Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) PirosHello válasza BloodRay (#150) üzenetére


PirosHello
senior tag

Amit a geeks.hu-n lévő tesztekből és a különböző technológiák leírásából ki tudtam hámozni:
LG (IPS panel)
előnye: jobb színhelyesség (és nem "részletesség", amit nem is tudom, hogy micsoda, mert mindkét TV ugyanazt a képet adja, csak más kontraszttal és utánhúzással, ami mindkét panelon van...)
Samsung (S-PVA panel)
előnye:jobb fekete és kontraszt.
Ezen kívül megemlítendő (és nem elhanyagolható) a két TV közötti különbség, hogy a SAMU képalkotó elektronikája és tunere jobbnak ítéltetett (geeks teszt, PH! tesztben csak a B6000-hez képest említik ezt, de engem meggyőzött).
Meg kell nézni, és meggyőződni. Mint 3-4 hozzászólással fentebb említettem, mindkét TV kiváló. Itt már csak a design (ízlésvilág), márkahűség, vagy garanciaidő dönthet. Kinél így, kinél úgy... :R

[ Szerkesztve ]

"Soha ne jelentsd ki, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#152) PirosHello válasza PirosHello (#151) üzenetére


PirosHello
senior tag

Persze ez a jó oldala a LED tévéknek+az alacsony fogyasztás. A rossz oldaláról szólva a 32-40" közötti LED LCD-k hibája, hogy Samsung: clouding, azaz felhősödés, ami sötét képernyőn látszik jobban, és az LG: a tuner "gyengélkedése" miatt HD tartalmakban gyengébben teljesít (az árához képest persze).
Sajnos ár-érték arányban, mind színhűségben, és HD-ben a plazma a legjobb, de hát az ugye 40" fölött kezdődik, és nem kis lakásba való. :W
Még 32-40" közötti kategóriában a sima LCD-t is jobban dícsérik a LED-esnél a maga CCFL háttérvilágításával, de ott meg inkább a ghosting-ra panaszkodnak. Tehát tökéletes megoldás: Nagy lakás, és egy 50"-os full HD plazma... :W :K :P

[ Szerkesztve ]

"Soha ne jelentsd ki, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#153) Taylor87


Taylor87
csendes tag

PirosHello: Na ja meg elegendő lóvé :D
Aki Budapesti annak meg azt üzenem hogy nézzen körül mert szerintem 5300-as lg-t nem nagyon érdemes venni legalábbis 32"-os verzióba mert az 5500-as kb egy ezressel drágább.

(#154) BloodRay válasza PirosHello (#151) üzenetére


BloodRay
veterán

A panelekről amit írtál nagyjából helyes, csak épp nem láttál eleget még élőben. Akkor tudnád mire gondoltam amikor írtam, hogy kevésbé részletes a Samsung mély feketéje.
Azt hol olvastad, hogy az LG tunere gyenge? Ez egyébként végképp nem a hd tartalmakban való gyengeséget eredményezne, hanem az analógokban.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#155) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Tegnap vettem meg a 42LE5300-as TV-t és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Egy dolgot nem értek... 3 különböző sample MKV-t próbáltam de egyiket sem látja az USB-n.... milyen MKV-t próbáljak hogy végre lássam milyen is az a FullHD? :)

A másik pedig hogy mi ez a netes előkészítés? Mit kell tennem hogy mondjuk elérjem a gépen lévő file-okat?

Köszi előre is a hozzáértőktől!

Try again, fail again, fail better!

(#156) BloodRay válasza Rem-X (#155) üzenetére


BloodRay
veterán

Nincs netes előkészítés az LE5300-ban tudtommal.
Wireless av-re gondolsz esetleg? Vagy miből gondolod, hogy tud ilyesmit? :F
MKV-kat nem tudom miért nem játszhatta le. Lehet túlságosan nagy bitrátájúak?
Én amiket próbáltam eddig kb mindent vittek. Kivétel a killa sample. :)
Esetleg próbálj meg nem mkv-s fullhd anyagot. Bár azt is vinnie kellene. Valami extra lehet azokban az mkv-kban.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#157) Taylor87


Taylor87
csendes tag

Hali mindenki!
Lenne még egy kérdésem. Az LE5500-as széria kiadja optikain keresztül az 5.1-et vagy pedig nem?

(#158) BloodRay válasza Taylor87 (#157) üzenetére


BloodRay
veterán

Persze.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#159) Ludy86


Ludy86
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Minél jobban ástam bele magam az lcd tv-k rejtelmeibe annál jobban nőt a dilemmám.

Több tesztből is a samu 32LEC530-ast(109e körül van) hozták ki győztesnek a kategóriájából.

Az árkategória, ahol keresgélek 100-120e Ft körül van. Eddig nem is nagyon álmodoztam LED-es készülékről. Csak hát, találtam egy kamatmentes részletre egy LG 32LE5500-ast(150e Ft) és a technikai paraméterei elég meggyőzőek voltak.(Hozzáteszem, a fogyasztásán nem látszik meg, hogy LED-es, mivel a fent említett SAMU kevesebbet eszik papíron.)

A sok olvasásban kicsit elbizonytalanodtam a LED-es technológia kapcsán.
Szerintetek ár/érték arányban melyik készülék jobb?
Használat:tv / pc / DVD

Tudnátok-e egy jó készüléket ajánlani?

Köszönöttel, Zsolt

(#160) Rem-X válasza BloodRay (#156) üzenetére


Rem-X
senior tag

Köszi szépen a választ!

Közben egy Avatar MKV-t lenyomott... lenyűgöző :) Először láttam ilyet, pláne a szobámban :) Jóóóóóóóó!

A másik kérdés, hogy mennyire normális a négy sarokban lévő fény? Gondolom hogy ez a LED megvilágítás, de ezt meg kell szoknom? Ha full sötét van a szobában és mondjuk szélesvásznú a film akkor a négy sarokban nagyon látszik a fénycsóva.

Más: szeretném összekötni a DVI-HDMI kábellel a géppel a tv-t. Számít a kábel hossza? Sajnos elég messze van egymástól a kettő. Szóval romlik a minőség ha 5 helyett 10 méteres a kábel?

Köszi előre is!

Try again, fail again, fail better!

(#161) cetabon válasza BloodRay (#158) üzenetére


cetabon
csendes tag

BloodRay akkor 3,5 méteres távolságból egy LG 32LE5500-ás készülék megfelelő híradót és néha napján egy DVD filmet nézni? :F

(#162) BloodRay válasza Ludy86 (#159) üzenetére


BloodRay
veterán

Hujjujj, Samsung C530-as és az LG LE5500-as nagyon nem egy kategória. :)
Biztos lehetsz benne, hogy az LE5500-nak sokkal jobb a képe minden téren. Eleve ez 100Hz-es, kisebb válaszidejű, ellentétben a C530-al ami egy 50Hz-es belépő modell.
Fogyasztásra is mérget vehetsz, hogy nem a ledes fog többet fogyasztani.
Az egy dolog, hogy miket írkálnak a specifikációkba a gyártók...
LG általában felülbecsli az értékeket(lehetséges maximumot ír), a Samsung, meg a "normál" fogyasztási értéket írja a készülékeire(ami nagyon nem a max).
Mindenesetre árkategóriájában a C530 sem rossz, de nagyon nincs egy szinten egy jobb 100Hz-es led-es készülékkel. Szolgáltatásokban is sokkal többet tud a drágábbik.

(#161) cetabon -> Arra a távolságra már kicsinek mondanák, de ha ugyanerre a távolságra eddig kisebbed volt, csalódni nem fogsz. ;)

(#160) Rem-X -> A megvilágítás sajnos ilyen, főleg ha magas a fényerő. Kicsit visszaveszed talán nem lesz ennyire feltűnő és még mindig élvezhető lesz a kép. Ha nem jobb mint előtte. :)
Ami a hdmi kábell illeti: a hosszal nem romlik a minősége. Nyugodtan használj hosszabbat(max kicsit drágább lesz).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#163) cetabon válasza BloodRay (#162) üzenetére


cetabon
csendes tag

Eddig egy "mezei" 50 cm-es Orion TV-m volt.

(#164) cetabon válasza BloodRay (#162) üzenetére


cetabon
csendes tag

Most lemértem a pontos távolságot: 2 méter 70 centi

(#165) BloodRay válasza cetabon (#164) üzenetére


BloodRay
veterán

Az még nem is vészes.
Az 50 centis Orionhoz képest meg mindenképp óriási lépés lesz. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#166) karicsek válasza kokó76 (#137) üzenetére


karicsek
aktív tag

Szia.
Melózom.

(#167) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy melyik TV-t érdemesebb
szerintetek megvenni. LG 42LE5300 (LED) vagy LG 47LD650 (LCD)
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#168) BloodRay válasza kisferi (#167) üzenetére


BloodRay
veterán

Attól függ mit szeretnél. A 42LE5300 kisebb mint a 47LD650 és kevesebbet tud, de led.
Szerintem képminőségre talán jobb kicsivel az LD650. Viszont ugye jobb helyeken az LE5300-ra 5 év garancia van... :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#169) breal11 válasza kisferi (#167) üzenetére


breal11
tag

Én is (majdnem) ezen két TV között vacilálok: 42LE5500 vs 47LD650.

Bloodray: az ld650-ben jobb a panel szted? Mitől tud többet mint az 5300/5500 :F
Egyébként én hajlok az ld650re, csak kérdés hogy vajon mennyire egyenletesen világítja be a 47"-t a ccfl... :U
Valamint a led hosszabb élettartama vonzóbb lehet,bár olvashattuk itt, hogy az 5300 sem tökéletes... (éles fény a széleken) és az 5" elég sok az ld650 javára..

[ Szerkesztve ]

(#170) BloodRay válasza breal11 (#169) üzenetére


BloodRay
veterán

Panel szerintem ugyan az az LD650-ben és az LE5500-ban. Tudásra is megegyeznek teljesen. Egyedüli különbség a technológia és a dizájn.
47" LD650 bevilágítása szerintem elég egyenletes. Ilyet is nap mint nap piszkálgathatok, szerintem ár/érték alapján nagyon jó.
LED-es előnye a hosszabb élettartam, kisebb fogyasztás, nagyobb garancia, nagyobb fényerő(sok szükség nincs rá) és valamivel nagyobb kontraszt(ami mellett sem sokkal jobbak a színei mondjuk).
Viszont LE5500 42"-ban már komolyabb mint az LE5300, mind panelileg, mind pedig a local dimminget tekintve.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#171) breal11 válasza BloodRay (#170) üzenetére


breal11
tag

Ezek az új ccfl-ek mennyit tudnak élettartamban? (Ledre mondanak 100.000 órát)
Nekem egyedül ez az érv szólna a kisebb méretű led mellett, mert nem érzem még annyira kiforrottnak ezt a technológiát. Az edgeled local dimming (lásd: LE5500) sztem egy kezdetleges dolog lehet a ledes technológiában.
Nem tudom mondjuk hogy ezt mennyire venném észre ha a két tévé egymás mellett állna (bár sztem inkább az taglózna le, hogy a 47ld650 milyen NAGY) :))

(#172) BloodRay válasza breal11 (#171) üzenetére


BloodRay
veterán

Élettartamban úgy a ledesek 2/3-át tudják.
A technológia maga elég kiforrott szerintem, nem első generációs a dolog.
Többek között pl a Samsung C8000 is edgeled local dimming-es készülék. ;)
Két tévé egymás mellett állna azt vennéd észre leginkább, hogy az LD650 nagyobb és hogy az LE5500 képe élénkebb(nagyobb fényerő).
Én is sokat gondolkoztam egyébként melyiket venném e kettő közül. (nekem egy kicsit az LE5500 a szimpatikusabb, de inkább az LE8500 a személyes kedvenc :B )

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#173) breal11 válasza BloodRay (#172) üzenetére


breal11
tag

Hehe ;] Még jó, ha lenne fölösleges 4kilóm...bár akkor sem költenék annyit TV-re. Egyszerűen a nem szakértő szem nem látja a különbségeket. Egyébként TV kereskedésnél dolgozol? Vagy szerviz? Electrostore-t ismeri valaki? Tapasztalatok?

(#174) BloodRay válasza breal11 (#173) üzenetére


BloodRay
veterán

Én sem költenék tv-re ennyit, de az az etalon jelenleg. Na jó a LEX8 az, de azt még nem láttam bekapcsolva. :DDD
Műszaki boltnál vagyok... :U ;]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#175) kisferi


kisferi
tag

Köszönöm szépen, hogy válaszoltatok! Ez a két TV között vacillálok LG 42LE5300 (LED) vagy LG 47LD650 (LCD) DIGI digitális antenna jelet tennék rá, csak kiállítva mindig demo HD filmmel láttam őket.

(#176) cetabon válasza BloodRay (#174) üzenetére


cetabon
csendes tag

BloodRay kérlek avass be abba a titokba, hogyan ellenőrizzem a pixelhibákat az új Tv megvásárlásakor.

(#177) #09634560 válasza cetabon (#176) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egyszerü:létrehozol a painttal 6 darab egyszinű képet amelyek 1920x1080 méretűek (fekete, fehér, világosbarna, kék,zöld,piros) és beviszed pendrive-on és vizsgálgatod.Azért kell ennyi mert igy könnyebb kiszürni..

(#178) cetabon válasza #09634560 (#177) üzenetére


cetabon
csendes tag

A Pendrive-om meghalt. Mi van ha a telefonomra rakom és USB kábellel csatlakoztatom a TV-hez?

(#179) Nande


Nande
csendes tag

Ha egy le 5500-ast routeren keresztül kapcsolom a hálózatba, tudok majd a PC-n megosztott tartalmat nézni a TV-n?

(#180) BloodRay válasza cetabon (#178) üzenetére


BloodRay
veterán

Amit Sanci38 írt az teljesen jó módszer.
Ha a telefonod tud háttértárként működni akkor azt is rádughatod a tv-re.

(#179) Nande -> Működnie kell persze. Ha wifin keresztül csatlakozol a géphez az is a routeren át megy.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#181) breal11 válasza BloodRay (#180) üzenetére


breal11
tag

A paint egy kicsit macerás. Ennél egyszerűbb a dead pixel tester program. Gyakorlatilag a 6 színű képernyőt lehet egérkattintásra váltogatni.
Én ezzel mentem vásárolni a saturnba 2 éve 2db 37lc51-est, 4ből 2n találtam hibát.
Manapság mennyire gyakori az LG magasabb kategóriás termékein a pixelhiba? Kérdésem Bloodraynek szegezem inkább :))

(#182) BloodRay válasza breal11 (#181) üzenetére


BloodRay
veterán

Elég ritka a pixelhiba a magasabb szériáknál ahogy én tapasztalom. Másik márkára emlékszem aminél a közelmúltban több hibásba is botlottunk egymás után... :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#183) breal11 válasza BloodRay (#182) üzenetére


breal11
tag

Azért is érdeklődöm, hogy merjek-e bevállalni rendelésre hozatni 47ld650et (mert eldöntöttöm hogy az lesz :DD )...Szinte sehol nincs raktáron... :(
Mi is most az LG-nél a pixelhiba policy? :U

[ Szerkesztve ]

(#184) BloodRay válasza breal11 (#183) üzenetére


BloodRay
veterán

Úgy rémlik garanciális a dolog. Viszont 3 napon bellül bárhol veszed ki kell cserélniük. Webshopnál azt hiszem 8 napon belül.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#185) breal11 válasza BloodRay (#184) üzenetére


breal11
tag

Ez 47 coll esetében 1 pixelhibára is vonatkozik? Úgy rémlik nem ilyen jó fejek... :O

(#186) ent


ent
őstag

Sziasztok!

Vettem egy 37LE7500 tvt.
Beüzemelés alatt, a csatornák hangolásánál vettem észre egy hangot. Süvítő vagy sípoló hang. Szemből nézve mintha bal oldalt a csatiknál lenne. Mi lehet?

Vki tapasztalt már hasonlót?
:R

edit: 46% keresés után nincs olyan hang. Mi lehetett? Mindig lesz?

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#187) BloodRay válasza ent (#186) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem valami interferencia lehetett az analóg csatlakozóknál. Több analóg csatlakozót is használsz esetleg?
Egyébként majd írd a tapasztalataid. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#188) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok! Vettem egy LG 42LE5300-as TV-t. Ha valakinek van ilyen vagy tud segíteni,azt szeretném kérni tőle, hogy legyen szíves leírni hogy érdemes beállítani a képet nem automata beállítással? (ha lehet energia takarékos legyen) Előre is köszönöm szépen a segítséget.

(#189) jooker82 válasza cetabon (#178) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én úgy tudom,hogy telefont nem ismeri fel..legalábbis nekem a lcd kézikönyvbe benne van...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#190) cetabon válasza jooker82 (#189) üzenetére


cetabon
csendes tag

Gond nélkül felismerte a Nokia telefont az LG TV.

(#191) jooker82 válasza cetabon (#190) üzenetére


jooker82
nagyúr

Akkor nekem lehet azért volt irva,mert csak szerviz usb-m van...
Amúgy hogy lehet frissiteni?? lg lh3000

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#192) ent válasza BloodRay (#187) üzenetére


ent
őstag

Megoldódott. Magától:D!
Tapaszztalataim, mely egy első lapos tv vásárlótól kitellik:
A tv maga káprázatos, ez az üvegszerű egybeöntött előlap gyönyörű. Az LG jel világít, melyet ki is lehet kapcsolni. Most még szimpla analóg antenna megy bele, de még így is szebb a képe mint az előző 100hz es sony tvmnek.

Vettem hozzá egy wireless AV link media boxot, mely wifin keresztül viszi át az összes hdmi és egyéb más jelet.

Nagyon nem tudom mit kellene írnom, inkább kérdezzetek.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#193) kokó76


kokó76
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki megoldást a DTS hang átkonvertálására AC3-ra?
Nézegettem a neten de egy értelmes, működó képes progit se találtam!
Köszi!

(#194) BloodRay válasza ent (#192) üzenetére


BloodRay
veterán

Na, jó hogy így "elmúlt". :)

(#191) jooker82 -> lgusb.wikispaces.com itt nézz körül. ;)

(#188) kisferi -> geeks.hu-n mintha lenne LE5300, vagy LE5500 teszt, ott talán vannak leírva optimális beállítások.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#195) elelmes


elelmes
csendes tag

Helló BloodRay!

Egy buta kérdés LG42LE5300-s tv-m van az beüzemeltem minden tuti csak egy dolog bibis!
Az infó gomb megnyomásakor 537i körülit ír ki és csak 50Hz-t?
Kérdés miért csak 50Hz?????? Lehet hogy butus vagyok vagy átsiklottam a be állításoknál rajta de nem tudom hol kellene ezt be állítani 100Hz-re mivel ilyen a Tv!!!!
Amúgy, Digi Tv, sima dekóder, és scart csatlakozó!

Még egy, érdemesebb jobb minőségű scart csatlakozóval össze kötni??

Előre is köszi!

(#196) breal11 válasza elelmes (#195) üzenetére


breal11
tag

A truemotion beállítást kell maximumra állítanod, és az a 100hz. :C Nem fogod sehol megtalálni úgy hogy 50/100hz. :N

(#197) elelmes válasza PirosHello (#151) üzenetére


elelmes
csendes tag

:Y kösz kösz kösz :R

(#198) BloodRay válasza elelmes (#195) üzenetére


BloodRay
veterán

Szia!

Kb úgy van ahogy breal11 írta. Annyi különbséggel, hogy nem kell feltétlenül maximumra állítanod a true motion-t. Felhasználói profilnál állíthatod a kép folyamatosságának javítását és az elmosódáscsökkentést is külön-külön. ;)
Ez maga a 100Hz technológia, plusz, hogy a tv-dnek kisebb a válaszideje mint egy 50Hz-esnek.
Scart csatlakozón túl jó minőséget nem fogsz kapni sajnos. Ez analóg beltéri a digi-hez? Csak mert a digitális adások normális minősége(hd pl) csak a hdmi csatlakozón fog átmenni.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#199) Taylor87


Taylor87
csendes tag

Sziasztok végül az LG mellett döntöttem és megvettem a 32le5500-as modell-t úgyhogy ha valakinek valamilyen kérdése van ne kméljen :D Egyébként a gariról annyit hogy elvileg minden lg-hez jár az 5 év ha most veszed mármint a ledekhez. Beszéltem velük és azt mondták hogy tulajdonképpen a számlával tudom igazolni hogy 5 év van rá de ha biztosra akarok menni akkor mennyek be hozzájuk a könyves kálmánra a gari meg a számla másolatával és adnak valami matricát hogy 5 év gari :)) De azt mondták elég a számla is.

(#200) BloodRay válasza Taylor87 (#199) üzenetére


BloodRay
veterán

Gratulálok hozzá, remélem tetszik a képe. :)
Egyébként hol vetted? Csak mert amit írsz a garanciáról az stimmel, de csak hivatalos hazai forgalmazású készülékek esetén.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.