Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8951) AXisBOLD válasza Hasaggymeg (#8946) üzenetére


AXisBOLD
addikt

fent a kezelő kar alól nem folyik sehonnan, csak alul valahol.

Aurea mediocritas

(#8952) Integra


Integra
titán

day1
ebédre teljesen szétkapták a lakásom :Y
a helyi vizzáró csapok egytől egyig szivárognak, komoly minőséget épitettek be.... még jó, hogy a fő elzáró csapok nem szivárognak (taps)
estére az összes burkolat is eltűnik a falakról.. nem irigylem azokat akik ezen a héten a házban ücsörésznek munkaórákban:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8953) AXisBOLD válasza biker (#8944) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nem menjünk bele ebbe az egészbe. "Idonkent le is lehetett volna takaritani egy kis vizkooldoval :)"<-ezzel sokat nem segítettél, nem is sért, csak nem látom értelmét a fennálló helyzetnél ennek a bemondásnak.

"ez nem egy hetes nyom..."<-nem is egy hétről beszéltem, de mint mondtam előtte rendszeresen volt takarítva, sajnos nagyon kemény itt a víz, nem lehet vele mit csinálni. fent[link] sohase csöpögött/folyt/szivárgott sehonnan, csak alul[link]. ez az egész egyben van a tálcával, alul a farostlemezzel(és az a gyanúm, hogy elmozdulhatott, ami alul látszik is. az a patkó alakú rész lepattanhatott a tálca aljáról, de csak találgatok, hogy van-e összefüggés). valami ilyesmi mini konyha: [link] és elég silány minőségű. azt se tudom hogy fogom kicserélni a csaptelepet, mert alul nem lehet rendesen hozzáférni.

a csöpögés pedig régóta létező dolog, hol csöpögött hol nem, hol jobban hol kevésbé, ha elfordítottam a csapot balra(amiből fent rendeltetés szerűen kifolyik a víz), akkor nem csöpögött, ha jobbra fordítottam csöpögött. szóval a csöpögés a rendszeres takarítás mellett is jelen volt. ettől még lehet igazad, hogy a kemény víztől van, de azzal nem tudok mit csinálni.

Aurea mediocritas

(#8954) Integra


Integra
titán

urak,
szereltetek már be szalagparketta/hideg burkolat alá ilyen vagy hasonló fűtő fóliát?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8955) biker válasza AXisBOLD (#8953) üzenetére


biker
nagyúr

nézd, ezen olcsó csaptelepek az egyszerhasználatos kategória.

alul a patkó egy ponton rögzül, MIND ki fog kopni, meggörbül a lemez, és elforog a komplett csaptelep.
Csak olyat szabad venni, ami a patkó két szélén két ponton rögzül! (elég ritka, én 2 hónapig kerestem)
maga a csaptelep konstrukcióilag ilyen, hogy idővel alul felül nyaka melletti "picsa" gyűrű szétmegy (mi évente egyet dobtunk ki)

képzeld el, forgási középpontban EGY csavar tartja ezt a vackot. e körül elforog, tökmindegy, mennyire húzod meg.

Mi egy felső, magas csapot vettünk végül 19-ért, 10 év garanciával, a gyűrű tömítése nem 1mm, hanem 5mm :)
ehhez hasonlót vettünk

a vízkőt témát azért hoztam fel, mert brutálisan koptat, recés, stb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8956) manoarc


manoarc
senior tag

Sziasztok!

Lapradiátor márkák között hezitálok,hogy melyiket válasszam.
A Demrad mellett szól az ára,valaki vett már ilyen fajtát ?
A Purmo finn gyártmány , de elég drága is.
Ajánlották a Dunaferrt , valaki használ ilyet esetleg ?
:R

{。^◕‿◕^。}

(#8957) Hasaggymeg válasza AXisBOLD (#8951) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A vízkőnyomok félrevezettek.Az a csaptelep az olcsóbbakhoz tartozik. :K

biker...több mint 100 csaptelep felszerelése után,leginkább a gagyi kínaiaknak meg egyes olaszoknak volt 2 béna csavaros rögzítésük.Hans és Friedrich Grohe,Hansa,Kludi,Kirchoff,Teka,Mofém,Alföldi vagy Ramon Soler (ez utóbbi inkább csak drága) mind 1 csavaros vagy menetes csöves (csaptest egy nagy anyás menetes csőben végződik melyen keresztül csatlakoznak a bekötő un. flexicsövek) voltak.Ha alul felül ott a tömítés és rendesen meg van húzva egy minőségi,könnyen forgó csaptelep nem fog elforogni.Igaz időnként utána lehet húzni egy kicsit.

manoarc...inkább finn mint török!Nem ismerem az árkülönbséget,de ha nem nagy akkor a Vogel&Noot a legjobb.Szerintem...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8958) Met válasza rii (#8948) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem rémlik, hogy ebből a spray-ből volt e fekete, de ha porfesteted akkor lehet fekete, jó ötlet :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8959) Hasaggymeg válasza Integra (#8952) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Vígasztalod magad? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8960) manoarc válasza Hasaggymeg (#8957) üzenetére


manoarc
senior tag

Huh köszi a tippet :Y
Látszik,hogy minőségi ez a Vogel&Noot,de vmi. iszonyat drága :S
Az ára a kétszerese a Purmoénak,ami már a drágábbak közé sorolható.
Sztem maradok a Purmonál.

{。^◕‿◕^。}

(#8961) biker válasza Hasaggymeg (#8957) üzenetére


biker
nagyúr

engem a név nem érdekel, fizikai képtelenség tartósan rögzíten egy ponton egy ezen pont körül elfordulni képes eszközt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8962) Hasaggymeg válasza manoarc (#8960) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ez a hosszútávú beruházások kategóriája,itt megtérül a minőség. :K

biker...itt egy kb.30-mm átmérőjű,pár mm vastag alul általában klingerit tömítés,felül gumi kör a felfekvő rögzítő felület és nem egy pont,akár 1 akár 10 csavarral rögzíted,hiszen középen egy lyuk van.Sőt ha jó minőségű elég kemény az alsó ellendarab (mert fent a csap az sosem nyeklik és egyenletesen szorul le) akkor még hátrány is lehet a többpontos rögzítés,mivel sokat kell pepecselni vele,rendre ha egy csavar túlszorít a másik laza marad.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8963) Integra válasza Hasaggymeg (#8959) üzenetére


Integra
titán

:DDD
összesen egy emailt kaptam másik lépcsőházból, hogy nem kicsit hallatszik. nem csoda, nincsen úsztatott födém, jó magyar szokás szerint kispórolták.. ráadásul nincsen növényzet a folyosókon sem a visszhangokat tompítani.
viszont 9 munkásom volt ma, úgyhogy az előtér kivételével minden követ felvertek, sőt az estrichtet is felverték a fürdőben, nagyon durva, hogy szétkapták a nap alatt a lakást, ha ez így megy tovább szerdára kompletten kész a teljes bontási meló. kb csak a csemperagasztót kell még leszedni a falakról..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8964) Hasaggymeg válasza Integra (#8963) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A bontás az mindig gyors és látványos,rombolni azt szeret az ember. :W

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8965) Integra válasza Hasaggymeg (#8964) üzenetére


Integra
titán

egy picit lassabb, de halkabbnak jobban örültem volna:)
amúgy pénteki befejezést terveztünk a teljes bontásnak.

vízszűrőben is jó vagyok, gépész megnézte, nem kell méregdrága honeywell, egy-egy egyszerűbb 100 mikronos lesz berakva mindkét vízcsőre, tisztító automatika nélkül, nem fizetek 70ezret az automatikára, amit amúgy 10 perc alatt magam is megtudok oldani.
ajtó megrendelve, aluminium redőnyök holnap megrendelődnek, aztán akkor már csak a villany szerelőnek kell hoznia a kapcsolókat, konnektorokat, meg a nagy szünetmentest a kapcsoló dobozhoz. levédem a teljes lakást áramingadozás, kimaradás ellen.
még a végén tényleg lakás lesz belőle:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8966) Hasaggymeg válasza Integra (#8965) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Vízszűrő automatika 70e-ért?! :Y Apuci Demján,Csányi vagy Lejsztinger? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8967) Integra válasza Hasaggymeg (#8966) üzenetére


Integra
titán

mittomén, nem is érdekel, honeywell saját szűrő tisztító automatikája a vízszűrőkhöz. megköszöntem és nem kértem :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8968) Hasaggymeg válasza Integra (#8967) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Jótetted! Ez kábé. olyan mint a WC öblítő automatika.Azért lehúzom 70ezerért én is.Ezek a szűrők visszamosása,amit víztől függően 6havonta-1évente illik megcsinálni,általában egy csap megnyitásából és egy pár liter víz nyomással való kiengedéséből áll.6990-ért tudok egy pár embert aki megcsinálja neked a következő 10 évben,évente. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8969) Integra válasza Hasaggymeg (#8968) üzenetére


Integra
titán

:DDD
na a wc ülőke volt a másik.. van a villeroynak az a csillapított magától visszacsukódó verziója és nem akarták az istennek sem megérteni, hogy nekem a sima tökéletesen jó lesz.. nagyon kúl meg frankó, de aki nem ismeri, az úgyis tönkre fogja tenni, nem fogom minden vendégemnek azzal kezdeni, hogy akkor csak a wc ülőkét engedjétek el, lecsukódik magától is.. :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8970) Hasaggymeg válasza Integra (#8969) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Szereltünk olyant és meg kell szokni kivárni míg lecsukódik.Ha "sietteted",állítólag tönkremegy,lecsapni viszont nem lehet.
Nálunk csak egy már nem tökéletesen működő kis/nagy öblítéses Delta Fondo mono-blokkos van mégsem tudom a többnapos vendégeimet megtanítani a használatára,olyankor csak (jó)nagy öblítés van. :O

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8971) Integra válasza Hasaggymeg (#8970) üzenetére


Integra
titán

jaja, ez az. ha csak én használnám, megvettem volna, de haverok úgyis tönkretennék.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8972) Hasaggymeg válasza Integra (#8971) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha haverok meg buli van akkor felfele könnyen nyíljon és le ne is lehessen csukni. :DD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8973) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Kondi kazán vásárlása elött állok. melegvíztárolós + beépített hőcserélős változatot keresek.

2 márkát néztem egyelőre.

1. Westen
2. Immergas

Van esetleg valakinek tapasztalata, véleménye, tanácsa ezekkel kapcsolatban?

Szóba jöhet még a Buderus, bár ez kicsit melegebb árban van.

előre is köszönöm a válaszokat.

(#8974) Integra válasza Hasaggymeg (#8972) üzenetére


Integra
titán

ez igaz, figyelni kell ki lesz a porcelán busz sofőr:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8975) Hasaggymeg válasza AndrewTdi (#8973) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Baxi 2,Westen nemtom ezért 2,5 ,Thermomax 3,Immergas 3,5 ,Junkers 3,5,Waillant 4,Buderus 5,Wolf 5,Saunier Duval 5,Wiessmann 5...a hevenyészett,közelről sem teljes,személyes értékelésem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8976) biker válasza Hasaggymeg (#8962) üzenetére


biker
nagyúr

Sőt ha jó minőségű elég kemény az alsó ellendarab (mert fent a csap az sosem nyeklik és egyenletesen szorul le) akkor még hátrány is lehet a többpontos rögzítés,mivel sokat kell pepecselni vele,rendre ha egy csavar túlszorít a másik laza marad.

eddig csak olyat láttam, amit ránézéssel meggörbítesz :)
egyszer láttam olyat, ami több, mint 3mm vastag volt, és középen a csavarnál +3mm rá volt téve, na az nem görbült volna, de épp hogy 5 számjegyű éra volt :(

--

más, voltam kollégámnál, vettek házat. szépen kipofozták, de csak ami látszik :(, és most azért mentem, mert miután elmesélték, hogy a kádban ülve ráz a csap, akkor mondtam, hogy ha szeretik a friss levegőt, és nem 1m mélyen feküdni, akkor nem ártana megnézzem.
ettől kicsit beszartak, nosza, ki is mentem.

földszinti fürdő, kezdjük. (földelés mérő műszerem sajna nincsen, így a hurokellenállás kimaradt)
Kád lefolyó fémperem vs csaptelep: 50V :) wow
csaptelep vs dugalj földelés 50V wow
mondom villanybojler? nem, cirko. ok, keressünk
dugalj L vs PE 176V, N vs PE 50V no, mondom, itt frankó PE/N szakadás és/vagy kötéshiba lesz, keressük meg, meddig
Konyha: ok
nappali: ok
étkező: L vs PE 12V, N vs PE 0V :F :F , mondom ez még rosszabb... Erre ők: jaaa, mondta a villanyszerelő, abban nincs földelés
:Y :Y :Y :Y :Y Mi van? itt van bekötve, valahova el is megy, csak nincs bekötve? akkor ha a bal oldali dugaljban zárlatos valami, és te a jobb oldaliban lévő készüléket megfogod, meghalsz!
no, keressünk tovább
emelet, előtér: 176/50V itt is
Emelet szobák: ok
emelet fürdő: 176/50V lássuk, lássuk...
mosógép kihúz, egyből jó.

Result: mosógép szimmetrikus tápja teljesen normális módon elhúzza a táp közös lekötés földelésénél a földelési hibás rendszer 0 pontját 50V-ra (mint a PC tápok), és az egész körre kihat, ami itt van, 5 helység.
bedugod, rossz, kihúzod, nem ráz a csap lent
sacc/kb lehet olyan 20-30ohm a hurok ellenállása, mert különben 110V-ig tudná felhúzni a közös lekötés a kapcsolóüzemű táp(kettős trafó középága) esetén.

result2: lehet keresni az összes kötésen, hol rossz a földelés kötése, de pár szerelvényt kibontva inkább újra vezetékelném az egészet, persze ezt költözés előtt tettem volna :(
jó kis móka lesz..

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8977) Hasaggymeg válasza biker (#8976) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Te kis Uri Geller!
Ami a második témát illeti,gondolom hiába is kérném,hogy írd le érthetőbben,én úgy sem érteném.Azért az nekem is úgy rémlik,hogy 50 V a csapban kissé talán több mint kellene :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8978) AndrewTdi válasza Hasaggymeg (#8975) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszönöm a vèlemènyed, mindenkèppen utànanèzek az àltalad elsö helyekre helyezetteknek.
Egyèbkènt a sorrendet megbìzhatòsàg, hatàsfok, vagy àr/èrtèk szempontjàbòl àllìtottad fel?

(#8979) Hasaggymeg válasza AndrewTdi (#8978) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az ár/értéken kívül minden.Láttam,szereltem,hallottam róla a berkekben és valamennyire ismerem őket alapján .

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8980) AndrewTdi válasza Hasaggymeg (#8979) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm :R

(#8981) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Drága macska pajtás adott a fűrészporos tapétának az előszobában. A tapéta nem jött le teljesen csak a felső réteg...szerintetek mennyire láma megoldás, ha azokat a részeket nagyon vékonyan kiglettelem és átfestem? ;] Azért a 10 centiért nem szedném le az egész csíkot, ha nem muszáj, csak simán a fennmaradt részen, meg nem igazán állna meg a festék, vagy igen, de szarul nézne ki :U

(#8982) Integra


Integra
titán

még jó, hogy tegnap örültem, hogy milyen szépen haladunk...
mai történet (eddig): kibaszott kamionok összetörik magukat a nulláson, kurva nagy dugó, munkások beragadnak, majd tengely törés a kisteheren, munkások szerencsétlenek próbálják menteni a menthetőt, meló nem halad.
pffffffffff, vis major, ok, de ki gondol már erre... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8983) Hasaggymeg válasza Integra (#8982) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Jövő ilyenkorra már el is felejted,hogy felújítás volt. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8984) Met válasza Rav3n02 (#8981) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha éles sniccerrel kivágod azt a részt, bevágsz egy másikat, ragaszt, esetleg körbe kihúzod gipszel és lefested.
Persze ha van még abból a tapétából. :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8985) Rav3n02 válasza Met (#8984) üzenetére


Rav3n02
senior tag

én is gondoltam rá, csak így macerásabb :D
a tapéta már nincs meg, de csak sima fűrészporos, szóval nem lenne gond, de ragasztó pl. már egy csepp sincs, szóval lusta és költséghatékony akarok lenni :)

(#8986) Hasaggymeg válasza Rav3n02 (#8985) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"szóval lusta és költséghatékony akarok lenni "...akkor a macskának sajnos menni kell! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8987) Rav3n02 válasza Hasaggymeg (#8986) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Nincs az az isten :P

(#8988) Integra válasza Hasaggymeg (#8983) üzenetére


Integra
titán

ha kész lesz a bontás teljesen, akkor nyugodtabb leszek jóval. pici babás anyukat sajnálom eléggé és szeretném minél hamarabb ledarálni az ilyen munkát. és minden jól megy, erre ami ma reggel volt.. én is a nullás baleset miatt másfél órát álltam a dugóban, mert mindent rátereltek a nagykőrösire. :(
ma még bekell rajzolnom a konnektorokat és a kapcsolókat és ha ezt a feladatot végre sikerült megcsinálnom, akkor asszem a nagyját már letudtam a történetnek, mert sajnos még mindig azon kattogok, hogy mit hova helyezzek.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8989) philoxenia válasza Rav3n02 (#8987) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nevelési célzattal festesd ki a cicával..... :D
Szerintem, ha simán ráfestesz, nem túlságosan látszik....
A legjobb lenne javítóként egy sort, kettőt a hiányzó részekre, utána egy nagyobb faldarabot, hogy ne váljon el, a régebbi festéstől annyira....
Ha még költséghatékonyabb akarsz lenni, esetleg kapard le azt a falat teljesen.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8990) gordonfreemN válasza manoarc (#8956) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szia! Nekem Demrad van 2db. Igazából nem tudom mit kellene észrevennem, mi az ami a jót és rosszat jelenti? Azt nem vettem észre, hogy hideget sugározna a meleg víztől, akkor meg?
Csupán azt vettem észre, hogy egy dunaferrhez képest is bennmaradt a pénztárcámban 15000.
De igazán érdekelne, mi az amitől jobb a többi, mint a demrad. Melóban ott van szétrohadva a mosdóban a dunaferres 10 éves radiátor (kell fénykép?). Talán ez az amire figyelni kéne. Szerintem amit a radiátorokon spórolnál, költsd inkább a kazánra, gondold át!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8991) canniball válasza gordonfreemN (#8883) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálunk nincs ilyen gond, délután van egy fél órás-órás időszak amikor fűt, ezen kívül szigorúan csak éjszaka.
Ezért is lett a hűvös idő beköszöntével feljebb tekerve: több meleg víz fogy, így mire mindketten lezuhanyoztunk a végére már csak hideg víz jutott. Bár mostanában ez a háromnegyedes állás is kezd kevés lenni...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8992) manoarc válasza gordonfreemN (#8990) üzenetére


manoarc
senior tag

Köszönöm a választ.Örülök,hogy nem csak a szgépes topikok pörögnek. :)
Demrad lesz mert találtam nagyon nagyon olcsón,gyakorlatilag fél árban a többihez képest.
Teljesítménybeli különbségek vannak wattban,illetve lemezvastagság,garancia időben és még sok dologban különböznek,de mivel kevés pénzem van, az ár lesz a döntő :)

{。^◕‿◕^。}

(#8993) gordonfreemN válasza manoarc (#8992) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A garancia valóban lehet kevesebb, de nem érdemes ezen töprengeni. Mi teszi majd tönkre, a víz? Rozsdásodik majd belülről, ha állandóan cserélgetve van a víz benne, de akkor az a többi márkának se tesz jót. Havernak a pár éves purmo is kilyukadt... Esetek mindig vannak.
Teljesítményben a V&N-től tud 200 wattal kevesebbet a 600x1600-as DK-s Demrad. Ez sok?
Lemezvastagságban pedig ez is 1,25-ös lemezből van ahogy a többi. Vedd meg nyugodtan.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8994) manoarc válasza gordonfreemN (#8993) üzenetére


manoarc
senior tag

Az lesz , köszönöm a megerősítést :R

{。^◕‿◕^。}

(#8995) Hasaggymeg válasza gordonfreemN (#8990) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

" nem vettem észre, hogy hideget sugározna a meleg víztől"...ez kb. olyan mintha azt mondanád vásárolj Trabantot a BMW helyett mert az sem visszafele megy. :F Ha megsérül a festék rajta,gyorsan elrohad bármelyik,és noha felszereltem vagy 1000 Vogelt,és láttam további 10x annyit még,noha meglehet az is van, lyukassal nem találkoztam.De megbízható török műszaki cikkel sem.Lemez vastagság,belső kezelés,porfestés,ellenállás,illesztések minősége,teljesítmény és dizájn mind-mind meghatározzák egy radiátor minőségét.Nem véletlenül olcsóbb a Demrad.Szerintem....

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8996) Hasaggymeg válasza manoarc (#8994) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én naiv meg azt hittem tanácsot kérsz! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8997) gordonfreemN válasza Hasaggymeg (#8996) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem ellened akartam beszélni, csak érveltem az én véleményem mellett. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8998) Dluinet válasza Hasaggymeg (#8995) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Eredetileg török tulajdonú cég volt, de tulajdonrészt szerzet benne egy külföldi (angol) befektető 2001-ben. Ezután 2002-ben Kínába is nyitottak új üzemeket.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8999) Hasaggymeg válasza Dluinet (#8998) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem szereltem mert nem nagyon ajánlottuk,kazánjairól sem hallottam sok jót.Megemelve a radiátort érezhető,hogy elég vékony anyagból lehet gyártva,hiszen sokkal könnyebb Vogel társánál.Én magamnak NEM szerelném fel.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9000) csemberlen


csemberlen
őstag

Sose értettem azt az embert aki azt gondolja, hogy egy olcsó termék ugyanolyan jó mint 1 drágább. Én inkább ugy gondolkozom, hogy nem vagyok én olyan gazdag, hogy olcsót vegyek.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.