Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8801) Integra válasza Hasaggymeg (#8800) üzenetére


Integra
titán

gondolom a budiban is tök gáz, hogy 5 percig forog még tovább:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8802) Met válasza hekkerman (#8795) üzenetére


Met
Topikgazda

Én első körben vízkőteleníteném a fűtőszálat, hogy kevesebbet fogyasszon.
Esetleg lejjebb kellene tekerni kicsit a hőfokot.

Ha napközben nem vagytok otthon akkor esetleg be lehetne iktatni egy időkapcsolót hogy napközben ne kapjon áramot a bojler és addigra legyen meleg víz mire hazaértek vagy felkeltek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8803) rii válasza Rav3n02 (#8713) üzenetére


rii
nagyúr

megtörtént.
volt is ma.

a lakás köbö 40 m2. (a banra a kályha)

azt mondta, hogy rossz helyen van a kályha, nem tudja befűteni a helyiséget az elhelyezkedése miatt.

1.) létezik ez?

2.) van különbség, hogy most kályhacsőbe küldi a cuccost a konvektor, vagy kívülre az ablak alá, és akkor kintről veszi az oxigént?

3.) nekem olyan konvektorom van, hogy leégeti a lábam 6-oson, ha elé állok, igaz, nincs rajta a borítás, neki meg süt a hideg keresztbe a kecón

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8804) rii válasza rii (#8803) üzenetére


rii
nagyúr

a felső fele a képnek a "előszoba" + wc + fürdő, + konyha-ablakkal
az alsó fele meg a szoba, erkélyajtóval

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8805) csemberlen válasza rii (#8803) üzenetére


csemberlen
őstag

vagyis 1 kéményes konvektorral szeretnéd az egész lakást befűteni,

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8806) rii válasza csemberlen (#8805) üzenetére


rii
nagyúr

dehát nálam is úgy van )-:

és ugyanakkora lakás
csakn nekem a lakás egyik végében, az ablak alatt van a konvektor, és 6-oson pólóban, a kecó másk végében, a konyhában is tökjó idő van, úgy, hogy nyílászáró gondjaim vannak, húz be a hideg vagy 4 helyen

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8808) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
3-7kW-os kazánteljesítmény szükséglet mellett, milyen fali gázkazánt ajánlotok?
kinéztem egy párat, nem tudom jók-e? (de mondjatok ti is mást, ha tudtok jobbat!)
baxi
sanuier duval
ariston
Ha jól tudom, az ariston ezek közül a legfejlettebb, mert tudja a füstgázelvezető ventilátort is szabályozni, illetve a szivattyút is.
:R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8809) csemberlen válasza gordonfreemN (#8808) üzenetére


csemberlen
őstag

ha ez a választék akkor a középső. Olaszból nem sok van amit meg szabad venni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8810) gordonfreemN válasza csemberlen (#8809) üzenetére


gordonfreemN
addikt

"de mondjatok ti is mást, ha tudtok jobbat!"

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8811) Met válasza gordonfreemN (#8810) üzenetére


Met
Topikgazda

Junkers, Vaillant?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8812) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Nekem a márka úgymond mindegy, hogy azért a megbízhatóság ne legyen kérdés. DE a jelenlegi Demrad-dal sincs problémám megbízhatóságilag, csak a technikai tudása keves.
Viszont a Demradot sokan, egyenesen ki nem állhatják, lehányják, pedig semmi bajom nincs vele, tényleg csak technikailag nem felel meg.
Na ezek tükrében bármilyen megbízható márka érdekel, ami technikailag szinte mindent ad: moduláció, ionizáció, kis teljesítmény 3tól 7ig van szükségem a teljesítményre, fordulatszámszabályozása a füstgázelvezetőventinek és a szívattyunak, esetleg kondenzáció.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8813) Hasaggymeg válasza gordonfreemN (#8808) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Szőnyédúválpárti vagyok! ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8814) hekkerman válasza csemberlen (#8799) üzenetére


hekkerman
tag

Mondhatjuk sorháznak, egy hosszú házban 6 lakás egymás mellett, nem emeletesek. Démász területen. Erős a gondolkodás itthon, igaz, február elején esedékes a dolog, de most el kell kezdeni nézelődni, kérdezősködni. Legalábbis szerintem. Ha várom, hogy a számba repüljön a galamb, akkor nem lesz semmi.
Nekem az se lenne gond, ha ez maradna, csak ne lenne ez a kib@szott sok kiadás a melegvíz miatt. Jah, ez egy Idropi 120l-es bojler.

Met: évente szoktuk kitakarítani, és feles alattin van az állás, az passz, hogy mekkkora hőfok.
Tavaly beiktattam egy kapcsolót a bojler elé, ezt is próbáltuk már, hogy nappalra lekapcsoljuk. :)

(#8815) rii válasza Kalandor (#8807) üzenetére


rii
nagyúr

jó, ok. de akkormi a gond?
a két szemközti ablak közt egy "hidegfolyosó" jön ki?

vagy gyenge a konvektor?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8816) csemberlen válasza hekkerman (#8814) üzenetére


csemberlen
őstag

Démász honlapján keress a közeledben regisztrált szerelőt. Meg kéne nézni a vezérelt áram lehetőségét, hogy mibe kerülne.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8817) Hasaggymeg válasza rii (#8815) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ilyen térbeosztással nehéz lenne jó helyre tenni az egyetlen fűtőkészüléket,esetleg ha a falban lenne a 2 szoba között.Becsukják a szoba ajtót és már csak a falon keresztül melegedhet a másik helyiség.Nehéz így egyenletes fűtést produkálni. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8818) rii válasza Hasaggymeg (#8817) üzenetére


rii
nagyúr

nálam is hasonló ... )))-: és nálam tökéletes, méghozzá úgy, hogy a bejárati és az erkáyajtó felől is zúg be a levegő

(az X jelöli a konvektort)

a lakásban sem ő, sem én nem csukjuk be az ajtót a szoba és a konyha közt, nagy szél esetén

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8819) sbazsi válasza Hasaggymeg (#8800) üzenetére


sbazsi
veterán

ez igaz. viszont - főleg éjjel - nagyon idegesítő. éjjelre ajtó nyitvamarad, hogy járjon a levegő.
igazából az lenne a legjobb, ha éjjel nem menne. :U

(#8820) csemberlen válasza sbazsi (#8819) üzenetére


csemberlen
őstag

Tedd külön kapcsolóra a ventilátort. Ha most 1 db 1 áramkörös van akkor oda felszerelhetsz 1 db 2 áramkörös csillár kapcsolót. Így tudsz lámpát kapcsolni ventilátor nélkül is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8821) Hasaggymeg válasza rii (#8818) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem könnyű így 2 esetet összehasonlítani,de azért nálad így ránézésre is nyitottabbak a terek,könnyebben közlekedhet a hő,amúgy meg sok mindentől függ,hogy kimelegíti-e vagy sem,főleg attól,hogy mennyire vannak a falak körbefűtve(a szomszédok által),szigeteléstől stb.Gondolom,hogy a fűtés elég lenne csak a hőeloszlással van a baj,tehát a fűtőgépes szobában lehet jó meleget csinálni,csak az nem jut el mindenhova.

[B(#8819) sbazsi]...miután végeztél és mielőtt (alaposan! :DDD ) kezet mosol oltsd el és tanulj meg kezet mosni a sötétben,így mire kilépsz és visszabújsz a takaró alá le is jár az az 5 perc.Vagy állj neki és szereld meg ahogy villanyszerelő fórumtársunk ajánlja.... :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8822) stangli


stangli
senior tag

Sziasztok, tudtok valami normális vízszerelőt ajánlani? Arról lenne szó, hogy ázok valahol, csak nem tudom, hogy honnét. Mivel már volt kint a társasház szerelője, csak az azt mondta, hogy saját magamtól ázok, vagyis nem volt jól leszigetelve a fürdőkád körül. Leszigeteltettem és ugyanúgy ázok folyamatosan. Vagyis szivárog valahonnét a víz. Csőtörés kizárva, mert annyira nem vizes, csak nedvesek a falak... szóval valami normális, megbízható szerelőre lenne szükségem, aki utánajár, hogy honnét is szivárog a víz...

(#8823) Integra


Integra
titán

világítás technikai kérdésem van:)
szállodában volt olyan kapcsoló rendszer a lakásban, amit csak megnyomtál és on-off volt, de mindig vissza ugrott a kapcsolo eredeti helyzetébe, vagyis nem ez a hagyományos billenő kapcsolós volt. az alját nyomtad be és visszaugrott eredeti állapotba, illetve ha nyomva tartottad, fényerő szabályozott is. kis téglalap alapú kapcsoló volt, derék magasságban, iszonyúan bejött, gondolkodom, hogy ilyesmi kapcsolókat teszek a lakásba a nagy drabál darabok helyett. nem tudtok márkákat akik ezzel foglalkoznak, ilyen kapcsolókkal?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8824) szabjan válasza Hasaggymeg (#8813) üzenetére


szabjan
tag

Na ezt így még nem hallottam... :D Tudod ezzel foglalkozom én is, sok minden volt már sanyidüvál, szaunyírdűvál, de a biztosítékot a múltkori szaniter vágta ki. Mondta tulaj "megyek elhozom a szanitert". Én meg mondom neki, hogy a szerelés elején kicsit korai lesz még az.. Nagyon bambán néztünk egymásra egy darabig.... :D Szóval egyetértek veled a Duval-ban. Ingatlanosnak /Casaro-Hungary - ha még léteznek..../ rengeteg Thema-t raktunk fel /25-30 db kb./ Egyetlen hibás nem volt utána évekig közte. Nekünk szóltak mindig először ha valami gond van lakásban. Úgyhogy biztos a tipp... :K Ők is akkor váltottak amikor kezdtünk sorban befürödni az Euroline-okkal.
Nagyon jó ez a fórum. Örülök, hogy Rátok találtam. Elnézést ha hosszú volt. :B

a vizesember

(#8825) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Ha most nekem turbós van fent, akkor mennyi költséget emésztene fel kondenzációsra cserélése?
Engedélyezések, felszerelés stb.
De mindezt megtehetem úgy is, hogy senkinek egy mukkot nem szólok, ha a gázosok nem jönnek be és nem ellenőrzik le, akkor mehet minden, nem? Gázos ismerős fű alatt segít bekötni (ha nehéz, bár szerintem ez is megoldható műszaki tudásom lévén) és kész.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8826) Dluinet válasza gordonfreemN (#8825) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha turbós helyett, turbós kondenzációst veszel és kicserélteted, szakemberrel csináltatod, akkor senkinek semmi köze hozzá, mivel a füstgázelvezetése és funkciója ugyan az.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8827) gordonfreemN válasza Dluinet (#8826) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ok, köszi!
Pár info, amióta nem jött szóba. A levegősödési problémát az oldotta meg, hogy 2 bar fölé kellett a hideg-töltést elvégezni. Nem volt elég 1,8 mint a múltkor. Hogy miért, azt valószínűleg csak a tágulási tartály tudja, de most már nincs levegő az automata légtelenítőnél sem.
Lehet jövőre befut egy kis pénz, ezért gondolkozom a kondenzáziós kazánon, mivel csak abba az irányba tudok elmozdulni takarékosság ügyileg.
A szigetelés sajnos nem jó, esetleg belülről. De a külső szigetelés az igazi az olvasottak alapján, a belső az veszélyes. Így elmulasztom, nem tudom a társasházban mi vinné rá az öregeket, hogy kezdjünk bele, mert a vakolás egyébként rendben van.
Tehát keresem a kazánom utódját. Olyat szeretnék, amivel érzékelhető lenne a takarékosság. Szeretném, hogy a kazán ismerje a füstgáz elvezetés fordulatszám-szabályozását is, illetve a szivattyú szabályozást is. Ezek olyan tulajdonságok, amik jók ha vannak?
Teljesítményben a minimum 2-3kW és a maximum 10-12kW kell.
Ajánlhatnátok valami konkrétat, mert nem nagyon tudok kiigazodni. 250-nél többet semmiképp nem akarok rászánni, és HMV nem kell.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8828) Dluinet válasza gordonfreemN (#8827) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Olyan "kicsi" a lakásod, hogy az alacsonyabb fogyasztású kazán, jó ha élettartam végére visszahozza a plusz költségeidet. (4-500.000HUF minimum amire te gondolsz)
Kis alapterület, körbefűtve, így is kicsi a fogyasztásod, ezért már sokat nem tudsz spórolni.
Max a környezettudatosságodat bizonyítani.
Kazánról megy a meleg víz is? Indirekt tárolóval (40liter) jobban járnál, mint így, átfolyósként használni a kazánt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8829) gordonfreemN válasza Dluinet (#8828) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem, a meleg víz, az "éjszakai" árammal megy. (arra gondoltam, hogy nincs szükségem a kazánból meleg-vízre)
Mi kerülne annyiba egy kazánon? Most fogyaszt a kazán olyan átlag 6-ot 7-et. Túlméretes is, 24kW-os (kb 3-4x annyi, mint amire szükség van), plusz nem mai darab szerintem. Mást nem kellene cserélnem, és a bekötést is meg tudom oldani magamnak, mármint az előremenő és visszatérő ha eltér a jelenlegitől, akkor át tudom alakítani.
Én még a havi 40 köbmétert is előrelépésnek tartanám.
De ha nem éri meg akkor én azt is elfogadom neked.
:R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8830) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#8829) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A fogyasztást elég bután írtam le, a decemberi fogyasztás 250m3.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8831) Lipton válasza Dluinet (#8826) üzenetére


Lipton
őstag

Én úgy tudom, hogy engedély és papírozás nélkül csak típusazonossal szabadna cserélni (gázszerelő is ebben erősített meg, és nem azért, mert rajtam akarja megkeresni a nagy pénzt).

(#8832) rii


rii
nagyúr

nem tudja valaki mennyi 100 m3 gáz ára?
nem találom a net-en

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#8833) Hasaggymeg válasza stangli (#8822) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hol laksz?

(#8824) szabjan ...számomra örvendetes amit írsz,hiszen mintha összebeszéltünk volna,egy régebbi hozzászólásomban ugyanezt írtam.Junkers Euroline 11-ből 5 már kezdetkor hibázott,míg valamennyi felszerelt Duval (Semia,Thema Classic,Isotwin,Thema FAst és Renova Mini),kb.összesen 35-40 db.,jól működik.
De volt bajunk Immergas-al,Waillant-al,Baxi-van meg Thermomax-al is. :(

(#8832) rii a számládon ott van

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8834) Hasaggymeg válasza Hasaggymeg (#8833) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Meg is van!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8835) Met


Met
Topikgazda

Szerintetek mennyire hozza vissza az árát egy eladó lakás felújjítása?
Festeni kell (tisztasági festés), a konyhában a pult felett a csempét ki kell cserélni mert ki van luggatva. A szobában a parkettát vagy fel kell csiszolni és lakkozni vagy le kell lamináltazni vagy szőnyegpadlózni.
Víz, villany rendszer rendben van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8836) roki0313 válasza Integra (#8823) üzenetére


roki0313
csendes tag

régi nevén kontallux ma prodax de már azt is megvette a schneider electric egyébként érintős fényerőszabályzósként ismerik a boltok gyártják és kapható lehet hogy formára nem olyan de sok féle kivitel létezik

(#8837) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#8829) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az előzőekben feltett kérdésre még várom a javaslatokat.
Közben többször leállt ma a cirkó. Ahogy telnek a napok, egyre többet csinálja a jelenséget, amit mostanra sikerült megfigyelnem:
van amikor indításnál szikráztat, de nem gyullad meg a gáz, ezért a kijelző kikapcsol (gondolom ez egy amolyan "reset") visszakapcsol, újra szikráztat, megint nincs begyulladás, megint ki-be kapcsol, megint szikra stb. Majd 4x 5x megpróbálja ezt, aztán villog a kijelző, F4 hibával és reset felirat is aktív. Mikor észreveszem, hogy nem fűt ilyenkor kimegyek lekapcsolom a ki-be kapcsolójával és aztán már megy is.

A másik eset ugyanerről szól, csak ekkor az első indítás sikerül, felfűt, majd mikor már kicsit túlmelegszik az előremenő víz, ugye kialszik az egő és csak a vizet keringeti. Amikor eléggé meghűlt a víz, újra kapcsolna és ekkor kezdi el a próbálkozást, aminek a vége ugyanúgy F4 hiba villogás. Ebben az esetben ha azonnal lekapcsolom a ki-be kapcsolójával, az sem segít, várni kell vele pár percet, majd akkor el is indul, aztán ha megint túlmelegíti a vizet, ez kezdődik elölről.

A szaki tanácsára megtisztítottam a gyújtó elektródákat és a gázérzékelőt egy csiszolópapírral. De nem segített, egyszer csak jó lett ezután. Most műxik, de hogy meddig...
ui.:Ja és azt is mondta a szaki, hogy valószínű gázszelep, meg kicsi és nagy tekercsről is beszélt, és azt mondta 30 rongy, ha nem javul a helyzet...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8838) szabjan válasza Hasaggymeg (#8833) üzenetére


szabjan
tag

De volt bajunk Immergas-al,Waillant-al,Baxi-van meg Thermomax-al is.

Na ja... Bár Anyám Baxi-ja kilóg a sorból kicsit. Ez az Óceán utáni első sorozat. 2003 óta megy hibátlanul. Ill majdnem hibátlanul. Vízmembrán tömszelencét egyszer cseréltem rajta 1-2 éve. Egy telefon volt Pesti szervízhez. Mondta ember, hogy Bp. határa után különdíjat kell számolniuk. Erre rögtön hozzátette, hogy úgy is jön Érdre, majd átugrik battára és bedja anyámhoz az alkatrészt. Kemény 1700 Ft omba került. Másnap reggel jött is. Ezen mai napig le vagyok döbbenve. :K

a vizesember

(#8839) szabjan válasza gordonfreemN (#8837) üzenetére


szabjan
tag

Ha valóban nincs gáz indításnál akkor ez nekem is modulációs tekercsnek tűnik. Bár az két dolog miatt lehet. Vagy nem kap áramot néha - tehát elektronika. Vagy maga a tekercs szakadt ill kontakt hibás. Ennek táján kéne körül nézni.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#8840) gordonfreemN válasza szabjan (#8839) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az nem zavarhat be a képbe, hogy lejjebb vettem úgy 20%-al a teljesítményét a cirkónak? Egy potméterrel állítottam kicsit kisebbre a lángot, esetleg bezavar a modulációnak? (bár már előtte is előfordult egyszer-egyszer)
Vagy csak egyszerűen kicsi a nyomás a gázcsőben?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8841) Manitou válasza gordonfreemN (#8825) üzenetére


Manitou
addikt

Elvileg kell rá engedély. Sima gázkészülék cserére is kell engedély. A gázszolgáltatótól meg simán kijöhetnek majd ellenőrizni, hogy miért is csökkent le a fogyasztásod.
Nekünk 540k-ba volt a sima nyílt égésterű kazánról a kondenzációsra cserélés mindenestől.
Ebben benne volt a Bosch ( Junkers) kondenzációs kazán
6m műanyag füstcső , befűzve meglévő füstcsőbe
rézcsövek
hőcserélő
digitális termosztát
kondenzvíz elvezető cső
stb.. szerelvények amik kellettek még hozzá a beépítéshez
kibontott fal helyreállítása
tervezési díj
a beépítés munkadíjja
üzembehelyezés
kb most ezek jutottak eszembe

És még olcsón megúsztuk szerintem.

Szóval kondnenzációs még engedély nélkül is elég húzós árban van, ha meg kimennek ellenőrízni megszívhatod.

[ Szerkesztve ]

(#8842) gordonfreemN válasza Manitou (#8841) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezen a cirkós dolgon még gondolkodom. Olvastam én is hogy kell rá engedély, de Dulinet szerintem tudja ezt, hisz ez is a munkája része, nem?
Ami most jobban aggaszt, az az, hogy hogyan kell beállítani a visszatérő szelepeket (ezek a strang szelepek, vagy torlószelepek?).
Érdemes fojtást adni, vagy nem, mit érek el vele, ha csak éppen kinyitom hogy elinduljon a radiátorban az áramlás, vagy ha jobban megnyitom de még nem teljesen, illetve ha teljesen ki van nyitva, az nem jó? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8843) Hasaggymeg válasza gordonfreemN (#8840) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha eddig működött,akkor minden lehetséges!Emeld kissé vissza és figyeld meg,lehet,hogy ez a szabályzás még nem olyan kafa a te cirkódnál. :F
Ami a torlószelepeket illeti,és amint már írtam,a radiátorok egyenletes fűtőközegellátásában van szerepük.Tehát a kicsi vagy cirkóhoz közel levő radiátor is hasonlóan működjön a távolabbi vagy nagyobbakkal.Ennek kis lakásban kevés,nagyobb,esetleg többszintesben nagy jelentősége van.Nekejjenmégeccermongyam! :((

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8844) Dluinet válasza gordonfreemN (#8842) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem kell gázterv ha

Nem kell gázterv abban az esetben, ha meglévő készülékek cseréjéről van szó (és csak cseréje, nem pedig áthelyezéssel is járó csere), ha az új készülék:
- a réginél nem nagyobb teljesítményű,
- a régivel azonos működési elvű,
- a régivel azonos rendeltetésű,
- és a készülékek osztályozása szerint (MSZ CEN/TR 1749) az új készülék a régivel azonos alcsoportba tartozik.

A kondenzációs turbós kazán azonos alcsoportba tartozik a sima turbós kazánnal, mind a kettő légellátása és égéstermék-elvezetése megegyezik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8845) sanzik válasza Met (#8835) üzenetére


sanzik
senior tag

Lehet,hogy az árát nem hozza vissza a felújítás,bár ha ügyesen csinálják még meg is érheti,viszont lehet ,hogy könnyebb eladni.
Vannak akik szívesebben vesznek olyat amivel már nem kell pepecselni.
De van az a réteg is aki kimondottan lelakott lakást keres olcsón,mert kicsi a keret.
szóval passz :D

(#8846) Met válasza sanzik (#8845) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát ja, most nézegetünk lakásokat és némelyikben olyan hányás színek vannak, hogy mindenképpen át kellene festeni.
De mondjuk ugyan ez csempébe már gáz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8847) Integra


Integra
titán

hol kapok olyan bútorszállitáshoz használható heveder pántot (ha igy hivják), amivel a nehéz nagy bútorokat emelni lehet? néha a költöztetőknél látni, nincsen kedvem szétcseszni a derekam.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8849) Integra válasza Kalandor (#8848) üzenetére


Integra
titán

köszi, az újpesti boltba talán még eljutok zárás előtt, közelebbit nem találtam, 100mm-es van náluk.
bútórszállitó heveder, micsoda név, ma is tanultam valamit:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.