Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8051) adm válasza rii (#8050) üzenetére


adm
őstag

érdemes lenne körbekérdezned a házban, vagy a hasonló lakások tulajainál. hátha őket is érdekelné a dolog és akkor nem kérdés hogy belemennek-e, illetve minden költséget szét lehetne osztani. még ha nem is csinálná meg mindenki azonnal, de akkor is hivatalos lenne...

16core - 32thread - 64gb

(#8052) gordonfreemN válasza csemberlen (#8047) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na a kérdés a fejemben ott motoszkál még mindig, pedig elolvastam a linkelt okosságot és sok mást is már. Parasztival kéne elmagyarázni, hogy ér-e engem bármi hátrány a közösített védöföld és nullavezetö miatt?(pl fi relét nem szerelhetek be, könnyebben megdug az áram, mint normális karóval levert védöföld esetében stb) A közösítés a méröóránál következik be. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8053) csemberlen válasza gordonfreemN (#8052) üzenetére


csemberlen
őstag

Minden épületnél le van verve földelő szonda, ez a főelosztóban közösitve van a PEN-nel, ismert nevén a nullával. Semmilyen hátrány emiatt nincs.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8054) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

A lágyforrasztásos rézcsö kötéseknél, lehet hölégfúvót használni, a gázlámpa helyett?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8055) csemberlen válasza gordonfreemN (#8054) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem, mert kevés a hője!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8056) gordonfreemN válasza csemberlen (#8055) üzenetére


gordonfreemN
addikt

650 fokig lehet nyomatni a hőlégfúvót. Ez több is, mint a gázlámpa nem? De mindegy, hacsak a hőmérséklet a gond, akkor ezzel is lehet, mert munkába már próbáltam, és felmelegítette annyira a rezet, hgy megolvadjon a cin, és még hamarabb is. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8057) csemberlen válasza gordonfreemN (#8056) üzenetére


csemberlen
őstag

Te tudod, de szerintem nem lesz biztos az a kötés. Még nem láttam szerelőt ezzel dolgozni, se vizszerelési boltban a gázos mellett. Ennek azért oka lehet!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8058) gordonfreemN válasza csemberlen (#8057) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ok, leteszek róla
:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8059) Hasaggymeg válasza csemberlen (#8057) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Lehet,hogy nem elég koncentrált a hő ahhoz,hogy egy jó hővezetőt,mint a Cu,eléggé felmelegítsen.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8060) philoxenia válasza Hasaggymeg (#8059) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem a közölt hő mennyisége kevés...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8061) gordonfreemN válasza philoxenia (#8060) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A réz felizzik! 650 fokkal nyomattam a hőlégfúvót, meg is forrasztottam vele egy könyököt és menetes véget simán. Csak hát ki tudja?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8062) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Üdv!
Pár kérdés még:

1 A radiátort vízszintbe kell e felhelyezni a falra? (keringetőszivattyú van)
2 Érdemes vízlágyítót és korróziógátlót tölteni a a rendszerbe, vagy csak az egyiket-másikat?
3 Mivel érdemes csőszerelés (forrasztás után kitisztítani a rendszert (esetleges régebbi vízkő miatt is) :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8063) Hasaggymeg válasza gordonfreemN (#8061) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha elfolyik a cin akkor csak jó lehet,noha én sem láttam (csináltam) csak lánggal és elektromos ellenállással forrasztani.
1. Enyhén,alig láthatóan a végén levő légtelenítő felé emelkedjen.(0,1-0,5%)
2. Nem kell lágyított víz,hamar kilágyul ha tömör a rendszer és nem sokat kell után tölteni.
3.Vannak ilyen-olyan szerek,de én tiszta vízzel mosnám alaposan át.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8064) csemberlen válasza gordonfreemN (#8062) üzenetére


csemberlen
őstag

Iszapleválasztó szolgál arra, hogy felfogja a folyamotosan keletkező szmötyit. Többit elmondták.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8065) bpx válasza csemberlen (#7985) üzenetére


bpx
őstag

no hát kijött a villanyszerelő, és tényleg ez volt, köszönöm

utóbbi napokban már hallottam a "szikrahangot" is néha
valóban, az elosztótáblában is volt valami érintkezési hiba
ezen kívül a mellette levő kis dobozkában (nem tudom mi a neve, de amiből a többi szobában is van :) kötésdoboz talán?), réz + alumínium össze volt kötve, és megolvadt a szigetelés

(#8066) csemberlen válasza bpx (#8065) üzenetére


csemberlen
őstag

Nincs mit. :R

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8067) nyunyu válasza bpx (#8065) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt az aludrotot a falban en kicsereltetnem, mert ki tudja, milyen nagyteljesitmenyu fogyasztot dugsz ra veletlenul...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8068) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Ezekről az Aldi-s szerszámkészletekről mi a véleményetek ? [link]
A 2. és a 3. érdekelhet, pl. az ereszcsatorna javításához is popszegecses rögzítést ajánlottak.
2. # popszegecsfogó-készlet, 70 darabos: a készlet tartalmaz egy 260 mm-es popszegecsfogót 4 különböző szegecsfej-betéttel és hozzá illeszkedő HSS-fúróval, 60 szegeccsel vagy
3. # lyukasztó- és szegecsfogókészlet, 178 darabos: a készlet tartalmaz egy szegecsfogót max. 5 mm-es átmérőjű szegecsekhez, 6 különböző átmérőhöz használható lyukfogót (2,5 – 5 mm) 150 szegeccsel és patentfogóval, valamint 25 patenttal

De itt mi a popszegecsfogó ?
Amivel ki lehet húzni a korábban berakott popszegecseket, azt hogy hívják ? (ha van ilyen, nekünk régen 1x egy ismerős kifúrta a helyéről)
Illetve először is nem tudtok valami leírást, hogy hogyan is működik ez az egész popszegecselés ?
A 3.-ban lévők pontosan mire is valók ?

MÁS:
Van egy ilyen ventilátoros hősugárzó is, ami érdekelhet: [link]
A felső szinten a fürdőszobába kellene, ahol a plafonról áramlik a hideg (a sarkoknál ugye nincs már padlás, a belső vakolattól kb. 10cm-re már "kint" van, mivel normális hőszigetelés sincs - de ezt most nem tudjuk kijavítani rövidtávon).
Mi a tapasztalat az ilyen rendszerű melegítőkkel ?
Megbízhatóság, fújás erőssége / hatótávolsága - azaz mennyire lehet jó ilyen hővédelmi célra; stb. A hang az ami nem érdekes - úgyis csak fürdés alatt, illetve 5-10 perccel előtte menne.
Ugye olajradiátor azért nem jó, mert az lenne a lényeg, hogy nagyon gyorsan felfűtse a levegőt, elég legyen épp csak fürdés előtt bekapcsolnom.
Jelenleg egy 2kW-os ilyen van: (de sokszor csak 1kW-on használom), plusz egy 1kW-os régi vonalhősugárzó.

(#8069) csemberlen válasza atesss (#8068) üzenetére


csemberlen
őstag

Popszegecs berakáshoz kell a fogó, a kiszedéshez furógép. Szerintem ennyiért bevállalható., de ha bemész 1 kis barkács boltba megmutatják hogy müködik,
Azért arra ne számits, hogy 5 perc alatt befűtesz egy ilyesmivel. 20 perc már járható út. Kád közelébe azért ne tedd.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8070) Hasaggymeg válasza csemberlen (#8069) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Azért megnézném ahogy beteszel egy popszegecset egy-szál fogóval! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8071) philoxenia válasza Hasaggymeg (#8070) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a betevéshez még fogó sem szokott kelleni, elég, ha van lik és beteszem kézzel..... ;]

Popszegecsfogó és poszegecsfogó között is vannak azért különbségek, nekem van egy nagyon gagyi is, vennem kellett mellé másikat is....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8072) kisi válasza atesss (#8068) üzenetére


kisi
aktív tag

Csatornázáshoz tényleg a legegyszerűbb a popszegecshúzóval történő összerakás.

A popszegecsHÚZÓ ez.

Kb 6-1000 forintba kerül egy barkács célokra megfelelő változat, ezzel a ház körül a csatornázást már vígan meg lehet csinálni.

A hozzá való szegecs darabja 2-5 forint környékén mozog, típustól függően.

Csatornázáshoz én 3,9 x 10 es szegecset használtam, és 4 es fúróval fúrtam a lyukat neki.

Ha csatorna összetételt akarsz vele javítani, akkor tisztídsd meg alaposan az összemenő csatornarészeket. kend be vékonyan sziloplaszttal, told össze. A gömbölyű szélét a csatornának egy fogóval kicsit összébb tekered, hogy jó szorosan fogja az illesztésnél.
Körülbelül 3-4 helyen kifúrod, körben a csatornát, nagyjából az illeszkedő részek közepén.
Érdemes a kifúrt lyukba egyből beletenni a szegecset, különben a lyukak elmozdulhatnak.
A szegecs a külső részről nézzen befele.
Én a végén egy pici sziloplassztal ki szoktam kenni a szegecseket is, hogy ott se follyon a víz ki a csatornából.

A fogó működése: az orrán van egy hatszögetű anya, a közepén lyukkal. ebbe kell betenni(a fogó nyitott állapotában) a szegecs acél szárát, és tövig belenyomni, hogy a pereme ütközzön az anyán. Ha a fogó karjait összehúzod, elkezdi magába húzni az acél szárat, és ezáltal az alumínium szegecset szétnyomni.
Az anyát mindig azt kell használni, amibe a szegecs szára pont belemegy.

A barkács kategóriás húzókkal túl nagy szegecset nem érdemes húzni, én már eltörtem egy két fogó pofáját így..

Pillanatok alatt lehet dolgokat összeszegecselni vele.

remélem, nem írtam túl sok badarságot.
(Véleményem szerint, ha nem az aldiban veszed, kicsit spórolhatsz is az áron..)

a 3# az valami bőrlyukasztó, bőrszegecselő bigyó lesz...

(#8073) csemberlen válasza philoxenia (#8071) üzenetére


csemberlen
őstag

Mindenki másképp csinálja :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8074) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Valaki mondja meg nekem, hogy mit jelent a bandázsolás!

Köszönöm!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#8075) kisi válasza Nkboy (#8074) üzenetére


kisi
aktív tag

Kábel, kötlélvég körbetekerése szétbomlás ellen, pld..
Vagy Bandázsolószalag van a gipszkartontechnikában is.

Milyen dologgal összefüggésben kérdezed?

(#8076) Nkboy válasza kisi (#8075) üzenetére


Nkboy
senior tag

Gipszkartonnal kapcsolatban. Festőktől hallottam, de nem tudom, hogy mit értenek ezalatt.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#8077) kisi válasza Nkboy (#8076) üzenetére


kisi
aktív tag

festés előtt, a sarkok, a gipszkarton táblák üvegszövettel való megerősítését, hogy ne legyen repedés.
Gyk. üvegszalagot glettel oda..

(#8078) Nkboy válasza kisi (#8077) üzenetére


Nkboy
senior tag

Köszi szépen.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#8079) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Off:

Csináltam egy videót a felújított székesfehérvári panellakásokról: [link]

Szebb lett Fehérvár.

(#8080) runner 125 válasza VINIKOR (#8079) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ilyen volt - ilyen lett nekem hiányzik belőle. :)

Más.

Keresek valamiféle Spájz és Kazánház piktogramot, valami hasonlót.. Aki esetleg tud tippet merre keressek, megköszönném.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8081) Hasaggymeg válasza philoxenia (#8071) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

De ha nincs sem lik,sem lyuk de még luk sem?! :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8082) kisi


kisi
aktív tag

Egy gyors kérdés, nem tudom hol tegyem fel.

Hol, és hogyan lehet megszabadulni nagy mennyiségű higanytól?
Kedvesem kamrájában takarítottam, és a nagyapja által tárolt dolgok közt találtam kb egy kilónyit..
Azt hittem, szívrohamot kapok.
Veszélyes hulladék lerakóban nem tudom, elfogadják e.
Fizetni a leadásáért nem akarok...

Ötlet?

(#8083) csemberlen válasza kisi (#8082) üzenetére


csemberlen
őstag

Irtam privit

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8084) atesss válasza kisi (#8072) üzenetére


atesss
addikt

Köszi a részletes leírást. :R
De még így sem teljesen világos:
Akkor egy popszegecs berakásához használt eszköz neve pontosan mi is ?
És a kiszedéséhez használatos szerszám neve ?
Ami az aldiban van akkor most, az akkor melyik is ? Vagy a 3 # meg a másik ?

A 6-1000 = 600-1000 ft ?
Akkor azt mondod, hogy ez az aldis nem is tűnik olyan nagyon olcsónak ?
Persze azt nem tudjuk milyen minőség.
Mert egyébként nem sürgős a dolog (az ereszt úgyis legkorábban tavasszal csinálnám meg), csak így hogy ezt észrevettem itt, így jutott eszembe. Meg esetleg másra is lehet otthoni barkácsolásnál használni ezt. Szerinted minek a rögzítésére ajánlott / jó popszegecselést használni ?

Az ezermester.hu-n találtam egyébként egy cikket a szegecselésről, csak még nem volt időm elolvasni.

(#8085) csemberlen válasza atesss (#8084) üzenetére


csemberlen
őstag

Akkor egy popszegecs berakásához használt eszköz neve pontosan mi is:Ez az amit az aldiba árulnak!!!!
Kiszedéshez nem szerszám kell hanme kifurni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8086) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Esetleg ha valakit érdekel olcsóba volna egy eladó használt 120 literes elektromos HAJDU bojlerem. Gy-M-S és Vas megye területén.

:R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8087) kisi válasza atesss (#8084) üzenetére


kisi
aktív tag

A kütyü neve popszegecshúzó..
A linken, ami az előző hsz. -ban van, az árgép oldala jön be.. alaphangon 600 ft.
Mivel gyk. szegecskötés---> oldhatatlan kötések közé tartozik, így szétszedni csak roncsolásos eljárással: kifúrod a szegecset.

Használni bárminek a rögzítésére, ahova alumínium szegecs jó.
általában lemez dolgok összefogására, szegecselésére.
Ha olyan dolgot akarsz szegecselni, amin átjönne a szegecs, pld. műanyagot fémhez, stb. akkor egy kisebb darab fémlemezt teszel a túloldalára, és azt fogja a szegecs. Mi 10 filléreseket fúrkáltunk anno ilyesmire.. Műanyag hullámlemez tetőt rögzítettünk így..
Idestova 10 éve jól van, köszöni..

Az aldiban úgy látom, egy árban fut a három szerszám:
Blankoló- saruzófogó, popszegecshúzó, és a bőrszegecselő.

(#8088) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Oh, ha már popszegecs téma. Látni olyan popszegecset aminek mind a két vége lapos. Azt gondolom géppel csinálják, de hogy? A kézivel az egyik fele feltétlen egy bumszli kitüremkedés ami nekem nem tetszik.

Most gondoltam rá hogy esetleg kalapáccsal lehet ezen segíteni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8089) atesss válasza kisi (#8087) üzenetére


atesss
addikt

Magyarul popszegecsHÚZÓ való a szegecs összenyomására. Hát nem egy logikus elnevezés...
(ugye húzni akkor szoktunk, ha kiszedünk egy kötőelemet - mondjuk pl. szöget - egy anyagból).
Vagy ez lehethogy azért van, mert teljesen máshogy működik ez, mint én gondolom ? :F

Az ezermester.hu-n ezek a leírások vannak (holnap végre talán lesz időm elolvasni):
keresés - popszegecs
keresés - szegecs
címke: szegecselés
A szegecselés reneszánsza
A szegecselés reneszánsza II.

pld. műanyagot fémhez
Hát pl. az egyik ezermesteres képen bőrt szegecselnek. Erre mi használható ?

Az aldiban úgy látom, egy árban fut a három szerszám:
Blankoló- saruzófogó, popszegecshúzó, és a bőrszegecselő.

Akkor a minősége alapján kéne megállapítani, hogy ez megér-e 1800-at.
Ja és viszont ez készlet: "a készlet tartalmaz egy 260 mm-es popszegecsfogót 4 különböző szegecsfej-betéttel és hozzá illeszkedő HSS-fúróval, 60 szegeccsel"
Ezek mennyibe kerülhetnek / mennyit érhetnek ?

Mit jelent az, hogy HSS fúró ? Gondolom valamilyen fém fúrófej, vagy valamiben speciális ?
(Google-al high speed steel-et találtam rá, csak ez nem tudom mit jelent a gyakorlatban. Elvileg logikus lenne, hogy szegecshelyet gyorsan tudj fúrni, mert az a lényege az egésznek. Csak hogy a fúrófej ezt a gyakorlatban meddig bírja, az viszont kérdéses. Egy barátomnak van egy kb. 600ft-os 4-es fémfúrója, az bírja. Csak az ugye kicsit más árkategória...)

(#8090) philoxenia válasza atesss (#8089) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a popszegecset összehúzzuk és nem nyomjuk, tehát szvsz. jó az elnevezés...... :U

Winner_hun: szerintem az nem popszegecs, csak hasonlít az egyik oldala... A popszegecset ott érdemes leginkább használni, ahol a normál szegecselés nem működik, mert a belső oldal zárt...Más kérdés, hogy sok más helyen is használják....

Használj normál szegecset, ahol mindkét oldal látszik....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8091) Winner_hun válasza philoxenia (#8090) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit így hirtelen tudok mondani az alu létra, azon láttam ilyet hogy mind a két oldala lapos fajta.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8092) biker válasza atesss (#8089) üzenetére


biker
nagyúr

minden fúró anyaga HSS (gyorsacél), tehát kiírni felesleges, arra jó, hogy ezzel jelölik a leggagyibb legszarabb kezeletlen fekete fúrót, ami 1000-es fordulat felett keményebb vason elolvad :)

ami jobb, ott kiírják, mitől jobb, sorrendben:
Titán, cobalt, Iridium (árban is így megy felfelé)
ezen felül a "Vidia" hegyes fúró, ami közhiedelemmel ellentétben nem csak betonba kell, hanem kemény fémhez is

ha veszel egy jó készletet, pl Cobaltosat, 1-13mm-ig 0,5 osztással, az úgy 15.000Ft alsó hangon, ebből kijön úgy 12db HSS készlet dobozban :) de azok a fúrók kitartanak, amíg el nem töröd, vagy el nem égeted a fejét

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8093) philoxenia válasza Winner_hun (#8091) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem az simán szegecs és nem popszegecs...
itt például a popszegecs elnevezése vakszegecs..[link]
Szerintem ilyennel szegecselnek pl. létrákat:[link]
Szegecsek:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8094) kisi válasza atesss (#8089) üzenetére


kisi
aktív tag

A hss fúró alatt a sima fúrószárat értik, 100 ft alatti kategória..
szegecsek max 5 ft/db..
húzó 600 tól..
össz: 600+300+100 --- > ez az aldis szett megfelelője, ha magad veszed..
a húzó kifelyezés a helyes a popszegecsre , mindjárt fényképezek neked, és megérted az egész lényegét :)

(#8095) philoxenia válasza kisi (#8094) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Találtam én egy képet...[link] :Y Ez tényleg ennyi? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8096) biker válasza philoxenia (#8095) üzenetére


biker
nagyúr

"Eladó 4x10 rozsdamentes popszegecs 600db 12FT/db "

igen, ennyi :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8097) philoxenia válasza biker (#8096) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Drágállom, létezik egyáltalán rozsdásodó popszegecs...?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8098) runner 125 válasza philoxenia (#8097) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én még nem láttam rozsdásat.
Marketing. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8099) biker válasza philoxenia (#8097) üzenetére


biker
nagyúr

bocs, de ha nem értesz hozzá, ne drágálld..

popszegecs alapon alu, néha réz, és van rm (síma vas nincs, mert kemény, rideg)

minden kötés leggyengébb pontja a tényleges erő
alu szegecs a leggyengébb, és kezeletlen vassal, rézzel korrodálhat, ekkor vagy réz, vagy nagyobb erő esetén rm szegecs kell

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8100) kisi válasza philoxenia (#8097) üzenetére


kisi
aktív tag

Néha szükség van rozsdamentesre is.
Pld saválló dolgok szegecselése, olyan helyek, ahol az alumínium kémiai reakcióba lép a rögzített fémmel, és elkorrodál, stb.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.