Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#64051) philoxenia válasza Rivaul (#64049) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Minden anyaghoz másféle lap kell. Az is lehet, hogy nem jó fogméretű, vagy fogállású a lap és azért hajlik. Ha az előtolás nagyobb a kelleténél akkor is hajlik.

64050: Nálunk a kőműves vizes vágóval vágta.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64052) Rivaul


Rivaul
addikt

Az is igaz. Gondoltam hogy nem tolja át a lapon a görgőt :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64053) mexel válasza föccer (#64050) üzenetére


mexel
veterán

Nekem ott helyben azt mondták nincs csempevágó ami bérelhető :( na majd nekifutok mégegyszer. Nem tudom a Zalakerámia ZGD típusú lapjai mennyire gres lapok ilyen értelemben. 1cm vastag azt hiszem.
Hmm. Még soha nem raktam járólapot, csak kis felületen, a boltban kérdezték lesz e szintező használva. Most nézegetem milyen praktikus kis módszer ez a szintező.
Ilyesmit már használt valaki?

[ Szerkesztve ]

(#64055) dh66e válasza #46372352 (#64054) üzenetére


dh66e
veterán

OSB-t nem állnék neki dekóval vágni főleg nem hobby géppel, arra a kőrfűrész való inkább.

(#64056) philoxenia válasza #46372352 (#64054) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Húzóra fogú és apróbb fogú lappal szerintem jobb lenne, de a legszebb nyilván körfűrésszel lenne.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64057) philoxenia válasza #46372352 (#64054) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bocs, ezt Mexelnek akartam liknkelni. ?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64059) philoxenia válasza #46372352 (#64058) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon lassan próbáld meg. Magától had menjen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64061) sanzik válasza mexel (#64037) üzenetére


sanzik
senior tag

Ha nem tudsz normális csempevágót szerezni , akkor a flex is jó lehet, csak kell rá egy normális tárcsa.
Legolcsóbban talán a diatech korongokat nézd meg. 8-10 ezer Forint körül van ami viszi normálisan a lapot, viszont ez a megoldás sokkal lassabb egy csempevágóhoz képest.
1/3- ad eltolás az valóban igaz, a legtöbb nagyméretű lapban van púp, használhatsz valamilyen lapszintező rendszert segítségnek, az tud rajta javítani egy kicsit, viszont tovább növeli a költségeket.

(#64062) philoxenia válasza #46372352 (#64060) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Valamivel jobb lenne nyilván, de a a dekopír mint műfaj arra van kitalálva, hogy íves és tagolt vágásokat csináljanak vele, nem hosszú egyeneseket. Ha már veszel talán ilyet, ha nem körfűrészt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64064) philoxenia válasza #46372352 (#64063) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az inkább előfeszítést ad, az előtolás az amit Te csinálsz, ahogy nyomod előre az anyagban. Nekem a legerősebb vált be.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64065) pjen válasza #46372352 (#64063) üzenetére


pjen
félisten

Nem előtolást ad csak emeli a rezgés számot,tekerd feljebb,3-4.A fához kell a fordulat.

(#64066) r.levente75 válasza #46372352 (#64063) üzenetére


r.levente75
addikt


Megfelelő fűrészéap megválasztással elég jó eredményt lehet elérni dekofirral is.
Ez egy 1cm vastag rétegelt lemezből készült, ahol külön tekintettel kellett lenni az anyagra, mely könnyen kitörik vágásnál. Itt nincs előtolás, meg akkor sincs, ha szép vágás kell. Viszont vastagabb anyagba elkerülhetetlen, ha már dekopírra esett a választás, különben elviszi a fűrészlapot.
A három fokozatú, előtolás, az megmozgatja a fűrészlapot olda irányba is.

[ Szerkesztve ]

(#64069) philoxenia válasza #46372352 (#64067) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az görgő, én értettem, egy kis karral tudod állítani. Itt előtolást írnak, de azt ha állítod, nem megy magától előre az anyagban. Itt jobban megmagyarázzák az előtolást (26. oldal)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64070) mexel válasza sanzik (#64061) üzenetére


mexel
veterán

Az a baj, ha ilyen 5-8000 ft-os tárcsákat vezsek, meg fentebb linkeltek vizes vágókat amik 50-60e-nél kezdődnek nem biztos hogy nagyon megéri nekiállnom a 10 nm-nek. Az a baj hogya burkolót csak messzíről tudnám hozni és az üzemanyaggal együtt sokba lenne az is, de nég az is olcsóbb lenne a linkelt megoldásoknál. Most van pár gyémánt tárcsám még de mind használt, és hiába veszek drágát ha a flexem már kicsit agyonhasznált. Az "olcsó" 2-3e ft-os tárcsák nem jók ilyenre? ( azt sem tudom mekkora tárcsa kell a flexemre és most 200 km-re vagyok onnan)
A lapszintezőt azt nagyon nézegetem, igencsak tetszik a dolog. Sajnos az alap klipsz elég drága még hozzá. Csak az kb 7-10000 ft lenne :( Persze ha nem lenne más költség meg is érné.

[ Szerkesztve ]

(#64072) philoxenia válasza mexel (#64070) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rakd hálóba. Minél kevesebb vágás kelljen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64073) philoxenia válasza #46372352 (#64071) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha állítod 3-4-re jobban harap. Elhajolni akkor szokott, ha nagyon nyomod előre az anyagban. Meg minél vastagabb lapot vegyél, az merevebb. Ilyesmit. Az OSB változó szálirányú, részben azért viszi el a lapot. Amikor a szálak közé szorul óvatosabban kell tolni. Érzéssel kell csinálni, nem mindig egyformán.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64074) mexel válasza philoxenia (#64072) üzenetére


mexel
veterán

Kettő helység ( konyha előszoba) egyben lesz és nekem a háló az még macerásabb lenne. Mivel kicsi a felület talán szép sem lenne a 30x60-as lapokkal. Nem láttam még ilyen mintájú és méretű lapot hálóba rakva. Lehet hogy meghaladja a képességeimet, igaz már párszor csempéztem kisebb felületeket de az is igen lassan ment.

(#64075) philoxenia válasza mexel (#64074) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt hálósan van rakva, szerintem nem rosszabb mint itt.
Próbáld lerakni előre nagyjából az egészet és jobban fogod látni, hogy lenne jobb.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#64077) emre válasza #46372352 (#64076) üzenetére


emre
veterán

mod:

Rossz helyre címeztem, igazából, (#64074) mexel -nek kellett volna írnom.

Az enyém ilyen lett: Zalakerámia, ZRG411

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64078) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Nem tudom ez-e a legalkalmasabb topik, de bízom benne, hogy, ha választ nem is, iránymutatást mindenképpen kapok.
Vettem egy ORICO elosztót, amit kínai dugaljhoz illő villával meg egy átalakítóval küldtek. Az átalakító neki lett ütve valaminek, most zörög valami, s nem is működik. Arra gondoltam, hogy veszek egy európai villásdugót, levágom a mostanit és bekötöm azt. Ez járható út? Mire kell figyelni?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#64079) pjen válasza #46372352 (#64071) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos nem használnám,márkás,rövid fához való lapot vegyél.A gépet használd a felső sebesség tartományban,és érzéssel told.Egy darab próba anyagon vágjál először,meglátod mit bír a lap és a gép.

pocokxx:Szerintem simán levághatod a kínai dugót és tehetsz rá európait.Én egy multi méter szakadás vizsgálójával először biztos klmérném melyik szál hová megy és először valami kevésbé értékeset dugnék bele.

[ Szerkesztve ]

(#64080) mezis válasza pocokxx (#64078) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Arra kell figyelni, hogy a védőföld rendben legye. Kultúránkban a vezeték szigetelésének színe ZÖLD-SÁRGA.

mezis

(#64081) #33253120 válasza pocokxx (#64078) üzenetére


#33253120
törölt tag

Járható, de mindenképpen ellenőrizd műszeresen, mert szerintem nem európai színjelölés van a kábelben.

(#64082) emre


emre
veterán

Van egy kis gondom, javaslatokat várok a megoldására.

A mosógépem egy régi csaphornyos parkettával burkolt szobában van, és úgy tűnik szilárdabb talaj kell, mert egy ideje veszettül táncol. Az erősen valószínű hogy nem a mosógéppel van a gond, és a mosógép alá vásárolható gumi szőnyeg sem segített.

Kétféle megoldáson agyalok. Az egyik, hogy vásárolok egy kb. 10-es vas lemezt amit dűbelekkel rögzítek a parkettán keresztül a talajra. A másik, hogy a mosógép helyén felszedem a parkettát, és hideg burkolatot teszek a helyére.

(#64083) T_chris

1, megvolt
2, azóta megvásárolt új géppel is fennáll a probléma.

Ja, és nem viszem ki a garázsba, kazánházba, tornácra stb....

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64083) #33253120 válasza emre (#64082) üzenetére


#33253120
törölt tag

Vagy a mosógépben cserélsz lengéscsillapítót.

(#64084) emre válasza emre (#64082) üzenetére


emre
veterán

A kezdeti időkben nem volt semmi gond, de úgy vélem, hogy a folyamatos rezonancia valamilyen szinten fellazította a parketta rögzítését, és ez miatt vált kevéssé merevvé a talaj a mosógép számára.
A régi mosógépen ezért is cseréltem telókat, de a probléma megmaradt, meg még lett más baja is.
Az új gép meg ugyan úgy ficánkol, természetesen kiszintezve.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#64085) mexel válasza emre (#64077) üzenetére


mexel
veterán

Ez szép, így nem látszik hogy gond lenne. Sajnos én nem fogom tudni ilyen szépen lerakni.

philoxenia: én a hálósat kevertem az átlóssal, ezért furcsállottam. Igen, gondolkodtam hálóban, kevesebb vágás st, bár nem sokkal. Sokkal szebb viszont a feles eltolás, kérdés milyen lenne az illeszkedés. De egyelőre még ott tartok mivel fogok vágni, kérdés ha bérelek egy vágót az viszi-e.

(#64086) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Tegnap Joy napok alkalmával sikerült kicsit vásárolni a fürdőhöz a praktikerben! Többek közt törölköző szárítót is megvettem! Kérdésem az lenne, hogy nálunk pont úgy jön ki a falon h a felső felfogatásnál már nem lesz csempe az alsónál pedig lesz csempe! Igy nem lesz egy síkban az egész. Vmi alátétet nézzek alá vagy rakjam fel úgy?

Battletag: hojszi#2983

(#64087) ALI_G válasza mexel (#64037) üzenetére


ALI_G
veterán

Szia, majdnem minden csempe gorbe, meg a 10000 ft-os is. Az A+ osztalyu olasz csempeink ugyanugy 1-1 mm gorbek voltak a kozepen ha szembe forditottam. A burkolo szintezovel (lapkiemelo) rakta es igy hibatlan. Nem egy nagy beruhazas, talan kb 750 ft az anyagszukseglet nm-enkent.
Tekintve hogy a csempet tobb 10 evre rakod, erdemes legalabb megfontolni.

(#64088) canniball válasza ALI_G (#64087) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem hallottam még erről a szintező dologról így rágugliztam, itt elég érthetően le van írva. Viszont a klipszek eltávolítását nem értem: hogy kell ezt elképzelni? A klipszek szára oldalitányú ütésre lecsúszik/letörik a talpról és utóbbi a burkolat alatt marad? Vagy kijön az is? De ha igen mégis hogy?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64089) Rivaul válasza Intel fan11 (#64086) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez elég "hülye" kérdés de most tényleg. Neked mire van igényed? Felrakhatod úgy is ahogy van vagy tehetsz alátétet és akkor nem lesz csálé. Döntsd el melyik a számodra kielégítőbb. Én szintezném...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64090) Intel fan11 válasza Rivaul (#64089) üzenetére


Intel fan11
őstag

Persze így volna jó, de mit rakok mögé távtartónak, hogy vhogy ki is nézzen?

Battletag: hojszi#2983

(#64091) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Egy led sorhoz van egy ilyen adapterem, de ezt mindig ki és be kell dugni hogy ha azt akarom, hogy világítson.

Kapható valahol olyan verzió, amin van egy kapcsoló ?

esetleg linket tudtok nekem adni?

Köszi

(#64092) r.levente75 válasza Intel fan11 (#64090) üzenetére


r.levente75
addikt

Én gyanítom, hogy az állítható!

(#64093) ThodEE válasza seadrone (#64091) üzenetére


ThodEE
őstag

Kapcsolós hosszabbító nem opció :F :R
Vagy a távirányítós aljzat is egész jó én nap mint nap használom világításhoz és a zenéhez is.

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#64094) _Petya_ válasza canniball (#64088) üzenetére


_Petya_
őstag

A klipszek szára oldalitányú ütésre lecsúszik/letörik a talpról és utóbbi a burkolat alatt marad?

Igen letörik a talpáról, a talp a burkolat alatt marad, a fuga eltakarja.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#64095) pjen válasza seadrone (#64091) üzenetére


pjen
félisten

elvágod a vezetéket és bele kötsz egy zsinór kapcsolót?

(#64096) canniball válasza _Petya_ (#64094) üzenetére


canniball
nagyúr

Így már tiszta, köszi!

Ezzel mennyire macerás a meló? Nyáron tervbe van véve nálam is némi burkolás, ismerős csinálja de szerintem ilyennel még nem dolgozott csak keresztekkel; vajon merjem neki felvetni vagy nem olyan egyszerű ez mint amilyennek tűnik így "messziről"?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64097) r.levente75 válasza canniball (#64096) üzenetére


r.levente75
addikt

Sok burkoló, aki napi szinten csinálja, sem szereti.

(#64098) mezis válasza seadrone (#64091) üzenetére


mezis
nagyúr

(#64099) canniball válasza r.levente75 (#64097) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint csak elméletben nem bonyolult... Akkor marad a kereszt meg a figyelemfelhívás hogy "csak ügyesen"! :D

Köszönöm az infót!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64100) sanzik válasza canniball (#64096) üzenetére


sanzik
senior tag

Ha lehet mindig használom, viszont nem mindegy, hogy melyik fajtát.
Már elég sokat kipróbáltam és van amelyikkel körülményesebb dolgozni, de alapjában véve és szeretem.
Viszont inkább csak a ratifikált , nagyméretű lapoknál szoktam favorizálni.
Amelyik burkoló nem szereti vagy nem tud vele dolgozni, ott lehet a burkolóval van a baj...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.