Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Taylor87 válasza BloodRay (#249) üzenetére


Taylor87
csendes tag

Blood Ray-nek igaza van egyébként. Én is tapasztalatból tudom hogy amikor néztem a teszteket minden oldalon mást írtak egyiken lehúzták a másikon meg agyon dicsérik. Az a baj ezekkel az oldalakkal hogy szerintem nagyon sokan elfogultak. Sok tv-t tesztelnek és mondjuk jön egy fél millás sharp vagy valamilyen felsőbb kategóriás tv és rögtön ahhoz viszonyítanak és ezzel csak az a baj hogy baromira nem szubjektív. A másik oldal amikor valamiért a márkával elfogultak és akkor jön hogy mindegy hogy odatesznek elé mondjuk egy lg oledet az akkor is szar lesz és akkor is jobb nála a konkurencia mert az nem LG.

Ui: Nézd meg a 6000-es samsungnak a kontraszt arányát és nézd meg az Lg-ét ;) Tudom hogy nem statikus de akkor is:D

(#252) BloodRay válasza Mr-Pamacs (#250) üzenetére


BloodRay
veterán

Amiről tudok:
-Nincs köztudott hibája.
-Ez a tv 3D-s, tehát bele van építve a jeladó és jár hozzá szemüveg is.
-Sima adást azzal lehet 3D-ben nézni amelyik tud 2D->3D konvertálást. Ez nem tud, de nem is sokat ér az...
-Sima tv bemenet(alias koax) van rajta persze. Mintha scart-hoz is lenne átalakítója egyébként, de ha gondolod holnap megnézhetem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#253) Mr-Pamacs válasza BloodRay (#252) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Azt megköszönném ha megnéznéd, mert én a képeket amit találtam a hátuljáról, azokon nem láttam koax-ot.

Tudnál pár ilyen 2D-3D konverterest mondani amit ajánlanál? Akár LG akár más.Bár gondolom akkor ezek magasabb áron vannak.

(#254) edeleny


edeleny
őstag

Filmek lejátszásával kapcsolatban lenne néhány kérdésem.
1. DVD (VIDEO_TS könyvtár)
Nem tudok nyelvet váltani, se feliratot betenni.
A TV-n a lejátszó menüben ezek nem aktívok!

2, MKV fájl.
Szintén ezzel vannak a gondjaim, hiába van mellékelve a sub fájl nem tudom betenni, mert nem aktív a menü, és előfordult már, hogy a PC-n magyar volt a TV-n pedig nem.

THX a válaszokat

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#255) edvard75


edvard75
csendes tag

Sziasztok!

Ha van köztetek egy tv guru segítsen. Led Tv-ét szeretnék venni, 3 Tv jött szóba ami tetszene.
-LG 42LE 5500
-Sony KDL-40ex710
-Philips 42PFL7685H
Olvastam mind a 3 -ról jót is rosszat is, vannak előnyük hátrányuk. A Philips-nek nagyon szép a képe, és ugye ambilight-os, a sony sokat tud és most jó áron meg tudnám venni, az LG-ben pedig edge led plus van, de sajnos még nem láttam mennyire jó a képe. Mindhárom 100hz-es,de melyik legyen. nálam a képélesség és a kontraszt az első de az 5500-ös képét még nem láttam, ha valakinek van 5500-as lg-je segítsen....

előre is köszi!:)

[ Szerkesztve ]

(#256) Adee91


Adee91
csendes tag

Sziasztok!

3 napja egy LG 37LE5300 tv tulajdonosa vagyok.Egyetlen egy problémám lenne vele.
Blu-ray filmnél és mkv-nél is szaggat a lejátszás,úgy értem hogy ilyen fura az emberek mozgása,ilyen darabos.Kikapcsolt Truemotion-al valamivel jobb a helyzet,de még mindig nem az igazi,bekapcsolt Truemotion-al meg teljesen élvezhetetlen.Ez valami beállítás gond lehet vagy vigyem vissza vagy fogadjam el,hogy ez ilyen?

Előre is kösz a segítséget.
Üdv,
Ádám

(#257) edvard75


edvard75
csendes tag

Szia BloodRay!

Látom te nagyon vágod a Lg-ket. Pont írtam , hogy led tv-ét szeretnék venni és 3 Tv-ét néztem ki ami tetszik.-
Lg 42 Le 5500
Sony KDL-40ex 710
Philips 42PFL7685H
Sajnos az Lg képét még nem láttam, hogy miyen de a paraméterei jók és ott az edge led plus is, nekem a legfontosabb, hogy éles kontrasztos legyen a kép, a philips-ét láttam jónak nézett ki a sony sem volt rossz de milyen az Lg 5500? Az a baj a Tv-k ben, és most függetlenül attól, hogy plazma, Lcd, vagy Led, hogy sokmindent leírnak róluk de mikor ténylegesen ott vannak egymás mellett egy sorban és u.az az adás megy rajtuk akkor lehet igazán eldönteni, hogy mit tud...a sok műszaki parasztvakítás meg semmit nem ér...
Szóval ha tudnál ebben segíteni megköszöném, melyik a legjobb vétel??

[ Szerkesztve ]

(#258) Taylor87


Taylor87
csendes tag

Helloka!
Sajnos ez az egyetlen hibája ennek a tvnek hogy nem játsza le a dts-t sajna:S
Adee91: Gondolom külső vinyóról nézed a filmeket. Szerintem akörül keresd a hibát. Nem hiszem hogy a tv-be lenne a hiba. Nekem ugye 5500-om van de nálam semmi ilyen nincs.

(#259) Adee91 válasza Taylor87 (#258) üzenetére


Adee91
csendes tag

Hello!

Az mkv külső vinyóról,de a blu-ray az nem!PS3-ról megy a blu-ray.Neked is ilyen tv-d van?
Szerintem a 24p köröl lehet a bibi.Lehet ezt állítani valahol?

(#260) edvard75 válasza Taylor87 (#258) üzenetére


edvard75
csendes tag

Szia!

neked Lg 42Le 5500-öd van? Tudsz nekem véleményt mondani mennyire jó TV, képélesség...stb..
köszi.

(#261) edeleny válasza Adee91 (#259) üzenetére


edeleny
őstag

Nekem 32-es 5500-van, hálókábelen mennek át a filmek.
Az MKV-s fájlokkal semmi bajom nem volt idáig! (az Avatar-t 48 giga-ba szedtem le)
Viszont a DVD-vel annál több!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#262) AmstelKE


AmstelKE
csendes tag

Üdv Szakik!

Azt szeretném kérdezni, hogy az LG 42LE5300 és a 42LE5500 közt jelentkező árkülönbség csak az internetes plusz miatt van?
Vagy érezhető a LED (Edge) kontra LED Plus / LED (Edge) tulajdonság, és a 3mill 5mill dinamikus kontraszt???

Magyarul átlagos felhasználónak érezhető a különbség?

Köszi :R

(#263) Taylor87


Taylor87
csendes tag

Hello mindenki!

edvard75: Nem nekem sajna csak 32"-osom van de nagyjából csak a méretben különbözik meg ugye van benne local dimming is ami nem hátrány. A 32-re azt mondom hogy nagyon jó képe van éles és szerintem a kontrszt is nagyon jó. Egyébként azt vettem észre hogy a 100 hertzen sokkal jobban kijön az 1080p mint 50 hertz-en legalábbis szerintem

Adee91: Nem tudom nem hiszem hogy a 24 p lenne a gond mert akkor nekem is csinálnia kéne elvileg. Szerintem más lesz a gond de úgy tudom nem lehet kikapcsolni a 24p-t.

AmstelKE: Hát igen számít a led plus bár közvetlen viszonyítási alapom nincsen és az 5500-as ban van local dimming is.

(#264) kokó76


kokó76
csendes tag

Sziasztok!

Azokat kérdezném, akiknek Upc HD médiaboxa van és esetleg LG Led TV (5500-a)
Hiába kapcsolom be a médiaboxot és utána a tv-t, vagy fordítva, nem látja a tv a boxot! HDMI-vel csatlakozik!
Csak akkor jön be a kép,ha HDMI-ről átváltok egy másik inputra, majd vissza!
Ez így elég gáz és nem értem mi lehet a baj!
Várom az ötleteket!
Köszönöm!

(#265) SSwift2


SSwift2
tag

Sziasztok!

Vettem ma egy 42LE5300 tévét és észrevettem, hogy van 3 pixelhiba rajta.
Szerintetek cserélik ilyen hibára ha 3 napon belül van, vagy felesleges visszavinni?

(#266) Gee_1985


Gee_1985
tag

Sziasztok!

Az alábbi modellek között vacilálok:
42LE8500
42LX6500
Vagy ilyen kategóriában van más gyártótol?

Alapvetően PC-re kötve monitorként lenne használva 95%-ban, aztán filmnézés, TV adás, majd játék - ilyen sorrendben.

Köszi a válaszokat.

(#267) Gee_1985 válasza SSwift2 (#265) üzenetére


Gee_1985
tag

Ha 3napon belül van és magyar garjegyet kaptál akkor igen, cserélik.

(#268) Taylor87


Taylor87
csendes tag

Hi!
Sswift2: Szerintem vidd vissza ki kell hogy cseréljék.

Észrevettem még egy hibát sajna a 5500-on. Nem tudom hogy csak nálam van vagy másnál is ha van lehetőség próbáljátok már ki légyszi. A lényeg hogy kipróbáltam egyik este a tv fejhallgató kimenetét és rádugtam egy fejhallgatót és azt vettem észre hogy a tv adások normál hangerőn mennek minden oké de átkapcsoltam konzolra és ott majd hogy nem maxra fel kellett tennem a hangerőt hogy lehessen hallani valamit. 95-n volt olyan átlag hangerő a fejhallgatón keresztül és már másik fülhallgatóval is kipróbáltam. Van valakinek hasonló tapasztalata?

(#269) HPAA válasza kokó76 (#264) üzenetére


HPAA
őstag

üdv
32" 5500 -al + upc dvr hd vel semi hasonlót nem tapasztalatam , rögtön behozza ha a megfelelő hdmi bemenetet kiválasztom

amit én is hiányolok ebből a szériából az az analóg rca kivezetés /nem mindenkinek van ám új optikai kábeles erőlködője ... :W /

************* censored

(#270) HPAA válasza SSwift2 (#265) üzenetére


HPAA
őstag

szerintem mindenképp gariztasd le

************* censored

(#271) HPAA válasza edeleny (#261) üzenetére


HPAA
őstag

"Viszont a DVD-vel annál több!" ezzel mire gondolsz ?

************* censored

(#272) SSwift2 válasza Taylor87 (#268) üzenetére


SSwift2
tag

Visszavittem a tévét, minden gond nélkül kicserélték :)
Egyébként nagyon tetszik a tévé, szép képe van.

(#273) zed juron


zed juron
aktív tag

Nekem az alábbi a tapasztalatom a LG vs Samukkal. 46"-os méretekben gondolkozva.

A sima LCD tv-ig ár/érték viszonylatban qrva jók az LG-k. Ez kezdődött az LH3000-sel most meg az LD450-től felfelé bármi.

A Samuban a C650-es az ami jó, node annak az ára is magasabb.

Ledekben viszont a Samu legtöbb terméke észrevehetően jobb mint az LG Ledes cuccai, ár/érték viszonylatban is.

Ha olcsón LCD-t vennék, akkor LG-t, ha több pénzt szán rá az ember LED-et akkor Samut. Esetleg a Samutól a C650-et.

[ Szerkesztve ]

(#274) kmarton


kmarton
tag

Sziasztok

[link] Egy ilyen tv várárlása előtt állok. Monitornak szeretném használni. Nem találok sehol tesztet róla az. Az imput lagja érdekelne S-IPS panel van benne a hivatalos oldal szerint.

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#275) Gee_1985 válasza karicsek (#222) üzenetére


Gee_1985
tag

Hi!

Tudnál tapasztalatokat írni az előző HSZ-emre vonatkozóan?

Köszi.

Üdv.

(#276) Aletta


Aletta
csendes tag

LG 32LE5500 készüléket vettem 2 napja webáruházból (ittveddmeg).
Kérdésem az lenne, hogy a Kép beállításnál nincs TrueMotion beállítási lehetőség és én úgy tudom, hogy kellene lennie.
Másik kérdésem, hogy hogy tudom leellenőrizni, hogy azt a készüléket kaptam, amit rendeltem, tehát nem más, esetleg gyengébb típust? (A hátulján levő címke LE5500-t mutat, de hát az csak egy címke)
Köszi

(#277) HPAA válasza Aletta (#276) üzenetére


HPAA
őstag

ha "nincs" true motion a menüben az gond
kép beállítások legalsó menüje , illetve ha nyomsz egy felfelé-t akkor rögtön ráugrik , szerintem nézd meg még 1x

az emlitett cégtől én is rendeltem már és az is jött amit kértem
konkrét esetben is szerintem nem vertek át
de kezdd el nézni pl a hátsó konzolt , lan csatlakozó , wireless spec aljzat megvan -e stb...

************* censored

(#278) Aletta


Aletta
csendes tag

Az LG oldalán a
http://www.lg.com/hu/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=32LE5500&matchedModelCode=7000001491&searchEngineModelCode=32LE5500&initialTab=documents&targetPage=support-product-profile
linken található használati útmutó 32. oldalán a KÉP felratú ablak jön fel nekem és ott nincs TruMotion opció.
Tud valaki segíteni?

Köszi

(#279) Gee_1985 válasza Aletta (#278) üzenetére


Gee_1985
tag

Szia!

Szerintem hívd fel a hivatalos LG szervízt és kérdezd meg tőlük.
Hátha valami altpusszámban van eltérés és ezért mégsem támogajta.

A B megoldás az lehet hogy valamilyen beállítás miatt nem jeleníti meg.
Ugyanis egyes beállítások alatt nem minden funkció érhető el.

(#280) breal11 válasza SSwift2 (#272) üzenetére


breal11
tag

Honnan vetted és mit mondtak a cserénél? 1 hiba esetén is cserélték volan? :F

(#281) Gee_1985 válasza breal11 (#280) üzenetére


Gee_1985
tag

Az LG-nél 3 napos pixelgarancia van.
Akár 1 nem teljes pixel hibánál is kötelesek cserélni.

(#282) cetabon válasza HPAA (#277) üzenetére


cetabon
csendes tag

Szia HPAA!
Ezt a TRUE MOTION-t, hogy érdemes beállítani.
Gondolok itt a BLUR ás a JUDDER beállítására.

(#283) zolika17


zolika17
csendes tag

Sziasztok!

Sajnso nem lapoztam végig mind az 50 oldalnyi hozzászólást lehet, hogy már volt róla szó. De a DTS hang-ot, hogy lehet átengedni az LGLE5300 tévéken?. Csak oyaln beállításttaláltam, hogy AUTO, meg PCM. A Dolbyval nicns gond azt át is engedi AUTO beállításon szépen. Erősítőm meg mindkettőt tudja de DTS-nél meg se moccan mkv fileoknál :(

Válaszokat köszi

(#284) HPAA válasza cetabon (#282) üzenetére


HPAA
őstag

hát ,ezt nem igazán értem/vágom

mivel nállam alacsony-magas-ki értékek választhatóak

************* censored

(#285) Thewi


Thewi
tag

Megérkezett a tv. / 42le5500 /
Több gondom is lenne. A PR telecom beltéri egységével scart csatlakozóval összekötve nézhetetlenül szar. Hiányoznak a színek és remeg az egész kép. Kompozittal pedig a DVD nem üzemel / nem támogatott formátum / vagy valami ilyesmit ír.
Valakinek ötlete, hogy mitől nem működik rendesen?

(#286) kokó76 válasza zolika17 (#283) üzenetére


kokó76
csendes tag

Szia!

Az LG nem tudja lejátszani a DTS hangot, a Samuk tudják már!

(#287) kokó76 válasza Thewi (#285) üzenetére


kokó76
csendes tag

Scartal nem is lesz jó minőség, főleg ha digitális beltéri!
Én is most cseréltem le HD beltérire és HDMI-n keresztül csatlakozik!
A sima adók is jól nézhetők, de a HD adók az ütősek!

A DVD-t nem tudom!

(#288) HPAA válasza Aletta (#278) üzenetére


HPAA
őstag

hát , a kedvedért én letöltöttem ezt a pdf-et de nekem a 32.-oldalom a talp felszerelése jön be ...

egyébként tök8 amúgy , ha a kép menű legalsó /lehet ám lapozni !!! , görgetni.../ eleme nem a trumotion akkor gondod adódhat...

************* censored

(#289) HPAA válasza Thewi (#285) üzenetére


HPAA
őstag

a scart-ot szerintem felejtsd el ... :(

************* censored

(#290) zolika17 válasza kokó76 (#286) üzenetére


zolika17
csendes tag

Nem le akarom játszani, hanem át akarom engedni rajta optikai kábelen ....

(#291) zolika17 válasza kokó76 (#286) üzenetére


zolika17
csendes tag

Ja és kaptál már választ az AC3 át kódolási kérdésedre kokó? Irtam neked Privibe. De ha kell leirom az egész forumnak. Találtam rengeteg programot amivel könynen el lehet ezt intézni.

(#292) kokó76 válasza zolika17 (#291) üzenetére


kokó76
csendes tag

Hali!

Nem kaptam üzit!
Nem igazán találtam működőképes megoldást, megköszönném ha megosztanád!
Köszi!

(#293) zolika17 válasza kokó76 (#292) üzenetére


zolika17
csendes tag

Szia!

Ez az egyik legjobba mit találtam, ki is próbáltam midnent lehet vele :

http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/

illetve még ez is hasznos:

http://www.videohelp.com/tools/MKVExtractGUI-2

Az első egy komplett csomag. Elindítod letöltés és kicsomagolás után az mmg-t az a GUI felület hozzá behúzod az mkv-t aztán ami nem kell belőle kiveszed a pipát. Egyre kell figyelni, nekem utána nem ment még gépen se smplaxerrel az új mkv amit csinált. Erre az a megoldás, hogy van egy extra options fül --> Compression : none -ra kell állítani, midnen audio és videó sávnál amit benen hagysz. Ha nemmegy írjatok csinálok képeket is. De nem egy nagy ördöngőség :) sok szerencsét hozzá.

Üdv.:Z

(#294) zolika17 válasza kokó76 (#292) üzenetére


zolika17
csendes tag

Illetve akkor ki mit tud modnani erről a DTS hang átengedésről? Ezer éves dvd lejátszóm is át tudta engedni magán a hangot úgy hoyg ne nyuljon hozzá majd csak az erősítő. Megvétel előtt ebbena hitben is éltem, hogy ha már nem kódolja legalább átengedi. De nekem valamiért nem :S

(#295) zolika17 válasza kokó76 (#292) üzenetére


zolika17
csendes tag

Ja és ezt nagy igyekezetemben kifelejtettem, ami a lányeg ha kisszedted az általában angol dts hangot akkor nyomás és ráeresztheted ezt : http://www.videohelp.com/tools/eac3to
Aztán az mkv tools os progival vissza tudod tenni merge opcióval ( simán hozzáadod és beteszi )

Üdv.:Z

(#296) cetabon válasza HPAA (#284) üzenetére


cetabon
csendes tag

Nálam van :
Alacsony
Magas és a :F
Felhaszláló és ezen belül állítható 0-10-ig a Blur és a Judder szintje.

(#297) Thewi


Thewi
tag

Sziasztok!

Mint írtam korábban az új tv / le5500/ nem akar a beltéri egységgel működni. Scart csatlakozóval van összekötve a tv-vel. A kép csak zöld és kék színekből áll, és búg az egész.
Esetleg valakinek ötlete? A szolgáltató a PR telecom és digitális csomagom van, egy szar scart csatlakozós beltérivel. / conax + PR kártyával működne a vacak beltéri nélkül? /
Nem lehet, hogy a tv szarakodik? Még van pár napom, hogy kicseréltessem. USB-vel a filmek normálisan mennek, és a net is szépen megy a tv-n. Viszont valaki leírhatná pontosan , hogy a HDMI csatlakozóval hogyan kell a számítógéppel összekötni. Ha csatlakoztatom a tv-t a monitoron csak a háttérképet látom/ ikonok eltűnnek /, és a tv nincs jel felirat van. / win7 64 /
:F

(#298) zolika17 válasza Thewi (#297) üzenetére


zolika17
csendes tag

Szia!

Uh Mennyi kérdés. Csak egy részére tudom a választ de semminél talán az is több :D. Elvileg conax PR kártyával kéne működnie. Megpróbálhatod azt, hogy az antenna kábelt rádugod a tv-re simán és a beállításokban megkersetetted az adásokat. Ki kell hogy dobjon rengeteg dvbt-set amt ugyan nem tudsz majd dekodolni, de talán lesz ott pár analóg is amit igen (persze csak ha rajtahagyták - nálunk pl. másik szolgáltatónál vagyok de rajta van -).

Nagy valószínűséggel vagy a beltéri egységed beállítását lenen érdemes megnézni vagy azt a scart kábelt amit adtak, akkor szokott még csak ilyen szép szuper egy vagy két, piros vagy kék, esetleg zöld színű lenni ha valamelyik csatiba nem jól van teljesen bedugva a kábel, ezt is érdemes ellenőrizni. Aztán a beltéri egységben is nézd meg érdemes a kimeneti jelet RGB-re állítani.

"Ha csatlakoztatom a tv-t a monitoron csak a háttérképet látom/ ikonok eltűnnek /, és a tv nincs jel felirat van. / win7 64 /
"

Ezt nem biztos, hogy jól értem de a lényege az, hogy vagy a monitoron vagy a tv-n ilyenkor csak a háttérképet látod, ez teljesen jó működés egyébként azért mert osztott asztalt hozol létre azzal hogy bedugod a tv-t is vagyis egy második képernyőt, annyi a dolgod, hogy kijelöld az elsődleges megjelenítőt. Asztal jobb klikk --> képernyőfelbontás --> észlelés (két kijelzőt kell látnod). Ezután beállítani az elsődlegest és a másodlagost.

Remélem sikerült mindenre válaszolnom.

Üdv.:Z

(#299) Gee_1985


Gee_1985
tag

Erre valaki?

(#300) Thewi válasza zolika17 (#298) üzenetére


Thewi
tag

Köszi a segítséget.
Az RGB lett átállítva CVBS-re és megjöttek a színek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.