Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40651) Nkboy válasza Orlin (#40649) üzenetére


Nkboy
senior tag

Megegyezés kérdése. Mi felméréskor meg szoktuk nézni, milyen állapotban van. Ha nagyon régi, és/vagy rossz állapotban van, akkor nem vállaljuk.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#40652) Kephamos


Kephamos
addikt

Most nézem a másik topik eléggé kihalt, úgyhogy berakom ide is.: [link]

(#40653) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hideg megeg víz illetve gáz sarok szelepet tudnak elzárás nélkül cserélni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#40654) Met válasza DonThomasino (#40653) üzenetére


Met
Topikgazda

Gázt igen de a vizet el kell zárni valahol ha nem szeretnél durva sok vizet a padlóra:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40655) Mercutio_ válasza DonThomasino (#40653) üzenetére


Mercutio_
félisten

Attól függ, hol van a sarokszelep. Mosdó/mosogató alatti általában vízórától megy, az után meg szokás elzárót tenni, de ez totál helyfüggő.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40656) DonThomasino válasza Mercutio_ (#40655) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ja vízóránál kéne ez lemaradt. :K

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#40657) Met válasza DonThomasino (#40656) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha az óra előtt van elzáró és a cserélendő sarokszelep az óra után van akkor csak az óránál kell elzárni a vizet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40658) DonMenyet válasza DonThomasino (#40656) üzenetére


DonMenyet
tag

Ha jól értem társasházról van szó.
Nálunk a vizes mindent előkészített, majd szóltunk a gondnoknak és a lépcsőházban kb 10 percre volt csak elzárva a hideg+melegvíz, ez bőven kibírható.
(Persze ha fél percre zárod el, akkor is anyázni fog mindenki, de hát ez van...)

(#40659) DonMenyet válasza Atomgeszi (#40635) üzenetére


DonMenyet
tag

Én inkább az ócóbb (de nem legalja) fúró és a jó minőségű fúrószárak híve vagyok.
Anno egy tégla homlokzatot szigeteltünk le egy 5ezer forintos kis piros fúróval. Nem mondom, hogy egy álom volt, de nem lehetetlen. Volt kb 450 vagy 550 wattos..
Azóta már van egy vésőkalapács betonhoz, azzal most már "kicsit" haladósabb lenne :DDD Vettem hozzá Makita szárakat (kb 8k volt egy nagy készlet).
Viszont szerintem vésőkalapáccsal nem lehet olyan szépen téglát fúrni, mint egy egyszerűbb (de jobb fajta) ütvefúróval. Vagy legalábbis nekem nem sikerült.. :)

(#40660) üszök válasza DonThomasino (#40656) üzenetére


üszök
őstag

Keress olyan vizest aki tud fagyasztani. Ha rá fér a gép megoldja. Mondjuk nem túl olcsó buli.
[link]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#40661) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Édesanyámnál szeretnénk lecserélni a ~20 éves FÉG C18-as kazánt és V4-es vízmelegítőt, egyetlen kombi kazánra. 1 személyt kéne kiszolgálnia, egy ~75nm-es társasházi lakásban, így nem keressük a legjobb hatásfokú kazánt, csak olyat, ami teszi a dolgát. ~250 000 ft a keret, de ha erősen indokolt akkor +50-100e ft-al megtolható az összeg. Milyen típust érdemes venni? Milyen márkát? Egy szakember biztos megmondaná a tutit de sejtésem szerint erősen saját malmára hajtaná a vizet.

más: Lenne 3db tetőtéri ablakunk, ami már kiszolgálta a magáét, méretük 78*140cm. Ebből milyen márka, milyen típus ajánlott? Mi Velux Standard Plussal szemezgettünk, de kíváncsi vagyok nektek mi a véleményetek róla, mi az ajánlott kategória? Az itt megcélzott ablak ár ~100e ft brutto+beszerelés

Köszönöm. :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#40662) salieri. válasza Zewa (#40661) üzenetére


salieri.
őstag

(#40663) Met


Met
Topikgazda

Jól gondolom hogy a Makita bitfejek jobb minőségűek mint mondjuk a Lux?
Ma voltam Obiban. 3-3500-ért voltak Lux készletek, a Makita meg postaköltséggel ennyi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40664) föccer válasza Met (#40663) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyértelmű. :K

A LUX az alapvetően hobby márka, a bitfejei kifejezetten gyengék. A Makita meg ipari cucc.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40665) csemberlen válasza Zewa (#40661) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem fogod ennyiből megúszni.
Gázterv+EPH jegyzőkönyv, kémény bélelés légbeejtő ha van gáztűzhely stb.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#40666) koxx válasza föccer (#40664) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Luxbol is van 5*-os profi(bb) valtozat, annyira nem rossz a minosege, de a makita ketsegtelenul jobb. (Bar abban nem vagyok biztos, hogy a bitfejeknel is van akkora difi mint a barkacsgepekben)

(#40667) föccer válasza koxx (#40666) üzenetére


föccer
nagyúr

Van. Sőt! :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40668) Zewa válasza csemberlen (#40665) üzenetére


Zewa
senior tag

Érdemes megfizetni a kondenzációs kazánok felárát? Úgy tudom ehhez a kéményt is módosítani kell (plusz költség), ez mennyire költséges móka? (Tetőtéri lakás, felettünk egy padlással)

Légbeejtő? A mostani nyílt égésteres kazán (és a gáztűzhely) miatt vannak szellőzők a a szomszédos helyiségben (konyha).

Engedélyeztetés elmulasztása milyen következményekkel jár? :D

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#40669) csemberlen válasza Zewa (#40668) üzenetére


csemberlen
őstag

lehet turbós is, de ilyen cserénél nem mehet nyílt égésterű vissza.
Légbeejtő előírások is változtak.

Simán leveszik a gázórát, büntetés, és végigcsinálni újra papírral.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#40670) Met válasza föccer (#40664) üzenetére


Met
Topikgazda

kb. 15 éve használok egy noname készletet, sárga műanyag kerek doboz van benne 2-3 lapos és 4 kereszthornyos bit meg egy hosszabbító.
Azok kezdenek már megkopni, gondoltam akkor már veszek kicsit jobbat és életem végéig elég lesz :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40671) salieri. válasza Zewa (#40668) üzenetére


salieri.
őstag

Ha gyűjtőkémény van a lakásban nem engedélyezett a kondenzációs kazán.
A flexicső métere kb. 4 ezer ft ,ha már van lemezzel bélelt kémény.Könyökök, tisztító idomok. ezt így látatlanba senki nem mondja meg neked ,de 120 ezertől a csillagos ég.
Kötelező falba vagy nyílászáróba épített légbeeresztő. Air tonic AT G60 a legegyszerűbb cucc.
Eph jegyzőkönyv is kell,ahogy írták,kémény átvétel, gáz átvétel,illetve kazán üzembe helyezési díj is van.

(#40672) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Voltak ma itt valami arcok toborozni, hogy kinek kell légbeejtő az ablakra, mert huhuhu jönnek ellenőrizni majd a gázosok és mindenkinek előírják akinek nincs.

Nem érdekelt az ajánlatuk annyira most, de ettől még előfordulhat, hogy tényleg be kell tetetni idővel, és ha előírják, gondolom nem hónapos határidőt szabnak.

Éppen ezért szeretnék érdeklődni, van-e valakinek ajánlott kontaktja, akit meg lehetne keresni ilyen ügyben alkalomadtán, és be lehetne vele rakatni ezt a fránya légbeejtőt ha úgy alakul. A helyszín Budapest, Zugló.

(#40673) Zewa válasza salieri. (#40671) üzenetére


Zewa
senior tag

Egyéni kémény van a házban, tehát ez nem lehet gond.
Előfordulhat hogy nincs kibélelve a kémény, mert mindenkinél a fentebb említett FÉG kazánok voltak?

Ejj, úgy érzem ez drága buli lesz. :(

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#40674) salieri. válasza Zewa (#40673) üzenetére


salieri.
őstag

nézz bele ,hogy mit látsz!? acél bélelés van e benne.
ha van az már mindenképpen jó, mert akkor mehet bele a turbós kémény.de kell kérni egy előzetes kéményseprői szakvéleményt a gázterv elkészítése előtt.

(#40675) Zewa válasza salieri. (#40674) üzenetére


Zewa
senior tag

Van benne fém bélés de nagyon úgy tűnik hogy alumínium mert nem vonzza a mágnes. Ez jelent valami féle hátrányt az acélhoz képest? :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#40676) pjen válasza Zewa (#40675) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg egy váltás,mondjuk 2 klímával megoldani a fûtést.Anyagilag leht gazdaságosabb lenne.

(#40677) Zewa válasza csemberlen (#40669) üzenetére


Zewa
senior tag

Miért nem szabad új nyílt égésterűt felrakni? :F Ahogy nézem, az lenne a legegyszerűbb és egyben legolcsóbb megoldás. Egy egészen jól szigetelt házról van szó, 1 személlyel baromi lassan jönne vissza a plusz ráfordítás (átalánydíj: havi 10800ft a gázszámla) illetve 5 éves távlatban a lakás eladásnak is komoly relevanciája van.

pjen: U alakú a lakás alaprajzának profilja így minimum 2db dupla beltéris egység kellene, kötve hiszem hogy ez lenne a budget megoldás. :N

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#40678) pjen válasza Zewa (#40677) üzenetére


pjen
félisten

Nem láttam a lakást,de azért én hívnék egy klímást,hátha....

(#40679) csemberlen válasza Zewa (#40677) üzenetére


csemberlen
őstag

Jogszabály. Nézz utána, keress gázszerelőt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#40680) Kephamos válasza Zewa (#40675) üzenetére


Kephamos
addikt

Az még nem jelenti azt hogy nem acél. Simán lehet az, mitöbb valószínűbbnek tartom, hogy valami ausztenites acél.

#40652-re valaki?

(#40681) philoxenia válasza Zewa (#40677) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40682) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!

Ez a kinyomópisztoly jobb mint a standard fém barkácsáruházas cuccok, ahol már a tubus felénél nem érzem a hüvelyk-/mutatóujjam annyira izomból kell nyomni a kinyomókart?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40683) Ton-ton válasza Mercutio_ (#40682) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen, és nem. Alapvetően cox-ot használok [link]ilyet ezt a fajtát csak a zacskós cuccokhoz használom, mert macerásabb a csere, és nagyobb is (csak szállítgatáskor lényeges)

http://qtp.hu

(#40684) Mercutio_ válasza Ton-ton (#40683) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én a tubusos sziló/kádszéli tömítő, laminát parketta "sziló" kinyomására használnám, arra jobb mint az olcsók?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40685) Ton-ton válasza Mercutio_ (#40684) üzenetére


Ton-ton
tag

Vagy 15 éve nem volt a kezemben a bóvli kategóriából, így abban le vagyok maradva. Viszont régebben a patex csomagolt műanyag kinyomót egyes termékeihez, ami (számomra legalábbis) meglepő mód elég jó volt.
Mint említettem csak ezt használom, egyszerűen elégedett vagyok vele.

http://qtp.hu

(#40686) szakalistvan válasza Mercutio_ (#40684) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Több éve használjuk nagy megelégedéssel ezt:Fischer
Mutatójjal szoktam húzni a ravaszt,álom vele dolgozni,de nem gondoltam volna hogy ilyen drága.

(#40687) mobal


mobal
MODERÁTOR

Nemsokára szeretnék egy két villamos szerelési munkát megcsináltatni. Ha előfordul, hogy valamit vésni kell - remélhetőleg nem, akkor közel láthatatlanra ki tudom javítani a festést?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#40688) Met válasza mobal (#40687) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha régebben volt festve akkor látszani fog a javítás.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40689) mobal válasza Met (#40688) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nincs egy éves a festés.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#40690) Met válasza mobal (#40689) üzenetére


Met
Topikgazda

Talán nem fog annyira látszani, attól is függ milyen festék és hol van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40691) _BM_


_BM_
senior tag

Urak!

Tavaly felújított tölgyfaparkettát próbáltam megvédeni a gurulós széktől egy ikeás műanyag lappal, de ez lett az eredmény. Vagy megszívta a lakkot, vagy a lap alá bekerült por csinált felrakódást, vagy mindkettő. Nem tudom tapizással megállapítani.
Milyen géppel és hányas papírral menjek rá? Deltacsiszolóval?

Tanulság, hogy nem szabad lakkozott parkettára műanyag lapot tenni. Lamináltra lehet, leszarja.

[ Szerkesztve ]

(#40692) csemberlen válasza mobal (#40687) üzenetére


csemberlen
őstag

Még nem láttam olyat, hogy sikerült volna. Szerintem csináld meg csatornával, és kábellal, és a következő festéskor vésd be.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#40693) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!

Két szobát akartunk kifesetetni(20+6m^2). Az egyikben fűrészporos tapéta volt azt leszedték és újratapétázták. Holnap festenék, de annyira gáz, kritikán aluli a munka, hogy holnap el lesznek küldve a pics*ba. A munkát szóbeli megegyezés 120 ezerért vállalták, 2 ember 2 nap anyagköltséggel együtt, persze számla nuku.

Kérdés, hogy ilyenkor mennyi pénzt "szoktak" adni(ha egyáltalán adnak)? Értékelhető munka, az a plafon repedéseinek kijavítása(bár abba sem raktak üveggyapotot, asszem ezt szokták "merevítésre" használni), illetve a fóliázás, meg a bútorpakolás.

Direkt mondtuk neki, hogy szedje le a tapátát, mert anno mi csináltuk meg, de nem olyan szép(néhány helyen 1-2 mm-el el voltak csúszva a tapéták).

Erre fel ezek úgy tapétáztak, hogy nem szedték le a kapcsolókat, a konnektorokat, egymásra tapétáztak közvetlenül az ablak mellett 1 méter függőleges vonalban 2 centi vastagon, és a rések is megmaradtak, tovább már nem is folytatom.

Csatolom zipben a képeket. [link]

U.i:
Mellesleg kövér(jó 30 kiló felesleg) szobafestőt sem láttam még.

[ Szerkesztve ]

(#40694) biker válasza RexpecT (#40693) üzenetére


biker
nagyúr

ez nálam 0Ft :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#40695) Met válasza RexpecT (#40693) üzenetére


Met
Topikgazda

Max a pakolásra, plafonra és fóliázásra valamit...
Anyagköltség, munkadíj felejtős mert le kell szedni amit felraktak.

De ezek nem festők, még csak nem is konyítanak hozzá. :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40696) Mercutio_ válasza RexpecT (#40693) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kapnak 2 napot, hogy mindent javitsanak és úgy csináljanak ahogy megrendelted, vagy viszlát. Te nem azt kérted amit csináltak (gondolom nekik is jelezted, hogy ez így ebben a formában kakukk, szedhetik le és kezdhetik elölről)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40697) Met válasza Mercutio_ (#40696) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerinted második nekifutásra meg tudnák csinálni rendesen? Szerintem nem.
Max. akkor ha két másik ember jön helyettük.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40698) DonMenyet válasza _BM_ (#40691) üzenetére


DonMenyet
tag

Pont egy ilyen ikeás izén gondolkoztam.. de akkor nem veszek.

Fát összecsiszolni szépre nem tudom hogyan lehetne, meg utána kezelni is kellene a felületet úgy, hogy attól ne üssön el, ami nem sérült.

(#40699) nesa válasza RexpecT (#40693) üzenetére


nesa
veterán

Ez eleg kontar melo 1-2 helyen csak pislogtam, a koveres megjegyzesed se kulonb mondjuk.

(#40700) fero02 válasza Met (#40697) üzenetére


fero02
veterán

Én először leszedetném velük, amit felokádtak (mert ez az, munkához nemigen van köze), összeszedetném zsákba és megkérném őket, hogy mikor mennek el, tegyék ki a szemetes mellé. :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.