Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) BloodRay válasza Aletta (#450) üzenetére


BloodRay
veterán

Ha gondolod és ez megnyugtat elviheted szervízbe a tv-t, de szerintem annak semmi köze ehhez.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#452) HPAA válasza Aletta (#450) üzenetére


HPAA
őstag

UPC-s Sport1 és Sport2 nállam is ugyanez a helyzet
egyszerűen a sugárzás xar ...

************* censored

(#453) tamas19686AF


tamas19686AF
csendes tag

Sziasztok.
Új vagyok itt, most regisztráltam.gyorsan egy nagyon fontos kérdéssel fordulok hozzátok.
A hétvégén kellene döntenem, hogy melyik tv-t vegyem meg?

Samsung UE37c6000 vagy LG 37 le5500?

Várom a hozzászólásokat aki tud segíteni nekem. Köszönöm.

(#454) kokó76 válasza tamas19686AF (#453) üzenetére


kokó76
csendes tag

Szia!

Szerintem az LG-t válaszd!
Ha jól tudom ez olcsóbb is, mint a samu!
A samsung szerintem csak azzal tud többet, hogy dts hangú avi-kat is lejátsza! Az Lg nem!
Nekem is ilyen Lg-m van és csak a hang kimenettel van bajom, nincs rajta rca kimenet!
Amúgy képileg nagyon jó, főleg HD és Blue-Ray-el a tuti!

(#455) tamas19686AF válasza kokó76 (#454) üzenetére


tamas19686AF
csendes tag

Köszönöm. Egy kérdés még. A geeks.hu Lg LE 5300 tesztje szerint a legtöbb internetről letöltött nagyfelbontású filmet nem játsza le. Vajon igaz ez? Mert állítólag ebben megegyezik a két tv.
LG LE5300 (42LE5300) LCD-tévé teszt.

(#456) tamas19686AF


tamas19686AF
csendes tag

A másik tv LG 37 LE 5500-ra gondoltam.

(#457) Thewi válasza Aletta (#450) üzenetére


Thewi
tag

Hello!

Nekem is ez a jelenség volt, amikor a szolgáltató frissítette a dekódert.
A dekóder beállítások fülben: képarány 16:9, megjelenített képarány: teljes.
Nálam így ok.

(#458) kokó76 válasza tamas19686AF (#455) üzenetére


kokó76
csendes tag

Nálam ilyen probléma nem volt!
Több 1080i-s avit letöltöttem (4-5GB-os) és mind ment, csak volt közte dts hangú az hang nélkül, de ment!

(#459) BloodRay válasza tamas19686AF (#455) üzenetére


BloodRay
veterán

Pont hétvégén teszteltem pár videóval jópár készüléket.
A Samsungok a mov-ot sem játszották le, valamint a netről leszedett wma hd, wma3-as hangját sem vitték. A tesztelt márkák közül(Samsung, Philips, Sony, Sharp, LG, Panasonic) az LG mindent kezelt ami a pendrive-on volt, az összes többinek volt valamivel gondja pedig teljesen általános, alap formátumokat használtam direkt.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#460) tamas19686AF válasza BloodRay (#459) üzenetére


tamas19686AF
csendes tag

Köszönöm válaszodat. Akkor szerinted is az LG 5500-ast válasszam a Samsung
C 6000 szemben?

(#461) BloodRay válasza tamas19686AF (#460) üzenetére


BloodRay
veterán

A Samsung mellett szerintem maximum a dizájnja szólhat(ott viszont negatívum a rettentően csillogó kijelző...). Tudásra komolyabb az LE5500. Ha az LG hasonló, vagy jobb áron van mint a C6000, akkor semmiképp nem venném a Samsungot.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#462) tamas19686AF válasza BloodRay (#461) üzenetére


tamas19686AF
csendes tag

Mindent egybevetve az LG 37 LE 5500-ast választottam. Holnap kapom meg, remélem jó kis tv lesz. Ha elakadok majd valamin akkor kérem szépen majd a segítségeteket.

(#463) jekaeL


jekaeL
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel, kéréssel fordulnék hozzátok, hogy én monitornak vásárolnék tv-t. Emiatt elsősorban és másodsorban a pénztárcám vékonysága miatt is 26"-ban (LE5500) gondolkodom. Úgy gondolom, persze nincs tapasztalatom, hogy a 32" előtt kevesebb mint 1m-re ülni nem lehet túl jó (illetve fej forgató lehet:). A 26-os mérettel azonban több gond van, többek közt az, hogy egyedül az LG-nek van ebben a méretben full hd-s felbontása, erre nem a filmek miatt lenne szükségem, hanem a laptop asztalának munkatere miatt pl: több dokumentum stb egymásmellé tehető legyen normál olvasható méretben. Elsősorban tehát munkára és általános számítógép felhasználásról lenne szó, másodsorban filmek leginkább valamilyen tömörített formában közvetlen gépről, de az usb-s dolog különösen tetszik. A probléma az, hogy a közelség miatt a típusnál jelzett 50-60hz nem tudom mennyire lenne szemrongáló, irritáló stb. ugyanis ha jól vettem észre nincs trumotion ennél a méretnél (sajnálatos)

köszi!

quality is everything

(#464) BloodRay válasza jekaeL (#463) üzenetére


BloodRay
veterán

Én elég sokat nézegettem ezt a modellt is(26LE5500), de nem tűnt fel, hogy "vibrálna" a képe, vagy valami gond lenne vele. Egyébként én is úgy tudom csak ez a modell van 26"-ban fullhd felbontással tv-ből. Maximum monitor-tv-t kapsz még ilyesmi méretben fullhd felbontással, de tapasztalatból mondom, hogy azoknak szarabb a képe(valószínű a gyengébb panel miatt).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#465) jekaeL válasza BloodRay (#464) üzenetére


jekaeL
csendes tag

Nos, igen leginkább a jobb panel miatt választanék tv-t, annak ellenére, hogy kimondottan tv műsort nem is fogok nézni rajt. Ebben a méretben kicsit drágább ez a tv ips-panellal, mint a monitor tv tn-panellal. Ugyanakkor a laptopom nem is vinné a 1080-as videokat, erre pedig épp a tv adná a lehetőséget, hogy azt valamilyen usb-s eszközről játsszam le vele. Azért nem ártana kis konkurencia ezen a téren, bár ez egy kis piaci szegmens.
Valószínűleg majd beviszem valamelyik nagyobb üzletbe a laptopot és kipróbálom a tv-t.
Mellesleg nem találtam pontos leírást arra, hogy ebben a tv-ben milyen panel van, szóval a korábbi ips csak feltételezés részemről. Azt továbbá látom, hogy annyiban gyengébb a 32 társától, hogy nincs rajt wifi és ugye a 100hz, de ha nem vibrál a kép, akkor nem lehet vele gond, hisz a jelenlegi laptop kijelző is 60hz-s és nem zavar, csak azért érdeklődtem, hogy egy lényegesen nagyobb méretben milyen is lehet.

quality is everything

(#466) BloodRay válasza jekaeL (#465) üzenetére


BloodRay
veterán

Én is a panel miatt venném inkább ezt.
Abban holtbiztos lehetsz benne, hogy nem tn panel van az LE5500-ban. Maximum nem ips, de a tn-nél még akkor is sokkal jobb.
Azért majd holnap délután ránézek, hogy látszik-e, hogy ips-e vagy sem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#467) jekaeL válasza BloodRay (#466) üzenetére


jekaeL
csendes tag

Azt nagyon megköszönném! :)

quality is everything

(#468) csonkasz


csonkasz
csendes tag

Lehet valamit tudni az idei modellek megjelenéséről?

(#469) BloodRay válasza csonkasz (#468) üzenetére


BloodRay
veterán

Itthon április körültől lesznek. Tehát még azért várni kell rájuk. És persze nem minden modell az első körben fog ideérni.
26LE5500 paneljét ma megnézem, este, vagy holnap reggel írok.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#470) rasheed


rasheed
csendes tag

Sziasztok,

nemrég szert tettem egy 37le5500 as TV-re. Eddig nagyon teccik, csak egy dolog fura..
ezt télleg "csak" stand by -ba lehet kikapcsolni? asszem a user manualban irták h nyaralás egyéb esetén érdems kihuzni a konnektorbol.
Lehet már hülyeség de régen mindig azt hallottam h Mo-on túl magas a feszültség ingadozás, ezért jobb ha az ember rendesen kilövi a dolgokat..
A másik, hogy havi szinten tudja vki h ilyen állapotban kb mennyit fogyaszt?
ha teszem azt napi 20-22 órát van ilyen módban?
(Olvastam olyat h 0,1 W meg hogy 0,05W de azt nem irták h ez milyen időtartamra vonatkozik..)
előre is köszi

(#471) csonkasz válasza rasheed (#470) üzenetére


csonkasz
csendes tag

A fogyasztás adatokat 1 óra időtartamra szokták megadni.
Úgyhogy a 0,1 W = 1 W/10 óra. 1 napra 2,4 W. 1 évre 876 W, tehát nincs 1 kW. Ami lehet úgy 50 Ft?

(#472) kaniatika


kaniatika
csendes tag

Sziasztok!

Még karácsonyra megvettem az LG 42LE5500 TV-t. Nagyon szeretem, nagyon jó választás volt... DE...!!!
Eddgi mindent lejátszott de ma elkezdtem nézni egy sorozatot. Egyik résznél kiírta, hogy "file érvénytelen" és nem is játszotta le. A különbségek a következőek voltak:
Lejátszott file-ok:
- codec MPEG-4 VIDEO (XVID)
- felbontás 640x352
- frame rate 25 vagy 23,976
Nem lejátszott file-ok:
- codec MPEG-4 VIDEO (DX50)
- felbontás: 512x384
- frame rate 25

Úgy néz ki, hogy a DX50 codec-es filmeket nem viszi. Más különbséget nem találtam.
Van valami ötlet??? Valakinél hasonló???

XBOX360 tökéletesen viszi a sorozat összes részét

(#473) kaniatika


kaniatika
csendes tag

És még egy kérdésem lenne...
Csak MAC OSX-et használok, nincs window-os gépem, viszont amit adtak CD-t a TV-hez (Nero media home 4) az csak windows-hoz jó. És a kézikönyv is arról ír, hogy iTunes nem osztható meg.
Valaki talált megoldást iTunes tartalom megosztására és TV által kezeléshez? Vagy csak a WIN-os gép jó a file megosztáshoz?

(#474) BloodRay válasza rasheed (#470) üzenetére


BloodRay
veterán

Normál főkapcsoló már nagyon kevés készüléken van. Ahogy pl az LE5500-on sincs. Egyébként épp az alsóbb kategóriás LG-ken van még.
Nagyon minimális a fogyasztása stand by módban egyébként a készüléknek. Ha ez zavar szerintem a legegyszerűbb megoldás egy főkapcsolós túlfeszültségvédős elosztó.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#475) rasheed válasza BloodRay (#474) üzenetére


rasheed
csendes tag

Köszi Csonkasz, köszi BloodRay!
a fogyasztás akkor tényleg elenyésző, és szerintetek a feszültségingadozástól sem kell félni? mert ez aggaszt a dologban inkább, bár tény h nagyon rég volt mikor hallottam erről, lehet, h azóta már sokkal stabilabb a rendszer, meg az is lehet h ezek a TV-k már fel vannak készülve ilyesmire.
Mégegyszer köszi a válaszokat.

(#476) BloodRay válasza rasheed (#475) üzenetére


BloodRay
veterán

Én elég sokat vagyok lcd, led és plazma tv-kkel és sokat kapcsolgatom ki-be őket, de nem volt még gondom. Amit biztosan beszereznék az a túlfeszültség védő.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#477) csonkasz válasza rasheed (#475) üzenetére


csonkasz
csendes tag

30 év alatt, mióta saját TV-im vannak soha nem volt gondom a feszültségingadozással.
Gondolom ez azért függ attól is, hogy hol laksz, milyen a hálózat. A védelem sohasem árthat.

(#478) Heezy válasza csonkasz (#477) üzenetére


Heezy
csendes tag

Én azért ajánlanám a megvételét egy túlfeszültség levezetőnek.
Magyarországon nem jellemző a túlfeszültség de az ördög nem alszik.
Én karácsonykor vettem egy LG 42LX6500 TV-t.
Egy túlfesz levezető kb 2500 - 4000 Ft körül van , hát inkább
az menjen el mint a TV , az nagyobb kiadás lenne.

(#479) rasheed válasza BloodRay (#476) üzenetére


rasheed
csendes tag

sziasztok, köszi a válaszokat ;).

(#480) sampusz


sampusz
csendes tag

Sziasztok!
Fogyasztással kapcsolatban /le5500/ kérdezném ,hogy amikor kép nélkül csak zenét halkatok mekkora lehet? ha valaki tudna segíteni vagy meg tudná mérni. Előre is köszi..

(#481) BloodRay válasza sampusz (#480) üzenetére


BloodRay
veterán

Ha megfelel holnap után megmérhetem. Egyébként nagyon alacsony lesz az érték az biztos.
Ja! Mekkora méretet nézzek meg?

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#482) sampusz válasza BloodRay (#481) üzenetére


sampusz
csendes tag

BloodRay.
Köszönöm szépen ha megteszed /32"/ , csak érdekesség képen gondoltam mert szoktam hallgatni vtuner rádiókat, ez legalább nem zug mint a számgép,

[ Szerkesztve ]

(#483) BloodRay válasza sampusz (#482) üzenetére


BloodRay
veterán

Holnap megejtem akkor. Remélem meglesz a fogyasztásmérő. :)
Írok utána.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#484) DrAkiRoss71 válasza sampusz (#480) üzenetére


DrAkiRoss71
csendes tag

Megírtam a fogyasztását még a 32LE5500 tesztjéhez tartozó topicban, de valószínű hogy azt már senki sem olvassa...

Lemértem, az eredményeket beteszem ide is:

A saját médialejátszóját használva 30-as hangerőn ugyanaz a film jelenet (első Narnia film majdnem hófehér havas jelenetét) két percét ismételgetve, váltogatva a képbeállítások között az alábbi eredményekre jutottam:

Normál: 65 Watt
Mozi: 46 Watt
Sport:75 Watt
Játékgép: 56 Watt
Élénk:83 Watt

Három energiatakarékos beállítási lehetőség van, arányaiban ugyanúgy csökkentette a fogyasztást mindegyik képbeállítási módban.

Ez a normál képbeállítás esetén az alábbi eredményt adta:
Energiatakarékos ki: 65 Watt
Energiatakarékos minimális: 52 Watt
Energiatakarékos közepes: 38 Watt
Energiatakarékos maximális: 32 Watt

Kíváncsiságból belőttem a teszt által ajánlott képbeállításokat is, így a fogyasztás 38 Watt lett.
Erre még rákapcsoltam az energiatakarékos automatikus beállítást és a fogyasztás 31 Watt lett. És a kép totál nézhető maradt. Nem tűntek el a részletek, és nem égett ki a szemem sem.

Szóval nem kajál oly sokat a készülék. A hangerő „70”-es állásán felül ugrott 1 wattot a fogyasztás, még az aktív nettel sem tudtam belőle többet előhozni.

Viszont van egy érdekessége a dolognak. Az energiatakarékos menünek van egy olyan funkciója, amikor a kijelzőt kikapcsolja, és csak a hang szól. Teljesen sötét a képernyő. Mögé benézve sem látni a ledek fényét. A fogyasztásmérő mégis beáll 44 wattra. Többször próbáltam, következetesen mindig annyit mért. Nem tudom az okát, de gondoltam, jelzem nektek is…

Írtam egy tesztet is a készülékről, ha valakit érdekel, az első részét megtaláljátok itt:

http://www.lgklub.lg.hu/index.php?p=product&pid=128

(#485) BloodRay válasza DrAkiRoss71 (#484) üzenetére


BloodRay
veterán

Azért én is ránézek még ma erre a kikapcsolt kijelzős dologra.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#486) DrAkiRoss71 válasza BloodRay (#485) üzenetére


DrAkiRoss71
csendes tag

Én is megköszönöm.
Már visszaadtam a fogyasztásmérőt a tulajának.
Mivel ez az eredmény gyanús nekem, egy másik típus kölcsönkérése is folyamatban van (hátha az volt a xar), csak most itthon vagyok dögrováson, ezért annak az eredményére csak a jövő héten lehet számítani.

(#487) szeva000


szeva000
addikt

Hi!

Nekem egy 42LE5500 beállításai(szín,fény,kontraszt és a megjelenítéshez tartozó egyéb beállítások) kellenének,ha lenne valakinek.
A hét végén én is veszek egy ilyen csodát,így a jövő héten tesztelgetni akarom :) .

(#488) BloodRay válasza DrAkiRoss71 (#486) üzenetére


BloodRay
veterán

Na megnéztem pár modell fogyasztását ma, többek között a 32LE5500-ét is.
Hasonló eredményeket kaptam mint te, annyi különbséggel, hogy a kikapcsolt kijelzős energiatakarékos módnál 32W-ot mért nálam a műszer.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#489) tamas19686AF


tamas19686AF
csendes tag

Egy hete van egy LE 37 5500-asom .Eddig csak jót mondhatok róla.Tesztelgetem a beállításokat / bőség zavara van/. Azért kíváncsi vagyok, hogy mások milyen beállításokat használnak, teszteltek.

(#490) sampusz


sampusz
csendes tag

Sziasztok, köszönöm mindenkinek!!!

(#491) DrAkiRoss71 válasza BloodRay (#488) üzenetére


DrAkiRoss71
csendes tag

Hmmm...
Az lehet az eltérés oka, hogy nálam még be volt dugva a lan kábel, és egy 2,5"-os, 500GB-os külső vinyó is?

De akkor sem értem, miért fogyaszt ilyen sokat kikapcsolt kijelzővel.

Van egy Sharp-om is azt is lemérem így.

(#492) kokó76


kokó76
csendes tag

Sziasztok!

Valaki árulja már el, hogy lehet mérni bárminek is a fogyasztását?
Van műszerem, de fogalmam nincs, hogy pl.: a tv-t hogy tudom csekkolni,mennyit fogyaszt!?
Köszi!

(#493) szeva000 válasza kokó76 (#492) üzenetére


szeva000
addikt

milyen műszer??? :D
mert,ha Volt mérő,akor seogy :D
Azért nem ártana tisztába lenni az alapvető fogalmakkal.Vagg inkább vegyél egy digitális fogy. mérőt....igaz annak nem bizta,hogy lehet hinni,ha a cos fi-t nem méri.

[ Szerkesztve ]

(#494) csonkasz


csonkasz
csendes tag

42LH9000-ről valakinek van tapasztalata?
210-ért jó vétel lehet még 1,5 év garival?

(#495) BloodRay válasza csonkasz (#494) üzenetére


BloodRay
veterán

2009-es készülék, gondolom tudod. Egyébként 210-ért nem rossz, ha jó állapotban van.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#496) szeva000


szeva000
addikt

Hi!

Megtudná valaki mondani,hogy a 42LE5500-ban a KÉP beállításoknál(haladó üzemmód) a speciális beállításokban a színeket külön miért nem lehet állítani?(vagyis az RGB-t tudom állítani,tónusait,fényerőt is,de semmi változást nem észlelek,akárhová allítom).Már monitorként kalibrálni próbáltam és a kalibrátorral nézve sem változtak az értékek.

(#497) csonkasz válasza BloodRay (#495) üzenetére


csonkasz
csendes tag

Újnak hirdetik.

Láttál működés közben ilyent? A mostaniakhoz képest milyen lehet a képe? pl. egy 42LE5500-hoz?

(#498) csonkasz


csonkasz
csendes tag

Meg lehet azt nézni, hogy mennyi üzemórát ment a TV?

(#499) BloodRay válasza csonkasz (#497) üzenetére


BloodRay
veterán

Újként hogy lehet hozzá 1,5 év garancia? Csak mert 2 év jár az LG tv-kre.
Egyébként az LE5500, hoz képest talán annyi a különbség, hogy az LH9000-nek kicsit egyenletesebb a megvilágítása, cserében kissé kékesebb a fehérje.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#500) szeva000


szeva000
addikt

Nah monitorként bekalibráltam a 42LE5500-at,így egész jó lett a fekete is.Első kalibrálásra főleg jó :)...de ha lesz időm,nekiállok kipróbálni pár variációt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.