adja meg, hogy a tévé által megjelenített szín vöröses (meleg) vagy kékes (hideg) árnyalatú-e. Optimális esetben egyik sem, ezért szokták azt ajánlani, hogy a tévét a következő beállítások valamelyikén használjuk: normál, meleg 1 (csak ha több is van), 6500K. Ezek a beállítások papíron a napfényhez közeli, de annál valamivel hidegebb árnyalatot jelentenek. A tévéadásokhoz inkább a hidegebb (legfeljebb kb. 6500-7000K), a mozifilmekhez pedig a melegebb érték (6000-6500K) javasolt. Túl nagy különbséget nem érdemes beállítani, mert akkor agyunk az egyiket biztosan „rossznak” látja majd. Sajnos a műszeres mérések már több esetben bebizonyították, hogy a menüben beállított és a valós értékek nem feltétlenül azonosak – mérőműszer hiányában így kénytelenek vagyunk saccolni és szemre kiválasztani egy nekünk tetsző értéket (egy fehér képernyő segítségével).
A fehéregyensúly beállításának lehetősége viszonylag ritka. Segítségével a színhőmérsékletet sokkal precízebben állíthatjuk be, de csak akkor, ha ehhez van hardveres mérőműszerünk is. Nekiülni és magunktól próbálkozni szinte biztos, hogy rossz eredményhez vezet!

(#219) cetabon válasza ent (#217) üzenetére


cetabon
csendes tag

Extrák:
Gamma: szemünk érdekes tulajdonsága, hogy azonos fényerőkülönbségeket alacsony és nagy fényerő esetén eltérő mértékűnek érzékel, így a megjelenítők egy matematikai függvény segítségével korrigálják a képet, hogy az eltéréseket egyenlőnek lássuk. A korrekció jellemző paramétere a gamma, amelynek optimális értéke 2,2-2,3 közötti. Sajnos ha van is gamma beállítás egy tévében, akkor az biztosan nem számokkal történik, így kénytelenek vagyunk az alábbi tesztábra segítségével beállítani a tévét.

Lépjünk 2-3 méterrel távolabb a tévétől és keressük meg azt a beállítást, amelynél a leginkább a 2,2-es értékkel jelölt négyzet olvad bele a háttérbe. Ha ilyen nincs, akkor azt a gamma értéket válasszuk, amelynél a háttérbe teljesen beolvadó négyzet minél közelebb van a 2,2-es vagy a 2,3-as értékhez. Alacsony gamma esetén egyébként a sötétebb részletek eltűnnek, magas gamma esetén pedig az egész kép „mosott” lesz.

Dinamikus kontraszt: az LCD-tévék esetében a háttérvilágítás erősségének változtatásával, plazmatévéknél a fényerő változtatásával az elektronika megpróbál igazodni a megjelenített képhez. Minél sötétebb a megjelenített tartalom, annál inkább csökken a háttérfény/fényerő erőssége, illetve minél világosabb, annál inkább nő. A valóság ugyanakkor az, hogy a local dimminges LED-es tévék kivételével ez az opció káros, a tévé összességében kevesebb részlet megjelenítésére képes; hacsak nem local dimminges LCD-tévénk van, ezt az opciót kapcsoljuk ki. (Bővebb infó: statikus vs. dinamikus kontrasztarány)

Dinamikus szín: szintén kikapcsolandó beállítás, ha működik, az elektronika a tartalomtól függően állítja a színtelítettséget, amire egy jól beállított tévé esetén semmi szükség.

Zajcsökkentés/MPEG zajcsökkentés: nem titok, hogy az LCD- és plazmatévék elektronikája számtalan módon belenyúl a képbe. Átméretezi, élesíti stb. megjelenés előtt. A transzformáció egyik fontos állomása a zajszűrés, amit alapszinten kivétel nélkül minden tévé elvégez, de emellett kérhetünk extra „alaposságot” is. A zajszűrésnek azonban mozgókép esetében szinte csak negatív hatásai vannak: az élek és a logók környéki terület elmosódhat, a nagyobb homogén felületekről pedig könnyedén eltűnhetnek az apró részletek, adott esetben egy arcot kiválóan lehet ránctalanítani is. Tanácsunk az, hogy LCD-tévé esetében tévéadásoknál és DVD-nél kapcsoljuk ki, esetleg állítsuk alacsony fokozatra, ha viszont HDMI bemenetet és/vagy plazmatévét használunk, akkor semmiképpen se aktiváljuk ezt a funkciót.

Élkiemelés: minden tévében megtalálható, feladata – meglepő módon – az élek kiemelése lenne. Eláruljuk, nincs olyan tévé, amelynél javulna a képminőség bekapcsolásával, ellenben negatív hatások bőven akadhatnak: lépcsőzetes élek, színtorzulás a kontúrok mellett, stb. Ezt a funkciót mindenképpen tartsuk kikapcsolva!

100 Hz: ma már a középkategóriás tévék is képesek 100 Hz-es képalkotásra, amely során az elektronika a meglévő képkockák közé továbbiakat számol ki és illeszt be. Az LCD-tévéknél elsősorban az lenne a feladata, hogy az utánhúzást csökkentse; tévéje válogatja, hogy ez sikerül-e. A 100 Hz-es képalkotás velejárója sokszor a természetellenesség, a mozgások több készüléknél is túlságosan folyamatosak lesznek (ezt hívják egyébként szappanopera effektusnak), így meglehetősen egyénfüggő, hogy kinek jön be és kinek nem jön be az alkalmazása. Általános érvényű tanácsunk a beállításra vonatkozóan nincs, ki kell próbálni, hogy tetszik-e a végeredmény vagy sem. A próbálgatáshoz mozgalmas jeleneteket válasszunk! Néhány tévé 100 helyett 200 Hz-es képfrissítést használ, erre az esetre a fenti megállapításaink ugyanúgy érvényesek. (Bővebb infó: így működik az LCD-tévék 100 Hz-es képfrissítése)

24p/film mód/valósághű mozi: a 24p-ről külön cikket is írtunk (bővebb infó: 24p), szerepe csak akkor van, ha Blu-ray filmeket nézünk. Feltéve, hogy a Blu-ray lejátszónk is támogatja, a 24p bekapcsolásával biztosíthatjuk azt, hogy a filmek lejátszása eredeti sebességgel és kadenciahelyesen történjen. Csak arra a bemenetre kapcsoljuk be, amelyre a Blu-ray lejátszót (vagy Blu-ray lejátszáshoz PS3-at vagy PC-t) csatlakoztattunk! Tévétől függ, hogy a 24p gyakorlati alkalmazása milyen; személyes tapasztalat útján döntsük el, hogy tetszik-e nekünk az adott beállítás. Néhány tévé esetében a 100 Hz-es képalkotás és a 24p együttes bekapcsolása akadozó és/vagy szellemképes vagy más módon hibás megjelenítéshez vezethet, ebben az esetben a hibát a 100 Hz kikapcsolásával szüntessük meg. Ha a 24p többféle üzemmódban is elérhető, próbáljuk végig mindet!

Színtér/színskála: ezzel a paraméterrel a lefedett színtér nagyságát állíthatjuk be. Habár a nagyobb színtér elsőre jobban hangzik, a gyakorlatban leginkább csak túlszaturált képet jelent, olyan vörös és zöld színek megjelenítését, amelyek a valóságban nem léteznek. Érdemes a normál opciót választani, ami szabványos vagy sRGB néven is ismert lehet.

Fekete szint/HDMI fekete szint/fekete korrekció: az egyik leggyakrabban félreértelmezett paraméter, amely nem a fekete szín mélységét szabályozza! Ezzel a beállítással pusztán arra van mód, hogy a tévé színkezelését a bemenethez igazítsuk. A normál vagy magas beállítás az RGB-t jelenti, míg a low, dark az YCC-t (vigyázat, az elnevezés készülékenként változhat!) A lényeg „csak” annyi, hogy a beállítást igazítsuk a forráshoz. Számítógép esetén mindenképpen a normál beállítást válasszuk, Blu-ray lejátszónál, set-top-boxnál viszont csak akkor, ha azok menüjében a kimeneti formátumnál van erre vonatkozó paraméter, amelyet szintén RGB-re állítottunk be. Ha a forrás RGB, de a tévén YCC-t állítunk be, akkor a sötét részletek eltűnnek!

OPC/automatikus fényerő szabályozás: ha ez a beállítás megtalálható a menüben, akkor a tévé képes arra, hogy a fényerőt automatikusan a környezeti fényviszonyokhoz igazítsa. Ez jó szolgálatot tehet akkor, ha a tévét sokszor nézzük nappal és éjszaka (sötétben) is, mert így nem kell kézzel igazítanunk a beállításokon, a lehetőségekhez képest mégis mindig optimális képet kapunk. Amennyiben az OPC-t használni szeretnénk, akkor még a finomhangolás előtt érdemes bekacsolni. Egyes tévéknél megadható a fényerő minimális és maximális értéke; ne felejtsük el ezt is ellenőrizni és beállítani!

Eco mód: sok tévében megtalálható, aktiválásakor egyszerűen csak annyit történik, hogy a tévé csökkenti LCD-tévék esetén a háttérvilágítás, plazmák esetében a fényerő értékét, amely így alacsonyabb fogyasztást eredményez. Jobban járunk, ha ezt az opciót kikapcsoljuk, és inkább manuálisan keressük meg azt a legkisebb fényerőt, amelynél még élvezhető számunkra a megjelenített kép.

Színprofilok, THX mód: a színprofilok azért maradtak a végére, mert a tévék majd minden fenti paramétert képesek rögzíteni egy-egy színprofilban, így akár többféle beállítást is eltárolhatunk tévénkben. Még ennél is jobb, hogy a készülékek a beállításokat bemenetenként tárolják, így még arra is van mód, hogy az egyes jelforrásokhoz más és más beállításokat használjunk. Általában egyébként a normál mód a legjobb tévézéshez, míg a film mód a gyárinál kicsit hidegebb színhőmérséklettel filmnézéshez. Előfordulhat, hogy a gyártók egyes színprofilok esetében egy-egy paramétert rögzítenek, ha valamit nem lehet állítani mondjuk játék módban, azon ne lepődjünk meg!

Néhány tévé THX tanúsítványt is kapott, amely annyit jelent, hogy az egyik profil (ennek neve a THX-et tartalmazza) átment a THX szigorú rendszerszén. Filmhez (Blu-ray) érdemes a THX profilt választani, tévézéshez viszont nem. Amit még érdemes tudni, az az, hogy a THX profilt kiválasztva a legtöbb paraméter zárolásra kerül, a beállítási lehetőségek nagyon korlátozottak lesznek – cserébe konstans, a mozik képi világát idéző megjelenítést kapunk.

(#220) BloodRay válasza ent (#217) üzenetére


BloodRay
veterán

Kíváncsi leszek a véleményedre.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#221) edeleny


edeleny
őstag

Nem tudtok válaszolni arra a kérdésemre, hogy milyen wireless vevőt vegyek, hogy működjön a net?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#222) karicsek válasza edeleny (#221) üzenetére


karicsek
aktív tag

Bocs véletlenül privibe ment a válasz.
Azért ide is leírom.
LG AN-WF100 WiFi adaptert vettem az LE8500 tévémhez és tökéletesen működik vele a net is és a hálózat is.
Üdv

(#223) Taylor87


Taylor87
csendes tag

Na hali!
Sorry hogy nem válaszoltam csak volt egy két dolgom.

Thewi: Én amondó vagyok hogy megvagyok vele elégedve mind felhősödésileg mind képileg szerintem egyáltalán nem gáz de azért ne felejtsük el ez nem egy felső kategóriás tv tehát ne is várjunk tőle efféle tulajdonságokat. Én elégedett vagyok.

kokó76: Nem a DTS-el van baja hanem vagy az 5.1-el vagy olyan kodeket használ amit nem támogat a tv. Nekem is volt ilyen de nálam kb 15 filmből kettőnél volt ez a dolog de ott volt hogy megnéztem egy másik verziót ami nem volt akkora méretben és annak is oda volt írva hogy dts és simán vitte a hangot. Nem tudom mitől lehet de szerintem amit leírtam a kettő közül valamelyik.

ent: Nem tudom lehet a 37" miatt van nekem a 32-esen semmi bevílágítás nincsen bár lehet csak én nem veszem észre mindegy addig jó :DD

cetabon: "Szerintem akinek ez a TV (325500) nem felel meg, az nézzen egy fekete- fehér Videoton TV-t." Szerintem is :D

Igazából megvagyok elégedve a tv-vel a 100 hertz is nagyon jó könnyen hozzá lehet szokni bár emiatt néha a tárgyak körvonala egy kicsit elmosódik de nekem így is tetszik :C

Azonban lenne egy kérdésem. Elvileg a tv-ben van local dimming gyakorlatilag szerintem nincs. Blood Ray nem tudod véletlenül hol lehetne beállítani vagy be lehet e egyáltalán?

(#224) kokó76


kokó76
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is egy Lg37LE5500-as van!

Taylor87: neked hogy vannak beállítva a kontraszt és a többi?milyen értékeken?
Letöltöttem az Avatart 1080p. felbontásban 16Gb-os avi, ennek van DTS hangja és nem játssza le!
A kép viszont gyönyörű,szeretném így megnézni, ezért lenne jó a hangot átalakítani!

Tapasztalataim a Tv-vel kapcsolatban eddig, hogy a hangszórói nagyon gyengék,doboz hang!
Ha totál fekete a kép, akkor látszik,hogy körbe világosabb a fénye, középen sötét!
Upc digitális beltérim van, scarton keresztül csatlakozik! 2-3méterről nézem, egész jó a képe!
Közelről azért elég pixeles!

A 100Hz-et meg kell szokni, a kép elég mű lesz tőle!
Usb-n winyó van, vannak filmek(10-ből 1)ami akadva megy,pedig sima dvd minőség és van olyan, amit nem ismer fel,pedig egyszerű avi!
A Tv dizájnja nekem tetszik! Asszem ennyi!

Azt megtudja valaki mondani,ha bedugok egy internet kábelt a tv-be, hogy akkor pontosan mit is lehet a neten csinálni?

(#225) BloodRay válasza Taylor87 (#223) üzenetére


BloodRay
veterán

32LE5500-ad van ha jól emlékszem ugye?
Abban nincsen local dimming.
Csak 42"-os mérettől van benne a készülékekben.
Egyébként a trumotion-nél tudod állítani a képjavítók mértékét ha úgy érzed kicsit elmossa a dolgokat. ;)

(#224) kokó76 -> Ha digitális beltérid van mindenképp hdmi-vel kösd össze a tv-vel. Sokkal jobb lesz a képminőség.
Neten keresztül nálunk a youtube, picasa, és az időjárásjelentő widget működik. Illetve ugye dlna-ra tudod használni a csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#226) Daniel009


Daniel009
csendes tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt vagyok már régota olvasgatok, nézegetem a tv-ket és találtam egy tv-t mely árban, méretben és tudásban is megfelel a számomra. LG 42LE8500.

Szeretném ki kérni a véleményeteket. Láttam Média-ban ugyan ezt a tv-t és melette samsungokat és sokkal szebbek voltak. Ennyi pénzért inkább samsung? vagy maradjak LG-nél? Aki ilyen tv-vel rendelkezik megoszthatna velem pár tapasztalatot, észrevételt a tv-vel kapcsolatban.

Előre is köszi :)

(#227) BloodRay válasza Daniel009 (#226) üzenetére


BloodRay
veterán

Milyen Samsungok voltak sokkal szebbek a 42LE8500-nál? :F És milyen téren? Dizájn? Képminőség?
Hasonló paraméterű fix hogy nincs Samsungból.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#228) Daniel009


Daniel009
csendes tag

Hát nemtudom de akkor lehet csak rosszul volt beállítva a tv, de komolyan csak csodálkoztam mert dicsérik. és esküszöm volt melette egy samsung tudom h samsung volt de nemtudom melyik majd megnézem. :) akkor legalább bíztató választ kaptam h egy nagyon jo tv:) és inkább képi minőséggel kapcsolatban szeretnék információt kérni :)

(#229) BloodRay válasza Daniel009 (#228) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem tudom ezt láttad-e már?
Tényleg kíváncsi vagyok milyen Samsungot láttál mellette, mert én azoknak is elég gyakran látom a képét és tudom mennyire nem kell hasraesni tőlük. Finoman szólva. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#230) Daniel009


Daniel009
csendes tag

Igen ezt olvastammár, kösszi :) Végülis akkor ezt veszem. Kösszi a gyors válaszokat. :)
De ahogy olvastam írnak olyat h a mérési adatok messze voltak a tökéletestől..
Meg h .' A színekkel sokat játszottunk, de jobb eredményt nem sikerült elérni, ezért végül hagytunk mindent alapbeállításon.' ezek most pontosan mire utalnak akkor szerinted?

(#231) BloodRay válasza Daniel009 (#230) üzenetére


BloodRay
veterán

Azt, hogy az alapbeállítások/profilok elég jók általában alapból az LG-ken. Néhányat kivéve.
A mérési adatoknál már nem emlékszem mihez írták, hogy nem tökéletesek, de mindennek van előnye és hátránya.
Ha megnézed elég jóra értékelték.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#232) kokó76


kokó76
csendes tag

Háj!

Az a baj nincs a beltérin hdmi csati!
Nézegettem a Upc oldalon, hogy csak úgy lehet ilyenhez jutni,ha előfizetek +7HD csatornára és akkor adnak HD DVR beltérit, amin már van hdmi csati!
Vagy van valakinek olyan beltérije, amin van hdmi és sima csomagban van?
Köszi!

(#233) BloodRay válasza kokó76 (#232) üzenetére


BloodRay
veterán

Wow! Digitális csomagod van és analóg csatlakozós beltérit adnak hozzá? :DDD Durva.
Gondolom akkor egy hd adód sincs. :(

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#234) #09634560 válasza BloodRay (#233) üzenetére


#09634560
törölt tag

UPC az ilyen társaság...

(#235) breal11 válasza BloodRay (#233) üzenetére


breal11
tag

Nekem is ilyen van. Kiröhögtem a szerelőt, mikor jött beszerelni a DIGITÁLIS TV boxot és SCÁRTON (analógon) küldik a "digitális" jelet... :( No comment upc...

(#236) breal11 válasza BloodRay (#233) üzenetére


breal11
tag

Tegnap megrendeltem a 47LD650-et! :U :DD :C
Remélem nem fogok csalódni...(pixelhiba, bevilágítás stb...)
Néztem a ledeseket is (le5300/5500), de alig láttam különbséget a képük között -bár ez beállítás kérdése is- (nem azt mondom, hogy nincs, hanem hogy az én szemem nem látja, ami lehet áldás is :) ), így a nagyobbnál tettem le a voksom.

[ Szerkesztve ]

(#237) BloodRay válasza breal11 (#236) üzenetére


BloodRay
veterán

Várom a véleményed majd! Szerintem nagyon jó ár/érték arányú készülék az LD650-es.
Magamnak valószínű én is ezt vennék, ha relatíve olcsóbban akarnék kijönni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#238) breal11 válasza BloodRay (#237) üzenetére


breal11
tag

Ez megnyugtat. :DDD

(#239) karicsek válasza Daniel009 (#226) üzenetére


karicsek
aktív tag

Szia.
Én is nagyon sokat vaciláltam a két készülék között.: LE8500 és Samsung C6600
Ezeket néztem konkrétan a boltban. A samunak is nagyon szép képe volt, de egy kicsit mintha mű színei lettek volna. Az lg-nél teljesen természetes színek voltak, ami nekem jobban bejött, és nem bántam meg. Igazából ezt nem lehet elmondani, valahogy nekem a samsung túl mesterkélt volt, pedig az is volt a képélesség és képmozgás terén.
Ha az LG mellett döntesz és segítségre van szükséged csak írj.

(#240) Taylor87


Taylor87
csendes tag

Hi mindenki!

kokó76: Nekem a kontraszt alapon van egyenlőre nem bonyolódtam túlságosan bele a dologba. Én két alapbeállítást használok az egyik az élénk a másik a normál a többi az szerintem leves legalábbis nekem nem jönnek be. Majd lehet nézek egy beállítást mi a legoptimálisabb mihez.

Daniel009: Igazából én is vaciláltam mielőtt megvettem hogy samsung vagy lg de én abszolút meg vagyok elégedve és nem bántam meg a döntésemet pedig a samsung az olcsóbb volt mint az lg de utólag még is azt mondom hogy jobb és ha ráadásul most veszed az öt év se mindegy szerintem. És a 100 hertz is megéri nagyon főleg full hd-nál. Az amit ott látsz megmondom őszintén sokszor csal mert sokszor analóg műsort raknak be amit ezer felé osztanak és full hd-n így még pixelesebb és be sincs állítva rendesen. Ha már mondjuk az eco mód be van kapcsolva csak egy kicsit is sötét lesz a kép és teljesen más.

Bloodray: Nem baj igazából annyira nem izgat a dolog csak érdeklődtem:)

(#241) kokó76


kokó76
csendes tag

Hali!

LE5500 tapasztalatok: nekem nem tudom mi lehet rosszul beállítva,de a fekete többnyire kékes-lila! A 100Hz (True motion) magasra van állítva, de néha azt tapasztalom,hogy kockákra esik szét a kép a mozduló alaknál, vagy elmosódik! Lehet be van állítva valami, ami ezt okozza?
Vagy a tv hibája?
Meglepődtem,hogy nincs audio out a tv-n! az usb-n lejátszott filmek nekem elég halk, jó lett volna a tv-n keresztül kiküldeni erősítőre!
Röviden ennyi!

(#242) BloodRay válasza kokó76 (#241) üzenetére


BloodRay
veterán

Képbeállításokat nézd át esetleg a képvarázslóval.
Tru motion-t szerintem alacsonyra rakd, vagy felhasználóin állítgasd ahogy tetszik.
Kockára szétesés mozgó alaknál általában a digitális adás hibája(mikor gyenge a jel).
Miféle audio out nincs a tv-n?
Ha jól emlékszem van rajta hátul analóg audio kimenet és optikai is. :F
Plusz fülhallgató kimenet is.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#243) kiuso


kiuso
csendes tag

Sziasztok,

Mint sokan masok, en is tv-t vennek, hosszu olvasgatas utan 2-re szukitettem a lehetosegeket, a donteshez kernem a velemenyeteket, (a TV-t egyelore analog tvnezesre hasznalnam.. na meg filmekre persze PC-rol).
LG 32LE5300
Philips 32PFL5605H

Pro/Con-t megkoszonek :)

(#244) kokó76 válasza kiuso (#243) üzenetére


kokó76
csendes tag

Hali!

Szerintem az LE5500-assal jobban jársz! 4-5ezer Ft-al drágább,mint a 5300-as!
Én Philips-et nem vennék!

(#245) Taylor87


Taylor87
csendes tag

Hi!

kokó76: A szétesést már én is tapasztaltam sajna ez a 100Hertz átka. Kapcsold ki a true motion-t és akkor elvileg megszűnik. Bár szerintem együtt lehet élni vele és én amondó vagyok hogy 100 hertzen sokkal jobb nézni egy filmet mint 50-en de kinek mi. Ami a z audió kimenetet illeti az analógot sajnos én is hiányoltam viszont optikai van rajta, úgyhogy ha van egy erősítőd amin van optikai bemenet akkor már veretheted is rá;) Én próbáltam a fejhallgató kimeneten rákötni házimozira de sajna nagyon nem akarta az igazat :F

kiuso: Én is gondolkoztam még a philipsen de annyira szerintem nem jó.
Amit írtak máshol:
- a csatornaváltást elég lassúnak érzem, főleg ha csak a csatornaszámát nyomom meg
- a kipróbált avinál nem kezelte a feliratot
- az analóg adásnál érezhető elmosódás, körvonal a gyors mozgásoknál
Szerintem Lg-vel jól jársz de nem akarlak rábeszélni semmire. Az a legjobb ha mindenki maga dönti el;) kokónak viszont igaza van hogy az 5300-at ne vedd meg én is inkább a 5500-at ajánlom pár ezer forint a különbség és azért többet tud.

(#246) nemeti73


nemeti73
csendes tag

Sziasztok!
Aug.-ban vettem egy Lg 37 Le5300 t. tv-t. Mostanában vettem észre, hogy időnként egyes műsorok alatt (nincs csatornához kötve) furcsa rezonancia hallható a mélyebb hangoknál. A hivatalos szervizes azt mondja, hogy ez ilyen, ezzel nem lehet mit csinálni. Igaza van? Mi lehet a probléma? Kábeles (Fibernet) adást nézek, ám külső lemezről nézett HD fimnél is előfordult már ez a probléma. Ha tudnátok segíteni, az nagyon-nagy.....az nagyon nagy.....őőőőőőőő segítség lenne! Előre is köszönöm!

(#247) Thewi


Thewi
tag

Sziasztok!

Megrendeltem a 42le5500, de továbbra is kéne valami bíztatás, hogy jól döntöttem.
Ma megnéztem az Árgépen és a következőt találtam:
Terméktesztek:
Konsument 2010.12. átlagos (57 / 100 pont)
digital home 2010.09. felsőosztály (osztályzat: 4,6)
Hifi Test 2010.08. felsőosztály (osztályzat: 4,6)
Rákerestem, de nem találtam a tesztet a tv-vel kapcsolatban, pedig érdekelne, miért húzták le ennyire. A samu C6000 típusa ua.itt 70 pontot kapott. :F
Nem tudja valaki belinkelni a teszteket?

(#248) kiuso válasza Thewi (#247) üzenetére


kiuso
csendes tag

Koszi a valaszokat, 5500 lesz.
Samsung C6000-et megneztem eloben, de annyira tukrozodik a felulete, hogy szinte csak magamat lattam benne, ahogy allok elotte, ha kicsit is fenyes a helyiseg szerintem kozel hasznalhatatlan (ellenben a kepe, szinei nagyon jo volt).

(#249) BloodRay válasza Thewi (#247) üzenetére


BloodRay
veterán

Megnéztem azt a Konsument nevű oldalt. Hát nem hiszem, hogy egy ilyen oldal véleménye miatt nagyon kellene aggódnod... Egy gagyi általános bulvároldal. Annyi közük van a tv-khez...
Érdekes módon a többi helyen majdnem maximumra pontozták a tv-t. :)
C6000-nél szerintem jobb tv, az maximum dizájnra komolyabb, de ez meg szubjektív.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#250) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Sziasztok.

42LX6500-ről tudtok valamit mondani? Van valami köztudottabb hibája?
Valamint az érdekelne még hogy a 3D Ready és a 3D között mi a különbség? Ez a Tv melyik?
A sima adást melyikkel lehet 3D-s szemüveggel nézni?

Valamint hogy koax (sima TV) bemenet van rajta? Mert azt látom h SCART nincs (elég nagy baj sztem). Digi-tv vevővel kéne összehoznom valahogy.

Esetleg más gyártótól hasonló árkategóriában 3D-s tv (LED/LCD)?

Jah és még egy kérdés: Karácsony elött vagy után? Ugy tudom karácsonyra mindenki felnyomja az árakat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.