Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) #88471552 válasza BloodRay (#1299) üzenetére


#88471552
törölt tag

Egyébként ha nem megyek még az agyadra:

Volt nálam sokáig egy samsung le40c650 es tv.ahhoz képest mire számíthatok?
Tetszett a képe, de nem voltam azért elájulva mint azt sokan teszik.

(#1302) kirkri válasza BloodRay (#1298) üzenetére


kirkri
addikt

Nincs valami kósza információ arról, hogy milyen kamera kell majd hozzá?
Remélem nem a korábban 40k-ért árult. :Y

21 éve a Prohardveren! ™

(#1303) BloodRay válasza #88471552 (#1301) üzenetére


BloodRay
veterán

Annál nagyobb az LG-k betekintési szöge és a fényereje.

kirkri -> kameráról még nem tudok biztosat

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1304) Toni12 válasza handras1969 (#1292) üzenetére


Toni12
csendes tag

Na sikerült. Megy a felvétel végre winyóra.
Csak a saját tunerjáról vesz fel, és csak digitális adást.
Set top boxon hdmi-n beküldött jelet sem veszi fel.
Viszon jó, hogy a tv nem kapcsol be hozzá, csak a felvétel megy.

(#1305) lovi27


lovi27
addikt

Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy az LG LCD szerviz menüjében hol található az információs rész, pl. a panel típusa, a működési órák száma, stb? Egyáltalán van ilyen rész?

(#1306) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok! Mi a különbség az LG LW 4500 és 5500 közt?? Milyenek ezek a 3D tv-k megérik az árukat vagy érdemesebb inkább sima LED tv-t venni? A másik kérdésem pedig az hogy az LW 5500-at már elvileg meg lehet venni 197.000Ft-ért az LW4500-at pedig 210.000Ft-ért 7db szemüveggel melyiket éri meg inkább megvenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1307) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Azt szeretném kérdezni hogy LG 42LV4500 tipusú TV-ről kinek mi a véleménye? Esetleg valaki használ ilyet és ha igen akkor legyen szives írjon valami véleményt akár jót akár rosszat is ha van. Előre is köszi a válaszokat.[link] Erre gondolnék és remélem jó a link amit adtam.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1308) BÁ Nutrition válasza pezo00 (#1306) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a 4500as nem smart.
a szemüveg ára meg 1000ft/db körül van szal arra nem kell sokat adni
5500 szerintem jobban megéri

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1309) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg vmi negativumot mondani a 32LE5500-as LG-ről? Ez az egyik kiszemelt modell, ami vásárláskor szóba jöhet.
Főbb kritériumok: 32", 100HZ, FULL HD, Edge LED, USB, WLAN. Max 140 e. ft.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#1310) nakimaki válasza Toni12 (#1304) üzenetére


nakimaki
csendes tag

Sziasztok! Régen olvasgatom a fórumot és végre múlt hét óta tulajdonosa vagyok egy LW650s-nek. Kérdésem lenne hogy hogyan sikerült a felvételt elidítani, ill. hogyan lehet előcsalni? Köszi.

(#1311) BloodRay válasza NÓPARA (#1307) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem rossz, még ugyan nem "smart", de legalább már 100Hz-es. Azért az 5500-nak jobb a képe valamivel.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1312) trafipax válasza pezo00 (#1306) üzenetére


trafipax
tag

Ha már kiadsz cca 200 ezret egy TV-ért akkor akkor inkább a nagyobb tudásút válaszd, mint hogy telel legyél add on okkal. azokat ha nagyon akarod később is meg tudod venni.

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#1313) pezo00


pezo00
tag

És ha a sima LED változatát veszem 42lv5500-at az 168.000Ft? vagy megér+ 30.000ft-ot a 3D változat? Egyébként jók ezek a fajta TV-k értem ezalatt hogy szép a képük, megbízhatóak....?Vagy ennyi pénzért van jobb vétel is a piacon?

(#1314) BloodRay válasza pezo00 (#1313) üzenetére


BloodRay
veterán

Jók és a 3D is megérheti az árát ha érdekel téged. Próbáld ki szerintem.
A Samsung-ok amik egész jók még(nem a 3D-k), de drágábbak.
Más márkát ledben nem nagyon ajánlanék. A Sony még úgy ahogy elmegy, de nem éri meg az árát. Szerintem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1315) trafipax válasza pezo00 (#1313) üzenetére


trafipax
tag

én lassan 1 hónapja vettem egy 37LV570s-t. nagyon meg vagyok elégedve vele, nagyon jó és szép képe van. nem bántam meg. Engem nem érdekelt a 3D, uhogy ebbe atémába nem igazán tudok mit mondani :)

amúgy +30k ért mit vennél pontosan?

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#1316) pezo00 válasza trafipax (#1315) üzenetére


pezo00
tag

Ezeket néztem:

42LW5500

LV5500

Vagy ha ebben az árban tudtok jobbat ajánlani akkor azt szívesen fogadom :)

(#1317) NÓPARA válasza BloodRay (#1311) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Helló BlooodRay!

Köszönöm a tanácsod. Az lenne még a kérdésem hogy kb 17 ezerrel kerül többe amit Te ajánlasz. Annyival jobb is lenne a Tv ? Vagy csak plusz technológia amit meg kell fizetnem ? A "Smart" technológia megéri a plusz költségeket? Előre is köszi a választ. :R Pár szóban ha lehetne ecsetelni hogy mivel jobb az LV5500. Megköszönném bár én is próbálok keresni még rá de a személyes tapasztalat többet ér. :R :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1318) pezo00 válasza BloodRay (#1314) üzenetére


pezo00
tag

Küldtem egy privát üzenetet!

(#1319) Toni12 válasza nakimaki (#1310) üzenetére


Toni12
csendes tag

Szia.
Amennyire tudom eddig csak LW 5500-on sikerült, de talán működik LW650s-re is.

1. A szervíz menüben át kell írni a DVR Ready sort 0-ról 1-re. A nyelv maradhat magyaron.
Régebben írtak már róla, olvass vissza: Meliconi Fully 8 távirányítóval, nekem
Thomsonnal sikerült.

2. A winchestert inicializálni kell. Menüben lehet.

A winyóról töröl mindent, és a szgép sem ismeri fel ezek után már.

Az oldal két nagy Guruja:
BloodRay és drstupid

(#1320) nakimaki válasza Toni12 (#1319) üzenetére


nakimaki
csendes tag

Szia !

Köszi. Megpróbálom és ha eredmény van akkor leírom én is. 500Gb-os lemezt terveztem hozzá ha működik. Egyébként kb mennyi időt lehet rögzíteni egy ekkora vinyóra? Gondolom van már némi tapasztalatod.

(#1321) a1connect válasza pezo00 (#1316) üzenetére


a1connect
csendes tag

EDigital-nál az LG 42LW5500 most 250.000Ft 5 év garanciával:
http://www.edigital.hu/LED_televizio/LG_42LW5500_Cinema_3D_LED_Televizio_5ev_gondoskodas_2+5+4_szemuveg+GRU_es_Monster_House_3D_Film-p240260.html

Ez még mindig elég húzós a többi kisbolt áraihoz képest ...

Média lejátszót milyent ajánlanátok a a fenti TV-hez?

Én a WD TV Live-al "szemezgetek". Állítólag custom firmware-el elég jól teljesít az árához képest. Ami fontos lenne, hogy optikai kimeneten kódolatlanul adja ki a hangot, mivel azt a régi házimozimra szeretném küldeni. Persze nem szeretnék bosszankodni, hogy nem játszik le rendesen egy-két torrentes full HD MKV-t.

(#1322) trafipax válasza pezo00 (#1316) üzenetére


trafipax
tag

Először is azt kell eldöntened, hogy kell-e a 3D. Mindkét TV-vel meg leszel elégedve, jól teljesítenek, szép képük van.
Ebbe az árkategóriába belefér még az LV570s ami annyival tud többet az 5500-nál, hogy LED Plus-os a háttérvilágítás (16 block ra osztja a hátsó ledeket) és DVB-S tuner is van benne. A megjelenített "Smart" tartalmak meg szerintem ugyanazok.

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#1323) Toni12 válasza nakimaki (#1320) üzenetére


Toni12
csendes tag

Szia !
Nem tudom mennyit lehet rögzíteni, mert én UPC-s vagyok, és digitális jel nem megy a tv-be csak egy pár kósza csatorna.
Én STB-bel veszem fel a digitális adásokat.
De a felvételi menü kiírja, hogy mennyit lehet még felvenni, csak én nem jegyeztem meg.
HD-ban mintha 50 órára emlékeznék, de lehet hogy tévedek.

(#1324) BloodRay válasza NÓPARA (#1317) üzenetére


BloodRay
veterán

Más paneljük is van, valamivel jobb az LV5500 képe. Maga a smart tv funkció csak egy kényelmi dolog, te tudod tetszik-e, használnád-e. LV5500-nak a csatlakozói is lefele, oldalra állnak, ez sem egy rossz dolog még mondjuk.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1325) nakimaki válasza Toni12 (#1323) üzenetére


nakimaki
csendes tag

Szerencsére nekem jönnek a kábelen a digitális csatornák. A minőségük is nagyon ott van a "sima" jelekhez viszonyítva. A csatornák 90%-án a tvműsor is megnézhető, csak egy OK gomb és már írja is , hogy mi megy most és meddig , és mi a következő műsor.

(#1326) Salvador20 válasza BloodRay (#1324) üzenetére


Salvador20
őstag

ehhez lenne egy kérdésem: nem látok rajta olyan hagyományos koax csatlakozót, ami analóg adásokra alkalmas és sajnos nekünk ilyen van otthon, valahogy megoldható, hogy mégis ezen nézzem majd, ha megvenném, vagy két tévét kell használnom,egyet a tvzéshez, egyet a mozizáshoz?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1327) BloodRay válasza Salvador20 (#1326) üzenetére


BloodRay
veterán

Normál, hagyományos antenna/kábelcsatlakozó van rajta természetesen. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1328) Salvador20 válasza BloodRay (#1327) üzenetére


Salvador20
őstag

videók alapján én a dvb-s-t látom rajta, a csavarosat, nekem meg olyan kell, mint a régi szép időkben volt, vagy ez kontinensenként változik én meg amerikai bemutatót néztem?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1329) BloodRay válasza Salvador20 (#1328) üzenetére


BloodRay
veterán

DVB-S csatlakozó nincsen LV5500, LW5500-on. ;) Csak az LV570S, LW570S és LW650S modelleken(meg egy belépő leden). Régi jó antenna csatlakozó meg minden van elhiheted nekem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1330) Salvador20 válasza BloodRay (#1329) üzenetére


Salvador20
őstag

oké:)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1331) Aaron8


Aaron8
csendes tag

Sziasztok! Van egy lg 32le5300-as tv-m, minden remekül működik csak egy "problémám" van vele: be-ki kapcsoláskor kattan egyet, nem nagy dolog de mégis fura. Szerintetek mi lehet ez?

(#1332) Salvador20 válasza Aaron8 (#1331) üzenetére


Salvador20
őstag

időzítő, ahányszor kattan,annyival kevesebb van neki hátra, a tiednél a tipusjelzésben van benne a maximális kattanások száma: 5300db ;]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1333) BloodRay válasza Salvador20 (#1332) üzenetére


BloodRay
veterán

;]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1334) NÓPARA válasza BloodRay (#1324) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Helló!

Köszi az információt! Megbeszélem a dolgot és majd el döntjük hogy melyik legyen:) Azért megpróbálunk megnézni élőben is majd egy ilyen TV-t hátha sikerül na meg reméljük kicsit még megy majd lejjebb az ára is:) Utólag is köszi és olvasgatok tovább hátha még írodnak jó dolgok majd a vásárlás napjáig. :R :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#1335) BloodRay válasza NÓPARA (#1334) üzenetére


BloodRay
veterán

Nincs mit. Mindenképp próbáljátok megnézni élőben.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1336) Salvador20 válasza Aaron8 (#1331) üzenetére


Salvador20
őstag

viccet félretéve, nekünk van egy régi 42-es philips, az is kattan egy óriásit bekapcsoláskor, de szerintem a hangszóró lehet

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1337) Aaron8 válasza Salvador20 (#1336) üzenetére


Aaron8
csendes tag

Köszi! de akkor ez nem nagy baj?

(#1338) Salvador20 válasza Aaron8 (#1337) üzenetére


Salvador20
őstag

reméljük, nem vagyok se villamosmérnök, se villanyszerelő, csak tippelek

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1339) ezozo válasza Aaron8 (#1331) üzenetére


ezozo
tag

Hali,nekem is van egy 37LE5300 és kattan,nem hinném hogy ez probléma lenne nagyon király tévé :)

[ Szerkesztve ]

LG 50UK6950PLB-POCO X3 Pro 8/256-Ps4 Pro-Ender3 v2

(#1340) nakimaki válasza drstupid (#1150) üzenetére


nakimaki
csendes tag

Szia !

Lw650s-nél tudsz vmit hogy menjen a DVR?
Próbáltam a Meliconi-val a leírt módon , de nem jön elő a menü :W
Van esetleg tipped hogyan lehet?
Köszi előre is.

(#1341) kovlvi


kovlvi
csendes tag

Az LG LV5500-es tévémet szeretném összekötni a kb 8 m-re lévő PC-mel. Egy megfelelő hosszúságú VGA kábel mellé kell még valami (nincs HDMI kimenetem :W )?
(Audio jel átvitel?)
Milyen megoldást javasolnátok?

kovlvi

(#1342) BloodRay válasza kovlvi (#1341) üzenetére


BloodRay
veterán

Rakd közelebb a gépet. De most komolyan. Vagy vegyél routert és oszd le dlna-n a tartalmat amit le szeretnél játszani.
Vagy vegyél egy hdmi-s, dvi-os videokártyát.
Minek szeretnéd így összekötni a gépeddel a tv-t?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1343) stevve válasza BloodRay (#1342) üzenetére


stevve
nagyúr

HDMI-nél is azért a 8 m már hosszú lehet. Ennél már érdemes megválogatni a kábeleket is. Jobb az, ha közelebb viszi. :K

(#1344) mjoy


mjoy
csendes tag

Sziasztok !
Meg tudná valki mondani ,hogy az LG LW650S DVB-t antenna bemenete
hány voltot tud kiadni az antenna erősitőnek ? (12V vagy 5 V) Köszönöm .

(#1345) nakimaki válasza Toni12 (#1319) üzenetére


nakimaki
csendes tag

Szia !

Milyen Thomson tv-hez volt a távirányító? Megpróbálnám a Meliconi-t arra a típusra beállítani. A menü gombbal sikerült egyébként a Thomson távirányítóval , vagy esetleg más gomb ?
Köszi,

(#1346) kovlvi válasza BloodRay (#1342) üzenetére


kovlvi
csendes tag

Sajnos, közelebb tenni nem tudom (térbeli akadályok).
Routerem van. Tudsz segíteni abban, hogyan "osszam le dlna-n a tartalmat"?
Amúgy filmeket és képeket is nézegetnénk vele, esetleg néha játék :F

kovlvi

(#1347) BloodRay válasza kovlvi (#1346) üzenetére


BloodRay
veterán

Játszani nem fogsz tudni vele dlna-n keresztül.
DLNA-hoz a program azt hiszem rajta van a tv-hez adott lemezen.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1348) dreonnar


dreonnar
csendes tag

Sziasztok!

Napok óta bújom én is a hozzászólásokat és végül is a legtöbb versenyzőt vagy én ejtettem ki vagy már nem volt a boltokban így kiestek :) Úgy gondoltam kikérem a véleményeteket/segítségeteket, hogy melyik TV-t is lenne érdemes megvennem.

Főként filmnézésre lenne a tv és sajnos 32" nál nagyobb nem is fér be, de 1,5-2m ről nézzük úgyhogy ennyi belefér szerintem. LCD vs LED nekem egyremegy a lényeg hogy szép képe legyen. Ami fontos hogy 100Hzet tudjon, usb-n tudjak vele filmeket nézni ( a felirat lekezelése is fontos). A net ha van benne jó, ha nincs akkor nem kell.

Na most a versenyzőim:

100.000 Ft körüli kategória
32LK530
32LE5300

120.000 Ft körüli kategória
32lv4500
32le5500

Kérdés még hogy amire nekem kell bőven megfelel az első kettő is, vagy érdemes rádobni azt a +20.000 Ftot ?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#1349) Zauder


Zauder
csendes tag

Sziasztok!

Cirka 3 hete vagyok boldog tulajdonosa egy 42LW5500-nak. Egy 22" Phillips CRT-ről váltottam, ezért csak szuperlatívuszokban tudok a TV-ről beszélni. :)

A TV-hez járt 2 db 3D-s Blu-ray (animációs filmek), és, amin meglepődtem, alapból 11 szemüveget adtak mellé (mondjuk ezekből 4 gyerekeknek van).

A 2D-s kép pazar, az Avatar meg a Dark Knight megtekintése alatt nem tudtam se köpni, se nyelni.

3D-ben is szuper filmek alatt (eddig nálam a Gru a csúcs, Tron-t még nem láttam), viszont a játékokról már nem tudom ugyanezt elmondani.

Az autós játékok (MotorStorm Apocalypse, GT5) marhára tetszettek, főleg 'belső' nézetben.

FPS-eknél (Killzone3, Black Ops) viszont nagyon zavart, hogy a HUD kinn van az arcomban (Black Opsnál a célkereszt is), a pálya viszont a 'távolba vész'; így állandóan fókuszálok ki/be. Mortal Kombat-nál (2011) ugyanez, előtér vs.háttér, fókusz ki-be, meg is fájdult a fejem tőle.

2D->3D konverzió: jó, hogy van, de inkább móka, mint hasznos. Avatarnál is (ami tudtommal jelenleg a legjobb minőségű anyag BR-en) sokszor csinált érdekes konverziót.

Kérdések:
Lehet valahol a TV-ben a 3D mélységét állítani?
Még nem frissítettem a software-t, lehet ezért nem találtam meg ezt az opciót?
Vagy én vagyok a láma :) , és játékonként kéne belőnöm a mélységet (ezt az opciót egyedül a Stardust HD-ban találtam meg eddig)?

Üdv,

Zauder

(#1350) dreonnar


dreonnar
csendes tag

Két új szép hosszú kérdés :D Most aztán lesz mit megválaszolni :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.