Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5351) mephi666 válasza Ariadne (#5350) üzenetére


mephi666
nagyúr

asszony mondogatja mindig, hogy: "kellene majd egy félkész házat venni, ha el akarunk x év múlva költözni a panelból, mert az olcsóbb..." és alig tudom vele megértetni, hogy ebbe én soha nem megyek bele... félkész ház ha olcsó, akkor ott könnyen lehet, hogy amiatt olcsó, mert spóroltak rajta sokat... márpedig ha mondjuk az alapnál sz@r van a palacsintában, onnantól értelmetlen az egész... nem igazán érti meg... mondom: tegyük fel megvesszük... ráköltünk marhasok pénzt, meg teljes külső-belső vakolás, stb... aztán 2év múlva megsüllyed kicsit a ház egyik oldala és elkezdenek repedezni a falak, akkor b@szhatjuk... 100%osan megjavítani nem lehet, mert idő kérdése, hogy újra repedjen... meg eladni is húzósabb...
úgy szeretnék egyszer építeni, hogy 0tól kezdve tudjam/lássam, hogy mennyi anyag megy bele... nem akarok rajta spórolni, mert akkor az olyan is lesz... drágának drága, de szerintem megér ekkora felárat, hogy tuti legyen...

amúgy megnézném szívesen a ház terveit, hogy qrhatták el ilyen szépen :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5352) Ariadne válasza mephi666 (#5351) üzenetére


Ariadne
őstag

Bizony, ebben egyetértünk, és nem az asszonnyal. :K Arról nem is beszélve, hogy mi tavaly zavartunk le egy teljes felújítást 46 m2-en, villanyvezetékcsere, konvektorról radiátorra váltás, egy fal kidöntése, új burkolatok mindenhol, teljes festés, új ajtó - na ezek után csak akkor vállalnám be egy félkész ház befejezését, ha a nyakamba szakadna egy év _fizetett_ szabadság :DDD , mert nem tudom, kinek van ideje munka mellett még a szakikra is felügyelni. Mert szép dolog a bizalom, és jó mestereket kell szerezni, de ellenőrzés nélkül azért akkor sem megy, az meg rengeteg idő.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5353) x_o_n válasza mephi666 (#5351) üzenetére


x_o_n
veterán

ilyenbe nem szabad belevágni...inkább kanadai gyorsház vagy alternativái,azt szabadon variálhatod és a fütési költségeid is harmadára negyedére csökken.pld gáz 100nm télen jól befütve 8000 a gáz.... téglában.... 30000 felett panel meg....

(#5354) Ariadne válasza x_o_n (#5353) üzenetére


Ariadne
őstag

Az ilyen gyorsháznál kicsit félnék azért, hogy nem csak tetőbontással, mint egy hagyományos háznál, de egy egyszerű csákánnyal a falon át be tudnának jutni a betörők... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5355) mephi666 válasza x_o_n (#5353) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyik ismerősöm épített ilyet... mondta, hogy nagyon jól szigetel meg gyorsan felépült meg minden... egyedül a hangszigetelést kell elfelejteni... ha majd építek egyszer, akkor az szerintem "tégla" lesz... az az álmom... meg a cserépkályha... meg, hogy legyen egy 6000m2-es telkem, aminek egy részét beültethetem akáccal és öreg éveimben vágom/ültetem és azzal tüzelek :)) fene tudja mi valósul meg az egészből... egyenlőre elvagyunk 35m2-en, panelban... (nincs keret nagyobbra perpill még 1-2évig)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5356) csemberlen válasza x_o_n (#5353) üzenetére


csemberlen
őstag

Egy igényes könnyüszerkezetes ház többe kerül mint a tégla. Viszont az értéke ha el akarod adni akkor jóval alatta van.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5357) Hasaggymeg válasza Dillon (#5346) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Attól függ melyik élszigetelésre gondolsz.A munkalap/csempe hézagot a konyhában vízvetővel illik szigetelni.Mosogató/konyhai munkalap közti rést átlátszó sziloplaszttal szokás (hacsak nem adnak tömítőpasztát vagy öntapadó szivacscsíkot a mosogatóhoz.)Purhabot a nyers háznál illik használni,nagy és a végén nem látható hézagok kitöltésére.
Aztán vannak különböző burkolatváltók,élvédők,vízvetők de csak ott kell tömíteni ahol feltétlenül muszáj.Minden tömítés idővel elöregszik és cserére szorul,éppen ezért csak vékonyan láthatatlanul kell tömíteni.Oda a legkézenfekvőbb a gombásodás álló szilikon,köznyelven sziloplaszt.
Szerintem ha nem feltétlenül muszáj,nem kell pl. a mosdó/csempe hézagot kikenni.De a kádnál,zuhanynál vagy le nem fúrható/billegő WC-knél nélkülözhetetlen.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5358) Hasaggymeg válasza x_o_n (#5353) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hőszigetelés van de hőmegtartás nulla.Oda tömeg kell,hogy egy háznak saját "klímája" legyen.Aztán kopog az egész,nehéz javítani a falakat,könnyebben megtámadják a kártevők és nálunk nincs hagyománya sem.Az a 8 a 30-hoz pedig egy sz@r téglaház és egy szuper könnyűszerkezetesre lehet csak igaz.
50cm porotherm falak,1k alatti nyílászárók,tökéletes tetőhéjazás,jó aljzatszigetelés és alacsony hőmérsékletű felületfűtéssel(padló/fal/radiátorok) nem versenyezhet egy könnyűszerkezetes gyorsház sem.Szerintem. :N

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5359) Hasaggymeg válasza mephi666 (#5355) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hát 80x75m-es erdőt be kell osztani mert ha nem egy pár év alatt elégeted. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5360) biker válasza Ariadne (#5350) üzenetére


biker
nagyúr

dunaharaszti, fő útvonal :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5361) nyunyu


nyunyu
félisten

Grr, megint jott a butikos, hogy azik az erkelyemtol. :(

Pedig multkor jo vastagon korbenyomtam gumiammal a "lefolyo" nyilasat, aztan beleragasztottam egy femlapot, most kiprobaltam egy fel vodor vizzel, ott meg csak nem is szivarog, megall a viz.

Letezhet az, hogy a jarolap+fugazas atengedi a vizet?
Mondjuk amilyen mekkmesterek anno itt dolgoztak, ezen sem lepodom meg.

Mi penzbe fajhat vajon egy 4m2-es erkely (30x30-as lapbol van lerakva 4x10) komplett szetverese, leszigetelese, uj jarolap lerakasa?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5362) biker válasza Hasaggymeg (#5358) üzenetére


biker
nagyúr

a hőmegtartás jó kérdés.
télen jó, hogy a befűtött légtömeg nappal kikapcsolt kazánnal jó, de nyáron meg szar, hogy ma egész nap esett, 19 fok van, és a tegnap esti 28 fok most 27,2 fok :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5363) nyunyu válasza biker (#5362) üzenetére


nyunyu
félisten

Napkozben besotetit+osszes ablak zarva, nehogy bejojjon a meleg, ejjel meg szelloztet?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5364) csemberlen válasza biker (#5362) üzenetére


csemberlen
őstag

Redőny?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5365) x_o_n válasza csemberlen (#5356) üzenetére


x_o_n
veterán

ez nem igy van sztem,jól utána kell nézni nem mind1 kivel csináltatja az ember.

(#5366) x_o_n válasza Hasaggymeg (#5358) üzenetére


x_o_n
veterán

én mindkét konstrukciót ismerem és ez abszolult tipikus tévhit,igencsak van hőmegtartás nemhiába vannak kialakult és bevált rendszerek.

(#5367) csemberlen válasza x_o_n (#5365) üzenetére


csemberlen
őstag

Faházakat persze lehet olcsón csinálni, de Nem sok cég csinálhatja már, ha igaz 2009 ben már csak minősitett kamarai cégek csinálhatják. Én is utánaolvastam, 2 házat felépitettem ( tégla), épitőiparban dolgozok lassan 30 éve..................

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5368) nyunyu válasza x_o_n (#5366) üzenetére


nyunyu
félisten

én mindkét konstrukciót ismerem és ez abszolult tipikus tévhit,igencsak van hőmegtartás

Egy fahazban megis mi tarolja a hot?

Fa? Nem nyert.
Uveg/bazalt/akarmi gyapot? Nem nyert.
EPS? XPS? Azok sem.

Egyszer kinyitod az ablakot telen, aztan levegovel egyutt a meleg is tavozik, utana megint lehet futeni, mig teglanal a fal vissza sugarozza a tarolt hot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5369) Hasaggymeg válasza biker (#5362) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hőmegtartás alatt a "pince" effektust értem,vagyis noha kint meleg van a ház mégsem képes túlmelegedni,és fordítva,ha hideg van a ház nehezen hűl le teljesen.A vastag falak tömege mintegy 22fokos hőlökhárítóként viselkedik.Persze te "beengedheted" a nyílászárókon keresztül a kívánt mennyiséget minkettőből,hideg és melegből is,de a tömeg miatti hőtehetetlenség kompenzálja a hhirtelen felmelegedést/lehűlést.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5370) jeges válasza biker (#5362) üzenetére


jeges
senior tag

a szomszédnak könnyűszerkezetes a háza, és a hét elején panaszkodott, hogy a nagy melegben közel 30 fok van odabenn lehúzott redőnyökkel már kora délután.
nálunk ugyan nincs redőny, de így is csak késő délutánra lett 26 fok, a nap nagy részében 24-25 körül van, ami még azér' elviselhető (38as porotherm + 5 cm kőzetgyapot).

(#5371) aphra2 válasza jeges (#5370) üzenetére


aphra2
aktív tag

Ami kimaradt .. és nálatok ment a klima, a szomszédnál meg nem :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5372) biker válasza nyunyu (#5363) üzenetére


biker
nagyúr

ezt csináljuk...
csak nem hűl le reggelre a lakás, ha nyáron reggel 25 fok van :(

ma reggel kint volt 19 fok, bent 27,4
minden ablak kinyitva, lett 10-re 26,5 fok, kint 21 fok, eső.
becsuktam, elmentem dolgozni, lett 27 fok

éljen a hőtehetetlenség

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5373) Dluinet válasza aphra2 (#5371) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem hiszem, hogy lenne klima.

Mi hozzáépítettünk a házhoz, és a régi ház külső fala középre került (az új és a régi rész között).
Ez a fal 10m hosszú és 50cm vastag kőfal. Nálunk 0-24 nyitva az ablak, mégis a legnagyobb melegbe sem lesz nálunk 26C°-nál több.
Ja és ez miatt nálunk a fűtésszezon 2-3 héttel később kezdődik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5374) aphra2 válasza Dluinet (#5373) üzenetére


aphra2
aktív tag

Csak tréfából írtam..

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5375) AMD Power


AMD Power
titán

Nem nagyon vagyok otthon a témában így gondoltam rákérdezek... szeretnénk megcsináltatni a régi ablakainkat.. új nyílászáró-szigetelő ablakokra. 69 m3 a panel lakásunk 3 nagy ablakkal és 2db átlagos méretű ablakkal van. Így tudjuk ,hogy nem lesz olcsó mulatság. De sajnos nem tudjuk ,hogy milyenre érdemes figyelni ha az ember megkér ilyesmivel foglalkozó "céget" vagy vállalkozást. Mire érdemes figyelni , rákérdezni!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5376) csemberlen válasza AMD Power (#5375) üzenetére


csemberlen
őstag

Mekkora az U értéke az ablaknak, mit takar az ár, esetleg beépitést, helyreállitást festést, régi ablakok elszállitását, stb....

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5377) AMD Power válasza csemberlen (#5376) üzenetére


AMD Power
titán

Sorry a hülye kérdésért de mi az az U érték?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5378) csemberlen válasza AMD Power (#5377) üzenetére


csemberlen
őstag

Hőátbocsájtási tényező, k nak is hivják. 2.8 a sima dupla üveg, 0,7 az már nagyon jó. 1.1 ami alá nem illik menni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5379) AMD Power válasza csemberlen (#5378) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. Szóval akkor 1.1 egység alatt ne legyen ez az érték? csak fölötte?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5380) Met válasza AMD Power (#5379) üzenetére


Met
Topikgazda

alatta, 1.1 az általános mostmár, az 1-es jobb

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5381) AMD Power válasza Met (#5380) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm szépen. Van három nagy ablakunk... kb 200cm X 150cm és és két db 100 X 100 ablakunk. Ha jól tudom lehet műanyag illetve fém ablakokból is csináltatni!? Gondolom én a fém a jobb és a drágább!?

Általában mennyi garit vállalnak egy ilyenre? 4-5 év?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5382) Ariadne válasza AMD Power (#5381) üzenetére


Ariadne
őstag

Meg a keret profil vastagsága sem mindegy, a többkamrásak vastagabbak is, ez is számít a hőszigetelésnél. Az ablaknak azért, főleg ha kétszárnyú, elég nagy területét teszi ki a profil, és az U értéket szeretik csak az ablaküvegre megadni a gyártók, aztán valahol zárójelben megtalálod, hogy profilostul mennyit tud, pedig igazán az a fontos.

A fémet nem szokták ajánlani lakásba, mert nem otthonos. Én 10 év garanciásat fogok venni most. Persze ehhez az is kell, hogy a konkrét cég, akitől veszed, létezzen még 10 év múlva, ez a neheze...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5383) Hasaggymeg válasza biker (#5372) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ment a fűtés? :Y Nyitott ablakokkal fura,hogy reggelig sem hűl le 19-nél csak 27(!)-re.Kevés az ablak?Nincs kereszthúzat?Hőmegtartás ide vagy oda kinti 19-nél legalább 22-23-ig le kellene hűljön 7-8 óra alatt.Hacsak nem 40 alusztok a házban. :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5384) Hasaggymeg válasza AMD Power (#5381) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A fém rossz hőszigetelő.Fa vagy műanyag :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5385) biker válasza Hasaggymeg (#5383) üzenetére


biker
nagyúr

nem ment...
tartja a fal a hőt. 38cm porotherm vakolva. nyugati-déli tájolás

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5386) Hasaggymeg válasza biker (#5385) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Míg télen a maradékhő (háztartási készülékek,izzók,emberek stb.)neked dolgozik,segítve a vastag falak hőtehetetlenségével+fűtéssel együtt minél tovább megőrizni a meleget a házban,nyáron ez a hő ellenséggé vedlik és a nem hűtött ház akármilyen vastag falainak lassú de biztos felmelegedését segíti.Az a vastag fal amely egyik téli hideget megőrzi neked másik télig ,vagy a röpke 6-7 órás éjjeli hűvöstől úgy lehűl,hogy hűvös marad a 18 órás kánikula után is, nem létezik.Ugyanúgy kellene hűteni a házat nyáron,mint ahogy fűteni télen.Vastag falak ezt a fűtés/hűtést gazdaságosabbá teszik.Klíma elkerülését csak vastag kőfalak(melyeket viszont télen sem lehet kifűteni),apró ablakok(melyek ma már nem divatosak)beépítésével vagy föld alá építkezéssel lehetne megvalósítani.Azt a tömeget amit egy pincét körülölelő föld képez nem lehet pótolni semmivel.
Tehát le a föld alá! :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5387) jeges válasza biker (#5372) üzenetére


jeges
senior tag

ott valami nem stimmel, ha ennyire nem hűl le a lakás.
legvégső esetben a hőmérő rossz...

(#5388) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na lett wc uloke miutan az eloz velltenul sitt-re kerult:- (
radeco p-109 lett, hazafel gyuvat bementunk a bauhausbe, vaot egy szip nagy falnui mongyuk a 17rugot kisit sokallom a\ert a szip sivatagosi:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5389) Hasaggymeg válasza neduddki (#5388) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5390) legiaap


legiaap
nagyúr

Hali!

Nem tudjátok, hogy az IKEÁból lehet online rendelni?
A honlapján én nem találtam. Vagy elkerülte a figyelmem vagy tényleg nem lehet?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#5391) x_o_n válasza nyunyu (#5368) üzenetére


x_o_n
veterán

szerintem olvass már utána kicsit.....google is megteszi...itt most nem faházakról beszélünk,hanem kanadai gyors ház.....

[ Szerkesztve ]

(#5392) kew válasza legiaap (#5390) üzenetére


kew
senior tag

Szia,

Nem lehet sajna.

(#5393) Met válasza legiaap (#5390) üzenetére


Met
Topikgazda

Ehhez sajnos ki kell költöznöd külföldre :U
A magyar paraszt haladjon el a boltba :((

Annyi könnyítés van mostmár, hogy van az a bevásárló lista, otthon összeválogatod mi kell, kinyomtatod és nem ott kell szaladgálni fel-alá, hogy mi hol van

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5394) kew válasza Met (#5393) üzenetére


kew
senior tag

Szerintem Ikea sehol se árul online :) Svédországban is csak Sultan matracot lehet otthonról rendelni, ha jól látom, és ezt is csak nem rég vezethették be.

Egyébként meg ikeába menni jó, legalább is én szeretem :K

(#5395) Met válasza kew (#5394) üzenetére


Met
Topikgazda

Konkrétan tudom, hogy pl. Franciaországban lehet online bármit venni csak van egy érték termékenként ami alatt nem, pl. egy tányért nem lehet venni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5396) neduddki válasza Hasaggymeg (#5389) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne izguljj akladt ott 27rugoje is, mongyuk lehet hogy ott kovettem el a hibat hogy nem nesztem meg alaposabban mibul van, mert igy ez mar besztosan kimarad a zeltembol:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5397) Met


Met
Topikgazda

Tegnap vettem egy B&D akkus fúrót.

Írtam korábban, hogy a 2 éves 1 napos B&D akkusom elkezdett füstölni, ugye 2 év a gari, azóta ha sokáig nem használom első indításkor kipufogó füstöt enged és olyan mintha szorulása lenne mert lassan kezd el forogni aztán gyorsul be.

Tegnap mászkáltam az OBI-ban, néztem ilyen Asist, Skill és társai akkusokat, 1-2 ezressel lett volna olcsóbb mint egy márkás de vagy 9V-os vagy lassabb. Így vettem akciós B&D akkust 10k-ért, papír doboz, egy akksi de ez már fém tokmányos.
Szerencsére a réginek is ilyen akkuja van így most van 2 töltőm, 3 akksi és az előző kofferába belefér az új is :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5398) Hasaggymeg válasza Met (#5397) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Egyik lefüstöl 2 év használattól és te veszel egy másik ugyanolyant?! :F ...vagy túlhajszoltad?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5399) Met válasza Hasaggymeg (#5398) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát dolgoztattam rendesen de nem hiszem, hogy túlhajszoltam volna.

Ez az, hogy alig volt olcsóbb és az lassabb lett volna, csak 9V-os (nem tudom, hogy számít e) és egy aksival.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5400) biker válasza Hasaggymeg (#5398) üzenetére


biker
nagyúr

biztos teszteli, mind rossz e?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.