Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#87851) macilaci78 válasza Intel fan11 (#87843) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha gyalulgatni sem akarsz, akkor fenyő hajópadló, A minőség (kevesebb göcs), méretre vágod, ujjnyi közökkel rakod, szálanként csavarozod és mehet az ungabunga. Teli lapot ne vágass, kell, hogy a matrac alul is szellőzzön.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87852) mezis válasza jozsi252 (#87841) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálam a gázszerelő a V4-es vízmelegítő és a C21-es fűtés kéménycsöveit "fordítva" illesztette össze. Ezt azzal indokolta, hogy a gáz tüzelésnél jelentős lehet a pára lecsapódás és az így nem fog a csövön kívül csorogni vissza. Ez bő 30 évvel ezelőtt volt és nem változtatott rajta a a FÉG szakembere sem a pár évvel ezelőtti cserekor sem.

A fűtő készülék tetején a kivezető csonkra illeszkedni kellene annak az alu füstelvezető csőnek! Így az égéstermék egy része szabadon áramlik szét a helyiségben !

A C21-esünknél erős szélben nálunk is előfordult a gyújtóláng kialvása. A mostani, újabb konstrukciójúnál már nem tapasztaltam kioltást.

A gyújtóláng hajlamos a kialvásra akkor is, ha a kis gáz-levegő keveréket vezető csövecske kezd elkoszolódni. (Vagy a nyáron bebábozódott benne valami bogár.)

mezis

(#87853) jozsi252 válasza mezis (#87852) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi a segítséget mindenkinek!

Mikor ez a bojler fel lett rakva 15 éve kb. akkor gázszerelő kötötte be, és csinálta meg a kéménynél is. Ami megy ki cső az vízszintes, de a végén van egy könyök rajta amit el lehet forgatni.
Amúgy szobával arrébb van CO érzékelő de semmit nem jelzett soha. Megjegyzem hogy Honeywell ami használható kategória.
De akkor berakom a helyiségbe hogy ott mit mutat.

iPhone 13 Pro Max

(#87854) Ferike81 válasza Viszlát (#87845) üzenetére


Ferike81
senior tag

Teljesen működő dolog amit joysefke írt. Most vagyok túl a festésen és nekem is így csinálták a festők is és én is amit én maszkoltam. A Tesa teljesen jó,de a Schuller ilyen erős, de ha felragasztás előtt pólóra ragasztod, akkor nem szedi le a festéket. A másik, hogy nem kell megvárni, hogy rákössön a festék, hanem még nedvesen le kell szedni óvatosan.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#87855) joysefke válasza macilaci78 (#87849) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi! Akkor még várok a rendeléssel! :)

(#87856) macilaci78 válasza macilaci78 (#87849) üzenetére


macilaci78
nagyúr

LLumar fóliák közül az AIR75-ös fóliát (AIR 75 SR HPR) választottuk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87857) pjen


pjen
félisten

Üdv.Keresek 6 mm üveg zuhany ajtóhoz alsó tömítést(vizsöprű).1 kemény U profil egy hosszabb és egy rövidebb szárnyal.A Bondex es nem jó. :R

(#87858) macilaci78 válasza pjen (#87857) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a Szatmáriban rendeltem Ravak-ot. Sajnos mindenhol csak cikkszám alapján hajlandóak bármit is rendelni, az enyém meg noname lengyel import, kínai gyártmány.
Megrendeltem egy Ravak üvegsarok 80 centis ajtajára valót és éles késsel méretre vágtam. Hibátlan.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87859) Siriusb válasza pjen (#87857) üzenetére


Siriusb
veterán

Szia!
Esetleg itt néz körül, egyszer jártam náluk, rengeteg minden van: https://szilikonwebaruhaz.hu/

(#87860) Met válasza jozsi252 (#87853) üzenetére


Met
Topikgazda

Az könyök kevés.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#87861) pjen válasza macilaci78 (#87858) üzenetére


pjen
félisten

Szatmárit hívtam,azt mondták nem forgalmaznak ilyet.

(#87862) macilaci78 válasza pjen (#87861) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor este kikeresem a régi számlát, talán még megvan és holnap megkérdezem őket cikkszám alapján.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87863) pjen válasza macilaci78 (#87862) üzenetére


pjen
félisten

Köszönöm.

(#87864) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Valaki tud olyan mestert aki muanyag polirozassal foglalkozik? (igazandibol muanyag nyilaszaro karceltavolitas lenne a cel)
udv
b

(#87865) macilaci78 válasza pjen (#87861) üzenetére


macilaci78
nagyúr

VIII. ker Práter utcában voltam bent anno személyesen. Mondtam, bármi megfelel, ami 6 mm vastag üveget használ és megvan 45 cm széles az ajtaja.
Kerestünk a katalógusban ilyet, ahhoz rendeltek egyet, egy meg volt raktáron. (A csomagolás állapotából ítélve régóta...) Sajna a számla már nincs meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87866) Intel fan11 válasza macilaci78 (#87851) üzenetére


Intel fan11
őstag

[link]

Találtam 1 ilyet. Ezt elég stabilnak írják. 150 kg-ig terhelhető. Ennyit szánnék rá ha valóban jó. Szerinted?

Battletag: hojszi#2983

(#87867) macilaci78 válasza Intel fan11 (#87866) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jó lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87868) philoxenia válasza Intel fan11 (#87866) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fekvésre elég mindenképp, ugrálni ne ugrálj azért rajta..... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87869) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Srácok, h ha otthon, keverővel van keverve a malter vakoláshoz, m2-t tekintve kb milyen anyagszükségletről beszélünk mondjuk átlagba 2 cm-es vastagsággal? Nyilván a homokot ki tudom számolni, de mennyi mészhidrát és cement kell egy minőségi malterhez?
160 m2-t kell vakoltassak és matekonlám, h gépi vakolás / vagy kézi vakolás (függőbe állított sines módszerrel) mellett döntsek..
Mindkettőre kaptam már ajánlatot, gépi vakolásra egy 700.000ft-os ajánlat jött, anyaggal együtt, símítva, de megmondom őszintén, kicsit sokallom.. A kőműves ugyanúgy ablakkávákat beleértve, ugyanerre a felületre 300k munkadíjat írt fel, Simultan simítóvakolattal átsimítva.
Gyanítom ha hozatok homokot (kb. 3,5 m3) és hozzá cementet, mészhidrátot, Simultan-t, közel sem lesz 400k..

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#87870) mezis válasza Intel fan11 (#87866) üzenetére


mezis
nagyúr

110 + 110 = 220 ! (És akkor még dinamikus terhelést nem is számoltam... ;] ) :D

mezis

(#87871) macilaci78 válasza mezis (#87870) üzenetére


macilaci78
nagyúr

80+80=160, centiméterben ilyen széles a franciaágy.
A dinamikus terhelést meg célszerű a hossztengelyre helyezni, ahol egyébként is tartja egy megerősített, alátámasztott gerenda a két ágyrácsot.

Úgy látszik, nincs sok gyakorlati tapasztalatod kétszemélyes ágyak terén. ;]

Ja, és 110+110=/=220!, helyesen 110+110=220, ugyanis 220!=2,2838603359146414573972658651153e+421 :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87872) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Üdv beltéri burkolás mennyibe megy Budapesten mondjuk jöhet vidékről is akár számla nélkül olcsóbban. Kb 2-3 ezer / m2 reális vagy annyiért már nem dolgoznak?

(#87873) macilaci78 válasza Szilágyi84 (#87872) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Üdv! Mit, mivel, milyen mennyiségben, falon, vagy padlón, anyaggal, vagy csak munkadíj?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87874) Szilágyi84 válasza macilaci78 (#87873) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Fal és padló csak munkadíj fugázással együtt.

(#87875) canniball válasza promagus00 (#87778) üzenetére


canniball
nagyúr

Bottyánból Veres felé haladva a települést elhagyva van egy tüzép, Veresen pedig a Kucsa-ker. Előbbiben még nem jártam, utóbbi ugyan állítólag nem olcsó (bár amikor tavaly csempét vettem az máshol sem volt olcsóbb), de van rendes raktárkészletük (mondjuk a példának hozott csempét pont csak rendelésre hozták, de "mindennapi" építőanyagot mindig kaptam raktárról).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#87876) bot1978


bot1978
senior tag

Sziasztok!

10cm vastag dryvittal takart falra szeretnék kültéri lámpákat feltenni.

Hosszú fúrószáram van, azt vettem, de milyen csavarral/akármivel lehet ezt úgy megoldani, hogy a csavar ne kerüljön többe, mint a lámpa?
Elég szeles telek domb tetején, szóval vacak rögzítésnek nincs értelme.

(#87877) Met válasza bot1978 (#87876) üzenetére


Met
Topikgazda

Lámpához szerintem nem kell, elég a dryvit tipli, ha parás vagy és sima a lámpa felülete akkor még szilóval is megtámogathatod.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#87878) bot1978 válasza Met (#87877) üzenetére


bot1978
senior tag

Elvileg találtam faforgácslaphoz való ocó csavarból 15 cm hosszút ~20Ft/db. Az jó lesz ha lesz. Remélem. Attól parázom, hogy a szél letépi vakolattal együtt.
Olyan hülye széllökések tudnak lenni, őrület. A levelesláda tetejét ki tudja nyitni. A világon nincs ilyen állítom. Jön a vihar, hopp kinyitja a láda tetejét, de úgy felcsapja, hogy fenn is marad, a levelek meg péppé áznak. Gyönyörű új láda. Még jó, hogy lehet kapni. Így ki tudtuk választani. :W :DDD

(#87879) Matska


Matska
senior tag

Sziasztok. Némileg jogi vagy bürokratikus kérdésem lenne, de ide is kapcsolódik.
Adott egy L alakú ház, tetőcserének indult a dolog, most ott tart a helyzet, hogy a tető lefedi az L alakot bezáró részt (így felülnézetből már téglalap alakú), valamint felvetődött, hogy akkor már ami a tető alatt van, legyenek ott is falak, ablakok, alapozás, lényegében bővítésről van szó. Most ott áll a dolog, hogy kész az alap és a tető fölötte, de se bejelentés, se terv se semmi.
Gyanítom ez így nem annyira szabályos. Mi a módja, hogy ez hivatalossá legyen téve, és folytatódhasson a bővítés immár hivatalosan?

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#87880) Met válasza bot1978 (#87878) üzenetére


Met
Topikgazda

Lehet elég.
Az a baj vele hogy a faforgács lap "fogai" nem túl nagyok, gyakorlatilag kézzel be tudod nyomni a hungarocellbe és ki is tudod húzni. Fába jó, de a hungarocell puha.
Amit linkeltem erősebb mert nagyobbak a "fogai" és a menet emelkedése is más.
De te tudod:)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#87881) philoxenia válasza Matska (#87879) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindenképpen a helyi építési hatóságot keresd fel!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87882) philoxenia válasza Met (#87880) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha jól értem a falba tiplizné...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87884) philoxenia válasza #46372352 (#87883) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez ugye horror ár... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87885) Met válasza philoxenia (#87882) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, szerintem is de de milyen csavarral/akármivel lehet ezt úgy megoldani, hogy a csavar ne kerüljön többe, mint a lámpa? igaz nem tudom mennyibe került a lámpa. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#87887) philoxenia válasza Met (#87885) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez már nem akkora ár azért, lehet, hogy megérné.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87888) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Ide is beteszem a kérdésemet, mert több vélemény mindíg jobb.
KÉRDÉS
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#87889) philoxenia válasza dewil666 (#87888) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyilván nem a kategória csúcsa, de gondolom azért használható.
Nekem inkább ez kéne, bár drágább.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87890) zoli03 válasza dewil666 (#87888) üzenetére


zoli03
őstag

Porbeles huzal kell bele. Nagyon drága, én biztos nem vennék ilyen hegesztőt.

(#87891) philoxenia válasza zoli03 (#87890) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Méterenként mennyire jön ki a varrat vele?

Annyira nem tűnik drágának.[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87892) dewil666


dewil666
őstag

Köszönöm az infót mindkettőtöknek.
Mivel elég keveset használom így lehet jobb ha megtartom a mostanit.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#87893) zoli03 válasza philoxenia (#87891) üzenetére


zoli03
őstag

Nem tudom, attól függ milyen huzalt veszel bele. De kb 5e Ft/kg alatt nem fogsz kapni huzalt, invertereshez sokkal olcsóbb a pálca. Persze ezzel lehet vékonyabb lemezt is hegeszteni. Otthonra nem látom ilyen hegesztőnek. Ráadásul erre a lidlesre nagyon sokan panaszkodnak.

(#87894) macilaci78 válasza bot1978 (#87876) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fischer FID 50 tiplivel raktam a teremgarázs mennyezeti gipszrost hőszigetelésére UFO-lámpát és MÜ2 csatornát. A teremgarázsban mások is használtak ilyet, nincs vele gond. Előfúrni sem kellett, csak rá a T40-es bitre és tolni. :K
Ha nem bízol benne, van FID 90 is, az 9 centis.

philoxenia. Azért az M12-es menetes szár kissé overkill egy lámpának. Ilyenekre kihúzható árnyékolókat kell rakni.

dantre: a hőhíd kérdésével te sem sokat foglalkozol...

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87895) csubuka válasza Matska (#87879) üzenetére


csubuka
addikt

Ha már megtörtént fizikailag az építés, akkor az feltehetően szabálytalan, hiszen se egyszerűsített bejelentést (és ezt követően e-napló vezetése a kivitelezésről) nem tettél, sem engedélyed nem volt (hogy melyik kellett volna az függ az épület típusától, egyebek...).

Először lehet inkább a hatóságtól független jogi szakival (netán egy szabályokat jól ismerő helyi építésszel) beszélj, nehogy csapdába csald magad és a saját magad illegális építésére felhívd a hatóság figyelmét (azt inkább hagyd meg a szomszédoknak :D ). Ez bírságos (itt igen masszív összegek is kijöhetnek!!!) és fennmaradási eljárásos mese is lehet akár.. szóval óvatosan. Ha persze már több, mint 10 éve megtörtént ez a "turpisság", akkor nagyjából jó helyzetben lehetsz akár, de gondolom ez egy friss dolog...

[ Szerkesztve ]

(#87896) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy könnyűszerkezetes ház oldalfalain egy ilyesmi rétegrend lehet. (leszámítva a belső gipszkartont és a külső EPS-t):

*Nekünk a belső betonyp alatt volna a fólia...

-Nem gond az itt, hogy bármilyen falba fúrás azonnal átlyukasztja a párazáró fóliát?
-Csőátvezetések, fali elektromos dobozok még nagyobb lyukat okoznak rajta...

(#87898) mrhero


mrhero
tag

Gres járólapokból van ajánlott márka vagy elég, hogy minimum PEI IV szabvány legyen, nem lehet nagyon mellényúlni? Esetleg olyan, amit kerülni kell? Könnyű tisztíthatóság, és csúszásmentesség összeférhetetlen követelmények?

(#87899) Cabaye89


Cabaye89
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek 2 témában:
Adott egy 1976-ban épült 100 m2-es 1 emeletes családi ház. Tetőtér nincs beépítve.

1) Padlás födémet szeretném leszigetelni. Jelenleg le van betonozva. ( nem teljesen egy szintben van beton) Szobáknál a mennyezet nincs semmivel szigetelve , födémnél azt hiszem salak van rétegek között. Mivel lenne érdemes leszigetelni födémet ( üveggyapot,kőzetgyapot, táblásított, tekercses ? esetleg más ? ), illetve honnét lenne érdemes beszerezni ezeket a szigetelő anyagokat? Első körben arra gondoltam, hogy gerendákból fogópárokat rakok fel födémre, és ezekbe beletömködöm szigetelő anyagot, majd tetejét OSB-vel fedem le. Hány cm szigetelést érdemes rakni? Mi az a vastagság, ami fölött már nem érdemes vastagabb szigetelést rakni?( olvastam fórumban, hogy minimum 15 cm-t érdemes rakni, de olyan is van aki 30-40 cmt rakott)
Mire van még szükségem szigeteléshez? ( páraáteresztő fólia, hőtükör fólia? )Ezek elhelyezése milyen sorrendben történjen?

2) Ablakokat szeretnék kicseréltetni, valamint erkélyajtót. Annyiféle ablak van, hogy fogalmam sincs, hogy melyiket kellene beépíteni. Nem a legolcsóbb, illetve nem is a legdrágább megoldás érdekelni, tehát egy jó közepes minőségű ) Mire érdemes az ablakoknál figyelni?(vasalat,2-vagy 3 rétegű stb.) Mi számít már elfogadhatónak? Természetesen nem én végezném ezeknek a beépítését, de mindenképpen képbe szeretnék kerülni a témában, nem szeretném ha feleslegesen rámsóznának valami extra ablakot.
Esetleg tudnátok ajánlani Vas, illetve Zala megyében olyan céget, akinél normális minőségű ablakat lehet vásárolni és beépítéssel is foglalkoznak? Neten utána néztem már több cégnek is, de egyelőre a ti véleményetekre lennék ki kíváncsi.

Nyilván látszik, hogy eléggé amatőr vagyok ebben a témába, szóval minden segítséget köszönök! :D

Üdv: Bando

[ Szerkesztve ]

(#87900) joysefke válasza macilaci78 (#87856) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

Annyi paraméter van, hogy nem egyszerű a döntés..

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.