Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) AndrewTdi válasza trafipax (#1050) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm a reagálásod.
Azt esetleg nem tudod leírni pár sorban, hogy mi az amiben a legtöbbet tudja?
Nagyon max kb 300K-t szántam rá, de inkább kevesebbet.
Olyan 3 méterről nézem (+ - 50 cm)

[ Szerkesztve ]

(#1052) dchard


dchard
veterán

Sziasztok,

Egy rosszul sikerült (azóta visszavitt) plazma tv vásárlás után full-led-es LCD TV vásárlásán gondolkodom, és a 370.000 Forint körüli költségkeretből ezt a TV-t néztem ki:

LG LE8500 (55"-os).

Elolvastam egy csomó leírást a neten, többek közt a flatpanelshd.com-os tesztet is.

Egyetlen dolog zavar a tesztből, ez pedig a banding. Ha valakinek van fent említett TV-je, az mesélhetne, hogy kalibrált beállításokkal mennyire mutatkozik a jelenség (a plazmát is többek között banding problémák miatt vittem vissza), illetve mesélhetne magáról a készülékről.

Jelenleg egy kalibrált A6-os Samsung LCD-m van, azon nincs banding egy szál se.

Amire kíváncsi lennék még, hogy a TV-ben van-e ventilátor, illetve úgy általában milyen a hangja (ciripel-e vagy búg-e a táp, susog-e a ventilátor etc.).

Illetve ha van még ötlet, hogy ennyi pénzből milyen full LED-es LCD-t tudnék venni, annak is örülnék.

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1053) drstupid válasza AndrewTdi (#1051) üzenetére


drstupid
tag

42 lw 650S :) vagy 5500 amit én ajánlanék neked, különbségek : 650s, műhold tuner 200hz(szóval jobb panel) , másik csak dvb-t/c tuner 100hz :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#1054) trafipax válasza drstupid (#1053) üzenetére


trafipax
tag

a 650s -re szavaznék én is.

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#1055) mjoy


mjoy
csendes tag

Sziasztok !
TV szeretnénk venni ,az LG és Philips is számitásba került .
A digitalkonál nagyon lebeszéltek az LG -ről -nem értem miért.
LG - 47LW650S (Philips - 47PFL7696H -ezt ajánlották )
A két készülék kijelzője szerintem ugyanaz a pasziv 3D ,talán még a gyártó is azonos.
Szeretnék kérdezni néhány dolgot az LG -ről :
-A készülékre csatlakoztatott müholdvevőről (HDMI bemenetre kötve T-home beltéri)
lehet felvenni külső USB -re ? Ez fontos lenne.
-Vagy scart-ról felvenni ?
-Internetezési tapasztalatok ? Mivel lehet irányitani korrektül,rendesen ?
-Mennyire boldogul a különböző 3D file formátumokkal a készülék ?
-Ti melyiket ajánljátok ?

Találtam egy boltot ,a diditalszalont ,legjobb lenne ott eghymás mellé tenni és kiprobálni őket.
Segitségeteket köszönöm .

(#1056) drstupid válasza mjoy (#1055) üzenetére


drstupid
tag

Szia! én Philipset teszteltem, USBről lejátszik 3D-t de nem jeleníti meg, 2D-ből 3D-t nem konvertál sehogy se, valamint nem csak horizontálisan vertikálisan se mindegy hogy állsz mert oldalról is szétesik a kép(ami az LG-nél nem) igen LG panel van benne nem titok a PHilips ezt szokta megvenni, Philipsnek szép a képe de sajnos az elektronikája nem a legjobb( nekem a menü meg a távirányító se tetszik mondjuk ez a saját véleményem :)
-Lehet fel venni csak be kell állítani, egyszer már leírtam :)
-Magic Motion-el lehet irányítani vagy okostelefonnal
- ékezetes mkvt nem játszik le! de amugy mindent megeszik
-bemész egy saturn vagy MM ott ki van állítva mindkettő (viszel pendriveot saját anyaggal és kipróbálod én ezt tudom mondani:)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#1057) AndrewTdi válasza drstupid (#1053) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm!

Elolvastam a tesztet amit itt PH-n írtak a tévéről. Szinte az egész cikk olyan hangulatban íródott, hogy semmi sem a legjobb, inkább csak minden elmegy. Aztán a végén ír egy olyan jellemzést, amit szinte bármilyen tévére rá lehet írni, majd a végére odaírja, hogy tetszett. :)
Ki érti ezt?!

(#1058) drstupid válasza AndrewTdi (#1057) üzenetére


drstupid
tag

Hali!
Szerintem ezt is olvasd el :)
LW5500
650s

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#1059) AndrewTdi válasza drstupid (#1058) üzenetére


AndrewTdi
addikt

hmmm... teljesen más a hangvétele.

(#1060) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot, de sajnos akkor a választék, hogy még így is nehezen boldogulok. LED háttérvilágítású (tehát nem edge lighting) TV-t szeretnék venni, ebben kérném a segítségeteket.

A szempontok:

- 42' vagy nagyobb méret
- 100 Hz
- kb 200.000 HUF +-10%
- 2D TV legyen, nincs szükségem 3D-re
- Filmeket szeretnék nézni rajta, tehát a képminőség a válaszidő és a kontraszt a legfontosabb szempont.
- Nem kell sok extra, de csatlakozókkal jól el legyen látva azaz minimum 3 HDMI aljzat
legyen. A képernyőért szeretnék fizetni, nem a plusz szolgáltatásokért (persze nem
bánom, ha azért vannak extrák)

Az LG LV5500 sorozatot néztem, nem tudom, hogy Samsungból mi lenne a hasonló kategórás készülék. Ez a két márka van kiszemelve, de nem vagyok elkötelezve, tehát ha van más ötlet, azt is szívesen venném.

Esetleg érdemesebb LV4500-at venni eggyel nagyobb méretben?

Köszönöm.

(#1061) drstupid válasza Golota (#1060) üzenetére


drstupid
tag

Szia!
milyen távolságból nézed? 3,5-4méter 42"
42lv5500 jó vétel, 4500 gyengébb panel szóval ha képminőség akkor 5500 viszont azzal jár a Smart + DLNA is :)
Samsungba hasonló D5000 de a panelja rosszabb mint az lv 5500.
Szép képet szeretnél még egy két Philipset is találhatsz :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#1062) BloodRay válasza drstupid (#1061) üzenetére


BloodRay
veterán

Samsung D5000-je nem "valódi" 100Hz-es készülék, csak a ledeket villogtatja.
Plusz Golota mintha LED háttérvilágítású és direkte nem edge LED-es tv-t keresett volna.
Ilyen ajánlottban csak a tavalyi LE8500 van ami a kritériumainak megfelel.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1063) stevve


stevve
nagyúr

Sziasztok!

Nem vagyok nagy szaki a témában, ezért szeretnék némi hasznos infót kérni erről a TV-ről:

LG M2550D

Megéri megvenni teljesen általános felhasználásra; monitorként és tv-ként való használatra?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#1064) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Még nézelődök kicsit. Most megnéztem az LV5500-at, de valahogy a Samsung c650 képe kontrasztosabbnak, élesebbnek tűnik. Ott viszont gond a panel lottó és nincs kedvem ez után rohangálni, nem akarok zsákbamacskát.

Tudom, hogy kicsit OFF, de most a West End-ben láttam egy Toshiba 46 VX 733 tévét, aminek nagyon szép képe volt és az ára most 200 alatt van, leárazva. A válaszidő viszont 5 ms..

(#1065) drstupid válasza Golota (#1064) üzenetére


drstupid
tag

2 éves modell, kicsit beragadt oda :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#1066) BloodRay válasza Golota (#1064) üzenetére


BloodRay
veterán

Kíváncsi lennék, hogy volt beállítva az LV5500 amit láttál. :)

(#1063) stevve -> Nem tudom a viszonyítási alapot sajnos, de egy alap led-es monitor a készülék ahogy néztem. Ha belefér az árba(és hely is van) én inkább egy 26"-os fullhd led tv-t vennék, vagy egy 32"-os 100Hz-es lcd tv-t a célra.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1067) #75912448 válasza Golota (#1064) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szarul lehetett beállítva az LV5500. Ugyen nem rossz TV (volt) a C650, de az LV5500 minden tekintetben jobb, modernebb.

(#1068) Golota


Golota
aktív tag

Sziasztok!

Végül egy Samsung LE46C650-re esett a választás. A kalocsai cégtől rendeltem, elvileg holnapra itt van. Valószínűleg MVA paneles lesz, de a kocka el van vetve. :)

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#1069) spooncsocso


spooncsocso
csendes tag

Sziasztok!

A következőben szeretnék segítséget kérni. Egészen a múlt hétig volt egy samsung 40 colos led tv-m amit összekötöttem egy wd tv live media playerrel és egy wd külső winyóval. Minden tökéletesen működött egészen addig amíg vettem egy nagyobb tv-t egy lg 55LE5500-at.
A probléma az, hogy nem valamiért nem látja rendesen a külső lejátszót és minden filmet 720P-ben jelenít meg maximum. Az akácfa utcai lg szervízben azt javasolták, hogy a bemeneteknél cimkézzem fel a hdmi portot bluray vagy set top box ra, de ez sem segített.
A tv és a media player firmware frissítése sem segített. Létezik hogy kompatibilitási problémája lenne a két készüléknek? Mi a véleményetek az lg media lejátszókról? Esetleg lecserélném egy lg-re de ha ez se oldja meg a problémám, akkor kidobott pénz az ablakon...
Segítsetek légyszíves ha tudtok! Köszönöm a válaszokat előre is.

(#1070) BloodRay válasza spooncsocso (#1069) üzenetére


BloodRay
veterán

Most akkor csak az 55LE5500 lenne rákötve a media box-ra? A régi led-et nem használod ugye?
Esetleg másik kábellel nem próbáltad összekötni a tv-t a lejátszóval?
A DP1-es LG lejátszó egyébként elég jó sokak szerint. De erősen furcsállanám ha nem működne együtt a wd tv live-val a tv.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1071) spooncsocso válasza BloodRay (#1070) üzenetére


spooncsocso
csendes tag

Így van az lg van rákötve a media boxra, a samsungot eladtam. egy szabvány aranyozott végű hdmi kábellel van kötve egymáshoz. Köszi a választ.

(#1072) stevve válasza BloodRay (#1066) üzenetére


stevve
nagyúr

"én inkább egy 26"-os fullhd led tv-t vennék"

Értem, köszönöm. -Megéri egyáltalán LED-ben gondolkodni? Van esetleg pár tipped konkrét típusra is 26-27" körül? :R

[ Szerkesztve ]

(#1073) trafipax válasza spooncsocso (#1069) üzenetére


trafipax
tag

a médialejátszó HDMI beállításai közt a nincs állítási lehetőség ami esetleg 720p-n maradt?

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#1074) BloodRay válasza stevve (#1072) üzenetére


BloodRay
veterán

Annyiból megéri, hogy lcd-ben nincs fullhd 26"-ban. Egyébként meg ugye azért többek között nagyobb az élettartamuk(már csak a tartósabb elektronika miatt is a szervizesek szerint).
26"-ban esetleg az LG LE5500-at(2010-es modell, talán találsz jó áron), vagy az idei LV5500-at érdemes nézni szerintem. A Samsung 26D5000-es készüléke lehet még jó, ha már találni valahol.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1075) r.feco


r.feco
csendes tag

Majdnem végig olvastam a fórumot, talán ezért nem tudok dönteni. Tv-t szeretnék cserélni egy Samsung 72cm 100Hz-est egy LED-es tv-re. UPC műholdas beltérim(HDMI-s) van és Xbox-al is használnám. kb. 2,5-3m-ről nézném, min. 42" -ra gondoltam. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1076) BloodRay válasza r.feco (#1075) üzenetére


BloodRay
veterán

Tavalyiak közül LG-nél LE5300-tól felfele ajánlanám, ideieknél LV4500-tól. Samsungnál tavalyiak közül C6000-től felfele.
De ugye kérdés mennyit szánnál rá körülbelül és, hogy milyen funkciók kellenének.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1077) stevve válasza BloodRay (#1074) üzenetére


stevve
nagyúr

Értem, köszönöm. Megnézem akkor ezeket. :R

Az mondjuk tényleg igaz, hogy a LED azért elég tartós és nem is melegszik.

(#1078) r.feco válasza BloodRay (#1076) üzenetére


r.feco
csendes tag

Eddig ezeket néztem: 42LD750; 42LW650S; 42LE8500; 42LW5500.

(#1079) BloodRay válasza r.feco (#1078) üzenetére


BloodRay
veterán

Ezek közül az LD750 nem led, gondolom tudod. 2D(normál) képminősége szerintem az LE8500-nak a legjobb. 3D-ben, fogyasztásban és tudásban meg a 650S a legjobb. A 42LW5500 elég kiegyensúlyozott modell.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1080) r.feco


r.feco
csendes tag

Fontos, hogy a gyors mozgásoknál ne legyen elmosódás ! (Xbox játékok , sport stb.)

(#1081) BloodRay válasza r.feco (#1080) üzenetére


BloodRay
veterán

Ezek közül egyiknél sincs ilyesmi gond, de ilyen téren akkor a legjobb természetesen a 650S.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1082) r.feco válasza BloodRay (#1081) üzenetére


r.feco
csendes tag

Köszönöm a segítséged!

(#1083) r.feco


r.feco
csendes tag

Tudtok ajánlani linket, ahonnan teszt videót lehet letölteni (LG tv-hez pendrive-ra)? Főleg gyors mozgásos, elmosódás tesztre. Tudom lehet készíteni is, de nem tudom milyen paraméterekkel és milyen formátumba legyen kódolva.

(#1084) stevve válasza r.feco (#1083) üzenetére


stevve
nagyúr

Itt nézz körül - HD minták Ugyan nem monitorteszt a céljuk, de azért jók.

[ Szerkesztve ]

(#1085) trafipax válasza r.feco (#1083) üzenetére


trafipax
tag

[EZ] a prohardveres tesztcsomag

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#1086) trafipax


trafipax
tag

Örömhír:
Ma bekapcsoltam a TV-t és jelezte, hogy elérhető a legfrisebb Frimware (4.00.18)
Percek alatt leszedte, és már elérhető az LG Apps.

Hát lesz mit nyomkondi az este :-)

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#1087) r.feco válasza BloodRay (#1081) üzenetére


r.feco
csendes tag

lw570s van "akcióban" 10 havi kamatmentes hitelre. 3D-ben fele a frekvencia mint a 650s-nek. Mennyit számít?

(#1088) r.feco


r.feco
csendes tag

Olvastam, hogy bizonyos típusokba van skype gyárilag telepítve. Amelyiken nincs arra telepíthető?

(#1089) BloodRay válasza r.feco (#1087) üzenetére


BloodRay
veterán

Semennyit sem számít kb szerintem. 3D-ben meg főleg nem ezeknél a cinema 3D-seknél.
Skype jön a smart-os LG-kre mostanában elvileg.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1090) kirkri válasza r.feco (#1087) üzenetére


kirkri
addikt

Hol van akcióban az 570s "kamatmentes" részletre?

21 éve a Prohardveren! ™

(#1091) kirkri válasza BloodRay (#1089) üzenetére


kirkri
addikt

Szia!

Erről a Skype dologról tudsz valami bővebbet? Integrálva lesz-e a progi a TV-be, készít-e hozzá az LG saját kamerát, csak az újonnan megjelenő TV-kben lesz-e benne, vagy egy netes frissítés után elérhető lesz-e az idén megjelent LW sorozatú TV-kben is?

Bármilyen infót hálásan fogadok! :R :R

Igazság szerint én eredetileg Sony 3D TV-t akartam venni, nem azért mert jobbnak találtam, hanem azért, mert minden járulékos cuccom Sony (Blu-Ray lejátszó, asztali író, stb.) és szeretem közös távirányítóról működtetni az eszközöket.

Azonban az LG passzív megoldása meggyőzött, hogy nem kell nekem Sony aktív 3D TV. Viszont nagyon sajnáltam, hogy elbukom a Skype lehetőséget, ami a Sony TV-kben van. (külön kamerát kell hozzá venni)

21 éve a Prohardveren! ™

(#1092) BloodRay válasza kirkri (#1091) üzenetére


BloodRay
veterán

Az összes idei smart tv-ben benne lesz egy frissítés után.
Kamerában nem vagyok biztos, majd utána nézek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1093) r.feco válasza kirkri (#1091) üzenetére


r.feco
csendes tag

Kamera már kapható(volt). link

[ Szerkesztve ]

(#1094) r.feco válasza kirkri (#1090) üzenetére


r.feco
csendes tag

Veszprémben az Euronics akciózza, OTP hitel.

(#1095) BloodRay válasza r.feco (#1093) üzenetére


BloodRay
veterán

Azért a kompatibilitásnál szépeket írnak nem mondom... :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1096) kirkri válasza r.feco (#1093) üzenetére


kirkri
addikt

40k-t kértek egy kameráért? :Y Nem csoda, hogy már nem forgalmazzák. :) A SONY 25-ért adja a saját kameráját. [link]

Veszprémben melyik Euronics árulja az LG TV-t és mennyiért? Az akciós újságokban csak a Samsungot találom.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1097) drstupid válasza kirkri (#1091) üzenetére


drstupid
tag

Viszont a Sony 1080p jelet nem tudja , meg a side-by-side képet sem :) Angliában visszavittek jópár ezer darabot amikor látták hogy a tv nem tudja a 3D sugárzást, én sonyt nem vennék inkább :)

Eladó termékeim : http://href.hu/x/ekrb

(#1098) kirkri válasza drstupid (#1097) üzenetére


kirkri
addikt

Már én sem akarok SONY-t venni, mint ahogy írtam, a passzív 3D megfogott. :K

21 éve a Prohardveren! ™

(#1099) BloodRay válasza drstupid (#1097) üzenetére


BloodRay
veterán

LOL, ezt nem is tudtam. :DDD Azért azóta már csak tudják a Sony-k is a SBS-ot nem??

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#1100) r.feco válasza kirkri (#1096) üzenetére


r.feco
csendes tag

Mindkettő, 340e helyett 300e. 10% előleggel 10x27e,- DE bemutató darab van. 2 nap alatt rendelnek gyári csomagoltat.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.