Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5151) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Fém festést vágja valaki komolyabb szinten?

Le kéne festenem egy kaput, odáig eljutottam magamban, hogy mivel mállik, rozsdásodik le kell takarítanom, rozsdamaróval, vagy v.mi más kezelővel lemosni, aztán rozsdavédő alapozó rá, majd egy fedő matt zománc... hittem én.
Most, hogy venném a festékeket, már közbenső festékről is írnak, ami még inkább dob az amúgy sem alacsony áron.
A kérdés pedig az, mennyire fontos ennyire alaposan festeni? Ha csak simán alapozok, s arra húzok egy fedőt (ha kell két rétegben persze) az is tartós lesz ha mondjuk 5 évente áthúzom, vagy inkább öljem bele a pénzt és csináljam három rétegben (alapozó, közbenső, fedő)?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#5152) philoxenia válasza Thulcandra (#5151) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erős mechanikai tisztítás után két réteg Hammerite szvsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5153) Thulcandra válasza philoxenia (#5152) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Na igen, néztem hammerite -ot is, de ahogy elnézem abból nincs matt. A nők meg mattot akarnak. És már az sem tetszik nekik, hogy ez normális minőségben nem oldható meg 3000 forintból :D Alapozót mindenképp akarok alá húzni, mert ha egy év múlva nekiáll peregni engem megesznek élve.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#5154) Kombat válasza Met (#5147) üzenetére


Kombat
őstag

De ha nem gyömöszölöm bele a lukba, akkor nem lesz egy szintben a karton síkjával...

Akkor leírná valaki, hogy pontosan hogy kell csinálni?

(#5155) Boxer001


Boxer001
veterán

Üdv!
Jövőre ha minden a tervek szerint alakul (tehát akkor mégse :D) házátalakítás + hozzáépítést szeretnénk elkezdeni, illetve jó lenne be is fejezni. :)
Nagyon nem értek sajnos a dolgokhoz, pedig szeretnék, érdekelnek ezek a dolgok, biztos sokat fogok tanulni majd, ha már elkezdjük, alig várom.
Szóval sok lenne a kérdés, úgy hogy most csak egyet kérdezek. Két részre lesz osztva a szülői ház és még 2 szobát szeretnénk hozzáépíteni. A hozzáépítést úgy álmodtam meg, hogy mi lenne, ha egy járható lapostető lenne normál tetőszerkezet helyett, és így fentre ki lehetne alakítani egy teraszt, amire kívülről lépcső vezetne, így az amúgy is szűkös udvarból se vennénk el végeredményben a helyet, mert fel lehetne menni.
Csinált már valaki ilyet, vagy hallott már? :)

(#5156) Met válasza Thulcandra (#5151) üzenetére


Met
Topikgazda

Rozsda maró, drótkefe, arra valami alapozó és rá a festék 2 rétegben.

Először érdemes rendesen megcsinálni, aztán évek múlva meg javítgatni ahol kell.

Kombat: először kensz rá glettet, az bemegy a résbe is, rásimítod a szalagot, miután megszáradt lecsiszolod, hogy sima legyen, a felesleg lemegy és ahol kell ott marad, ha van benne még horpadás akkor még egyszer gletteled.
A szalag azért kell, hogy az a glett ami a résben van ne essen ki (és be se), azért van elvékonyítva a lap a szélein, hogy "elférjen" a glett és a szalag.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5157) Hasaggymeg válasza Lipton (#5150) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A kevesek közé tartozol ahol (így első hallásra/látásra) szakszerűen,kondenzációs kazánra tervezték meg a fűtést.A DIM egység (vagy valami más hasonló megoldás) az nélkülözhetetlen a kevert körhöz (pl.padlófűtés).
Látok ott egy pár egész jó hatásfokot (még akkor is ha az csak olyan mint az autók gyárilag megadott fogyasztása),azt az 50/30 at kellene megcélozni minden tervezőnek.
"ömlik" ki a víz belőle....az mit jelent?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5158) Hasaggymeg válasza Boxer001 (#5155) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Tetőterasz nem rossz,csak ott a szigetelésnél (víz és hő) kell nagyon résen lenni,mert az kényes pontja neki.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5159) Boxer001 válasza Hasaggymeg (#5158) üzenetére


Boxer001
veterán

Igen, tudom, mert már van itt egy rész anyóséknál, ami úgy készült még 85-ben, hogy azon a részen nincs tető, de javítani kell majd, mert nem volt az szakszerűen megcsinálva.
Remélem, hogy megoldható majd a dolog, és találunk rá olyan embert, aki nem horror áron megoldja....mert nagyon durva lenne egy kb. 8x4-es tetőterasz, mekkora fíling nyáron. :D

(#5160) Boxer001 válasza Boxer001 (#5159) üzenetére


Boxer001
veterán

Látom nem nagyon pörgős témát hoztam fel. :) Azért ha bárki tud infókkal szolgálni, légyszi írjon, minden érdekel!
Akkor felvetek más kérdést:
valaki mostanában újított fel fürdőszobát, esetleg konyhát? Teljes felújításra gondolok...
Úgy kb. milyen árból lehet kijönni, erre lennék kiváncsi. Semmi extra cuccok, nem prémium kategóriás dolgokra gondolok, inkább a takarékosabb megoldásokra.

(#5161) Lipton válasza Hasaggymeg (#5157) üzenetére


Lipton
őstag

Elvileg minden rendesen méretezve tervezve lett. Radiátorok teljesítménye szobánként, padlőfűtés hossza körönként +/- 1-2m különbség, stb. Termosztát van külön a két körnek.

A kazánon be lehet állítani az elmenő melegvizet a fűtésnek és a használati melegvíz hőmérsékletét.

A DIM kapja meg a kazántól a beállított melegvizet a fűtéshez, és adja tovább:
- a radiátoros fűtéskörnek a teljes hőmérsékleten (elvileg ezt is lehet korlátozni)
- a padlófűtésnek keverőszeleppel (max 40-re van állítva ha jól tudom).

A melegvíz közvetlen megy be a hőtároló csőkígyójába, ott van egy hőmérő, az alapján fűt. Ahogy néztem, a melegvíznek viszont felmegy jobban a fűtés (nyilván melegebb elmenő víz kell, ha eleve a "kívánt" vízhőmérséklet 50 fok:) )

Ma levettem melegvizet (55 volt) is 50 fokra, meglátom milyen lesz így. A fűtéssel majd ősszel szórakozok, nem volt sok időm rá, januárban költöztem be :)

"ömlik" ki a víz belőle....: a kondenzvíz jön belőle rendesen amikor megy a kazán. Meg nem tudom, hogy minden kazán ilyen-e vagy sem, de ez lángmodulációs, ergo szabályozza szépen a leadott teljesítményt 6-32KW között.

Eddig elégedett vagyok, kíváncsi leszek ez így marad-e a következő fűtési idény után is.

(#5162) Hasaggymeg válasza Lipton (#5161) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A melegvízgyártás (általában) felülír minden előremenő fűtővíz korlátozást és előnyt élvezve a fűtéssel szemben,"legrövidebb idő alatt"-elven készíti,általában maximális hőmérsékleten (80C), a kívánt hőmérsékletű használati melegvizet.A még elégséges legalacsonyabb fokon gazdaságos üzemeltetni.(pl.nagyobb tároló/alacsonyabb HMV fok és fordítva,stenderd ~52C körül)
A kondenzvíz az bizonyítéka a jó működésnek,és ezek már mind lángmodulációsak.
32kW...jó nagy ház lehet!130m2 fölöttire tippelek.(Vagy sz@r a szigetelés? :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#5163) Thulcandra válasza Met (#5156) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ja, anyagiak miatt mi is úgy döntöttünk, hogy elég lesz az alapozó, meg a fedő rá, ha már 3 fajta festéket kéne venni az mocskos drága lenne. Lecsiszolom, előkészítem rendesen a kaput aztán csak jó lesz.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#5164) Lipton válasza Hasaggymeg (#5162) üzenetére


Lipton
őstag

Igen, a melegvíz abszolút elsőbbségi dolog, de szerintem nekem nem megy fel 80 fokig. Megnézem majd este, fürdés után :)
300-as tárolóm van előkészítve szolárpanelhez (dupla csőkígyó, tetőre kivezetve a cső, stb...), majd egyszer fel is lesz szerelve :)
162m2 (galériás nappalival) +36m2 garázs. Most a gázátalányom 19e Ft, de még nincsen rajta külső szigetelés (tőke hiányában majd jövőre 10cm...), csak 30as porotherm.
Viszont 0,6-os tirpla üvegek, jó profil, 20/30centi szigetelés a tetőben egyéb "extrákkal", padló komolyan szigetelve, stb.

(#5165) Gyick


Gyick
őstag

Sziasztok!
Lehet most hülyeséget kérdezek.Egy vas kandallot át lehet alakitani szerintetek cserépkályhává?

(#5166) philoxenia válasza Gyick (#5165) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Átalakítani nyilván nem, de körbeépíthető. A kályhacsempe anyagából adódóan el tudja nyújtani a fűtési energia kisugárzását időben. Persze jól meg kell tervezni, a hőtágulás miatt, igazából új csempéből már célszerűbb valódi cserépkályhát rakni inkább. De akár téglából is építhető köré légréssel olyan "keret" ami esztétikus, és a direkt hősugárzást mérsékli. /A kályhacsempe és a jó csempekályhás nagyon drága./

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5167) Met


Met
Topikgazda

Szerintetek mitől színeződhet el a fuga (kádnál)? Nem nedves csak sötét és ha végighúzom rajta az ujjam akkor ecetes szagú. Nem rémlik, hogy rá fröccsent volna valami aminek hasonló a szaga :U
Olyan sötét mintha nedves lenne, pedig nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5168) philoxenia válasza Met (#5167) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gomba? Baktérium?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5169) dokar válasza Met (#5167) üzenetére


dokar
addikt

penész?

extra - SEXRay

(#5170) Ariadne válasza Met (#5167) üzenetére


Ariadne
őstag

Alien a felső szomszédnál? ;]

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5171) Met


Met
Topikgazda

Nem penész, jól szellőzik a fürdő, a túloldalon szoba van ott megnéztem a falat nem nedves.
Azt hiszem hétvégén kiszedem a fugát.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5172) x_o_n válasza Met (#5167) üzenetére


x_o_n
veterán

az bezony penész és gomba és baktérium

ha nem segit a domestos akkor fugacsere

(#5173) Met válasza x_o_n (#5172) üzenetére


Met
Topikgazda

Az az érdekes, hogy penészedés mentes fugát vettem és nem a kád és csempe találkozásánál van (ahol szokott) :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5174) philoxenia válasza Met (#5173) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fugafesték?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5175) errerr válasza Met (#5167) üzenetére


errerr
tag

Szilo?

(#5176) Met válasza philoxenia (#5174) üzenetére


Met
Topikgazda

Hétvégén kikaparom a fugát és újra fugázom, 4-5 milis, az könnyen kipattan (remélem).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5177) ody42


ody42
senior tag

Sziasztok!

Vizes kerdesem lenne, remelem valaki tud segiteni.
A meleg viz nyomasa nagyon alacsony, a hideg viznek kb. a harmada, epp, hogy folyik. A melegvizet egy max 10 eves 80l-es Hajdu bojler adja.
Lehet, hogy nagyon vizkoves a bojler, vagy mi okozhatja?
A bojler kozel sincs maxra tekerve (sporolas rulez), lehet, h. ha jobban felfutene a vizet, akkor nagyobb lenne a nyomas is?

Elore is koszonom a segitseget!

(#5178) Dluinet válasza ody42 (#5177) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Minden csapnál vagy csak az egyiknél kicsi a nyomás?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5179) ody42 válasza Dluinet (#5178) üzenetére


ody42
senior tag

minden csapnál kicsi a nyomás, és kb. ugyanakkora.

[ Szerkesztve ]

(#5180) Dluinet válasza ody42 (#5179) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A bojler előtt vagy után nincsen véletlenül egy "csap" (sarokszelep)?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5181) aphra2 válasza Dluinet (#5180) üzenetére


aphra2
aktív tag

Ja ami félig el van zárva :D , nálam a mosogató évekig félgőzzel folyt, az előbb emlitett ok miatt.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5182) Dluinet válasza aphra2 (#5181) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tipikus :DDD , azért kérdezem :))
Így sokat lehet spórolni a meleg-vízzel, ha családban van egy gyerek aki csak maxra tudja megnyitni a csapot.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5183) ody42 válasza Dluinet (#5180) üzenetére


ody42
senior tag

Hulye vagyok hozza, szoval inkabb lefenykepeztem :)

A kepen a bojler hideg viz bemeneti oldala lathato. A biztonsagi szelep alatt van egy plusz alkatresz, ha ennek a kupakjat letekerem, akkor az alatta levo rezszinu akarmi az tekerheto balra-jobbra :)
Ez lenne a sarokszelep? :)

(#5184) Dluinet válasza ody42 (#5183) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez az, tekerd el (jó nagy csavarhúzóval) óramutató járásával ellentétesen ütközésig, majd vissza 3-4mm-t

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5185) ody42 válasza Dluinet (#5184) üzenetére


ody42
senior tag

Ha az oramutato jarasaval ellentetesen tekerem, akkor kijon a menetbol, egy rugoval egyetemben, ugyhogy vettem a batorsagot, es megtekertem a masik iranyba, es hatarozottan jobban folyik, kb. duplajara nott a nyomas.
Lehet, h. ez a fajta forditva mukodik? :)
A biztonsagi szelepbol tovabbra is csepeg a viz, ha melegit a bojler, tehat valszeg nem zartam el a hideg vizet, es nem robban fel reggelig...

Köszönöm szépen a segítséget!

(#5186) Dluinet válasza ody42 (#5185) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Gratula :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5187) csemberlen válasza ody42 (#5183) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez inkább nyomáscsökkentőnek tünik!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5188) R. Bagoly


R. Bagoly
csendes tag

Hali!

Érdeklődnék, hogy valaki meg tudná-e nekem mondani, hogy nagyon kb. mennyiért csinálnak meg egy vegyes tüzelésű kazán bekötését?

A vegyes tözelésű kazánnak megvan a helye a pincében, a kéménycsatlakozás és a két csővég (2"-os) is csappal lezárva. A rendszer gravitációs lenne, tehát csak a két csővéget kellene esetleg megtoldani, egy-két idomot felrakni rá, hogy pont passzoljon a kazán csatlakozási pontjaihoz.

(#5189) csemberlen válasza R. Bagoly (#5188) üzenetére


csemberlen
őstag

Tippre 50e Ft. Bp. 17-ben van ismerös lakatos akinek van szerszáma+tudása a bekötéshez.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5190) R. Bagoly válasza csemberlen (#5189) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Húha! Nem számítottam rá, hogy ennyi lesz. :Y
Olyan 20-30-ra tippeltem volna. Egy kicsit sokallom, főleg hogy szerintem az egész nem tarthat tovább egy fél napos munkánál. Na meg a teljes fürdőszoba, wc átalakítására, vízszerelésére, átcsövezésére és szerelvényezésére, bontással kompletten kért a vízszerelő kb. egy éve 85-öt.

Köszi, hogy ajánlottad az ismerősödet, de az egy kicsit messze van nekem (kb 200km). Egyébként nekem is sikerült ismerős családtagja révén szerelőt találnom. Csak azért kérdeztem, hogy ha megnézi és mond valami árat, akkor ne vágjon át.
Ha, ennyi, akkor ennyi... nem számítottam rá, hogy ilyen drágán csinálják. Ez amúgy csak a munkadíj kb, vagy az anyagköltséggel együtt?

[ Szerkesztve ]

(#5191) Gyick


Gyick
őstag

Sry a kérdésért kicsit off lesz!
Nem tudjátok hogy az épületfának való fenyő köbmétere milyen árban megy?
Nem fürészelt formában hanem rönk formában..

(#5192) csemberlen válasza R. Bagoly (#5190) üzenetére


csemberlen
őstag

Anyagosan gondoltam, némi csövel patentidommal. Vidéken lehet olcsóbb lesz a munka.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#5193) R. Bagoly válasza csemberlen (#5192) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Köszi a választ!
Majd meglátom mit mond rá a mester. Remélem tényleg kicsit olcsóbban megcsinálja.
(Egyébként 8 évig laktam Bp-en és nekem az a tapasztalatom, hogy mivel ott több a szaki és több a munka is, ezért inkább valamivel olcsóbban is elvállalják, mint egy vidéki városban, ahol kisebb a konkurencia és kevesebb megrendelésből kell ugyanazt a bevételt kitermelnijük. De majd meglátom...)

[ Szerkesztve ]

(#5194) Ariadne


Ariadne
őstag

Off: Mivel tavaly vettünk lakást és fel is újítottuk részben, ugrom a témára. Spektrumon megy most, de korábban is volt egy sorozat, ahol talán amerikai párok keresnek házat, mutatnak nekik hármat mindig, és belsőépítész megmutatja nekik, mit lehet kihozni belőle.

Kíváncsi lennék, hogy most tényleg az átlag amerikai fiatal párnak már snassz az olyan ház, ahol nincs három háló meg négy fürdő? Két embernek? :Y Minden esetben hatalmas, többszintes házakat ajánlanak, és sípolnak, hogy jaj, túl kicsi a háló, meg nem elég három fürdőszoba... Nem ismerem, hogy élnek arrafelé, de elég bizarr, hogy milyen igényei vannak az átlagnak, ha ők az átlag. Pazarló népség... :U El tudom képzelni, milyen nyomorúságos lehetett egy ilyen sokszobás csodából a válság miatt kisebbe költözni... ;]

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#5195) Met válasza Ariadne (#5194) üzenetére


Met
Topikgazda

Láttam egy ilyesmi műsort, bemennek a konyhába, a csaj, "jajj itt nincs mosogatógép, ez nem jó" és nem vették meg :N

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5196) aphra2 válasza Ariadne (#5194) üzenetére


aphra2
aktív tag

Elképzelhető hogy ott az az átlag, nagybátyámék Canadában élnek, ház 200 négyzetméter, 3 autó, (apunak 1, anyunak 1, meg egy kisbusz, az a melós autó, abban vannak a szerszámok) a lakás úgy berendezve mintha a Rózsadombon lennénk.
Mindez úgy, hogy az ember kétkezi melós.....szobafestő :Y
Mondta is , kint se könnyű az élet, de ha dolgozol becsülettel akkor lehet jutni valamire, ami nem mesés gazdagság "csak" az ottani átlag.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#5197) R. Bagoly válasza aphra2 (#5196) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Hát igen... az már szép. Én az ottani átlagnak a felével is bőven megelégednék.

Amúgy lehet, hogy most sokan le fognak hurrogni a véleményem miatt, de az itthoni kétkezi melósokat sem kell félteni az éhenhalástól. Persze biztos vannak szép számmal, akik alkalmazottként csak minimálbért (vagy még annyit se) kapnak, de aki saját vállalkozásban csinálja annak akad bevétele.
Mivel sajnos manapság mindenki egyetemre akar járni, nem divat szakmát tanulni. Így egyre nagyobb a hiány szakmunkásokból és ezért egyre keresettebbek is lesznek.
Egyik jó barátomék most építkeznek és el voltam hűlve, hogy egy kőművesnek vagy egy segédmunkásnak mennyi az óra-, vagy napi bére. Jóval több, mint egy átlag irodai alkalmazottnak.
Ezen kívül én is nemrég lakásfelújításba kezdtem. Egy szaki egy 2-3 napos munkáért annyit elkér, mint egy átlag félhavi fizetés. Jó, persze ebből még adót, járulékot, stb-t kell fizetni, már ha adott róla számlát. De így is heti 2 nap munkával megkeres annyit egy hónapban mint aki minden nap reggeltől estig melózik.
Én megbántam, hogy annak idején nem egy szakmunkásképzőt végeztem el, hanem gimnáziumba és utána egyetemre mentem. Annak pedig direkt örülök, hogy akármennyire is unszoltak, a PhD tudományos fokozatot nem szereztem meg. Kész idő és energia pazarlás lett volna. Így is két évig nem találtam állást a szakmámban, pedig a HVG szerint az országban évek óta az egyik legjobban fizetett természettudományos képesítést szereztem meg. Mégsem megyek vele semmire...
Szóval, hogy visszatérjek az eredeti gondolatomra, nem azt mondom, hogy a kétkezi melósok itthon luxus körülmények között élnek, de aki ügyes, az meg tud élni a szakmájából.

(#5198) Met


Met
Topikgazda

Lassan esedékessé válik az ablakcsere projekt elindítása.
Valakinek van jó tapasztalata Pesti céggel?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5199) nyunyu válasza R. Bagoly (#5197) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyik jó barátomék most építkeznek és el voltam hűlve, hogy egy kőművesnek vagy egy segédmunkásnak mennyi az óra-, vagy napi bére. Jóval több, mint egy átlag irodai alkalmazottnak.

Azt azert ne felejtsd el, hogy a szaki nem 8:00-ra megy be feltenni a kavejat, es nem 16:01-kor esik ki a ceruza a kezebol, mint ahogy az aktatologatok tobbsege csinalja.

Tetofedo faterom fenykoraban reggel 7-kor ment el otthonrol, aztan napnyugtaig kalapalt a forro tetokon. (Palateto nyaron 50-60C-re felmelegszik, zsindely meg tobbre!)
Raadasul a tetofedes elegge szezonalis, evi atlag 9 honapban lehet csak dolgozni, hiszen amint beall a fagy/megjon a ho onnantol februar vegeig-marcius elejeig semmi, max kisebb javitasokat lehet csak csinalni.

Masreszt meg az ilyen melokhoz eleg sok szerszam, munkaruha, vedofelszereles szukseges.
Az meg nem ket filler, hiszen pl. egy Tesco/Obi/Baumax-os 3 ezres kalapacs meg max hobbi celra jo (neha beverni egy szeget a falba), komoly munkara fogva 1-2 nap alatt leamortizalodik...

Ekkor meg a melosok/szerszamok/szukseges anyagok celbajuttatasara hasznalt kocsi kopasat/benzint nem is szamoltuk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5200) Kombat


Kombat
őstag

Sziasztok!

Újra segítség kellene!
Ma délelőtt felraktuk a gipszkartont, viszont a csavarfejek (szerintem) nagyon kiállnak (általában kb. 1mm, de amelyik picit srégebben sikerült az jobban).
Mit lehet ezzel csinálni?

Jobban meghúzni nem lehet, mert letörik a csavar feje, viszont így meg nem szeretném glettelni sem, mert szarul nézne ki... :F

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.