Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7951) csemberlen válasza Met (#7950) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem szanaszét fog repedni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7952) Met válasza csemberlen (#7951) üzenetére


Met
Topikgazda

Mi?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7953) Dluinet válasza Met (#7952) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A gipszkarton illesztések.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7954) Met válasza Dluinet (#7953) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha elég sűrűn teszi a gerendákat és jól hozzá csavarozza az OSB laphoz őket akkor szerintem elég merev lesz, ha nem akkor fűrészporos tapéta.

Mindegy, arra céloztam, hogy ha szabadon maradnak a gerendák akkor azt elég munkás dolog festegetni, pácolgatni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7955) kisi válasza Met (#7954) üzenetére


kisi
aktív tag

Egyszer kell megcsinálni, utána pár évig nincs rá gond.
Vastaglazúrozva, vagy csónaklakkozva lesz.
OSB sajnos kizárva, fontos szempont a páromnak, hogy jól nézzen ki alulról.
Ha OSB + hajópadló kombó lenne, árban ott lennék, mint a vastag, 30mm körüli hajópadlóval.

Egyenlőre, úgy néz ki, 50 centinkénti gerendázat, és borovi hajópadló a nyerő kombó.

Hajópadlót Pesten merrefele lehet aránylag elfogadható áron beszerezni?
(Még Miskolcon vagyok, úgy egy hónap van előkészíteni itt a gerendákat, de a pallót nem akarom innen felcipelni..)

[ Szerkesztve ]

(#7956) Integra


Integra
titán

keresztkérdés!
mibe fáj a hajópadló métere?
gondolok itt 15-20 cm széles 3-5 cm vastag padlóra...
k.drága vagy k.drága??? :DDD
mondjuk feltörném a teljes követ és szalagparkettát a konyha/étkező/nappali/előtérben, egy összefüggő, homogén padlót alkotva, kb 30-33m2 lenne..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7957) Hasaggymeg válasza gordonfreemN (#7947) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Azok a régi Radal-ok 80+C fokkal voltak számolva (30 éve) és úgy újan a te méreteid 20C fokos szobahőmérsékletnél ~3500 illetve ~4000 W tudtak.Ami amúgy rohadt sok.Szerintem most már a felét sem tudják,új számolás kell,nem igazíthatod régiekhez az újakat.Az új lemezradiátorok ,az elterjedt 22DK dupla konvekciólemezes méretben 600 x 600-as~1000W.
Lecserélni érdemes volna,de a lakótelepi viszonyokat (+4bar,+80C stb.)nehezen viselik.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7958) kisi válasza Integra (#7956) üzenetére


kisi
aktív tag

Neten található árak:
31 milinél vastagabbat én nem nagyon láttam.
Ha esetleg valki tudna olcsón, ne titkolja el !
Erdért: Hajópadló, járó, borovifenyő, A minőség (22 mm x 116 mm x 4000 mm)3642 Ft/m2 8 db (3,712 m2)/ köteg 13 520 Ft/köteg

Skandináv fatelep:
25x166 B min. Borovi Járó hajópadló 3650 HUF / m²
25x166 AB min. Borovi Járó hajópadló 4490 HUF / m²
31x144 B min Borovi hajópadló 3990 HUF / m²
20x96 A-min. Vörösfenyő hajópadló 5890 HUF / m²

Parkettának a vörösfenyő a legszebb, legtartósabb, bár az árán is meglátszik...

(#7959) gordonfreemN válasza Hasaggymeg (#7957) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A lakótelepet esetemben nem Pestre kell érteni,, ez egy elég csendes környék, kis lakótömb, 12 lakóval, szintenként 4. A fütés saját rendszer, zárt égésterü kombi demrad cirkóval. Úgy gondolom, miután a kivitelezöjével is megbeszéltem, a régi 1800-as helyett uj lemez 1600-as lesz, az 1400-as helyett meg 1200-as. 22dk.-sat néztem ki, a rendszer 1 barral üzemel, ha jól emlékszem, és 55/40-es vagy 60/45-ös. Szerencsére megszereztem a gáztervet is, a napokban leszerelik a gázórát és elválik hogyan tovább, de talán nem lesz baj. A terveztetés amigy 40k alapesetben.
A demrad radiátorok milyen minöségüek?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7960) Hasaggymeg válasza gordonfreemN (#7959) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Inkább Vogel,nem sokkal drágább,sokkal jobb.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7961) nyunyu válasza kisi (#7958) üzenetére


nyunyu
félisten

Parkettának a vörösfenyő a legszebb, legtartósabb, bár az árán is meglátszik...

Parkettanak kemenyfat hasznalnak, nem fenyot.
Viszont a bukk meg tolgy negyzetmetere 6-8k-nal kezdodott 10 eve...

Ugye azt is figyelembe vetted, hogy a megadott arak altalaban a teljes hajopadlo szelessegre vonatkoznak. (Ny-Europaban legalabbis az a szokas)

Ha osszetolod a nutot es a federt, akkor maris ~1 centivel keskenyebb a hajopadlo.
Vagyis a 166 mm szeles hajopadlobol kb. 156-157mm a hasznos szelesseg.

Minoseget meg kell nezni, hogy neked tetszik-e, borovi arunal a DIN B minosegbe eleg nagy es sotet csomok is belefernek, joval nagyobbak is, mint a magyar II. osztalyba!
DIN A-nal viszont annyira kicsi a tures, hogy alig a faaru 10%-a teljesiti, ezert draga.

(Aki meg csomomenteset szeretne, annak fater muanyag lamberiat szokott javasolni, abban garantaltan nincs csomo :DDD )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7962) Integra válasza kisi (#7958) üzenetére


Integra
titán

ilyesmiben gondolkodom, mint ami most van:

1
2
3

nem hiszem, hogy ilyen padlót kapnék, de talán megközelítőleg.. aztán a többi meg az éveken múlik gondolom.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7963) gordonfreemN válasza Hasaggymeg (#7960) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na ez összejött rendesen... sorry

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7964) gordonfreemN válasza Hasaggymeg (#7960) üzenetére


gordonfreemN
addikt

kb a duplája, és mivel jobb? Bár az árát nézve gondolom van miben jobb legyen, sajna a keret most annyi, hogy 45-50-böl ki kell hozni a 2-t! (a Demrad meg 37böl megvan) :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7965) kisi válasza nyunyu (#7961) üzenetére


kisi
aktív tag

Kicsit fogalomzavarban voltam...
Hajópadlónak, járófelületnek gondoltam a vörösfenyőt, arra írtam, hogy parketta- tévesen. Ilyenben nem tudom, van e keményfa.
Én a hely miatt A minőségűben gondolkodom, kellemetlen volna, ha egy rossz lépésnél törne a görcsnél...

(#7966) Sipi válasza szakalistvan (#7917) üzenetére


Sipi
addikt

Köszönöm! Ez a Vaterás dolog érdekesnek hangzik!

Hogyan tudtad beszereltetni? Mármint kivel? Sima gázszerelő nem nagyon vállal ilyet, nekem azt mondták, hogy a szakszervíz végzi - ami vatera esetén nincs.

A FÉG-től azért ódzkodok, mert bár tartós, satöbbi, de elég régi konstrukciók, lényegében semmit nem változott.

1) Miben jobb egy öntöttvas belsejű konvektor? Kevesebbet/kisebbet kattog, idáig megvan. Jobb egyáltalán?

2) A FÉG konvektorok hatásfoka kicsivel alacsonyabb, mint a többi konkurensé. Mennyiben érezhető az, ha mondjuk 85% helyett 90%-os hatásfokú egy konvektor?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#7967) philoxenia válasza kisi (#7965) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Létezik még egy megoldás, a nyersanyag olcsóbb, ha jól ki tudod válogatni egy fatelepen, akkor szép is, akár 5 centis pallóból is csináltathatsz hajópadlót, gyalultatni kell, benútoltatni és leszabatni előre... Ehhez akár méterenként is elég a gerendázat, állványpallónál akár másfél méterenként is.....
Ha vidéken munkáltatod meg, olcsóbban kijön a munkadíj, de pontosan kell tervezned a helyére előre a méreteket...
Nútolás helyett esetleg ferdén vágva a szélét is egymáshoz illeszthető a fa ilyen méreteknél....
Rusztikusabb, szebb megoldás alulról nézve főleg.... Igazi erős hatású az ácsolat, bár a súlya összesen valamivel nagyobb, nyilván drágább is kicsit.
A nehézsége az, hogy száraz anyagot kell találnod, vagy műszárítani kell a fát, mert a fatelepen nem mindig igazán száraz az anyag. /Persze ez hajópadlónál is előfordulhat.../
Keményfából is elképzelhető a galéria, de az már aranyárban lenne szvsz....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7968) Sipi válasza tildy (#7890) üzenetére


Sipi
addikt

S hogy vált be? (Az árát leszámítva nekem is tetszik.) Érezhető a gázszámlában változás? Mekkora helyiséget fűt be, és mennyire kell járatni?

S

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#7969) Flashcash válasza Sipi (#7966) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A hatásfok különbség oka gondolom az, hogy kisebbet hazudnak mint a többi.

Ha a hatásfok mellett nincs feltüntetve, hogy pontosan milyen szabvány vagy milyen körülmények mellett mérték, akkor nem igazán összehasonlítható egy másik, szintén ismeretlen módon mért hatásfok adattal.

[ Szerkesztve ]

(#7970) Integra válasza kisi (#7965) üzenetére


Integra
titán

igen, minőség az első, nem kell 200m2-t lepadlóznom szerencsére (vagy balszerencsémre:DDD), hasonlót szeretnék alapvetően mint amit fotón linkeltem. de ez egy műemlék ház, ezek a fapadlók fene se tudja hány évesek.. már. de győnyörű, nagyon szeretem. és nem szabályos szélességűek, változó, 15-20 centi között simán, van ahol talán még szélesebb is.
és biztos, hogy nem ilyen piszlicsáré vékonyságú mint amiket mondasz. bár a vastagság ha a fa megfelelő minőségű, talán nem számít annyit, mert nem látszik és nem vetemedik. remélhetőleg. nekem tetszik hogy nem tökéletes a fa, hanem csomós. igaz, ez valszeg nem fog soha eltörni, mert annyira vastag a padló. ezeknél az újabb vékonyaknál már számíthat a csomó, hogy törik, gondolom..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7971) Hasaggymeg válasza gordonfreemN (#7964) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem ismerem a Demradot,de annál inkább a Vogelt.Amúgy lehet,hogy nem rosszak,de ilyen típusú beruházásnál nem 10-20e-ren kellene múljon.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7972) gordonfreemN válasza Hasaggymeg (#7971) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A demrad 600x1200 16k és 600x1600 20,7k. A másik meg, hogy ennek a fütötest vastagsága 1,25mm, a vogelnek, ami majdnem kétszer ennyi lenne, annak meg csak 1,1-es.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7973) adalbert1


adalbert1
veterán

Tegnap lezajlott a nyílászáró csere. Egyedül egy kis bökkenő van, a régi tok alatt kb. csak törmelék volt, azt kitakarítottam, viszont így a hab és a parketta között semmi nincs. Mivel lenne ott érdemes kitölteni?
Képek: 1, 2, 3

(#7974) Eastman


Eastman
őstag

Hibás, rossz PRODAX nyomógombot (pl. csengőgomb, lépcsőházi ny.gomb) keresek.

A kis rugó kellene belőle, egy kétáramkörös egyik felét szeretném nyomógombbá alakítani...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7975) Met válasza adalbert1 (#7973) üzenetére


Met
Topikgazda

Én egy küszöbnek látszó tárgyat tennék oda.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7976) csemberlen válasza Eastman (#7974) üzenetére


csemberlen
őstag

szerintem reklám tollból is kiszedhető. Csak meg kell röviteni csipőfogóval.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7977) adalbert1 válasza Met (#7975) üzenetére


adalbert1
veterán

Lesz még rajta takarólemez, ami a parkettához és az ajtó tokjához csatlakozik, csak eléggé zavarna hogy ott egy akkora lyuk... Esetleg valami beton szerű?

(#7978) Integra válasza adalbert1 (#7977) üzenetére


Integra
titán

a felesleges pur habot le tudod vágni, szépen kitakarítani az egész rést, aztán kiporszívózni és akár betonnal is kiöntheted szabályosan. szerintem.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7979) Met válasza Integra (#7978) üzenetére


Met
Topikgazda

Jaja, mehet alá a beton

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7980) Hasaggymeg válasza gordonfreemN (#7972) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ez egy Török-Osztrák meccs.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7981) Eastman válasza csemberlen (#7976) üzenetére


Eastman
őstag

...egy századmásodpercre felmerült bennem is az a megoldás, de nyilván a kontavill (prodax) kitalálta már, hogy milyen rugó(erő) működteti jól a billentyűt... ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7982) csemberlen válasza Eastman (#7981) üzenetére


csemberlen
őstag

Bennem necsak felmerült, de már volt, hogy alkalmaztam. :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7983) bpx


bpx
őstag

Sziasztok!

Elektromos kérdés:

úgy 2 hónapja kezdődött a jelenség:

random időben (az esti órákban - bár nappal nem vagyunk itthon, szóval lehet akkor is), heti 1-2 alkalommal, 5-10-15 másodpercre, az egész lakásban elhalványulnak a lámpák, ezen az alacsonyabb fényerőn "vibrálnak", zúgnak, sercegnek
áram alatt levő hangszóró szintén zúg, serceg
rádió eszeveszettül elkezd zúgni
majd utána minden megy tovább, mintha mi sem történt volna

ez volt a kezdet, azóta egyre sűrűbben fordul elő, egyre nagyobb hatással (és hosszabb ideig is akár): az előzőek mellé: TV is zúg, képe zavaros lesz, számítógép már le is kapcsolt menet közben ettől

most már akár fél-1-2-3 óránként is van ilyen, és nem mindig csak úgy magától csinálja, hanem van, amikor már az is kiváltja, hogy egy fogyasztót áram alá helyezek, legyen az pl. egy wi-fi router, kikapcsolt monitor, asztali lámpa, ...

mi okozhatja ezt?
új nagyobb fogyasztó nincs, ugyanazok a dolgok mennek most is, mint azelőtt
(12 éve költöztünk, vezetékek akkor lettek cserélve, azóta nem volt ellenőrizve)

gondolom hívhatjuk a villanyszerelőt :F ...

[ Szerkesztve ]

(#7984) gordonfreemN válasza bpx (#7983) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az biztos, hálózati fesz és áram ingadozás a jelenség, lehet hogy valami valamelyik kapcsolóban, kismegszakítóban, föbiztosítékban érintkezési hiba, a fene tudja, villanyszerelö megmondja mit kell ujrakötni, vagy esetleg cserélni.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7985) csemberlen válasza bpx (#7983) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha ez csak a te lakásodban van akkor a gond nálad lesz. Jellenző az elosztótáblában kell átnézni a kötéseket, csavarpopkat meghúzni áramtalanitás után. Ennek látható jele kell, hogy legyn, sők akár hallható is amikor ivet huz. ha nem ott van akkor a mérőnél lesz a gond Szag nincs az előszobában?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7986) bpx válasza csemberlen (#7985) üzenetére


bpx
őstag

valóban lakást említettem, csak közben másra gondoltam, vidéki családi házról van szó :)
szag nincs (előszobában van a villanyóra)

(#7987) Dluinet válasza bpx (#7986) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lehet a bejövő kábel vacakol, nekem akkor szokott elhalványulni egy kicsit a lámpa, ha a szomszéd hegeszt. :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7988) csemberlen válasza bpx (#7986) üzenetére


csemberlen
őstag

Amit leirtam családi házra is vonatkozik..................

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7989) nyunyu válasza philoxenia (#7967) üzenetére


nyunyu
félisten

Létezik még egy megoldás, a nyersanyag olcsóbb, ha jól ki tudod válogatni egy fatelepen, akkor szép is, akár 5 centis pallóból is csináltathatsz hajópadlót, gyalultatni kell, benútoltatni és leszabatni előre...

Nem nyert.
Nyers fa tul sok vizet tartalmaz, es ahogy szarad eltekeredhet es repedhet.

A nehézsége az, hogy száraz anyagot kell találnod, vagy műszárítani kell a fát, mert a fatelepen nem mindig igazán száraz az anyag. /Persze ez hajópadlónál is előfordulhat.../

Hajopadlonak mindenkeppen szaritott anyag kell, az meg legalabb 2x annyi, mint a sima fenyofureszaru. (faternal volt 10 eve ~100k/m3 a sved szaritott vorosfenyo, mig a sima faaru ~45-be fajt, mostani arakat nem vagom.)
Vagy megveszi a nyers fat, aztan mielott megmunkalja legalabb fel evig pihenteti egy szaraz padlason.
Harmadik megoldas a muszaritas, de ahhoz komoly technika kell, nem csinaljak minden sarkon.

Hajopadlo: szaritott hajopadlot sem art lerakas elott 2-3 nappal kicsomagolva szetpakolni a burkolando helysegben, hogy a aklimatizalodjon.

Volt mar abbol reklamacionk, hogy ugyfel megvette a meregdraga vorosfenyo hajopadlot, amit az osztrakok 10%-ra szaritottak, azonnal leraktak jo szorosan egymas melle, csakhogy a helyseg vizes volt, hajopadlo meg felpuposodott, mert oldaliranyban nem tudott mozogni.
Kihivtuk az osztrakok MEOsat, megnezte, azt mondta, hogy ez nem az anyag hibaja, hanem juzer error.
Ugyhogy ugyfel arleszallitasi igenyevel egyutt el lett hajtva...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7990) philoxenia válasza nyunyu (#7989) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mennyiségtől is függ, fatelepen simán akadhat akár fél éve ott lévő anyag is így ősszel, persze nem száz köbméterével... vörösfenyő eleve drágább a lucnál tudtommal.... /a 100k-s ár még olcsónak is tűnik/
Persze azt egy szóval sem mondtam, hogy így olcsóbb lenne, nézd meg az eredeti hsz.-t, de nekem stílusosabb egy galéria esetében... Padlóra persze pocséklás lenne lerakni ilyen vastag anyagot.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7991) kisi válasza philoxenia (#7990) üzenetére


kisi
aktív tag

Ha már így belemelegedtünk:

Valószínűleg érdemes száraz anyagot venni, hogy hogy, mint, merre lehet kapni, még nem tudom, utána kell járnom. Tüzépek jó része kiesik itt Miskolc környékén a szóba jöhetőek közül, mivel nem fedett helyen tárolják az anyagot (tetőanyagnak jó úgy is).
Fatelep elég kevés van, spec. így csak a Ládi jut eszembe, de az meg ált. csak keményfát tart. (Műszárítást vállal, de horror áron.)
Miskolc környéki helyek közül a Jafholz ugrik így be, már vettem ott anyagot.
Műszárított jó drága, most fejből meg nem mondom mennyi, de hogy jóval 100k felett, az biztos.
Nyersből több okból sem szerencsés: Egyrészt zsugorodik, ha nem is sokat, sugárirányban olyan 3% körül, ami a ragasztott felületeknél lehet, nem a legszerencsésebb.
Gyalulni, csiszolni sem a legkönnyebb, mivel tapasztalatom alapján a nedves sokkal rosszabb minőségű felületet ad a gyalulás során. kiszakadozik, érdes, szakadozott felületet ad.

A műszárított drága, de minden szempontból jó lenne..

Légszáraz is jó lenne, de fatelepen egy éve ott pihenő anyagot találni...
Ami ott van, és egy éves, az már az átválogatott selejtesebbje, a javát elitték..

Nynunyu , édesapádnak van a kb 30 vastag Boroviból egy 4x2 méteres galériára való?
(Kb egy hónap múlva lenne esedékes, azt nem cipelném Miskolcról, hanem pesten venném meg..)

A mellékelt képen a galéria hosszirányú keresztmetszete látható, elképzelésem szerint.
Nem méretarányos, cseppet sem ! (illetve tudom, mórickarajz, de nem vagyok barátságban a painttal..)
1)A három fő tartógerenda, 3750 hosszúak, 140x70 keresztmetszetű(Két darabból, mivel nem hiszem, hogy szárazban fogok ilyet találni...2"+1" ragasztva).
2)Alatta ragasztva, illetve csavarozással erősítve 100x40es, ami a keresztben menő tartógerendákat is tartaná.
3) a keresztben memő gerendák, 140x45, Kb. 970 hosszúak.
4) a falhoz rögzítésre szolgáló tartóelem. Kb90x45 vastag. Mivel lábakra nincs lehetőség, így jó erősen a falba dűbelezve erre az elemre rögzítődne az egész.
esetleg a galéria sarkainál le tudok engedni a földre egy hasonló méretű elemet, de necces...

A dologgal kapcsolatban felmerülő kérdések: 3750 hosszon elég a 3 tartógerenda, középső alátámasztás nélkül? illetve a keresztmetszete elég vastag?

a keresztben menő gerendák, 50 centinként lesznek, de igazából ötletem nincs, hogy hogyan rögzítsem azokat biztonságosan a hosszú tartógerendákhoz.
A jelenlegi ötlet az alá ragasztott, csavarozott tartóléc, mint a képen is. fejre állított L illetve T betű keresztmetszet.
Ez a hosszú gerendáknak is egy kis plusz tartást adna.

(#7992) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
Miért nem lehet az aluminium és a lemezradiátorokat egy rendszerben használni?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7993) graffin


graffin
csendes tag

Sziasztok!

Termosztátot szeretnék cserélni a lakásban, ebben szeretnék tőletek tanácsot kérni. Jelenleg egy sima mezei tekerős termosztát van.

A kazán egy Saunier Duval RenovaStar tipusú, ilyen.
Ez a leirás azt irja, hogy
"5.12.1 Termosztát (opció)
Kösse rá a termosztát vezetékeit a kapocsra (a kapocs tartozéka a kazánnak)
Figyelem : ha a kazánhoz nem terveztek termosztátot, hagyja a rövidzárat a két
kapcson.
Fontos : a csatlakozót nullpotenciálos 24 V-os termosztáthoz kell csatlakoztatni,
semmiképpen sem szabad a 230 V-oshálózatra csatlakoztatni."

Azaz simán rá kell kötni.

Ezt a termosztátot néztem ki: Honeywell CM707.

A leirás ezt irja:

24...230V 5A ohmos, 2A induktív terhelhetőségű SPDT relé a lakossági fűtési megoldások széles választékával kompatibilis, univerzális megoldást kínálva.

A kérdésem egyszerű: ha kicserélem a régi termosztátot, müködni fog? :)

Véleményem szerint igen, de a termosztát kezelési útmutatójában lévő ábra kicsit elbizonytalanitott...[bekötési példák közül az első. mi a szerepe ott a hálózati feszültségnek? vagy ez csak ott érdekes, ahol a kazánnak nincs termosztát bemenete? azaz a második ábra vonatkozik rám.]

Köszönöm a válaszokat, üdv

g

[ Szerkesztve ]

(#7994) adalbert1


adalbert1
veterán

Kösz srácok a megerősítést, végül előrekevert aljzatbetont vettem (de hogy miért csak 30 kg-os kiszerelés volt, így gyalogolhattam laza 1km-t ezzel a sz.rral :DDD ). Mondjuk a csomagoláson azt írják, hogy géppel kellene keverni, de gondolom kézzel is ki lehet mint a glettet, nem?
Glettelésről jut eszembe hogy azt is csinálhatom újra, ugyanis normális glettvas hiányában sikerült valami iszonyat igénytelenséget összehoznom. Glettet amúgy milyen finomságú papírral érdemes csiszolni a végén?

(#7995) Dluinet válasza adalbert1 (#7994) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Glettet amúgy milyen finomságú papírral érdemes csiszolni a végén?"
Glettcsiszolószivaccsal szoktam.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7996) csemberlen válasza graffin (#7993) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem jön be a link, tedd be mégegyszer, akkor ránézek.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7997) graffin válasza csemberlen (#7996) üzenetére


graffin
csendes tag

A kazán leirása.

Igy már remélem jó.

Köszönöm!

g

(#7998) nyunyu válasza kisi (#7991) üzenetére


nyunyu
félisten

Nynunyu , édesapádnak van a kb 30 vastag Boroviból egy 4x2 méteres galériára való?

Passzolnam a kerdest, nem nagyon tartom vele a kapcsolatot.
Masik problema, hogy o a Balatonnal van, nem Pesten.

100k-s ar meg mar jo regen volt, nem tudom, most mennyi.

4) a falhoz rögzítésre szolgáló tartóelem. Kb90x45 vastag. Mivel lábakra nincs lehetőség, így jó erősen a falba dűbelezve erre az elemre rögzítődne az egész.
esetleg a galéria sarkainál le tudok engedni a földre egy hasonló méretű elemet, de necces...

Nem vagyok statikus, de valami azt sugja, hogy mar a sajat sulyanal fogva ki fogja tepni a dubelt a falbol, ha nem lesz mashol alatamasztva.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7999) nyunyu válasza gordonfreemN (#7992) üzenetére


nyunyu
félisten

Miért nem lehet az aluminium és a lemezradiátorokat egy rendszerben használni?

Mert eltero elekroakarmi potencialu a ket fem, es vizes kozegben a negativabb fem (aluminium) szep lassan el fog fogyni.

De regen volt mar kemiaora.

Meg azert sem szerencses a kettot keverni, mert a vas radiatorokkal futeshez forro viz kell, mig az aluminum joval alacsonyabb hofokon eleri a maximalis hatekonysagot, ez a gazszamlan is meglatszik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8000) nyunyu válasza adalbert1 (#7994) üzenetére


nyunyu
félisten

előrekevert aljzatbetont vettem (de hogy miért csak 30 kg-os kiszerelés volt, így gyalogolhattam laza 1km-t ezzel a sz.rral :DDD).

Mert az ilyen termekeknel a csomagoloanyag kerul sokba, nem a gipsz/cement/habarcs/vakolat.

Nem lenne sokkal olcsobb az 5kg-s kiszereles sem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.