Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40901) Sickboy25 válasza Met (#40896) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm szépen!

Igen én is úgy gondoltam, hogy a hegyes részeket mindenképp lekalapálom...
Vannak részek, ahol bizony van 4-5 centi luk is... Mivel anyaggal kellene szintbe hozni? Valamilyen zsákos vakolattal esetleg?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#40902) _BM_ válasza McAdam6 (#40899) üzenetére


_BM_
senior tag

Minden csaptelep jó, de csak azt szabad megvenni, amelyikhez van cserealkatrész.

(#40903) Met válasza Sickboy25 (#40901) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem jó a zsákos vakolat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40904) Sickboy25 válasza Met (#40903) üzenetére


Sickboy25
addikt

Valamilyen márkát tudnál ajánlani, amit esetleg az OBIban be tudnék szerezni? valami extra tudnivaló a használatával kapcsolatban?

Köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#40905) föccer válasza Sickboy25 (#40895) üzenetére


föccer
nagyúr

Két oldalra tenni kell 1-1 egyenes lécet, függőbe állítva. Előtte begúzolni a felületet. A gúz kötése után 2 zsák anyagot bekeverni és a 2 léc között, vezetőként használva őket szépen kivakolod. Ha meghúz a vakolat, de még nem kötött meg teljesen, óvatosan elveszed a léceket és javítod a vakolást.

Ha nem lesz glettelve, akkor másnap raksz rá simító réteget, de laikusként inkább a glettelést válaszd, szebb lesz.

Készen vagy.

Anyagra pedig Unipor készre kevert vakolóhabarcs. Jó drága, de ilyen kit tételben még mindig a legolcsóbb, legegyszerűbb.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40906) Sickboy25 válasza föccer (#40905) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm...

Mit jelent, hogy begúzolni? :B Ezt milyen anyaggal kell csinálni? Ugyanazzal a vakolóhabarccsal? Bocs ezt még nem hallottam :) Léceket oldalról kell felfogatni ugye? Nem fog letörni a széle, ha megszárad és leveszem?

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#40907) föccer válasza Sickboy25 (#40906) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagyon híg, cement-víz keverék a gúz. Cement tej. Bekevered és becsapod vele a felületet, gyakorlatilag egy tapadóhidat csinálsz a felületen, fixálod az esetleges laza, porózus részeket.

Ha Pesten jársz, ugorj be hozzánk, adok annyi cementet, amennyi ehhez kell. Ha nem, akkor azt is kapsz. Lehetőleg ne az Obiban kapható CEM III/A cementet, mert az nem a legjobb. Annál erre a célra még a CEM II/B-M (V-LL) 32,5 N cement is jobb (DDC "Váci" kék zsákos (azaz most már zöld). Ilyet bármelyik tüzépen kapsz, midnehol úgy árulják, hog ya "Váci" cement. (Közben Vácott jelenleg 8 különböző típusú cementet gyártanak, de mindegy. :) )

Nem fog. Egyrészt nem kell megvárni, amíg megszárad, mert akkor a léchez is hozzá köt, hanem 1 óra múlva szeded le. Leszedni meg úgy kell, hogy a vakolt felületre merőlegesen ( a deszka síkjában) hátrafelé (tehát a fal felé) oldalt elcsúsztatod. Ha így csinálod, akkor nem fog leszakadni a sarka.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40908) Sickboy25 válasza föccer (#40907) üzenetére


Sickboy25
addikt

AHa értem... Mennyi cement, mennyi víz a keverék? Zsákos vakolatról tudnál egy képet küldeni, mert nem találom ezt a fajtát... Vagy az Unipor nem is márka? Bármilyen jó hozzá?

Szerk.: van itthon cementem (köszi azért a felajánlást :R ), még építkezésből maradt, abból tudok használni... Sok fajta féle anyagom megmaradt... Gépi vakolat, estrich meg ilyenek...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#40909) föccer válasza Sickboy25 (#40908) üzenetére


föccer
nagyúr

Az Unipor egy gyártó. A termékékét pedig úgy hívják, hogy előre kevert vakoló habarcs. Bemész építő osztályra, meg fogod találni. 30 kg-os zsákokban van.

Víz/cementre passz. Jó kérdés. Érzéssel. Nagyon hígnak kell lennie. 1-2 mm vastagságban kell felcsapni, gyakorlatilag úgy fröccsenjen, mint a víz.

Ha a cement nincs műanyag zsákba becsomagolva, akkor pár hónap és keményre köt, az már kuka.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40910) Sickboy25 válasza föccer (#40909) üzenetére


Sickboy25
addikt

asszem műanyag zsákban van...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#40911) föccer válasza Sickboy25 (#40910) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor jó. Ha nem kapott párát, még teljesen por alakban van, nem csomósodott be, akkor hibátlanul használható. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40912) Met


Met
Topikgazda

Mosógép vízbekötő csövébe milyen méretű tömítés való? Külső és belső átmérő érdekel.
Vannak itthon tömítéseim de a cső meg nincs itthon és el kellene döntenem hogy kell venni vagy nem. :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40913) föccer válasza Met (#40912) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg sima 3/4-es kell bele.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40914) pjen válasza Met (#40912) üzenetére


pjen
félisten

Új mosógépnél adnak tömítést is a tömlô véghez,legalábbis én kaptam.

(#40915) Met válasza pjen (#40914) üzenetére


Met
Topikgazda

De ez régi gép és valahol elveszett a tömítés :((

föccer thx

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40916) szilchi


szilchi
őstag

Szép napot.Vettem egy mélykút szivattyút és el kellene vezetnem a kút vizét hátra a kertbe,ami olyan 60m .Mekkora átmérőjű slagot ajánlanátok?Öntözéshez kell a víz.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#40917) pjen válasza szilchi (#40916) üzenetére


pjen
félisten

Minimum akkorát mint a szivattyú kiömlője,mondjuk én még valamivel nagyobbat vennék 60m en a fal hatás fékező ereje sem elhanyagolható

(#40918) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok,

Mélygarázs kapu előtt van egy sor folyóka, oldalsó kivezetéssel 100mm szürke PVC csőbe.
Az a gondom vele, hogy nincs bűzelzáró emiatt néha elég büdös tud lenni.

Meg lehet ezt valahogy jól csinálni?

thx.

(#40919) föccer válasza exlepra (#40918) üzenetére


föccer
nagyúr

Raksz bele egy bűzelzárót. De nem fog sokat érni, mert viszonylag gyorsan ki fog száradni, így semmit nem fog érni.

Néha önteni kell bele egy kis fertőtlenítőt és akkor nem lesz annyira büdös.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40920) Ton-ton válasza föccer (#40919) üzenetére


Ton-ton
tag

A kültéri bűzzárókban jellemzően golyóval oldják meg (mint a mosógép bekötésnél), tehát nem szárad ki.
Láttam már beépítve, de nem tudom hol lehet beszerezni. Mondjuk abban volt lombgyűjtő kosár is, és kb. 35cm volt a belső átmérője...

http://qtp.hu

(#40921) szilchi válasza pjen (#40917) üzenetére


szilchi
őstag

Ok,köszi.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#40922) Pikkolo^^ válasza pjen (#40917) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Fal hatás, ezen jót mosolyogtam. Minél nagyobb a keresztmetszet annál kisebb az ellenállás, így nagyobb a térfogatáram.

(#40923) exlepra válasza föccer (#40919) üzenetére


exlepra
tag

Létezik esetleg kisebb visszacsapószelep? Talán az is megtenné.

(#40924) föccer válasza exlepra (#40923) üzenetére


föccer
nagyúr

Visszacsapó szelep? Ez most hogy is került képbe? :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40925) pjen válasza Pikkolo^^ (#40922) üzenetére


pjen
félisten

Pontosan ezt irtam. :C

(#40926) exlepra válasza föccer (#40924) üzenetére


exlepra
tag

Úgy gondoltam az is lezár és nem szárad ki :)

(#40927) Ton-ton válasza exlepra (#40926) üzenetére


Ton-ton
tag

Az ötlet beválhat. Bár nem a kiszáradás ellen, csak magában bűzzáróként alkalmazva... Beépítése egyszerű, létezik ekkora méretben, ára is elfogadható.

http://qtp.hu

(#40928) fasyrt válasza Pikkolo^^ (#40922) üzenetére


fasyrt
őstag

Gepeszmernöki tanulmanyok, 1. felev. Az aramlastan huncut dolog, hidd el, van ilyen. ;)

(#40929) Melack


Melack
veterán

Tudtok Érden asztalost?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#40930) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Feltette a vizes a csapot a falra és az egyik oldalon lévő vastag csavarnál
ahol takarja a fali lukat kilátszik pár menet.
EZ azert van mert nem egyenes a fal?
Lehet ezzel vmit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#40931) pjen válasza DonThomasino (#40930) üzenetére


pjen
félisten

Lehet nincs egyszintben a falban a két kiállás.Esetleg meg lehet próbálni venni rövidebb excentert,vagy hívni másik vizest.

(#40932) DonThomasino válasza pjen (#40931) üzenetére


DonThomasino
veterán

Annyira nem vészes csak ha oda folyik a víz nem lesz abból baj ?
Később...

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#40933) szilchi


szilchi
őstag

Ma rákötöttem a villanybojlert a vízhálózatra.Megnyitottam a vizet.Sehol nem folyt el víz,viszont a melegvizes flexicsö és a fali korong között sziszegés hallatszik,levegő jön ki.Ez normális?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#40934) Prémvadász válasza föccer (#40924) üzenetére


Prémvadász
tag

[link]

Nekem is ilyen van.

Nem bűn a lustaság.

(#40935) szilchi válasza szilchi (#40933) üzenetére


szilchi
őstag

Ràjóttem,kihagytam egy létfontosságú alktrészt.....

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#40936) Orlin


Orlin
addikt

Pliszé szúnyoghallóval valakinek van tapasztalata!Nagyon ötletes praktikus dolognak tűnik elsőre! :B

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#40937) föccer válasza szilchi (#40933) üzenetére


föccer
nagyúr

Ahogy tölti fel a boilert, a benne lévő levegőnek valahol ki kell jönnie. Nyisd meg a melegcsapot és engedd, hogy feltöltsön a rendszer.

Mondjuk ha valahol a levegő ki tud jönni, akkor a víz is ki szivároghat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40938) szilchi válasza föccer (#40937) üzenetére


szilchi
őstag

Egy olyan T alakú idom maradt ki,a bojler és a flexicső között.Hirtelen elfelejtettem a nevét.A melegvizes ágon.Viszont ezt berakva ennél az idomnál elfolyik a víz.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#40939) föccer válasza szilchi (#40938) üzenetére


föccer
nagyúr

Uhh, azt sürgősen tedd be. Az vezeti le a túlnyomást a boilerből. E nélkül életveszélyes, akár fel is robbanhat a boiler.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40940) Pikkolo^^ válasza fasyrt (#40928) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem kell bemutatni azonban nem ez a megfelelő használat hanem a csősúrlódási tényező.

(#40941) szilchi válasza föccer (#40939) üzenetére


szilchi
őstag

Igen,ezért írtam a létfontosságot :-) .Pedig ott volt elöttem....viszont most ott folyik el a víz.Az áram még nincs rákötve.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#40942) Brave_86


Brave_86
aktív tag

[Rehau Synego MD] -el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Tudom még viszonylag új, de hátha valaki látott már ilyet!

(#40943) DonMenyet válasza Brave_86 (#40942) üzenetére


DonMenyet
tag

3 rétegű üveg, középtömítés, annyira rossz nem lehet. De fontos az is, hogy hol szerelik össze.
Tavaly szemeztem egy másik Rehau modellel az ablakcsere előtt, de végül egy olcsóbbat választottam.

(#40944) Orlin válasza Brave_86 (#40942) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem lesz 1-2 héten belül!Mert ilyen abalakot rakatok! :K

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#40945) rii


rii
nagyúr

sziasztok

egy telken ki kelle ásni egy 17 m -es ámérőjű "kört" kb. 2 m méllyen

munkagépekkel gondoltam volna.
ilyen gépek bérlésével hány munkra lenne kb.?

vagy hogy lehet a legolcsóbban kihozni ezt?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#40946) rii


rii
nagyúr

ha a telek előtt van az villany, akkor mennyiért hozzák be a telekre?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#40948) Winner_hun válasza #46372352 (#40947) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kábelcsere?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#40949) pjen válasza #46372352 (#40947) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem lehet a kábelt cserélni,esetleg ragasztós(gyantás)zsugorcsôvel meg lehetne próbálni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.