Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) cetabon válasza breal11 (#99) üzenetére


cetabon
csendes tag

Megmondom őszintén, hogy az 5 év garancia is tetszik (a LED-nél), de nem igazán tudom, hogy a LED LCD és a sima LCD egymás mellett milyen különbségeket mutatna.

(#102) BloodRay válasza cetabon (#101) üzenetére


BloodRay
veterán

Leginkább annyit, hogy nagyobb a fényereje a LED-eseknek, picivel(egész kicsit) színesebbek és valamivel kisebb a fogyasztásuk. 5500-asnak sima LCD-ben a 650-es felel meg, képminőségileg az sem sokkal gyengébb. Persze 5 év garancia nincs rá.
Láttam egyébként egymás mellett 32"-os méretben analóg adáson LE5300-ast és LD750-est és nem rosszabb a képe a ledesnek. Rettentő gyenge minőségű adás volt, de a kép tűrhető volt rajtuk. Ha te digitális adást fogsz nézni, ha nem is hd-ben, akkor az nem lesz csúnya egyiken sem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#103) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

van egy 42LG3000 LCD TV-m amit szeretnék lecserélni LED TV-re amit kinéztem az a 42LE4500-as
Tulajdonságok:
LED televízió
Integrált Freeview tuner
4 HDMI port
Ultra vékony kialakítás
Full HD (1080p) felbontás
42"-os (107cm) szélesvásznú televízió
Képernyő felbontás: 1920 x 1080 pixel
Képernyő frissítés: 50 Hz
3 ms válaszidő
EDGE LED technológia
Kontrasztarány: 3000000:1
Látószög: 178/178
2 x 10 Watt RMS hang kimenet
Interaktív menürendszer
Digitális teletext
digitális műsorszolgálltatás (DAB)
Automatikus beállítás
Automatikus csatorna keresés
8 napos elektronikus program útmutató (EPG funkció)
Top up TV kompatibilitás
CI hely
UHF/VHF tuner
Elalvás időzítő
Gyerekzár
Távirányító (2xAAA elemmel csomagolva)
Méretek: 62.7 x 101.8 x 3.5 cm
Súly: 16.7 kg
Falra szerelhető

Csatlakozások:
4 x HDMI
PC bemenet
Fülhallgató kimenet
1 x USB port
A kérdésem az lenen hogy megéri-e a dolog, a fogyasztás csökkenésen kívül. Vagy van amire figyeljek, hogy legyen benne.

[ Szerkesztve ]

(#104) cetabon válasza BloodRay (#102) üzenetére


cetabon
csendes tag

Szerinted az általam megadott felhasználás mellett mennyire számít, hogy 100hz vagy 50hz-es a készülék.

(#105) BloodRay válasza cetabon (#104) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem ez nem felhasználástól függ. Én soha nem vennék 50Hz-es LCD-t.
Egyrészt az árkülönbség nem nagy 50 és 100Hz-es készülékek között(LED-eseknél nagyobb), másrészt képminőségben viszont nagy a különbség.
Persze mindez szerintem. De én nap mint nap látok, használok sok LCD-t és engem irritál az 50Hz-es készülékek darabos mozgása, elmosódott képe. Szóval elfogult vagyok. :)

(#103) Dzsolo -> 42-es méretben LE4500-ast semmiképp sem vennék. Akkor már inkább egy jobb LCD-t hasonló árban. Ebben a kategóriában(50Hz-es modellek) nem éri meg LED-et venni szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#106) Dzsolo válasza BloodRay (#105) üzenetére


Dzsolo
senior tag

akkor tudnál ajánlani 100Hz tipust? eddig észre sem vettem hogy 50Hz es :W
ez esetleg? LG 42LE5300

[ Szerkesztve ]

(#107) cetabon válasza BloodRay (#105) üzenetére


cetabon
csendes tag

Azt hiszem eldöntöttem, hogy LG 32LE5500-ást veszek.
Egy baj van az 5 év garanciával, ezt írták nekem az Electro-Store-ból:
" Minden általunk forgalmazott készülékre 2 év a garancia.

Amennyiben Ön 5 évvel szeretné megvásárolni, keressen egy LG márkaboltot, ahol listaáron 5 éves garanciával fogja megkapni az LG Magyarország által forgalmazott készülékeket. Ez az akció a helyi LG disztribútor saját akciója."

(#108) BloodRay válasza Dzsolo (#106) üzenetére


BloodRay
veterán

Ha ledest szeretnél 42-es méretben akkor az LE5300, LE5500 jöhet szóba, ha lcd is lehet akkor az LD550, LD650, amik jók szerintem. Kérdés mire lenne szükséged a tudásukból. Attól függően válassz.
5300/5500 és 550/650 között kb hasonlók a funkcióbeli különbségek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#109) BloodRay válasza cetabon (#107) üzenetére


BloodRay
veterán

Na igen, hivatalos magyarországi forgalmazónál kell venni a készüléket, hogy járjon hozzá az 5 év garancia. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#110) cetabon válasza BloodRay (#109) üzenetére


cetabon
csendes tag

Na igen, de ott 50.000.-ft-tal drágább........

(#111) BloodRay válasza cetabon (#110) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen, általában drágábbak a hivatalos magyarországi forgalmazású készülékek. Ha nem is 50ezerrel. A külföldről behozott darabok szoktak jelentősen olcsóbbak lenni, csak ugye ennek megvan a hátránya... :(
edigital-nal még nem olyan vészes az ár egyébként. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#112) cetabon válasza BloodRay (#109) üzenetére


cetabon
csendes tag

Sőt az LG a saját honlapján ezt írja:
Az LG LED-technológiás (LED, LED Plus, Full LED, Full LED Slim, 3D Full LED Slim) tévék talán a legmegbízhatóbbak a világon. Ebben annyira hiszünk, hogy most kettő helyett 5 év garanciát adunk minden, az LG Electronics Magyar Kft. által forgalmazott, és 2010. október 1 – december 31. között vásárolt LED-technológiás tévénkre (LE, LX, SL9000, SL9500, LH9000 szériák). Keressen biztos helyet erre a hosszú időre a számlának és a garanciajegynek. Ezek feltételei a garanciának.
Az akció a fenti időszakban vásárolt LED-technológiás tévére akkor is érvényes, ha a készülék jótállási jegyén szereplő garanciális időszak kevesebb, mint 5 év. Ilyen esetben, kérjük, forduljon vevőszolgálatunkhoz.

(#113) cetabon válasza BloodRay (#111) üzenetére


cetabon
csendes tag

Az edigitalt sem ismerik el hivatalos márkakereskedőnek.

(#114) Dzsolo válasza BloodRay (#108) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Engem a fogyasztása érdekel a legjobban, mert elég sok filmet nézek rajta, van egy HDMI-is laptopom és 720p filmeket szoktam nézni + néha játszok rajta. Különösebb igényeim nincsenek, ha jól láttam 3ms a képfrissítése az meg már elég jónak mondható szerintem, a mostani 5ms-os de meg vagyok elégedve vele. (karácsonyra megkapják a szülők mert 65e ajánlottak érte az apróban) bár elég lenne egy 37-es is belőle de már megszoktam a 42-est úgyhogy maradok ennél szerintem.

Köszönöm a segítséged mert különben 50Hz vettem volna. :W

(#115) BloodRay válasza cetabon (#112) üzenetére


BloodRay
veterán

Gondolom az aláhúzott részre gondolsz.
Ez azért van odaírva, mert az 5 év garanciás készülékekhez is a szabványos(2 év) garanciapapír van. De ugye a vásárlás helyéből és időpontjából tudják, hogy érvényes az 5 év garancia.
Edigital oldalán néztem csak és ott ők 5 év garanciát írnak a LED-es tv-khez.
Rá kell kérdezni náluk tényleg 5-e az az 5 év.

(#114) Dzsolo -> Fogyasztásra mindenképp a ledes lesz a legjobb. Egyébként meg jó esetben rá se kell dugnod a laptopot filmnézéshez, mert az 5300-as és 5500-as is játszik le filmet usb-ről. Ez talán egyszerűbb mint monitorként használni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#116) Dzsolo válasza BloodRay (#115) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Pixel Plus megér 20e Ft-ot? mert kb az a különbség az 5300 és 5500 között

(#117) breal11 válasza Dzsolo (#116) üzenetére


breal11
tag

5500-as tesztben azt írták, hogy ez a local dimming nem megy túl jól ezen szériának bár ettől még jobb lehet mint az 5300-as...sztetek?

[ Szerkesztve ]

(#118) kokó76


kokó76
csendes tag

Sziasztok!

Aki Budapesti ill. környéki, annak mindenképpen az AV-Planetet ajánlom!
Pl.. itt az LG 37 5300-as 181.000 Ft az 5500-as 185.000 Ft!
Bementem a Saturnba ill. Euronicsba, ott ugyanezek 40-50ezerrel drágábbak!

(#119) BloodRay válasza Dzsolo (#116) üzenetére


BloodRay
veterán

LED Plus-ra gondolsz. Szerintem megéri a plusz összeget.
Más különbség még, hogy az 5500-as lan csatlakozós, wifi kulcsot kezelő. Támogatja a dlna-t és pár internetes funkciót.

(#117) breal11 -> Azt írták a többi local dimmingeshez képest gyengébb hatásfokú ebben a tv-ben. Azért azt számítsd bele, hogy a többi gyártó local dimminges készülékei +100-200k-val drágábbak. 5300-asénál szerintem mindenképpen szebb az 5500-as képe.
Mindkettőt látom eleget, én az 5500-ast venném az biztos.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#120) Dzsolo válasza kokó76 (#118) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Én náluk vettem a jelenlegi LCD TV-met is, elsőre egy pixelhibás szart kaptam amit szervizbe akartak küldeni javításra, majd közöltem velük, hogy nekem javított nem kell mivel én újat vásároltam meg online, a 8. napon én vittem nekik vissza a boltba, mert nem jelentkeztek érte... majd 1 hétre rá kaptam egy újat ami tényleg új volt, azóta is kifogástalanul működik, úgy ellenőrzök minden TV-t, hogy a laptopot rádugom és beállítok egy full fehér hátteret.
Persze ha jó az ár újra vásárolok náluk, de sokkal körültekintőbben mint korábban.

(#121) breal11 válasza BloodRay (#119) üzenetére


breal11
tag

Igen, ezt néztem én is, hogy az le8500-as tudja a 192 egységre bontott local dimminget, míg az 5500 "csak" 12-t tud. Hozzáteszem 100k a különbség. :))

(#122) breal11 válasza BloodRay (#119) üzenetére


breal11
tag

Még1 kérdés, hogy lehet hogy külföldön 120hz-s, itthon pedig 100? :U

(#123) Dzsolo válasza breal11 (#122) üzenetére


Dzsolo
senior tag

elloptak 20Hz belőle mikor behozták az országba :DDD

(#124) Taylor87


Taylor87
csendes tag

Sziasztok!
Én is tv vásárlás elött állok. Azt már eldöntöttem hogy led tv-t veszek csak még azt nem hogy milyen. Igazából két kiszemelt tv van. Az egyik az LE5500-as a másik pedig a samsung sláger ledje az UE32C5000-es lenne. Szerintetek melyiket érdemesebb venni illetve melyiknek szebb a képe gyakorlatban? Ez a hang dolog hogy hdmi után usb-re váltásnál elmegy a hang ez másnál is előfordult már? Mert olvastam hogy valaki ezt írta. Csak azért mert én külső vinyót is használnék rendszeresen és konzolt is.

[ Szerkesztve ]

(#125) Sir81 válasza Taylor87 (#124) üzenetére


Sir81
aktív tag

Ha konzolozni szeretnél csekkold az input lag-ot is!

(#126) BloodRay válasza breal11 (#121) üzenetére


BloodRay
veterán

Van az több is, nem csak 100k. :)
Lényeg, hogy már ez a 12 szektor is több mint a 0. ;)

(#122) breal11 -> Itthon más a szabvány. Itt 50Hz, arrafele 60Hz. És persze ezek többszörösei lehet még a képfrissítés.

(#124) Taylor87 -> LE5500 és C5000 nem egy kategória. C6000-el van egy kategóriában minden tekintetben az 5500-as. LE5500-nak a válaszideje is jobb pl mint a C5000-nek ami igencsak számíthat. Plusz a C5000 képét én inkább nem minősíteném... Mondom nem egy kategória. Hangproblémáról csatlakozóváltásnál nem hallottam és nem is tapasztaltam eddig.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#127) sari70 válasza cetabon (#113) üzenetére


sari70
csendes tag

Van itt egy elado tv 5 év garival

http://hardverapro.hu/apro/lg_42_le5300_led_lcd_tv_5_ev_garival_elado/hsz_1-50.html

(#128) Poiro7 válasza BloodRay (#126) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Ha az LE5500 és a C6000 egy kategoria abban az esetben melyiket érdemesebb?
A 24P a Samsungnál létezik, vagy ott másnak van "elkeresztelve"?

(#129) breal11 válasza sari70 (#127) üzenetére


breal11
tag

210 boltból. :U

(#130) breal11 válasza BloodRay (#126) üzenetére


breal11
tag

Lehet ez most hülye kérdés lesz, de azon ledes tévék, melyek már local dimminget tudnak, jól gondolom, hogy azok már háttér (a full led) megvilágítású rendszert használnak, nem pedig ezt a led-edge (szélről megvilágítós) rendszert? :U

[ Szerkesztve ]

(#131) BloodRay válasza Poiro7 (#128) üzenetére


BloodRay
veterán

Úgy tudom 24p a Samsungoknál is van már idén.
Szerintem a két készülék közül az 5500-ast érdemesebb venni az 5 év garancia és a local dimming miatt. Minden másban kb egyeznek(jó az 5500-ason lehet youtube-ot nézni, de az engem pl nem nagyon hat meg...).

(#130) breal11 -> Nem teljesen tudod jól. Vannak sima edge ledes készülékek és ott is különféle megoldások(oldalról, vagy alulról-felülről megvilágított megoldások). Illetve vannak a full ledes készülékek. Ez utóbbiak közül sem mind local dimminges.
Viszont vannak edge ledes készülékek melyek tudják a local dimminget. Ilyen pl az LG LE5500 és a Samsung C8000. Hogy hogyan oldják meg ne kérdezd, mert bonyolult. :) Valami prizmákkal van a fény a készülék széléről a panelre vetítve és valahogy csoportonként tudják vezérelni őket.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#132) breal11 válasza BloodRay (#131) üzenetére


breal11
tag

Értelek. És az LG-nek melyik az a következő szintű TV-je ami full led hátterű? le8500? :P
Azoknál úgy hallottam jóval szebb a fekete és nincs bevilágítás sem. Csak amikről már most beszélünk azok +50-60-100e ft, amik nem érnek annyit... Valszleg meglepem magam Karira egy 42le5500-val :) (bár 47 lenne az igazi, de aránytalanul drágább) - Tudtok valamit erről a "túltermelés van az óriáspanelekből, ezért jóval olcsóbbak lesznek tavaszra" storyról? :U

(#133) BloodRay válasza breal11 (#132) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen, az LE8500 ami full led slim készülék. Majdnem olyan vékony mint az oldalledesek, csak épp ebben local dimmingnél 192 szektorra van osztva a képernyő 42"-os méretben. :)
De persze ez a csúcskategóriás tv LG-nél, nem véletlenül kerül ennyibe.
Én túltermelésről tuti nem hallottam panelekből, sőt igencsak alászámoltak a gyártók az idei kapacitásukkal. Kb azért késtek nálunk modellek, mert először nyugatra a vitték a szállítmányokat, hogy jusson oda ahol biztos van kereslet.
42LE5500-al sem fogsz rosszul járni szerintem. Ár/értéket is nézve kategóriájában szerintem a legjobb ledes készülék.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#134) breal11 válasza BloodRay (#133) üzenetére


breal11
tag

Értem, akkor igyekszem decemberben rányúlni valami frankó akcióban (hátha). De lehet edigital lesz belőle... Még annyit szeretnék kérdezni, hogy az LG új termékpalettája (tv-k), mikor szoktak hozzánk érkezni? Március-április?

(#135) csonkasz


csonkasz
csendes tag

A garanciára visszatérve.
Ugyan nem 5 évre, de 4-re ki lehet terjeszteni a garanciát egy lakásbiztosítással. A biztosítás díja nem horror és ebből évi 3200 Ft (-kedvezmény) a kiterjesztett garancia éves díja.

Szerk. Ja, és mindenféle háztartási gépre jó, kivéve számítógép.

Bocs, ha nagyon off-nak gondoljátok.

[ Szerkesztve ]

(#136) karicsek


karicsek
aktív tag

Sziasztok.
Boldog tulajdonosa vagyok egy LE8500 tv-nek. Nem bántam meg a vételt. Ha bárkinek kérdése van ezzel a tv-vel kapcsolatban szívesen válaszolok.
Üdv
Karicsek

(#137) kokó76 válasza karicsek (#136) üzenetére


kokó76
csendes tag

Hogy mit dolgozol, hogy egy ilyen tv-re futja? :)))

(#138) HPAA


HPAA
őstag

üdv mindenkinek !

LG 32LE5500 megvásárlása előtt szeretnék nényány kérdére választ kapni a legilletékesebb helyről:
-a leírásban szereplő :"Wireless AV link (Wireless előkészítés) Igen" - mit takar , mi szükséges pl otthoni wifi hálózaton hálózati tárolórol történő videolejátszáshoz ?
-a hátsó LAN csatlakozón esetleg mindez azonnal megoldható ?
-a beépített lejátszó képes külső feliratok /*.sub / *.srt/ megjelenítésére ? , ha igen estlegesen annak mére / színe beállítható-e ?
-a feltüntetett :Fogyasztás (tipikus)130W / Bekapcsolt állapotban (W, IEC62087 Edition 2)82,2 mi okozza ezt a "nagy" különbséget ?

:R előre is thx :R

************* censored

(#139) HPAA


HPAA
őstag

ja : mindezeket megírtam az lg.hu-n az ügyfélszolgálatnak , de valami gond lehet az oldallal , mert kb 10x próbáltam , de nem küldte el végülis

************* censored

(#140) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok.

Én is egy ilyen vásárlás előtt állok.
Ha tudtok válaszolni lenne néhány kérdésem.

A DLNA funkcióhoz a TV-ben más nem kell?
Van egy TP-link routerem, ami két gépet köt össze vezeték nélkül, elég lesz, vagy a TV-be is kell valamilyen eszköz?

Nem világos, hogy az internet mit takar? Csak a Youtube-t lehet nézegetni?

A hangerőszabályzás mit takar?
Azt, hogy nem lesz hangosabb a reklám?

Van benne analóg, és digitális tuner.
Mindkettőt tudja használni egyszerre, vagy váltogatni kell?
A kábelszolgáltatóm analóg jeleket ad, de beltéri egységgel további csatornákat lehet fogni digitálisan, lehet mindkettőt egyszerre?

És egy utolsó kérdés.
A környéken 170-250 000 körül mozognak az árak. Webáruházban találtam 145 000-is.
Nem takar egy ilyen vásárlás túl nagy kockázatot?
A legközelebbi ilyen áruház központja 180 km-re van, viszont hivatalos LG szerviz van 20 km-re is. Ha gond lenne hova kellene mennem?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#141) #09634560 válasza edeleny (#140) üzenetére


#09634560
törölt tag

Amire tudok válaszolok.
Nem kell más esköz,csak a gép is felismerje és a Win7-nél már ilyen gond nincs(azt próbáltuk,azzal van tapasztalatom) És meg kell osztani a mappát.
Igen,hasonlóra,flickr,Picasa,Időjárás,ilyesmi,tehát messze nem teljes körű.
Azt hogy különböző források azonos hanmgerővel szólalnak meg.Reklámoknál nem tudom müködik-e.
Igen mindkettőt és egyes szolgáltatóknál(UPC-nél egyáltalán nem,T-Homenál kártyaolvasó+ kártyával,Diginél,Vidanetnél kártyaolvasó nélkül) müködik a Digitális kábel(DVB-C. Ha a szolgáltatód szerint kártyával müködik akkor vened kell kártyaolvasót(legtöbször Conax-ot).
Netes vásárlás esetén 8 napod van kipróbálnod a terméket és ha nem jó akkor elállhatsz a vásárlástól és csak a visszaküldést kell kifizetned. A Kalocsaiaknál(PC-Dream) ott ugyan 3 nap,de felszerelik beüzemelik neked és csak a jól müködő készüléket kell kifizetned beüzemelve,beállitva,és nagyon jó áraik vannak.
Ha gond van 10 kg felett kötelező kijönniük és gariidő alatt nem számolhatnak fel kiszállást.

(#142) HPAA válasza edeleny (#140) üzenetére


HPAA
őstag

üdv "edelény" :) , ennyi erővel , engem ózdnak is hívhatnának /40km, szóval közel vagy/
nekem most ígérték ez 145-éért 5év garral , ha beválik megadom az elérhetőséget

************* censored

(#143) HPAA válasza HPAA (#138) üzenetére


HPAA
őstag

a többi kérdésre továbbra is várok elképzeléseket :)

************* censored

(#144) BloodRay válasza HPAA (#143) üzenetére


BloodRay
veterán

Ment a válasz. ;)

(#140) edeleny -> Az automata hangerőszabályozás annyit tesz, hogy a csatornák közötti hangerőkülönbséget próbálja kiegyenlíteni a készülék. A reklámra nem vonatkozik, azt a csatorna állítgatja, hogy felébredj. :) Digitális adásnál jobban működik a funkció szerintem.
Analóg és digitális tunert egyszerre tudja használni.
Netes boltoknál arra figyelj, hogyha kell az 5 év garancia, hogy hivatalos forgalmazó legyen, vagy olyan forrásból legyen a készülék.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#145) Alain10


Alain10
csendes tag

Sziasztok,

Led-es tv-t nézek. A kérdésem az lenne, hogy melyiket ajánljátok: LG37LE5300, vagy Samsung UE37C6000.
Ha van hátránya valamelyiknek várom véleményeteket.

Köszi előre is
Alain10

[ Szerkesztve ]

(#146) PirosHello válasza Alain10 (#145) üzenetére


PirosHello
senior tag

Én a digitalko-tól most rendeltem 189900-ért UE37C6000-t. Én megnéztem mindkettőt boltban (tudom, nem mérvadó), de kb. ugyanolyan képpel (a SAMU-é egy kicsit kontrasztosabbnak tűnt), és a SAMU külső design-ja jobban bejött. Ha LG-t veszel, akkor is nagyon jól jársz... :C
Persze LG-re 5 év gari van, a Samu-ra csak 3... :U

[ Szerkesztve ]

"Soha ne jelentsd ki, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#147) BloodRay válasza PirosHello (#146) üzenetére


BloodRay
veterán

Samura csak 2 év teljeskörű. A harmadikban az alkatrész fizetős, tehát kb nem sokat ér.
Egyébként a C6000 és az LE5300 teljesen egy kategória. C6000 feketéje kicsit erősebb, cserében a részletessége gyengébb.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#148) edeleny válasza #09634560 (#141) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm.
Megrendeltem a Webáruházból, remélem nem fogok csalódni.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#149) PirosHello válasza BloodRay (#147) üzenetére


PirosHello
senior tag

Természetesen, Samu-nál a gari 2+1 év.
Ha csak a gari a mérvadó, mindenki inkább LG-t vegyen!... :K
Ami a "cserében a részletessége gyengébb" kijelentést illeti, linkelj egy tesztet légyszíves, mert nem találtam ilyet, amelyben kifejezetten ezt a két típust hasonlították össze, és ezt a következtetést vonták le, mert Nekem a helyszínen ellenkező volt a véleményem (ami persze szubjektív, ezért kellene tesztlabor link). Előre is köszi a linket... :R

[ Szerkesztve ]

"Soha ne jelentsd ki, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#150) BloodRay válasza PirosHello (#149) üzenetére


BloodRay
veterán

Bármelyik tesztet megnézheted, ez a fő különbség a Samsung S-PVA és az LG(általában IPS) paneljei között. Az S-PVA-nak ez általános jellemzője. Ha te egy helyen hasonlóan beállított készülékeket megnézel látni is fogod. Nem egyet vagy kettőt láttam az említett modellekből. ;)
Linkelni most tényleg nincs időm mert rohannom kell épp, de esetleg nézz körül geeks.hu-n. Így elsőre az ugrott be.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.