Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#87251) Godsgift87


Godsgift87
újonc

Köszönöm szépen a tanácsokat mindenkinek.

A kedves építő biztos sokat csuklik ma este. :))

(#87252) philoxenia válasza #33253120 (#87249) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vályogba nekem a kerek lyukba szögletes tiplit beütni vált be anno. Persze komolyabb terhelésnél másképp kell méretezni. Most mezőtúri tégla van, borzalmas fúrni, tiplizni, főleg kicsi csavarhoz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87253) philoxenia válasza aujjobba (#87248) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fűteni kell benn és szellőztetni. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87254) aujjobba válasza pjen (#87250) üzenetére


aujjobba
addikt

Ez mást mond:

(#87255) aujjobba válasza philoxenia (#87253) üzenetére


aujjobba
addikt

Oké így teszek, köszi!

(#87256) macilaci78 válasza canniball (#87232) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk nem kell kimenni a kazánházba, a konyhában helyeztük el.
A 18°C egy alapbeállítás, nyomhatod tovább is 6°C-ig is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87257) Misi 007 válasza Misi 007 (#87231) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Köszönöm srácok, akkor adok neki egy esélyt. :R

(#87258) AxBattler válasza #33253120 (#87242) üzenetére


AxBattler
félisten

5m hosszan, 3m magasságig kellene felrakni, az 15m2.
8db/m2, 16kg/db, szóval összesen 15x8x16= 1.920kg

Plusz vakolat, glett... az szerintem túl sok lesz. :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#87259) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A tűzoltás áztatta nappaliban fel lett szedve a parketta. Bitumenes, szurkos a lerakása. Régi technika.

Ahogy olvastam az egy szem megoldás, hogy ilyen "vídia tárcsás maró"-val beton tetejével együtt felmarni... Kb tényleg ilyen drasztikus lesz a járható út a szüleimnek?

Ez persze később lesz megoldva, jelenleg még tárolónak kéne használni, miközben azért még ha valamennyire lehet szellőznie kéne, van ott még nedvesség a födémben sajnos.

Rakjunk valami páraáteresztő fóliát az egészre, hogy ne mocskolja össze az ott tárolt dolgokat?

[ Szerkesztve ]

(#87260) #33253120 válasza AxBattler (#87258) üzenetére


#33253120
törölt tag

Árban biztosan, de munka szempontjából ha minden anyag megvan 3 nap+festés.
Szerk.: Ezt még a szerkesztésed előtt írtam.

[ Szerkesztve ]

(#87261) ALI_G válasza ALI_G (#87218) üzenetére


ALI_G
veterán

Senki?

(#87262) Misi1980 válasza philoxenia (#87245) üzenetére


Misi1980
senior tag

Nekem is sajnos élére állított b30 van itthon a válaszfalakban és a retőtér tűzfalán is. Én konkrétan seprűnyelet használtam a radiátoroknál és a konyhaszekrénynél is ezt alkalmaztuk. 3-éve fent van még minden a helyén.

(#87263) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

8kw szauna kályha + 7,5kw átfolyós vízmelegítő + 1,5kw fűtő klíma ha egyszerre menne (77A), akkor 3 fázis esetén mekkora méretű rézkábel kellene? Szeretném vakolat alatt védőcsőbe rejteni ha lehetséges. 3x16 mm :F

(#87264) gerisz23 válasza LanyUs (#87263) üzenetére


gerisz23
őstag

3 fázis esetén szétoszlik a terhelés,mennyi lesz/van bejövő biztosítéknak?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87265) Met válasza csubuka (#87259) üzenetére


Met
Topikgazda

Inkább élére állított téglát, arra OSB-t (vagy deszkákat, bútorlapot stb.) és arra a cuccot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#87266) emre válasza csibor (#87237) üzenetére


emre
veterán

Idén nyár elején vettem PBH 1050 B2-es ütvefúrót 15k-ért, az már 3j-os, és adtak hozzá véső fejet is.
Hogy legközelebb is ennyiért lesz-e nem tudom, de a +5k amit kiadtam a majdnem másfélszeres teljesítményért nem pénz.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#87267) LanyUs válasza gerisz23 (#87264) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jelenleg van 1x16 és 3x10, de bővíteni fogom a 3x10-et vagy 3x25 vagy 3x32-re.

(#87268) csibor válasza emre (#87266) üzenetére


csibor
őstag

Zsírzós fúrókalapácsom van, mellé kéne egy kisebb, könnyebb amit csak fúrásra használnák. Reggel a boltban majd eldöntöm.

(#87269) csubuka válasza Met (#87265) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! :R Rendben, úgy legalább nem ragad bele semmi a dzsuvába...

(#87270) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

Háztartási gépes topikban is feltettem a kérdést, mert nem tudom, hogy ott volt-e téma, vagy itt. Mindenesetre keresővel nem találom egyikben sem: mosógép - szárítógép egymásra építéséhez keret. Illetve, hogy valaki piszok egyszerűen fillérekből csinált magának. Rémlik valakinek? Ha igen, a kérdéses HSZt meg tudná keresni?

:R :R :R

(#87271) mokus1


mokus1
addikt

Padloszonyeg ala tehetek 5mm xps lapot? Regi parkettara megy ra de eleg szar.

(#87272) n@p@lm válasza M43g (#87270) üzenetére


n@p@lm
őstag

AEG gépekhez például ez való:
Összeépítő keret

(#87273) macilaci78 válasza mokus1 (#87271) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tehetsz. Mit vársz tőle?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87274) gerisz23 válasza LanyUs (#87267) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha rákeresel találsz kalkulátort is neten,de 10-es mkh elég kell legyen,persze az kérdés hány méter a szakasz ahova kell a vezeték.Gondolom 5*10 kell majd,és szétosztod a terhelést fázisonként.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87275) mokus1 válasza macilaci78 (#87273) üzenetére


mokus1
addikt

Egyrészt kicsit lejjebb van az a szoba mint a mellette levo folyosó másrészt hogy kihozza az egyenletlensegeket.
Akkor veszek es ketoldalival hozzaragasztom majd a szőnyegeket.

(#87276) gerisz23 válasza M43g (#87270) üzenetére


gerisz23
őstag

Szögvasból vagy zártszervényből összeállítani,hegeszteni?Keresnék egy lakatost aki megcsinálja.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87277) macilaci78 válasza mokus1 (#87275) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem szar lesz, de csak annyit kérdeztél, hogy tehetsz-e.
Az XPS nem lépésálló, egy laminált nagy felületen oszlatja el a terhelést, a szőnyeg nem.
Mindazonáltal vannak kimondottan szőnyegek alá való alátétek is.

Hozzá kell tenni, hogy egyik alátét sem arra való, hogy a nagy mértékű egyenetlenségeket orvosolja, legfeljebb szintkiegyenlítésre használható.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87278) mokus1 válasza macilaci78 (#87277) üzenetére


mokus1
addikt

Nem olyan veszélyes de van par mm.

(#87279) LanyUs


LanyUs
senior tag

gerisz23: köszönöm! Nézegettem a kalkulátort, de nem tudtam értelmezni az eredményt.

mokus1: tegnap néztem én is szőnyeget és éppen befutott egy szaki, aki elmondta a 20 éves tapasztalatát. Ha a hőszigetelés a cél, akkor tegyek 11 mm-es Greenstep padlószőnyeg alátétet [link] ( a link 8-as, de van 11-es is ) és NE, azaz NE ragasszam le se az alátétet, se a szőnyeget, mert hullámos lesz. A bolti eladó ( Dr. Padló ) elmondása szerint ez garancia vesztéssel jár ( a szőnyeg és az alátét le nem ragasztása ), de nem tervezem visszavinni lerakás után.

[ Szerkesztve ]

(#87280) pjen válasza LanyUs (#87263) üzenetére


pjen
félisten

A víz melegítő eléggé alul méretezettnek tűnik,szerintem meleg vizet csak pisilni fog.de az 5x16mm kényelmesen elég.

(#87281) LanyUs válasza pjen (#87280) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bevallom őszintén soha nem láttam még átfolyós elektromos vízmelegítőt :) Gondoltam heti 2 használatra gazdaságosabban kijövök, mint egy bojleres hőveszteséggel. Ezt néztem ki, de sötétben tapogatózok KOSPEL EPME electronic LCD átfolyós vízmelegítő [link]. 7,5 kw esetén 3,5 liter/perc. Nem tudom ez mekkora nyomásnak felel meg, de alap esetben szeretem ha erőteljesen jön a vízsugár, viszont a melléképületben más célt szolgál. Gáz sajnos oda kilőve és a hátra vezetékelés is.

[ Szerkesztve ]

(#87282) Rotyi válasza LanyUs (#87281) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Szerintem az a 3,5l/perc az nagyon harmatos.

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#87283) M43g válasza gerisz23 (#87276) üzenetére


M43g
aktív tag

én is erre gondoltam, de valami konkrét implementáció rémlik korábbról...

(#87284) YAS-dude válasza LanyUs (#87281) üzenetére


YAS-dude
őstag

30 amperrel terheli a hálózatot amikor megnyitod a csapot (egy fázison). Van neked annyid? :)

(#87285) gerisz23 válasza LanyUs (#87281) üzenetére


gerisz23
őstag

Azok 18kW-nál már biztos jók,fázisonként 16A-re volt állítva amit én láttam.Annak nulla nem kellett,a fűtőszál 2 fázis közé volt betéve(3 db volt benne).
Nálunk sokkal elterjedtebb a tárolós változat.
3,5 liter per percnél csordogál a víz

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87286) csemberlen válasza LanyUs (#87281) üzenetére


csemberlen
őstag

3.5 liter kézmosásra elegendő. Hány méter lesz a kábel útja a melléképületig?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#87287) pjen válasza LanyUs (#87281) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ mire használod,kézmosásra szűken elég.Abból indultam ki,hogy az átfolyós gáz bojlerünk 27Kw-os.Ahhoz,hogyigazán forró víz legyen majdnem el kell zárni a csapot.

(#87288) Ijk válasza LanyUs (#87281) üzenetére


Ijk
nagyúr

Véletlenszerű a heti két hasznalat vagy rendszerű? Bojlert be lehet programpzni mikor fűtsön fel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#87289) Doki16


Doki16
addikt

Van most ez az akciós fúró a LIDL-ben. [link]
Ismeri bárki ezt a típust. Panelba kellene. Elég jó áron van szerintem :)

Látom kérdezték már pár nappal korábban. Vett valaki belőle vagy tervezi?

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#87290) YAS-dude válasza Doki16 (#87289) üzenetére


YAS-dude
őstag

Picit gyengén üt, de panelban 6-os, 8-as tiplivel kb mindent meg lehet oldani, akkora lyukakat meg fúr könnyedén. Vésőgépnek ne ezt vedd.

[ Szerkesztve ]

(#87291) csubuka válasza Met (#87265) üzenetére


csubuka
addikt

Amúgy ha nincs filléres megoldás arra, hogy hogy tegyük tárolásra alkalmassá a bitumenes, szurkos nappali padlót, akkor lehet jobban járnánk a felmaratással már az elején.

Mondjuk a szellőzést garantálni kéne akkor is, tehát az OSB lapozást lehet nem ússzuk meg a tűzoltásnál beázott födém miatt. Még mindig magas a páratartalom.

Ilyen vídia betonmarót lehet bérelni átlagembernek? Nem balesetveszélyes kütyü, ami szakértelmet igényelne?

(#87292) LanyUs


LanyUs
senior tag

Körítés a beruházáshoz :) Közel 15 éve járok uszodába heti rendszerességgel finn szauna+úszás. Vettem 5 éve egy infrakabint, ami nem rossz, de egy igazi finn szaunázónak nem elegendő. Régi álmom, hogy otthon is legyen. Ezt valósítom meg a melléképületben.

YAS-dude: jelenleg 1x16 és 3x10 van, de elindítom a teljesítmény bővítést és a H-tarifát is. Nem kis befektetés tudom, mert 32A felett 5.000 Ft/kw a bővítés, azt nem tudom, hogy a H tarifa még külön fizetendő-e vagy beleszámolódik, de csak egyszer vágnék bele és akkor legyen annyi, amennyi kell.

gerisz23, pjen: lehet logika abban, hogy kevés a 3,5 liter/perc egy normális zuhanyhoz. Van nagyobb teljesítményű is [link]. Műszaki adatok alapján: 9kw 3,3 liter/perc, 12kw 4,3 liter/perc, 15kw 5,4 liter/perc, 18(6,5), 21(7,6), 24(8,7), 27(9,8). Azért szauna kályha 9kw+közben zuhany15kw-tal :Y Ennyire "gyenge" lenne ez az átfolyós technika? :F Lassan húzhatok kábelt az atomerőműből is :D

csemberlen: villanyórától indulva a bekötési pontig 20 méter plusz függőleges föld alá kábelezés, tehát kb. 22-23 méter. Biztosra kell mennem, mert betont is törnöm kell, nem állok neki még egyszer ennek :)

Ijk: filóztam az átfolyós rendszer többletfogyasztása 9-27kw vs 1,5kw bojler és a bojler folyamatos hőveszteségén, de látatlanban nem tudom ezt megmondani. Főleg úgy, hogy otthon gázkazán fűti az indirekt tárolót.

(#87293) aujjobba válasza LanyUs (#87292) üzenetére


aujjobba
addikt

Az átfolyós gázkazán nálam 60 fokos víznél ad ki 7.5 l/percet.
Ez egy zuhanyzáshoz jó, de közel nincs olyan nyomása mint egy nem átfolyós rendszernek.

(#87294) YAS-dude válasza LanyUs (#87292) üzenetére


YAS-dude
őstag

Goldolj bele, mennyi idő egy liter vizet felmelegíteni a 2kW-os vízforralóban. Aztán gondold el, hogy másodpercenként kéne felmelegíteni 5-10 liter vizet... Kell a teljesítmény. Angliában pl. sok ilyen átfolyós melegítő van, zuhanyozáshoz is, de ott 80 meg 100A megy be egy lakásba.

(#87295) csemberlen válasza LanyUs (#87292) üzenetére


csemberlen
őstag

NYY 5*16mm2 rezet vinnék oda, és ott elosztótáblában szétosztanám.
A H tarifáét nem kell külön fizeni a nappali A terjedelméig.
Lehet mégis jobban járnál egy 50 literes villanybojlerrel óra alatt felmelegiti 60 fokra.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#87296) pjen válasza LanyUs (#87292) üzenetére


pjen
félisten

jelenleg 1x16 és 3x10 van,ez,hogy?nem lehet,hogy van egy éjszakai órád is?Szerintem zuhanyhoz alap lenne egy 18 as.Osztrákoknál láttam ilyent,de ott 100 amperes beállások vannak.Mondjuk mikor zuhanyzol lekapcsolhatod a szauna kályhát.

(#87297) Ijk válasza LanyUs (#87292) üzenetére


Ijk
nagyúr

45 fokra belovod a bojlert, minimális a hoveszteseg. Veszel egy 18kW-os atfolyost, min. 100 ezer, egy 80 literes bojler meg 40k, ráadásul elmegy masfeles vezetéken a villany. Életben nem hozza vissza az atfolyos az árát szerintem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#87298) LanyUs


LanyUs
senior tag

aujjobba: köszönöm a számadatot, mert segít belőni a szükséges mennyiséget, de elmozdulok YAS-dude, csemberlen, Ijk tanácsolt 50 literes villanybojler irányába (elrejtem majd egy szekrénybe).

pjen: 1 éve költöztünk és az előző tulajdonos elmondása szerint 1,5 évvel korábban újította fel a konyhát és a kerámia lapok végett tettek be még egy új digitális 3 fázis villanyórát 3x10A-rel és közvetlenül az órától húztak be kábelt az eszközökig. De alulméretezett, mert a sütő mellett csak 1 lap használható. Mindenképpen hálózatot bővítenénk. Gázzal fűtjük a meleg vizet, éjszakairól nem tudok. 2 külön számlát is kapok.

Köszönöm a tanácsokat Mindenkinek, mert így elkerültem az első pofára esést a zuhany kinyitásakor :) :R :R

(#87299) gerisz23 válasza LanyUs (#87298) üzenetére


gerisz23
őstag

Vegyél egy jó hajdut,vagy akár aristont ha ilyen ritkán használod sokáig fogja bírni.De 80literesnél kisebbet ne,hátha nem egyedül tusolsz ;]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#87300) LanyUs válasza gerisz23 (#87299) üzenetére


LanyUs
senior tag

Oké :) A víz esetében választanom kell. Vagy megy hátra ( ph 3 vagy alatti - 1 hónapja mértem kávé teszterrel ) lágyított víz, amit szeretnek az elektromos eszközök, de ihatatlanul keserű :( Vagy még a vízlágyító előtt teszünk egy T elosztót és rákötjük az iható vízkövest.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.