Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) zsoltika29 válasza BloodRay (#700) üzenetére


zsoltika29
tag

Lg-nek melyik hivatalos netes boltja?

A 47LD950-t látta már valaki élőben?

[ Szerkesztve ]

(#702) turho válasza BloodRay (#700) üzenetére


turho
őstag

Üdv!
Az LG 42LE4500-assal probléma van vagy régebbi modell hogy nem ajánlod?
Eddig okosabb áron nem találtam csak 37LE300-asat (ha jól írok) azaz 13 cm-rel kisebbet. De persze jó lennne tudni hol éri meg megvenni, és hol kapok pixelhiba-menteset. :(
Van tipetek boltra ahol megnézhető ez? Vagy éljek a 8 napos visszavásárlásival?

(#703) turho válasza BloodRay (#700) üzenetére


turho
őstag

Egyébként megálmodtam hogy vezek akkor inkább LG 37LE5300-asat, de egyszerűen ne tudom honnan vegyek jó áron, pixelhibaenteset lehetőleg, ingyenes vagy olcsó kiszállítással...már összezavarodtama sok online shopon :( nem kapzsi vagyok hanem csórók vagyunk, ez az egyik. A másik: a pixelhibáért harapok....Adj tanácsot hogy járjak el.
(BP. XVII. kerületi vagyok de nem régóta...).

(#704) csonkasz válasza turho (#703) üzenetére


csonkasz
csendes tag

Hívd fel ezt a számot. 06208517709. 18.ker. Ugyan egy év gar-ral adnak mindent, de kérdezd meg, milyen TV-jük van éppen.
Ha érdekel így is. Ha nem, sztornó.

Én nála vettem a 47LE5500-at 185-ért két hete.

[ Szerkesztve ]

(#705) turho válasza csonkasz (#704) üzenetére


turho
őstag

Kösi, de a 2 évreszükségem lenne, nem akarom elcseszni ezt az opciót... :R

(#706) csonkasz válasza turho (#705) üzenetére


csonkasz
csendes tag

Ha ez (http://index.hu/gazdasag/2011/04/15/nyugat-europaban_a_kola_is_finomabb/) igaz a műszaki cikkekre is, akkor nincs mitől félni.
És valószínű igaz.

(#707) BloodRay válasza turho (#703) üzenetére


BloodRay
veterán

Sokkal jobban fogsz járni az LE5300-al. :K
Webshopban sajnos nem tudok segíteni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#708) turho válasza BloodRay (#707) üzenetére


turho
őstag

Megnézem mindkét készüléket, a keret adot, afeleségem is segít dönteni. De egyik se tűnik rosz választásnak.
Köszi, üdv Zoli
ui: anno az LB1R tv-m is csúcsnak számitott, mai szemmel ránéze szörnyű elavult panelja volt.... :)

(#709) BloodRay válasza turho (#708) üzenetére


BloodRay
veterán

Sajnos az LE4500 viszont mai szemmel nézve sem túl jó. Épp egy kicsit jobb mint a Samsung C5000 ami egy rettenet.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#710) turho válasza BloodRay (#709) üzenetére


turho
őstag

Annyit kérdeznék ég tőletek, és tőled mint tv-gurutól, ezeka tv-k (4500 5300 stb amin van usb-ajlzat) lejátszanak laptop hdd-rackről filmet? Kezelnek vinyót, illetve van méet és filerendszer-korlát?
Előre is köszi :R

(#711) BloodRay válasza turho (#710) üzenetére


BloodRay
veterán

Nincs méret és file-rendszer korlát, kezelnek winchestert. Az egyedüli lényeges, hogy elég áramot kapjon a winchester. Tehát vagy külső tápos legyen, vagy ne legyen túl sokat fogyasztó.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#712) Wuff


Wuff
csendes tag

Helló!
Van egy LG LE5500-as TV, a probléma pedig a következő: Van egy régebbi Corsair Flash Voyager pendrive-om, illetve nemrég vettem egy Kingston DT500-ast is. Mindkettőnél az a hiba lép fel, hogy véletlenszerűen leáll (kiugrik) filmnézés közben, illetve néha akadozik a kép.
Viszont van egy noname, ajándék 2 GB-os pendrive amiről minden végigmegy, méghozzá akadás nélkül.
Próbáltam sorozatokat és nagyobb 1080p-s film darabot is. Az eredmény mindegyiken ugyanaz, a jobbnak számító pendrive-okon nem megy, a másikon meg igen. Az tehát nem számít, hogy milyen minőségben van az adott anyag. Megjegyzem próbáltam egy másik ugyanilyen TV-n, és az eredmény szintén ugyanaz volt..

Van valakinek hasonló tapasztalata? Mi lehet a gond?

(#713) GabN73


GabN73
addikt

Sziasztok!

Van valakinek LG 32LD450ese? Érdekelne hogy neki hogy van beállítva :)

(#714) turho válasza BloodRay (#711) üzenetére


turho
őstag

Nos, remek, működik tökéletesen egy 500 GB Samsunggal, 1080p mkv-k...hát, hatalmas gyönyörű. Köszi a helpet! :K

(#715) borkarico


borkarico
aktív tag

Sziasztok!

Kinek mi a véleménye LG32LE5500 és LG37LE5300 LED tévékről?

ezt a 2őt néztem ki magamnak, csak nem tudom melyiket válasszam....

árban nem sok különbség van köztük (edigitálon), elsőre a nagyobbra szavazok, csak nem tudom mivel tud kevesebbet mint a kisebb 32"-os.

Ezért kérem a segítségetek, hátha tudtok segíteni a döntésemben.

előre is köszi.

üdv.

Powered by iPhone 14 Pro Max

(#716) borkarico válasza turho (#703) üzenetére


borkarico
aktív tag

Szia én is épp ezt néztem ki, edigital-ba most 150k és van rá 15 havi ingyen hitel is, Lg37le5300rol van szó :) ja és ingyenes a kiszállítás. Üdv

[ Szerkesztve ]

Powered by iPhone 14 Pro Max

(#717) BloodRay válasza Wuff (#712) üzenetére


BloodRay
veterán

Szia!

Nem tudom mi lehet a gond. Én egy 8GB-os Corsair flash survivor-t használok nap mint nap, de ilyen problémával még nem találkoztam.

(#715) borkarico -> LE5500 és 5300 32/37"-ban csak a netes funkciókban különböznek(5300-ban nincsenek netes applikációk, dlna, wifi támogatás...), valamint annyiban, hogy az LE5500-nak háttérvilágítású a távirányítója.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#718) borkarico válasza BloodRay (#717) üzenetére


borkarico
aktív tag

Köszi!

Led EDGE és LED Plusban is különbözik az le5300(led edge) és le5500(led plus/led edge).

mennyire számít ez?

nekem nem fontos a net tv-n.

valamint azt sem tudom mit jelent a LED háttér megvilágítás/LED háttér megvilágítás vezérlés....:)

tudnál ebben segíteni?

köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Powered by iPhone 14 Pro Max

(#719) borkarico válasza borkarico (#718) üzenetére


borkarico
aktív tag

ja és média márktos szakeldó állította hogy az le5300 és le5500ben más más panel is van.

mennyire igaz ez?

Powered by iPhone 14 Pro Max

(#720) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

Sziasztok!

Max. 230-250e Ft-ból milyen 46-47"-os LCD LED-es TV-t ajánlanátok?

USB-ről jó ha lejátszik több mindent, de LAN csatlakozó, NET-es felület, Youtube, stb... felesleges, nincs rá szükség.
USB-ről való lejátszás sem a leglényegesebb szempont.

Ami fontosabb lenne: szép kép + jó minőség (készülék).

Köszönettel:
Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#721) drstupid válasza ferkoboy (#720) üzenetére


drstupid
tag

Ha nem fontos a net akkor 47le5300, szép kép akkor 47le7500 persze elég más a kettő ára

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#722) ferkoboy válasza drstupid (#721) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Fontos azért az ár is.
47le5300-at nem tudtok valahol olcsón, ahol rendes gari is van rá?

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#723) BloodRay válasza borkarico (#718) üzenetére


BloodRay
veterán

LED Plus csak 42"-os mérettől van. Egyébként nem rossz dolog szerintem.
Led háttér megvilágítás vezérlés a local dimming. Ezt csak led plus-os vagy hátsó(full) ledes készülék tudhatja(full ledes közül sem tudja mind más gyártóknál, sőt...).
Valamennyire különbözhet az LE5300, 5500 panelja, de alapvetően nagyon hasonlóak.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#724) borkarico válasza BloodRay (#723) üzenetére


borkarico
aktív tag

LG Honlapján azt írja hogy az LE5500 sorozatban 32"-tól van LED Plus. csak azért kérdezem hogy akkor higgyek nekik vagy sem?:D

üdv.

Powered by iPhone 14 Pro Max

(#725) zsoltika29


zsoltika29
tag

Hali! Ma voltam az MM-be.Megnéztem a 42lw4500-at hát nem voltam elájulva a 3D-től.
Az a szemüveg, amit adtak hozzá az röhejes volt.

Két méterről néztem mert a polcok miatt nem tudtam messzebb menni hát igaz hogy 3d-ben nem full hd, de ilyen távolságból még látszottak a polarizált csíkok.

Kérdeztem az eladót, hogy én ezt a polarizált jelet nem tudom-e szoftveresen ráküldeni a tv-re pl power dvd 11. Azt mondta, hogy az nem lehetséges,mert különleges panel van benne.

Akkor rákérdeztem,hogy moziban is különleges vászon van? Erre azt mondta hogy azt nem tudja, de neki mennie kell mert szünete van. Na erről ennyit.

A lw 650s is ilyen képminőséget tudhat, mint az lw4500?

Ha igen akkor nem tudom hogy jobb-e ez a technológia,mint a vibrálós? :))

(#726) ferkoboy válasza zsoltika29 (#725) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

A vászon nem ad jelet, ezt azért ne feledd. Ott a vetítőben lehet felbontva a vetített kép horizontálisan és vertikálisan polarizált részekre.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#727) zsoltika29 válasza ferkoboy (#726) üzenetére


zsoltika29
tag

Az oké. hogy a vászon nem ad jelet. Hülye azért nem vagyok! :)

Arra vagyok kíváncsi,hogy szoftveresen előtudom-e állítani ezt a polarizált jelet vagy nem?

Mert ha igen minek a 3d-s tv.

(#728) ferkoboy válasza zsoltika29 (#727) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szoftveresen édes kevés vagy. Szoftveresen egy adott pixelt nem tudsz polarizálni.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#729) BloodRay válasza borkarico (#724) üzenetére


BloodRay
veterán

LE5500-ban 42"-tól van led plus ebben biztos lehetsz.

(#725) zsoltika29 -> Nem tudom te mit láttál, de én láttam eleget LW5500-at és nagyon jó a 3d-je, cseppet sem látszanak már másfél méterről sem csíkok... A mozis megoldás meg teljesen más, lehet az eladó nem akart belemenni a dologba.
Egyébként egyértelműen jobb ez a technológia mint a shutteres szerintem. Nem tudom te mit láttál, vagy mi lehetett ott a probléma, de azok között akik a környezetemben látták mindkét megoldást én még olyannal nem találkoztam aki az aktívat választotta volna.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#730) zsoltika29 válasza BloodRay (#729) üzenetére


zsoltika29
tag

Hali! Én az 42lw4500-at láttam, az MM-ben.

Igaz nem vittem magammal 3D-s anyagot, de legközelebb inkább viszek.

Én úgy láttam mintha látszanának a csíkok.

Nem tudom első látásra nem győzött meg hátha később nagyobb szériát is megtudok nézni.

Elviekben én is úgy gondolom, jobb technológia, de ez az első találkozás nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#731) zsoltika29 válasza ferkoboy (#728) üzenetére


zsoltika29
tag

Azért kipróbálnám egy polarizációs szemüveggel a szoftveres megoldást mielőtt vennék egy új lg-t. :)

(#732) ferkoboy válasza zsoltika29 (#731) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szerintem előbb olvass utána. Szoftveresen ha tudsz egy képen belül bizonyos pixeleket a többihez képest 90 fokkal elforgatva polarizálni, akkor szólj nekem is, vevő lennék a dologra, 7 számjegyes összeggel...

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#733) zsoltika29 válasza ferkoboy (#732) üzenetére


zsoltika29
tag

A power dvd 11.-el át lehet alakítani szerintem. A 3d-s polarizált kép ugyan úgy néz ki mint amilyet lg-n láttam. Ugyan olyan csíkos.

(#734) drstupid válasza zsoltika29 (#730) üzenetére


drstupid
tag

pont szemből kell nézni a képet ha 20fokos a látszószöge, szóval ha fölé állsz akkor eléggé szétcsúszik a kép, csíkot nem tudom hogy látsz 42" tvt 3-4 méterről kell nézni, gondolom te nem ilyen távolságból nézted :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#735) ako001


ako001
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Lehet hülye kérdés de valaki el tudná mondani,hogy minek kell szerepelni egy hivatalos Lg garancialevélen,mert most akarok rendelni Le8500-t és nem szeretnék ilyen netboltos garanciával bajlódni.
A választ előre is köszi!

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#736) zsoltika29 válasza drstupid (#734) üzenetére


zsoltika29
tag

Nem. kb. 2 méterről, mert nem tudtam hátrébb menni, hülyén volt a tv elhelyezve.

(#737) Rent


Rent
senior tag

Hali! Véletlenül bement az LCD topikba is. Szóval. Tudnátok valami infót az 55le5300-asról? Specifikációit már fejből vágom, mert kinéztem 1 hete, még pár hónap és összejön az ára. Szóval jó választás lenne? Megbízhatóság? Állítólag bővíthető 5 évre a 2-ről az LG-kre a gari. Ez igaz? Thx a válaszokat!

(#738) Gabga


Gabga
csendes tag

Tegnap megnéztem élőben az Lg 42lw5500 és a Lg42lv 5500-as készülékeket.Egy kis vélemény leírás.Mindkét készülék képe szinte tökéletes.A 3D-ben is szépek a képek és azokkal a csíkokkal nem találkoztam amiket az előző fórumozó említett.2D-3D-be is jól muzsikált.Az internet egy kicsit lassú volt.A flash tartalmakat nehezen töltötte be.De ezt leszámítva semmi probléma.
Viszont az MM-ben az eladó nem tudott választ adni arra,hogy az mkv formátumú filmeket is át tudje-e konvertálni 2D-3D-be.Ő szerinte csak a HD felbontásu adásokat és filmeket tudja 3D-be.Valaki esetleg tud erre választ adni?Pl BloodRay.

(#739) tevike


tevike
senior tag

Sziasztok,én csak kíváncsiságból írtam ide,hogy szerintetek melyik és miért jobb?! Egy Samsung full hd Led tv vagy egy LG full hd Led tv?Mondjuk olyan 100cm +az árfekvés persze képzeletbeli azonos :)
Én saját tapasztalataim a Samsung felé húznak,de javítsatok ki ha nem így van.Olvastam sok pozitívat most itt az LGről,de valami okosabb embert szívesen meg hallgatnék! :U

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#740) kgy89


kgy89
csendes tag

Üdv!

Az LG LE5500 alapból hány Hz-s? 50 vagy 60?

(#741) csonkasz válasza kgy89 (#740) üzenetére


csonkasz
csendes tag

http://www.lg.com/hu/televizio-audio-video/tv/LG-led-lcd-tv-42LE5500.jsp

(#742) kgy89 válasza csonkasz (#741) üzenetére


kgy89
csendes tag

Akkor ezek szerint 100Hz. Azt gondoltam, hogy azt külön be lehet kapcsolni és alapból 50 vagy 60Hz.

(#743) ako001


ako001
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Valaki látott már élőben LE8500-at,mert úgy tudtam ennek matt a kijelzője,de mikor telefonálgattam a rendelése miatt az egyik eladó azt mondta,hogy majdnem mint a tükör.Most akkor mi is az igazság?Nekem alapfeltétel a matt kijelző mert elég világos helyre lesz.
A választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#744) BloodRay válasza drstupid (#734) üzenetére


BloodRay
veterán

2 méter a 42"-hoz bőven elég. 55"-hoz kell a 2-3 méter mert az már tényleg szétcsúszik 1-1,5 méterről még.

(#737) Rent -> 55LE5500-at vegyél akkor inkább. Ebben a méretben az 5300-as már elég gyenge tapasztalatom szerint. 5 év garanciát lehet, hogy lehet venni pluszban ha erre gondolsz.

(#738) Gabga -> mkv-ket is át tudja természetesen kódolni(gyakorlatilag bármilyen forrást kivéve talán a komponens csatlakozóét ahogy tapasztaltam). Én 720p-vel már teszteltem pendrive-ról, nem volt rossz egyáltalán.

(#739) tevike -> Konkrét modellekre kérdezz, mert így kicsit túl sokat tudnék írni és ahhoz most nincs elég időm. :B

(#742) kgy89 -> Ezt ki-be lehet kapcsolni természetesen. Alapból minden tv 50-60Hz-es jelet kezel le(a "600Hz"-es plazmák is).

(#743) ako001 -> LE8500-nak természetesen nem matt a kijelzője, mivelhogy "borderless"-es, azaz üveglap fedi az elejét. ;) Ha nagyon zavarna a csillogás akkor nézz szerintem LE5500-at, vagy LV5500-at, esetleg az ideiek közül még valamelyik magasabb kategóriást, ezek 650S-ig mind matt panelesek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#745) ako001 válasza BloodRay (#744) üzenetére


ako001
aktív tag

Köszi!
Lehet le kell mondjak a full led tv-röl,nem igazán akar ez nekem összejönni,sajnos a matt panel nekem nélkülözhetetlen.
Akkor ha jól értem az 55"LW650s is még matt.
Erre az egyik boltban az eladó azt mondta ennek van a leggyengébb képe az 55" között :Y Ez vajon mennyire lehet igaz,mert a korábbi beszélgetéseinkből nekem nem ez jött le.

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#746) BloodRay válasza ako001 (#745) üzenetére


BloodRay
veterán

LOL, nem tudom milyen eladó mondta ezt. :)
650S-nek kalibrálva nagyon is jó képe van(55LW650S-t tesztelgettem múlt héten, nem volt rá panasz plazmás ismerőstől sem). Local dimminges ez a modell is.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#747) ako001 válasza BloodRay (#746) üzenetére


ako001
aktív tag

Nem emlékszem,valamelyik nettboltos eladó mondta miután kiderült,hogy az le8500,nem matt,majd rákérdeztem a 650s re,van e és mennyi,ekkor mondta,hogy itt áll közöttük és ennek van a leggyengébb képe a boltbánlevők között :F
A felhősödés mennyire van jelen ennél a készüléknél?

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#748) BloodRay válasza ako001 (#747) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem is tudom, hogy nem állították be helyesen, vagy csak szimplán nem azt akarta neked eladni... Egyébként is 55LW650S netboltban náluk?... Melyik bolt volt ez?
Felhősödés nem jellemző a készülékre. Azért ez már messze nem a gagyi technológia és a local dimmingje is elég jól működik.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#749) ako001 válasza BloodRay (#748) üzenetére


ako001
aktív tag

Sajnos már nem emlékszem melyik volt mert elég sokat felhívtam,aznap.Szóval akkor szerinted nyugodtan gondolkodhatok a 650s-be az le8500 helyett.

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#750) BloodRay válasza ako001 (#749) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem nyugodtan, egyáltalán nem rossz készülék az ha csak simán a képminőséget nézzük akkor sem. Mondom Panasonic-os ismerős mondta, hogy milyen jó képe van, ami pedig nagy szó LCD/LED LCD esetén tőle. :D

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.